Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52520) csibu99


csibu99
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Bár eléggé utánaolvastam a témának, még mindig döntésképtelen vagyok. Adott egy ilyen alapgép:

ASUS P5NE_SLI alaplap
Q6600 proci
4GB DDR2 RAM
nVidia 9500GT

Mivel a GT9500 nem támogatja a dx11-et, ami miatt számtalan játék (pl. FIFA15 ez most a kiindulópont nálam) nem fut, lecserélném a videókártyát. Erre nagyon-nagyon maximum 45 ezer forintot szánnék, ez a maximális felső határ, de persze nem bánnám ha 30-35e között lenne az ára.

Mit javasolnátok? Bármi jöhet, csak kérlek támasszátok alá érvekkel is.

Eddig amiben gondolkoztam:
- Asus nVidia GTX 650-E, 2GB, 32e HUF. A középkategória legaljának érzem, elég régi generációjú már (több mint 2 éves)
- Asus nVidia GTX 750, 1 GB, 36e HUF. A 650 utódja, fejlettebb, de csak 1GB Ramja van (na persze ehhez nagyon nem értek, hogy kihasználná-e egy ilyen alapgép a 2gb ramot)
- Gigabyte nVidia GTX 750Ti, 2GB, 42e HUF. Ez jelenleg a legszimpatikusabb tesztek, vélemények, értékelések alapján. Nagyon tetszik, a szívemhez ez nőtt hozzá leginkább, különösen az alacsony fogyasztása miatt, illetve azt érzem, hogyha mondjuk fél év múlva új gépet vennék i5-ös procival meg 8gb ddr3-as rammal meg új alaplappal akkor ez abban is megállná a helyét (ugye jól gondolom?), viszont jelenleg egy tizessel többet kellene kipengetni érte, mint mondjuk a gtx650-ért.
- Gigabyte R7 260x, 2 GB, 36e HUF. A tesztek alapján ennek van a legmagasabb órajele, legnagyobb "számai", de nem nVidia (eddig csak nVidiám volt) és néhány fórumon olvastam róla, hogy vissza kellett vinni meg problémákat okozott, illetve az eddigiek közül ennek a legnagyobb, brutális a fogyasztása.

Pár napon belül dönteni szeretnék, megköszönöm tanácsaitokat! :)

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.