Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) MiklosSaS válasza ZrinyiGabó (#6050) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eloszor probald meg 1 kartyaval, teszteld majd rakd be a masodikat majd vedd ki az elsot. Miutan mind a ket kartya le van tesztelve tedd be CF-ben de kerj kolcson egy tesztre ha van kitol egy jobb tapot es probald meg azzal.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6052) CPUID


CPUID
csendes tag

Hello Lenne 1 kérdésem van nekem 2 6790 es kártyám 1 saphire és 1 MSI oc
a gépem amd phenom x4 965, 8gb ram ASUS M4A89GTD PRO

a probléma az lenne nemmegy a crossfire vagyis a catalyst szerint megy de sehol nem látom a növekedést
és direkt gpu z vel figyelem és valóban csak 1 kártya megy

Crisys 3 és Heaven Benchmark 4.0 tesztelgettem

néztem már 12-8,12-10,13-1,13-2,13-3 driverekkel
cseréltem fel a kártyák helyét
huztam vissza az msi oc orajeleit a shapire-é ra

mindent végiglestem

kérdés létezhet hogy nemmegy 2 egyforma vga ?
kérdés mit lehet még kipróbálni?

:R :R
elöre is kösz helpet PÜ ben pls

PC-OC-WOW

(#6053) soft1993


soft1993
csendes tag

Üdvözletem emberek ! Az a kérdésem hogy meg fér e egymás mellet ez a 2 kártya crossfire-be
SAPPHIRE HD 4850 1GB GDDR3 PCI-E HDMI és Asus EAH4870/HTDI/512M

VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM :D :R

ÜDV Karesz

(#6054) prokxy válasza soft1993 (#6053) üzenetére


prokxy
veterán

Szia!
Megy, de nem szerencsés: a 4870 csak a 4850 órajelén kell ketyeg majd, ráadásul az erősebb kártya csak 512MB-os, így az egész rendszered gyengébb lesz memóriában.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6055) soft1993


soft1993
csendes tag

Köszönöm a választ !

ÜDV Karesz

(#6056) Whit3Rav3n válasza prokxy (#6054) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár a valóságban nem lejjebb veszi az órajelet, mert ugye különbözö shaderes gpu-k is mennek ahol még azonos órajelen is gyorsabb lenne a jobb gpu hanem a gyorsabb kártya annyival kevésbé lesz terhelve amennyivel gyorsabb a másik.

Szóval 2 különbözö sebességü gpu-nál olyan gyors lesz a cf mint egy cf a 2 lassabb kártyával, viszont a mikroszaggatás tapasztalataim szerint erösebb az ilyen különbözö sebességü kártyás cf-nél szóval inkább kerülendö rendes használatnál emiatt is.

[ Szerkesztve ]

(#6057) prokxy válasza Whit3Rav3n (#6056) üzenetére


prokxy
veterán

Koszi, ez igy a legjobb megfogalmazas. :)
Ugy ertettem az elozo valaszom, h a kulonbozoseg miatt a mikroszaggatast nem igazan tudja kikerulni, es hiaba lesz a 4850 mellett gyorsabb kari, nem lesz az egesz rendszer gyorsabb a 4850 cf-nel.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6058) strikex


strikex
csendes tag

hali segítsetek kérlek titeket nemnagyon vagyok otthon a mai kártyákba, melyik a legnormálisabb a 7-es szériák között és árilag is megéri ... köszi előre is. Amúgy gondolkodtam azon is hogy 2 db 5970 karit rakok össze az pl: melyik mostani kártya szintjén lenne ??

[ Szerkesztve ]

(#6059) radi8tor válasza strikex (#6058) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Két hete már válaszoltam rá: [link]

Kérlek a további kérdéseiddel ebbe a topicba fáradj: [link] :R

⭐ Stella

(#6060) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

na szevasztok

adatlapomon a kócerájom..

lényeg: nincs CFX. minden frankó, de mégse... amd visionben nem adja be a CFX opciót...
látja a gép rendesen a második kártyát, de nem engedi a CFX lehetőséget... "lekapcsolt adapter"-ként kezeli...

kártyákat felcseéltem már, drivert nem tettem újra (amit nem is akarok. nehogy már 2013-ba ilyen copás legyen a CFX -.-)

egyéb 5let? :R

köhi

szerk
az egyik kártya egy Sapphire 7870 GHz Edition, a másik egy VTX3D X-Edition 7870

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6061) radi8tor válasza - = Zk = - (#6060) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tedd újra a drivert. ;)

⭐ Stella

(#6062) - = Zk = - válasza radi8tor (#6061) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem segített...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6063) radi8tor válasza - = Zk = - (#6062) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rebootoltál?

⭐ Stella

(#6064) - = Zk = - válasza radi8tor (#6063) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6065) TTomax válasza - = Zk = - (#6064) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hid rajta van?Biosban nincs letiltva valami?

(#6066) - = Zk = -
Nem ismerem a lapot de azért nézz szét biosban,lehet ott van a gond,erősen tippelek magam is... win8?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6066) - = Zk = - válasza TTomax (#6065) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen. nem tudom. ( életem első UEFI-s lapja....mit hol merre keressek? :U)

CnQ közrejátszhat?...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6067) radi8tor válasza - = Zk = - (#6066) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CnQ nem kellene hogy bezavarjon.

Melyik Catalistet tetted fel?

⭐ Stella

(#6068) TTomax válasza - = Zk = - (#6066) üzenetére


TTomax
nagyúr

A két világoskék slotban fog menni csak a CF,gondolom oda raktad őket?
CnQ nem hiszem,"advanced" fülön nézz szét...

(#6069) - = Zk = -
Hát PCI-E dolgokat,sávszélt esetleg...lehet le is lehet tiltani...bár akkor nem látszana az eszközkezelőben sem...monitort hova dugtad?Milyen kábellal?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6069) - = Zk = - válasza radi8tor (#6067) üzenetére


- = Zk = -
félisten

13.2 b7

(#6068) TTomax
right Sir!
és mit keressek? :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6070) radi8tor válasza - = Zk = - (#6069) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

13.1 WHQL vagy 13.3 beta3-at szedd le.
Nem tudom miért pont 13.2 beta7-re esett a választásod :)
13.1 WHQL-hez le kell majd szedni a CAP-ot is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6071) TTomax válasza - = Zk = - (#6069) üzenetére


TTomax
nagyúr

Te...milyen hidat raktál fel???Ami a dobozban volt???Mert az SLI híd...látszólag crossfire híd nincs a csomagban!![link]
Gondolom a kártyákhoz sem kaptál... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6072) - = Zk = - válasza TTomax (#6071) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a sapphire 7870-hez meg a többi radeonomhoz kaptam CF hidat. az alaplapira rá van biggyesztve, hogy SLI... nem kevertem össze....

(#6070) radi8tor1
hát, mert az a legfrissebb...! :B
akkor csere?...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6073) TTomax válasza - = Zk = - (#6072) üzenetére


TTomax
nagyúr

Okay okay... :)) Akkor pedig ez driver lesz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6074) - = Zk = - válasza TTomax (#6073) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, én is arra tippelek....
imádom az AMD driveres faxxságait -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6075) radi8tor válasza - = Zk = - (#6074) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a legújabb beta driver: AMD Catalyst™ 13.3 Beta3

⭐ Stella

(#6076) - = Zk = - válasza radi8tor (#6075) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fentvan.. semmi nem történt

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6077) radi8tor válasza - = Zk = - (#6076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nem marad más hátra, mint Windows reinstall

⭐ Stella

(#6078) - = Zk = - válasza radi8tor (#6077) üzenetére


- = Zk = -
félisten

annyit nekem nem ér... akk ink 7970... -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6079) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Van egy MSI R5770 1GB PCI-e vgam ezt milyen 5770 el köthetem CF be?

(#6080) radi8tor válasza petiwr (#6079) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármilyen HD5770 1GB-os modellel.
HD5750-el is összekötheted, de akkor 5770 is vissza lesz fogva.

⭐ Stella

(#6081) petiwr válasza radi8tor (#6080) üzenetére


petiwr
senior tag

Értem köszönöm szépen a segítségedet!

(#6082) petiwr válasza radi8tor (#6080) üzenetére


petiwr
senior tag

Még egy kérdés!

Milyen haszna van ha CF be kötök 2 VGA-t pl több fps játékokban vagy ilyesmi? Valaki ki tudná fejteni egy kicsit?

(#6083) Blue Thunder válasza - = Zk = - (#6078) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Esetleg próbáld ki hogy a sima (nem béta drivert rakod fel) és mellé az alatta lévő CAP-ot, nálam így működött, hiába van benne elvileg az újabb béta driverben a CAP mégsem látta nekem sem, csak miután az előzőekben leírtak alapján csináltam...egy próbát megér

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6084) radi8tor válasza Blue Thunder (#6083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CAP-nak semmi köze a Crossfire felismeréshez. Abban játékokhoz tartozó beállítások vannak.
CAP nélkül is működik Crossfire, de CAP-al hatékonyabban.

petiwr: Persze, Crossfire esetén nagyobb FPS-re lesz képes a géped.
Keress HD5770 Crossfire review-re, és nézed meg mennyit gyorsulnak a játékok a tesztekben.
Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6085) - = Zk = - válasza Blue Thunder (#6083) üzenetére


- = Zk = -
félisten

már vissza adtam a kártyát... sztem itt HW problem volt....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6086) ZrinyiGabó


ZrinyiGabó
csendes tag

Helló mindenkinek.
Mint nemrég írtam, volt egy kis problémám a két videokártya.
A HD5850, valamint a HD5830 crossfire kötésével a Windows alatt.
Rájöttem mi volt a baj.
A Cataclyst telepítésénél az audio vezérlő telepítését kikapcsoltam, és voálá.
MŰKÖDIK!
Erre nem is gondoltam de bejött.

(#6087) Blue Thunder válasza radi8tor (#6084) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Már akinél :) Nálam ez volt az egyik baj...no de mindegy....mindenkinél más és más lehetséges a hibajelenség. ;)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6088) kovsol


kovsol
titán

jött ki új CAP

May the Force be with you!

(#6089) Blue Thunder válasza kovsol (#6088) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Annyira új hogy még az amd gyári oldalán még fent sincs :DDD

Egyenlőre most csak single kártya van...csere lett a két 6970-ből, beújítottam egy Asus HD7970-re :))

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6090) Weareus


Weareus
addikt

A Crysis első részénél hogy lehet elérni, hogy az MSI AB kiírja a képernyő sarkában a grafikai paramétereket? Más játékoknál nincs gond, de ott valamiért nem műxik...
Azért ide írok, mert legfőképp a CF-em nem megy abban a játékban (asszem legalább is FPS alapján), és jó lenne rávenni valahogy a gémet, hogy mindkét kártyát használja.
Tapasztalt valaki CF-fel ilyen hibát?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6091) radi8tor válasza Weareus (#6090) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen drivert használsz?

⭐ Stella

(#6092) Weareus válasza radi8tor (#6091) üzenetére


Weareus
addikt

CCC-ben 13.3-as verziószámot ír.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6093) radi8tor válasza Weareus (#6092) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb ötletem nincs, mint hogy frissítsd az újabb (13.4 WHQL-re) és tedd fel hozzá 13.4 CAP 1-et.

⭐ Stella

(#6094) Weareus válasza radi8tor (#6093) üzenetére


Weareus
addikt

Hát úgy sem...
Az MSI AB-ben kell babrálni amúgy, meg is csináltam, de ez sem hozott eredményt...
Lehet, h. a játékot kell frissíteni?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6095) radi8tor válasza Weareus (#6094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Játéknak ehhez semmi köze szerintem.
[link] próbáltad már?

⭐ Stella

(#6096) Weareus válasza radi8tor (#6095) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, épp pár perce linkeltem be az aktuális topikba, de közben megoldottam!
Hát a lényeg az, hogy ha a Crysist a 32 bites parancsikonnal indítom, akkor megy az OSD menü, minden ok.
Csak hát eddig a 64 bites exével indítottam...
Kutya sem gondolta volna...
Egyébként - gondolom - 32 és 64 bit között jelen esetben semmit nem fogok érezni (teljesítményügyileg)...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6097) Weareus


Weareus
addikt

Egyébként találtam egy RadeonPro nevű progit, ami elég sok finomhangolást tesz lehetővé, CF-tulajoknak jól jöhet. Ha valaki nem ismeri, innen letölthető.

Ja, és hát a cikk alatt lévő kis szerény kártya...
Khm. Egymagában CF vagy mi.
Azért elviselném. :))

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6098) radi8tor válasza Weareus (#6097) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeket semmi pénzért nem adnám:

Az ilyen egybe 2 GPU-s megoldások hosszú távon nagyon nem érik meg.

⭐ Stella

(#6099) Weareus válasza radi8tor (#6098) üzenetére


Weareus
addikt

Hát, hát...
Megértem. Tényleg baba.
Az enyém csúnyább, de csöndesebb...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6100) radi8tor válasza Weareus (#6099) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.