Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Fred23 válasza haris (#16039) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rengeteg -és egyre több- játék fut linuxon is! Sokan nem tudják, de pl. Crysis 2 vagy Deus Ex: HR is!
Gabor970-nak pedig itt egy kép az asztalomról. Biztosan van másfajta póker is, de én ezt szoktam használni:

(#16052) Szomby


Szomby
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni netbook vásárláshoz. Egy Dell Inspiron Mini HD 1010-est cserélnék le, mit ajánlanátok helyette olyan 90-95ezer-ig?
Előre is köszönöm! :)

Most írom.....

(#16053) Fred23 válasza Szomby (#16052) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pl. ez.

(#16054) Szomby válasza Fred23 (#16053) üzenetére


Szomby
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, este meló után átnyálazom a leírását!

Most írom.....

(#16055) Fred23 válasza Szomby (#16054) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt is ajánlom átnézésre.

Valakinek itt van már E-450-ese? :U

(#16056) aag válasza Fred23 (#16051) üzenetére


aag
őstag

Ez Suse?

(#16057) Fred23 válasza aag (#16056) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az. De egy régi, a 11.1-es.

Jó, mi?

[ Szerkesztve ]

(#16058) Gabor970 válasza Fred23 (#16051) üzenetére


Gabor970
addikt

öööööö, sajnos nem értek a linuxhoz kicsit sem. Azt tudom, hogy amelyik pókertermekben játszom (Pokerstars, Everest Poker, Party Poker) ott windows oprendszer alá láttam a klienst. Nos, ha ez így van, akkor is volna megoldás linux alól futtatni? (nekem csak a 100% kompatibilitás az elfogadható, mert nem játékpénzzel tolom)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16059) Fred23 válasza Gabor970 (#16058) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van megoldás, mégpedig a wine. Viszont a kompatibilitás nem 100%, csak úgy általában, elég gyakran jól működik vele a Windows-alkalmazás. Nekem pl. a Deus Ex első része kétszer kilépett a wine hibájából, de ezt vagy 30 óra játékidő alatt 2x produkálta. Ennyire volt jó.

Annyiban viszont On a téma, hogy sokan fognak szerintem a jövőben linuxos netbookot venni, és talán nem is cserélik majd le, ha jobban megismerik, illetőleg futni fog rajta a kedvenc játékuk...

(#16060) aag válasza Fred23 (#16057) üzenetére


aag
őstag

Én most akarok majd a 16.-i új SUSE-val átállni Ubunturól, ezért érdekelne csak, hogy miért pont a 11.1-es van fenn neked? De ez itt off. Válaszolhatnál a saját fórumában is.

[ Szerkesztve ]

(#16061) Gabor970 válasza Fred23 (#16059) üzenetére


Gabor970
addikt

sajna nekem egyszer sem léphet ki, 1200 óra használat közben sem. (kb ennyit pókerezek online éves szinten) Benézne a ló, ha egy kritikus helyzetben eldobnám a nuts kezemet, mert kilépett a progi. Az több ezer $-ba is kerülhetne extrém esetben.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#16062) g@bo válasza Tütüm (#16050) üzenetére


g@bo
nagyúr

" Már ne haragudjatok,de hagy döntsem már el hogy nekem miért és mi mennyiért éri meg "

kicsit agressziv színezetű beszólás, ha nem birod az érszevételeket, ne fórumozz. :((

(#16063) Bitlisz válasza g@bo (#16062) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Manapság ez a szokás...egyre több ilyennel találkozom.

(#16064) haris válasza Fred23 (#16051) üzenetére


haris
őstag

Igen tudom, hogy van Vine, de épp azt mondom, hogy netbookon tuti nem fogok játszani. Már csak a billentyűzet, meg a tapipad miatt sem. Egeret meg nem veszek emiatt.

Én is sokfélét kipróbáltaml. A pendrivelinux.com-on találtam egy "yumi multiboot" nevű progit. Egy 8Gb pendrivera feltettem a kiválasztott iso-kat, és próbálgattam őket. Linux Mint, Fedora, Kubuntu, SuseKde, és nem is tudom miket még. 8Gb-ra jó sok felment.
Nekem valami miatt az ubuntu 11.04 vált be legjobban, ez mindent hardvert azonnal felismert és kezelt is, wifi, hang, bluetooth, pöcökegér stb.
Csak érdekességképpen: 11.04 ubuntu jelezte, hogy megjelent a 11.10 frissítsek.
Nem tettem, elővettem Yumit, feltettem rá a 11.10-et és kipróbáltam. Azt gondolhatnánk, hogy ha 11.04 en megy minden azonnal, akkor az újban is fog. Hát nem...
Valami miatt nem kezeli a trackpointot és a hozzátartozó gombokat, illetve a touchpad jobb gombját. Lehet le kellett volna szedjek drivert gsynaptic de nem vagyok én annyirra gyakorlott még :B , így áldom az eszem, hogy maradtam.

(#16065) Tütüm válasza g@bo (#16062) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Ejjha,ha ez nektek agresszív..megyek virágot szedni..

(#16066) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Trabirider19-nek üzenem akkor hogy segítő szándékkal próbáltam ajánlani hogy ne tengeren túlról rendeljen,de már sajnos tárgytalan a dolog,mert miután megrendeltem visszaállították az árát,úgyhogy én még jól jártam de már nem akciós. Így már valóban nem érné meg.

(#16067) opeter87


opeter87
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy netbookot. Véleményt kérnék erről a gépről.
Illetve ha bármilyen más hasonló alternatívát tudtok, azt megköszönöm :R

Fontos hogy a kijelző ne legyen nagyobb 10 colnál
Fontos a HDMI csati is
Valamint a hosszú üzemidő
Illetve, hogy ne melegedjen, mert várhatóan sokat fogom ölbe használni

előre is köszi

(#16068) haris válasza opeter87 (#16067) üzenetére


haris
őstag

Jó választás. Vedd meg.
HDMI pipa
hosszú üzemidő, ez kinek mi a hosszú, de szerintem pipa
könnyű pipa
9' kijelző ma már nem divaat ergo 10es marad
10' -on nincs más alternatíva. Általában 1024x600-at erőltetik a gyártók, az Acer az első (és eddig az egyetlen azt hiszem) aki bevállalta az 1280x720-at

[ Szerkesztve ]

(#16069) opeter87 válasza haris (#16068) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi :R
Nekem is elsőre a kijelző felbontása tűnt fel és vált igen szimpatikussá.

(#16070) Szaotome


Szaotome
csendes tag

Sziasztok .
Azt szeretném kérdezni hogy a piacon található olcsó(kb 60e-től 70e-ig ) Netbookok közül melyik a legjobb, melyiket érdemes megvenni?
Üdv Szao.

[ Szerkesztve ]

(#16071) Pete55555 válasza Szaotome (#16070) üzenetére


Pete55555
addikt

Egyiket se. Olyat vegyél, mint amilyet itt: (#16067) linkeltek. Bőven megéri azt a plusz 10-20 e ft-ot.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#16072) Cucuska2 válasza opeter87 (#16067) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha nagyon hosszú üzemidőt szeretnél, akkor még tudom ajánlani a lenovo e125-t. Csak 11,6" és 110k körül van. Cserébe brazos, hdmi, thinkpad szerű, pöcökegér, és 5-6 órát tudsz vele egyhuzamban filmezni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#16073) Cyrin válasza Cucuska2 (#16072) üzenetére


Cyrin
addikt

és matt kijelző. viszont nem tudom miért kritizálják az érintőpaneljét. mi lehet a gond vele?

és mi a lényegi különbség az e125 és az s205 között? erre még nem jöttem rá.

(#16074) opeter87 válasza Cucuska2 (#16072) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi

csak az kb. +25k :(
illetve picit nagyobb is mint 10 col - ez nem lenne katasztrófa
mondjuk a pöcökegér :D az jó dolog

(#16075) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hmm ma került a házhoz egy Asus 1015 eepc, de starter van rajta a weboldalon beígért home premium helyett. Érdemes ezt meg tartani vagy tegyek rá mást? Ha van valakinek ilyen gépe és tett rá valami más win7-est kérem ossza már meg velem melyik az. Van itthon egy win 7 ultimate az erős lenne rá?

(#16076) csibor válasza Cyrin (#16073) üzenetére


csibor
őstag

Matt kijelző, pöcökegér.

(#16077) Boxi88 válasza vadászcsiga (#16075) üzenetére


Boxi88
őstag

Küld vissza! Én ha nem azt kapnám amit rendeltem nagyon csúnyán kiverném a balhét...

(#16078) aag válasza vadászcsiga (#16075) üzenetére


aag
őstag

Érdemes összehasonlítani.

(#16079) vadászcsiga válasza Boxi88 (#16077) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Felrakom én rá ha azon múlik de kérdés hogy érdemes e? Az eltelt pár óra azt mutatja hogy nem. A feleségem fogja használni netezésre meg filmnézésre emiatt pl. felesleges az aero.
Annál inkább a háttérkép csere ami ugye sántít ebben a verzióban de felraktam a StarterBackgroundChangert úgyhogy ez is kipipálva.

Egy dolog jobban izgat: nem érzem gyorsabbnak az előző beázott Acer aspire one A0531-nél ami ugye egy mezei intel atom processzoros masina volt. Azt hittem hogy a Brazos dual proci meg a külső videókártya hatalmas meglepetést fog okozni de elmaradt a wow érzés.
Persze a nagy próba még hátra van a feleségem, ő mondja majd ki a verdiktet. Nem mondok neki semmit majd panaszkodik vagy örűl.

(#16080) Osynho válasza vadászcsiga (#16079) üzenetére


Osynho
addikt

Abban 1gb ram van, ugye? Ha igen, akkor ne csodálkozz, hogy nem villám a win7. :B

(#16081) aag válasza vadászcsiga (#16079) üzenetére


aag
őstag

de kérdés hogy érdemes e?

Én például nem is hagynám a feleségemet win alól internetezni. linux alól nyomul. Ubi 10.10 van rárakva, beállítgatva, frissítve, stb. Aztmondja: "Tisztább, szárazabb érzés!" :K

(#16082) Cucuska2 válasza Cyrin (#16073) üzenetére


Cucuska2
őstag

Jobb akku, matt panel, pöcökegér, és szerintem jobban néz ki. RAMokat is érdemes megnézni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#16083) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Annó volt egy kérdésem amire nem kaptam választ, de most saját szememmel meggyőződhettem.
Szóval zökkenőmentesen viszi a C-60 az XBMC-vel az 1080p-s videókat (Win7 32bit Home Premium).
24p/50p/60p nem akadály a deinterlace, éd az utófeldolgozás sem.
Annyi még, hogy be kellett állítani, hogy a videó fps-hez szinkronizálja a kijelzőt.
Hangot is kiteszi amit tud, pl XBMC a DTS-HD esetén a DTS magot tolja (várható volt, de gondolom TMT kitolja azt is).
Max kb 65% volt a proci (60p, deinterlace, utófeldolgozás legjobb DXVA, átlag 30-40%) Blu-Ray fájlokból is megy a lejátszás, max kicsit lassabban puffereli be.

[ Szerkesztve ]

(#16084) vadászcsiga válasza Osynho (#16080) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen tudom egy 2 gigás ram még elférne bele, hamarosan beszerzem.

aag
Nem használtam soha linuxot fogalmam sincs milyen a feleségem meg már egyenesen megszokta a wint nem is hiszem hogy elfogadna mást. A plusz ram majd segít.

(#16085) aag válasza vadászcsiga (#16084) üzenetére


aag
őstag

Az enyém is windowszon nevelkedett. Nem fogod elhinni, nem kellett megszoknia. Mondhatni ugyanolyan már. Csak sokkal-sokkal biztonságosabb és ugyanazon a gépen sokkal gyorsabb, ráadásul ingyen van. De semmire sem akarlak rábeszélni. :N

(#16086) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#16079) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kell neki a több ram, aztán egy dxwebsetup-ot futtass, hogy directX-ből a legfrissebb legyen fent, majd a legfrissebb MPC-HC-t telepítsd fel, és érdemes a Flashplayert is frissíteni.

Esetleg egy böngészőben futó driveragent.com-os alkalmazással érdemes megnézni mit kell(ene) még frissíteni (persze leszedni a hiányzó drivereket már a gyártótól érdemesebb :D )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16087) vadászcsiga válasza Mercutio_ (#16086) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Már leszedett egy vagon frissítést de ez a win már csak ilyen. Köszönöm a tanácsokat meg fogom őket csinálni el is mentem a hsz-edet. Jol tudom hogy egy 2 gigás ram olyan 3-4000 körül van?

Aag
De semmire sem akarlak rábeszélni

Ezt már buktam :)

[ Szerkesztve ]

(#16088) aag válasza vadászcsiga (#16087) üzenetére


aag
őstag

...a szabad akarat a tiéd is ember. Hát élj vele!

(#16089) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#16087) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jól, de ha tudsz inkább 4GB-t vegyél, és esetleg ramdrive-val fopglalj le 1GB-t és arra rakd a Win virtuális memóriáját, így elkerülheted a swap--pelést. Mivel a vinyó a leglassabb a netoban és az fogja vissza a teljesítményt így ezzel is gyorsíthatsz a rendszeren. Persze egy SSD lenne az igazi, de az már más összeg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16090) vadászcsiga válasza aag (#16088) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én már nem foglalkozok vele kb annyit fogom majd látni ameddig előveszi. A ramot még kicserelem benne aztán csókolom van saját gépem.

Mercutio_
Lassabban, az előzőt még úgy ahogy de ez már kezd magas lenni :)

(#16091) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#16090) üzenetére


Mercutio_
félisten

A notikban általában a vinyó a leglassabb elem (ahogy asztali PC-nél is a gyakori swap-elés, azaz az oprendszer vinyóval kapcsolatos olvasása/írása) ami lassít.

A PC-kben 7200-as fordulatú vinyók vannak, a notikban 5400-asok, innentől ez a hatás csak fokozódik. Vannak olyan programok (Ramdrive) amik a memóriából lefoglalnak egy általad meghatározott részt és azon virtuális meghajtót szimulálnak. Be tudod állítani, hogy a windows a swap file-t (virtuális memória) fix mérettel erre a meghajtóra hozza létre.
Mivel a proci után a leggyorsabb élérésű alkatrész a gépben a memória így kapsz egy olyan "vinyót" ami villámgyors, és mivel a Win starter egyébként is csak 2,5GB-t kezel, ez duplán praktikus megoldás, hisz az efeletti memóriát egyébként se tudnád másra használni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16092) vadászcsiga válasza Mercutio_ (#16091) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ok így már világos amíg nem szerzek ramot lemodellezem a saját notimon még arra is jól jöhet.

(#16093) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#16092) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra figyelj, hogy a ramdrive-ban megfelelő jellemzőjű meghajtót (elsődleges fizikai talán :U ) állíts be, valamint a windowsban állítsd be, hogy leállításkor törölje a swap-file-t, különben gond lehet belőle, hogy keresi a legutóbbi swap file-t, ami mivel a memóriában volt így kikapcsoláskor eltűnt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16094) atala válasza Szaotome (#16070) üzenetére


atala
addikt

Én tudom ajánlani az enyémet. 2 magos, 4 szálas proci, matt, 11,6"-os kijelző (1366x768)
Raktam bele egy 2GB-os memóriát. Szépen teszi a dolgát, semmi gond vele.
[JW Minix A116 8117 ]

(#16095) atala válasza Szaotome (#16070) üzenetére


atala
addikt

Ez ugyan az, csak 2GB rammal.
[JW Minix A116 9273 Fekete]

(#16096) Armagedown válasza atala (#16094) üzenetére


Armagedown
őstag

Youtube HDt viszi-e ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16097) atala válasza Armagedown (#16096) üzenetére


atala
addikt

Hahhh, még nem prószáltam. Mindjárt megnézem.

(#16098) atala válasza Armagedown (#16096) üzenetére


atala
addikt

HD-t gond nélkül viszi. Full HD-nál a kép szaggat, de azt nem is lehet elvárni tőle, hogy vigye.

(#16099) Osynho válasza atala (#16098) üzenetére


Osynho
addikt

Mekkora benne az akksi? Üzemidő?

(#16100) atala válasza Osynho (#16099) üzenetére


atala
addikt

Sajnos csak 3 cellás. Kb 2,5 óra. Nekem megfelel, mert szinte csak hálózatról használom.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.