Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) NathanCullen válasza KINIZSI (#16394) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Ebben az árban pl.: KATT vagy KATT

Szerintem át kellene nézned egy másik topicba, ahol ezzel a témával foglalkoznak és vannak jártasabbak a témában és ebben az árkategóriában a legjobbat tudnák ajánlani.

Egyként ha hasonló felhasználási élményt szeretnél, mint az iPad, sajnos kb. abban az árban kell gondolkodni... Ezek a 40k-s gépek meg sem közelítik, nem tudom, gondolom próbáltad már milyen az iPad.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16402) Bitlisz válasza gabo9201 (#16393) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Csak arra vigyázz, hogy a Starter max 2GB RAMot lát, hiába teszel bele többet.

(#16403) Bitlisz válasza Thunderzolee (#16396) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Az mkv-ba oltott feliratot tudtommal nem viszi.
A digit kimenetén max sztereo megy ki (pl házimozi erősítőre felesleges kötni).
AVCHD, GMC, H.263, H.264>L4.1, >30fps sem támogatott.

(#16404) gabo9201 válasza Bitlisz (#16402) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszi, hogy szólsz, ez nem jelent túl nagy gondot :)

Az sem lenne gond, ha egyáltalán nem adnának vele Win-t. Esetleg olyan helyet nem tudtok ahol meg lehet venni Win nélkül olcsóbban? Vagy van valami módja, hogy lemondjak az Op. rendszerről és levonjanak valamennyit az árából?

Régebben hallottam valami olyat, hogy bármelyik gépnél amihez gyárilag jár Win le lehet róla mondani, hogy aláír az ember egy papírt, hogy ő pedig nem akar Win-t használni.

Ja és még annyi, hogy ha az ember saját maga szereli bele a plusz memót attól gondolom nem vész el a garancia.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#16405) NathanCullen válasza gabo9201 (#16404) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Szerintem az Asusnál nem baj, ha te szereled a RAM-ot. A Windows-ról nem lehet lemondani szerintem, mert előtelepített és "leszedhetetlen" matrica van az alján. Egyébként ennél olcsóbban nem hogy Windows nélküli gép, de ilyen hardverrel sincs. Kb. 60k-ért vannak alap netbookok és nem is biztos, hogy márkás. Tehát ennél olcsóbban nem nagyon lesz jó gép.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16406) gabo9201 válasza NathanCullen (#16405) üzenetére


gabo9201
senior tag

Igen ez a baj, hogy ráerőltetik az emberre a Win-t. Biztos, hogy legelább 10K-t rátesz az alapárra egy jóformán semmirevaló Starter :W

Mindegy így is elég jó árban van.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#16407) Bitlisz válasza gabo9201 (#16406) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

"semmirevaló Starter"
Na azért ezt erősen kétlem.
A limitációk netbookok esetében (szerintem) nem okoznak nagy hátrányt.
max 2GB RAM kihasználható, csak 32bites verzió,
aero nélküli felület, állíthatóság és betekintés nélkül,
nem cserélhető a háttér (de megoldható), nincs médiacenter (hálisten), nem támogat több monitort...

(#16408) aag válasza gabo9201 (#16406) üzenetére


aag
őstag

Nem semmire, de bizony összehasonlítva a többivel, nagyon kevés dologra való.

(#16409) Pete55555 válasza gabo9201 (#16404) üzenetére


Pete55555
addikt

Viszont, ha 4Gb ramot tennél bele, akkor a win lapozófájlt a winchester helyett át lehetne rakni a memóriára, és dobna a gép teljesítményén. Van erre vmilyen program, de én sem vagyok annyira jártas a témában, valamelyik prohardveres fórumban olvastam.
Esetleg, ha teszel rá rendes win7-et, akkor főleg ajánlom a 4Gb ramot, abból 3Gb jut rendszernek, maradék 1Gb pedig a virtuális lapozófájlé lenne.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#16410) vadászcsiga válasza aag (#16408) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt alátámasztom én is főleg úgy ha előtte az ember valamelyik jobb képességű verziót használta.

(#16411) aag válasza vadászcsiga (#16410) üzenetére


aag
őstag

Tényleg, közben el is felejtettem figyelni hogyan alakult a reklamálásod az aksi3/6, meg a basic/pro ügyben?

(#16412) vadászcsiga válasza Pete55555 (#16409) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ramdrive az a program.

aag
Nem történt semmi, az elején készségesek voltak jöttek az emailek mindennap aztán aztán ehét hétfőn rajuk telefonáltam elkértek a számomat azóta sunyitanak gondolom megvárták a 8 napot. Sajnos nem volt idom vele foglalkozni ráadásul a feleségem is kijelentette hogy ő már nem adja jó így neki. Hétfőn megengedek még egy telefont mérgesebb hangon esetleg fogyasztó védelmet is megemlítem de aztán hagyom a búsba.

[ Szerkesztve ]

(#16413) NathanCullen válasza Pete55555 (#16409) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Viszont, ha 4Gb ramot tennél bele, akkor a win lapozófájlt a winchester helyett át lehetne rakni a memóriára, és dobna a gép teljesítményén. Van erre vmilyen program, de én sem vagyok annyira jártas a témában, valamelyik prohardveres fórumban olvastam.

A lapozófájl alapértelmezetten RAM memóriában tárolódik, csak végszükség esetében kerül a merevlemezre. Tehát 4GB esetén automatikusan a RAM-ba íródik.

Esetleg, ha teszel rá rendes win7-et, akkor főleg ajánlom a 4Gb ramot, abból 3Gb jut rendszernek, maradék 1Gb pedig a virtuális lapozófájlé lenne.

A rendszernek a lapozófájl miatt kell a RAM, tehát mind a 4GB a lapozófájlé (vagy esetleg lefoghat belőle a grafika) vagyis a rendszeré. De javítsatok ki ha tévedek. :)

vadászcsiga

Ramdrive az a program.

Azzal a RAM-ból lehet meghatót készíteni készíteni. Ha a RAM partícióra helyezed a lapozófájlt, ugyanott vagy, mintha a rendszer alapból használná a fizikai memóriát.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16414) Pete55555 válasza NathanCullen (#16413) üzenetére


Pete55555
addikt

Tudtommal, ha megtelik a ram, akkor használja a win a lapozófájlt, de talán más esetben is ahhoz nyúl, pontosan nem tudom, viszont az biztos, hogy alapesetben a lapozófájl nem a ram-on van.
A vidkari dologban viszont igazad van, még annak is kell hagyni valamennyit a ramból, erről megfeledkeztem, de 4Gb bőven elég erre a célra. (ha jól emlékszem, valami olyat írtak, hogy 2,5 Gb ram, 512 vidkari, maradék 1Gb pedig a lapozófájl, és így kb ideális)

...Szeretem leracsniztatni...

(#16415) NathanCullen válasza Pete55555 (#16414) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Tudtommal, ha megtelik a ram, akkor használja a win a lapozófájlt, de talán más esetben is ahhoz nyúl, pontosan nem tudom, viszont az biztos, hogy alapesetben a lapozófájl nem a ram-on van.

Ha Wint használsz, nézz csak bele a Feladatkezelő - Teljesítmény fülbe! ;)

Értem mit akarsz mondani. A lapozófájl a merevlemezen tárolódik, virtuális memória. De ha van elég RAM-od, akkor ott van a helye, ha nincs hely akkor a merevlemez. Szóval így értve igazad van.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16416) Pete55555 válasza NathanCullen (#16415) üzenetére


Pete55555
addikt

Akkor nemtudom, hülyeséget írtak :F Vagy csak én közvetítem rosszul. Viszont így nem értem mi értelme a lapozófájlnak.

...Szeretem leracsniztatni...

(#16417) NathanCullen válasza Pete55555 (#16416) üzenetére


NathanCullen
senior tag

De igazd van, csak elbeszélünk egymás mellett.

Az operációs rendszer úgy szabadít fel operatív memóriát az éppen futó program számára, hogy a memóriában tárolt, de éppen nem használt blokkokat (lapokat) kiírja a külső tárolóra, amikor pedig ismét szükség van rájuk, visszaolvassa őket.

Így kerül a lapozófájl a merevlemezre.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16418) Pete55555 válasza NathanCullen (#16417) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, ígyígy :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#16419) SVLaller válasza Pete55555 (#16416) üzenetére


SVLaller
senior tag

a ramdrive csak a rendszer által használt területből tud lecsípni, tehát nem lehet a rendszer által el nem érhető területre rakni. ergo Win7 Starterrel akkor is csak a 2 giga használható ha 4 van benne.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#16420) Bitlisz válasza aag (#16408) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Szerintem ismét a "nem szeretek butított verziót használni" hozzáállás...
Netbookról vagy szó.
Most komolyan?

(#16421) Mercutio_ válasza Thunderzolee (#16396) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hivatkozott hsz-emben benne volt, hogy konkrétan mik azok a formátumok (fizikai/videó/hang) ami problémás szokott lenni, de az egész TV-téma itt eléggé OFF esetleg, ha kíváncsi vagy mik a TV-k gyengéi a médiaplayer-es topicban leírják neked:R

vadászcsiga: Örülök, hogy sikerült segítenem:R

KINIZSI: Van külön TABLET szaktopic, ott érdeklődj, de ne várj csodát, nem véletlenül annyival olcsóbbak azok a tabletek az ipad-nál :N

Pete55555: RAMdrive-nak hívják és többféle program is létezik, ami ilyen virtuális meghajtót hoz létre a memóriában, jobbra fent a keresőbe beírva találsz róla részletesebb leírásokat.

NathanCullen: Tévedsz, a Starter csak 2GB-t, a normál, de 32bites windows verziók 3GB-t látnak ebbe beleszámít az esetleg a HW részét képező diszkrét VGA-kártya saját memóriája is. A másik, hogy amennyiben a virtuális memóriát (swap file) nem fixálod, és/vagy egyáltalán létezik, akkor annak ellenére, hogy van szabad ram-memória bizony a windows hajlamos a vincseszteren lévő swap-filehoz fordulni, ami érezhetően lassítja a rendszert.

SVLaller: WinXP 32bit (+512GB-s videókártya) 4GB fizikai RAM esetén biztos, hogy nem igaz amit írsz, a ramdrive programot ha elindítod kiírja, hogy 1GB szabad hely van amire létre tud hozni virtuális meghajtót ez pedig épp az a szabad memória kapacitás amit maga a windows nem lát :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16422) NathanCullen válasza Mercutio_ (#16421) üzenetére


NathanCullen
senior tag

NathanCullen: Tévedsz, a Starter csak 2GB-t, a normál, de 32bites windows verziók 3GB-t látnak ebbe beleszámít az esetleg a HW részét képező diszkrét VGA-kártya saját memóriája is.

Ezt rossz helyre címezted... :)

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16423) Mercutio_ válasza NathanCullen (#16422) üzenetére


Mercutio_
félisten

#16413
"A rendszernek a lapozófájl miatt kell a RAM, tehát mind a 4GB a lapozófájlé (vagy esetleg lefoghat belőle a grafika) vagyis a rendszeré. De javítsatok ki ha tévedek.":R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16424) NathanCullen válasza Mercutio_ (#16423) üzenetére


NathanCullen
senior tag

De hol írtam, hogy 32 bites Starterről van szó?

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16425) aag válasza vadászcsiga (#16412) üzenetére


aag
őstag

Hümmm... ...én valószínűleg nem hagytam volna... Emlékeztetőül: Melyik is volt ez a csalós bolt? (Csak, hogy ott biztosan ne vásároljak semmit ebben az életben.)

(#16426) Mercutio_ válasza NathanCullen (#16424) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sehol, de az egész thread a Win starterről szólt, másrészt azt se írtad, hogy 64bites Windows-ról beszélsz, márpedig az összes többire igaz amit írtam:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16427) SVLaller válasza Mercutio_ (#16421) üzenetére


SVLaller
senior tag

ezt amit nekem írtál gondold már át mert elég furán hangzik. a memóriát az op. rendszer osztja ki a programoknak, de egy memória kezelő program lát olyan memória területet amit az op. rendszer nem? ráadásul a win még csak címezni sem tudja mert 32 biten nincs annyi memóriacím. meg a dedikált vramot is látja, oda is tud ramdrive-ot létrehozni? érdekes :U

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#16428) Thunderzolee válasza NathanCullen (#16424) üzenetére

Starterből csak 32bites van.

Ettől függetlenül hiába teszünk bele 3-4GB ramot, nem fogja látni, mert a Microsoft direkt lekorlátozta a Starterben 2GB-ra a hozzáférhető memóriát. Ez van.
Ezért célszerű lecserélni a Startert mondjuk egy 32 bites (akármilyen) Win 7-re.
Akkor már tehetünk bele 3GB ramot, és a videokártyán levő rammal együtt sem fogjuk túllépni a 4GB-os korlátot, ergo nem marad "kihasználatlan" ramunk.

Egy egyszerűbb netbookba elég a 32bites Win 7 (bármelyik verziója) is, nem kell feltétlenül 64bites. A 64bites Win 7 amúgy is szeret terpeszkedni, (persze ki mire használja a gépet), ha lekapcsoljuk a lapozófájlt, hamar belefuthatunk egy "elfogyott a virtuális memória" hibaüzenetbe, (de 8GB mellett már nem lesz ilyen gondunk).

A 32bites Win 7 kevesebb memóriát "zabál", ezért érdemesebb azt használni, és elég a 2-3GB ram is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16429) Thunderzolee válasza SVLaller (#16427) üzenetére

Én használok RAMdisket. :K Ki fogom próbálni, h 4GB ram mellett 32 bites oprendszer alatt ha a VGA 2GB-ot levesz a megcímezhető memóriából + 2GB marad a rendszernek, tudok-e még efelett beállítani RAMdisket a szabadon maradt 2GB ramból? :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16430) stevewonder válasza NathanCullen (#16399) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Okés. Köszönöm a segítséget. :K

(#16431) gabo9201 válasza vadászcsiga (#16410) üzenetére


gabo9201
senior tag

Az meg a másik dolog, hogy az ember minek fizetne ki egy Starter Wint ha tehet rá egy netezsére bőven jó Linux disztrót (pl.: Ubuntut) is.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#16432) NathanCullen válasza Thunderzolee (#16428) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Starterből csak 32bites van. ...

Ez szerintem rossz helyre lett címezve. Mint fentebb már írtam én nem beszéltem a Starterről...

Mercutio_

Rendben, tényleg igazad van.

stevewonder

Szívesen.

gabo9201

Az meg a másik dolog, hogy az ember minek fizetne ki egy Starter Wint ha tehet rá egy netezsére bőven jó Linux disztrót (pl.: Ubuntut) is.

Na ez nagyon igaz. Úgy is arról volt szó korábban, hogy a netbook úgysem használható semmi komoly dologra még egy Starter is elég rá. Akkor már mindegy, hogy Win7 vagy Ubuntu vagy más Linux distro, mert úgy sem lesz semmi komolyabb program rajta futtatva, meg Linuxra is van minden amire ennél a teljesítménynél Windowsra kellene. Csak ingyen, legálisan.

Kár hogy szakmai oldalakon kívül nagyon kevesen tudják azt, hogy mi az a Linux egyátalán, nem hogy op. rendszer meg Ubuntu...

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16433) aag válasza gabo9201 (#16431) üzenetére


aag
őstag

:K

(#16434) Pete55555 válasza Mercutio_ (#16421) üzenetére


Pete55555
addikt

Tévedsz, a Starter csak 2GB-t, a normál, de 32bites windows verziók 3GB-t látnak ebbe beleszámít az esetleg a HW részét képező diszkrét VGA-kártya saját memóriája is. A másik, hogy amennyiben a virtuális memóriát (swap file) nem fixálod, és/vagy egyáltalán létezik, akkor annak ellenére, hogy van szabad ram-memória bizony a windows hajlamos a vincseszteren lévő swap-filehoz fordulni, ami érezhetően lassítja a rendszert.

Na, mondtam én, hogy így van... :) Csak nem vagyok nagy szaki, nem tudom úgy összefoglalni, hogy értelmesen vitázhassak :O

(#16432) NathanCullen
Na ez nagyon igaz. Úgy is arról volt szó korábban, hogy a netbook úgysem használható semmi komoly dologra még egy Starter is elég rá. Akkor már mindegy, hogy Win7 vagy Ubuntu vagy más Linux distro, mert úgy sem lesz semmi komolyabb program rajta futtatva, meg Linuxra is van minden amire ennél a teljesítménynél Windowsra kellene. Csak ingyen, legálisan.
Ezzel egyetértek, bár eddig én csak 1x próbáltam a linuxot, és nem is sokat használtam, de tény, hogy egy netezésre, esetleg dokumentunkezelésre használt netbookon több értelme van, mint a win-nek, ugyan azt tudja, legálisan, ingyen. Viszont hozzáteszem, hogy ezt inkább gyengébb (atom) platformokon tartom jó ötletnek, a mostani Brazosokon szvsz gond nélkül megy egy Win7 HP, és azon már CAD, és egyéb tervezőprogramok, illetve játékok is futtathatók rendesen. (természetesen nem arra gondolok, hogy az építész majd ezen tervezi meg az új WorldTradeCentert, vagy a hardcore gamer 12"on fog crysis2-t tolni 0-24-be, de erősebb gépen több értelmét látom a win-nek.)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#16435) Mercutio_ válasza SVLaller (#16427) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom nem az oprendszeren keresztül kommunikál a ramdrive a HW-val, vagy tudsz más magyarázatot arra, hogy az itt látható képen alul középen miért a tényleges 8GB fizikai memóriát tudja kiírni a RAM-drive, miközben balra fent a Windows által "látott" 3GB szerepel? (Nem lehet egyszerre 2 vezérlőpont/rendszer alkalmazást futtatni azért raktam ki jpg-ben azt a fület aminek a másik fülén van a Win által kezelt virtuális memória (2GB) amit a ramdrive-ra raktam.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16436) SVLaller válasza Mercutio_ (#16435) üzenetére


SVLaller
senior tag

azért, mert most abból a 3GB-ból vettél el a ramdisknek 2,2GB-ot amit a Win XP lát. próbálj meg mondjuk egy 4GB-os Ramdisket csinálni, nem fog sikerülni bármiben fogadok, pedig még az is elférne a 8GB-ba.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#16437) Thunderzolee válasza Mercutio_ (#16435) üzenetére

A6-os APU-ra XP?
Ez tetszik. ;]

Vérúj hardver, és retro oprendszer. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16438) Mercutio_ válasza SVLaller (#16436) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, elképzelhető, - már elég régóta Win7 64bitet használok ami kezeli rendesen mind a 8GB-t, ez csak a megmaradt régi rendszer amit 1-2 csak azon futó program miatt néha elindítok - de mivel az XP buta és gyakran olyankor is swap-pel vinyóra amikor még nem kellene így hasznos lehet ez a megoldás, mivel valamennyit mégis gyorsít a swap-pelések megszűnése/csökkenése.

Mondjuk ez még mindig nem magyarázat arra, hogy hogyan látja a program a teljes 8GB-t :U

Thunderzolee: Lásd fentebb, mondjuk már az is szép teljesítmény az XP-től, hogy túlélt egy komplett HW-cserét (AM2+ lap, X4 640 proc, DDR2 ram volt előtte)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16439) trabirider19


trabirider19
tag

Valaki tud segíteni, hogy tudom újrarakni a windowst a netbookon?
Leírásom van meg is csináltam mindent, de a hal.dll-el valami baja van ötlet?

(#16440) Thunderzolee válasza trabirider19 (#16439) üzenetére

Hát, ez XP-hez van, de kezdésnek nem rossz:
logout.hu/bejegyzes/hal_dll_hianyzik_vagy_hibas_windows_helyreallitashtml

Most nézem, Te egy 522-es Acert vettél, és alighanem XP-t raktál rá. Hmm?
Szerintem ne kinlódj az XP-vel, a hal.dll driver hibára utal, nem lenn egyszerűbb egy 32 bites Win 7-et rátenni?

Mercutio:
Értem. Nekem is hasonló ok miatt van egy külön 2.5"-os merevlemezen egy XP, van olyan programom, ami miatt időnként kénytelen vagyok betölteni azt az oprendszert. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16441) trabirider19 válasza Thunderzolee (#16440) üzenetére


trabirider19
tag

az a windows van rajta, de szegényke olyan lassú, és vannak hiányosságai a Windowsnak pl háttérkép állítás nincs meg egyéb apróságok és azt javasolták amíg csak 1giga ram van benne addig jobb az xp

[ Szerkesztve ]

(#16442) Thunderzolee válasza trabirider19 (#16441) üzenetére

1GB mellé is nyugodtan használhatsz Win 7-et. (De ne a Startert.)
Azt is meg tudod csinálni pendrivera.
És ha veszel még 2GB ramot bele, akkor sem kell újraraknod.
A lényeg a 32bites verzió legyen, az kevesebb ramot használ.

Nem tudom, mi okozza a hal.dll hibádat, de ha nincsenek XP-s driverek az 522-es géphez, akkor kár is vele foglalkozni.
Majd ha a 32 bites Win 7 is problémázik, akkor kezdenék el aggódni. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16443) trabirider19 válasza Thunderzolee (#16442) üzenetére


trabirider19
tag

Köszi szépen, már csak az a kérdésem, hogy hol érdemes esetleg ramot vennem meg milyet kéne?

(#16444) Thunderzolee válasza trabirider19 (#16443) üzenetére

Itt keress ramot:
hardverapro.hu/aprok/hardver/memoriak/notebook_ram/ddr3_ram/listaz.php

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16445) NathanCullen válasza trabirider19 (#16443) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Mint korábban mondtam én 4GB RAM-t javaslok 64bites Win 7-tel, vagy tehetsz az 1GB mellé még egy 2GB-osat, így lesz 3GB, az is elég. 1GB RAM-mal pedig megy a Win7, de lassabb lesz, mint az XP. Thunderzolee által linkelt leírás alapján egyszerűen "rátehető" pendrivera, majd onnan bootolva telepíthető a Windows 7.

RAM-ból DDR3 1066MHz kell bele. (Használtat inkább ne, nincs nagy összeg az új és a használt ára között.) Pl. itt vásárolhatsz, nem olyan nagy összeg: KATT

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#16446) gabo9201 válasza NathanCullen (#16432) üzenetére


gabo9201
senior tag

Mindegy ez van... :U

70-80K között tényleg jó választásnak tűnik ez a 1015bx :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#16447) Mercutio_ válasza NathanCullen (#16445) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, Brazos nem csak 1 ram modult kezel?

Mert akkor nem tud mellétenni +2GB-t, csak a mostani 1GB helyére, az 1GB-t pedig megpróbálhatja eladni, bár nem tudom menyi sikerrel :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16448) haris válasza trabirider19 (#16443) üzenetére


haris
őstag

Biztos saját magad akarod csinálni:

Ezt láttad már?

NathanCullen
Az Aspire One 522-ben nem csak 1 RAM modul hely van?

SZERK:

Mercutio:
mire meglett a video, lekéstem :R

A Brazos kezel több modult is, lásd az e125-öt
2 modul fér bele

[ Szerkesztve ]

(#16449) trabirider19 válasza haris (#16448) üzenetére


trabirider19
tag

jah láttam már :D úgyhogy eléggé elgondolkodtam rajta, mert nem tudok ennyire inert környezetet hozzá hogy ne legyen baj :D

(#16450) trabirider19


trabirider19
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

Üdv
Lali

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.