Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) tixem válasza marinea2 (#20299) üzenetére


tixem
addikt

barátoktól, ismerősöktől hallok olyanokat, hogy nagyon nyögvenyelősen folyik a garanciáztatás, elviszik a cuccot, csúsznak a határidőkkel stb. Visszavitt dolgokat nem akarnak visszavenni, mert hogy nem rendeltetésszerű használat (tönkrement vinyó). Hülyének nézik az embert, cseredarabról próbálják beadni a rizsát, hogy van olyan jó mint az eredeti közbe lószart.
Letépett vonalkódok (hogy tudják eladni így, nem is értem :F ), sérült csomagolás, hibás termék újként való ismételt eladása. Van baj, én kerülöm őket.

Persze ettől még hardverkernél is akadhatnak peches vásárlók szó se róla, de engem még nem basztak át, és teljesen korrekten álltak mindenhez.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#20302) Hubba12 válasza thomasvold (#20300) üzenetére


Hubba12
senior tag

Amúgy miért van most olyan sok maximus v gene alaplap eladó van valami velük vagy mi? vagy 5-öt biztos láttam ma eladót itt a hardveren :F

Csak az ASUS!

(#20303) Sondi1986 válasza taknyi (#20297) üzenetére


Sondi1986
addikt

Rá kellene tenni ezt a műanyag cuccot és nem látszik egyeseknek a ronda hűtőborda. :B

(#20304) thomasvold válasza Hubba12 (#20302) üzenetére


thomasvold
őstag

Én nem tudom. Nekem nem működik rajta 2 darab USB3-mas port. Szerintem ezt cserélniük kell, másfél hete van ott,még türelmes vagyok.

(#20305) zsoltyyy : Én is kb 2007 óta csak tőlük vásárolok mindent és még nekem sem volt soha problémám velük. Lehet,hogy kiemelt ügyfelek vagyunk :) Az biztos, hogy vagy 3 milliót már otthagytam náluk.

[ Szerkesztve ]

(#20305) zsoltyyy válasza tixem (#20301) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Megszámolni se tudom hányszor vettem tőlük és egyszer se volt velük problémám. Valószínűleg csak én vagyok szerencsés... (maradjon is így :DDD )

thomasvold 3 milliót? lassan szobrot fognak állítani rólad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20306) Hubba12 válasza zsoltyyy (#20305) üzenetére


Hubba12
senior tag

Nekem is valahogy szimpatikusabb a hardverker:D
De az iponal sincs bajom:)

(#20304) thomasvold: értem akkor gyorsan hozzák:) :R

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#20307) TechN7ne válasza Hubba12 (#20306) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon jó árak vannak a hardverker-ben,azt nézzem hogy egy Aqua-s sima GTX650 árából náluk már egy GTX650ti-t kapni,le a kalappal előttük! :R

(#20308) thomasvold válasza Hubba12 (#20306) üzenetére


thomasvold
őstag

:K :R

(#20305) zsoltyyy : Nem kell, hogy szobrot állítsanak, de az alaplapomat, azt kicserélhetnék :)

[ Szerkesztve ]

(#20309) Hubba12 válasza TechN7ne (#20307) üzenetére


Hubba12
senior tag

Tudom szinte mindig ott vásárolok szoktam ismerősöknek konfigot össze rakni mindig náluk vásárlok be:D

(#20311) thomasvold: Az igen! :C :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#20310) marinea2 válasza TechN7ne (#20307) üzenetére


marinea2
addikt

aquát egyatalán még figyelembe veszi valaki? :Y

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#20311) thomasvold válasza marinea2 (#20310) üzenetére


thomasvold
őstag

Én oda egyszer mentem be, még a Pentium D-s korszakban,mikor bejöttek a kétmagosok. Akkor kezdtek már el csorogni a C2D procik is. Bementem, megkérdeztem, van-e Pentium D-s procijuk. A fiú bambán nézett rám és azt mondta,hogy olyan processzor nem létezik. Hirtelen nem kaptam levegőt, de még annyi erőm volt,hogy kiforduljak az ajtón. Többet nem mentem arra.

[ Szerkesztve ]

(#20312) TechN7ne válasza marinea2 (#20310) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen,én figyelembe veszem mert évek óta náluk vásároltam,alkatrészeim zöme is onnan van,nem beszélve a megbízhatóságukról. Sok mindent cseréltek már nekem,de még pénzt is fizettek vissza másfél év után. :K Igaz,egy picit drága,de velem szemben van a Dohány utcai boltjuk,lehetséges ezért döntöttem sokszor mellettük. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20313) Silentfrog válasza marinea2 (#20299) üzenetére


Silentfrog
veterán

A minap vissza egy videokártya árát,több mint 7 hét után. Bár mint minden bolt ha garanciáztatnak akkor visszaküldik a gyártóhoz,de van olyan is ami ha nem ér vissza 15 napon belül akkor saját készletből küldik vissza.
Az Ipon jó bolt én szeretem,de én még sosem tudtam gariztatni 5-6 héten belül semmit. /több vga kártya,alaplap és cpu is volt már ezekben/

(#20312) TechN7ne Ezt nem kellett volna írnod ,most majd küldenek át érdeklődni,te úgyis szemben laksz. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20314) tixem válasza Silentfrog (#20313) üzenetére


tixem
addikt

5-6 héten belül? 15 munkanap a határidő, én biztos rájuk robbantottam volna a boltot ennyi ideig szórakoztak volna velem. Nem számít hogy, meg kell neki oldani neki a rá kiszabott határidőn belül, ha nem akkor mondhatod hogy köszike kérek újat vagy a vételárat.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#20315) Silentfrog válasza tixem (#20314) üzenetére


Silentfrog
veterán

Hidd el én lefutottam már ezeket a köröket...
15 nap az egy illúzió egy délibáb,nem létezik! :P
Ha az ember a hátsóját veri a földhöz akkor sem kapja meg 15 napon belül.
A jogszabály is kimondja 15 napon belül törekedni kell a javításra. Ez nem jelent kötelezettséget. :(((

[ Szerkesztve ]

(#20316) tixem válasza Silentfrog (#20315) üzenetére


tixem
addikt

hát nem tudom, én egy vga-val voltam összetűzésben egy üzlettel, nekem a fogyvédők azt mondták, hogy 15 nap alatt KELL nekik így vagy úgy végezni a dologgal. A szabálytalan számlákról, garanciajegyről, és a nekik kötelezően betartandó szabályokról és előírásokról való tudomány totális hiányát nem is részletezném. :U

hihetetlen hogy némelyik bolt mit meg nem enged magának

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#20317) Silentfrog válasza tixem (#20316) üzenetére


Silentfrog
veterán

A "kell elintézni" jó pár éve megszűnt,helyette a" törekedni kifejezést" használják. :DDD

Régebben 15 nap után cserekészüléket voltak kötelesek biztosítani és 30 nap múlva szó nélkül kötelesek voltak visszatéríteni a vételárat,vagy az ellenértékét levásárolhatta az illető.

Egyébként a egy blogba / de lehet,hogy itt/ volt szó a garanciáztatásról és egy régi tag mondta,hogy a ASUS MAXIMUS EXTREME alaplapját 5 hónap / !!! / múlva kapta vissza garanciából.

[ Szerkesztve ]

(#20318) AAntii válasza tixem (#20316) üzenetére


AAntii
őstag

SilentFrog írta jól: nem kötelező határidő a 15 nap, csak egyfajta iránymutatás, ajánlás.
Helyi kiskerben: Eddigi tapasztalataim: vagy rögtön cserélték, mert volt cseredarab, vagy két héten belül megkaptam a cseredarabot.
Pixmánia: Be tudok számolni egy pixmániás, 2 hónapig elhúzódó garancia ügyintézésről, ami abból a szempontból kellemes tapasztalat volt, hogy a dolog végére visszafizették a vásárláskori teljes vételárat (a jogszabályoknak megfelelően). Hardverker: szintén korrekt és gyors ilyen szempontból
Az iwaynél: egy hónap volt, mire pont került a dolog végére, de az is megnyugtatóan rendeződött.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#20319) tixem


tixem
addikt

hát nem tudom, nálam kicsúsztak a határidőből és még cseredarabot se voltak hajlandóak adni.

Na ekkor előrukkoltam a szabálytalan számla és garanciapapír hogysmintjével, majd a panaszrögzítő formanyomtatvány teljes hiányának szankcióiról tájékoztattam a kedves eladókat. Úgy tákolt össze egy vásárlói kifogásról szóló papírt word-ben, hát ez már azért durva :((( Majd a fentieket halva minden tiltakozásuk ellenére (légyszi ne, hahaha dehogynem) firkantottam a panaszkönyvbe egy jó oldalnyi kisregényt, és végül megfenyegettem őket, hogyha nem adják vissza a vásárláskori árat, bíróságra viszem a dolgot, és ott a fenti dolgok miatt minimum 200 ezres büntetéssel számoljanak :DDD

Kellőképpen teli szaladt a gatya, már nyílt is a kassza, és még egy szép kis borítékba is beletették a zsetont. A nemjóját neki :((

(#20320) Silentfrog

azért ez durva

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#20320) Silentfrog válasza tixem (#20316) üzenetére


Silentfrog
veterán

(#20319) tixem.: Szerencséd volt,már a fogyasztóvédelemtől sem tartanak a legtöbb helyen.
Én nem is fenyegetőzök csak sűrűn érdeklődök.
Többre jutok vele tapasztalataim szerint,hamarabb visszakapom így! :)

Most egy kicsit belekavarodtam a szerkesztésekbe ennél a hozzászólásnál. Sry. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20321) KAMELOT válasza Silentfrog (#20320) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyen esetek végett jó ha jóban vagy az eladóval, úgy 2 nap alatt becseréli neked ha rossza termék. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20322) TechN7ne válasza Silentfrog (#20313) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Aqua-nál ilyen nincs,általában 3-4 munkanap mire letesztelik a leadott terméket és az eredmény után már cserélik is,vagy ha nincs már készleten az adott termék,levásárolható az összeg,vagy a vevő kérésére visszaadják a vételárat. :K

(#20323) KAMELOT válasza TechN7ne (#20322) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát kb. ilyen egy fair-play bolt. Nálunk is így van a helyi üzletben. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20324) Silentfrog válasza TechN7ne (#20322) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sajnos nálam most "hardverhullás" volt és egy 2 tb-os merevlemezem is elhalt.
15 napja van pont az Aqua-ban.
Onnan kaptam már vissza hardvert 3 hét múlva,de pár nap alatt sosem

(#20325) Attix82 válasza KAMELOT (#20323) üzenetére


Attix82
őstag

Nem csak azt kell vizsgálni, hogy tényleg hibás e, hanem miért lett olyan amilyen. Vagy hiányzik e belőle valami (laptop, nyomtató stb). Ezért szükséges a szakszerviz sok terméknél mert ők jobban tudják minek kell ott lenni.....

CPU, memóriák pl gyorsan megvan a hiba + nem is javíthatók.

Termékfüggő mi mennyi ideig tart.

(#20326) Peti102010


Peti102010
csendes tag

Sziasztok

Úgy tűnik hamarosan tönkre megy a videokártyám, ezért szükségem lenne egy másikra.

A gépem:
Intel Core 2 6600 2.4GHz
4 GB Ram
Chieftec 550W GPS-550AB A

A gépemet leginkább irodai munkára, böngészésre, filmnézés használom. Játékokból egyedül a Starcraft 2-nek kell mennie. Két monitort használok 1920x1080 és 1280x1024

Új kártyában gondolkodom, 10-15000-t szánnék rá.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#20327) sutyesz96 válasza Peti102010 (#20326) üzenetére


sutyesz96
őstag

"Úgy tűnik hamarosan tönkre megy a videokártyám, ezért szükségem lenne egy másikra."
Ne légy negatív! :DD

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#20328) marinea2 válasza Peti102010 (#20326) üzenetére


marinea2
addikt

Mid volt eddig?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#20329) anytime válasza KAMELOT (#20323) üzenetére


anytime
őstag

Imadom, a "helyi uzlet" kifejezest:), de tenyleg!
Ha nem vagyok indiszkret (ha igen, skip-eld a hyz-emet), hol nyirod a vasat?

(#20330) Peti102010 válasza marinea2 (#20328) üzenetére


Peti102010
csendes tag

GeForce 8800 GTX

(#20331) marinea2 válasza Peti102010 (#20330) üzenetére


marinea2
addikt

6670 jó lesz. ddr5-st keress

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#20332) Buci21 válasza Peti102010 (#20330) üzenetére


Buci21
addikt

HD 6570 kicsit gyengébb, de új és garis, van belőle passzív is :D 14K használtan 5770, ami kicsit izmosabb a vén 8800GTX-nél :D

(#20331) marinea2 :
10-14k-t szánna rá, mindig én kapom meg, h olvassak előbb, és most végre mondhatom én :P

[ Szerkesztve ]

(#20333) marinea2 válasza Buci21 (#20332) üzenetére


marinea2
addikt

:R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#20334) Silentfrog válasza anytime (#20329) üzenetére


Silentfrog
veterán

Definiálom a helyi bolt kifejezést.:
Az a boltot nevezzük így ami nem fővárosi,tehát vidéki kis helyi vállalkozás,ami a vásárlókból él,és érdeke segíteni a bajbajutott többnyire bajuszos ,gumicsizmás embereken akiknak általában olcsó árszegmensbe tartozó borosüveg lapul a bal zsebükben! :P :DDD
/tehát ,pont úgy néz ki mint én! ;] /

(#20335) sg22


sg22
senior tag

sziasztok!

full hd jatekra szeretnek vga-t.
kb ugyanannyiert tudnek hozzajuk jutni, melyik lenne a jobb vetel?

asus 7770 directcu top, garival dobozban (70 euro)

vagy

vtx3d 6850 x edition, gari nelkul dobozban (75 euro)

what should I do about this?!

(#20336) tixem válasza sg22 (#20335) üzenetére


tixem
addikt

7770 egyértelműen

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#20337) Buci21 válasza sg22 (#20335) üzenetére


Buci21
addikt

erősebb a 7770 kicsit, új, garis, modern :D és DCU hűtés van rajta :C az a 70 euró nagyon jó ár érte, neweggen 115 dodó felett (90eur) láttam csak őket :D

(#20338) Bogyó bá' válasza Silentfrog (#20334) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

(Kisvárosi) helyi bolt az, ahol nem veszünk semmit, ami 2000,- forintnál drágább. Ők azok, akik havi 2 db eladott videokártyából, és 5 doboz floppyból próbálnak megélni, természetesen ennek megfelelő az árképzésük. Ha valamit szeretnél, az nincs, de majd holnaputánra hozat. Holnaputánra a webshopokból én is tudok hozatni, 30%-kal olcsóbban, fuvardíjjal együtt is. A polcon - nem viccelek - Compaq márkájú, Pentium IV-es processzorú laptop virít, "kéccázhatvanezeré' " , már idestova 10 éve... A Codegen (Mercury !!!) tápot annyiért adja, amennyiért jobb helyen Enermaxot kapsz. Na, de legalább az van készleten. Kettő. Már 5 éve. Szóval ilyen a "helyi bolt". :))

Szerk: ja, és nála még van OEM Windows 98 telepítőkészlet, bontatlanul. Egy darab. Istenem, nem sikerült még elpasszolnia... :DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20339) Beretvás válasza Bogyó bá' (#20338) üzenetére


Beretvás
addikt

XD

(#20340) Silentfrog válasza Bogyó bá' (#20338) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem ugyanabba a kisvárosban lakunk ezek szerint! :)

[ Szerkesztve ]

(#20341) anytime válasza Silentfrog (#20334) üzenetére


anytime
őstag

:R , ma is tanultam valamit:), amit most uberelni fogok :)
En olyan pici helyen lakom, hogy ott meg helyi uzlet is sincs:), marad a net es a GLS.

(#20342) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Nem azért de ha már ennyire panaszkodtok, akkor nálunk van üzlet kínálat nem sok minden van, de a tulaj sosincs ott :D az édesanyja szolgál ki ha CD-n kívül mást akarsz akkor meg kell várni a tulajt :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#20343) taknyi válasza Sondi1986 (#20303) üzenetére


taknyi
aktív tag

+1 kétforintos beruházás és már vinnék is mint a cukrot... ;)

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#20344) Beenx


Beenx
csendes tag

Mi a vélemény/tapasztalat a Gigabyte HD 7870 esről megéri?
//
CPU: AMD FX-8320
PSU: FSP Raider 550

(#20345) bandi0000 válasza Beenx (#20344) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ár érték arányban nagyon jó a 7870, bár a gigabytot nem nagyon szeretik itt a fórumon, asus-t vennél azzal biztos nem fognál mellé

Xbox One: bandymnc

(#20346) TechN7ne válasza Silentfrog (#20324) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ne haragudj,de egy szavadat sem hiszem. Dohány utca mellett a Nagydiófa utcában van a szervizük,soha nem volt 4 munkanapnál több egy tesztelés,pedig van vásáróltam már ott párszór. Van is egy zsák bizonylatom erről,ha kell be is be szkennelem neked :) Te valahol nagyon máshol járhattál...

(#20347) Silentfrog válasza TechN7ne (#20346) üzenetére


Silentfrog
veterán

Adok neked garanciaszámot,ha átmész és megkérdezed,hogy mi van vele a a leadott merevlemezzel,még meg is köszönöm és dobok egy virtuális pacsit... :DDD

Idézek a mailből.:
"A termék beérkezett szervízünkbe, és XXXXX számon felvételre került a
rendszerünkben!
Kérem amennyiben információra van szüksége a termék állapotával
kapcsolatban,
kérdését E-mailben tegye fel, és a levelében tüntesse fel a fenti számot!

A várható ügymenet 2 hét.

Üdvözlettel:
AQUA Szervíz

2013.05.13. 16:42 keltezéssel, Garancia Electromax "

Vagy időhurokba kerültem vagy elmúlt az általad említett pár nap! ;]

Hopsz ,irok is nekik ez már nem 2 hét ,hanem 3.

[ Szerkesztve ]

(#20348) Silentfrog válasza TechN7ne (#20346) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ja igen, a kell ezt be is szkenelem neked!
Csak azért mert egy szavamat sem hiszed,ergo hazugnak nevezel. :P

[ Szerkesztve ]

(#20349) Djsaba


Djsaba
senior tag

7870 SUP?

Na igen, fogalmam sincs, hogy miért ennyiért adja. Főleg hogy 50-be is pikk pakk megvennék. Ez egy nem best buy, hanem ... :D

[ Szerkesztve ]

(#20350) Hubba12 válasza Djsaba (#20349) üzenetére


Hubba12
senior tag

Nagyon jó ár még a villám ár is de már félek bármit is venni vaterán.

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.