Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Alpachino válasza KAMELOT (#399) üzenetére


Alpachino
veterán

két okból lett a kollégának a 7750 javasolva :

1. 1280-ra simán elég a 7750 is, és még olcsóbb is, mint a 7770

2. a proci nagyon sok helyen egyébként is kevés lenne egy 7770 kihajtásához., tehát szintén sok helyen nem
lenne előrébb egy 7770-el sem a procilimit miatt.

PWF :D Ne haragudj, de ezek baromságok....mást nem tudok rájuk mondani :W

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#402) PWF válasza Alpachino (#401) üzenetére


PWF
csendes tag

Látom erősen ATI párti vagy :) Te magad mondtad hogy a korábbi meghajtóval nem volt olyan erős, ami látszott is pár videón...
A frissítésről nem tudtam. Így hogy többen mondják mennyivel jobb lett tőle meg hogy a 7-es széria mennyivel jobban sikerült a többinél, simán lehet hogy megveszem. De azért ebben az árkategóriában inkább megkérdezem minthogy utólag jöjjek rá valami széria hibára vagy hogy az NVIDIA is kidobott egy frissítést és veri a 7870-et vagy akármi más. Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#403) marinea2 válasza PWF (#402) üzenetére


marinea2
addikt

Én is Nvidia párti voltam mindig. Most megint gép vásárlás elött állok és a tesztek és tapasztalatok alapján egyértelmű hgy most ebben az árkategóriában az Ati a jobb, ráadásul nem is kevéssel :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#404) Alpachino válasza PWF (#402) üzenetére


Alpachino
veterán

Tudtam, hogy ezt fogod mondani :D már mint, hogy ATI párti vagyok :N Pedig ha megnézed az adatlapomat, akkor láthatod, hogy ez nem igaz, mert mind két gyártó VGA-jával rendelkezem, sőt az R510-es lapimban egy NV. GF9200-as csücsül, tehát 2:1 az NV-nak :D

Sőt ha megnéznéd a korábbi hozzászólásaimat is, akkor láthatnád, hogy igencsak zömében NV. karikat ajánlottam, mivel azt vallom/vallottam, hogy azonos sebesség és közel azonos áron inkább NV. :K

De...ami egyszer jobb, az jobb. El kell ismerni, hogy most jelenleg az AMD 7-es kariai kínálnak jobb alternatívát, ráadásul olcsóbban gyorsabbat.....kb. ennyi. :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#405) marinea2 válasza Alpachino (#404) üzenetére


marinea2
addikt

Ráadásul kisebb fogyasztással! :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#406) KAMELOT válasza Alpachino (#401) üzenetére


KAMELOT
titán

Természetsen ez mind okés amit írsz. Én itt gondltam arra hátha a jövőben váltana esetleg egy használt phenom II X4-re olcsón akkor már a 7770 jó lenne. Persze egy FUll HD monitor nem ártana.
Ha viszont nem elsz semmiféle váltás csak VGA-t akar akkor a HD7750 mellett vagyok én is. Hát igen a proci már nagyon gyenge.

(#400) PWF: itt azt ajánljuk ami a legjobb megoldás az adott egyén számára. Konfig mérvadó. Azért ilyeneket ne írjunk, hogy le van maradva az AMD. ATI már nincs. Szerintem neked kéne kicsit elolvasni a dolgokat. Ajánlom figyelmedbe az amd és nvidia hivatalos oldalakat. Esetleg nézz körbe itt a topikokban.
Nvidiának csak egy baja van, hogy kicsit magasra tette az árakat. Látom még eléggé újonc vagy. Ha van valami kérdésed írj privátban segítek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#407) Alpachino válasza marinea2 (#405) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen ez kimaradt, bár a 6-os GTX-ek fogyasztása sem rossz....sőt..... :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#408) olymind1


olymind1
senior tag

Sapphire HD 7850 2GB GDDR5 (11200-07-20G) - 47.000Ft
- GIGABYTE nVidia GTX660 2Gb OC (GV-N66OC-2GD): 51.990,-

Vajon megéri az 5k különbséget az nv kari? Vagy inkább legyen az olcsóbb, és azzal nem bukok annyit ha 1x majd cserélem?

(#409) csucsbicep válasza olymind1 (#408) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én a 7850-et venném.

(#410) marinea2 válasza olymind1 (#408) üzenetére


marinea2
addikt

Én is a 7850-et!

Valószinűleg ezt is fogom hamarosan! :)

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#411) Qru válasza olymind1 (#408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

7850-re még egy szavazat. Gyorsabb és korszerűbb és még fogyasztásban sem jobb a 660..

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#412) PWF válasza KAMELOT (#406) üzenetére


PWF
csendes tag

Én nem írtam hogy le van maradva az ATI. Pár videón a széria valóban gyengébb. Ez tény. De ez betudható a régebbi meghajtónak mint megbeszéltük.
Felvásárolta az AMD, tudok róla. De régen még ATI volt. Így szoktam meg. Szóval nekem marad ATI. De mindenki meg is értette mire gondolok szerintem.
Nem tudom miből látod hogy "eléggé újonc" vagyok. Mert nem rég regisztráltam, vagy mert NVIDIA párti vagyok annak ellenére hogy az ATI most előzött?

(#413) 93.Szabi válasza olymind1 (#408) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Ez egyértelmű még egy pont a HD7850-esnek mindenképp ezt vedd meg

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#414) olymind1


olymind1
senior tag

Köszönöm, a kételyeim végleg elszálltak.

(#415) marinea2 válasza olymind1 (#414) üzenetére


marinea2
addikt

Egyébként ez az olcsóbb kari a játékokban is jobban muzsikál, nem csak az ára jobb :)

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#416) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok ma voltam számtech boltban kérdeztem az eladót hogy mennyiért tud ati hd7770 -et lehetőleg sapphire-t azt mondta 34k, de tud 23k-ért hd4850-et a véleménye szerint a 4850 sokkal jobb mint a 7770 és persze olcsóbb is.
Nem tudom melyik az ésszerűbb pls help!

Huawei P20 Pro Black

(#417) marinea2 válasza Levwi (#416) üzenetére


marinea2
addikt

Hát a 4850 már elég régi kártya, szerinte azért mondta ezt mert rajtuk maradt :F :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#418) Levwi válasza marinea2 (#417) üzenetére


Levwi
aktív tag

Azt is mondta hogy mostanában azt nagyon viszik tőle én nem tudom ha annyira régi kártya akkor hogy tud szerezni belőle annyit.
Meg a 4850-nek hatalmas táp igénye van.
Most raktam össze a konfigomat és nem akarok egy 1 hetes tápot egy vga miatt cserélni.
A tápom chieftec iarena 400s szerintem el se bírná a 4850-et

Huawei P20 Pro Black

(#419) marinea2 válasza Levwi (#418) üzenetére


marinea2
addikt

Azért nagy a tápigénye mert régi. Az újabb videokártyák fele annyit sem fogyasztanak.
Majd az okosabbak mindjárt leírják neked mit vegyél :)

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#420) KAMELOT válasza olymind1 (#408) üzenetére


KAMELOT
titán

HD7850 2GB

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#421) Levwi válasza marinea2 (#419) üzenetére


Levwi
aktív tag

Itt a fórumon a 7770-et ajánlották azért mentem be a boltba hogy mennyiért adja.
Mert ha kb egy áron lett volna a netes árakkal akkor tőlük veszem de így egy kicsit drága.
Ipon-on 30k plusz posta még úgyis csak max 32k, de azért köszi a segítséget.
És várok további segítséget ha valakinek van jobb ajánlata hasonló árban :)

Huawei P20 Pro Black

(#422) bluyoo válasza Levwi (#416) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem egyértelmű hogy a 7770. A 4850 4éves konstrukció azóta azért nem kicsit fejlődtek a hardverek .... 4850 vs 7770 .
A 400W elég mindkét kártyának , bár azért megjegyezném hogy az a táp egy ..... arra nem sok mindent kötnék.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#423) marinea2 válasza Levwi (#421) üzenetére


marinea2
addikt

Hát akkor figyelj, szerinte vedd meg Iponról. A bolti árak mindig drágábbak mint itt a neten. :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#424) Alpachino válasza Levwi (#416) üzenetére


Alpachino
veterán

"4850 sokkal jobb mint a 7770" :Y :D

Szerintem te egy élelmiszer eladóval beszéltél a számtech boltban, azt hogy Ő ott van az nem jelent semmit....a látszat ne tévesszen meg :D

Röviden a két karit nem lehet össze hasonlítani, a 4850 már eleve nem ér 23K-t még új állapotban sem, a 7770-pedig sokkal gyorsabb, újabb, kevesebbet fogyaszt,,,stb. Nem kérdés, hogy 7770 még ennyivel drágábban is :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#425) Levwi válasza bluyoo (#422) üzenetére


Levwi
aktív tag

Végül megveszem iponról.
Köszi a segítséget.
Az iarena táppal meg nem tudom mi a baja mindenkinek olvastam nagyon sok tesztet az alapvető feszvédelmek megvannak benne egyáltalán nem melegszik annyira amennyire mondják.
Sok tesztet olvastam róla a magyarok lebecsmérlik de külföldi oldalakon seholse írták hogy nem jó.
Attól eltekintve hogyha melege van felpörgeti a ventit és akkor egy kicsit zajos, az meg engem pont nem érdekel. költséghatékonyan akartam összerakni a gépet.
A régi tápom egy fsp atx-350PNR csak azért cseréltem mert nincsenek meg a megfelelő csatik rajta.

Huawei P20 Pro Black

(#426) KAMELOT válasza Levwi (#421) üzenetére


KAMELOT
titán

Még szép, hgoy drágább a bolti ár. Mert ha gond van akkor nem kell hivogatni meg intézkedni csak beviszed a boltba és ők intézik a garanciával kapcsolatos dolgokat.
Mennyi boltban a HD7770? És milyen típus?

Megfelelő csatikat meg tudsz venni amivel kiegészítheted a tápod. Ha FSP-d volt akkor miért nem vettél FSP HEXA 400-at? Költséghatékonyság nem egyenlő a minőséggel!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#427) csoki46


csoki46
aktív tag

Hello!
Most készülök CPU-t venni amihez kicsit később vennék majd videókártyát AMD A8-5600K vagy A10-5800K-t amihez késöbb egy HD7700 karit szeretnék a kérdésem, hogy ez a proci elbírná-e ezt a kártyát vagy cpu limites lenne a dolog?
Nem tudtam, hogy ide vagy cpu-s topikba írjam, bocsi ha rosszul döntöttem :)

(#428) Levwi válasza KAMELOT (#426) üzenetére


Levwi
aktív tag

Ahol én voltam ott 34k és sapphire nem oc-s

Huawei P20 Pro Black

(#429) marinea2 válasza csoki46 (#427) üzenetére


marinea2
addikt

Ide is lehet írni őket :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#430) bluyoo válasza Levwi (#425) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
A táppal kapcsolatban inkább nem kezdek bele a litániába (már úgy is megvetted) ha neked megfelel nekem is ;) De azért az FSP-vel egy lapon sem említeném minőségileg (sem). Ez személyes vélemény(és a Melyik tápegységet vegyem? topic-é).
(#426) KAMELOT
Az iPon-ban (is) van garanciafutár csak egy e-mail és viszik hozzák a hibás hardvert.Még ki sem kell lépni a lakásból :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#431) Tcm


Tcm
tag

Sziasztok!

Egy elég koros 9800GTX+ 1GB videókártyával rendelkezem.
A gépem kapott egy full renovált kivéve videókártyát. Szeretnék valami újat, ami minimum hozza a 9800GTX+ szintjét. HD7770 vagy 7850-ben gondolkodom. Nem játszom sokat. néha-néha egy-egy nagy címet azért végignyomok. Monitor FullHD.

Kérdésem, hogy a HD7770 mennyivel jobb mint a 9800GTX+?

Mit ajánlotok?

Köszönöm!

(#432) KAMELOT válasza Levwi (#428) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor marad az ipon-ról a HD7770

(#430) bluyoo: ezt nem is tudtam. AKkor nem szóltam semmit.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#433) marinea2 válasza Tcm (#431) üzenetére


marinea2
addikt

Jobb sokkal. Viszont ha nem játszol a 7850 már felesleges! :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#434) csucsbicep válasza Tcm (#431) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha alkalmi játékos vagy, akkor a 7770 is bőven megteszi.

(#435) turbobusa


turbobusa
senior tag

Kíváncsi lennék milyen vga-t érdemes venni ha később is maxon szeretném élvezni a dolgokat (Crysis 2-3, Gta4-5, Hitman A., BF3).
i5 2400 mellé lenne a kártya, hd7850-re gondoltam, hd7970 szerintem egy monitorra felesleges, de javítsatok ki ha tévednék vagy ajánljatok mást.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#436) marinea2 válasza turbobusa (#435) üzenetére


marinea2
addikt

7850-et ajánlom. Én is gép vásárlás előtt állok és már egy hete a teszteket és topikokat olvasgatom és informálódom. Esetleg ha kicsit több pénzed van akkor a 7870 is megéri az árát :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#437) turbobusa válasza marinea2 (#436) üzenetére


turbobusa
senior tag

Nem hinném, mikor kijön a Crysis 3 annyira kérne a kraftot maxon, hogy kevésnek bizonyulna a 7850.

szerk.: 40k kellene még a 7970-hez, ebből azért jó pár dolgot tudnék venni még, de mondjuk ha nem vennék ssd-t meg drágább házat akkor valahogy lehet ki lehetne kalkulálni. Nyilvánvalóan így is többletet halmoz fel a 70-es, de hosszabb távon lehet megtérülne. 7970x2 ha megjelenne valamikor még idén akkor 95k-ra kb lelökné az árát. 3giga ram bőven elegendő és van kraft rendesen a kártyában.

[ Szerkesztve ]

(#438) marinea2 válasza turbobusa (#437) üzenetére


marinea2
addikt

Hát akkor ennyiből vedd meg a 7970-et :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#439) marinea2 válasza turbobusa (#437) üzenetére


marinea2
addikt

Lejárt a szerk..

Hát SSD nem árt, de csicsás házra tuti nem költenék. Lényeg hogy pörögjenek a játékok, a legkevesebb pénzből :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#440) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Tudtok jó áras beszerző helyet erre: Asus HD7850-DC2T-2GD5-V2,vagy ugyanennek a Sapphire változatára?

(#441) marinea2 válasza peu407 (#440) üzenetére


marinea2
addikt

Nem biztos hogy erre gondoltál de hátha :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#442) peu407 válasza marinea2 (#441) üzenetére


peu407
senior tag

Köszi!Kérdeztem tőle korábban,akkor azt írta jelenleg nem tudja beszerezni .Lehet azóta más a helyzet.Megkérdezem újra.

(#443) marinea2 válasza peu407 (#442) üzenetére


marinea2
addikt

Egy próbát megér, én is tőle fogom rendelni :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#444) takessz válasza peu407 (#442) üzenetére


takessz
senior tag

Valakinek van 7750 es vgaja azt irjon már róla mien a mai gamekel fps értékeket vagy ilyesmi egy kis személyes tapasztalat várnám az infokat róla!!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#445) sakal83 válasza turbobusa (#437) üzenetére


sakal83
addikt

Kompromisszum egy hd7950. Két kattintás és már 7970 teljesítményén van olcsóbban.

Simán benne van 40% tuning a hd7950-ben.

(#446) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok!

A következő gépem/őskövületem van:

CPU típusa Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)
Alaplap neve Abit BD7II(-RAID) (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio, LAN)
Alaplapi lapkakészlet Intel Brookdale i845E
RAM 1GB

Megjelenítés:
Videokártya GeForce4 MX 440 (64 MB)
Videokártya NVIDIA GeForce4 MX 440 (Microsoft Corporation) (64 MB)
3D gyorsító nVIDIA GeForce4 MX 440
Képernyő LG L194WT (Analog) [19" LCD] (1611390001)

Melyik a legjobb videókártya amit még bele lehet rakni és ki is tudom használni? Korábban a 6600GT-t, illetve a 8800GT-t ajánlották. Jelenleg a youtube-on akadoznak a videók teljes képernyő és HD felbontás mellet(nem a net miatt), ha cserélem mondjuk egy 6600GT-re akkor az akadozás megszűnik vagy ez a processzor hibája?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#447) marinea2 válasza fungeld (#446) üzenetére


marinea2
addikt

Szerintem a RAM lesz a szűk keresztmetszet. :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#448) fungeld válasza marinea2 (#447) üzenetére


fungeld
aktív tag

Mennyit lenne érdemes beletenni és milyet? :U

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#449) KAMELOT válasza fungeld (#446) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem lenne jobb valami olcsó gépet magadnak összerakni. 41K-ból van egy új konfigod.
G550 proci + H61 alaplap + 4GB DDR3 ram Még VGA sem fog kelleni mert amire neked kell az IGP-n is fog menni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#450) fungeld válasza KAMELOT (#449) üzenetére


fungeld
aktív tag

Jobb lenne, de most nem szeretnék gépre költeni, főleg nem olyanra ami nem sokkal jobb mint a mostani. Egy éve majdnem összeraktam egy gépet AMD 965 proci, nVidia GTX460, stb., de inkább a sportolás mellett döntöttem és építettem egy komolyabb bringát. Ezt a gépet csak ,,biztonsági másolatok" letöltésére, videónézésre és egy-két egyéb apróságra használom, de a youtube eléggé zavaró, ez lenne a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.