Hirdetés
- [K2]: AnyDesk átverés
- V.Milán: Lapdiffúzor nyomáseloszlása: gondoltad volna?
- Hadeska22: Fiio x Snowsky Tiny - Megoldás a (mesterségesen gerjesztett) problémára
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Aweriot: Cloudflare és mi
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- sziku69: Szólánc.
- Ketogén étrend
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rick4
félisten
válasz
Gergello
#53542
üzenetére
Dehogyis áll, akkor mi hűtené a proci környéki dolgokat, mint pl ssd, vrm, mindenféle más alkatrész?
Még csak oldalt (keresztbe) fújós venti se jöhetne szóba soha, mivel az alapelv az, hogy nem csak a procit kell hűteni, a körülötte lévő alkatrészek is melegszenek működés közben, nem is kicsit, keresztülfújós- vizes hűtéssel rontja az ember az élettartamot is meg a hatásfokot is, így csak topflow hűtő jöhet.
Abból is a max betehető méretű hőcsöves hűtő a max rátehető legnagyobb ventivel, ez nálam most egy id cooling is60-as cpu hűtő, és fölé egy arctic 12 pwm pst venti,és az is amennyire csa lehet, a felső fedél közelébe szerelve, hogy csak kavülről érkező levegő legyen, odabent pedig túlnyomást generáljon.
Ahogy itt netezgetek, megy a biztonsági kamerák képe a jobb felsőben, meg egy hd stream vlc-n a jobb alsóban, 35°C körül van a proci, és természetesen minden körülötte lévő dolog is hasonlóan hűvös, ehhez 1100-as venti fordulat társul, odahajolva, de úgy, hogy a fülemet már darálja a ventilapát, épp hallható valami belőle.
Ha kergetném valami teszttel, maga a proci elmegy biztosan 70°C-ig is, viszont a topflow kialakítás miatt nem, vagy csak jóval később fog visszavenni, mivel a vrm-ek is hűtve vannak, így azok se melegednek el, szóval tuning esetén is ez a jobb megoldás..
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A21s 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 152 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-12450H, RTX 4060
- AKCIÓ! Acer KG251QF 24 144Hz FHD TN 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S25 FE 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 157 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4060 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

