Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Mercutio_ válasza -NOKIA- (#15149) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom 1 év garral 2GB memóval ennyi :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15152) Domi84


Domi84
csendes tag

Sziasztok!

Lány testvérem notebook és neetbook között vacilál, max 110 ezer Ft ért
szeretné ha fehér lenne vagy színes ( nőből van :)) )

amire használná: netezés, szövegszerkeztés, filmnézés, skype

Mit ajánlatok ami manapság bestbuy?

előre is köszi

(#15153) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Új MM katalógusban Lenovo S205 E-350-nel 1GB memóval, 250GB vinyóval 99.990.- :C

I-betűsöknél pedig már van S205 E-450-es procival :DD (2GB ram, 500GB vinyó)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15154) Bogyó bá' válasza Mercutio_ (#15153) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez utóbbi nem hangzik rosszul, normális Windows-zal, de egyelőre nincs rá keret... távlati célként viszont kipipáltam!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15155) Laybee


Laybee
őstag

Az e-450 és e-350 közt mi a különbség?

(#15156) Bogyó bá' válasza Laybee (#15155) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

e-100 :))

Komolyra fordítva: a 450-es képes megemelni az órajelét, egészen a TDP-határig.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15157) drachos válasza Mercutio_ (#15153) üzenetére


drachos
tag

E450-es procival elég jónak hangzik, de úgy utálom hogy ráerőszakolják a vásárlóra a windows megvételét... és nem is lehet kapni win nélkül ahogy elnézem...
Egyrészt ki mondta, hogy windowst akarok használni, másrészt sokan (ahogyan én is) megkapják ingyen és bérmentve teljesen jogtisztán munka vagy egyetem által....
Ezért nem pereltek még véletlen? Szóval az baj, hogy alapból IE van a windowson, de az nem gáz, ha op rendszert kényszerítünk a vásárlóra...

(#15158) SVLaller válasza Throme (#15148) üzenetére


SVLaller
senior tag

2GB-ot használ a rendszer és + 256 MB a videokártya, szóval így több mintha 2GB-os modul lenne benne. Annyiból megéri bővíteni, hogy nem swappel tovább, én kikapcsoltam a virtuális memóriát teljesen. Így kb. 50% a memória foglaltság, sima netezéshez elég. Igazából elég lenne a 2GB-os modul is, de ha már az alaplap kezeli a 4Gb-ot és kb 2eFt a különbség a 2 és a 4 GB között így jobbnak láttam 1x megbontani a gépet emiatt és megvettem a nagyobbat.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#15159) Thunderzolee válasza Laybee (#15155) üzenetére

Valamit a VGA-n is csiszoltak, bár nem tudom, FPS-ben mennyit jelenthet az a plusz 100MHz.

http://prohardver.hu/hir/AMD felturbózza a Brazos platformot.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15160) Laybee válasza Thunderzolee (#15159) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm! Irodai munkára akkor lényegtelen.

(#15161) Thunderzolee válasza Domi84 (#15152) üzenetére

Tessék. Piros, 3 év garanciával, netbook belső, de notebook külső:

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15162) SVLaller válasza Thunderzolee (#15161) üzenetére


SVLaller
senior tag

fordítva jobb lenne :K

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#15163) Mercutio_ válasza Thunderzolee (#15161) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagy, nehéz, de legalább gyenge :DDD

Persze aki nem cipeli, és egy sokat zabáló öreg asztalit akar kiváltani annak jó a nagy kijelző és billentyűzetből eredően.

SVLaller: Lentebb linkeltem egy Samut az olyan, persze drágább is, de nem olyan sokkal, mint amivel erősebb.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15164) SVLaller válasza Mercutio_ (#15163) üzenetére


SVLaller
senior tag

nem rossz az a Samsung, kérdés, hogy megér-e ennyit. amire én használom, tökéletesen elégedett vagyok a kis Acerrel 65k-ért, persze ez teljesen szubjektív.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#15165) Thunderzolee válasza SVLaller (#15162) üzenetére

Én erre válaszoltam: Domi84 (#15152) ;)

Lány testvérem notebook és netbook között vacilál, max 110 ezer Ft ért
szeretné ha fehér lenne vagy színes ( nőből van :)) )

Netbookok közt ami színes az a Sony Y sorozat. Van fehér, ill. pink színben. De az több, mint 110ezer. Ezért áttehetjük az érdeklődést a notebookok felé.
A Dell gépei színesek, csillognak-villognak, csajos típus.

amire használná: netezés, szövegszerkeztés, filmnézés, skype
Erre elég egy E-350-es Brazos is, és nemrég elkezdték a notebookokat is ezzel a platformmal szerelni.

Mit ajánlatok ami manapság bestbuy?
Annyira nem vagyok képben mi a legjobb, mostanság nem követem a trendeket, én csak azért vagyok itt, mert egy jó netbookot keresek jó áron; ezért olvasom rendszeresen a felmerülő lehetőségeket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15166) Throme válasza SVLaller (#15158) üzenetére


Throme
veterán

Köszi az infót, ez így jól hangzik! Én is beruházok egy 4GB-os modulra.
Amúgy megérdemli ez a kis gép a bővítést!

(#15167) Jim-Y válasza Throme (#15166) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sziasztok, 50K-ből milyen jegyzetelésre és egyetemi életre alkalmas netbookot ajánlanátok? üdv

(#15168) SVLaller válasza Thunderzolee (#15165) üzenetére


SVLaller
senior tag

bocsi, nem sértésnek szántam. jó ez a brazos cucc, de 15"-ban már erősebb config is van, ott már lehet válogatni.

Throme, nincs mit, sok sikert a bővítéshez.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#15169) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Nem szeretném elkiabálni, de úgy néz ki, hogy ma megyek az Acer One 522-ért! Sokan nincsenek a starterral kibékülve, ezért kérdezném, hogy mondjuk egy Home Premium verziót elbírna-e a gép memória bővítés után (4gb)?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#15170) Motaba78 válasza bajtokarpi (#15169) üzenetére


Motaba78
őstag

minden további nélkül elbírja és elég jól szalad rajt, a 722-n home premium van (x64) alapból és teljesen használható.

Az asszony az utóbbi 1 hónapban csak a netbookot használja az asztali helyett, én már alig férek hozzá annyira tetszik neki :DDD
lehet kell vennem magamnak is még egyet ;]

[ Szerkesztve ]

(#15171) -NOKIA- válasza Mercutio_ (#15151) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen, így van, és nagyon elégedett vagyok vele.

(#15172) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

70k - ig milyen netbook - ot ajánlanátok ?
Haverom feleségének kellene, net, office, lenne a fő használati irány; ha lehet webkamera legyen benne; oprendszer nem feltétel, hogy legyen rajta

Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15173) -NOKIA- válasza sith7 (#15172) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Inkább valami 11,6 kijelzős ajánlanék az office használat miatt, de így meg kicsit karcsú a keret.

(#15174) sith7 válasza -NOKIA- (#15173) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem , köszi, de mindenképpen netbook - ot szeretne

(#15175) Edorn


Edorn
aktív tag

Netezésre, skype-olásra keresek netbookot. Esetleg időnként egy-egy videó lenne még megnézve rajta...

- Legyen kicsi, könnyen hordozható
- Könnyen kezelhető
- Bírja az akkumulátor minél tovább
- Előny, ha van hozzá magyar nyelvű windows (jó a starter is)
- wifi, meg kamera már alap gondolom
- magyar billentyűzet
- 50-60 ezer forintnyi keret van rá tervezve
- Felmerült iPad is (vagy mi... az nagyobb fajta cucc), de túl kicsi lenne a képernyője

Preferált márkák: MSI, Asus, de nyitott vagyok más márkákra is, ha megbízhatóak...
Fujitsu, acer és Toshiba nem érdekel (rossz tapasztalatok/hírek miatt)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15176) Mercutio_ válasza sith7 (#15174) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez netbook :K

De ha ragaszkodsz a kisebb 10"-os kijelzőhöz, akkor Acer Aspire One 522, érdemes tolni bele 4GB ramot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15177) -NOKIA- válasza Mercutio_ (#15176) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Bizony, és ha valaki szövegszerkesztésre is használni akarja, netán még táblázatkezelés is, hosszú távon kifolyik a szeme a 10" kijelzőre.

(#15178) Mat86


Mat86
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben régi msi u100-as netbookom szeretném lecserélni, szerintetek mennyit érhet egy még 4 hónapig garanciás ilyen gép?

Az eddigi új kiszemeltem a lenovo thinkpad edge e125, mindenben stimmel :) Tudtok róla valami tesztet vagy hasznos infót, amit esetleg adatlapokon nem tűntetnek fel?

(#15179) sith7 válasza Mercutio_ (#15176) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, ok, :B

köszi a választ, továbbítom az illetékesnek :R

(#15180) Bogyó bá' válasza -NOKIA- (#15177) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez nem igaz!
Tanúsíthatom, hogy már egészen rövid távon is! :C

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15181) -NOKIA- válasza Mat86 (#15178) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A mennyit érhet kérdésed ide tartozik: [link]

(#15182) aag válasza Bogyó bá' (#15180) üzenetére


aag
őstag

Sőt, olvasni sem tudom, csak az erősebbik olvasószemüvegemmel. :(

(#15183) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Èn berendeltem magamnak egy Thinkpad Edge Plus E125-öt. Valakinek tapasztalat? Ha nincs akkor nekem lesz:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15184) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Én is netbookot keresnék, mit ajánlanátok?

Suli mellé kell jegyzetelni, illetve néha netezni/filmezni kicsit. Szempont, hogy lehetőleg legalább 5-6 órát bírjon az akksi (szövegszerkesztés mellett) hosszú távon, illetve kényelmesen lehessen rajta gépelni. Nem tudom hogy pl a 10"-os szépségeken mennyire gáz a gépelés/olvasás.

Hdd mindegy mekkora, nem kell bele semmi nagy extra dolog, csak jól bírja és sokáig. Keret 80-100k körül max, Edigitalban venném.

Lehetőleg fekete legyen, bár gondolom ez nem egy túl nehéz feltétel..

Köszi előre is!

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#15185) Davzone


Davzone
senior tag

Megjött délelőtt az acer 722-esem, c60al minden hibátlan.Kipróbáltam a gyári vinyóval a gyári wint és elég használható.Beraktam az ssd-t win7 pro x64 ment rá, érezhetően gyorsabb,sokkal dinamikusabb minden,viszont nem találok drivert hozzá.A vga abszulut nem megy.
Az amd oldalán csak c50hez letölthető van de nem működött,az acer oldalán meg a legfrisebb az áprilisi,nem is jó hozzá,gondolom az első 722-eshez való.
Honnan tudnék szerezni hozzá drivert?
Igy elég gáz hogy 800*600ba vagyok és nem jo hozzá a gyári oldalrol a driver.
Ez van az amd oldalán 11.8as 8/17/2011 dátummal.
A gyári winbe van driver és jó is de azt nem találom sehol neten.
A gép gyártási dátuma amugy augusztus 20.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15186) Cyberpunk válasza Termi16 (#15184) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lenovo Thinkpad X120e vagy Edge Plus E125-öt javaslok. Kicsit talán minőségibb gépek a többieknél és Brazos ami nem rossz. Bár az X120e-t csal E250-es APU-val adják itthon ami csak 1 magvas, de szövegezni meg egyébre elég szerintem.
A billentyűzetük egész jó, megkockáztatom a legjobb a netbook-ok kategóriájában. Fogyasztás is oké persze terhelve már nem annyira.
Ja és az X120e-nek matt a kijelzője ami tényleg egy kuriózum ebben a szegmensben.
Az ár az 100k + egy néhány ezer forint.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15187) Jim-Y válasza Jim-Y (#15167) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sziasztok, erre valaki?

(#15188) ptrth válasza Mercutio_ (#15137) üzenetére


ptrth
csendes tag

Ez egész jónak tűnik, árban, méretben és súlyban is megfelelő lenne. A Samsung honlapján találtam róla több irányból képet, az oldalsó csatlakozókról is képek alapján 2 dolgot nem értek, ezek mit jenetenek?

1) közös fejhallgató ki / mikrofon bemenet. Hogy lehet ezen használni mondjuk egy mikrofonos fejhallgatót? Vagy fejhallgató mellé beépített mikrofont kell használni?

2) A VGA port egy vízsintes, kis méretű valami. Ez micsoda? Azt hittem a VGA port az a 15 tűs hagyományos csatlakozó. Ehhez mit lehet csatlakoztatni? Hagyományos VGA monitort vagy projektort hogyan?

(#15189) haris válasza Jim-Y (#15187) üzenetére


haris
őstag

50 ezerért használható gépet csak használtban találsz.
ennyiért újonnan csak 3 cellás akku van az árban az pedig nem bír ki 3-4 óránál többet kímélve. wifivel még még annyit sem (szerintem)
voltak akciósan MM-ban és fukarban samsung n145 és acer d255 49900,-ért de nagyon gyorsan elfogytak
asus x101 pedig szerintem nem partiképes, bár árban ott van

(#15190) Motaba78 válasza Jim-Y (#15187) üzenetére


Motaba78
őstag

(#15191) SVLaller válasza Davzone (#15185) üzenetére


SVLaller
senior tag

a gyári windowsban az e-recovery programmal lehet olyan lemezt létrehozni, hogy driverek és programok helyreállítása. esetleg próbáld meg ezt létrehozni egy pendrive-ra és ezzel frissíteni a drivert a saját winben. bár gondolom a 64bit lesz a probléma, a gyári win7 is csak 32bites.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#15192) Davzone válasza SVLaller (#15191) üzenetére


Davzone
senior tag

Megpróbálom hátha, megnéztem a gyári winbe at ati driver nem a szabvány helyen van hanem az ati.acer mappában szal ez valami egyedi driver elég friss.
A gyári win is 64bites annak ellenére hogy csak 2giga ramot raktak a gépbe.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15193) Motaba78 válasza SVLaller (#15191) üzenetére


Motaba78
őstag

nekem a 722-eshez x64 win 7 home premium járt, gondolom c 60nál sem lesz x86

látom ahhoz is x64 van :C

[ Szerkesztve ]

(#15194) bajtokarpi válasza Motaba78 (#15170) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Köszönöm szépen, akkor megy fel a home premium.

battletag: bossi#2666

(#15195) SVLaller válasza Davzone (#15192) üzenetére


SVLaller
senior tag

akkor ezt benéztem :D , de akkor a legegyszerűbb a helyzet, a gyári rendszert kell felhúzni az ssd-re és kész is vagy

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#15196) Davzone válasza SVLaller (#15195) üzenetére


Davzone
senior tag

Sikerült!
Az erecoveryval kiirattam a drivereket, amibe frankón bennevan xp-re vistá-ra és 7-re 32 és 64bitre minden.

Arrol felraktam a vga drivert az angol 64bites professionalomra és egyből jóis lett.
Az azért kicsit gáz hogy az amd oldalán nincs fent driver C60hoz csak C50hez,ami persze nem jó hozzá.
Kiirtam még a gyári rendszert is 3 dvd-re majd megőszültem mire készlett.
Viszont legalább a driverek megvannak már kiírva.

Wifi nélkül 9 és fél óra, wifivel bluetoothal 6 megvan,battery bar szerint is.Az elhasználódás 1.1%.

Ami eddig feltünt hogy lassan tölti az aksit,legalábbis az eddigi gépeimhez képest.
Baloldalon alul kicsit meleg de nem vészesen, a normál notim melegebb volt.
A kijelző fényerejét egy kicsit alacsonynak találom az előző lenovo netbookomhoz képest.
A bill az isteni a touchpad jó nagy és multitouch.
1080as youtube röhögve megy.
Egy hdd visszajelző led elfért volna(bekapcsolást jelzőből bezzeg van 2 is.)
Rövidtávon bejön,majd még írok róla tapasztalatokat ha használtam egy darabig.
[Acer Aspire One 722 C62 AMD FUSION C60 HD6290 60GB SSD ESPRESSO BLACK]
Feldobtam pár képet hátha érdekel valakit

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15197) Boxi88 válasza Cyberpunk (#15183) üzenetére


Boxi88
őstag

Várjuk a tapasztalatokat, (vagy esetleg egy tesztet/bemutatót)! :K

(#15198) trabirider19


trabirider19
tag

Hali!

Gépvásárlás előtt állok és azt szeretném megkérdezni, hogy milyen netbookot tudnátok ajánlani, ami gyors, az aksija sokat bír és strapabíró. (valamint jó lenne ha a kijelző nem csillogna napfényben ha lehet.)
Az ár 60-100 ezer Ftig terjed, de jó lenne ha ilyen 70-80 felé tendálna.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv Lali :D

(#15199) Edorn válasza Edorn (#15175) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ezt a netbook-ot néztem ki:
MSI WIND U135DX-0W2HU (64 000 Ft)
Van ezzel valakinek tapasztalata? Negatívumok/pozitívumok? Esetleg tudtok jobbat ajánlani?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15200) Davzone válasza Edorn (#15199) üzenetére


Davzone
senior tag

Hát kapásból elég sok negatívuma van,atom proci gyengus videokarival.
1024*600as felbontás.Nincs HDMI sem.
Ennyuiért acer 522-t érdemes venni,az ára is kb ennyi viszont két magos proci,erős gpu(1080as youtubot is viszi az atomnál a 720 is akadna)
Nagyobb felbontás és a 6 cellás aksival 5-6 óra üzemidő wifivel.Ujabb fejlesztés mindenféle szempontból jobb.
A legnagyobb negatívum az 1024*600, ilyen kis felbontással semiképp ne vegyél gépet,csomo minden ki se fér 600 sorra és kilógnak az ablakok,pl nem lehet az alkalmaz gombra rámenni csomo windows ablaknál sem....
1366*768,vagy 1280*720 at nézz vagy felette,bár netbookba ezek mennek mostanába.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.