Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132) dezz válasza #65675776 (#110) üzenetére


dezz
nagyúr

AM2+ (és AM3)-nál osztott tápolás lesz a magoknak és a memvezérlőnek (AM3-nál esetleg majd az egyes magoknak is). Namost, az alaplap szolgáltatja a különféle tápfeszeket, így a meglévő táp-lábakat két csoportra kell osztani. Annyival meg nem fogyaszt kevesebbet az új család (sőt...), hogy ezzel együtt még csökkenteni is lehessen a táv-vonalakat. Mást meg mit tudnának kihagyni AM2+-nál? Szóval szerintem nem (sem) lesz lábszámban eltérő az AM2+ az AM2-től.

A leírtak miatt AM3-nál is inkább csak máshol tudnának csökkenteni, de erről perpill nem tudok semmit, hogy hol. Valami link?

Én úgy tudom, AM2+-nál még opcionális lesz a split power-planes dolog, AM3-nál már viszont kötelező. És állítólag ezáltal mehet egy AM2+-os proci AM2-es és AM3-as lapban is, és ugyancsak emiatt nem egy AM3-as proci egy AM2-es lapban. Ezek alapján főleg furán hangzik nekem, hogy holmi lábcsökkentés lenne AM3-nál. :F

edit: vagy a DDR3-hoz kell kevesebb vezeték?

ftc: nem tudom, miért írsz ilyet, hogy ''elméletileg sávszél hiánya lehet majd a CPU-nak''. Nyilván tisztában vagy vele, hogy itt IMC van; a rendszer+perifériák felé meg nem kell valami überállat sávszél desktopon. Legalábbis ha nem megy minden egyszerre. :) Azért kíváncsi lennék, hogy egy ilyen esetben szükséges sávszél (főleg PCIe2.0 esetén [ekkor egy x16-os slotot véve önmagában is]) hogyan aránylik a HT 1.0(1)-hez (de nem eléggé, hogy legyőzzem az ilyenkor ritka álmosságomat :D ).

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.