Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Wajk válasza Zola007 (#1000) üzenetére


Wajk
addikt

úgy gondoltam, csak félreolvasta a netbook-ot notebookra
mind a két téma kiemelt így elég egyszerű megtalálni...

ha valami eldugott linkre utaltam volna a neten akkor természetesen linkeltem volna, így nem érzem szükségét...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1002) Zola007 válasza Wajk (#1001) üzenetére


Zola007
veterán

Oké :)
Csak mindenhol hangoztatom ahol tehetem, hogy legyünk segítőkészek és toleránsak mindenkivel minden szinten. Így lesz jó közösség civakodás helyett :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1003) Dzsez_ válasza Wajk (#996) üzenetére


Dzsez_
tag

"a 12"-os gépek már nem netbookok, hanem subnotik..."

Le vagy maradva egy brossúrával. Már vannak. Így, többes számban. :C

http://szabadforum.com/

(#1004) Dzsez_ válasza Zola007 (#1002) üzenetére


Dzsez_
tag

"Csak mindenhol hangoztatom ahol tehetem, hogy legyünk segítőkészek és toleránsak mindenkivel minden szinten. Így lesz jó közösség civakodás helyett"

Bizony! Te vagy itt a legsegítőkészebb! :R

http://szabadforum.com/

(#1005) Szpigi


Szpigi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy netbookot venni, elég sokat is olvastam róluk, így körül rajzolódik a végső döntés, de...
De van két (két és fél) lehetőség, ami között nem tudok dönteni..
Segítsetek! Nem kell helyettem döntenetek, csak írjátok le a véleményeteket!

Szóval a lehetőségek:
1) MSI Wind U100
ami miatt tartok tőle: gyenge aksi
Egy helyi boltban van 160 Giga vinyó, 2M Ram - 110.000 ért

2) Asus eee 1000H vagy 1000HD
a HD a Celeron miatt anniyra nem... viszont 1M Ram és 80 Giga vinyó - 85.000 ért
az 1000Hban pedig már Atom van, és jobb az aksija...

Nehéz a döntés...

Köszi,
Zsolt

Wind U120, hp Compaq 6715b, Nokia N73, WC kefe és hőmérő tulajdonos

(#1006) Szpigi


Szpigi
csendes tag

Esetleg a Lenovo S10 is szóba jöhet, de arról kevés infot találtam a használóktól...

Wind U120, hp Compaq 6715b, Nokia N73, WC kefe és hőmérő tulajdonos

(#1007) blast3r válasza Szpigi (#1005) üzenetére


blast3r
csendes tag

Szerintem a netbookoknál a horozhatóság a legfontosabb,amihez elengedhetettlen a minél nagyobb aksi.Ezért egyértelműen a 1000H szerintem a legjobb. Árgépen keress rá biztos van jó áron. MÁr van új széria is 160 Gigával.
Asszem lenovovoban is 3cellás aksi van kb addig bírja mint a wind. De döntsd el, hogy neked mennyire fontos az aksi éz az alapján dönts!

[ Szerkesztve ]

Samsung N150,Nokia E51

(#1008) sasa311 válasza Szpigi (#1005) üzenetére


sasa311
veterán

Egy netbooknál miért annyira fontos, hogy 80 vagy 120 gigás a vinyó?

Gyk teljesen mind1, mert egyszerűen alkalmatlan olyan programok használatára, ami ennyi helyet igényelne, adattárolásra meg felesleges netbookot venni, arra van az otthoni gép aztán fogod és áthúzod esténként azt a pár száz mega anyagot amivel dolgozni akarsz.

Ahogy az 1 giga ram VS 2 giga ram sem olyan egetrengető, mert az atom proci is hullagyenge egy asztali PChez képest, úgyhogy csak olyan alkalmazást bír el aminek viszont juszt elég az 1 giga ram is :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1009) Cyrin


Cyrin
addikt

Így van, tapasztalatból mondom, az akksi a lényeg, a többi csak parasztvakítás.

Még egy szavazat az 1000H-ra.

(#1010) Szpigi válasza Cyrin (#1009) üzenetére


Szpigi
csendes tag

Köszi srácok!

Végül is nekem arra kell, hogy:

1) A párom használja hétköznapokon netezni, egy-két doksit megírni,

2) Sokszor járok külföldön, nincs kedvem hurcolászni a több kilós notebook-ot, bőven elég ez, kis hely, kis súly, wifi....

3) Persze jó lenne filmeket nézni rajta, de nem annyira fontos téma...

Wind U120, hp Compaq 6715b, Nokia N73, WC kefe és hőmérő tulajdonos

(#1011) Zola007 válasza sasa311 (#1008) üzenetére


Zola007
veterán

A 2 giga olyan szempontból nem mindegy,ha sok ablakot nyitsz meg mondjuk Firefoxban, akkor képes bepapálni 7-800 megát.
Illetve emellett már kilőheted a swapet és nem nyúzza a vinyót állandóan

A méret az valóban mindegy, ahova elég a 120, oda a 80 is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1012) Zola007 válasza Szpigi (#1010) üzenetére


Zola007
veterán

Egy kutya. Azt döntsd el, hogy kell-e a hosszú üzemidő vagy nem.
Ha igen, akkor egyértelmű
Ha nem, akkor azt vedd amelyik tetszik a valóságban is megtapizva

cyrin: Mint korábban is említettem, nem mindenkinek az akku a lényeg.
Én pl utólag rájöttem, hogy teljesen fölösleges lett volna a 6 cellás akku. Örülök, hogy nem rendeltem a windhez sem.
elég a 2 óra üzemidő a mobilitáshoz. Azon kívül - és szerintem ezzel nem vagyok egyedül - sokat vagyok konnektorközelben.
2 pont közt hurcolom a gépet, a kis töltő elfér, tápkábel van mindkét helyen, viszont mégis mobil és kicsi (és könnyebb és tetszik)

Azt legyen képes mindenki eldönteni magától, hogy mennyire fontos neki az akkuidő. Utána lehet tanácsokat osztogatni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1013) Cyrin válasza Zola007 (#1012) üzenetére


Cyrin
addikt

de minek állandóan konnektorokat keresgélni, ha nem muszáj?

én 2 órával semmire sem mennék az biztos. egyszerűen idegesítő lenne, hogy bekapcsolom és már le is merül. mert 2 óra csak fullos feltöltésnél igaz, és ugye nem mindíg hagyjuk a töltőn a gépet. aztán jön az akkuelhasználódás, 6 óránál van miből.

(#1014) bypet


bypet
tag

A windhez 23 ezer at 6 cellás akksi :(

**

(#1015) Gergő_


Gergő_
őstag

egyetértek ezeket a netbookokat valóban strapabíróbb aksikkal kéne alapjáraton felszerelni

(#1016) Zola007 válasza bypet (#1014) üzenetére


Zola007
veterán

van az 17,5ből is csak jó helyen kell keresni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1017) Zola007 válasza Cyrin (#1013) üzenetére


Zola007
veterán

Én nem keresgélek, van mindenhol.
De nem is ezért mondtam, hanem hogy nem kell erőltetni az akkut, döntse el magától hogy van-e szüksége rá.
Mivel ilyen alapon nem is maradt volna más típus a piacon, pedig windből is eladnak havi 250 ezret

Nekem elég, mondjuk nem elsődleges gép

(#1015) Gergő_: ha nem is eleve azzal szerelni, de nem túl nagy árkülönbözettel legalább választhatóvá tenni a vételkor

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1018) Dzsez_


Dzsez_
tag

Mit szóltok? Perel a Psion a netbook név miatt. Az AMD viszont 14" fölötti netbookkok piacra dobását tervezi, vékony és könnyű házzal, de a jelenlegi netbookok árszintjén.

Minden változik. Ideje is! :C

http://szabadforum.com/

(#1019) Zola007 válasza Dzsez_ (#1018) üzenetére


Zola007
veterán

Hát elég nehezen fog pert nyerni mivel nem a márkanevek szerves részeként használták a cégek.
Ez olyan mintha beperelné a Sony az összes boltot, mert 15 éven keresztül úgy árulták a hordozható zsebkazettásokat Aiwától philipsig, hogy .....walkman...ft
Pedig az az ő levédett márkajegyük.

Amúgy is az asus alig 100x-os évi költségvetéssel bír, mint a Psion. Ha nem akarnak perelni, akkor fogják és megveszik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1020) Gergő_ válasza Zola007 (#1019) üzenetére


Gergő_
őstag

pont ezt a példát akartam
prelte is őket a walkman sony kiváltásga jobbára sony termékek jutnak az embernek eszébe róla

(#1021) Szpigi


Szpigi
csendes tag

Egy cikk a PCWorldről:

Az MSI hivatalosan is bemutatta hibrid netbookját, az U115-öt. A mini gép érdekessége, hogy egyszerre kínálja az SSD-meghajtók és a hagyományos merevlemezek előnyeit.

Az 1024 x 600-as felbontásra képes, 10 hüvelykes képernyővel szerelt U115 elsősorban az SSD-t használja, a HDD-t adattárolásra "tartogatja" - utóbbi ideiglenesen lekapcsolható az úgynevezett "Eco Mode"-ban, melynek célja az energiatakarékosság.

A hibrid funkciójának hála gyorsabb OS-t, és hosszabb akkumulátor-üzemidőt ígér -állítja az MSI. Az 1,6 GHz-es Intel Atom processzorral, 2 GB DDR2-es RAM-mal és egy 2 megapixeles webkamerával szerelt gép három konfigurációban választható: 8 GB SSD / 80 GB HDD, 16 GB SSD / 120 GB HDD, 32 GB SSD / 160 GB HDD.

A megjelenési időről és a gép áráról egyelőre nincs információ.

Wind U120, hp Compaq 6715b, Nokia N73, WC kefe és hőmérő tulajdonos

(#1022) Bibby


Bibby
addikt

Érkeznek már 12 colos gépek? Vagy nem várhatóak néhány hónapon belül? :F

A dell mini 12 miért késik, mikortól lehetne hozzájutni?

Ελευθερια η θανατος

(#1023) Szpigi válasza Bibby (#1022) üzenetére


Szpigi
csendes tag

Lehet érdemes lesz várni rá:

http://itmania.hu/tart/cikk/e/0/29701/1/informatika/Ultrahordozhato_gepekkel_erkezik_az_MSI

Wind U120, hp Compaq 6715b, Nokia N73, WC kefe és hőmérő tulajdonos

(#1024) Bibby válasza Szpigi (#1023) üzenetére


Bibby
addikt

Ez egy subnoti, semmi köze a netbookokhoz. Alsó hangon is 150 lesz nálunk, ennyiért nem érdekel.

Ελευθερια η θανατος

(#1025) Dzsez_ válasza Zola007 (#1019) üzenetére


Dzsez_
tag

Ez csak a mondandóm egyik felére válasz. Mi van a másikkal? :F

http://szabadforum.com/

(#1026) Dzsez_ válasza Bibby (#1024) üzenetére


Dzsez_
tag

"Ez egy subnoti, semmi köze a netbookokhoz."

hehe, a Psion levédte a netbook nevet. perel minden gyártót, aki így reklámozta a gépét. Most akkor mi van. Minden netbppk egyből subnoti lesz? Mi van ha azt meg én védem le? :DD Akkor mit hogy fognak hívni hehehehe. Mondtam én, hogy marhaság ezekkel a nevekkel foglalkozni. Legyen:

- valóban könnyű
- valóban strapabíró
- valóban hosszú akkuidő

Szerintem ennyi. És nevezzük mini-booknak. Hehe.

http://szabadforum.com/

(#1027) Bibby válasza Dzsez_ (#1026) üzenetére


Bibby
addikt

Attól hogy te még mindig képtelen vagy felfogni mi az a netbook és mi különbözteti meg egy subnotebook-tól, rajtad kívül még mindenki érti.
A psion csak pereskedjen úgysem megy vele semmire, nem egy márkanév ez hanem kategórianév.
A legfontosabb amit pedig kihagytál, legyen olcsó.

Ελευθερια η θανατος

(#1028) Dzsez_ válasza Bibby (#1027) üzenetére


Dzsez_
tag

"Attól hogy te még mindig képtelen vagy felfogni"

Már nem egy, hanem két brossúrával vagy lemaradva. Attól, hogy képtelen vagy felfogni a változásokat, még lehetsz kék. :))

"nem egy márkanév ez hanem kategórianév"

Mert te azt mondod? Szerintem ez kevés. És különben is meglátjuk

"A legfontosabb amit pedig kihagytál, legyen olcsó."

Nem, ez egyáltalán nem szempont. Egy piacgazdaságban minden pont annyit ér, amennyiért megveszik. Hogy te csórikám vagy, az miért érdekelje az ASUST, vagy az MSI-t, stb.? Az a te egyéni szociális problémád. :DDD

http://szabadforum.com/

(#1029) Bibby válasza Dzsez_ (#1028) üzenetére


Bibby
addikt

Miért találok mindig idiótákat mindenütt... és miért tolerálom egyre nehezebben őket... Kár volt ezt a topikot is észrevenni.

Ελευθερια η θανατος

(#1030) Gergő_ válasza Dzsez_ (#1028) üzenetére


Gergő_
őstag

egyszer már kitettek("valakit") ezért,légy szíves fejezd be

(#1031) Dzsez_ válasza Bibby (#1029) üzenetére


Dzsez_
tag

"Miért találok mindig idiótákat mindenütt..."

Ismered a viccet a forgalommal szemben autózó emberrel? :DD

http://szabadforum.com/

(#1032) Dzsez_ válasza Gergő_ (#1030) üzenetére


Dzsez_
tag

OFF

"egyszer már kitettek("valakit") ezért,légy szíves fejezd be"

Eddig még nem, de lehet ha ti ketten rámszálltok, akkor ki lszek tiltva. Mert még egy beszólás és elküldelek a .....

ON

Visssza a topik témájához!

Vettem ma egy leárazott U9200-at az MM-ben. (82e) Semmi baja nincs, csak polcról vettem. Szerintem megérte. Ubuntu megy rá. 12"-os. Ez is elfér a kocsi csomagtartójában. Mert hátha...

http://szabadforum.com/

(#1033) Omni válasza Dzsez_ (#1032) üzenetére


Omni
aktív tag

hát a kocsi csomagtartójában egy 15.4"-os gép is elfér... vagy milyen kocsid van? :F

(#1034) Dzsez_ válasza Omni (#1033) üzenetére


Dzsez_
tag

Ilyen.

http://szabadforum.com/

(#1035) Zola007 válasza Dzsez_ (#1025) üzenetére


Zola007
veterán

Nagy

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1036) Zola007 válasza Dzsez_ (#1034) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor továbbra is fenntartom az igényem egy fotóra a

- Macbook Airről
- Fuji U9200-ról
- a másik két régebbi notidról az előző kettő notid társaságában
- arról a kocsiról, aminek a csomagtartójába ezeket pakolod

és mindezeket valami jellegzetes és felismerhető helyen az élethűség végett.

Az előbbiekhez: Attól hogy akármelyik gyártó elkezd könnyű 14 colos notebookot gyártani, attól még a fizikát nem lehet megkefélni.
Az angol 1 col továbbra is 25,4 mm marad és a 14 colos noti pedig túl nagynak ahhoz, hogy egy kisebb kézitáskában elférjen.
Persze jó lenne akár 17 colos is, de akkor csinálják olyanra, hogy félbe lehessen hajtani a kijelzőt is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1037) Dzsez_ válasza Zola007 (#1036) üzenetére


Dzsez_
tag

"Akkor továbbra is fenntartom az igényem ..."

Én pedig a kötekedésmentes beszélgetésre tartom fenn az ígényemet. Ha ez itt nem lehetséges, akkor nem jövök ide.

http://szabadforum.com/

(#1038) Bibby válasza Dzsez_ (#1037) üzenetére


Bibby
addikt

Ámen.

Ελευθερια η θανατος

(#1039) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok!

Melyiket érdemes medvásárolni?
Asus EEEPC1000H
Asus EEEPC1000HD
MSI Wind U120
Lenovo IdeaPad S10e

Vagy tudtok ajánlani valamilyen alternatívát ami max olyan 130.000 HUF és csak 10" körül van a kijelzője, 12" még lehet esetleg.

Elpőre is köszönöm a válaszokat!

E d i t

(#1040) Tomi10 válasza Dzsez_ (#1037) üzenetére


Tomi10
csendes tag

OK

(#1041) Machado válasza Soockit (#1039) üzenetére


Machado
tag

Szerintem, ha az akkuidő számít, akkor csak 1000H, ha nem, akkor amelyik legolcsóbb vagy tetszik, igazából tökmindegy. (A Cerkás 1000HD-t, azért inkább mellőzd.)

(#1042) rakal válasza Dzsez_ (#1037) üzenetére


rakal
senior tag

Zola007 barátunk csak arra utalt,hogy nem nagyon életszerű,amiket írsz(hetente veszel több százezres notebookokat/netbookokat,már 4 is van??.)
Persze,ha lottó ötösöd volt,semmi probléma,végülis,ha a comptech a hobbid.... ;)
Soockit:
Asus EEE1000H,MSI WIND U120,mind a kettő jó választás,de javaslom próbáld ki személyesen(Speedshop,Edigital,Saturn,Mediamarkt-meg is lehet tapogatni,tetszik-e,programokat esetleg tesztelni,etc.)

[ Szerkesztve ]

(#1043) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék az asszonykámnak egy Notebookot venni. Sosem volt még ilyen készüléke se neki se nekem.

Először is, az Op. rendszer nem lényeg, majd teszek rá Vista-t
Emiatt 2Gb RAM kellene bele (Ne legyen már lassú), a Processor minden lehet csak Celeron ne (rossz tapasztalat miatt) a legjobb valami energiatakarékos proci lenne, ami még fontos az egy Wi-Fi

A merevlemez mérete nem igazán lényeg, mert ugye adatokat tárol, a melóba meg haza fogja hurcolászni, Internetezik, táblázatokat készítget vele stb...
Igazából nem a 15 coll-os kellene de ha olyan az sem gond hanem a 13coll-os lenne a legideálisabb számára mert ugye hurcolászni fogja.

Elvárásaim a Notebook-kal szemben
Ezt tudja:
- 2 Gb RAM
- Wi-Fi
- Minimum 2-3 órát bírjon az akku.

esetleg még ezek (de nem fontosak annyira):
- Ne a matt fekete kijelzője legyen hanem ez az újfajta kristályos (nevét nem tudom) Acer laptopnál láttam olyat. (ha csak mattban van az sem baj igazából)
- 15.4” kisebb kijelző

Ami nekem árban szimpatikus volt az egy LENOVO 3000 N500 15.4 WXGA. Dual Core T3200 2.0GHz. 2x1GB. 160GB. DVD-RW. DOS. 6cell (Tudom ez matt fekete kijelzős :D)

És az ár:
maximum 150e de ez tényleg a plafon.

Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#1044) Bibby válasza Dzsolo (#1043) üzenetére


Bibby
addikt

Ez a NETBOOK topik, kicsit eltévesztetted.

De ha már ide került, akkor azért válaszolok: A Lenovo N500 egy jó gép, de van néhány gond. Egy lánynak, napi hurcolásra szerintem nagy és nehéz, azonban ebből az árkategóriából nem igazán van választék a kisebb gépekből, talán renew HP 6510b... a többi kérdésed már a notebook-os topikba írd!

Ελευθερια η θανατος

(#1045) Dzsolo válasza Bibby (#1044) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Bocsika :(

(#1046) Soockit


Soockit
aktív tag

Nah lehet, hogy a 10" kicsi lesz, és így nézegettük a 12,1"-es kijelzővel szerelteket.
Ezekben még az tetszik, hogy jobb a HW is. Mit szóltok a MSI PR200X-hez? MSI PR200X

Vagy tudnátok ajánlani valami mást?

(#1047) Gergő_ válasza Dzsez_ (#1037) üzenetére


Gergő_
őstag

"Én pedig a kötekedésmentes beszélgetésre tartom fenn az ígényemet. Ha ez itt nem lehetséges, akkor nem jövök ide."
Rendben Légy szíves fotózd le az airt az u9200 mellett.u9200-at láttam már kézben,de airre nem futotta

(#1048) Gergő_ válasza Soockit (#1039) üzenetére


Gergő_
őstag

ha nem számít az akkuidő legjobb ha kinézet szerint döntesz mivel mindegyik ugyazt tudja nagyjából,a lenovoban van vékony expresscard slot,az asus 1000Hakkuidőben többet tud a társainál,az 1000HD ha celeronos olyat ne vegyél :DD
remélem segítettem valamit :))
kérdezz bátran fórumtársak főleg msi-ről és asusról tudnak nyilatkozni

[ Szerkesztve ]

(#1049) rakal válasza Soockit (#1046) üzenetére


rakal
senior tag

Ez már subnotebook,meg is kérik az árát(kb.170 Khuf).
A 10 collos képernyő munkára,netezésre,etc. ok.kb. 4 hónapos tapasztalatom alapján.
Végülis Te tudod,megéri-e a +70 KHUF?

(#1050) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a KÖZ véleményét két NETbook-ról.

Az MSI Wind-ről már sok jót lehet itt olvasni és én is elég sokat tudok róla, mert utána néztem. A másikról, amiről érdeklődnék viszont nem nagyon van információm. Természetesen el szeretnék menni egy valódi boltba megtapogatni egymás mellett mindkettőt, de addig is, ha valakinek van kedve, összevetné nekem a két notit?

http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=9606 --> ő a másik, Lenovo.

Nagyjából amennyire én látom ugyanazt tudja a kettő, az áruk is igen hasonló. Van esetleg valaki akinek Lenovo-ja van? Van esetleg az egyiknek a másikkal szemben előnye és / vagy hátránya?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.