Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46451) somi52 válasza szabof1 (#46448) üzenetére


somi52
őstag

én meg egy lg gt 540 teloval szenvedtem nincs benne gyári menü csak fastboot mod ezt is utolag raktam bele de sikerült életet lehelni bele evvel a modszerrel

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#46452) icom válasza szabof1 (#46448) üzenetére


icom
csendes tag

Na ott tartok, hogy sikerült egy kicsit előrébb lépnem az ügyben...:)

végül is a telefonom aksija az teljesen gatya lett és hát hiába volt fehér led, az nem töltötte rossz rom telepítése miatt a telót, tehát azzal ugy hiába próbálkoztam.

Végül is a gépemen sem volt a telefon eszközkezelője rendesen telepítve, de ezt megtudtam tenni a hibás "érintő plexi-s" defyvel, amivel sikerült az összes telepíteni valót újból a gépre varázsolni és igy már az RSD látta, hogy a fekete képernyős defy-m az csatlakoztatva van.

Ez után mindent úgy csináltam mint ha az RSD-vel tettem volna fel egy új rom-ot.

megkerestem a legutóbbi rom-ot amivel tutira ment a készülék és már vissza is tette a képernyő lehetőségét mint olyat és láss csodát már ment is a teló, na de ez a rom engem ugye nem érdekelt konkrétan, mert spanyol, meg portugál talán.

Most a gyári aksi feltöltése után tovább próbálkozok a romokkal és amelyikkel elindul azzal megpróbálok egy ROOT-olást dobni rá, de sajnos azzal van még a legtöbb szívás, mert sem a SuperOneClick és se a Z4Root- nem root-olja a telót.

A SuperOneClick-nél azt írja egyfolytában hogy:

Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *

OK

Waiting for device...

OK

Pushing rageagainstthecage...
error: device not found

FAILED

a másiknál meg csak nem teszi a dolgát, persze lehet ott is van valami hiba üzenet, de a telón most nem tudom éppen megnézni, hogy mi az.

Keresgetek tovább romokat, amikkel be boot-ol a teló és el is indul és ha meg tudom tenni akkor root-olás után megpróbálok kedvemre való rom-ot tenni a készülékre, mert a mostani spanyolt nem engedi root-olni.

Na kedves szabof1 kolléga ha innen tudnál nekem tanácsot adni, akkor azt szívesen venném, mert innentől számítana, hogy milyen verziójú a rom és hogy mostantól mit enged telepíteni ezek után.....

(#46453) errrtu válasza Davebowman (#46433) üzenetére


errrtu
aktív tag

sejtettem :)

OnePlus3

(#46454) ccs2929 válasza schokolite (#46450) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia! Melyik rom van fent, valószínűleg azt nem szereti a telefonod, az enyém is csinált már ilyet több romnál is.Legutóbb az Epsylon féle 09.04-es JB rom csinálta ezt, visszatettem a Quarx félét, és azóta jó!

Nekem is lenne egy kérdésem, igaz ez nem kifejezetten Neked szól (csak):

Nem tudok SMS-t küldeni már jó ideje, fogadni tudok! Az sms küldés után, csak annyi történik, hogy kiírja a szöveg alá: Küldés... És a címzett nem kapja meg! :W :W
Erre valakinek ötlete???
Nem :( tiltottam le semmit!

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#46455) Davebowman válasza ccs2929 (#46454) üzenetére


Davebowman
senior tag

Igen, nálam is ez a helyzet, ezért kell használnom a hancent sms-t pedig nem akartam. De legalább már az sms-t diktálhatom is. :)

Apropo 1.7es nyuszival mizu, tud valaki valamit róla?

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#46456) kymco válasza schokolite (#46450) üzenetére


kymco
veterán

Milyen rom van a defyn?

www.refujvaros.hu

(#46457) sanyirigo válasza icom (#46452) üzenetére


sanyirigo
senior tag

A magyar 2.2 -őt nem próbáltad feltenni? Az alapból root-olt, és nálam minden főzött romnak az az alapja (minden gond nélkül).

Pixel 7

(#46458) TcMano


TcMano
tag

Kipróbáltam tegnap a 2.2 vel is a kihangosítást. Sajnos nem müxik :((( Az asszony régi motorolája szépen becsörög, pedig az még egy buta telefon :)) Nem csörög be a nokiás BT füles sem. Ez szerintem elég gáz. A nokiát próbáltuk samuval azon sem csörög be.
A kudarc után próbáltam feltenni a WR1.6 ot de már telepítés közben megbolondult. Angolról átváltott németre telepítés közben. Utána meg állandóan fc zett. Most még bepróbálkozok az 1.7 essel ha nem megy akkor a wr nálam kuka.

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#46459) DEARevil


DEARevil
tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. CM9-en a HWA settingsben miért nem látszódik az összes telepített program? Van valami megoldás erre, hogy az összes programhoz be tudjam állítani vagy letiltani a hardveres gyorsítást?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#46460) DEARevil válasza sanyirigo (#46457) üzenetére


DEARevil
tag

Pontosan melyik magyar 2.2-t használod?

(#46461) errrtu válasza Davebowman (#46455) üzenetére


errrtu
aktív tag

Nálam már az röcög vagy fél órája :) de még semmit nem tudok róla mondani illetve mégis: megint fekete képernyő fogadott bejövő hívásnál :( 1.6 alatt ez a nyűgöm nem volt... :F

OnePlus3

(#46462) szabof1 válasza icom (#46452) üzenetére


szabof1
őstag

Pedig a SOC-nak kellene rootolnia. USB debugging be van kapcsolva?
Egyébként sanyirigo kolléga ötlete is nagyon jó: tedd fel RSD Lite-tal ezt a magyarított és rootolt 2.2 CEE romot (JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_HU_ROOT.sbf).

Ebből két verzió is van, a másik ez. Sajnos nem tudom, melyik a frissebb. (Joe30 még javított pár helyen a fordításban.)

[ Szerkesztve ]

(#46463) tib78 válasza szabof1 (#46448) üzenetére


tib78
tag

Na, nekem is sikerült ma alkotni sajnos...
WAJKUI-ra felraktam pikachut wipe-ok nélkül.
Reboot és csak motorola logo.
A lefelé gombbal be tudok menni a system recoverybe, de ott csak data wipe és cache wipe van. Nem tudok visszamenni a régi mentésemhez.
Bootoláskor nincs kék led.

Pls help!

Valószínűleg az aroma installer nem tetszett neki...

[ Szerkesztve ]

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#46464) kakukkmarci válasza aranymedve (#46393) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Sok okosságot írtak a többiek, de a lényeg a következő:
Beállítások--> Személyes fülön Téma menedzser--> alul Téma szerkesztése--> Itt a Betűtipusnak is és a Szöveg stílusának is látsz előnézetet !

noob... rooter... geek

(#46465) szabof1 válasza tib78 (#46463) üzenetére


szabof1
őstag

Mivel nincs kék led (CWM), rakd fel RSD Lite-tal a gyári rendszert, rootolj, 2ndInit, stb.!

(#46466) tib78 válasza szabof1 (#46465) üzenetére


tib78
tag

Már neki is álltam így 1 év után újra olvasgatni a leírásod elejét is. Már letöltöttem a CEE-t, RSD, USB drivert, 69%-nál a telepítés...

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#46467) tib78 válasza szabof1 (#46465) üzenetére


tib78
tag

Na, végig ment minden. Fent a 2nd init is, 2x újraindítva. A visszaállítás viszont valamiért nem akar sikerülni.

Fel kell raknom először újra egy wiui-t pl?

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#46468) TcMano


TcMano
tag

Felment a wr1.7 és eddig nem rosszalkodott. Cpu spy szerint használja a 600mhz is. Vissza gomb hosszú nyomás ---> van benne? Nem találkoztam vele.
Ha szeretnék saját app. kat belerakni a zip. be akkor csak belerakom, vagy előbb kicsomagolom, belerakom becsomagolom?

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#46469) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:wajkiui 2.5.27 volt fenn ami jól működött de gondoltam kipróbálok valami újat.Feltettem mokeeos-v1.10.448 at.Természetesen előtte lementettem a jól bavált wajkiuit a biztonság kedvéért.Tehát feltettem mokeeos-v1.10.448 at és nagyjából minden okés volt,míg nemhívtak fel.Ekkor telefonálás közben azt figyeltem meg hogy mikor elveszem a fülemtől a telót sötét marad a képernyő.Miután a másik fél letette ugyanaz maradt a helyzet.Akkumulár ki-be segített csak.Másik meg az hogy működés közben is összevissza állítja a gombok fényerejét a szenzor és néha ki is kapcsolódnak teljesen sötétre és úgy is maradnak míg nemváltoztatom meg a fényerősséget.A folyamatos szenzor hibák miatt gondoltam visszateszem a jól bevált wajkiui 2.5.27 et.Data reset,cache,dalvik cache megvolt és utána mentésből vissza rom.Minden oké volt elindult de ismét mikor rámcsörögnek nincs csak fekete háttér és felsem tudom venni.Megcsináltam cache stb mindent és újból visszatettem mentésből de sajnos ismét ugyanez a hiba.Eddig jól működött a szenzor,mikor elvettem fülemtől a telefont feléledt egyből a képernyő mikor odatettem elsötétült,és a gombok fényereje is jó volt.Lehet előlről felkell tennem 2.5.27 et?Mi kavarhatott be a fényérzékelőnek?Esetleg gyári froyo fel stb és úgy a legjobb előlről?Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#46470) errrtu válasza StefanBraun (#46469) üzenetére


errrtu
aktív tag

üdv a klubban :D

OnePlus3

(#46471) tib78 válasza tib78 (#46467) üzenetére


tib78
tag

3 óra tökölés után sikerült visszaállítanom a régi rendszert.
Most már tényleg csak nagyon indokolt esetben fogok váltani és ezt ajánlom mindenkinek, akinek jól bevált, működő rendszere van és csak a kíváncsiság hajtja.
Mert szívás lehet a vége!

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#46472) szabof1 válasza tib78 (#46467) üzenetére


szabof1
őstag

Van egy NANDROID mentésed, amit vissza akarsz állítani?
Akkor vagy a 2.0 ill. 2.3-as 2ndInitet kellett volna telepíteni vagy most telepíts fel egy főzött romot (pl. azt, amit helyre akarsz állítani mentésből) és utána mehet a restore.

(#46473) szabof1 válasza StefanBraun (#46469) üzenetére


szabof1
őstag

Első körben szerintem elég, ha wipe-okkal újratelepíted a WIUI-t és utána állítod helyre a mentést.

(#46474) StefanBraun válasza szabof1 (#46473) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Úgyérted hogy tegyek fel friss wiui-it és utána újra data reset dalvik casce stb és úgy vissza mentésem?

(#46475) szabof1 válasza StefanBraun (#46474) üzenetére


szabof1
őstag

Igen, úgy.
A MIUI telepítésnél kell Wipe Data. A visszaállítás előtt nem fontos. Visszaállítás után kell Wipe Cache és Wipe Dalvik cache.

(#46476) kanyazsombor válasza TcMano (#46458) üzenetére


kanyazsombor
tag

Nincs baj az 1.6tal. A fórumán írták, hogy ha vissza gombot nyomsz az aromában, akkor németre vált. Ez ismert bugja az aromának, nem a wr-nek.
Full wipe-al telepítetted? Mert ha nem, akkor az okozhat ilyet. Szóval ne aggódj, nincs baj a wr-rel.

Motorola Defy :)

(#46477) ccs2929 válasza Davebowman (#46455) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi :R , nálam is megy szépen végre az sms küldés a Handcent Sms-el!
Korábban már használtam,nekem bejön! :C

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#46478) kano válasza kanyazsombor (#46476) üzenetére


kano
nagyúr

1.7-et kipróbálta már valaki?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#46479) bibliator


bibliator
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam kb. 1 hónapja a White Rabbit 1.6-ot.
Ma elkezdtek érdekes dolgok történni vele. Hiába kapcsoltam be a wifit, nem történt semmi.
Gondoltam újraindítom a defyt. Újraindítás után azonnal elkezdett mobilinterneten tölteni, pedig azt állítottam be, hogy ne is legyen onnan letöltés. Szétesett a kikapcsoló gombra bejövő menü is. Teljesen megváltozott. Utána szétesett a notification bar része. Visszaállt alapra, elveszett minden beállításom. Ezt még meg tudtam csinálni, de újraindítás óta nem működik a home gomb, se a kereső gomb se! Na ez baj! Beállítani hiába állítom, nem történik semmi.

Mit csináljak? Más találkozott ezzel a problémával?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#46480) kacsaa14


kacsaa14
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám hogy rootoltam a telefonom(Motorola Defy + ) Majd custom romot akartam rá feltenni...Recoveryből elvileg felis raktam wipeoltam mindent de a telefonom a bekapcsolás után a motorola logo után nem megy tovább...
Előre is köszönöm a segítséget!

(#46481) ccs2929 válasza kacsaa14 (#46480) üzenetére


ccs2929
senior tag

Akkor valószínűleg bootloop-al állsz szemben. Szabóf1 "kolléga" Motorola Defy: Módosított romok cseréje / bootloop javítása című szerzeménye biztosan segít!
Ha mégsem, akkor az android-forum.hu oldalon biztosan találsz használható leírást! :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#46482) bibliator


bibliator
aktív tag

Még a widget lockerem is megbolondult, csak másodjára oldja fel a képernyőt!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#46483) Puculo


Puculo
aktív tag

Sziasztok! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy rootolt froyon van e lehetőség a grafikus chip órajelének emelésére. A segítséget előre is köszönöm.

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#46484) ccs2929 válasza Puculo (#46483) üzenetére


ccs2929
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék, de sajna azt hiszem, hogy nincsen... :O

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#46485) Puculo


Puculo
aktív tag

Azok a programok amik erre hivatottak vajon azért nem látják a VGA-t mert nincs a processzorba integrálva?

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#46486) herbi76


herbi76
csendes tag

Sziasztok!
Geocachingre használom a Defy-t,ilyenkor elég gyorsan merül,ezért keresek olyan töltőt ami nem konektor függő.A napelemesről lebeszéltek mert állítólag nagyon lassan tölt. Most a vésztöltőket nézegetem,és ezt találtam: http://www.extratelgsm.hu/?oldal=2&kat=135&termek=69296 mit szóltok hozzá? Esetleg tudtok ajánlani, vagy van tapasztalatotok ilyesmikről? Ti milyet használtok?

(#46487) bibliator válasza bibliator (#46479) üzenetére


bibliator
aktív tag

Mit csináljak?

Ha egy wipe Cache partitiont és
egy wipe dalvik cachet nyomok az segíthet?

Vagy reinstall WR 1.6?

[ Szerkesztve ]

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#46488) Narxis válasza kano (#46478) üzenetére


Narxis
nagyúr

BASIS CM7.2 from maniac103 07.09

Nem régi ez egy kicsit? Ha jól tudom van újabb maniac ROM.

Thanos was right.

(#46489) Csendeske válasza bibliator (#46487) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Inkább egy reinstall.
Az a biztos.

(#46490) errrtu válasza kano (#46478) üzenetére


errrtu
aktív tag

Reggel raktam fel nem full wipe-al. Launcher go-val használva ezeket az értékeket hozta.

Egyenlőre nem tudom pontosan megmondani, hogy teljesít az 1.6-al szemben de a go akadozása miatt visszaraktam a launcher360-at mert nálam az nagyon szépen futott. Belőttem az autokiller memoryt a jól bevált "extreme"-re meglátjuk mit csinál. Egész nap dolgoztam tehát nem nagyon piszkálgattam így mást nem jut eszembe. Ja de :)
[link]

bibliator: aromaval pofon egyszerű újrarakni és ha nem a full vipe-al rakod akkor nem vesznek el a dolgaid egy próbát megér szerintem :) max utána full ha nem megy jól

[ Szerkesztve ]

OnePlus3

(#46491) Csendeske válasza Narxis (#46488) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Lehet hogy régi, de pöpecül megy!

(#46492) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Akinél szintén fényérzékelő hiba volt van pl hívásnál sötét a képernyő és utána is úgymarad stb nálam kiderült a hiba oka !!A hiba oka mégpedig a kijelző védő fólia volt.Ahogy a telefonról leszedtem láss csodát egyből minden jól működik. :DD (a fólia jó minőségü pedig).De ezentúl inkább használom anélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46493) StefanBraun válasza errrtu (#46490) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Ha 11 óra múlva már 71% az akksi az nemolyan jó akkuidő szerintem ha csak készenléti állapotban volt.wajkiui 2.5.27 ennyi időre jobb akkuértéket adott ha csak készenlétiben volt.Persze tudatában vagyok avval hogy romcsere után kell pár nap hogy beálljon a rend az akku terén.De mostfogom én is feltenni wr 1.7 et azt meglátjuk mit tud :)

[ Szerkesztve ]

(#46494) bibliator válasza errrtu (#46490) üzenetére


bibliator
aktív tag

Tehát csináljam az újrarakást. Azaz

1.Wipe cache partition
(wipe data/factory reset kimarad)
utána install WR 1.6... az aroma meg csinálja tovább.
ott úgy emlékszem kérdez valami full wipe-ot. Azt bepipáljam?

Más: esetleg a WR1.7-et érdemes felrakni?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#46495) pockhome


pockhome
senior tag

srácok, gyors help kellene!
itt leírtak szerint csinálom a pontokat végig, és a 3.6 pontnál nem jutok túl, ugyanis a "Normal" megnyomása után egyből indul a telefon, nem kapok almenüt és nem adja a lehetőséget hogy visszamenjek és rebootoljam.
mit tegyek?
mert amikor újraindítom akkor behozza ezt a menüt mindig...

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#46496) StefanBraun válasza StefanBraun (#46493) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Szerintem érdemes feltenni 1.7 et.Már az elődje is nagyon jó volt !Reméljük ezis az lesz.Az 1.7 beta mindenesetre jól működött abból gondolom hogy akkor ezis jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46497) errrtu válasza bibliator (#46494) üzenetére


errrtu
aktív tag

nem kell pipa

[ Szerkesztve ]

OnePlus3

(#46498) Repp válasza errrtu (#46490) üzenetére


Repp
tag

Android rendszer 38?!? Az nagyon sok. 5-6%- nál több nem szokott nálam lenni.

(#46499) VaMik


VaMik
tag

Androidot szeretnék a motorolán frissíteni. Tudja valaki a folyamatot?

(#46500) pockhome válasza pockhome (#46495) üzenetére


pockhome
senior tag

megoldódott, sikerült.
fent van a WajkIUI
2.3.7-es szoftver.
nekem itt azt írja hogy 1GHz a procim, akkor auto OC-zi a rom, vagy hogy van ez?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.