Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) bl4ze válasza ibgy (#15696) üzenetére


bl4ze
veterán

nekem elégnek tűnik a 2gb. bővíteni majd max. akkor ha kevésnek találom, a WIN7 Home Premium normálisan megy vele.

.:. bl4ze .:.

(#15702) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Valakinek valamilyen tapasztalata van már a Rádiumról?
Csak mert most van néhány jó ajánlatuk, pl. EZ.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15703) g@bo válasza AxBattler (#15702) üzenetére


g@bo
nagyúr

beirod a keresőbe ( fórum ) hogy radium, v tonervilág és olvasol.
vagy, vásárolsz náluk, és beszámolsz. ;)

(#15704) Armagedown


Armagedown
őstag

"Kijelző: 15.6" (1366x768) HD; LED megvilágítás; "

ez nem NETbook , hanem NOTEbook

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15705) Pete55555 válasza AxBattler (#15702) üzenetére


Pete55555
addikt

Egész pofás ez a Noti, ennyi pénzért tetszik nagyon, még akor is, ha nagyobb, mint amit én szeretnék.

...Szeretem leracsniztatni...

(#15706) Thunderzolee válasza AxBattler (#15702) üzenetére

Armagedown használd a "válasz" gombot, mert AxBattler nem biztos, h tudni fogja, h neki válaszoltál. ;)

A Rádiummal az a "baj", h kintről hozza a cuccait, és átmatricázza a billentyűzetet (többnyire). Ezzel nem volna baj, így jó olcsón tudja adni a gépeket, viszont ha baj van, lehet németekhez kell küldeni a gépet javításra. :D

Amit linkeltél, az meg tipikus példája annak, h az AMD a Brazos platformmal milyen nagyszerű proci+ VGA kombót alkotott. Még 15"-os notikba is szerelik, és olcsóbban lehet hozzájutni, mint a 12" alatti hasonló felszereltségű gépekhez. :(((
De a 15"-os E-350-es gépek máshol is 100ezer körül vannak, keress csak Árgépen. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15707) AxBattler válasza Thunderzolee (#15706) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszönöm a gyors választ! (Mindenkinek!)

Azért írtam ide, mivel az E-350-et én netbook-nak vettem a 15' ellenére.
"Kozmetikázott", külföldi garis példányt viszont nem szívesen vennék, úgyhogy ez a Rádium felejtős lesz.

Majd még túrom a webshopokat...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15708) Mercutio_ válasza AxBattler (#15702) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Gamer Edition" :DDD :DD
Micsoda parasztvakítás :C

Az ezzel a baj, hogy nem kicsi és könnyű, de cserébe legalább sokkal gyengébb, mint az azonos méretű notebookok, a nagy kijelző miatt pedig vélhetően a fogyasztása is több mint a netbookoknak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15709) AxBattler válasza Mercutio_ (#15708) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, játékhoz nem sok értelme van...
Viszont teljesítményre elég lenne, optikai meghajtóra meg szükségem van....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15710) Mercutio_ válasza AxBattler (#15709) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nonstop kell az optika?
Mert 8-9k-ért van már külső USB-s, amiről általában bootolni is tudnak a netbookok és azért egy Acer 722-C62, Asus 1215B C-50/E-350-es procival mégse 2,5, hanem 1,5 kiló :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15711) AxBattler válasza Mercutio_ (#15710) üzenetére


AxBattler
félisten

Hordozva nem különösebben lesz, a legkisebb elfogadható képernyőméret pedig a 13'.
Viszont ez a boot-dolog elterjedt már? Mert akkor lehet, hogy elgondolkodom a dolgon, mivel elsősorban telepítés miatt kellene a meghajtó, illetve kb. havonta 1-2-szer egyéb dolgokra...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15712) Motaba78 válasza AxBattler (#15711) üzenetére


Motaba78
őstag

én személy szerint az elmúlt öt évben nem találkoztam olyan új típusu net- és notebookkal, ami ne tudod volna usbről bootolni.

(#15713) fahrii


fahrii
őstag

Asszonyomnak kéne valami kisebb méretű netbook, pontos méretet nem tudok mondani, 10 és 13 " közé tudnám belőni. Főleg netezésre, filmnézésre és szövegszerkesztésre lenne, de nem lenne hátrány ha megbírkózna a sims 3al is h lefoglalja magát :U 100k lenne a határ amit rászán.
Én ezt néztem ki neki: http://ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_one_722_c62bb_lu.sfu02.066_kek/187618

Esetleg tudtok jobbat? Esetleg olyat ahol nem kell a winfosért külön ráfizetni?

(#15714) Hasi


Hasi
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: Egy használt jó állapotú (akku rendben) Asus eeepc 901-t megéri 30.000ft-ért venni?

(#15715) Motaba78 válasza Hasi (#15714) üzenetére


Motaba78
őstag

attól függ mire akarod használni, xp elgyalogol rajt, word elindul, másra nem nagyon.

talán még netezni is lehet rajt értelmes sebességgel.

(#15716) klaczi válasza AxBattler (#15711) üzenetére


klaczi
aktív tag

Még usb-és floppiról is bebootolnak.:)

(#15717) AxBattler


AxBattler
félisten

Kösz, srácok! :R :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15718) Hasi válasza Motaba78 (#15715) üzenetére


Hasi
csendes tag

Pont erre akarom használni. A suliba kell, hogy laptoppal írjak az órákon... Esetleg netezni, de ezek a gépek pont erre lettek kitalálva --> netbook Esetleg még utazásnál filmet nézni.

Én biztos hogy fel teszek rá egy Windows 7-et vagy 8 bétát, de erről senki sem fog lebeszélni :D

Csak az ár miatt kérdeztem, de az oldalon szétnéztem és csak sokkal drágábban árulnak ilyesmi netbookokat...

[ Szerkesztve ]

(#15719) Bogyó bá' válasza Hasi (#15718) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Annak a kis gépnek nyomasztóan kicsi a képernyő-felbontása, ha jól emléxem: nem nagy öröm rajta netezni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15720) Motaba78 válasza Hasi (#15718) üzenetére


Motaba78
őstag

én egy kicsit gyűjtögetnék még,és egy acer 522-re neveznék be.
minden téren jobb, és erősebb, na meg új garival.

(#15721) haris válasza Hasi (#15718) üzenetére


haris
őstag

Te tudod, de az ASUS Eee PC 901 netbookban két darab SSD meghajtó van 4GB + 12GB( vagy 16GB)
Vagyis rendesen ki kell gyomlálni egy win7-et, hogy menjen, akkor meg már nem biztos hogy megéri...

(#15722) Hasi válasza haris (#15721) üzenetére


Hasi
csendes tag

Az SSD nem 16, hanem 8GB-os. A 4GB-os pedig nem SSD hanem flash memória. És igen tudom. Nem is az ultimate-et akarom feltellni rá. :D És tervezem, hogy beszerzek egy 32GB-os SD kártyát és arra teszem az adataimat/zenéimet/filmeimet...

1024×600 felbontás, nem olyan rossz.

És az acer 522-nek 1GHz-s CPU-ja van :Y

[ Szerkesztve ]

(#15723) Pete55555 válasza Hasi (#15722) üzenetére


Pete55555
addikt

És az acer 522-nek 1GHz-s CPU-ja van
Kezdjük ott, hogy APU, nem CPU. És az atomot ne keverd szerintem egy friss, új technológiájú APU-val. olvass utána az AMD Brazos C-50-nek egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#15724) Motaba78 válasza Hasi (#15722) üzenetére


Motaba78
őstag

"És az acer 522-nek 1GHz-s CPU-ja van :Y "
ez egy új kis fogyasztású apu, direkt netbookba kifejlesztve.

így van és mégis gyorsabb mint az atom cpu, valamint a vga része megeszi reggelire azt az anus gépet.

(#15725) haris válasza Hasi (#15722) üzenetére


haris
őstag

"Az SSD nem 16, hanem 8GB-os. A 4GB-os pedig nem SSD hanem flash memória."

Úgy látszik te jobban tudod. (bár nekem a az SSD = flash memória)
Csak segíteni próbáltam. Nem magamtól, hanem mert kérted, de sebaj, vedd meg, és használd egészséggel.
Nem rossz gép az 30-ért jobbat nemigen kapsz

(#15726) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tablet Pc-t akar egyik barátom, remélem jó helyen teszem fel a kérdést, mert nem találtam ezzel kapcsolatban totyikot...

Én ezeket nem nagyon tanulmányoztam mostanában, mi merre meddig, mi a legjobb, úgyhogy ha valaki tudna ajánlani valamit megköszönném:

Ami fontos:

-Ár: max. 150 ezer!
-Csak win7-es kivitel érdekelne!
-Nagyságban minél nagyobb!

[ Szerkesztve ]

(#15727) Armagedown válasza B-L-A-C-K (#15726) üzenetére


Armagedown
őstag

Itt segiteni fognak neked

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15728) Motaba78 válasza B-L-A-C-K (#15726) üzenetére


Motaba78
őstag

én ezt tudnám ajánlani

a feltételeidnek megfelelően.

(#15729) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

:R

[ Szerkesztve ]

(#15730) Osynho


Osynho
addikt

Sziasztok!
Egy Lenovo S205 vásárlását tervezem. Már csak a kiépítés a kérdéses. Az érdekelne, hogy mennyi ram kellene a normál működéshez, Win7-hez, netezés, filmezgetéshez, stb. Jól gondolom, hogy 2-3gb elég erre, vagy tanácsos inkább 4gb-osat venni?
A másik a hdd kérdése. Igazából már egy 250-esen elférnék, (van asztali gépem is), itt is inkább a sebesség érdekelne. Gyorsabb a 320-as, illetve az 500gb-os? Egyáltalán ugyanolyan típusú az összes, vagy van amelyik jobb/rosszabb a másiknál?

(#15731) Motaba78 válasza Osynho (#15730) üzenetére


Motaba78
őstag

normális működéshez elegendő a 2 GB ram, ahova 4 kellene ott már a gép is elfogy, a második kérdésed ez gyártó és merevlemez széria függő, melyik gyorsabb vagy lassabb kicsivel mint a másik.

(#15732) g@bo válasza Osynho (#15730) üzenetére


g@bo
nagyúr

hi

s205 helyett e125 öt vegyél. nincs oprendszer, de matt kijelző, matt ház, korrektebb kivitel, 4 gb ram, 7200-as /320gb/ hdd.... jobb, na.

(#15733) Osynho válasza g@bo (#15732) üzenetére


Osynho
addikt

Hello!
Igen, néztem azt is. Valóban jobbnak tűnik, de 15-20 ezerrel drágább lenne és csak 1 év rá a gar. :U Egyébként azt láttam valahol, hogy 62.4WH-s akksi van hozzá. Ez igaz lehet? Valamint 1333-as ram, ami nem tudom hogy lehetséges, ha az E350 csak 1066ig támogatja. Okosított bios?

Motaba78: Köszi az infókat! :R

(#15734) Pete55555 válasza Osynho (#15733) üzenetére


Pete55555
addikt

A ram lehet 1333-as, de az APU nem támogatja sajnos, csak 1066-on megy. 62Wh-s az akksi, amivel bizony elég szépen bírja. Nem tudom, hol nézted, de 15-20 ezerrel biztos nem drágább, tudtommal s205 100 környékén van, e125-öt meg 110 körül megkapod.

...Szeretem leracsniztatni...

(#15735) Osynho válasza Pete55555 (#15734) üzenetére


Osynho
addikt

(#15736) Bitlisz válasza Osynho (#15735) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Radium és Tonercentrum nem játszik...olvass vissza.

(#15737) Osynho válasza Bitlisz (#15736) üzenetére


Osynho
addikt

Óó, értem má'! :B Ez végtelenül szomorú, akkor nem úszom meg ilyen olcsón... :(((

[ Szerkesztve ]

(#15738) Pete55555 válasza Bitlisz (#15736) üzenetére


Pete55555
addikt

+1

...Szeretem leracsniztatni...

(#15739) g@bo válasza Osynho (#15733) üzenetére


g@bo
nagyúr

ahol vettem ( chs ) szinte egy árban voltak.

(#15740) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy melyek az ION-os Atom konfigurációk?
Tippre: N5xx és D5xx.

Érdemes ilyet venni, vagy inkább már Brazos?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15741) baalika


baalika
tag

Sziasztok!

Visszaolvasás után egy Acer 722 mellett döntöttem.

Az Iponnál rendeltem meg, tegnap 3 körül át is vettem. Hazavittem és w$ auto installja után vettem észre amikor lőttem be az explorert hogy a kép közepén egy kegyetlenül zavaró fekete pont van.

Pixelhibás volt a kicsike, azonnal be az autóba vissza az Iponhoz ahol mondtam nekik, hogy akkor épp 2 órája vettem szeretném ha akkor ezt most így ahogy van kicserélnék.

Aszondta a legény, hogy nem mert pixelre nem vonatkozik a garancia a "Klássz tú törvény" szerint.

Ott állok állam a földön szó szerint a következő hangzott el:

"-Tehát most itt van egy 2 órája vett hibás netbookom és nem lehet kicserélni nem tudok vele semmit sem kezdeni?
- De az a netbook nem hibás.
-Hogyhogy nem hibás, pixelhiba van a képernyő közepén
- Igen de ez nem számít hibának."

Később elárulták, hogy ez van de elállhatok a vásárlástól. (igen szerencsére nem volt eddig ilyenre szükségem) Ezt szerintem, legalábbis eddig és remélem a következő 30 napban is korrektül intézik(ték).

Állítólag néhány samsungnak van erre garanciája. Persze ezt ott is mondtam nekik, hogy az ember nem pixelhibára számítva választ laptopot. Szóval most itt tartok, a besz*rás nem az Ipon ellen irányul (bár rengeteg rosszat hallottam róluk a garanciával kapcsolatban, ez most jobb volt mint amire számítottam) hanem arra hogy egy százezres netbook legzavarób helyén lévő fekete ponttal nem tudok mit kezdeni ha nem neten rendeltem volna.

Most megnézem a lenovókat, kicsit elszomorított ez a dolog, lehet, hogy egy gyengébb de jobb minőségű netbookot keresek. Bár az esélye, hogy a következő is pixelhibás lesz elég kicsi, de ez most az elszontyolodásomnak betudva.

edit:

jah igen még annyit szerettem volna kérdezni, hogy ha a HD videólejátszásra szükségem van akkor mindenképpen ezeket az új amd procikat keressem?

Ha a kis méretről lemondok nem lenne egyszerűbb/olcsóbb 100-120 között inkább egy rendes méretű öregebb laptopot keresnem?

[ Szerkesztve ]

(#15742) Pete55555 válasza baalika (#15741) üzenetére


Pete55555
addikt

Brazost vegyél.
Ne használtat vegyél.
Pont.
:D

...Szeretem leracsniztatni...

(#15743) baalika válasza Pete55555 (#15742) üzenetére


baalika
tag

Ókej, szóval csak amd ha netbook.
Használt eszembe sem jutott :) Laptopban ha odáig jutok gondoltam, hogy érdemes azokat is megnéznem az öregebb nem i5-i7 modelleket. A kérdés, hogy kell e egyáltalán akkor nekem netbook, nem olcsóbb/megbízhatóbb/konfigolhatóbb ha nem azt veszek? :)

(#15744) Mercutio_ válasza baalika (#15741) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha lemondol a kis méretről akkor már újonnan is kapsz szerintem normális(abb) notit, nézz be a milyen NOTEbookot vegyek topicba, ott ajánlanak az adott árért megfelelőt.

Azt mi honnan tudjuk, hogy NEKED kell-e netbook? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15745) BIROD5


BIROD5
tag

Hali !
Mi a vélemény az x53sc-s ASUSokról ,mert semmit nem találok róluk!
Kinéztem egy sx105d-t ,de tanácstalan vagyok.

(#15746) Mercutio_ válasza BIROD5 (#15745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem ezeket a robotokat keresed :N :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15747) Pete55555 válasza baalika (#15743) üzenetére


Pete55555
addikt

Ja, hogy újonnan vennél, csak nem a legújabb fejlesztést :D
Azt neked kell eldöntened, hogy mire használnád, de egy rendes méretű laptop közelebb áll egy desktop géphez, általában teljesítményben is. Szóval döntsd el mire van szükséged (válassz ki 1-2 típust), és aztán írj a megfelelő topikba, ittis, és ott is biztosan segítenek :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#15748) BIROD5 válasza Mercutio_ (#15746) üzenetére


BIROD5
tag

Bocsi ! :DD

(#15749) Motaba78 válasza baalika (#15741) üzenetére


Motaba78
őstag

sajnálatos a dolog amit leírtál, de az hogy pixel hiba lett rajt, az nem az acer hibája, hanem az lcd velejárója, ez technológia probléma.
[link]

(#15750) HummeRC válasza Motaba78 (#15749) üzenetére


HummeRC
senior tag

Az acer hibája annyiból, hogy ki kellett volna buknia a minőségellenőrzésen. 2011-ben ez már egyértelmű garanciális probléma, hisz a készülék nem használható 100%-osan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.