- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- N€T0X|N: Stellar Blade után
- pr1mzejEE: Viszlát CoD2, CoD4, CS:GO!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- weiss: Pant* rant
- Bezzeg annak idején...
- leslieke: leslieke farmerzsebe
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
AxBattler #31285 üzenetére
A mostani konfig benne nem annyira mérvadó, csak egy QC5000PH van benne, egy 250-es Toshiba 2,5-es vinyóval és egy 120-as Samsung SSD-vel. Korábban volt benne Z77-ben Sandy Celeron passzív HD4350-nel és 2×250 Samsung 3,5 vinyóval az SSD mellett. Mindkét konfig Pico 160XT-vel etetve, 1 db 120-as ventivel (a celeronon gyári hűtéssel) szellőztetve. A hot-swap fiókba 2 terás Seagate vinyó szokott lenni.
-
imibogyo
veterán
válasz
AxBattler #31285 üzenetére
Talán az új házban még jobb lesz. Ha sikerül, akkor minden hűtendő alkatrész "függőleges elrendezésű" lesz (a dVGA-nak és a processzor hűtő lamelláinak is ez kedvez) és az egészet alulról egy darab 180-as venti fújná át (valószínűleg leszabályozva, mert azért nem lesz egy kazán a konfig). Az egyetlen bibi ezzel az ötletemmel, hogy mindenképp kell hozzá valamilyen riser (a jelenlegi elrendezésben szalagos, nagyjából 10 centiméteres). Régebben volt pár darabom és ki lehet fogni jó minőségűt, aminek az árnyékolása is rendben van, de ehhez szerencse is kell. Anno ha jól rémlik, 10-ből 6-al voltunk elégedettek (többen rendeltünk egyszerre), a többi vagy "szemetelt", vagy nem is működött. Fix riserhez pedig át kellene terveznem a dolgokat.
Már 3D-s terv is van, de még elég kezdetleges állapotban, így inkább nem linkelem be.
Addig is gondolkodom rajta, hogy a két elülső ventit visszarakom a jelenlegi házba (500 rpm-es Scythe ventik) mivel hangjuk nem sok van, viszont egy ilyen túlnyomásos házban elég szépen teljesítenek (lényegében csak felül tud távozni a levegő, ha elöl ventik vannak). Szépen megmozgatják a papírlapot a felső nyílásnál és kézzel is decens légáramlatot érezni. Lehet, hogy erre a pluszra szükség lesz a 750Ti mellett és le kell mondanom a teljes passzívságról.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Bámulatos gyorsaság, hihetetlen teljesítmény Ryzen 7 5800x-el! Rèszletre is!!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest