Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
LGLuke
őstag
Ne hülyéskedj már! Raptor ezerszer hangoasbb seekeléskor, főleg a régebbiek!
Nem is hangos szerintem a Hitachi, csak egyszerűen vacak házba szerelték, mely felerősíti a rezonanciát. A régebbi HDD-khez képest jóval halkabb ez a 7K1000.B-s változat.Egyébként tényleg lehet halkítani rajta saját szoftverével, vagy az audi100td által javasolt 5,25"-os rögzítővel.
-
audi100td
nagyúr
A raptorhoz képest nagyon halk a Hita, meg amúgy is, csak sok ház érzékeny a rezonanciára (attól még nem feltétlen gagyi), ez tapasztalható a seek hangon is, pl. az én Chieftec-em is ilyen. Amúgy alapjáraton nem rezonálós vinyó a 7K1000.B, csak a seekelés által keltett lökések érződnek erősen, bizonyos házakkal.
-
audi100td
nagyúr
-
LGLuke
őstag
Igen, bármelyik gyártónál előfordulhat. Hitachihoz van szoftver, amit megtalálsz a gyártó honlapján. Image fájl, amit kiírsz újraírható cd-re és bootolsz róla. Akkor be tudod állítani az AAM-et.
Egyébként bármikor csinálhatsz töredezettségmentesítást, ez a rendszer partíciónál segít, mert kevesebbet kell keresni a fájlokat. -
Zeratul
addikt
Nekem most egy 500Gb-s slim hitakim van ami szintén olyan 18 ms elérést produkál viszont nagyon halk (majd este megnézem a szériát), AAM alapból ki volt kapcsolva. Bekapcsolva abszolút nincs seek zaj de az elérési idő nem változott szignifikánsan. Másik érdekes dolog a Raptor AAM bekapcs 8.3 ms seek hangja borzasztó, kikapcsolva 8 ms seek hangja az elviselhetetlenség határán a hitakihoz képest. Vannak még régi ástag hitakik, maxtroty, meg szígatya. Na ezeken jelentős az elérési idő különbség AAM-el és nélküle, de a seek hang is. Úgy néz ki van aminél az AAM nem lassít jelentősen, de nem is halkít, ahol meg jelentősen halkít ott jelentős a visszaesés is.
[ Szerkesztve ]
-
gg72
veterán
Hát... Kezdem érteni, hogy az új Hitachi szoftver miért nem támogatja az AAM-et: mivel úgy tűnik, hogy az új vinyóik sem, leglábbis az 1-es hsz-ben szereplő 320 gigás nem... Először is Vista alól sem a Sentinel-lel, sem pedig a HD Tune-nal nem lehet beállítani, csak Dos-ból a Hitachi programjával. De ott meg hiába kapcsolom ki az AAM-et, az elérés ugyanúgy 17-20ms között változik, ami azért valljuk be, nagyon gyenge manapság, még a külső USB-s 2.5-ös vinyóm is gyorsabb.
A másik: a gyakorlatban viszont nem igazán érzem hátrányát, az előző Raptorom elérési ideje ennek harmada volt, de nem tapasztalok különbséget. Szerintetek kellene? Ha igen, akkor hol/miben?Teszt: [link]
[ Szerkesztve ]
-
LGLuke
őstag
Bootolásnál és programok betoltésénél kellene, főleg töredezett fájlrendszer esetében, hiszen gyorsabb az elérés kisebb késleltetés esetén.
Én ugyan nem próbáltam, hogy mennyire változik az AAM hatására az elérés, de nekem ki van kapcsolva az 1TB-os változaton.
Az AAM a hangon viszont változtatott, ha lejjebb vettem, így gondolom a sebességen is változtatott volna.
Kikapcsolva, azaz a leggyorsabb állapotban ezt produkálta: 7K1000.B - 1TB. -
totyax
aktív tag
Hát... Kezdem érteni, hogy az új Hitachi szoftver miért nem támogatja az AAM-et: mivel úgy tűnik, hogy az új vinyóik sem, leglábbis az 1-es hsz-ben szereplő 320 gigás nem... Először is Vista alól sem a Sentinel-lel, sem pedig a HD Tune-nal nem lehet beállítani, csak Dos-ból a Hitachi programjával.
Ha a saját programja be tudja állítani, akkor a többi hibája ha azok nem tudják.
Ha jól emlékszem eléggé nehezteltem a hitachira hogy a doksiból kihagyták az elérési időket, hát pl ilyen esetek miatt jól jönne, hiszen ha visszaviszed, azt mondják a késleltetés a doksiban nincs benne, jó az neked, csókolom. A gáz az, ha a nagyobb kapacitásúakkal is előfordul.
Ilyen késleltetéssel akkor már P7K500 sorozatból is vehettél volna, az garantáltan alacsony teljesítmény felvételű. -
gg72
veterán
Kaptam választ a Hitachi-tól, ezek szerint a Hitachi GST és a Feature Tool nevű progi már nem támogatja az AAM-et! A 320-as Hitachi vinyó (HDT721032SLA360) elérési idejének, ami az 1-es hsz-ben is szerepel, 14-15.7ms között kellene lennie, mivel az enyém 17-20 között van, ezért még később egy technikus fog kapcsolatba lépnie velem... Hát ennyit sikerült kideríteni, ahhoz képest, hogy május 1. van, nem is rossz...
Amúgy ez jött németül:
Hitachi GST sowie das aktuelle Softwaretool "Feature Tool" unterstuetzen
die AAM Funktion nicht mehr. Daher koennen wir Ihnen bezueglich der
Akustikaenderung Ihrer Festplatte nicht behilflich sein.
Die normalen Zugriffszeiten liegen bei Ihrem Festplattenmodell bei 14,0 bis
15,7 ms. Daher habe ich Ihre Anfrage bezueglich der Zugriffszeit an unseren
Techniker weitergeleitet. -
totyax
aktív tag
Engem nem érdekel más mit hazudozik, én azt hiszem el amit magam tapasztalok. Hm, hiszen ők is ezt írják:
Töredezettségmentesíti a gyakran kezelt fájlokat
Ez szerinted nem nyúl a merevlemezhez? Na pont ez az ami az őrületbe kergetett az elején, ugyanis ez a töketlen vista minden induláskor nálam egy játék fix többszáz megás állományát nekiállt ööö "előtöltés optimalizálni", és amíg nem végzett, addig a vinyó kerregett, a lemezműveletek sebessége erősen lecsökkent, így a rendszer teljesítménye is. Nem egy átgondolt rendszer ez a Vista.
-
gg72
veterán
Kaptam hivatalos választ a Hitachi Support-tól, hogy a 7K1000.B 320GB, SATA II (HDT721032SLA360) vinyó elérési idejét nem lehet csökkenteni, vagyis nem támogatja az AAM-et, a normális elérsi ideje pedig az általam is mért 18ms körül van...
Így én levenném az 1.hsz. ajánlott vinyói közül!
Sajnos.
-
Dzsekó
addikt
Már miért kéne levenni onnan a Hitachit?
Azért mert nagyobb az elérési ideje picit?
Ki nem sz...ja le az elérési időt, ha piszok gyorsan bebootol a vinyó?
Sokkal többet lök a bootidőn az olvasási sebesség.
Mellesleg a 320-as vinyók nem olyan fényesek elérési időben, mint nagyobb testvéreik.
Pl. a 320-as WD is 15-17ms között mozog AAM bekapcsolása nélkül.
A 640-es WD már 12-13ms. És az én 1TB-os Hitachim is 13ms körüli értéket tol, AAM-el pedig 16,5ms.
Az 5 éves Seagate-em 11,5ms-et tolt, de ezekhez a vinyókhoz képest bűn lassú, mert az adatsűrűsége a béka segge alatt van.Szempontok, ami alapján ajánlott egy vinyó, fontossági sorrendben:
- megbízhatóság, 24/7 üzemidő
- gyorsaság
- csendesség, halkság, rezonancia
- hőmérsékletA Hitachi 7K1000.B minden feltételnek megfelel, AAM-el még kifejezetten csendes is.
-
Dzsekó
addikt
Elérési idót igazából csak akkor lehet észrevenni, ha baromi kicsi, ergo nagy a különbség a normál vinyókéhoz képest. Ilyenek az SSD-k, 0,1ms<->8-18ms.
De az MLC alapú SSD-nél probléma az írás (lassú az írás), ezért sok esetben rávernek az MLC SSD-re az asztali vinyók. Az SLC-s SSD-k mindenben nyernek szinte.
Nekem is ilyen van és annyit lehet észrevenni a WD6400AAKS-hez képest, hogy 60s-ről 45s-re csökkent a boot idő valamint bevillannak/pattognak az alkalmazások, pl. word, photoshop betöltés.A te raptorod nagyon régi, kicsi az adatsűrűsége, és hiába jobb (minimálisan ~10ms-el) az elérése, a Hitachi a nagyobb adatsűrűségével (gyorsabb lináris olvasásával) "behozza" a raptort sebességben.
Emellett a Hitachi energiatakarékos, keveset fogyaszt, és csendesebb a raptornál, szal a raptort kivonhatod nyugodtan a forgalomból. -
Dzsekó
addikt
Az SSD-knél a vezérlőn múlik minden. MLC-set ne vegyél rendszernek, mert az írása miatt, meg a többcellás írás miatt van egy "döcögős" effektje, ami bizonyos telítettség/használat után jön elő, belassul az egész. Keress rá, sok cikkben írják.
Továbbá ha szar a vezérlője, akkor is belassul, és még a jobb vezérlősöknél is volt ilyen jelenség (Intel), de firmware frissítéssel orvosolták.
Jó vezérlőket gyárt a Samsung, és olcsó a belépő szintű SLC-s 32GB-os SSD-je, ~20-25e az ára. Belépő szint sebességben értendő: 100MB olvasás/ 80MB írás.
A papíron gyorsabb MLC-seket lealázza.
Jó vezérlővel rendelkezik az Intel és Kingston, és brutál gyors is, de baromi drága az SLC-s belőle (X-25E).
Intelből a jó vezérlő miatt elfogadható az MLC-s is (X-25M), de még annak is átlagon felüli az ára. Mindkettő 100 guriga felett van boltban.Egy kis érdekesség: [link]
[ Szerkesztve ]
-
audi100td
nagyúr
Kit érdekel a felpörgési zaj, csak akkor hallod ha bekapcsolod a gépet, rezonancia meg szerencse kérdése, én is böngészek külföldi fórumokat, de még sehol nem olvastam sorozatos rezonálós darabokról, néhány darab minden szériába becsúszik, én a midnenki által dícsért WD Green-el jártam így...
A samu F1-et is mindenki szidja, hogy rezonál, közben nekem 3-ból 3 nem volt ilyen.
Terrás 7K1000.B-t cseréltem szintén terrás 7200.12-re és a Hitachi baromi zajos volt a Seagate-hez képest, az a seek zaj szerintem hosszú távon elviselhetetlen, rezonanciában is jóval rosszabb volt.
-
LGLuke
őstag
Sokat jelent az elérési idő!
Annyiban igaz, hogy lineáris írás/olvasás terén sokat fejlődtek a HDD-k, így egy 2-3 éves lemezhez képest bőven kompenzálja a lineáris sebesség a hozzáférési idő pár ms-mal való növekedését.
Viszont ha belegondolsz, az SSD-k pont az elérési időben a legjobbak, és azért olyan gyors a programok indulása, és a boot. Az MLC chip-pel szerelt változatok nem alázzák még lineáris olvasásban sem a HDD-ket, írásban pedig egyenesen csapnivalók.
Tehát számít az access time, csak a Te esetedben kompenzálta a nagy sebesség, viszont ha olyan lenne a késleltetése, mint egy raptornak, akkor bizony jóval gyorsabb lenne főleg bootnál és programindításnál, hiszen a system rendszerint töredezett. -
fenergie84
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
- Hír Új 12 és 14 TB-os merevlemezek jönnek az év végére a Toshibától
- Hír 2020-tól gyorsan nőhet a Seagate HDD-k tárkapacitása
- Hír 14 és 15 TB-os merevlemezeket mutatott be a Western Digital
- Hír Nagy kapacitású héliumos Seagate merevlemezek érkeztek
- Hír Drasztikusan növeli az adatátvitel tempót konvencionális HDD-iben a Seagate
- Hír Alig van eltérés a HDD-k között a Backblaze megbízhatósági statisztikájában
- Hír Megérkeztek a Western Digital 10 és 12 TB-os Purple merevlemezei
- Hír Itt a Western Digital 14 TB-os PMR HDD-je
- Hír Hatékonyabb notebookokba szánt HDD-t mutatott be a Toshiba
- Hír Hagyományos irányt követő modellekkel frissíti vállalati HDD-it a HGST
- Hír Új technikával gyorsítaná a merevlemezek működését a Seagate
- Hír Seagate SkyHawk AI merevlemezek mesterséges intelligenciához
- Hír Egy év múlva érkezik a Seagate 20 TB-os HDD-je – HAMR technológiával
- Hír 40 TB-os HDD-ket ígér a Western Digital MAMR technológiája
- Hír Elsőként mutatott be 14 TB-os merevlemezt a HGST
- Hír 12 TB-os HDD-vel bővült WD Gold sorozat
- Hír Olcsó és gyors 8 TB-os merevlemezt hozott a Toshiba
- Hír Új HDD-családdal támadja az adatközpontokat a Western Digital
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Samsung 860 EVO SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB WD Black Gen4 NVMe SN850X SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- HGST HUH721010AL SATA3 10TB
- 2db WD Black 2TB 64mb cache 100/100, 100/99
- Crucial P3 Plus 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - Eladó! 68.000.-
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest