Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) #46824192 válasza thomasrc (#42099) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nézz bele nyitott tükörnél :)

(#42102) thomasrc válasza #46824192 (#42101) üzenetére


thomasrc
tag

Belenéztem, de csak egy nagyon apró visszacsillanást látok a szenzor jobb oldalán középtájon. Megégés nem látszódik rajta. A többi homályos folt az egészen biztos szennyeződés, csak ez a nagy fekete folt érdekelne, hogy micsoda. A szélei felé homályosodik, nem határozott a körvonala, tehát szerintem akár kosz is lehet, mert gondolom ha pixelhiba lenne, akkor éles körvonalának kellene lennie. Igazából azért kérdeztem, mert hátha találkozott már valaki szenzorhibával és kép alapján ki tudja zárni, hogy ez az lehet-e.

Most a kérdés az, hogy küldjem-e el a Camera Kft.-nek általános szervizre vagy vásároljak tisztítószettet... A postaköltségek miatt kb. ugyanott vagyok árban, viszont ha szenzorhiba, akkor a Camera Kft. talán szoftveresen tudja korrigálni valahogy (kizárja azokat a pixeleket a képalkotásból vagy hasonló).

[ Szerkesztve ]

(#42103) #46824192 válasza thomasrc (#42102) üzenetére


#46824192
törölt tag

Neked kell dönteni. Nem láttam még ilyen hibát az enyémen.

Viszont az a cég 15e ft-ot mondott nekem a "filléres" 15 perces szalagkábel cserére a 18-55 kit obiban. Meggondolandó pont nekik küldeni. :)

(#42104) thomasrc válasza #46824192 (#42103) üzenetére


thomasrc
tag

Értem. Kiknek ajánlott elküldeni? Mindenképpen hivatalos szervizzel nézetném meg.

(#42105) jeni válasza thomasrc (#42104) üzenetére


jeni
félisten

a Corvin áruház mellett van a Somogyi Béla utcában a márkaszerviz,mivel garis vagyis a Mekk Elek nem javíthatja meg.

[ Szerkesztve ]

(#42106) KTTech válasza thomasrc (#42099) üzenetére


KTTech
veterán

99.999%, hogy kosz.
SensorSwab a barátod.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42107) #46824192 válasza thomasrc (#42104) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem tudom Felhívtam pár helyet, csak ők vállalták.
De ennyiért , köszönöm ,kicserélem magamnak.
Úgysem láttam még obit szétszedve. :K

(#42108) jeni


jeni
félisten

Hello
Azoknál a fotómasináknál amelyekbe Canon LP-E17 aksit kell csakis a gyári tehető be.
Az után gyártóttakkal az a gond, vagy nem ismeri fel vagy nem tölti fel vagy a gépbe helyezve nem ad infót a feltöltődésről.
Több bolt árul más más márka névvel de 100% azonossággal,kompatiblitással hirdetik.

Korábbi gépeimnél Pentax,Olympus ott nem voltak ilyen szigorítások,kivételek. Bármelyik után gyártott aksikkal mentek kifogástalanul. Így biztosabb a drágább gyári Canon LP-E17 megvétele még ha drágább is.

Ha már lett írva korábban erről akkor bocsi. :R

(#42109) Faby válasza jeni (#42108) üzenetére


Faby
senior tag

Hello, ez így nem egészen pontos.
Vannak olyan gyártók, akiknek a termékeivel jól működik a váz, esetleg kis kompromisszumot igényel a használata.
Saját példa:

Canon 77d-hez vettem innen egy 2 akksi+töltő csomagot: https://a.aliexpress.com/_m0qABgS
Probty a márka.

Ezzel tökéletesen működik a váz, van töltöttség visszajelzés is.
A kompromisszum annyi, hogy a gyári töltővel nem lehet tölteni az utángyártott akksit, viszont az utángyártott töltővel lehet tölteni a gyári akksit is.
A jó benne az, hogy a töltő USB-s, szóval így a menet közbeni töltés is megoldott, powerbankról vagy szivargyújtóról is.

Szóval van lehetőség utángyártottat is használni, nem csak a gyárit, kis kompromisszummal.
Igaz, én 2020-ban vettem, azóta nem tudom, változtak-e az akksik, csipek, kódolások.

De ha rákeresel a Probty márkára itt a topikban, van rá mástól is ajánlás.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#42110) jeni válasza Faby (#42109) üzenetére


jeni
félisten

ha jól számoltam így se lenne sokkal olcsóbb egy plusz töltővel egy után.gyárott aksival egy szett mint a gyári Canon aksi.
na jó 5000Ft -t ha meg lehet így spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#42111) Faby válasza jeni (#42110) üzenetére


Faby
senior tag

Csak a vita kedvéért, nem feltétlenül akarok senkit meggyőzni az igazamról.
Az általam linkelt lehetőségről a 2db akksi plusz töltő csomagot választva az 23,24 USD, jelen árfolyamon 8 333 HUF, hozzáadva a Posta 400 Ft sarcát kezelési költségét, legyen felfelé kerekítve 9 000 Ft. Egy db így 4 500 Ft, nem számolva a töltőt, ami ugye benne van az árban.

4 db-os csomag esetén meg 35,04 USD, ami durván 3 250 Ft/db, de talán ez annyira nem életszerű

Gyors kereséssel a Camera Kft-nél 19 900 Ft egy db LP-E17 akksi
[link]
4 500 vs 19 900 Ft az nem 5 000 Ft különbség, inkább 15 ezer.

Persze ha nem jön össze, nem működik, akkor pénzkidobás, de nekem bejött és más is ajánlotta a márkát, én is az alapján választottam.
Nem beszélve arról a pluszról, amit a töltő ad (bármilyen USB forrásról tudom az akksikat tölteni)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#42112) Donki Hóte válasza jeni (#42110) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem is jó tapasztalataim vannak a Probty márkával (szerintem Faby kolléga pont az én ajánlásom alapján vett ilyen akkut, örülök, hogy neki is bevált).

23.3 dollárért (7900 Ft-ért) két akkut kapsz, meg egy töltőt. Ez a töltő mobiltelefontöltők, vagy a számítógépek USB portjáról, meg powerbankról is működik, tehát szélesebb körben használható, mint a gyári töltő, ami csak 230 V-ról megy. Nekem pl. nagy előny, hogy az autó szivargyújtó töltőjéről is tudom tölteni a fényképezőgép akkukat.

Ráadásul ez az USB-s töltő a gyári akkut is tudja tölteni, tehát a gyári töltőt vissza tudod csomagolni a fényképezőgép dobozába, többet nem lesz rá szükség.

Szóval szerintem akkunként spórolsz 5000 Ft-ot, ha két Probty akkut veszel, akkor 10 000 Ft-t spórolsz :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42113) Leki78 válasza Faby (#42109) üzenetére


Leki78
tag

Szia! Nekem Canon Eos 250D-hez kellene akku. A gyári LP-E17 7,2V 1040mAh-ás. A 250D-hez is kompatibilis a belinkelt akku?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#42114) KTTech válasza Leki78 (#42113) üzenetére


KTTech
veterán

Igen.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42115) Leki78 válasza KTTech (#42114) üzenetére


Leki78
tag

Köszi, akkor rendelek is egy kettes pakkot. :R

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#42116) thomasrc válasza thomasrc (#42099) üzenetére


thomasrc
tag

Végül kiderült, hogy a homályos foltok valamiféle párásodás eredménye lehet és nem tudják teljesen kiszedni a szervizben. :( Megy vissza az eladónak a váz. Tanulság, hogy nem szabad olyan vázat megvenni, aminek foltos a képe, mégha klasszikus porosodásnak tűnik csak... Plusz jó döntés volt a szervízre bízni a tisztítást, mert ők így tudnak róla hivatalos iratot kiállítani.

[ Szerkesztve ]

(#42117) Donki Hóte válasza thomasrc (#42116) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Párásodás? A vázban :F És a víz pontszerűen megmarta a CMOS felületét, vagy mi van?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42118) thomasrc válasza Donki Hóte (#42117) üzenetére


thomasrc
tag

Annyit mondtak nekem, hogy a szenzoron van egy filter és a között van ez a homályosodás, amit talán pára okozhatott. Gondolom az AA filterről beszélt, nem kérdeztem rá konkrétan. A lényeg az, hogy műszerrel látják, elvi szinten ha nem rekeszelem le, akkor nem befolyásolja a képet, de számomra ez így nem okés... Sem eladni nem tudom a jövőben ilyen állapotban, sem nyugodt szívvel használni. :U

(#42119) #46824192 válasza #46824192 (#42090) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az ebay csomag rendben megérkezett, a csere meg egyszerűbb volt mint gondoltam. Csak váz oldali takaró műanyag és az elekteonika volt leszerelve. Így is sikerült beragasztani. Bár 1-2 yt videóban teljesen szétszerelik ,hogy könnyebben hozzáférhető legyen.
(szerintem ehhez ez a lépés fölösleges)

[ Szerkesztve ]

(#42120) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Vettem egy használt 5D mk III-at és az AF alacsony fényben lassabbnak gondlkodósabbnak tűnik One Shot módban mint a többi gépem. Van most körülöttem 3 régebbi és egy újabb EOS gép (300V, 20D, 550D, M50) mindnek pattogósabb az AF-je, mozdul-csippan, mozdul-csippan, az 5D iii meg jóval tovább "állítgatja" az obit mire végül bevillan a jelzés.

Ez így rendben van szerintetek? Amúgy pontosnak tűpontos. Csak ez így kicsit fura/csalódás az M50 és az 550D után. Az 550D volt a fő gépem évekig aztán váltottam M50-ra és semmi változást nem tapasztaltam csak azt hogy több az AF pont lehetőség és jobb a követés. De az optikai kereső és a jó fogás/gombok valahogy hiányoztak, ahogy az a 20D-men is volt anno. <3
Viszont az AF sebesség így visszalépésnek tűnik? Vigyem el esetleg kitisztíttatni a tükröt/AF aknát stb, hátha ott a gond?

Előre is köszi a gondolatokat, tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#42121) duni84 válasza .DLL (#42120) üzenetére


duni84
aktív tag

5d mk3 vázon én a középső fölötti pontot használtam, azzal hamarabb talált 3rd party obikkal (főleg sigma)

ugyanazzal a canon usm obival végzed az összehasonlítást ugyanolyan körülmények között? (pl obi fókusz végpontig elcsavarva, majd célra tart -> fókuszál? vagy csak érzésre lassabb?) minden esetre próbáld ki, hogy nem AF régiót használsz, hanem egy pontot valamelyik double-cross AF pont közül :)

#metszéspontok

(#42122) rednifegnar válasza .DLL (#42120) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekunk mk2 van es az okes (meg tobb filmes).
mindenkepp canon obival erdemes nezni. lehet nem artana egy gyarira reset is, hatha csak valami el van allitgatva.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#42123) .DLL válasza duni84 (#42121) üzenetére


.DLL
veterán

Igyen ugyan azon obikat váltogattam a vázak között. :K Próbáltam 2.8/40mm STM-mel 70-300 IS USM-mel is (teszem hozzá, hogy ezt csak gyenge megvilágítás mellett csinálja (szobai lámpa). Amit tapasztalok: a többi vázon odaugrik a fókusz és szinte azonnal csippan is. Az 5D III-mal odaugrik, majd még állítgatja kicsit, lépésenként, majd csippan, és ez idő.

#42122: Gyári reset nem rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#42124) thomasrc


thomasrc
tag

Jupio akkumulátorral ([link]) van valakinek tapasztalata? 5D Mark III-ba szeretnék venni egyet, de nem tudom, hogy a Canon töltője tölti-e rendesen, illetve, hogy félárért hozza-e a gyári Canon LP-E6N üzemidejét.

(#42125) murdock25 válasza thomasrc (#42124) üzenetére


murdock25
tag

Jupio tapasztalat nincs, de jókat hallani róla, nekem Patona van, azzal semmi gond és úgy érzetre hozza, amit kell, de min. 90%-os.

(#42126) #46824192


#46824192
törölt tag

Milyen védelem vagy egyedi megoldás van ezekben az akkukban ,hogy a létező összes kici kínai nem tudta még leutánozni a gyárit.

Értem ezalatt ,hogy bizonyos utángyárott akkut nem tölt a gyári töltő, nem jelzi a váz a töltöttséget stb....

Gondolom nem egy nasa űrtechnika van a gyári akkuban sem.

(#42127) .DLL válasza .DLL (#42123) üzenetére


.DLL
veterán

Most volt időm még kicsit tesztelgetni, az viszont tény, hogy nagyon sötétben is talál élességet, még ha kicsit lassabban is, de pontos!

Van egy elméletem, miszerint One-shot af módban a pontosságot helyezték előtérbe, és többször is ellenőrzi a fókuszpontot hogy megfelelően beállt-e az obi. A Gyors fókuszálást pedig a Servo módban prioritizálja a gép, akkor sötétben is gyakorlatilag azonnal fényképezhetek, de előfordulhat némi életlenség, ha nem várunk eleget.

Én ezzel így mondjuk okés vagyok, ha abszolút pontosság kell, akkor One-shot, ha gyorsaság akkor Szervo AF (eddigi DSLR-jeim 9 pontos rendszerével nem szerettem a Servo AF-t, elég hektikus volt)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#42128) Donki Hóte válasza #46824192 (#42126) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Semmi hi-tech dolog sincs benne, copyright van a kódoló chip-en, amit sok helyen nagyon komolyan vesznek.

Leutánozni már sokszor leutánozták, aztán a Canon kitiltatta az adott kínai gyártó összes termékét a piacról, szóval műszakilag nudli a dolog, de jogilag tiltott az utánzás.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42129) #46824192 válasza Donki Hóte (#42128) üzenetére


#46824192
törölt tag

Így világos. Ezek alapján nem mindenkit ért el a bann és ezek között van minőségi utánzat és gagyi is.

(#42130) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

5D mk III-nak van olyan ismert betegésge, hogy eszi az akksit állásában? Tehát hogy frissen feltöltött új akkut beleteszek, áll 2 napig és már csak 1 osztást mutat és hamar lemerül...

(P.H.)

(#42131) Donki Hóte válasza .DLL (#42130) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az tény, hogy a Canon gépeken a kikapcsológomb csak placebó, valójában nem kapcsolja ki a gépet, csak megakadályozza, hogy exponálógomb felélessze a rendszert.

Ennek ellenére az, hogy csak 3 napig bírja feltöltött akkuval az állásidőt, az valami hibára utal. Vagy a gép rossz, vagy az akku :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42132) .DLL válasza Donki Hóte (#42131) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, korábbi Canon-jaim jól bírták, beállítottam, hogy auto-off 1 perc és végtelen akkuidő~ :)
De az 5D III még új nekem, azért is kérdezem, mert lehet hogy "ez ilyen", viszont ha nem, akkor még egy teszt kör után felhívom az eladót.

(P.H.)

(#42133) Donki Hóte válasza .DLL (#42132) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Több akkuval is ugyanezt csinálja?

Ha csak egy akkud van, akkor úgy tudod tesztelni az akkut, hogy feltöltöd, kiszeded a gépből és egy hét múlva nézed meg, hogy mennyi kapacitás maradt benne.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42134) KTTech válasza .DLL (#42130) üzenetére


KTTech
veterán

Markolatba teszed? Ha nem, akkor nincs ilyen ismert hiba...
Ha igen, akkor bizonyos markolatoknál volt rá példa.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42135) .DLL válasza Donki Hóte (#42133) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, a gyárival is, meg egy új Patona Protect E6Nh-val is.

Nem markolattal, csak a vázban.

Még tesztelem a dolgot: olyat is hallottam, hogy obi is leszívhatja, mert a bajonett mindig feszültség alatt van. Most egy másik obi van a géppel azzal hagyom pár napig.

(P.H.)

(#42136) Donki Hóte válasza .DLL (#42135) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Baja nem lesz a gépnek, ha akku nélkül tárolod, szóval végső esetben szedd ki az akkut a gépből, ha napokig nem használod.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42137) rednifegnar válasza Donki Hóte (#42136) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ha vett egy hasznalt gepet es az 2 nap allatt leszivja az akukkat (megha valami okbol pont mind a ket akku hibas?) es ezeket nem mondta az elado, magyarul sumakolt, akkor nem az a megoldas, hogy vedd ki az akksit.. van eleg sok elado darab a piacon, venni kell masikat ez a gep meg legyen az elado gondja, magyarul penzvissza. en meg szervizelgetesekbe se mennek bele.
nekem egy jo regi mk2 van, eredeti akkuval de az honapokig birja a polcon pedig az is ilyen nem kikapcsolos modon mukodik.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#42138) Donki Hóte válasza rednifegnar (#42137) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nos, ha valóban most vette, akkor tényleg a legegyszerűbb még melegében visszaadni az eladónak és másikat venni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42139) jeni válasza Donki Hóte (#42138) üzenetére


jeni
félisten

azért kíváncsi lennék arra,hogy vissza veszi-e?
ha volt ilyen megállapodásuk kettejük közt.

(#42140) Donki Hóte válasza jeni (#42139) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha egy fényképezőgép kikapcsolt állapotban 3 nap alatt lemerít egy akkut, akkor az a gép hibás. Ha erre a hibára az eladó felhívta a vevő figyelmét, akkor reklamációnak helye nincs.

Ha viszont az eladó úgy adott el egy használt terméket, hogy az hibás és a hiba már az eladás pillanatában is létezett, de ezt nem hozta a vevő tudomására (akár azért, mert titkolta, akár azért mert nem volt róla tudomása) akkor a vevőnek joga van visszaállítani az eladás előtti állapotot (gép vissza - pénz vissza).

Ez a főszabály, de a felek közötti megállapodás alapján szóba jöhet még a hiba kijavításának kifizetése, vagy árleszállítás is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42141) jeni válasza Donki Hóte (#42140) üzenetére


jeni
félisten

használtan 300 e.Ft körül van
biztosan megtudják majd oldani a helyzetet,

(#42142) .DLL válasza .DLL (#42135) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi a választ mindenkinek!

Egy kis update.
Tényleg az obi lehetett a ludas, mert ami még új cucc, a gép mellett, az egy EF 24-85 USM obi kb. kitobi célból, és mintha az jobban szívná az áramot. Amúgy imádom. Amire még gyanakszom az egy Sigma 1.8/28mm, mert az volt még a gépen többet.

Meg a gyári akku az tényleg elég gyenge, a Patona-nak meg úgy tűnik kellett pár ciklus töltés/kisülés, és mostmár jobban bírja mint amikor megvettem. A hétvégén 6-8száz képet ellőttem vele.

(P.H.)

(#42143) .DLL


.DLL
veterán

Azt most vettem észre, hogy akku nélkül elsötétült a kereső, ha bent van az akku akkor kivilágosodik és megjelenik a kép közepén a részleges fénymérés köre. Tehát a rendszer valamennyire akkor is működik, és a kereső LCD-je folyamatosan megy. Ez nekem új mert eddig LCD-s keresőm még nem volt (20D, 550D, M50 volt az 5D III előtt).

(P.H.)

(#42144) Donki Hóte válasza .DLL (#42143) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mit értesz LCD-s kereső alatt?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42145) .DLL válasza Donki Hóte (#42144) üzenetére


.DLL
veterán

A keresőben (amibe belekukucskálsz : D) van egy átlátszó LCD is, azon jelzi a fókuszpontokat, segédvonalakat, fénymérés körét.

(P.H.)

(#42146) Donki Hóte válasza .DLL (#42145) üzenetére


Donki Hóte
veterán

És ilyen nem volt az 550D-ben és az M50-ben?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42147) rednifegnar válasza Donki Hóte (#42146) üzenetére


rednifegnar
senior tag

it has a transmissive polymer network LCD display integrated into the prism assembly



canon oldalan volt regebben egy lista mely vazakban van ilyen.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#42148) .DLL válasza Donki Hóte (#42146) üzenetére


.DLL
veterán

Nem. se a 20/30D-ben
(illetve az M50-é ugye full kijelző tehát abban meg optikai kereső nincs)
ezért mondom, hogy nekem ez az első ilyen, és furcsa volt, hogy akku nélkül elsötétedik a kereső. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#42149) Donki Hóte válasza rednifegnar (#42147) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amelyik vázak keresőjében nincs ilyen, azoknál hogyan oldják meg az aktív fókuszpontok kijelzését?

Mert pl. az én 500D-m is mutatta, hogy melyik fókuszponton sikerült az élesre állítás.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42150) rednifegnar válasza Donki Hóte (#42149) üzenetére


rednifegnar
senior tag

a mattuvegbe vannak belegravirozva (nyilvan ontessel) a kis kocukak es ledek vilagitjak meg a megfelelot.

A camera does not make art, the artist makes art.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.