Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- sziku69: Szólánc.
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- Mr.Csizmás: Bestbuy travel, utazós, kirándulós topic - szállások, jegyek
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dansi
tag
Sziasztok!
van egy kis problémám. van egy lassan 2éves MSI CX600-as gépezetem. kb fél éve a képernyő bal alsó sarka néha szétpattogott -a műanyag- összapattintottam nemvolt semmi gond. aztán egyszercsak elkezdett repedezni a külső MSI feliratos műanyag LCD védő vagymi. lényeg az hogy szétugrik ugye a ház és belátok a belsejébe. látszik hogy nem a zsanérnál hajlik le a monitor hanem monitor váza vagy maga a monitor valami fém cucc az hajlik el. már jó ideje nemmerem lecsukni nehogy esetleg mégnagyobb kár legyen ennélis. néztem teljesen új házat 30ezerért szervíz is elég súlyos összegért csinálná meg így látatlanban... elvileg még garanciás ha két év van rá de viszont az alján van valami garanciamatrica elszakadva az para? hosszú lett a történet de ha valaki tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném

-
SkyLaci
őstag
szervízkérdés
sziasztok.
Decemberben vettem edigitalnál egy CX500DXet, tök fasza, csak pár hónapja hangosan zúg, zörög, olykor spontán kikapcsol (gondolom poros a ventilátor, és túlmelegedik). Visszavittem a boltba ott azt mondták hogy nem veszik át, interneten így-úgy regisztrálni kell meg minden aztán jön a futár elviszi, megcsinálják, visszahozza.
Csak az a problémám hogy nem sikerül rájönnöm hogy most mit, hol kell regisztrálni, meg hogy működik ez az egész..ehhez szeretnék egy kis "használati utasítást" kérni..
köszönöm -
#24334592
törölt tag
eljött az idő, megválok szeretett gx700amtól...
http://hardverapro.hu/apro/msi_gx700-004hu_69_900huf_megkimelt/friss.html
/nem működik a linkelés
/ -
ruadi
csendes tag
Sziasztok!
Nagyjából 3éve van egy MSI EX630x notebookom. 2x2Gb memória van benne. Sajnos az egyik memóriám elromlott és most szeretnék venni helyette újat. A problémám az h. pontosan ugyan olyat nem találok.
Jelenleg: Transcend 2gb 667mhz 128mx8 van benne.
Magyarországon pedig csak 64mx8asat lehet kapni.Vagyis van 128mx8as is csak 800mhz-es.
Nem tudom h. ezek mit jelölnek és hogy mennyire számít a különbség, mert nem értek hozzá.
A kérdésem az h. milyet kellene vennem h. tökéletesen működjön a notim a 4gb rammal? -
orionpro
tag
válasz
vranyek
#15689
üzenetére
Csak azt a drivert használhatod, amit kiad az msi. Én is beleestem ebbe a hibába amikor vettem a notimat. Letöltöttem a legújabb drivert és nem működött. Ezek a noti vga-k eléggé gyártóspecifikusok. Szóval nem fog sajnos a legújabbal menni. Ez van, msi honlapot kell figyelni, jön-e ki újabb.
-
eketomy
senior tag
válasz
vranyek
#15689
üzenetére
Azért nem látja a VGA-t, (azért van kis felkiáltó jel az eszközkezelőben) mert nem megfelelő van feltelepítve.
Ha pedig tényleg azt telepítetted fel amit kell, akkor vagy nem támogatja már a VGA vezérlő az új drivert (ami szinte kizárt) vagy csak rossz volt fent az nvidia oldalán.
A webkamerához meg tényleg nem tudok hozzá szólni, elég érdekes, lehet van olyan progi amivel meg lehet adni melyik gombra mit csináljon, anno acernél volt ilyen, dehogy msi-knél van -e? én nem tudok rólaüdv
-
vranyek
aktív tag
Sziasztok!
msi gx600-amra friss VGA drivert tennék fel a 8600M GT kártyámhoz, windows 7 32bit alatt, mert a jelenlegi elég öregecske, 266.58-as, na már most, akármelyik friss drivert teszem fel, nem működik se az nvidia vezérlő, se rivatuner, se semmi, egyszerűen nem ismeri fel a gép a kártyát, látni, hogy fel van telepítve, de nem működik.
Korábban azt írta valaki, csináljak rendszer-visszaállítást, de az csak a régi drivert állítja vissza!
Nem lehet megoldani, hogy az új driver működjön rendesen????
Egyébként megnéztem eszközkezelőben, és ott a kártyánál ott a kis fekete felkiáltó jel a sárga háromszögben, és ha megnézem a tulajdonságait, akkor ott kiírja, hogy az eszköz nem megfelelő működése miatt leállt az az új driver alatt.
Nem lehet, hogy a régi BIOS miatt nem ismeri fel az újabb drivereket???- a másik gondom, ami már egy éve fenn áll, hogy egyik napról a másikra azt csinálta a webkamera bekapcsoló gombja, hogy nem a kamerát indítja, vagy telepíti formázás után, hanem a windows keresőt, és sehogy máshogy nem tudom működésre bírni a kamerát...erre valaki????
-
eketomy
senior tag
válasz
rawdragor
#15682
üzenetére
Memóriát feltudod bőviteni 4gb-ig!
HDD is mehet amekkorát szeretnél bele (bár nem árt biost frissiteni)
Proci 1066Mhz FSB -ig mehet asszem a legnagyobb a P9000 series (de ezt megkell nézni egy Aida 64el hogy meddig kezeli a procikat)
VGA az netszes, ha mxm-es akkor lehet cserélni ha nem akkor nem lehet! ennek pontosabban utánna kellene nézni, de sztem a tied mxm-es szal elméletileg lehet azt is cserélni viszont azt már nagyon nem éri meg sztem!Venti kipucolást már én is megcsináltam a notimban mivel az enyém is iszonyat berregett már, de max fél évente megkell csinálni mert ideig óráig jó! cserélni lehet de nehéz találni! üdv
-
rawdragor
csendes tag
Szevasztok! Nos, van egy MSI CX600-as laptopom. Az első problémám vele, hogy a bloototh még sosem sikerült feltelepiteni, mert sosem találta meg a rendszer, ami azt illeti még én se. A másik hogy kb. már 2 éves és bekapcsoláskor nagyon berreg a venti, gondoltam kipucolgatom majd, hátha segit. Mivel uj gépre most nincs keretem, ezért arra gondoltam, hogy mit lehet egy ilyen laptopon tuningolni? gondolom winchaster csere és a 2 giga ram mellé még 2 giga az ok, de mi van a procival, a táppal és a videókártyával. Ez a pc-knél egyszerü dolog, de hogyan oldható ez meg egy ilyen laptoppal?
Adatai: MSI CX600 series
Proci: Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10GHz 2.10GHz
RAM: 2Gb
Vidi: ATI Radeon HD4330 512mb
Winyó: 320Gb -
Zartan
csendes tag
Sziasztok
Ahogy a hozzá szólásokat olvasom, az derül ki, hogy az MSI gépei nem a legjobb választások.
Nekem az alábbi kalandom esett meg egy MSI VR630-al:
(AMD proci, Nvidia9100, stb)A gép majdnem 2 éves korában furcsán kezdett viselkedni, majd eljött az a fázis, hogy a kép összeugrott, sokszínű kis kockákra. Majd el sem indult. Szerencsére garancia élt, utazás, 4 hét várakozás és meg is kaptuk. Alaplap csere, proci hűtő csere és LCD keret csere.
Ez szép is volt majdnem 1 hónapig. Ekkor a kép elkezdett vibrálni, villogni.
Újabb utazás, újabb 3 hét várakozás, majd megkaptuk, eredmény: BIOS frissítés.
Ez így működött 2 hónapig.Most jelenleg olyan hiba lépett fel, hogy akkor hajlandó valamit is csinálni, ha megmozgatod előre-hátra a kijelzőt. Van egy bizonyos szög, amelyben működik (csak akkor nem nagyon tudod használni.) csak egy idő után kifagy. Már ha éppen hajlandó elindulni.
Van valakinek ötlete mi lehet ez az újabb hiba? Sajnos a garancia elfogyott, így teljesen mindegy hova visszük a gépet javítani, azaz a garancia él az eddig cserélt alkatrészekre, ha a hiba ott lehet, akkor megint utazunk...

Tehát, valakinek volt már ilyen hiba? Ha igen mi volt a hiba okozója?
Üdv
-
barbus155
csendes tag
Hello, nem tudjátok véletlenül hogy az MSI GE620 - 063HU valamint az MSI GE620 - 032HU a billentyűzete magyar nyelvű, mert a képeken amit láttam róluk azokon nincs ékezetes ( í, é, á, ű, ő, ú, ó, ) betű. köszönöm előre is. Most akarnék venni egyet.

-
Pocak89
senior tag
Üdv!
Picit több mint 1 éve vettem egy msi cx 620-as laptopot. Tegnap raktam újra a win7 64bitet. De a vga driverrel gondjaim vannak. Ebben a laptopban switchable graphic van aminek driverét sajnos az msi nem updateli. 1 évvel ezelőtti az utolsó driver. Ez nem is volt eddig probléma mert meg tudtam oldani a driver frissítést és tudtam is váltani a kártyák között. Még a 11.8-as driver is ment.(11-8_mobility_vista_win7_64_dd_ccc_ocl.exe a fájl neve) Még régebben a 11.3-as drivernél találtam rá egy forumban ott írták hogy az ocl végű működik. De a rendes ati driver is működött csak nem lehetett akkor váltani. Win újratelepítés után viszont az msi driver kivételével semelyik nem működik. Elindul a telepítés,Alkalmazás telepítés: telepítő csomag hiba, üzenet jön. Utána telepít vmit majd átvált a felbontás 800x600-ra és újraindítás után már kiírja hogy nincs driver vagy nem működik.
Ha vki tudna segíteni megköszönném. -
szacsee
nagyúr
Üdv Urak!
Adott egy MSI X600-041HU típusjelzésű laptop.
DC csatlakozó belseje kitört, de megvan.
Viszont cserélni szeretném a csatlakozót.
Legjobban ez hasonlít rá, a gyárin van egy fémburkolat amit max rárakok erre.
Árát kicsit sokallom pl a Lomex-es árakhoz képest.
Esetleg nem tud valaki olcsóbb beszerzési forrást, vagy a csatlakozó Lomex-es megfelelőjének típuskódját?
Válaszotok előre is köszönöm. -
Raptor69
csendes tag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy ex610x-011 laptopom. Egyszer le volt ejtve azóta kijelzője csak szürke és csíkos. Monitorra kötve használható. Ez egyértelműen kijelzőcsere nemde? Ha igen akkor tudnátok ajánlani egy oldalt ahol olcsón hozzájuthatok új vagy használt kijelzőhöz? Előre is köszönöm! -
-
Atesz0101
csendes tag
Sziasztok! 3 hete vásároltam egy MSI cx-640 tipusú notebook-ot. Azóta 3 féle windows 7-et próbáltam ki rajta (enterprise(64), professional (32 bit),ultimate(64).Jelenleg az ultimate van rajta, de ez sem működik úgy ahogy szeretném.Leggyakoribb hibái:-pendrive-ról való fájl másolásakor megáll a fájl áthelyezése és többszöri kilépés után sem csinál semmit, végül lefagy!(fájl mérettől függetlenül csinálja ezt).Már megpróbáltam több játék feltelepítésével is, de közben is ugyanugy megáll a telepítés mint a fájl áthelyezésénél és ki sem lehet lépni belőle! Lehet hogy valamelyik driver nem jó? Légyszi segítsetek!!köszi
-
engine88
aktív tag
Üdv, MSI VR630-042HU laptopom van, Geforce 9100M-es 512-es videókártyával.
Vettem a napokban egy 40colos full hd LED tv-t, rászeretném kötni laptopra VGA kábellel, bírja fogja a laptop?
-
csibor
addikt
MSI m670X, jelenleg TK-55 (S1g1) használok, most néztem RM70 (S1g2) procit hozzá. A gond az nem vagyok biztos benne hogy kompatibilisek egymással. Google szerint esetleg, de inkább nem. Van valakinek szakvéleménye?
-
Lucky04
csendes tag
Sziasztok!
CR630-as notbookom van és nagyon halk a hangszóró, már minden beállítást megnéztem, a driverek a legfrissebbek. Mit tudnék még csinálni??
-
gyuluskám
tag
Üdv...
Van egy GX620-am már 2 éve!
cpu tuning kapcsolatban jelenleg 2.8GHZ fut hiba+melegedés nélkül!
elkezdtem kísérletezgetni hogy a 3.0GHZ-n menne-e!
Annyi baj van hogy a max cpu voltage 1.2V
holott 1.313V a maximum azt hiszem!
Kérdésem annyi hogy nem tudtok olyan progit amivel 1.2V fölé lehetne állítani mert BIOS-ban sajna erre nincs lehetőségem!
köszi előre is!
Üdv...
-
m0k4r
csendes tag
Sziasztok!
Nekem egy MSI VR630x notebookom van amin a következőt tapasztaltam.: az író 8x sebesség helyett csak 2x-esen ír, nem mindig olvassa be a lemezeket, illetve íráskor hiába helyezek be üres lemezt ugyan úgy azt kér. Viszont második alkalommal szinte mindig megkezdi az írást. Ezt egy firmware frissítéssel lehetne orvosolni? Kerestem hozzávaló FW-t, de nem találtam. Én, mint "mezei" felhasználó megtudnám csinálni otthon a műveletet?
Író típusa: Optiarc dvd rw ad-7650s, firmware version: SX01.Köszönöm a segítséget!
-
Norbeez
csendes tag
Sziasztok.
Egy MSI EX600-as laptopom van már több mint 3 éve.
itt a linkje
Milyen módon bővíthetem? Mit érdemes/lehet bele venni, hogy jobb legyen. (újabb játékok miatt kérdem).
esetleg nagyon nem éri meg bővíteni?köszi

-
hcsaba
tag
válasz
boromir08
#15653
üzenetére
Akkor valoszinű hogy a win7 chipset driver van fenn.Nekem a 7-es driver azt okozta, hogy semilyen újraírható lemezt nem írt meg.
Se CD se DVD.
Meg kérdeztem a szervít hogy ilyenkor mi van??
Ők se tudtak igazán megnyugtató választ adni rá.
Ezért próba cseresznye alapon a VISTA driverét tetem fel,és láss csodát minden gond ami a DVD íróval volt megszünt.
Azt javaslom probáld ki te is ezt a megoldást hátha használ.
-
Vikt0r
aktív tag
sziasztok
Sürgős lenne, h lehet msi vr60-ben zsanért cserélni és hol lehet olcsón venni hozzá?
-
boromir08
csendes tag
sziasztok! MSI630x laptopom van,gyárilag vista volt rajta lecseréltem win7- re azóta olyan problémám van hogy nem tudok irni dvd-t sem ashampoo,nero,még a windows intézőből sem
vista alatt minden működött! mi lehett a probléma?
-
attrax
aktív tag
Eladnám a laptop alkatrészeit:msi v630
[link] -
#24334592
törölt tag
vga-t szeretnek frissiteni, de a http://www.laptopvideo2go.com/-on mar nincs olyan driver ami a 8600m gt-t tamogatna xp *x86* alatt.
tudja valaki, h merre induljak el?
(amugy meg mindig egesz turheto a 8600gt teljesitmenye, fear 3, kozepesen 25-30fps-sel fut, neha nagy tereknel es durva csataknal szaggat be.Tulajdonkeppen minden mait visz, kozepes minosegben 1280*1024-en

ontopic> szivesen vennek msi-t, mert meg vagyok vele elegedve, de a kurva hosszu i betut nem hajlandoak balra lentre rakni grrrr....
-
umfrider
senior tag
Sziasztok!
Van egy Msi wind u90-es netbook-om, a kisebb 8,9"-os. szeretnék nagyobb kijelzőt vásásrolni bele, már meg is van a donor, de kérdésem, hogy lehetséges-e?! Ugyanis látom körbe ezt a recés részt, nyilván azért oldották meg így, mert az u100-asnak is ugyan ez a háza, csak nagyobb a kijelző. Tehát kérdés: a videokártya elvinné a témát? Tudomásom szerint ugyan olyan hardveresen, de inkább utánajárok a dolgoknak...
-
Morf
csendes tag
Sziasztok!
Van egy MSI EX623 típusú laptopom, és elment benne a videókártya... az lenne a kérdésem, hogy nem tudnátok segíteni, honnét lehetne bele venni?
Köszi -
eketomy
senior tag
válasz
Brutális eb
#15643
üzenetére
hi! van az amd oldalán hozzá full friss 2011.08.17-ei driver!
adok egy linket hátha segít! üdv
jah, ez win7 32bites verzió, de bármihez van, csak akkor újra kikell keresni, hogy milyen op rendszered van
-
Brutális eb
addikt
Hali egy éve vettem 1 cx620-as gépet.
Fiokban volt nem használtam lévén van asztalim is.
Most kelleni fog ezért nekiálltam és elkezdtem frissítgetni windows,t drivereket,stb
Eljutottam a vga-ig amikor észrevettem,hogy az msi honlapján 1 éves a legfrisebb vga driver az amd kártyához.(5470)
Létezik ez nincs tovább support?AMD oldaláról próbáltam updatelni de nem engesi azt mondja keressem a gyártóm honlapját.
-
eketomy
senior tag
Próbáld meg úgy beindítani, hogy kiszeded a merevlemezt ill. az optikát! (első lépésben elég a merevlemez) hátha úgy jó, ha nem akkor szedd ki a memóriát és úgy is megkell nézni hogy csinál -e valamit (pl. csipog más ledek villanak -e fel stb)
ha ezek nem segítenek akkor nagy valószínűséggel alaplap hibás lett a gép persze ha csak nem lett elrontva a bios frissítés

üdv
-
bR3Zo
csendes tag
Nem tudom, volt-e már vkinek ilyen gondja, remélem igen és tud segíteni.
Van egy Gx600-as gépem. Tegnap kikapcsoltam, ma be szerettem volna kapcsolni és fekete képernyő fogadott. Num lockra nem reagáll csak a winyó ledje fel-fel villan 5mp-enként Már megpróbáltam mindent, amit találtam neten (ec reset, bekapcs majd gyors start gomb nyomva tart etc.)
Teljesen tanácstalan vagyok. 3 éves így tutti költséges lesz, de ha 50-60 ezer körül lesz, inkább beruházok egy újra. Sztem megadthatta magát a deszka :S -
terencehill
tag
-
bitum3n
tag
fukyeah... jöhet a fogyasztóvédelem, tud valaki segítséget illetve tanácsot adni, hogy tudom leggyorsabban elintézni? 4-szer volt szervízben a GX630-as laposom és még mindig ugyanúgy kékhalált kap és ujraindul...
-
pityesz00
csendes tag
Sziasztok!
Van egy MSI VR61x típusú laptopom, megdöglött benne a proci hűtő ventilátor. A gyári proci hűtő 15000 Ft. Mivel nem nagyon van kedvem kiadni érte ennyi pénzt, vettem bele egy sima ventilátort. Bele is barkácsoltam, csak az a bajom vele hogy 5-12 V-os és én csak 5V-os tápot találtam amire rátudtam kötni. Működik így is, csak hát nem pörög rendesen, hogy jól hűtse a procit.
Az lenne a kérdésem, hogy valaki nem e tud mondani nekem egy olyan helyet az alaplapon ahol legalább 10 V-ot le tudok szedni és arra rá tudom kötni?A válaszokat előre is köszi!
-
jero11
csendes tag
Sziasztok!
MSI VR 601 X notebookhoz keresnék kijelző védő külső borítót, mert a kihajtó résznél elrepedt az enyém. Ha valaki tud ilyet írjon.
-
attrax
aktív tag
Hello VR630 alaplap megmakkant.Lehúzza a tápot zéróra.Tudnátok valami okosat hol lehet a baj(füstjelek nem voltak) ill hol tudnék ilyen anyalapot vételezni?
-
Vikt0r
aktív tag
válasz
terencehill
#15632
üzenetére
A kijelző meg a gép össze van kapcsolva egy kis csuklós pöcökkel és ez a laptop bal oldalán megszorult, szétnyomta a kijelző burkolatát és ezért nem lehet a laptopot összecsukni csak ha nagy erőfeszítéssel hajtom a kis csuklós pöcköt.
-
Vikt0r
aktív tag
Sziasztok
Msi vr610-en hogyan lehet a kijelző körüli keretet leszedni? Kiszedtem a csavarokat de sehogy sem akar lejönni.
-
szaki1
tag
Sziasztok!
Lenne egy nagy kérésem. Van egy msi vr630x-042hu notim, amire Xp-t szeretnék telepíteni. De nem találok hozzá sehol sem drivereket és utilyt. Tudnátok segíteni?
Köszönöm előre is.
Üdv. -
-
jhonny125
csendes tag
válasz
orionpro
#15626
üzenetére
Értem. Nem nagyon fogok én belepiszkálni, arra bőven elég lesz amire szántam, csak olvastam mindent vegyesen az MSIről, sok rosszat is..
A memóriát nem tudtam kideriteni hogy ez benne 1066 v 1333 darabok..mert ha jól tudom akkor ez tudja kezelni az 1333 memokat is.
Te egyénként elégedett vagy vele? -
orionpro
tag
válasz
jhonny125
#15625
üzenetére
Az. Szerencsére elég a hdd meg a ram is. Csak az enyémbe lehet 2 vinyót tenni és csak a fedél alattiról hajlandó boot-olni, ha nem akarok mindig boot menüt nyomkodni. A mások helyre garivesztés nélkül lehet tenni vinyót. CX720. Nekem az i3-370m proci tanyázik benne.
-
orionpro
tag
válasz
jhonny125
#15619
üzenetére
Vedd a CR640-est. Abban már Sandy Bridge proci van. Notebookcheck-en pont egymás mellett vannak teljesítményben. 75 és 76.
Vagy várj kicsit AMD Llano-ra.
-
jhonny125
csendes tag
Sziasztok!
szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvennem..van valakinek tapasztalata valamelyikkel?
kb eddig tudok nyújtózkodni árban, viszont annyira nem vagyok otthon a témában...a másik pedig
[link]ahogy láttam a HDD méret és a proci amiben különböznek...procikat próbáltam megnézni hogy mégis miben stb...de nem sokat mond nekem, az órajelet kivéve..:-)
köszi
-
hcsaba
tag
válasz
terencehill
#15616
üzenetére
-
terencehill
tag
üdv!
MSI VR610X-012H - [link]
géphez keresek mindenféle drivert mert az Msi honlapján már nem található semmi.
Nagy segítség lenne ha valaki tudna segíteni.
köszi előre is -
Edorn
senior tag
válasz
eketomy
#15612
üzenetére
Csak elkezdte beolvasni az install cd tartalmát és egyszercsak kékhalál. Odáig nem jutottam el, hogy elfogadjam a licenszt, vagy hogy partíciót válasszak...
Igaz, hogy AHCI-ben van és nem IDE módban, de nekem gyanúsabb ez a Time Stamp dolog, amit a hivatalos FAQ is ír... csak hát ők feltételezték, hogy insatllálás előtt elolvasom a faq-ot is, így arra már nem írtak megoldást, hogy mi van, ha belekezdek az installba...
Szerinted továbbra is az lenne a megoldás, hogy átállítom IDE-re? (egyébként mindenképpen xp kell rá, bár én is inkább már 7-est raknék rá...)
-
eketomy
senior tag
Ha a kékhalál a hdd particionálás előtt van, akkor nagy valószínűséggel az a baj, hogy nem IDE módban van a noti, tehát AHCI módról át kell a biosban állítani IDE módra és már jó is lesz. Lehet egyébként még driver hiba is, ill. ha nem túl régi a noti akkor érdemesebb lenne win7-el próbálkozni, xp-hez már kevesebb a támogatás. üdv
-
Edorn
senior tag
Közben sikerült bejutnom a bios-ba, de nem vagyok sajnos közelebb a megoldáshoz...
Viszont hivatalos oldalt böngészve a faq-ban rátaláltam, hogy mi lehet a probléma.
Mikor először indítottam a gépet, ennyit írt ki:
"Reboot and Select proper Boot device Or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key."Hát én erre szépen beraktam a windows xp instalt, amit szépen be is vett és elkezdte másolni a fájlokat... Aztán jött a kékhalál...
Faq-ból viszont kiderül (Sehonnan máshonnan! Kézikönyvben sem esik szó erről, hogy r*** meg!), hogy ez valami Time Stamp védelemhez kapcsolódik és ha ezt látjuk, akkor töltsünk le egy ~400MB-os iso-t, írjuk ki és rakjuk be neki és kövessük a lépéseket... Hát szép. utólag le is töltöttem, de így már nem segít sajnos... Tud valaki esetleg megoldást a problémámra?
-
Edorn
senior tag
Egyik ismerősöm most vett egy MSI CR640 - 062XHU notebook-ot. Telepíteném rá az xp-t, erre egyszer csak kékhalál. Újraindítom, de a cursor villog bal fent, a képernyő meg fekete...
Semmire nem reagál, csak a ctrl+alt+del-re, meg a kikapcs gombra. Illetve azonnal ez a fekete képernyő jön be...
Hogy tudom elővarázsolni a bios-t, vagy úgy általában működésre bírni szerintetek?
-
eketomy
senior tag
válasz
bitum3n
#15607
üzenetére
Hát ha lapot akarsz cserélni akkor azt sztem inkább ne erőltesd:
- iszonyat drága 30k-tól felfelé főleg ha új és főleg ha msi
- iszonyat nehéz találni (ritka mint a fehér holló)
- ráadásul akkor már a garanciád is elvészMondjuk a garnak sztem már így is lőttek, szal én azt ajánlom, hogy ha valaki aki kicsit ért hozzá, újra tudja neked forrasztani a tápcsatit (kell venni egy másikat és újraforraszatni)
Én már csináltam legfőképp FujistuSiemens-eknél nem volt gond, csak olyan csatit kell találni ami kb oda illik, na az egy kicsit körülményesebb, de mégsem lehetetlen és jóval olcsóbban megúszod a dolgot! üdv
-
bitum3n
tag
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ha msi laptopban alaplapot kell cserélni az kb. mennyibe kerülhet? Csak mert tegnap végre visszakaptam a szervízből a lapost, igaz ott ki kellett volna cserélniük az alaplapot de aztán csak elmaradt, majd itthon bedugtam a tápkábelt és azzal a lendülettel betört a csatlakozó és csörög benne a gépben. A szervizes picsa azt mondta ha nem tudják megforrasztani az msihez küldenek kérelmet de valszeg elutasítják törés miatt és azt nem cserélik garanciálisan. Valakinek van valami ötlete mennyibe kerülhet ha az utóbbi megoldás segít csak? :S
-
eketomy
senior tag
válasz
csingike
#15605
üzenetére
nm, ha feltűnően lassú és nincs más hibajelenség akkor softwer vagy valami driver miatt lassú, érdemes akkor szakemberhez vinni, aki ha ránéz akkor megtudja állapítani neked a hibát, esetleg lepucolja a géped, én AVAST vírusírtót ajánlok, nem fogja a géped ingyenes és még ráadásul nagyon jó is!
üdv
-
csingike
csendes tag
válasz
eketomy
#15604
üzenetére
Igen, az error scan-t futtattam le, kb két és fél óra volt, de semmit se talált. Most kicsit gyorsabb lett, a ccleaner-el egy csomó progit letiltottam még, ami elindult betöltés után, az összes adobe-t, így valamennyire már gyorsabb. Úgyhogy lehet a gépen kell még kotorászni, de inkább, mint hogy valami tönkremenjen benne.
Bár nincs agyon szemetelve, meg mindenféle baromság feltelepítve, tényleg csak az, amire szükségem van. Még a vírusirtóra gyanakszom, mondjuk lehet hülyeség, de a noddal a másik gépem gyorsabban betöltött, mióta a security essentials van fent, ott is többet kell kicsit várni. A programokat nagyon köszi, lefuttatom majd az asztalin is, mert volt egy párszor áramszünet, amit nem igazán díjazott a gépem. 
-
csingike
csendes tag
válasz
eketomy
#15602
üzenetére
Lefuttattam a progikat, de semmit se találtak.
Így nem tudom mi fogja meg ennyire a gépet. Vagy maga a vinyó lenne lassú? (5400 rpm sata). Az asztali gépemben 7200-as van. Esetleg ha lecserélem, szerintetek? Vagy azért nem raknak nagyobb fordulatszámút, hogy ne melegedjen túl? De akkor mi a francért árulnak ilyen laptopot gyenge vinyóval?
Most már fogalmam sincs, mit kéne csinálni. Mert ha a szervizbe viszem, ők is lefuttatnak néhány progit, nem találnak semmit és visszaadják, csókolom. Az automatikusan induló programok közül is egy csomó le lett tiltva, hátha az.. Esetleg vírusirtót cseréljek? (microsoft security essentials van fent).Előre is köszi minden tippet!
-
eketomy
senior tag
válasz
csingike
#15601
üzenetére
Az nem jelent semmit, épp egyik ismerősömnél is u. ez volt, megvette a notiját 2 napig használta és off-os lett a gép! Neki annyir szerencséje volt hogy 3 napon belül visszavitte és úgy kicserélték még az egész masinát. Ha 2 hónapos akkor garanciáztatni kell, kicsit hosszabb idő de megkell hogy csinálják fogsz kapni egy winyó cserét!
üdv
-
csingike
csendes tag
Azt még hozzátenném, hogy elég új, kb 2 hónapja van meg.

Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- T mint tavasz: képeken a közelgő Xiaomi 17T
- Milyen TV-t vegyek?
- Nem tetszik a PC-gyártóknak az Xbox új iránya?
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- BMW topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- OLED monitor topic
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- További aktív témák...
- Latitude 5340 27% 13.3" FHD IPS érintő i5-1345U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- X13 Gen4 27% 13.3" FHD+ IPS i5-1345U 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Latitude 9430 27% 14" FHD+ IPS i5-1245U 32GB 512GB magyar vbill ujjolv IR kam gar
- Latitude 5530 27% 15.6" FHD IPS i5-1245U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- Lenovo Thinkbook 14 G4 Ryzen 7 5825U 8 mag 16 szál Radeon Vega GPU Boltból Garanciával Számlával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

/

(kijelző)




Bár nincs agyon szemetelve, meg mindenféle baromság feltelepítve, tényleg csak az, amire szükségem van. Még a vírusirtóra gyanakszom, mondjuk lehet hülyeség, de a noddal a másik gépem gyorsabban betöltött, mióta a security essentials van fent, ott is többet kell kicsit várni. A programokat nagyon köszi, lefuttatom majd az asztalin is, mert volt egy párszor áramszünet, amit nem igazán díjazott a gépem. 
