Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) HummeRC válasza Gabor970 (#16599) üzenetére


HummeRC
senior tag

Kamu. HD3000 a szintetikus tesztekben gyorsabb lehet, de csak azért, mert a jelenet felét meg sem jeleníti. Komplett részleteket hagy ki. Arról nem is beszélve, hogy a videógyorsítása katasztrófa. Minőségileg és folyamatosságilag is. Elég sűrűn be-be szaggat, pedig a prociterhelés alapján folyamatosnak kéne lennie. Böngésző gyorsítása csak papíron létezik. Ennyi erővel vedd le a részletességet és butítsd vissza a grafikát radeonon és kb ugyanott vagy minőségben... Kb. a P4-es + dx9 vga-s gépek tudtak ennyit.
Nem duma, saját tapasztalat. :K

(#16602) aag válasza HummeRC (#16601) üzenetére


aag
őstag

HD3000 a szintetikus tesztekben gyorsabb lehet, de csak azért, mert a jelenet felét meg sem jeleníti. Komplett részleteket hagy ki. Arról nem is beszélve, hogy a videógyorsítása katasztrófa. Minőségileg és folyamatosságilag is. Elég sűrűn be-be szaggat, pedig a prociterhelés alapján folyamatosnak kéne lennie. Böngésző gyorsítása csak papíron létezik.

Ezt pontosan melyik gépre érted? Van egyáltalán ilyen készüléked? A leírtak tartalmából valószínűsítem, hogy nincsen közvetlen tapasztalatod, csak tippelsz.

(#16603) HummeRC válasza aag (#16602) üzenetére


HummeRC
senior tag

Igen, volt jónéhány HD3000-es vga-s proci a kezemben. Aki word+excelen kívül másra is használja, kivétel nélkül kért utólag mellé diszkrét vga-t. :K

Egyébként emlékszem rád, Te vagy aki szerint rajtad kívül mindenki kókler és szeretsz mások szájába adni dolgokat, meg félre magyarázni. Csak azt tudnám minek dumálsz bele mindenbe, ha még gépet nem láthattál közelről. Legalábbis a hsz-eid alapján max kirakatban... ;]

#szerk: Nem kell rá válaszolni. Jól emlékeztem, egyszer már megígértem, hogy skippelem a hsz-eidet. Mindegy, ha már leírtam marad, de válaszolni nem fogok neked többet.

[ Szerkesztve ]

(#16604) bubi92


bubi92
őstag

mi a best buy netbook most a piacon 100k-ig?

(#16605) aag válasza HummeRC (#16603) üzenetére


aag
őstag

:(

(#16606) Motaba78 válasza bubi92 (#16604) üzenetére


Motaba78
őstag

Lenovo S205
Asus 1215b
thinkpad x121e, e125
acer 722 (c60)

(#16607) Bogyó bá' válasza Motaba78 (#16606) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 722-es Acert leszámítva a többi sajnos már 100k fölé ment rendesen..., még oprendszer nélkül is. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16608) Gabor970 válasza HummeRC (#16601) üzenetére


Gabor970
addikt

én [ebből] a tesztből úgy látom, hogy a HD3000 kb kétszer annyit tud játékok alatt, mint a 6310. És más is rakott már be teszteket, amik szerint a HD3000 az erősebb.

Most kicsit elbizonytalanodtam, nekem az alkalmankénti BF2 játékon kívül minden egyébre elég lenne a brazos E-350/450, de a fenti teszt miatt gondoltam, hogy inkább egy HD3000-es i3-as kisnotebook kellene. Hmm....

Filmnézés nálam nem játszik, külön mediaplayer vagy a TV beépítettje amiről filmezek.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16609) Bitlisz válasza HummeRC (#16603) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Cáfolom, hogy használhatatlan lenne. Előítéleteid lehetnek.
Webet, videót rendesen gyorsít, nem szakadozik semmi.
Alap játékokra is ok, de abban egyetértek nem arra való (bugos volt jó 1 hónapja).
És ezt saját tapasztalatból is mondom, hogy végre használható VGA-ja van az Intelnek (nem játékra).

[ Szerkesztve ]

(#16610) HummeRC válasza Bitlisz (#16609) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ok, ez is egy vélemény. Ezek szerinte Neked megfelel. Én is mondtam egyet, melyben a leírtakat tapasztaltam. Nem akarok senkit meggyőzni, pláne teszt eredményekkel, amik semmit nem mondanak a tényleges működésről. Pusztán kérdés volt és én is mondtam egy véleményt. A kérdező meg majd mérlegel. Ennyi.

Szerintem ez a ph-s teszt is erősen túloz, mert a valós körülmények között nemhogy lassabb volt, hanem sok program fel sem ismerte 3d gyorsítónak a hd3000-et. (Eredeti Win7 prof. 64bit alatt, tehát semmi buhera nem volt.)
Webezéskor, a hardveres gyorsítás bekapcsolásakor szaggatott még az oldal görgetése is. (Chrome és IE)
Youtube videók szintúgy darabosan játszódnak le.
Helyi videó lejátszáskor 720p videó már néha akadozott, fölötte rendszeresen.
Persze akik nem érzékenyek a ritmusosan ismétlődő akadásokra, lehet észre sem veszik.
És nem előítéletem van, hanem utóítéletem. Én is előre bíztam benne, aztán csalódtam. Pláne hogy így kellemetlen helyzetbe kerültem az ügyfelek előtt, akiknek ajánlottam. De ez már az én problémám, hogy vakon elhittem a tesztek eredményeit.

Gabor970: Ha Te úgy látod, hogy az jobb lenne, akkor vedd azt. De én a helyedben vásárlás előtt valahol megnézném működés közben, hogy tényleg elég-e amit produkál. Ha más nem, akár asztali konfigban is találsz HD3000 vga-s gépet. Ki tudja, lehet abban a programban jól muzsikál, a BF-ek nálam kimaradtak. És ezzel nem azt mondtam, hogy a brazos tuti elég, mert lehet mind a kettő kevés lesz. Tényleg nem játszottam BF-ekkel.

(#16611) Bitlisz válasza HummeRC (#16610) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Annó én is ezt olvastam a kezdeti driver gondjairól. Most már tuti nincs ilyen probléma.
Új drivert kell feltenni. Ismétlem, nem akad semmi. FF/Chrome/IE, flash, 1080p...stb.

De ha valakinek fontos a játék, ne bízza az Intel GPU-ra.
A többieknek jóval több (és már AMD-nek is elégséges) gyakorlata van ebben.

(#16612) HummeRC válasza Bitlisz (#16611) üzenetére


HummeRC
senior tag

Intel meg új, jobb driver? Örömteli ezt hallani. :D
Kíváncsivá tettél, legközelebb majd megnézem akkor újra. ;)

(#16613) svgh


svgh
csendes tag

Tisztelt hozzáértők! Netbook vásárláson töröm a fejem teljesen laikusként. Láttam is egyet amely az ACER 5560-4333 G32 MN fantázianevet viseli. Segítségeteket kérném, hogy ezzel érdemes-e foglalkozni, vagy nézzek inkább valami mást. Netezésre, filmnézésre és apróbb munkákra lenne. Esetleg valami mást ebben az árkategóriában ? ( max 120.000 Ft ) Köszöm a válaszokat. :R :R :R

(#16614) Bitlisz válasza svgh (#16613) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ez nem netbook, mivel 15,6".
Netbook, az 13" alatt van...

(#16615) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Celeron u3400-as processzor, ami 1 GHz-en jár, mit tud? Netezni, ill., egyszerűbb munkára elég e a teljesítménye.

És mégegy dolog. Az Asus 1015-ös gépnek ha jól néztem egy memória foglalata van. Jól láttam?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#16616) netreg


netreg
tag

Netbook-ot szeretnék. Tudnátok tanácsot adni?

Fontos:
Intel dual proci (pl. N570)
6 cellás akksi
3G modem

Nem lényeg:
Oprendszer. Különösen ha Win. Nem szívesen fizetek olyanért, amit egyébként sem használok majd. Sajnos nem nagyon láttam csupaszt.

Ne legyen drága.:) Persze szívesebben fizetek többet egy jobb márkáért (Acer <> Dell)

Hálásan köszönöm a gyors válaszokat!

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16617) artiny


artiny
őstag

Melyik netbook jobb?
212€
PACKARD BELL Dot SE/W-221CZ

200 €
ACER Aspire ONE D257

At acernek 1 drb memoria slotja van amit 2gb ra lehet emelni....az elsorol nincs ilyen informáciom h mennyi es h meddig lehetne.

Melyiknek jobb az eleme?

[ Szerkesztve ]

(#16618) Thunderzolee válasza artiny (#16617) üzenetére

A másodiknak 6 cellás az akksija, az elsőnek csak 3.
Már amennyire értelmezni tudtam a szlovák nyelvet. :DDD

De miért akarsz pont e közül a kettő közül választani?

Mire akarod majd használni?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16619) Thunderzolee válasza netreg (#16616) üzenetére

E-350/E450 Brazos platform nem lenne jobb?
Miért ragaszkodsz az Atom procihoz?
Mire akarod majd használni?

Ezek közül valamelyik?
Lenovo S205
Sony Ysorozat
Asus 1215b
thinkpad x121e, e125
esetleg ez gyengébb procival:
acer 722 (c60)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16620) nanus


nanus
senior tag

Sziasztok!
[link]

Alapdolgokra lenne gyereknek ,zene ,vidi,(youtub),net(Wifi),msn,office ...mennyire használható. :F :R nem szeretnék 75-nél többet költeni...esetleg más alternativa :F

Köszönöm.

(#16621) Thunderzolee válasza Pribi (#16615) üzenetére

Igen, egy ram slotja van.

Miben van az a Celeron proci?
Használt gép?

Inkább ne vedd meg, mondd meg mennyit akarsz netbookra költeni, és ajánlunk egy gépet. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16622) artiny válasza Thunderzolee (#16618) üzenetére


artiny
őstag

Utazáshoz mialatt elmegyek a suliba (1 óra) a buszon ne unatkozzak. Suliban programozáshoz, Matlab, Office...

Avi filmek nezese,zene,net...othon valmit olvasgatni (konyveket).
De mondjuk ha othon pihenésnél az agybol szeretnek valmi hasznosat csinalni (pl..angolt tanulni..vagy esetleg valmi oregebb jatekot jatszani...(Gta sa,vice city vagy valmi..))
A oldalon ahol venném ez a ketto a legolcsobb netbook
http://www.alza.sk/mini-notebooky/10/18850188.htm#f&pg=1&pn=1
..szoval ezért akarok a ketto kozul...

EZ a intel atom nagyon borzatszto proci? de ezen kivul nem lattam mast csak intel Atom N455 seket...

Azt mondta valki meg regen h nem szamit a cellak szama hanem a kw vagy valmi hasonloja az elemnek....
Melyik a jobb amugy?

Régebben meg olvastam h jott ki valm WIN7 THIN vagy hasonlo low netbookra...ez hogyan mukodne 1 gb rammal?

[ Szerkesztve ]

(#16623) Thunderzolee válasza nanus (#16620) üzenetére

Nem tudok ennyi pénzért jobbat, C-50-es APU van benne, használható. :K

Acer 722 lenne még, de annak meg időközben az ára úgy felment, h a 100ezret nyaldossa. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16624) nanus válasza Thunderzolee (#16623) üzenetére


nanus
senior tag

Köszönöm a válaszod.

(#16625) Bitlisz válasza artiny (#16622) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Jesszusom....ezt diktáltad valakinek, vagy te írtad be?
Az rendben, hogy nincs ékezet, de a többi számtalan hiba...nem bírom végigolvasni.

(#16626) Thunderzolee válasza artiny (#16622) üzenetére

Az Atom proci az önmagában nem lenne rossz, de nincs hozzá normális VGA-ja az Intelnek. Ezért ajánljuk az AMD Brazos platformot mindenkinek.

Atom inkább csak nVidia ION VGA-val használható, pontosabban ION2-vel. De az meg annyiba van, mint az AMD új E-350/E-450-es Brazos platformja.

Ezek közül egyik sem jó árban?
alza.sk/mini-notebooky/10/18850188-p3.htm#f&pg=1&par65=150
(Most nézem ez mind ugyanaz, csak a színük más.)

Esetleg ez lenne a legjobb, de gondolom ez meg már drága:
alza.sk/lenovo-ideapad-s205-black-d271724.htm#popis

Akkumulátorban a 3 cellás az lósz×r.. a 6 cellás a normális, a 9 cellás meg brutál, de azt nem szoktak éppen ezért adni a gépekhez, (üzletpolitika: ha kell a hosszú üzemidő, akkor adj érte plusz pénzt egy jó drága 9cellás akksi formájában).

Intel Atom fogyasztása nagyobb, mint az AMD Brazos platformé.
De nálad végülis ez nem szempont, mert 1-2 órát mindegyik elmegy.
A c-50/c-60 procis Brazos gépek 6cellás akksival 5-6 órát is elmennek wifivel netezve.

Bitlisz:
Artiny ha jól vettem ki, szlovákiai magyar, ezért nincs ékezet a billentyűzetén.
Egyébként amíg nem szóltál, fel sem tűnt, h a helyesírása sem stimmel. :U
Nekem van rengeteg szlovákiai munkatársam (suzukiban), sok van közülük aki nem tud jól írni magyarul, nem kell őket bántani emiatt. :(
Majd lemásolok egy halom olyan papírt amit szlovákiai munkatársaim töltöttek ki, oszt megtudod mi az, h "nehéz elolvasni"..

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16627) Thunderzolee válasza artiny (#16622) üzenetére

Na, közben még hozzáírtad:

Az az alap oprendszer az a Starter, azt adják is azokhoz amit linkeltem 6 gépet.
Hát megmondom, sokkal jobb lenne, ha nélküle forgalmaznák, semmire sem való, bár ha nem vagy oprendszerb×zi, akkor használható.
Nincs benne Aero, meg háttérképet nem lehet váltani, és max. 2GB ramot kezel.
Általában le szokták cserélni teljes verziósra.. ki mit szeret..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16628) artiny válasza Thunderzolee (#16626) üzenetére


artiny
őstag

Ékezet van a billentyűzeten,de mivel szlovák kiosztásom van ezért a ö,ü -ket szinte soha nem rakom ki :DD a fórumozók biztos hálásak emiatt. Igen,amúgy az vagyok.
Most megpróbálom kirakni őket.

Az első 6 cellás 260 €,annyit viszont nem akarok költeni rá. A 200€ még amit kiadnék érte.
Ha vennék akkor a Acer idáig a legjobb választás szerinted? A jobb graf.procit video nézésnél használnám ki csak /+ /régebbi/ játékoknál/ - vagy hatással van az op.rendszer gyorsabb működésében is /ezek a C 60 as procikba van beépítve már a gpu..így segíthet a számolásban?/

Az 1 gb netbookban milyen gyorsaságot tud biztosítani?
Nem nagyon használtam még ilyet,nincs mihez mérjem. 2GB ra lehetne max bővíteni + 10 - 15 € ráfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#16629) Thunderzolee válasza artiny (#16628) üzenetére

Ha érdekel a téma, ezt elolvashatod:
http://prohardver.hu/teszt/amd_brazos_platform/bemutatkozas.html
Ez még a c60 eljövetele előtt jelent meg, de a c60 nem sokban különbözik tőle.

De figyu, esetleg nézd meg más szlovákiai helyeken is a c60-al szerelt gépeket, hátha van oprendszer nélküli verzió is valahol 6cellás akksival olcsóbban.
Pl. van olyan, h szlovákiai árgép, nem?

Csak mert az igazi jól használható gép az az E-350/E-450-el szerelt gépek.
A c50/c60 végülis ugyanez a grafikai képességekkel rendelkezik, de a proci teljesítményéből azért visszavettek.
Nehogy kevés legyen a teljesítménye arra, amire használni akarod majd.

És hát igen, az 1GB ram az elég elkeserítő tud lenni, azt mielőbb érdemes 2GB-ra bővíteni.

Neked ez lenne jó, csak picivel több, mint 200euro. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16630) netreg válasza netreg (#16616) üzenetére


netreg
tag

Valaki 16616-ra?

Látom preferáljátok az AMD-t, lehet az is, ha tuti jó. Fázok tőle picit. Mostanában túl sok AMD-Nvidia párost láttam elégni. Persze azok laptopok voltak 15-17-19" méretben.

Amit eddig találtam: Asus 1011PX, de nincs 3G
Acer 257D, 3/6 cella, 3G-vel vagy anélkül: az árgépen 1. forgalmazó sem tudja mi van benne:(
Samsung N350: jó lenne, de kapni nem lehet sehol

Mire használnánk? Utazgatós gép lenne. Zene, realtime net média lejátszás (hang), egyszerű programozási feladatok, gyerekeknek mesefilmek kocsiban, semmi játék.

Biztos, ami biztos bővíteném a RAM-ot, bár tudom, hogy ez valsz. csak cserével megy (1G->2G)

Köszi!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16631) artiny válasza Thunderzolee (#16629) üzenetére


artiny
őstag

350 450 el szereltek közül a legolcsóbb 280/300€

http://notebooky.heureka.sk/hp-635-lh426ea/specifikace/

http://notebooky.heureka.sk/asus-k53u-sx186/specifikace/
Ezek viszont 15´6 sak.
Lenovo Thinkpad X121E féléket nálunk lehet kapni,de viszont elég borsos áruk van...400€ tól kezdődik

http://www.heureka.sk/?h[fraze]=Lenovo+Thinkpad+X121E

C 60 as 6 cellás 5200mA aksival:

http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=m1015BX-WHI086S
235 + postakoltseg

és még pár minibook erröl az oldalrol:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16632) haris válasza netreg (#16616) üzenetére


haris
őstag

Azért nem tolongunk, hogy ajánljunk neked, mert a 3G modem nagyon szűk rétegnek igénye. Ráadásul a mobilnet is meglehetősen drága, ezért az emberek inkább wiwfin csatlakoznak valami HotSpothoz, vagy ha már mobilnet, az USBstick sokkal olcsóbb.
Hát ezért nem kapsz ajánlást.
Ráadásul:
"Nem lényeg:
Oprendszer. Különösen ha Win. Nem szívesen fizetek olyanért, amit egyébként sem használok majd. Sajnos nem nagyon láttam csupaszt."

- a netbookok szinte mind Win7-el jönnek, főleg starterrel,

"Ne legyen drága"
-a 3G modem kizárja, hogy olcsó lehessen

Ajánlás:
Acer AO522 3G
Persze ez nem olcsó, nem Atomos, de van 3G és 6 cellás aksi is. Na me a Wi7 Starter is megfizetendő :(

artiny:

tudod: olcsó húsnak híg a leve....
igazából az Atomok szinte csak böngészésre, zenét hallgatni, AVI-t nézni és office-re használhatók. egy-két komolyabb youtube video is ki tudja fektetni őket, a játékok pedig csak kín-keservvel. Inkább gyűjts még hozzá, és olyat vegyél, amit nem bánsz meg később...

[ Szerkesztve ]

(#16633) netreg válasza haris (#16632) üzenetére


netreg
tag

Köszi a választ!

Olaszországban 5 euró egy 3GB-os csomag, ami elég kedvező havidíj. Azért örültem volna, mert ugyan van külső modemem, de ez így kompakt lenne. Nincs kábel, nem lóg a gépből semmi... Mindegy, annyira nem fontos, talán ez az első amiről le tudok mondani. Lógjon a kábel, legalább jobban lehet térerőt vadászni:)

A 6 cella kell, de úgy látom ez másnak is alap.

Lehet, hogy az új AMD-k jobbak a Dual Atomnál? Gondolom a rajzfilmnézés lesz a gépnek a legnagyobb terhelés. Az gond bármelyiknek?

Néztem, amit linkeltél, ígéretes, de 300 euró felett van jócskán. Mi van ezzel az új platformmal 200 euróhoz közelebb? Úgy értem 3G nélkül persze.

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16634) Mercutio_ válasza netreg (#16633) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az intel atom melletti ha nincs ION csip a videógyorsításhoz, akkor mindent a procinak kell megoldania, ami növeli a fogyasztás, így csökkenti az üzemidőt, valamint más alkalmazásoktól veszi el a proci kapacitását. Atom esetén pl. a flash gyorsítás sincs HW-ból támogatva így az is a procit terheli, ezeket a Brazos célhardverrel oldja meg (integrált VGA) így kevesebbet eszik és a procit se terheli.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16635) netreg válasza Mercutio_ (#16634) üzenetére


netreg
tag

Értem. Ez mit jelent a gyakorlatban? Tehát mondjuk az Asus Eee PC 1011PX-BLK083S (http://www.asus.com/Eee/Eee_PC/Eee_PC_1011PX/) tartalmaz ion gyorsítót vagy nem?

A dual mag nem segíti a feladatmegosztást?

Azt írják, hogy akár 10-11 órát is bírja. Vagy ez csak annyit jelent, hogy "ha nem csinálsz semmit, csak be van kapcsolva"?:)

Szimpi nekem ez a típus, mert ha igaz, akár utólag is lehet bele modemet hekkelni: http://www.jkkmobile.com/2007/12/how-to-add-internal-3g-hsdpa-to-asus.html

/Persze csak, ha lejár a garancia:)/

Amúgy jöhet AMD is, ahogy írtam is már. Ne legyen lassabb, mint a dual atom N570, ne fogyasszon többet (6cella, 8-10 óra) és közel legyen a 200 euróhoz. Javasoljatok valamit légyszi, mert az asszony nagyon rágja a fülem, muszáj vennem valamit gyorsan:)

+1 kérdés. Mindenképpen cserélném az 1G RAMot 2G-ra, de nem tudom mit kezdjek a megmaradó 1G-val. Kinek lehet azt eladni? Van olyan gép, amiben 2 slot van és a meglévő mellé be lehet pattintani?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16636) netreg válasza netreg (#16635) üzenetére


netreg
tag

Talán a hekkelés miatt lett szimpatikus vagy a 2 év gari miatt, vagy azért, mert ők találták fel a netbookot (ha jól tudom), minden esetre megnéztem mit tudna az Asus nyújtani AMD-ben:

1015B C30-C50/250-320-500
1015BX C30-C50-C60/250-320-500
1015T Nile V105 / 160-250-320G

Az utóbbiról szinte semmit nem tudok, de az első kettő szimpi. Vagy egyéb márka AMD-vel?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16637) Bogyó bá' válasza netreg (#16635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Azt írják, hogy akár 10-11 órát is bírja. Vagy ez csak annyit jelent, hogy "ha nem csinálsz semmit, csak be van kapcsolva"? ... "

Mindezt úgy, hogy áll a vinyó (maximális energiagazdálkodás, természetesen WiFi nélkül), és közel nullára van tekerve a fényerő...

Az én Samsung N150-emre is 10 órát adott a gyártó, ehelyett vadiújan (alacsony fényerőn, de WiFi-n netezve) tudott 6 órát, most egyéves korában (alig volt használva) tud kb. 3,5-4-et. Oprendszer frissen újratelepítve (XP), egyszerűen döglődik az akkuja....

Szóval ki van zárva, hogy BÁRMELYIK netbook, BÁRMEKKORA akksival HASZNÁLVA (!) kibírjon 10 órát. Mert ha nem használom, akkor ki is kapcsolhatom, legalább nem merül. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16638) tib-bee válasza Bogyó bá' (#16637) üzenetére


tib-bee
tag

Jó az aláírásod :DDD

(#16639) Bogyó bá' válasza tib-bee (#16638) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz!
Eddig te vagy az első, akinek feltűnt: kb. 8 éve ugyanez amúgy.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16640) netreg válasza Bogyó bá' (#16637) üzenetére


netreg
tag

Valsz. tök igazad van. Arra gondolok igazából, hogy amire 4 órát írnak eleve, az nem fogja bírni 6 órát, úgyhogy inkább legyen 6 cellás, hogy legyen honnan romlania:)

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16641) vigyed


vigyed
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem?

Szeretnék egy Tabletet vagy egy netbookot 4"-10"-ig. Win vagy Android (2.3-tól)legyen rajta.

minimum 1 GHz CPU,512 Mb ram
HDMI,3G kártyahely
7-8 óra üzemidő
max 120 Ezer Ft-ig

Előre is köszi!

Goodbye everybody......

(#16642) haris válasza vigyed (#16641) üzenetére


haris
őstag

Jó lenne, ha nem csak feldobnátok kérdéseket, hanem ha tényleg érdekel a téma, illik visszaolvasni különösen, hogy ezt alig néhány hozzászólással ezelőtt írtam.

Persze ez amit írtam csak a netbookokra igaz, és csak ma :D (lehet holnap már más lesz a helyzet)

Tabletre próbálj a tabletes topikban tippet kérni, (miután előtte kicsit visszaolvastál :U )

[ Szerkesztve ]

(#16643) netreg


netreg
tag

Megnéztem az Aspire One D257-ben hogyan megy a RAM upgrade. Ez szörnyű! Az egész gépet szét kell szedni darabokra:

http://www.youtube.com/watch?v=-EfzckyZMTk&feature=player_embedded

Inkább Asus, mint Acer:) Vagy a többi nem ilyen rossz?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16644) netreg


netreg
tag

Nézegetve az N550 vs C50 összehasonlításokat, felmerült bennem, hogy a dual 1,0 GHz és a dual 1,5 GHz hogyan lehet egyforma gyors vagy a C50 gyorsabb.

A fogyasztásban azért nem tűnik jobbnak:
http://www.netbooknews.com/19203/amd-ontario-c-50-vs-intel-atom-n550-power-consumption-testing/3/

Vagy inkább az N570-el kéne összehasonlítani?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#16645) Motaba78 válasza netreg (#16644) üzenetére


Motaba78
őstag

mivel nem csak az órajel számít.

az azért tegyük hozzá, hogy a c50ben van a vga is, és úgy eszik annyit, míg az 550ben nincs vga csak a cpu fogyasztása annyi intelnél hozzájön még a vga is.

[ Szerkesztve ]

(#16646) artiny válasza haris (#16632) üzenetére


artiny
őstag

igen igen...azt nem szeretnem h megbanjam kesobb..

ezert ez milyen lenne?
http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=m1015BX-WHI086S

pluszz 10 € és 2GB os lessz belőle amit kicserélnek a webshopnál a servisben(ingyen).

250€ ba jönne postakoltseggel egyutt.

Egy hdmi is irnak bar a kepen nem latni...

[ Szerkesztve ]

(#16647) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Dell 1018-as teljesítménye elég-e a következő felhasználási területekre:
- nagyobb méretű pdf-ek, ofisz dokumentumok egyidejű kezelése;
- többlapos böngészés, youtube-nézegetés (360-480p bőven elég);
- filmnézés (HD nélkül).
Játszani nem terveznék vele!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16648) vigyed válasza haris (#16642) üzenetére


vigyed
tag

Bocs! Kössz!

Goodbye everybody......

(#16649) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

srácok, most nézegetem, hol a legolcsóbb (és garival is jól álló) hely, ahol megvehetném az e125-öt.
találtam 2 oldalt, ahol azt hiszem, nem u.a. az összeállítás, az egyik E-350-es procival van, a másik E-450-el. melyiket ajánljátok? változnak az árak, de kb. 10e Ft a különbség a kettő között. megéri?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16650) sedo válasza RoSSo3 (#16649) üzenetére


sedo
tag

Igazából szinte semmi érezhető különbség nincs az e350 és e450 között (játékot mondjuk nem próbáltam, ott esetleg néha jól jöhet a némileg megemelt órajel). Tegnap előtt, amikor még 115k volt iponban e450-el a gép, akkor teljesen egyértelműen az volt a jobb vétel. Számomra 10k különbséget viszont már nem ér meg a dolog.

Amúgy gari szempontjából tökéletesen mindegy hol veszed, mert max 3 (8) napig tudod a bolttal intézni a dolgokat, utána egy helyre megy.

Ja meg még annyi, hogy a 10k-ból én már inkább vennék hozzá sleevet meg egy táskát :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.