Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Udvözletem Uram!

Jómagam is hasonló lap vásárlásán töröm a fejem, csak az már egy Z68-as GD65 lenne. Sajnos MSI Z68-as topicot nem találtam, úgy látszik nem forog ebből sok még az országban. Ezen az MSI GD65-ön nagyon szép-minden nagyon jó, de nekem is feltűnt a meglehetősen kis méretű chipsethűtő, amit ráadásul a HD5870, amit beleraknék legalább fele részben letakarna.
Kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy milyen hőmérsékleteket mértetek rajta? Mennyire meleg alapórajelen, és húzva, főleg a mostani forró nyári napok alatt? Igazából a GD80 nagy méretű hűtője tettszene, de arra már nincsen pénzem. E között a lap között és az Asrock Z68 Extreme4 között vacillálok. Utóbbinak is van egy-két apró szépséghibája, de alapvetően jó lapnak tartják, és ennél az MSI-nél jóval nagyobb rajta a chipsethűtő, tehát a VGA takarását valószínűleg jobban tolerálná.
a másik kérdésem hogy Corsair Vengeance ramokkal használja-e valaki? Ilyet tervezek mert 2x4 GB -ban az 1,5 V -osok közül ez tűnik a legjobb ár/érték arányúnak, de a support listán nem találtam.
További kérdéseim, hogy használ-e valaki ezzel a lappal SSD-t és/vagy RAID0 -t? Az a tervem, hogy egy kisebb méretű SSD-t kötnék az egyik SATA3 portba rendszernek, míg a nagyobb progik két db SATA2 portba csatlakoztatott RAID0-ba kötött HDD-ről futnának. Viszont bizonyos alaplapoknál hallottam olyan problémáról, hogy az SSD Trim funkciója nem működik, ha a vezérlő RAID -et érzékel. Ilyen vagy hasonló rendszert használt valaki ezzel a lappal?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.