Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#10251) ^Clown válasza kraftwerkfan (#10249) üzenetére


^Clown
veterán

Javaslom a Hardveraprót, ha eladni szeretnél.

(#10252) Awalon


Awalon
csendes tag

Sziasztok!

Hátha van itt valaki aki tud segíteni... Szeretett U100-asom betegeskedik, a tünet random időközönként kékhalál, súlyos hiba kódjával. Nem nagyon tudom mihez kötni a kezdetét, ezért hardvergondra tippeltem.
Memtest-el kezdtem a diagnózist, ami folyamatosan hibát jelzett (csak a gyári alaplapi ram van benne), gondoltam teszek bele egy újat (kingmax 2gb ddr2 800mhz), de amikor benne van, el se indul... értsd bekapcsolom, felzúg, de képernyőn se kép, se hang...ha kiveszem, ugyanúgy feláll a rendszer, működik is minden, egészen az újabb kékhalálig...
Az én hozzáértésem elég korlátozott, idáig terjedt, szerintetek mi lehet a gond? Csak a ram lehet hibás, esetleg alaplap, vagy valami egyéb?

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, köszi előre is :U

(#10253) _seth_ válasza Awalon (#10252) üzenetére


_seth_
veterán

Alap rammal indítsd, kapcsold ki biosban az alaplapit, rakd be a 2 gigás modult és indítsd akkor csak a 2 gigát fogja használni, 3-at nem kezel ez a probléma.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10254) Awalon válasza _seth_ (#10253) üzenetére


Awalon
csendes tag

Igen, erre gondoltam, de nem találok a biosban ilyen beállítást...nem volt frissítve, a gyári van rajta (2008-as). Ennyire vaksi vagyok? Hol kellene legyen? Vagy előbb biost kellene frissíteni?

(#10255) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Van nálam egy U100-as Wind döglött akksival, egy kis WLAN-gonddal. Ha előzőleg áramtalanítva volt és úgy kapcsolom be, minden alkalommal egyszer meg kell nyomnom az FN+F11 kombót, hogy bekapcsoljon a modul. Ez egészen addig tetszőleges mennyiségű leállításig/restartig így marad, amíg újra nem áramtalanítom a gépet, ekkor kezdődik előlről a dolog. Ralink kártyával szerelt a kicsike.

Tapasztalt valaki ehhez hasonlót? Előre is köszi a választ :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#10256) Dodo46 válasza Goatman (#10255) üzenetére


Dodo46
csendes tag

ha kiveszed az aksit a gépből akkor mindig újra kell bekapcsolni a wlant.
ez ilyen, nekem is mindig ez volt, ha kivettem az aksit akkor mindig újra kellet nyomni az Fn+ F11 ha jól emlékszem rá....
amúgy van egy gyári 3 cellás aksim, de van egy 6 cellásom is az az u120-as gyárija, ha érdekel. privibe írj rám

(#10257) Dodo46


Dodo46
csendes tag

bontódik egy msi wind u120, billentyűhibás... de a hardverapro.hu-n fent van "msi wind" néven, aksik 3, és 6 cellás, hdd, kijelző, kamera, venti, tokszerkezet, töltő, stb

(#10258) róland válasza Dodo46 (#10257) üzenetére


róland
veterán

Mekkora HDD, s mennyiért?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10259) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Kicsit off leszek, használt billentyűzetet keresek U100-ashoz, ha valakinek van vagy tud ilyet kérem jelezze nekem.

Előre is köszönöm...;)

[ Szerkesztve ]

(#10260) ^Clown


^Clown
veterán

Kendek, vagy valaki, akinek még megvan: fel tudnátok tölteni a legfrissebb U100-as BIOS-t, amit Win alól lehet felflashelni? Sajnos a link már nem él :( Köszi előre is!

(#10261) Kendek válasza ^Clown (#10260) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerencséd van, múltkor valakinek kellett, ezért újra összeraktam, és még megvan a kimenő levelek között. Innen letöltheted. :)

<-ƘƘ->

(#10262) ^Clown válasza Kendek (#10261) üzenetére


^Clown
veterán

Hű, nagyon köszi! :R

(#10263) maláj válasza Kendek (#10261) üzenetére


maláj
őstag

ez a BIOS mivel tud többet mint a gyári default ??? :B
és ha annyival jobb akkor ki csinálná + nekem ??? ;]

(#10264) Kendek válasza maláj (#10263) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy a te gyári default BIOS-odnak mi a verziószáma (attól függ, hogy mikor gyártották az alaplapot), de amúgy sem tudnám felsorolni a változások listáját.
Amúgy mit kellene megcsinálni neked?

<-ƘƘ->

(#10265) B-L-A-C-K válasza maláj (#10263) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én még anno tudom mikor frissítettem egy U100-asban a bios-t utána tudtam az órajelet emelni bill.kombinációval.

(#10266) maláj válasza Kendek (#10264) üzenetére


maláj
őstag

version 1.23.1109

B-L-A-C-K az én most is tudok a "gyári"-val :)

(#10267) Kendek válasza maláj (#10266) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az az 1.09-es BIOS, és éppen annál vezették azt be. Utána még jött pár frissítés, az 1.0A,B,D,E, az utolsó pedig a G. Szóval jó pár hibajavítás került bele azóta, de ha ennyi év óta nem volt vele probléma, akkor most már mindegy, hogy frissíted-e.

<-ƘƘ->

(#10268) B-L-A-C-K válasza maláj (#10266) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudom bizonyos kiadásban benne volt, de enyémben gyárilag nem volt benne anno...

(#10269) maláj


maláj
őstag

elvileg nincs semmi problémája úgyhogy marad akkor rajta a mostani :)

(#10270) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali.

Mi a túrónak van az hogy felraktam egy u100-asra a win7-et mindent telepítettem és a webcam nem akar menni. Vagyis drivert felraktam, majd ezt a Camera Recordert elindult minden jó ment, majd utána megint elindítottam és pittyeg kettőt úgy mintha egy usb-s eszközt ki bedugnék és nem megy, nem is világit a visszajelzője. Drivert leszedtem újra raktam, ezt a Camare Recordert is de semmi, ugyan ez a jelenség.

Valami ötlet?

(#10271) Kendek válasza B-L-A-C-K (#10270) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Adtak ki a kamerához is új Firmware-t, fél évvel újabb mint az utolsó BIOS verza. Már frissítettél rá?

<-ƘƘ->

(#10272) B-L-A-C-K válasza Kendek (#10271) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biost igen, de azt nem, hol tudom leszedni ezt?

Amúgy azt nem értem ha elsőnek gond nélkül megy utána miért van az hogy gondol egyet és nem jó utána?

(#10273) Kendek válasza B-L-A-C-K (#10272) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A hivatalos MSI Support oldalról. Esetleg hátha megszünteti a jelzett problémát.

<-ƘƘ->

(#10274) B-L-A-C-K válasza Kendek (#10273) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi a linket. De sajnos azt írja nem kell frissíteni...

(#10275) Kendek válasza B-L-A-C-K (#10274) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Driverfrissítés pedig nincs hozzá, azt írja, hogy a rendszer natívan kezeli az eszközt. Ilyenkor esetleg megpróbálkozhatsz egy billentyűkombinációs ki-bekapcsolással, utána hátha újra működik.

<-ƘƘ->

(#10276) B-L-A-C-K válasza Kendek (#10275) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bill-el való ki/be kapcsolással kezdtem már az elején, de nem értem mi a picsa lehet. Mondom elindítom ezt a Camara Recordert és mintha ki be dugnék egy usb eszközt pityeg kettőt is semmi. Pedig mondom első indításnál flottul ment....

Nem sok ötletem van ezek után mit kéne vele csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#10277) maláj


maláj
őstag

fiatalok, ki vállalja be, hogy felhúz 1 W8-at a Wind-jére ??? ;]

(#10278) Kendek válasza maláj (#10277) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ha arról nem is, de az Ubuntu 12.04-ről tudok nyilatkozni, mert az jól megy rajta. :)
Egyébként pedig esetleg a videovezérlővel lehetnek problémák, bár felbontásilag talán nem, mert a Basic meghajtóval is elment az X1600-asom 1024x768-ban, itt ugye meg ez alatt van a felbontás.

<-ƘƘ->

(#10279) maláj válasza Kendek (#10278) üzenetére


maláj
őstag

ahogy olvastam a kis felbontás a mini alkalmazások használatakor hátrány (ergo nem indítja el őket :DDD)
nálam 40 GB az XP, 40 a W7 még van 66 GB
kéne rá 1 W8 + 1 ubi ;]
csak nemtudom melyiknek mennyi hely kell (főleg ubi - elég lenne -e neki ~ 25 GB ???) ...

(#10280) Kendek válasza maláj (#10279) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Ubuntunak bőven elég 25 GB, akár tíz is ha nem akarsz sok mindent telepíteni, vagy sok egyéb adatot a saját könyvtáradban tárolni.
Viszont ennek a temérdek oprendszernek így együtt nem látom sok értelmét, legalábbis én úgy vagyok vele, hogy egyszerre úgyis csak egyet tudok használni. Vagy te mit tervezel, minden nap mással nyomulsz? Persze az Ubuntu elfér a háttérben akkor is ha nem használod, de azért annyi fölös pénzt nem érdemes kiadni az MS termékeire, hogy aztán meg a nagyja csak úgy ott van a merevlemezen.

<-ƘƘ->

(#10281) maláj válasza Kendek (#10280) üzenetére


maláj
őstag

sorban jöttek rá szépen-lassan :)
xp ugye alap, licenszes w7 mert jobban tetszik, msdn w8 lenne amjd + ubi mert a sok linux közül ezt "ismerem" khmm illetve ennek van netbook verziója (még nemtudom milyen) meg hát mégiscsak ez a "legnevesebb" vagy hogyan is fejezzem ki magam :)

(#10282) Kendek válasza maláj (#10281) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincsen az Ubuntunak netbook kiadása, vagyis már rég egyesítették a desktop verzióval. Szóval Ubuntunál a Unity tökéletesen használható minden eszközön, míg a Kubuntunál a KDE esetében pedig külön van kis felbontású képernyőkre optimalizált felület (de ez is egyben van).
Támogatottság és népszerűség tekintetében természetesen az Ubuntu az élvonalba tartozik, remek választás a kis netbookra.
Nekem csak az a kérdőjeles még mindig, hogy mihez kezdesz ennyi rendszerrel? Én nem tudnám elképzelni azt, hogy naponta ide-oda váltogassak közöttük, de még azt sem, hogy időnként váltogassam őket. Egyszerűen nincsen értelme, főleg a háromféle Windowsnak. Még az Ubuntu esetében belátom, hogy eleinte szokatlan és nem bírsz megcsinálni vele mindent amit a jól megszokott környezetben simán megoldasz. Na de egy idő után bele lehet jönni, el lehet fogadni, és akkor nem kell már, csak az Ubuntu. Vagy fordítva, csak a Windows kell mert az a jó.

<-ƘƘ->

(#10283) maláj válasza Kendek (#10282) üzenetére


maláj
őstag

igen az utolsó netbook edition tán a 10.10-es volt (mivel nemtudom, hogy a unity bejön -e majd ezért még az anélkülivel akarok megösmerkedni ;])
xp azért maradt rajta mert ha eladnám majd 1x akkor a "gyári állapotot" vissza tudjam állítani :)
w7-et használom mindennaposan ...
w8-at kipróbálom - ha nem tetszik (márpedig a csempe nagyon nem tetszik) repül ...
ubi unity nélkül majd azzal - kipróbálom és ha nem tetszik szintén repül :DDD
legrosszabb esetben egyik sem marad és marad ~ 65-66 GB hely az adatoknak :)

(#10284) Kendek válasza maláj (#10283) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csakhogy a Unity pontosan, hogy jó az ilyen kis felbontású képernyőre, hiszen nagyon helytakarékos. A hagyományos GNOME panel kitakar fönt és lent is rengeteg helyet, és ott van még a plusz menüsáv is, emiatt élvezhetetlen a webbögészés. Hidd el, gyakorlatból mondom, hogy ez így van, és nem is érdemes azzal próbálkozni. Főleg nem egy olyan kiadás személyében ami már egy ideje nem is támogatott. Persze ez olyan, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz, és ha tudod magadról, hogy úgyis a hagyományos és megszokott a jó, akkor feleslegesen rabolod az idődet vele.

<-ƘƘ->

(#10285) róland válasza maláj (#10283) üzenetére


róland
veterán

Próbáld ki a Unity-s kiadásokat. Sokkal stabilabbak is az utóbbi kiadások.

Megszűnt a külön netbook edition/remix. A telepítő felismeri, hogy mire is akarod felrakni a szoftvert, s a megfelelő dolgok kerülnek a gépedre.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10286) maláj válasza róland (#10285) üzenetére


maláj
őstag

rendben ...
várom, hogy a pendrive-om megérkezzen és elkezdem kipróbálgatni a különböző verziókat :K

(#10287) róland válasza maláj (#10286) üzenetére


róland
veterán

Én WUBI-s telepítéssel használom a Wind U100-amon. (Gyorsabban indul, mint a Windows. Bár lassan ideje lenne egy tiszta telepítésnek, kissé teleszemeteltem, s már azt se tudom mit kellene törölni.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10288) maláj


maláj
őstag

most olvasgattam az mSATA-ról de gondolom nem lehet belebűvészkedni a technikába ;]

(#10289) csanadjatek


csanadjatek
tag

Szia!


A kép mindent elmond.
Ez a bosszantó hiba egyszer elmúlik, egyszer visszajön.
Segítetek légyszi??

[ Szerkesztve ]

(#10290) Kendek válasza csanadjatek (#10289) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tudom, hogy mindent elmond ez a kép, de mégis mi az ami olyan szokatlan és bosszantó rajta? Nézem-nézem, de semmi olyan gyanúsat nem látok rajta ami hibára utalna.

<-ƘƘ->

(#10291) maláj válasza csanadjatek (#10289) üzenetére


maláj
őstag

a hangerő ikon a trayben ??? :)

(#10292) Kendek válasza maláj (#10291) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ugyan nem használok Windowst, de ha teljesen leveszed a hangerőt, akkor nem így néz ki?

<-ƘƘ->

(#10293) csanadjatek válasza Kendek (#10292) üzenetére


csanadjatek
tag

Sziasztok!
bocsi akkor ez nem jó kép de:
Az a hiba, hogy olyan mintha befolyt volna valami a kijelző alá. Kontakt hiba szerintem nem lehet, mert nem reagál a döntögetésre.

(#10294) csanadjatek válasza csanadjatek (#10293) üzenetére


csanadjatek
tag

Felteszek másik képet.

(#10295) Kendek válasza csanadjatek (#10293) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha fizikai hiba (vagyis nem szoftveres), akkor hiába nyomatsz róla PrtScr-es képet, azon nem fog látszódni. Például ha koszos a képernyő, az sem látszódik.

<-ƘƘ->

(#10296) csanadjatek válasza Kendek (#10295) üzenetére


csanadjatek
tag

Szia!

Akkor szerintetek mi ez? Most lefutattam egy kijelző tesztet, és nem volt baja. A sötét hátteren zöld pöttyökkel van tele a kijelző. Vmi ötlet?

(#10297) Kendek válasza csanadjatek (#10296) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az lehet GPU hiba is (pl. régi NV-nél gyakrabban előfordult), vagy éppen a RAM hibázik, erre érzékeny. Ha alkalmazol bármiféle túlhúzást, akkor egy ideig teszteld alapbeállításokkal.

<-ƘƘ->

(#10298) csanadjatek válasza Kendek (#10297) üzenetére


csanadjatek
tag

Szia!

Külső monitoron megy rendesen.

(#10299) csanadjatek válasza Kendek (#10297) üzenetére


csanadjatek
tag

Szia!

Külső monitoron megy rendesen.

(#10300) Kendek válasza csanadjatek (#10298) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mikor jelentkezik a probléma, akkor nyomass egy képernyőképet a PrtScr gombbal, aztán nézd vissza. Ha ott nem látszódik a jelenség, akkor nem szoftveres hiba, vagyis eredendően nem az a kép generálódik mint amit te a képernyőn látsz.
Aztán próbáld meg a képernyő bal, majd a jobb felső sarkánál fogva párszor lehajtani meg felnyitni, figyeld le, hogy változik-e tőle a kép. A hibás résznél az ujjaddal kicsit nyomogasd meg a képernyő felületét. Ha ezekre a behatásokra reagál, akkor a panellal van a gond.
De jó ötlet ez a külső monitor is, a jelenség fennállásánál csekkold a képet egyszerre mindkettőn. Ha tükrözésnél a külsőn nem jelentkezik, akkor ugyancsak kizárhatjuk a szoftveres, meg jó eséllyel a GPU vagy RAM hibát is.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.