Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33601) szabof1 válasza Jaffa75 (#33592) üzenetére


szabof1
őstag

Amikor nem akarja elküldeni a leveleket, elég egyszerűen (ES File Explorerrel vagy Root Explorerrel) kitörölni a /data/system könyvtárban az accounts.db-t és újraindítani. Nekem már sokszor jött elő ez a bosszantó jelenség és mindig megoldotta ez a trükk.

(#33593) zolion01:
Ha utána olvastál volna, akkor hamar kiderült volna, hogy ilyenkor egy gyári 2.2-es SBF-et kell telepíteni. A downgrade-et csakis akkor szabad választani, amikor biztosan tudjuk, hogy Defy+ rom (vagy a régebben kiszivárgó 2.3-as teszt romok valamelyike) lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#33602) CoolBoy323 válasza balewi (#33600) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

2re biztos nem :/

(#33603) somi52


somi52
őstag

ez mitöl lehet. a magyaritott muki rom után full wipe utána eredti muki rom 2 szer is megint full wipe bekapcsoláskor ujbol magyar menüvel ált fel hol a bánatba marad benne amikor nem kéne ott lennie :W

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#33604) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#33602) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Handcent sem kuld :(

Hol van az sms kp szama? Hol kell beallitani??

De ha az rossz, akk nem is kapnek, nemde?? Marpedig du kaptam...

(#33605) Jaffa75 válasza szabof1 (#33601) üzenetére


Jaffa75
őstag

egy próbát megér, köszi... :C

(#33606) szabof1 válasza Jaffa75 (#33605) üzenetére


szabof1
őstag

Nagyon ritkán magától, de nandroid backup visszaállítás után mindig előjön ez a probléma.
Kb. tavaly ősz óta, valamelyik GMail verzióváltás után kezdődött.

(#33607) Jaffa75 válasza szabof1 (#33606) üzenetére


Jaffa75
őstag

megpróbáltam, de nem ment, mert nem volt mit törölni, nem volt olyan fájl... :DDD

most bootol be a cm9... :C
Egyébként jogos a 2 pont, nandroid backupból töltöttem vissza!!! :D :K

[ Szerkesztve ]

(#33608) somi52 válasza szabof1 (#33606) üzenetére


somi52
őstag

meg van hol marad szemét sd-ext :C recovery mounts and storage végig kellett nyomogatni be is vezetem uj rom telepitésekor

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#33609) RootRulez


RootRulez
félisten

Most mondott barátnőm egy poént, amiről Wajk jutott eszembe, nem tudom követi-e még ezt a fórumot...

Naszóval:

- Hogy hívják máshogy Szent István szellemét?
- ???
- Vajkrém (vagy lehet Wajkrém)

═════════════════════════════════════════

(#33610) somi52 válasza mumtaz (#33597) üzenetére


somi52
őstag

beraktam a mukiba elötte a sistemben adw töröltem nagyon jo lett köszi :C

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#33611) domerator válasza vic70 (#33588) üzenetére


domerator
veterán

AntiSpam.apk.... de az a miui saját hívásszűrője, marketen nem is fogod megtalálni szerintem...

Ha miui romba kell, abba bele lehet tenni utólag, másik romban nem hiszem hogy működne.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#33612) RootRulez


RootRulez
félisten

Hihi! Holnap jön a 2.3.7.24-es Miui file explorer

═════════════════════════════════════════

(#33613) somi52 válasza domerator (#33611) üzenetére


somi52
őstag

töltöm fel a javitott mukit mumtaz kollega launcherjével vona kedved tesztelni esetleg tovább javitani?

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#33614) somi52 válasza RootRulez (#33612) üzenetére


somi52
őstag

már fel is raktam
:C

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#33615) domerator válasza somi52 (#33613) üzenetére


domerator
veterán

Köszi és megtisztelsz, de a telóra most nemigen fogom feltenni, mert a reloaded-del élnék egy darabig... :DDD

Azért ha már feltetted, a linket oszd meg, letölteném...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#33616) Moleman


Moleman
addikt

Na, feltettem a gyári romot, aztán a CM9-et, az alkalmazásokkal nincs többé gond, mindent tudok telepíteni, amit szeretnék (kivéve az MS2Ginger alkalmazásait, de az nem életbevágó).

A jelenlegi problémáim:
- hiába telepítettem fel a CM7-es kernelt a leírás alapján, a CPU beállítási lehetőség továbbra is 300-600-1000,
- nem működik a home és a keresés gomb, érintésre rezeg, de semmit nem csinál,
- a drawer betöltésénél szaggat, általánosságban is lassabb, mint CM7-tel (Antutu: CEE 2184 pont, CM7 2739 pont, CM9 2382 pont),
- a marketes flash player továbbra is blokkolja minden oldal betöltését (más verzióval nem próbáltam),
- nincs lockscreen :D a power gomb egyből a homescreent hozza be (a múltkori telepítéskor volt, működött is)

Nagyon köszönök minden ötletet és javaslatot!

(A telefon kizárólag mókolási célt szolgál pillanatnyilag, próbálok ismerkedni a 4.0-val. A romban csak a media mappát piszkáltam, a bootanimációt és a gyári hangokat töröltem ki, máshoz nem nyúltam. Ha reménytelennek bizonyul használhatósági szempontból, akkor valószínűleg CM7 megy rá záros határidőn belül, és kap egy SIM kártyát, szeretném már élesben használni. :) )

(#33617) hokins válasza somi52 (#33598) üzenetére


hokins
addikt

300 700 1200-on van. Kb 4-5mpt gondolkozott de elmentette

(#33618) vic70 válasza domerator (#33611) üzenetére


vic70
tag

A Te romodat használom,domiuiDSJ-1.11.25reloaded,eddig teljes megelégedettséggel,csak van egy két kellemetlen kollégám,akiket szeretnék munkaidő után kiszűrni.
Az antispam.apk-t próbáltam,de nem engedte telepíteni.

(#33619) baal-amiga válasza vic70 (#33618) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Root call blocker lesz a barátod, szerintem a legjobb a kategóriájában. A tiltott fél hívásakor ki sem csörög a másik oldalon, más progik úgy viselkednek, mintha kinyomnád.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#33620) adorjant


adorjant
senior tag

Üdv!

Bő 1 hete használok Defy-t,és gondjaim vannak az akkuidővel.
Gyári rommal csak rootolásig használtam,CM7 került rá (7.1),ami nem is ment könnyen (valamiért mindig bootloop volt,ellenben a Wajk simán felment,majd ezután kezdtem volna előről az egészet,akkor sem működött csak gyári rommal,sőt a Wajk is bootloopolt,aztán egyszercsak gond nélkül működött a cm7...)
Nem használom igazán aktívan a telefont,napi 30 perc telefon (2g),és kb 1 óra wifi,ami általánosságban jellemző,ezen felül tegyük fel,még fél órát nyomkodom.
Na és ezzel a használattal megy 1,5 napot :( Elég hervasztó,gyakorlatilag a Bladem körberöhögi,hasonló beállítások mellett.
Próbáltam a cpu beállításokat 1ghz-ről finomítani,így most gyári órajelekkel megy,alulfeszelve,és látszólag semmi sem változik az energiafelhasználásban...
Látszólag nem ragad be semmi program,a proci az idő 95%-ban 300mhz-en operál.
Fényerő automatán.

A telefon az előző tulajdonosnál (személyesen ismerem,tehát elhiszem amit mond) 4 napot ment napi 20 perc telefon és fél óra 3g mobilnet mellett...

Mi lehet a probléma szerintetek?

(#33621) Kroni1 válasza adorjant (#33620) üzenetére


Kroni1
veterán

Ő is ezzel használta vagy a gyári rom volt fent neki? Új rom esetén mindig törölni kell a battery stats-ot, vagy a recoveryben, vagy a Battery calibration progival. Lehet h ez nem volt meg?

(#33622) Cyrin válasza adorjant (#33620) üzenetére


Cyrin
addikt

A probléma mégiscsak az előző tulaj "igazmondásával" van...

(#33623) adorjant válasza Kroni1 (#33621) üzenetére


adorjant
senior tag

Gyári rom volt fent neki.
Új rom telepítésekor nem törlődik a stat?
Egyébként bő fél éves a telefon,szóval elvileg az akku se lehet lehajtva.

(#33624) R19 válasza adorjant (#33620) üzenetére


R19
senior tag

Éppen a gyenge akkuidő miatt tértem át főzött romokról a SEA-ra.
Egy kis ideig hiányoztak a "belefőzött" kényelmi funkciók, de kárpótol mindenért a SEA stabilitása, igen jó akksi ideje - minden tökéletesen működik rajta. :)
Érdekes módon nem mindenkinek váltotta be a SEA a hozzá fűzött reményeket, valamiért elég nagy szórás van a Defy-ok között. Egy próbát szerintem megér.

(#33625) baal-amiga válasza adorjant (#33620) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Én sem vagyok elégedett az akkuval természetesen, de ennél izmosabb hajtással nálam 2 nap a wajk 2.3.16. Pár óra wifi, játék (kint az új cut the rope, láttátok?!) min 20 perc telefon; szóval gyakran megy a kijelző. Érdemes a procibeállításokat nézegetni, kísérletezni, a beragadt/automatikusan induló/futó alkalmazásokat megkeresni.
Persze arról se feledkezzünk el, hogy mindenki máshogy értékeli a kevés/közepes használat kategóriákat ;)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#33626) Jaffa75 válasza adorjant (#33623) üzenetére


Jaffa75
őstag

Szia!

Mikor tetted fel a romot?

idő kell míg beáll egy új rom fogyasztása :K

(#33627) adorjant válasza baal-amiga (#33625) üzenetére


adorjant
senior tag

Ezeket mind néztem,ahogy írtam,és ha nagyon durván számolok,napi 1,5 órát aktív a cucc,azért az nem sok :)
Éjszaka olyan 15%-ot merül,ezt is sokallom a Blade CM7 1-2%-hoz képest :)
Egyébként a merülési görbe normálisnak látszik,csak az ütemmel van gondom :)

5 napja készült backup a rendszerről,szóval ottkörül sikerült teljesen belőni.

[ Szerkesztve ]

(#33628) domerator válasza vic70 (#33618) üzenetére


domerator
veterán

Ja, ha miui-t használsz, akkor működni fog:

Anti Spam Call Filter

Recoveryből flashelni, mint egy romot... tudod.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#33629) Nyiaz válasza kanyazsombor (#33511) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Felraktam a nyúl 1,4-et CM7 RC1-re FR nélkül, eddig minden jól megy kivéve a GPS, mert ki és bekapcsoláshoz újra kell indítani a rendszert. Látszólag kiveszi a pipát, de visszalépek a menübe még mindig ott van.

(#33630) CoolBoy323 válasza Nyiaz (#33629) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1,4?? azt honnan szedted? :O

(#33631) Shyciii válasza adorjant (#33627) üzenetére


Shyciii
veterán

A Blade-en a CM7 éjszaka, tehát kvázi 23 órától reggel 7-ig összesen 1-2%-ot merül mondjuk 2G-n? Tehát 8 óra alatt 1-2% 2G-n?

(#33632) kanyazsombor válasza Nyiaz (#33629) üzenetére


kanyazsombor
tag

Most próbáltam. Nálam ok. A ki/be kapcs is, meg a gps működése is.
Tiszta telepítés rulez :)

Coolboy:
Aki nem olvassa figyelemesen a fórumot, az lemarad :)
Nézd meg a blogomat, ha érdekel. De még csak tesztverzió!!!

Motorola Defy :)

(#33633) Cogwheel71 válasza baal-amiga (#33625) üzenetére


Cogwheel71
tag

Akkuidő szerintem a mobilszolgáltató függvénye is. Itt olvastam egy régebbi hsz-ben, hogy pl. a Telenor simeknek nagyobb az áramfelvételük. Én cseréltettem is egy újra a Defy érkeztével, de ha meggebedek, akkor sem tudom a kétnapos üzemidőt túlszárnyalni semmilyen rommal sem. ( mondjuk nem is akarom, minden éjszaka töltöm reggelig ) Van esetleg olyan defys kolléga, akinek ilyen összevetésben van tapasztalata?

(#33634) adorjant válasza Shyciii (#33631) üzenetére


adorjant
senior tag

Igen.
(Ice Armor II Reborn)

[ Szerkesztve ]

(#33635) CoolBoy323 válasza kanyazsombor (#33632) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

olvasom, de ez kimaradt, meg XDAn szoktam a romokat nézni, ott meg csak 1.3 van...

de én inkább várok egy stabilt, biztos ami biztos :)

jah és CoolBoy :)) kösziii :D

(#33636) Shyciii válasza adorjant (#33634) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor újra :)
Szóval ha nem nyúlsz hozzá, akkor 2G-n 8 óra alatt fogy 2%-ot az akksi. Tehát Ha nem nyúlsz hozzá egyáltalán, akkor 8*50 (400) óráig bírja ki, vagyis 16 és fél napig kb. Ez még egy "buta" telefonnak is a becsületére válna. Sem a volt Nokia 6300-asom, sem a Nokia E52-esem nem volt erre képes, max 9 nap.

(#33637) adorjant válasza Shyciii (#33636) üzenetére


adorjant
senior tag

Azt nem próbáltam,hogy használat nélkül mennyit bírna,de hidd el,hogy éjszakánként alig merült (a telefont újonnan vettem). Ezt szerintem mindenki el tudja mondani,aki ezzel a rommal használja. Vagy esetleg kérdezd meg kelzsocát,mit trükközött a cm7-el :)
Ezért lepődtem meg,amikor a legendásan erős akkus,szinte új Defy gyakorlatilag bármikor csak alulteljesíteni tudja :( Persze azért még meg kell szoknom,lehet a későbbiekben normalizálódik a dolog,vagy egy másik rommal megszűnik a jelenség,ez még a jövő zenéje.

(#33638) RootRulez válasza Shyciii (#33636) üzenetére


RootRulez
félisten

A Bladere írta, hogy azelőtt az evett éjjel 1-2%-ot, míg most a DEFY 15%-ot merül éjszaka. :K

adorjant Nekem miden estére a töltőn végzi, mert marad olyan 40-30%, ami reggelre lemegy 20%-ra. Akkor meg már délben konnektor után kajtatnék, így inkább inkább induljon mindig 100%-ról.

Az asszony DEFY-je 2napot bír, úgy, hogy reggel leveszi töltőről, másnap este már 15%-on csipog, tehát az a két nap valójában olyan 34 óra, bár ő 2.2-vel használja...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#33639) Shyciii válasza RootRulez (#33638) üzenetére


Shyciii
veterán

Tudom, hogy Blade-re írta. Elsőre azt is írtam.
Nekem azért hihetetlen, hogy a nem okostelefonok sem bírják ennyi ideig a kis kijelzőjükkel ,hasonló akksival és minimális os-el. Ezért hihetetlen nekem.

adorjant

1-2%-ot Defy 8 óra alatt max repcsimódban képes, tehát olyan romot ne keress, ami ezt fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

(#33640) adorjant válasza RootRulez (#33638) üzenetére


adorjant
senior tag

Jó,de mennyit használjátok? :)

(#33641) RootRulez válasza Shyciii (#33639) üzenetére


RootRulez
félisten

Barátnőmnek Blade-je volt egy hétig ment egy töltéssel, keveset játszott rajta és telefonált, ennyi. Alkalmanként 5 nap, de általában kibírta a hetet... Mindezt gyári rommal. ))

═════════════════════════════════════════

(#33642) Lacopapi válasza Shyciii (#33636) üzenetére


Lacopapi
addikt

Az tényleg kicsit sok lenne,de nálam az átlagosan 3h / 1% is szép eredményt hozna ...pláne,hogy több mint 3 óra,de a részletek ebben az esetben nem érdekelnek :DD

Tehát ha hozzá sem nyúlnék,csak a szinkron menne 2G-n,akkor kb.: 12 napig ülne a fiókban :)

baal-amiga...repülőben az nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

(#33643) baal-amiga válasza adorjant (#33637) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Azt azért ne feledjük el, hogy a blade alap órajele 125-250 MHz, szemben a defy 300-350-400-zal; valamint a 600-on pörgő proci nyilván kevesebbet fogyaszt az 1000-en hajtottnál. A másik, hogy a cpu/gpu/chipset triász sem azonos, így szőrön összevetni nem lehet a két vasat. Blade röpcsiben nálam 1-2% volt, defy szintén röpcsiben éjjel 3%, bármilyen főzött rommal.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#33644) adorjant válasza baal-amiga (#33643) üzenetére


adorjant
senior tag

Persze,közel sem ugyanaz a hardver,de az akku sem :)
Az hogy a régebbi,de lassabb technika fogyaszt-e többet,vagy az új erősebb,az számomra nyitott kérdés :)
Egyébként bejön a Defy,személy szerint szeretem a kapacitív gombokat,hogy nem kell klattyogtatni,a kijelzője sokkal jobb,mint a Blade-féle,a hardver nekem megfelel,csak az akkut kell még kitapasztalnom :)
Repülő módban soha nem használtam egy telefont sem,így ezt passzolom.

(#33645) Shyciii válasza Lacopapi (#33642) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt próbáljuk már ki. Rakd fiókba, és legyél elérhetetlen. Minden más most huszadrangú :D

(#33646) Kroni1


Kroni1
veterán

A Wipe Cache és Wipe Dalvik Cache-et mennyi időközönként szoktátok csinálni? Az androidunderground-on azt írják ha semmi baj nincs a telóval akkor is ajánlott bizonyos időnként ezt megejteni.. :F

Mégegy: A telót én alapból a mobilnetet lelőve használom, de látom sokan nyomják 2G módban. Ez nem fogyaszt sokkal többet? Gondolom a 3G módban jobban merül ezért is szoktam teljesen lelőni.

[ Szerkesztve ]

(#33647) miyu válasza Lacopapi (#33642) üzenetére


miyu
tag

hát én a te smartass beállításaidat hasznalom

2g - szinkronok nélkül, általában pucolom a memóriát stb
éjszaka is 1 óra alatt 1,7 - 2% os akksi esés tapasztalható

telenoros vagyok, max a térerő (új simkártya)
viszont néha észreveszem, ha monitor mellé rakom a telót, akkor kb óránként egy "bezavarást" betol a hálózat a monitornak ami fura..

(rom miui ger, de ezt tudta a cm7 is meg emlékeim szerint 2.2 is)

(#33648) mtade válasza adorjant (#33644) üzenetére


mtade
aktív tag

E52 heti töltési ciklus után nekem is furcsa volt az 1 napos akkuidő, de már megszoktam. Mondjuk én használom is, napi 2-3h játék, igaz where's my water és társai szint, kb ugyanennyi net, folyamatos szinkron napi 24 órában, hol wifi, hol 3g, meg ugye a heti 2 új rompróba, és az azt követő beállítósdi... Beszélni kb napi egy órát szoktam, és mivel mindíg ügyeletben vagyok, nincs repcsiben soha. Ha kicsit közelebb lennék a 48 órához, próbálkoznék alulfeszelgetéssel, de így reménytelen...

Ha jól rémlik, nekem wiui hozta a legjobb akkuidőt, még valamelyik tavalyi verzió, ott ha nem nyomkodtam egész nap, ment a 2 nap.

Megszoktam, hogy estére töltőn van. Ennyi.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#33649) Lacopapi válasza Shyciii (#33645) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nahátjapersze.... :DD

miyu....sajnos nagyon eltérő a telefonjaink viselkedése (mondhatjuk,hogy mindegyik egy egyéniség),nincs kőbe vésett szabály,ami mindenkinek jó. Nálam ezt a fogyasztást 2G-n ,óránkénti szinkronnal produkálja úgy,hogy a task manager leállít minden mást,ha nem nyúlok hozzá. És nem esetleges a fogyasztási érték,hanem állandó.

mtade... az alapcél az,hogy erős használat mellett se legyen gond a nap végére, maradjon szufla. Ha ezt teljesíti egy okostelefon,akkor a jelenlegi állás szerint,amíg nem lesz áttörés akkuügyben,jónak mondható a fogyasztás. Márpedig a Defy tudja :DDD Az E52-re én is jó érzéssel emlékezem,dehát más kategória,bár szerintem a maga helyén a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#33650) kanyazsombor válasza Lacopapi (#33642) üzenetére


kanyazsombor
tag

Repcsiben nálam is hajszálra 3% 8 óra alatt. Bármilyen romon. Éjszaka megnézem a smartass beállításaiddal.

A te telód nem anorexiás véletlenül. Vissza is tölt a hálózatba :D

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.