Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Draven23 válasza hackeeeee (#6150) üzenetére


Draven23
csendes tag

lehetséges olyan hogy azzal van a baj?

(#6152) hackeeeee válasza Draven23 (#6151) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1 hibalehetőség az is lehet.

Aztán ha akkor sem jó, akkor lehet érdemes lenne megpróbálni egy szűz, friss rendszerrel.

Tápod milyen?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6153) Draven23 válasza hackeeeee (#6152) üzenetére


Draven23
csendes tag

Windowst már többször is telepítettem semmi változás, a táp Chieftec 600W elvileg ennek elégnek kéne lenni.

(#6154) hackeeeee válasza Draven23 (#6153) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azon 2db PCI-E táp van? Vagy az egyiket átalakítózod?

Véleményem szubjektív...

(#6155) Draven23 válasza hackeeeee (#6154) üzenetére


Draven23
csendes tag

Kettő van rajta.

(#6156) energy4ever


energy4ever
addikt

Csak Ati/AMD VGA-k kothetoek ossze, vagy Nvidiak is? Csak azert kerdezem, mert nemertem miert van az Nvidiak tetejen XrossFire lehetoseghez hasonlo dolog...

(#6157) hackeeeee válasza energy4ever (#6156) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

?

Radeon-oknál CrossfireX van, nVIDIA-knál SLI.

Véleményem szubjektív...

(#6158) energy4ever válasza hackeeeee (#6157) üzenetére


energy4ever
addikt

Es az AMD-s lapok pl Asus FM1 A55 R2.0 tamogatja a SLI-t, vagy csak az Inteles lapok?

(#6159) radi8tor válasza energy4ever (#6156) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az csak úgy néz ki, valójában más a csatlakozó rajta.

⭐ Stella

(#6160) hackeeeee válasza energy4ever (#6158) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

AMD-nél a prémium kategóriás 990-es AM3+os lapok tudnak SLI-t és CF-et is.

FM1/FM2-es lapok csak Dual graphics/CF-et tudnak.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6161) alfamate89


alfamate89
tag

Sziasztok!
Új konfigot rakok össze és a kérdésemnek itt van a legjobb helye szerintem.
VGA alternatívák:7790 CFben, na erről le akarnak beszélni, helyette ajánlják a Tahiti LE 7870-et. Teszteket nézve a 7790 CF sok helyen a 7950et is beelőzi. Az alaplap CF esetén Asus M5A99FX PRO R2.0 lenne. Erről mi a véleményetek? Köszönöm a válaszokat előre is!

(#6162) Milka 78 válasza alfamate89 (#6161) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A lappal nem lesz semmi gondod.Viszont a 7790CF-et én is hanyagolnám.Ha az 1gb-s verzióból szeretnéd építeni azt gyorsan felejtsd is el,mert az 1gb vram miatt az halott terv(én is főként emiatt váltottam).Ha meg 2gb-s verziót vennél az is van vagy 40-45 per darab.Ez meg azért nem jó,mert ennyiért kapsz 3gb-s(ha multizol nem jön rosszul) 7970-et amit szintén szépen húzható kártya és be is éri a 7790CF-et.Én friss(kb 4-órás) 7870 Tahiti CF tulaj vagyok,de leesett az állam,hogy mit tud egy 6870CF-után.Én a helyedben vagy vennék egy bitang erős kártyát,ha meg CF akkor minimum 7850 2gb-s cf.Arany középutként ott a Tahiti-Le cf,de az már pontosan 112ropi és ez alá nem árt egy jófajta egybe ágas 650-es minőségi táp(mint az enyém).

(#6163) alfamate89 válasza Milka 78 (#6162) üzenetére


alfamate89
tag

Köszönöm a válaszod, az érvelésed elég meggyőző volt. Szerintem akkor én is hanyagolom a 7790et, mert a 2gb-os verzió már tényleg nem éri meg. És ha 1 kártya lesz akkor elég a 970es chipset is :)

(#6164) Draven23 válasza hackeeeee (#6148) üzenetére


Draven23
csendes tag

meg csináltam a cf híd cserét és egy pár játéknál elég szép fps emelkedés lett 20-40 fps :) lehet hogy ez volt a baj. De még mindig a gpu2-nek a kihasználtsága nagyobb.

(#6165) hackeeeee válasza Draven23 (#6164) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez már a játékoktól is függ. plusz a második kártyád mondhatni lassabb az elsőhöz képest a 4* PCI-E miatt. Pontosan már nem emlékszem, hogy Nálam, hogy volt annak idején.

alfamate89: Az teljes mértékben igaz, hogy 2GB-s változatot nem sok értelme van venni a 128 bit miatt. Viszont, ami igaz az igaz, hogy Én máig megvagyok a 7770CF-fel, ezek is 1GB-sek :) Viszont, amire Én talán hajlandó lennék váltani CF-ről, az egy HD7950, Én a HD78xx váltást nem látnám akkora előreugrásnak, mint amit várnék.. A HD7950 a 384bit miatt elég nagy ugrás, cserébe drágább is. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6166) Draven23 válasza hackeeeee (#6165) üzenetére


Draven23
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#6167) alfamate89 válasza hackeeeee (#6165) üzenetére


alfamate89
tag

A végleges döntésem ma reggelre nekem is a 7950 lett, cserébe kihagyom az SSDt a rendszerből. Türelmes típus vagyok :) Alaplapnak meghagyom a 990fxet és akkor majd elfér még a távoli jövőben még 1 7950 azzal meg az apokalipszis eljöveteléig megleszek :D

(#6168) hackeeeee válasza alfamate89 (#6167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem jó döntés! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6169) Milka 78 válasza alfamate89 (#6167) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem jól választottál :K Nekem pl csak a netes gépembe van ssd a nagy vasba nincs.Azt állandóan feszelem,húzogatom és sokszor re startig-fagyásig próbálkozom azt meg nem szereti az ssd.

(#6170) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!

Adott egy FX 8350 4GHz és egy Sapphire 7870 11199-19-20G videokártya egy Asrock 970 pro 3 R2.0 alaplapban és ugye a második PCI-E 2.0 slot az x4 de mégis ha kerülne mellé még egy 7870 akkor mekkora teljesítménytöbblet lenne 1920x1080 felbontáson?

(#6171) hackeeeee válasza TaylorXIII (#6170) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Ha a 7770-ből indulok ki, akkor néhol 30-40%-os gyorsulás jött a 16/16-tal a 16/4-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6172) TaylorXIII válasza hackeeeee (#6171) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Az nem túl biztató. Egyébként intel i5/i7 processzorral volt a te mérésed? ja látom phenom ii x4 965 van neked.

[ Szerkesztve ]

(#6173) hackeeeee válasza TaylorXIII (#6172) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van. :K

Az a baj, hogy összehasonlító tesztet nem csináltam, mert nincs időm rá, hogy tesztelgessek.

Az átlagos sebességkülönbség szerintem úgy ~20-30% körülire mondható. 1 kártyához képest mindenképp gyorsulni fog a grafikus teljesítmény 16/4-ben. Erre találsz a blogom-ban tesztet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6174) Madrigál


Madrigál
csendes tag

Hello!

Problémám van egy játék lag mentes futtatásával, nevezetesen a Witcher 2-ről van szó. Valamiért 1024x7568-as felbontáson is (AA kikapcs, Vsync kikpacs és miden más fps csökkentő finomság is off) elég szépen tud laggolni a játék.
Konfig:
CPU: AMD Athlon X3 455 3,3GHZ
VGA: Sapphire Radeon HD 7770
Alaplap: Asrock M3A770DE
Táp: FSP Hexa 550W
Az lenne a kérdésem hogy javítaná-e számottevően a teljesítményt ha Crossfireben menne két fentebb említett VGA vagy esetleg a játék szempontjából máshol van a hiba a konfigomban.

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

Alaplap: Gigabyte Aorus Pro B450, CPU :AMD R5 5600, VGA: Sapphire Nitro+ RX6950XT , PSU: FSP HydroG 750W, 32gb ram

(#6175) alfamate89 válasza Madrigál (#6174) üzenetére


alfamate89
tag

Szerintem ott valami más a probléma. A játék ajánlott gépigényénél HD4850 van megadva, aminél a 7770 sokkal jobb!

(#6176) KingBradley válasza Madrigál (#6174) üzenetére


KingBradley
csendes tag

Mindenképp javulna a teljesítmény... bár 2x 7770 kihajtásához már kevés lesz a x3 as proci....

(#6177) Sonja


Sonja
veterán

AMD Radeon Graphics Twitter

Big news for CrossFire! We plan to release our driver that delivers improved multi-GPU frame pacing on July 31. More info soon.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6178) radi8tor válasza Sonja (#6177) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lol, már csak egy hónap. Mikor is derült fény a dologra? :)

⭐ Stella

(#6179) Whit3Rav3n


Whit3Rav3n
senior tag

A CPU limit és mikroszaggatás összefüggését úgy lehet elképzelni hogy a cpu dolgozik egy frame-en egy bizonyos ideig aztán továbadja a gpu-nak, Utána azonnal elkezdi a következö frame-et és továbbadj a másik gpu-nak. Innentöl egyszerü latni a problémát hogy ha a cpu sokkal gyorsabban dolgozik mint a gpu-k akkor egymás után kiad gyorsan 2 frame-et a gpu-knak aztán egy hosszabb várakozási ideje van amikor a gpu-kra vár. Ezzel meg is kapjuk az ismert egy rövid frametime egy hossu frametime mintát ami tipikus 2 gpu.nál. Itt egy képletes ábrázolás:

Ha viszont a gpu-knak kell a cpu-ra várnia más a helyzet hiszen ott nincs afr-hez hasonlßo munkamegosztás, a cpu viszonylag egyenletes idökben lesz kész azonos helyzetben. Itt egy ábra a cpu limites helyzetröl:

Itt a frametime-ok megint egyenletesek mert a cpu lassúsága miatt nem tudja elöbb átadni a feladatot a gpu-nak így nincs a váltakozó hosszú és rövid frametime. Szóval ennek bizonyítására az ember azt várja el hogy lassú cpu-val csökkenjen a mikroszaggatás. Erre több userteszt készült underclockolt meg oc-s proci összehasonlítással ugyanabban a game-ben ugyanzon a helyszínen ahol gyors cpu-val gpu limit van:

A mérések igazolják a feltevést.

Viszont nem kell cpu limit ahhoz hogy az ember ilyen módon eltüntesse a mikroszaggatást hiszen egy frame limiter megcsinálja ugyanezt a lassú cpu hátrányai nélkül.

A helyzet itt ugyanaz mint cpu limitnél a limiter nem engedi hamarabb elkezdeni a második kártyát számolni (amennyiben azok a limit fölötti fps-t produkálnának) így megijntcsak megszünik a mikroszaggatást okozó frametime váltakozás.

[ Szerkesztve ]

(#6180) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok egy barátomnak nemrég raktunk össze egy gépet.

Gigabyte 990FXA UD7
FX8350 +Noctua NH-D14
2db Sapphire 7950 Boost

Mindez egy HAF-942-ben helyezkedik el. A probléma 1-2 órával az első játék tesztek után tűnt fel, miszerint az egyik kártya, a felső 90+ fokos.

Namármost csak hétfőn tudok ránézni, de addigis, valami ötlet?

Sokat olvastam h. ilyen gyakrak előfordul CF esetén, de pont úgy van kialakítva a rendszer, h. a 2 kártya közt bőven van távolság, ráadásul a keringetésért oldalt van egy 20-as fenn is egy 20-as elöl 23-as, és hátul egy 14-es venti.

Olvastam h. az ULPS-t érdemes kikapcoslni mert a másodlagos kártyát sokszor IDLE-re rakja, így nem megfelelő az eloszlás a 2 kártya között, ez is számíthat, illetve más részről shutteringet okoz, nem tudom h. ezt azóta megcsinálta-e, de majd ha van fejlemény, jelentkezem.

Make things work

(#6181) radi8tor válasza X Factor (#6180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem referencia kártya van a gépben, akkor a termelt meleg egy része bent marad.
CF esetén ez azt jelenti, hogy az alsó kártya ráfújja a meleg egy részét a felette levőre.

⭐ Stella

(#6182) X Factor válasza radi8tor (#6181) üzenetére


X Factor
addikt

Tehát ha hozzáférek majd a géphez, marad a kisérletezés h. vállalható hőfokokat érjünk el.

Make things work

(#6183) radi8tor válasza X Factor (#6182) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az már régen rossz, ha ilyen ULPS bütyköléssel tudsz elérni normális hőfokot a házban.
De az is csak netezés közben segíthet, játék alatt mennie kell mindkét kártyának.

⭐ Stella

(#6184) hackeeeee válasza X Factor (#6180) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben a melegben ez teljesen normális. Nekem a 2 7770 ugye egymás alatt van, most, ebben a melegben a fölső 80+ fokos a HAF 932 advanced-ban.

De persze, ha 24-25 fokos szobában ~90 fok, az viszont nem normális.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6185) Milka 78 válasza X Factor (#6180) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam is hasonló volt a helyzet 2db VTX 7870 Black Tahiti LE-vel.Az ULPS ezen nem igen segít,annak kiiktatása a fesz.babrálásnál kell,de nálam alapból ki van lőve.Amivel tudtam nyerni az az alulfeszelés volt.Gyárilag 925(boost 975)/1500-on(0% powertune) 1.253v-t kap a kártya ami bődületesen sok.Ezt sikerült letornásznom 1100/1550/20%pt/1.100v fix fesz. mellett.Nem kicsit javultak a hőfokaim+ még jobban is szedik a lábukat.Mivel mindkét kari Tahiti alapú,lehet meg kéne próbálni a 7950-el is(amint olvasgatom a 7950-es fórumot többen alulfeszelik).

(#6186) X Factor válasza Milka 78 (#6185) üzenetére


X Factor
addikt

Rendben akkor megnézzük alul feszeléssel.

Köszönöm :R

Make things work

(#6187) hackeeeee válasza Milka 78 (#6185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kacérkodtam már Én is azzal a gondolattal, hogy a 7770-eknél megpróbálkozom ezzel, de amikor nem volt ez a dög meleg, 1065/5000-ren is ~70 fok körül volt az 1. GPU, így úgy döntöttem felesleges.

Véleményem szubjektív...

(#6188) Milka 78 válasza hackeeeee (#6187) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam a gyári beállításokon Heaven 4.0-alatt 15 perc után a felső belekóstolt 89-90 fokba és ment a venti mint az őrült(30 fokos jó magyar panel kecóan),pedig kap cúgot oldalról a vga rendesen.
Ugyan ez a teszt húzva és alulfeszelve élből -8-9 fokot jelentett és a ventik sem bömböltek.
70 foknál tényleg felesleges én sírnék örömömbe,ha ilyen hűs karim lenne :K

(#6189) hackeeeee válasza Milka 78 (#6188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem most ebben a nagyon melegben kezdett el forrni, mondjuk ugye pont most porszűrőztem fel a HAF-ot Demciflex szűrőkkel, az is megfogja a légáramlást. Bár felülre, hátra végül nem tettem, hogy a kiáramló levegőt ne fogja meg. De muszáj volt oldalra, és előre tenni, mert iszonyat porosodott.

Venti van bőven, elől, oldalt, felül 23cm, hátul 14cm.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6190) X Factor válasza hackeeeee (#6189) üzenetére


X Factor
addikt

Engem is zavar picit, barátomnak pont ezért vettünk HAF-X-et, mert az oldalán ott a 23-as és majd az nyom elég levegőt.

Make things work

(#6191) hackeeeee válasza X Factor (#6190) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az porszűrős gyárilag?

Itt is szépen termel a 23-as, csak ugye a szűrő megfogja a ventit..

Véleményem szubjektív...

(#6192) X Factor válasza hackeeeee (#6191) üzenetére


X Factor
addikt

Majd ha átjutok hozzá, megnézem.

Make things work

(#6193) hackeeeee válasza X Factor (#6192) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt szerencsém hozzá, de nem emlékszem rá. :B A teteje, alja ha jól emlékszem szűrős, és ha jól rémlik akkor az oldala is, de ez nem 100%.

Véleményem szubjektív...

(#6194) X Factor válasza hackeeeee (#6193) üzenetére


X Factor
addikt

Ha olyan akkor majd kiveszem, illetve a vga-khoz beszerelhető panelba is rakok egy ventit, meglássuk remélem elég lesz ilyen időben egy 85 fokhoz.

Make things work

(#6195) hackeeeee válasza X Factor (#6194) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah igen, mert abban van vga holder. Az úgy elég jó. :K

A porszűrőt szerintem érdemes benne hagyni, főként ha olyan helyen lakik az illető, ami eléggé poros. Nekem a HAF 2-3 nap alatt simán leporosodott szűrő nélkül. Most, a szűrőn, már másnap reggel láttam a venti mintáját...

Véleményem szubjektív...

(#6196) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdeklődő kérdés.

Ilyen menüpontnak lennie kéne valahol? 13.6 beta2, nem találok ilyet.

Véleményem szubjektív...

(#6197) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Instalálni szertnék egy CF-et (gigabyte 6850 OC x2)
Legelső alkalommal elindult a rendszer, amikor azonban megnyitottam a catalistot egy hibaüzenet után (a catalist nem működik megfelelően) újraindult a rendszer, de az asztalig nem jutunk el.
Tehát beállítani sem tudok semmit....

Alaplapom támogatja a cf-et egy 600W-os táp van a rendszerben.

A legfrissebb Catalist-ot tettem fel.
Ha kihúzom a második kártyát akkor minden elindul, mintha semmi nem történt volna.

Valószínüleg egy rendszer úrarakás megoldan mindent, de ha nem feltétlenül kell, akkor nem szertném.

Előre is köszi az ötleteket hozzászólásokat.

(#6198) Milka 78 válasza Olajka02 (#6197) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem is kezdj egy új rendszerrel,de az sem ártana,ha kitöltenéd az adatlapod(milyen lap,táp,proci,stb...),mert így hatékonyabb lenne a segítség :K A táp milyen gyártmányú?Én 6870cf-ről váltottam 7870 Black-CF-re és nekem is újra kellett húznom mindent.

(#6199) DeadMeat válasza hackeeeee (#6196) üzenetére


DeadMeat
veterán

Pedig van:Játék->3d alkalmazás beállítás->alkalmazás beállításai->hozzáadás-> ect

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6200) hackeeeee válasza DeadMeat (#6199) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy, hozzá kell adni a játékokat? Hopp, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.