Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Blue Thunder válasza radi8tor (#6098) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Profin néz ki! :C
Mi lenne ha a mostani asus7970-em mellé betenném a még meglévő de eladó sorra került XFX 6970-em? :))

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6102) kovsol válasza Blue Thunder (#6101) üzenetére


kovsol
titán

semmi nem lenne, mert az a két kártya nem fog menni CF ben.

May the Force be with you!

(#6103) proci985 válasza Weareus (#6096) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

crysis képes magát kizabálni a 32bites címtérből. a 64bites exétől nem lesz gyorsabb, de meg lehet vele úszni az óránkénti CTDket.

viszont tényleg nem skálázódik szépen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6104) levente222


levente222
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS Ati Radeon HD 5850-es vga-m és szretnék valamit hozzácsapni a crossfire-el még valamit. Én néztem egy Ati Radeon HD 6850 vagy 6870-es kártyát, de akkor most ezeket nem lehet összekötni vele mert már ujjabb szériás?A válaszokat előre köszönöm! :R :R

Samsung Galaxy S8+

(#6105) klac válasza levente222 (#6104) üzenetére


klac
aktív tag

(#6106) levente222 válasza klac (#6105) üzenetére


levente222
tag

Köszönöm, akkor azt jelenti hogy eladom az 5850 és veszek egy 7850-et. De szerintetek az jó vagy csak minimális lesz a javulás?

Samsung Galaxy S8+

(#6107) levente222 válasza levente222 (#6106) üzenetére


levente222
tag

Vagy esetleg valaki nem tudja hogy honnan lehetne venni, mert a neten már nincs.

Samsung Galaxy S8+

(#6108) Blue Thunder válasza levente222 (#6107) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

5850 vs 7850 ekkora a különbség :U

melyik nincs neten?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6109) levente222 válasza Blue Thunder (#6108) üzenetére


levente222
tag

Ja nem irtam bocs nem írtam, az 5850 nem kapható már. Viszont tényleg nagy a különbség, na ezen elgondolkodok hogy eladom akkor az 5850-eset, és veszek egy 7850, de a régit mennyiért és ki venné meg? Tudtok mondani egy árat kb?

Meg most nézem a 7870 2gb csak 60k. Na vagy ez, de ezért ő sokkal többet tud.

[ Módosította: radi8tor ]

Samsung Galaxy S8+

(#6111) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Igen azt már nem kapsz csak használtan! A tiedet ha eladod itt hirdeted meg és itt tudod beáraztatni, s persze utána amennyit engedsz belőle!
Igen nem sokkal több a 7870-es...
7850 vs 7870 közt ennyi a különbség

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6112) levente222 válasza Blue Thunder (#6111) üzenetére


levente222
tag

Köszönöm a válaszod, eladom az 5850-et és veszek egy 7870-et :C

Samsung Galaxy S8+

(#6113) Blue Thunder válasza levente222 (#6112) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nincs mit, szívesen.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6114) calvin20


calvin20
tag

Sziasztok. Van egy i7 2600k típusú processzorom és egy 6950-es kártyám egy Corsair VX550-es táppal párosítva. Ehhez a konfighoz szeretnék társítani még egy darab 6950-es kártyát. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy így a fogyasztásom mennyi lesz? Elbírja vajon ez a tápegység? 1db 12V-os ágán 492W-ot képes elméletben leadni. Meg kell rángatnom a processzor órajelét,hogy 'kihajtsa' a kettő darab kártyát vagy alapon is elég ha megy? Továbbá milyen teljesítménybeli különbség várható ha csak PCI-E 4x módban fut a crossfire? (ugyanis a lapom második PCI-E sínje csak 4x módban képes üzemelni)

(#6115) radi8tor válasza calvin20 (#6114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tápegység teljesítményével kapcsolatban a tápegységgel foglalkozó topicban tudnak segíteni.

⭐ Stella

(#6116) calvin20 válasza radi8tor (#6115) üzenetére


calvin20
tag

Köszönöm.

A többi kérdésre várom a választ.

(#6117) radi8tor válasza calvin20 (#6114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CPU-t nem kell rángatni hozzá.
x4 módban valamivel lassabb lesz a második kártya, de még így is bőven van ereje.

⭐ Stella

(#6118) Blue Thunder válasza calvin20 (#6114) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem igazán elég, komolyabb terhelésnél lekapcsolna, inkább add el a karid és egy komolyabbat vegyél, sajnos CF terén még elég sok a hiba...én ezt tudom ajánlani.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6119) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

Nemrég újítottam be egy 7870 XT-t a ref 7970em mellé, vegyes érzelmeim vannak a CF-el kapcsolatban, mert ahol megy, ott úgy megy mint az álom, vajsima és sok fps, pl bf3, de cry3 nagyon laggos és ami nagyon nagy szívfájdalom hogy a Starcraft 2-ben szinte egyáltalán nem megy a cf és az új patch(2.00 sorozat) óta elkélne a plusz nafta mert nagyot esett a teljesítmény fullon és pl sok 4 v 4 mapon vannak olyan kezdőrészek ami 60-70 fpssel megy egy 1100/1500-as 7970el, létezik hogy az amd ennyire leszarná a starcraftot? :) aki sc2zik és cfe van kérlek ne tartsa magában a tapasztalatait, sok reviewban meg becnhmarkban azt látom hogy müxik a multi gpu, de nálam nem ez volt a tapasztalat, legideálisabb esetben is 60-60%ban pörgött mind a 2 gpu, esetleg vmi trükk amivel működésre birhatnám a cfet? 13.4es cata és hozzá a cappal van most

amúgy CFhez még annyit, hogy elég türelmesnek kell lenni hozzá, volt csomó random fagyásom meg sok sok bug ami nem kicsit [moderálva] fel az agyam, de azért sok helyen meg nagyon szépen megy, kicsit furcsállom hogy 2013-ban ennyi hiba van még egy ilyen kiforrottnak mondható technológiában

[ Módosította: radi8tor ]

(#6120) radi8tor válasza BeLucZ (#6119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A hibák ott kezdődnek, amikor össze vissza kerülnek telepítésre Catalist és CAP driverek.
Pl. elég egy Beta driverhez felrakni CAP-ot és máris tönkre ment a driver CF része.

⭐ Stella

(#6121) BeLucZ válasza strikex (#6058) üzenetére


BeLucZ
addikt

2 db 5970 az sztem kb egy 7970 CF szintjén mozoghatna tökéletes skálázódás esetén és ha nem fut ki a vramból, bár annyi nyűg lenne vele hogy rohadtul nem érné meg, meg újabb játékokban amúgy is jobb a tahiti

(#6120) radi8tor1 : tisztában vagyok vele és ügyeltem is rá, hogy ne ezen múljon, mondom csomó helyen megy, bf3 istencsászárul megy vele, de sc2 nagyon rosszul skálázódik, tudtommal amúgy sem egy AFR barát motor fut alatta, de én azt hittem az amd csinált hozzá cf profilt és hogy müxik vele, elképzelhető hogy a 2.00 patch sorozatig ment is, csak akkor igy technikailag hazavágták a gamet, lehet azóta nem működik hozzá a régi profil, tudtommal 12.6 óta volt hozzá cf profil

[ Szerkesztve ]

(#6122) kovsol válasza BeLucZ (#6119) üzenetére


kovsol
titán

Nem sok értelme van 7970 mellé 7870XT -t rakni. Teljesen visszafogja a 7970 -t.
Amúgy nekem megy a CF starcraft2 ben. Mind a két GPU -t egyenlő mértékben terheli. Viszont CPU limit erősen fennáll mivel kevés magot(2) használ ki a game csak rendesen. GPU használtságom 40-90% között mozog attól függően mennyire terheli a cpu -t a játék épp.
Neked amúgy a 7970 sose fog maxon menni, mert csak annyi számoló egység és ramot fog maximum használni, mint ami a gyengébbik kártyában van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6123) BeLucZ válasza kovsol (#6122) üzenetére


BeLucZ
addikt

na igen de az elején nincs cpu limitem :) menne sokkal többet is a játék ha normálisan skálázódna a CF.

melyik drivert használod? nálam néha olyan elcseszett volt a helyzet , hogy szarabbul ment két vgaval mint 1el :D nem egy afrcsászár game az biztos

nem e ? :) durván 50kból kaptam +50-55% teljesítményt jól skálázódó gamekben, a többit meg bízd ide :D a 2 gb vram egyelőre sehol sem korlátoz 1920x1200-ban, amúgy nem lenne semmi bajom, csak az sc2 a szívem csücske és sajnálom hogy nem megy jól a cf, kb 55-60%ban pörög mind a 2 gpu, az kb majdnem olyan mintha 1 menne fullon, direkt megnéztem 1 v 1 mapon is, ahol az elején tutira nem korlátoz egy 4500on menő 3570k, hiába 2 magot használ, menne 200+-t is az elején, mondom vmit csináltak az enginnel amivel hazavágták, abu is írta vmelyik topikban hogy az amd szarik a hots profiljára is, mert nincs rá erőforrás

(#6124) kovsol válasza BeLucZ (#6123) üzenetére


kovsol
titán

Ha ennyire stacraftos vagy eladtad volna a 7970 -t és veszel egy gtx670/680 -t is előrébb lettél volna.
Nekem 7870CF mellett is tiszta cpu limitem van folyamatosan 3570k@4800 mellett is.

Amúgy meg lehet kaptál többlet teljesítményt, de cserébe az egyik kártyád teljesítményének nagy részét eldobtad.

13.4 -t használok amúgy.

(#6125) BeLucZ ha az anyagi ráfordítást nézed akkor 2db 7870XT vel jártál volna legjobban egy ilyen CF esetén. Olcsóbb és ugyan olyan gyors, mint a mostani felállás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6125) BeLucZ válasza kovsol (#6124) üzenetére


BeLucZ
addikt

az a nagy rész 20% :) (gpu usagekből is ez jön le) mert átlagban annyival gyorsabb az alap 7970, mindenképp jól jártam szerintem, ha az anyagi ráfordítást is nézem

jó kérdés, hogy kepleren annyira jól megy valóban az sc2? mert én már nem merek hinni az orosz benchmarkoknak, csak amit a két szememmel látok

[ Szerkesztve ]

(#6126) proci985 válasza BeLucZ (#6123) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elvileg júniusban jön új driver ami a CFre fókuszál, lehet az SC2őt is javítják.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6127) BeLucZ válasza proci985 (#6126) üzenetére


BeLucZ
addikt

lehet addigra már nem lesz meg a CF :D 2 napja van de már kezdek besokallni, gondolom a SLI se lehet sokkal jobb, 1 kutya mind2 gondolom :) lehet csak én voltam naiv, hogy azt hittem minden rendben lesz ? :D

[ Szerkesztve ]

(#6128) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Alaplapi HD3000 + HD6850 működtethető CrossFireX üzemmeódban, illetve ha igen, hogyan lehet együttműködésre bírni? Milyen program kell hozzá ?

(#6129) soft1993


soft1993
csendes tag

Üdv emberek! Sikeresen szert tettem egy HD 4870/4850-re CF-be vannak kötve és Catalyst 13.1-es van fent. Feladat kezelőben meg win7 gadgeten is látom hogy a CCC hajtja a procit igaz nem nagyon de olyan 20-35% -ig Proci FX 6100.
A programot mikor megnyitom fagy és a proci 50%ig van hajtva és nem tudok semmilyen menübe belépni annyira fagy . Mi lehet a probléma? Tegyek fel más Catalys-ot vagy mi a meg oldás?! Mi a legjobb CCC ehez a CF-hez szeretném mind 2 kártyát használni ha már meg van :D

ÜDV Karesz

(#6130) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Van egy Asus EAH 5670 1GB DDR5 vgakártyám. Az alaplapom M4A89GTD PRO/USB3 támogatja a CF-et. Sikerült találnom egy eladó ugyanolyan vgakártyát, mint amilyen nekem van.

Mielőtt megvásárolnám szeretnék választ kapni a téma szakértőitől. Az AMD Crossfire oldalán található táblázatban egyáltalán nem szerepel a HD5670-es típus. Ettől függetlenül tudnám őket CF-ben használni Windows 7 64-bites rendszeren? Ha igen, akkor a CF-el összességében milyen mértékű javulásra lehet számítani? Esetleg érdemesebb lenne nem megvenni a kínált kártyát, az enyémet pedig adjam el, hogy így a vásárlás helyett megmaradt összeg + saját eladása együttes összegéből (~24.000) vegyek egy szimpla kártyát?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#6131) Draven23


Draven23
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Van két Asus HD7770DCT karim és valamiért nem akar működni a cf, a gép többi része: AMD FX4100, alaplap ASUS M5A97 R2.0 , memória 4x8Gb corsair 1600Mhz, táp Chiefteac smart series 600w-os. És az lenne a probléma hogy játékékba abszolút nincs fps növekedés sőt a legtöbbnél még csökken is. Külön-külön teljesen jól működnek. Catalyst verzió 13.4! Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a választok!

(#6132) KingBradley


KingBradley
csendes tag

Hali mindenki!

Volna egy szerény kérdésem..
Adott egy e350 brazos lap, benne integrálva a hd6310 ugye.

na már most ezt hybrid crossfire módban milyen típusú kártyákkal futtathatom?
Amit ki is tud hajtani a proci (nem muszáj teljesen) és látható javulást eredményez?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#6133) DeadMeat válasza Draven23 (#6131) üzenetére


DeadMeat
veterán

A control centerben bekapcsoltad a cfx-et? A cf híd fent van a kártyákon?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6134) Draven23 válasza DeadMeat (#6133) üzenetére


Draven23
csendes tag

igen a híd fent van és engedélyezve is van.

(#6135) DeadMeat válasza Draven23 (#6134) üzenetére


DeadMeat
veterán

Pedig elvileg menni kell így. A legfrisebb CAP-et feltetted hozzá?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6136) Draven23 válasza DeadMeat (#6135) üzenetére


Draven23
csendes tag

Igen az is fel raktam! Nem valamelyik hardverrel van a baj? Mondjuk az alaplappal vagy a proci nem bírja?

(#6137) DeadMeat válasza Draven23 (#6136) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hmm.. gpu-z mit ír ki rá? Megy a cf? Esetleg megpróbálhatod, hogy megcseréled a két kártyát.Biosban tudtommal nem kell hozzá semmit bekapcsolni, működnie kellene így is. 3dmark 11-et futtathatnál szintén, hátha csak a játék nem támogatja amivel próbáltad.Mik is azok tényleg?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6138) Draven23 válasza DeadMeat (#6137) üzenetére


Draven23
csendes tag

azt írja hogy megy, a kártyákat leteszteltem Unigine Heaven Benchmark 4.0-val külön-külön is nem volt eltérés köztük meg a cf-t is és úgy majdnem hogy dupla lett a teljesítménye éppen ezért nem értem hogy játékokba meg miért nem? próbáltam már megcserélve is őket úgy sincs változás.

A játékok amiken teszteltem azok amikkel játszok: The WarZ, War Inc Battlezone de ezen a két játékon teljes képernyőbe a textúrák villognak is de Windows módba meg nem ez is nagyon érdekes de ha egy vga-t használok akkor nem ebben a két játékban cf-be 20 fpssel kevesebb van. Próbáltam még CoDMW2-vel itt nincs fps változás cfbe ugyan annyi mintha csak egy lenne, meg a Tera online néztem még de abba is kevesebb az fps.

[ Szerkesztve ]

(#6139) energy4ever


energy4ever
addikt

Ahhoz hogy mukodjon a CrossfireX 2db teljesen egyforma VGA kell? Vagy lehet pl 8600-bol 1db 1gb-os, es 1db 512-es is egybekotve?
CF-nel csak a sebesseg adodik ossze, a memoria nem, ezt joltudom?
Elnezest a szerencsetlen kerdesert, csak CrossfireX-el sosem foglalkoztam meg.

(#6140) radi8tor válasza energy4ever (#6139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól olvastad. A memória nem adódik össze, mindkét kártya a sajátját használja.
Használhatsz eltérő kártyákat, de fennállhat az esélye annak, hogy az 512-es kifogy a memóriából, ezért az 1GB-os is vissza lesz fogva.

⭐ Stella

(#6141) DeadMeat válasza Draven23 (#6138) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szóval akkor a cf megy, csak a játékok alatt amikkel játszol nem.Érdekes. A játékoknak beállítottad a profilt, amit használjon, vagy csak feltetted a cap-t és úgy használod? (catalyst/játék/hozzáadás)

Más driverrel próbáltad? Legújabb beta pl?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6142) hackeeeee válasza Draven23 (#6131) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

970-es lapnál ne várj eget rengetően nagy ugrást CF-ben. Természetesen gyorsulni fog, de közel sem akkorát, mint egy 990-esben, mivel a 2. PCI-E 4*, tehát 16/4-ben megy a kártya.

Próbálj másik driver-t. Plusz esetleg be tudod kapcsolni a CF logót, hogy mutassa, ha aktív a CF, plusz esetleg érdemes lehet MSI Afterburner-t telepíteni, és azzal monitorozni a kártyákat.

Véleményem szubjektív...

(#6143) Draven23 válasza DeadMeat (#6141) üzenetére


Draven23
csendes tag

Próbáltam több drivert is a legújabbat is mindegyikkel ugyan az volt az eredmény, állítottam be profilt is. Csináltam egy kis játék tesztet az eredmények: fps csökkenés volt a Gird 2, Crysis 3 ezekbe 10-15-el kevesebb, nem volt változás a Tomb Raider és a Batman Arkam Citybe, egy kevés pfs növekedés volt BF3, Metro 2033, Medal of Honor Warfighterbe. Ez normális? Nem kéne azért egy kevéssel mindenbe emelkedni?

(#6144) Draven23 válasza hackeeeee (#6142) üzenetére


Draven23
csendes tag

A cf logót bekapcsoltam azt mutatja mindig az MSI Afterburner-t is használom de az mindig azt írja hogy a második Gpu kihasználtsága 10% több ez normális?

Akkor egy jobb alaplappal pl. ezzel SABERTOOTH 990FX már kitudnám használni a két kártyát 100%-osan? Mennyi fps növekedést hozna?

(#6145) radi8tor válasza Draven23 (#6144) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MSI Afterburner egyes verziói csak akkor mutatják használatban a második kártyát, ha akkor indítod el a programot, amikor fut egy 3D alkalmazás is.

⭐ Stella

(#6146) hackeeeee válasza Draven23 (#6144) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Induljon el windows-al az MSI afterburner és ha akkor is ezt mutatja, akkor biza az nem jó. Dobd fel mondjuk a 13.6 beta drivert, CAP-pal együtt. Természetesen az előző drivert távolítsd el!

Nekem a 16/4-hez képest a 16/16 úgy ~30%-40-ot hozott, van amiben jóval többet, van ahol szinte nem is látszik. De először ki kéne legózni, hogy mennyen a CF, addig felesleg alaplapot cserélni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6147) Draven23 válasza hackeeeee (#6146) üzenetére


Draven23
csendes tag

Felraktam, igy sincs fps változás volt egy kék halálom is, a második vga 4-6%-al több a kihasználtsága!

(#6148) hackeeeee válasza Draven23 (#6147) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Innentől érdekes a dolog, főként úgy, hogyha semmiben sem működik a dolog.

Mind2 kártyához kaptál CF hidat? Esetleg csere, hátha.

Véleményem szubjektív...

(#6149) Draven23 válasza hackeeeee (#6148) üzenetére


Draven23
csendes tag

a cf híd cserét most nem tudom meg csinálni mert nincs itt nálam :( újabb ötlet? :)

(#6150) hackeeeee válasza Draven23 (#6149) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Más ötletem jelenleg nincs.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.