Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98345) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Volt egy Gigabyte GT630 kártyám régebben, amit leváltottam tavaly egy EVGA GTX660-as kártyára, ami hatalmas minőségi ugrás volt szintén 2GB ram mellett. Viszont felszálló repülő hangja volt a ventinek és csak régebbi játékok mentek high vagy ultra grafikán és egy idő után pixelesedtek a játékok, annyira felhevült a kártya. Ezt leváltottam egy GTX950-re, szintén 2GB, de nem nagyon érzek minőségbeli változást, sőt, inkább csak az fps szám lett picivel több. Viszont kezdem szűknek érezni ezt a 2 gigát, újabb kisebb játékok elvétve indulnak el max grafikán. A pénztárca is elég szűk, de olvasgattam, hogy mire tudnék váltani.
Elém került a GTX1050, ami beleférhet költségvetésbe, az előző 2 kártya is ebayről van, szóval nem ódzkodom a használttól sem. Viszont szintén 2 gigás verzió az elterjedt, a prohardver tesztje alapján pedig a 4 gigás verzió sem tud annyival többet, hogy megérje a felárat.
Néztem GTX1060-at, 3 gigás verziót, de az utóbbi hetekben ha jól láttam majdnem megduplázódott az ára? :Y
Pedig az nvidia saját táblája szerint ez lenne majdnem 2x nagyobb teljesítményű a jelenleginél.
Mivel a Steam-es sale alatt bevásároltam régebbi játékokból is, elleszek egy darabig a jelenlegi a kártyával is, de ha lenne lehetőségem 50e alatt váltani egy jobbra, megpróbálnám. Viszont most teljesen elbizonytalanodtam, hogy mit vennék, mert azt látom, hogy emelkednek az árak.
Ötletek, tippek?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.