Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atosz


atosz
őstag

Miert nincs ennek a telefonnak meg topicja? :F Kerem a tulajokat irjanak rola. :C

[kép] [kép]


Kiegészítés:
Motorola v3:

Tulajdonságok:
* Alumínium burkolat
* Beépített digitális kamera (VGA)
* Extra nagy méretű, színes kijelző (176x220 képpont)
* Színes külső kijelző (96x80)
* Játékok (beépített és letölthető)
* WAP 2.0
* Email-kliens (POP3, SMTP, IMAP4)
* Bluetooth technológia (V1.2)
* MP3 és polifonikus csengőhangok - 22kHz-es, 24 csatornás polifonikus hangszóró
* beépített azonnali üzenetküldő ügyfél (Wireless Village 1.1)
* MMS (kép/fénykép + szöveg + hangüzenet)
* Mini USB csatlakozó
* Méretek : 13,9x53x98 mm
* Súly: 95 g
* Sávok/üzemmódok: Négysávos, GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, GPRS 2+4 (feltöltés letöltés), AMR
* Beszélgetési idő: max. 260-520 perc
* Készenléti idő: max. 150-200 óra

Fontosabb linkek:
Hivatalos magyar Motorola oldal: [link]
Mobilaréna, v3 teszt: [link]

Külföldi oldalak:
Motox: [link]
- flash, flex, monster pack, skinek
Motomodders: [link]
- regisztrálni kell a letöltéshez
- skinek, driverek, java
Mobile9 (V3): [link]
- themes, hátterek, játékok, csengőhang
Mobileaction (V3): [link]
- driverek, programok
Hackthev3: [link]
- flash, flex, themes, beállítások
ModMyMoto: [link]
- letöltéshez regisztrálni kell
- programok, leírások


Magyar oldal(ak):
Motoportál:[link]
- regisztrálni kell a letöltéshez
- skin, falsh, flex, játékok, programok, driverek, csengőhangok, dokumentumok, leírások, forum
- 7-zip([link]) vagy ujabb winrar kell a .7z tipusu letöltések kicsomagolássához


Főbb problémák és lehetséges megoldások:
#1:
UNICODE kodtáblát használ a telefon tehát ha ékezeteket írsz az sms-ben akkor max 70 karakteres lehet 1 sms. Ha ennél több karakteres sms-t küldesz ékezetekkel akkor 2 vagy 3 sms-ben küldi el.
megoldás1(motoportál):
SMS unicode kikapcsolása...
Elindítod a P2kTools progit.
Other Features
Messages
Megnyomod a GET gombot, ekkor láthatóvá válik, hogy mi van bekapcsolva, és mi nincs
Az SMS Unicode mellől kiveszed a pipát
Megnyomod a SET gombot
Teló újraindít
és Kész is van
megoldás2:
A UNICODE a nemzetközi szabvány a ''mobilábécében''. Sajnos, a magyar ékezetes betük csak mint speciális karakterek kerültek bele (a jobbra dőlők).
Én úgy oldottam meg, h. elküldtem magamnak (egy másik készülékről; pl. Nokia, SE) a balra dőlő ékezetes karaktereket (á, é, í, ó), majd minden karaktert külön sablonként elmentettem. Ezután SMS írásakor be lehet illeszteni a sablonból a betüket. Ami gáz, ha megfigyeled, minden egyes ékezetes betü beillesztésekor így kell eljárni, tehát egy kicsit macerás az üzenet küldés, de sz.tem nem gáz.
Az ő és az ű betüket kerüld (ezekre nincs ''megoldás'').

#2:
A PC-t a telefonnal(USB-n keresztül) a gyári CD-n lévő program segítségével tudod összekötni. Ha igy mégsem lenne jo vhonnan le kellene töletni egy ujabb Motorola Phone Tools-t, viszont ez nem ingyenes program. Ekkor szoba jöhet még a p2k commander. Ezt a programot linkek között megtalálod, telepítési leírás pedig a motoportál oldalon találsz hozzá.

Egyéb tippek:
- számítogép ujraindítása (''A Mobile Phone Tools-t feltelepítettem, majd mikor kérte, rádugtam a telcsit. Nem ismerte fel, újraindítottam a gépet, ez megoldotta a problémát, utána már ment a dolog rendesen.'')

- p2k commander használata mobile phone tools helyett. Ekkor a mobile phone tools és egyéb v3-hoz tartozo drivereket el kell távolitani a sz.gépről. Ezután fel kell tenni a p2k drivert[link] ezután pedig a p2k commandert[link](v4.9.3). (Linkek között is megtaláljátok ha később nem élne a link vagy a legujabbat akarjátok leszedni)
Egy kép p2k beállításrol(ugy linkelte be vki nemtudom melyik verziorol):[link]

- PST([link], motox[link]) telepítése.
(''Feltettem ezt a PST-t és az feltett még divereket, valami accassores, meg data logging mcu. Elindítottam a PST phone programmert, és felismerte a telefont! Ezután pedig már a P2KC is felismerte!!!'')

MP3-ról:
- Ha nem tudná vki hiváshoz rendelni mert vmiért nem menne..
Következőket olvastam innen-onnan:
megoldás1:
''p2ktools - all silent. ezt megnyomod, restart, és utána be tudod rakni azokat a hangokat, amiket te raktál a telóra. de utána az össze hangprofilt újra be kell állítani''
megoldás2:
''p2k tools vs progival lehet bekapcsolni a hidden settingsben ki kell pipálni ezt a kettöt: az egyik multi media-sounds,videos-menu-sounds-videos setup-timer, a másika multimedia-themes ennyi ujraindit a telo és megy''

- Ha pl le akarod kodolni 64-96kbps-re:
''Az XP beépített hangrögzítője (Start menü - Programok - Kellékek - Szórakozás - Hangrögzítő) képes erre.''


Egyék leírások(bluetooth,skin,stb)(motoportál):[link]


Tanácsok:
FIGYELEM! A gyári Moto vagy VODA skint SOHA nem szabad letörölni!
Vigyázzunk, mert egy rossz skin vagy menüfájl, és lehet újból flashelni a telót!
Flashelést MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSÉGÉRE CSINÁLJA, mert garanciavesztéssel járhat!
MINDIG TELJESEN FELTÖLTÖTT AKKUVAL CSINÁLD! (ugyanis ilyenkor nem tudod tölteni)
A flasheléstől NEM LESZ FÜGGETLEN a telód!
Amennyiben V3-ad nagyon halkan búg, az nem bug :), nem garanciális hiba , ilyen a telefon.



Módosította: Viktor0610, 2007.03.12-én.
Az információk összegyűjtéséért köszönet ez_meg_emaznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.