Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46601) Hovi válasza pallacko (#46583) üzenetére


Hovi
aktív tag

Battery monitor widget pro

(#46582) kanyazsombor: 12% T-mobile kártyánál. A telenorost nem tudom.

(#46602) Disque válasza Hovi (#46601) üzenetére


Disque
aktív tag

Nálam ugyan ez van vodáról telenorra való átállás után. Az üzemidő kb a felére csökkent.
A cella készenlét vodánál sehol nem volt, most meg az fogyasztja majdnem a legtöbbet.
A térerő elvileg fullos, vodánál amikor nyaralni voltam a hegyekben és csak 1-2 volt a térerő nem ette így az aksit.
Tuti a telenor hálózatával van valami, csak kellene valaki aki ért hozzá, hogy mit lehet ilyenkor még állítani, hogy javuljon a helyzet.

(#46603) Hovi válasza Disque (#46602) üzenetére


Hovi
aktív tag

Eleinte arra gondoltam, hogy miután kimegyek a városból kisebb a térerő. Tatabánya környékén szinte mindenütt csak EDGE van. Esetleg ritkábban, vagy távolabb vannak a tornyok...stb. De pl hétvégén amikor szinte egész nap az asztalon van a telcsi akkor is sokkal gyorsabban merült. Tuti a telenor a hunyó.
T-mobilos kártyával nyüstölve többet bír, mint telenorossal alig hozzányúlva.

(#46604) Cimi86


Cimi86
tag

A WR1.7-el csak óvatosan mert úgy megölte a CWM-et,hogy nem tudok semmi backupot sem visszaállítani... Ha rányomok egy backuppolt romra újraindul az egész telefon...
Kezdhetem újra belakni a CMX-et...

[ Szerkesztve ]

(#46605) mumtaz válasza Cimi86 (#46604) üzenetére


mumtaz
senior tag

Akkor most fel se tegyem? :-)
Jó darabig Wiui-ztam. Aztán felraktam a CM10-et, ami jól működött és pont ebben a pillanatban rootolom a telót egy tiszta SEA telepítés után, hogy felrakjam WR1.7-et kipróbálni.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#46606) kymco válasza mumtaz (#46605) üzenetére


kymco
veterán

Várjuk az élménybeszámolódat.

www.refujvaros.hu

(#46607) 105kacsa


105kacsa
őstag

Cm10 -en a svox classic frissítése után (2012.09.11) van tts hang(utcanév bemondós) a legjobb navin(... primo)?

[ Szerkesztve ]

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#46608) szabof1 válasza Hovi (#46603) üzenetére


szabof1
őstag

Nem lehet, hogy ezek a telenoros gyors merülések egy másik baseband beállítással megoldódnának?

(#46609) mumtaz válasza kymco (#46606) üzenetére


mumtaz
senior tag

Odáig el is kell jutni. Én nem tudom, miért, de a stock rom-okkal mindig bajom van.
CEE, vagy SEA. Teljesen mindegy. Nem tudom, hogy miért, de valami hibát mindig produkál velük a teló. SuperOneClick-el rootolom, de ugye ahhoz az USB módot át kell állítani NONE-ra, de a szemét mindig visszaáll magától. Van, hogy 4X-5X is rá kell böknöm, hogy ténylegesen átálljon. De van, hogy rootolás közben is visszaáll. Az elején még anno gyanakodtam kábelhibára, de ezt 3 különböző kábellel (NOKIA hosszú, NOKIA rövid, MOTOROLA gyári) ugyanúgy megcsinálja. Aztán a sok próbálkozásba néha bele is fagy a teló. Most a változatosság kedvéért már kilökte, hogy hibás az sd kártya és formázni kéne. Beledugtam kártyaolvasóba és olvashatatlan lett a kártya.
Sikerült visszaállítanom és épp most mentem le róla az adataimat, aztán formázom majd a telóban.
De akkor is idegesítő, hogy ezt át nem állást Phone Portal módról minden alkalommal eljátssza.

Néha meg rootolás közben az újraindulgatásokkal szórakozik, hogy újraindítás után nem folytatja a rootolást, vagy újraindulás helyett csak szimplán kikapcsol a teló.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#46610) Hovi válasza szabof1 (#46608) üzenetére


Hovi
aktív tag

Nem tudom, erre nem gondoltam.

(#46611) #41635072


#41635072
törölt tag

CM10 romnál még mindig bugos a videófelvétel?
Esetleg van másik ismert hibája?

(#46612) kymco válasza mumtaz (#46609) üzenetére


kymco
veterán

Ezért is csináltam nandroidos mentést a gyári rom-ról (magyarított root-olt)

www.refujvaros.hu

(#46613) kymco válasza szabof1 (#46608) üzenetére


kymco
veterán

De akár kártya probléma is lehet....

www.refujvaros.hu

(#46614) tzl válasza kanyazsombor (#46581) üzenetére


tzl
senior tag

vésztartalék témakörben láttam aldiban powerbankot, 10ezer forint, több, mint 7000 ma, két szabvány usb csatlakozó van rajta, tehát két cuccot tud egyszerre tölteni és kb akkora, mint egy 2,5--es hordozható hdd.

(#46615) szabof1 válasza kymco (#46613) üzenetére


szabof1
őstag

Lehet, de ebben a fórumban és a pluszosban is sokan panaszkodnak a telenorosok közül, hogy gyorsan merül a telefon, ezért gondoltam, hogy talán baseband probléma.

(#46616) tzl válasza Cimi86 (#46604) üzenetére


tzl
senior tag

nem kell újra belakni, tolj fel egy szűz cmx-et, aztán már menni fog a backup visszaállítás. nem néztem még, úgyhogy csak tippelem, de valszeg a cm7.2 régebbi cwm-et használ, mint a cmx, ezért nem megy nálad a restore.
itt ez kevésbé téma, de sgs fórumokon nagyon hangsúlyozták, hogy restore csak ugyanolyan romhoz készült cwm-mel, mint amivel a backup készült (ott ez neurotikus pont, mert újra kell particionálni a tárat, hogy elférjenek az újabb romok).

(#46617) tzl válasza 105kacsa (#46607) üzenetére


tzl
senior tag

semmilyen hang nincs rajta.

(#46618) kat10 válasza szabof1 (#46615) üzenetére


kat10
tag

lehetséges, hogy baseband probléma mert én már kártyát is cseréltettem de a helyzet semmit se javult :W

Go Pats

(#46619) ottobacsi válasza szabof1 (#46608) üzenetére


ottobacsi
tag

Ezen már én is gondolkodtam, ki is próbálgatom a baseband-eket, mert nekem is telenoros a kártyám és csak álmodok róla hogy 1 napnál tovább bírja.

(#46620) kat10 válasza ottobacsi (#46619) üzenetére


kat10
tag

nekem ha nyúzom a telót pl. wifi email telefonálások egy kis zene ha nem nyúlok hozzá akkor is kb 1.5 nap már amit itt leírtak az akksiról mindent megcsináltam és nem javult az idő

most visszaraktam a miui 2.4.20-at mert a sok rom cserétől se javult elég sokat kipróbáltam
egy kérdésem lenne a miui-ba hol találom a baseband beállítást?
mert lehet hogy vak vagyok és nem találom :F

Go Pats

(#46621) kymco válasza ottobacsi (#46619) üzenetére


kymco
veterán

Hát akkor a telenor a ludas...

www.refujvaros.hu

(#46622) szabof1 válasza kat10 (#46620) üzenetére


szabof1
őstag

(#46623) polcsa


polcsa
aktív tag

Én a defys kezdetektől, 1,5 éve telenoros vagyok, de nekem régen is bírt két napot, éjjeli repülővel, rendes használattal. Lehet, hogy többet is bírna?
Kártya új volt anno.

Más.
Arra talált már valaki valamit, hogy repülőben ugyanannyit fogyaszt mint 2G-ben? (WR1.6 ill. összes CM7.2 - MIUI viszont rendben volt)

[ Szerkesztve ]

(#46624) szabof1 válasza polcsa (#46623) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem nem. Repülőben jóval kevesebbet kér a WR és a CM7-ek is. 7-8 óra alatt 2-4 % az esés.

(#46625) ottobacsi válasza kat10 (#46620) üzenetére


ottobacsi
tag

Nekem wiui 2.5.27 van fenn abban alapból benne van a baseband switcher amit Szabof1 kolega belinkelt

(#46626) ottobacsi válasza ottobacsi (#46625) üzenetére


ottobacsi
tag

most a Közép-európa rt 2.34.0-át próbálom ki, holnap beszámolok róla hogy van e változás...

(#46627) jolti05


jolti05
őstag

Valaki használ hotspotot JellyBean-en?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#46628) polcsa válasza szabof1 (#46624) üzenetére


polcsa
aktív tag

Sajna nem sikerült még kideríteni, hogy mért csinálja. Viszont más hibája nincs a wr-nek, úh. természetesen marad. Még 1.7-re se merek váltani.

(#46629) kat10 válasza ottobacsi (#46626) üzenetére


kat10
tag

én is átállítottam ugyanarra mint te kíváncsi leszek az eredményre

Go Pats

(#46630) #41635072


#41635072
törölt tag

Valakinek sikerült már megoldania hogy ne csak a legkisebb és a legnagyobb frekin menjen proci? :U

(#46631) pockhome válasza #41635072 (#46630) üzenetére


pockhome
senior tag

nekem 1GHz-en megy, attól van nagyobb is, neme?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#46632) #41635072 válasza pockhome (#46631) üzenetére


#41635072
törölt tag

Úgy értettem, hogy a 3 érték közül, amit használ a defy. Most az mindegy, hogy mit állítunk be.

(#46633) Bencsi89


Bencsi89
csendes tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a Defy tudja-e az ANT+-t?
(info arról, hogy mi is ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46634) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Cm10-re mehet a WIUI, a kotelezo wipe-ok utan Soc-os defyre?

(#46635) kanyazsombor válasza #41635072 (#46630) üzenetére


kanyazsombor
tag

te kérdezted, hogy érdemes-e váltani cm7.1ről. na pl ez meg van oldva a mostani cm7ekben. hogy pontosan melyikben azt nem tudom, de a WR1.6, 1.7ben benne van.
a megoldás a boostedassV2 (vagy vmi hasonló) cpu governor.
Nekem a CPU spy WR 1.7 alatt a következőt mutatja:

indítás óta eltelt 4 óra
1000 MHz 11%
600 MHz 13%
300 MHz 16%
Deep Sleep 57%

szép lépcsőzetes

Motorola Defy :)

(#46636) StefanBraun válasza #41635072 (#46632) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Közben énis megnéztem nálam wajkiui van 300mhz 21% 600mhz 11% 1000mhz 16%

[ Szerkesztve ]

(#46637) kanyazsombor


kanyazsombor
tag

éjjel gondoltam kipróbálom a wr1.7et és a wiui 2.5.27et. (bár nem volt kérdéses, hogy a WR lesz a végleges, de az utóbbi időben annyi jót olvastam itt a wiuiról, hogy gondoltam megnézem)
hát nem ment fel a wiui, mert egyszerűen nem tudtam letölteni. próbáltam az összes mirrorról, de csak szívtam. nem az internettel vagy a gépemmel volt bibi, mert minden mást le tudtam tölteni. azért egyszercsak letöltődött kb egy óra alatt. feltettem az sdre, telepítettem, majd moto logó után semmi. újratelepít, semmi. bevágódott, hogy szabóf1 sokat mondta, hogy célszerű a zipeket a szg-en kicsomizni próbából. no a sikertelen telepítés után megtettem, hát persze, hogy rossz volt a zip. szerencsére nem kú..dott el semmi (úgy értem megmaradt a recovery stb. (Mert hallottam már csúnyább esetet rossz zip telepítése után). Ezekután feldobtam nulláról az WR1.7et. Szépen belaktam.
Most gondolom fogtok altarnatív linkeket küldeni ahonnan letölthetem a wiuit (amit megköszönök), de most kicsit morcos vagyok rá. persze lehet küldenem kéne egy kis donationt, hogy teljen wajknak egy normális tárhelyre :B

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy :)

(#46638) pockhome válasza kanyazsombor (#46637) üzenetére


pockhome
senior tag

[link] tessék :)
nekem ez van fenn, nagyon frankó és gyors ;)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#46639) somi52 válasza kanyazsombor (#46637) üzenetére


somi52
őstag

A blogomban is megtalàlod

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#46640) R19 válasza kanyazsombor (#46637) üzenetére


R19
senior tag

Pár napig a WIUI 2.5.27-et használtam.
Lehet, hogy az én Defym nem szereti a MIUI / WIUI vonalat, de nálam a WR1.6 - 1.7 minden téren jobban teljesít! :)
Sokkal kiegyenlítettebben használja a 3 frekvenciát, gyorsabb, akksi idő lényegesen jobb, a GPS pedig egyszerűen tökéletes!

Köszi a Pdroid-os leírást!

[ Szerkesztve ]

(#46641) StefanBraun válasza R19 (#46640) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Nálam meg épp fordítva :) wajkiui 2.5.27 jobban használja memóriát,lényegesen több a free mem,akkumulátor üzemidő jobb a gps meg pik-pak talál jelet.Ráadásnak ami döcögött 1.7 alatt az itt meg hasít :)és számomra a kezelőfelület lényegesen szebb,kidolgozottabb wajkiuiban mint a cm vonalon.Ettől függetlenül mindkét rom nagyon jó szerintem !

[ Szerkesztve ]

(#46642) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Egy éve telepítettem a kis telefonomat (Defy, nem +). Azóta nem foglalkoztam vele, most ismételten rászánnék egy kis időt és energiát.
android verzió:2.3.7
cyanogenMod-7.1.0-jordan
Ez van jelenleg rajta, ennél kellene valamivel stabilabb gyorsabb és energiatakarékosabb. És olyan amihez van telepítési útmutató!
Ki mit ajánl?

Beszéltek itt különböző lencséjű telókról. Honnan lehet megtudni hogy az enyém milyen és mi a különbség ezek között (gondolom nem csak a lencse színe)?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#46643) R19 válasza MZsoltee (#46642) üzenetére


R19
senior tag

A CatLog megmutatja neked, hogy milyen modulos a kamerád. / SOC vagy BAYER /
Személy szerint a WhiteRabbit 1.7 -re teszem a voksomat, egyszerűen hibátlan!
A telepítés az Aroma Installerrel gyerekjáték, szépen végig vezet a folyamaton.
Az elején full wipe, a superchargert NE válaszd, a többi összetevőt meg kijelölöd a telepítés során.

(#46644) kanyazsombor válasza pockhome (#46638) üzenetére


kanyazsombor
tag

ez az eredeti wajk kiadás?
Wajk oldalán meg lehet találni az egyes romok md5 sumját? elég hasznos lenne, ha ilyen megbízhatatlan a tárhelye

Somi:
ami nálad van azt megpiszkáltad, ha jól tudom. nem mintha baj lenne, csak kéne egy eredeti wajkos.

Mzsoltee:
ha visszaolvasol csak egy napot, már akkor is nagyon sok fogalmad lesz pár romról. épp valaki cm7.1ről akart váltani és kérdezte, hogy megéri-e. az én véleményeimet fentebb megtalálod.
a lencse meg az első hozzászólásban.

R19:
megelőztél. csak annyit még, hogy a WR1.7et most superchargerrel telepítettem, pedig eddig mindig ellene voltam, plusz feltettem mindhárom init.d tweaket (defrag, journal, zip compress). és eddig elégedett vagyok. úgy érzem jobb egy hajszálnyival így, mint az 1.6 supercharge és mindenféle init.d tweak nélkül. de még izzasztom majd egy kicsit, hogy ez valóban így van-e ;)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy :)

(#46645) #41635072 válasza R19 (#46643) üzenetére


#41635072
törölt tag

Superchargert miért ne válassza? Én azt is kipipáltam telepítésnél. :F

(#46646) #71562240 válasza #41635072 (#46632) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elvileg mindenkinek sikerült beállítania, hogy ne csak a két szélső érték között menjen, én nem is tudom elképzelni, hogy létezhet olyan beállítás, hogy csak a két szélső érték között menjen. Ehhez érdemes tudni, hogy ha három vagy négy értéket állítasz be, akkor sem csak azt a három vagy négy értéket veszi fel, hanem 50/75Hz-es lépcsőkben ugrál sokféle frekvencia között, hacsak nem állítod be a lépcsőfokokat kisebbre-nagyobbra. Igazából a két szélső értéken kívül beállítható egy vagy két középső érték nem sokat jelent, csak egyfajta orientációt ahhoz, hogy mennyire "sportosan" vagy inkább "üzemanyagtakarékosan" akarod hajtani a procit (persze ebbe sok minden más is belejátszik, főleg a treshold érték). Tehát a lényeg, hogy ha három értéket állítasz be, akkor sem azt a három értéket használja csak, hanem a két szélső között 50/75Hz-es ugrásokban sokféle értéket.
Mindenesetre a jelek szerint te valamiből azt látod(/gondolod?), hogy nálad csak a két szélső értéket veszi fel a proci. Kétlem, hogy ez igaz, de ha mégis így van, akkor talán amiatt lehet, hogy a CPU overclocking szoftverben valami nagyon sprőd vezérlési beállítást adtál meg, ami nem használja a többi lépcsőt. Azt nem tudom, hogy bármely CPU vezérlő programban egyáltalán van-e ilyen sprőd beállítás, de hátha.

(#46647) #41635072 válasza #71562240 (#46646) üzenetére


#41635072
törölt tag

"Mindenesetre a jelek szerint te valamiből azt látod(/gondolod?), hogy nálad csak a két szélső értéket veszi fel a proci."

CPUSpy és Elixir szerint a középső értéket nemigazán használja... :U

(#46648) R19 válasza #41635072 (#46645) üzenetére


R19
senior tag

Semmi gond, a fentieket figyelembe véve lehet, hogy kipróbálom úgy is! :)

(#46649) kanyazsombor válasza #71562240 (#46646) üzenetére


kanyazsombor
tag

cm7.1 ről beszél.
abban még nem volt boostedass, és itt a fórumon is mindenki azon volt megkergülve, hogy nem használja a középső frekit

Somi: thx

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy :)

(#46650) somi52 válasza kanyazsombor (#46644) üzenetére


somi52
őstag

kérésre hozzáraktam a voice search + talk2 video hivás ja meg a wr 1.6 ba is :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.