Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151901) KAMELOT válasza Allihoppa (#151899) üzenetére


KAMELOT
titán

2000eu adja üzletben. Sokan kivárnak addig amig lemegy 1000eu környékére. Mennyit is bukott az üzlet? Mert ő a nagykertől vette! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#151902) Allihoppa válasza KAMELOT (#151901) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

szerinted a nagyker olyan jó áron adja?

[ Szerkesztve ]

(#151903) KAMELOT válasza Allihoppa (#151902) üzenetére


KAMELOT
titán

Már a megjelenéskor a MO-i nagyker keze rendesen benne volt az árakban. Akiknél ott marad és nem tesznek túl rajta, nagyot fognak bukni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#151904) Allihoppa válasza KAMELOT (#151903) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Aha. Sajnos elég rosszul látod a helyzetet, ha azt gondolod, hogy a többi országban nem hasonló a helyzet, mert van ahol még sokkal rosszabb is.

Egyébként tök jó, hogy előre látod merre fognak menni az árak. :) Bár nekem is az a megérzésem, hogy az NVIDA lejebb fog menni ha csak LHR lesz már, mert a madárnak nem fog kelleni. :d A chiphiány nagyon sokáig nem fog jelentősen lejebb menni az ár, tehát még sírni fognak nagyon sokáig az árak miatt. Aztán 1x majd jön rá az LHR exploit, hogy kicsit jobban fogyjon és megint felugrik az ára.

[ Szerkesztve ]

(#151905) jozefgucci1 válasza ribizly (#151900) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Most is van aprón , mit nem hiszel el ezen ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#151906) ribizly válasza jozefgucci1 (#151905) üzenetére


ribizly
veterán

Nem nem hiszem el. Hanem csak azt mondom az a forrás. Nekem is felajánlotta a bolt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#151907) jozefgucci1 válasza ribizly (#151906) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Jah bocs rossz szövegértés :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#151908) KAMELOT válasza Allihoppa (#151904) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem látok előre semmit, de ilyen áron egy sima user nem fog venni vga-t. 4-500eu is sok egy usernek nemhogy 1000-2000eu!?!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#151909) Allihoppa válasza KAMELOT (#151908) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

€4-500-ból mit szeretnél venni? Ha normalizálódik az ár akkor sem lesz elég pl. egy 3060-ra sem. Az még évek kérdése vagy talán sose fog bekövetkezni ennél a VGA generációnál. De mivel Magyarországon vagyunk egyelőre maradjunk a forintnál és a 27% ÁFA-nál. Egyébként jól megfogják szivatni azokat a német cégeket, akik 19% ÁFA-val adtak el Magyarországra, mert nagyon nem szabályos az. :)

(#151910) ribizly válasza Allihoppa (#151909) üzenetére


ribizly
veterán

Nehogy azt hidd. Már most elindultak bizonyos kártyák lefelé igen nagy lendülettel. ;)
Pár hét ilyen árfolyam mellett és már pattannak is fel apróra a rig-ek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#151911) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A vram "használat" témakörben itt van egy kis infó a GN-tól.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#151912) KAMELOT válasza Allihoppa (#151909) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt most a userek 90%-ról beszélünk. Legtöbben komplett gépet akarnak 200-500k között. Ez itt a lényeg és ha nem csökkennek az árak akkor nem vesz senki vga-t, így gépet sem fognak venni. SK aprón oldalanként 20 vga van eladó. Első 10 oldalon csak 3090,3080,3070 van. 200 db 30xx van eladó. Senkinek nem kell még 1500eu sem! AKkor még ott a rengeteg bányászrig 5-10-15 vga-val!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#151913) Pkc83 válasza KAMELOT (#151912) üzenetére


Pkc83
őstag

Én ezért fohászkodtam már egy éve. Ugyan nekem most nem kell vga
de rohadjon csak rájuk a sok túlárazott vga a kapzsi fa..okra.
Kezdve a gyártókkal egészen a scalperekig. :K
Amúgy igazad van a felhasználók 90%-a 4-500eurós vagy még olcsóbb
vga-t akar és az lenne a normális ha ebbe az árba legalább a 3060/Ti,de
az msrp alapján majdnem a 3070-nek is bele kellene férnie.
Persze ez csak álom egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#151914) Qtya123 válasza ribizly (#151910) üzenetére


Qtya123
őstag

Jófogáson már szaporodnak az eladó rig-ek.
Csökkent az árfolyam, plusz meleg is van, nem tud úgy termelni a bánya. A félősebbek már kezdenek kiszállni. Persze ez még nem biztos, hogy tendenciát jelent a jövőre nézve.

(#151915) Allihoppa válasza ribizly (#151910) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Pár kis játékos kiszáll, de azt leszámítva nagy csoda nem fog történni, ugyanúgy hiány lesz.

[ Szerkesztve ]

(#151916) Hegyirabló válasza Csupingo (#151884) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"Kóros duttyi". :DD

Aquila non captat muscas.

(#151917) ribizly válasza Qtya123 (#151914) üzenetére


ribizly
veterán

Most pár hétre megvan a tendencia. A meleg miatt a legtöbb kisfelhasználónak vissza kell vennie.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#151918) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Jó de most azt is vegyük figyelembe szerintem, hogy aki benne van az üzletben akármilyen formában is. Akármennyi pénzzel, az nyilván nem fog a pénze ellen beszélni és mindenkit bátorítani fog, hogy most vegyen amíg még lehet, mert később már még magasabb lesz az ára. Vagy nem mond ilyet, de nem is fog a pénze ellen beszélni, hisz akár kicsiben akár nagyban játszik, neki az a lényeg, hogy legyenek userek akik elhiszik, hogy nem kell kivárni. :R

(#151919) Csupingo válasza Hegyirabló (#151916) üzenetére


Csupingo
veterán

A "Brickleberry" mesében volt. Ott játszott vele a medve bokszos ikszen. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#151920) Allihoppa válasza Scarletiel (#151918) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Van benne valami, viszont nekem az se baj, ha kivárnak. :)

(#151921) KAMELOT válasza Allihoppa (#151920) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerinted olyan sok embernek van itt 1-2000€ feleslegesen, hogy megengedhetik maguknak ezt a luxust?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#151922) Allihoppa válasza KAMELOT (#151921) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nem, de sajnos ennyibe kerül. Más zsebébe meg nem szoktam nyúlkálni, tehát nem tudom mennyi felesleges pénzük van, mindenki arra költ amire szeretne és megengedheti magának. Általában annyiért szokták adni, amennyiért megveszik a dolgokat. Én sem veszek 500Ft-ért 1l tejet, de más megveszi és nem különösen zavar, hogy ennyibe kerül.

Lehet, hogy a fórumon nem jellemző, mert ide nem az a réteg jár, de a valóságban sokan vesznek fel hitelt rá. :)

De miért írsz mindig eurót, ha itthon forint van? Tudom, hogy az USD-től és az EUR-tól függenek az árak, de itt szerintem mindenki forintba fizet a VGA-ért. :)

[ Szerkesztve ]

(#151923) Meggyi001

Nem gyenge [link]

https://gamergep.hu/

(#151924) KAMELOT válasza Meggyi001 (#151923) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet valami kamukéró a gyerek :DDD

DUPPLY: Annyiért adják, csak már nem veszi senki!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#151925) Allihoppa válasza KAMELOT (#151924) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Meggyi001: Be sem lépett már lassan 1 hónapja, nem hiszem hogy aktuális lenne :D

KAMELOT: Ha úgy van ahogy mondod miért nincs kártya, ha nem kell senkinek?

[ Szerkesztve ]

(#151926) giornalista válasza Allihoppa (#151925) üzenetére


giornalista
senior tag

KAMELOT: Ha úgy van ahogy mondod miért nincs kártya, ha nem kell senkinek?

szó sincs róla, hogy ne kéne senkinek. fontos érteni, hogy nem csak a magyar piac létezik. lehet, hogy itthon már lassabban mennek el 400e fölött bizonyos kártyák, de a külföldi piacokon ez már abszolút vállalható ár az ottani vásárlóerőt figyelembe véve. a magyar piacon éppen ezért meglehetősen sokára lesz majd "normál áron" VGA: a kereskedők maximalizálni akarják a profitot, a kereslet pedig továbbra is bőven meghaladja a kínálatot globálisan. ha nekünk még drága is X összegért a VGA, a francia, angol, amerikai vásárlóknak már annyiért is megéri majd. így pedig, érthető módon, hozzánk sem jut majd el olcsóbban - fel fogják vásárolni a külföldi boltok a készleteket, a magyar piacra jutó maradék pedig továbbra is magasabb áron lesz majd elérhető. én legalábbis erre számítok.

(#151927) Allihoppa válasza giornalista (#151926) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nekem annyira nem új információ, de köszönöm hogy megosztottad a többiekkel. :)

Egyébként sokkal nagyobb vásárlóerő van a VGA-kra Magyarországon, mint ahogy gondolod.

Másfelöl jó eséllyel már elérték a VGA kártya árak is a csúcsot, egy kicsit lejebb is ment az ár a múlt héten. Nem lehet tudni hogy alakul ez még, éppen kezdenek kinyitni a helyek és itt a nyár is. Kiváncsi leszek, hogy az AMD kártyák ára hogyan fog alakulni az LHR-es kártyák terjedésével.

[ Szerkesztve ]

(#151928) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,
Volna nekem egy Asus Geforce Gtx Dual 1070-es videókártyám (8 gb), és azt szeretném kérdezni, hogy a jelenlegi árak mellett ezt megéri fejleszteni, vagy inkább várjak még és a grafikán vegyek vissza? :)
Köszi szépen :)

(#151929) Pécsi gyerek válasza Meggyi001 (#151923) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#151930) Allihoppa válasza Quenmorr (#151928) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nekem iw két ventis ASUS Expedition 1070-es van és tökéletes. :) Csak annyi változott, hogy többért lehet eladni, mint amennyit 3 éve kiadtam érte. :D

Szerintem ne cseréld be a mostani kártyádat. :)

[ Szerkesztve ]

(#151931) giornalista válasza Allihoppa (#151927) üzenetére


giornalista
senior tag

persze, de külföldön még nagyobb. rengeteg pénz maradt az emberek zsebében az elmúlt másfél évben, a korábbiaknál is sokkal nagyobb a kereslet a VGA-k iránt külföldön is. arról nem is beszélve, hogy a 3000-es széria óriási ugrás, szintlépés a korábbi évek kártyáihoz képest. a gyártási kapacitások is szűkösek.

nem véletlen, hogy PS5-öt továbbra is szinte lehetetlen kapni itthon. külföldre már jut pár, de itthon nem jutsz hozzá.

(#151932) zooorba válasza giornalista (#151931) üzenetére


zooorba
tag

Ez érdekes hogy ott több pénz jut rá mégis kint olcsóbb a kártya mint itt ahol szinte senki nem tudja megfizetni ezeket az árakat. Ha mégis rászánja magát valaki hogy vegyen kártyát több tizezret spórol ha kintröl van a kártya . :)

(#151933) Allihoppa válasza zooorba (#151932) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Arról ne feledkezz meg, hogy ott 19% az ÁFA, nálunk meg 27%. Azt még hozzáteszem, hogy nem sokáig fogják 19% ÁFA-val küldeni Magyarországra a cuccokat, mert igencsak szabálytalan. Remélem jól meg is büntetik őket, hogy rontják a hazai piacot azzal, hogy 19% ÁFA kulccsal árulják a kártyákat, mert nagyon nem lenne szabad ezt csinálniuk. Csak nézz utána az ÁFA törvénynek. Az a legjobb benne, hogy a legtöbb zugnepper pont ezt az ÁFA különbséget használja ki, remélem a NAV velük is foglalkozni fog. :)

Nem azt szeretném, hogy ne lehessen onnan hozni kártyákat ha jobb az ára, hanem azt hogy tartsák be a törvényeket.

[ Szerkesztve ]

(#151934) rasotamas válasza Allihoppa (#151933) üzenetére


rasotamas
veterán

Azért itt a 27% áfával van messze a legtöbb probléma.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#151935) zooorba válasza Allihoppa (#151933) üzenetére


zooorba
tag

Akárhonnan számolom itt nem az áfa külömbség adja a végösszeg eltérését hanem a magyar kapzsiság! Egy példa most néztem egy német oldalon ez a kártya GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G LHR, 12288 MB GDDR6 220 ezer forint ugyanez egy magyar oldalon 438ezer kicsit nagy eltérés nem gondolod ?

[ Szerkesztve ]

(#151936) Allihoppa válasza zooorba (#151935) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

erre csak annyit mondok, hogy meg kell válogatni hol vásárolsz. csak sokan, jó eséllyel köztük te is nem fogod átgondolni azt, hogy xyz cég hogyan akart téged lerántani a chip hiány idején, és ha nála lesz valami 100 forinttal olcsóbb úgyis ott fogod megvenni. Az viszont könnyen lehet, hogy az még nem az új LHR-es kártya, ami itthon van. :) Az meg akárhogy nézed jóval többet ér.

Azért itt a 27% áfával van messze a legtöbb probléma.
Ez ellen nem tudsz mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#151937) zooorba válasza Allihoppa (#151936) üzenetére


zooorba
tag

Én általába körül járom a témát mikor ilyesmit vásárolok mert elég bízalmatlan vagyok de ha úgy érztem hogy megbízható a dolog megveszem ész nélkül nem vásárolok mert nincs kidobni való pénzem . Ja a kinti az lhr és nem az itteni.

[ Szerkesztve ]

(#151938) giornalista válasza zooorba (#151935) üzenetére


giornalista
senior tag

nincs egyetlen nagy ok. sok oka van, HUF-EUR árfolyam (tévedés a napi középárfolyamokkal számolni), ÁFA, piac nagysága, stb., stb. a kinti boltok árai mögött sem vagyok benne biztos, hogy ott van mindig a készlet. de benne van az is, igen, hogy a nyugatiak kevésbé manipulálják az árakat. nem is fogadnák túl jól a vevők. hiába van pénzük, tudatosabban költik, mint a keletiek. akik rárepülnek minden bizszniszre.

(#151939) Allihoppa válasza giornalista (#151938) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

hát az utolsó szösszenetben teljesen egyetértek, nem is hinnék itt sokan hogy a bolgárok vagy a románok mennyivel több pénzt adnak ki egy VGA-ért, mint amilyen árakról itt az értekezés megy.

Az előtte elmondottakkal, csak annyi a kivetni valóm, hogy az EUR/USD is elég fontos árfolyam. :) Azzal még kiegészíteném, hogy a magyar IT piac egész éves forgalmát a németek kb. 3 nap alatt csinálják meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#151940) zooorba válasza giornalista (#151938) üzenetére


zooorba
tag

Én ezt értem de hamár rákényszeritenek hogy kintröl vásároljak akár újat akár használtat nehogy már a magyar piacot kezdjem el sajnálni ,ők kényszeritenek rá hogy igy tegyek ! És persze ennek sok oka van ezért se gondolkodok el rajta hanem keresem az alternativát hiszen velem se foglalkozik senki !

(#151941) Allihoppa válasza zooorba (#151940) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Szerintem nem kényszerít rá senki, ott kell megvenni ahol szeretnéd. :) Ha bemész itt egy boltba és te azt mondod, hogy német áron akarod megvenni, egyszerűen annyit mondanak neked, hogy vedd meg ott. :)

[ Szerkesztve ]

(#151942) zooorba


zooorba
tag

Oké lehet a szóhasználat kicsit erös volt . :)

(#151943) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

RX 6700XT-t szeretnék venni nemsokára. Ebből melyik a legjobb típus (gyors, hűvös, halk)?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#151944) Allihoppa válasza Dr. Romano (#151943) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

asus tuf, strix
gigabyte gaming oc, vagy aorus

ezek a legjobbak nagyjából. :) csak a kérdés melyiket és mennyiért tudod beszerezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#151945) palfitom válasza Allihoppa (#151944) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyon nem csak ennyi, ez Radeon, nem Nvidia!
+ pl. Sapphire Pulse / Nitro+ / Powercolor Red Dragon / Red Devil.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#151946) Floyd80 válasza Allihoppa (#151933) üzenetére


Floyd80
addikt

Eddig távolsági értékesítésnél csak akkor kellett bejelentkeznie ide a külföld adóalanyoknak, ha elérték a tagállami összeghatárt, itt pl. 35.000 EUR volt, máshol 100.000 EUR.

Most július 1-től annyi változott, hogy ez lement egységesen 10.000 EUR-ra és két éves időszakot kell nézni, tárgyév és előző. Viszont nem kell ide bejelentkezniük, hanem saját adóhivataluknak bevallják magyar áfával egy felületen (ez a OSS) és akkor onnan majd ideküldik az ott befizetett áfát.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#151947) Dr. Romano válasza palfitom (#151945) üzenetére


Dr. Romano
veterán

DUPPLY: Az árak ahogy látom szépen lassan mennek lefelé, meg a kriptó is szakad most, úgyhogy bízom benne júli közepe/vége felé már 300k vagy akár az alatt is meg lehet fogni őket újonnan számlával.

palfitom: A powercolor hellhound is jó lehet?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#151948) zooorba


zooorba
tag

Csak egy tipp én ha magamnak kellene ezt választanám Sapphire Nitro+ Radeon RX 6700 XT

(#151949) Allihoppa válasza Floyd80 (#151946) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Szerinted ezeket az értékeket nem érték el a sok privát vásárlóval és a nepperekkel együtt? :D Nem kell ahhoz túl sok VGA-t eladni, hogy elérjék ezt az összeghatárt. :) Szerintem még azzal is durván alulbecsülöm, ha 1 millió eurót mondok.

Dr. Romano: Szerintem 330-340 sem lesz egyhamar a 6700 XT. Most kb. 370-380k magyar számlával a legjobb kisker ár. :)

[ Szerkesztve ]

(#151950) palfitom válasza Dr. Romano (#151947) üzenetére


palfitom
félisten

Az a belépő modelljük, azt nem sorolnám az élmezőnybe. (a legjobbakat kerested)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.