Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141601) trek81 válasza Redplee (#141600) üzenetére


trek81
senior tag

vagy nem buta és bőven sok az rx 5700xt ..2080..vagy..2080ti

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#141602) NightGT


NightGT
senior tag

Garis 2080Ti, vmi jó VRM-el 180-200é, aztán power limit delete, kopp OC, közel 3080 szint - bár villanyszámlán elmegy a különbözet

3070en a tomshardware tudott 6%ot húzni, pedig az újságíró jó eséllyel válogatott kártyát kap

(szerk: oké, nem fog ez menni, gyári hűtővel nem szerencsés erőltetni az efféle mókát)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#141603) KAMELOT válasza trek81 (#141594) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd megveszem nyáron olcsón. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#141604) Chris1983107 válasza palfitom (#141596) üzenetére


Chris1983107
tag

Nee. Amúgy egy dologra lennék kíváncsi. Az ilyen hiénák vagy az angolban "skalpolók'-nak nevezett egyedek a számlát is adják a vásárláshoz? Tehát, ha én tőle megvenném akkor a garancia miatt kéne, hogy kapjam a számlát is. Nekem biztos kellemetlen lenne, ha látszódna az eredeti ár. Na mindegy csak filóztam. :D

(#141605) Redplee válasza Chris1983107 (#141604) üzenetére


Redplee
senior tag

úgy szokták ezt hirdetni, hogy "garancia rajtam keresztül"

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#141606) kolopele


kolopele
nagyúr

Minek várjon akinek van rá pénze? Én is megvettem a 3090 - et, más kérdés hogy hibás volt, így most kivárok, azért a 2080 Ti - vel még elleszek egy darabig. Mondjuk az enyém venti hibás volt, ami abszolút nem jellemző, de van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#141607) Grave_444 válasza Redplee (#141605) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az lehet, hogy Azla garipapíron nincs összeg írva?

(#141608) arcitec válasza trek81 (#141594) üzenetére


arcitec
addikt

Mé mire számoltál , nem mindenki él átlagkeresetből ... nézzé má körül ... :D

(#141609) kolopele válasza arcitec (#141608) üzenetére


kolopele
nagyúr

Senkinek nem kötelező abból élni, ez nem olyan mint a korona ami ellen semmit nem tehetsz, és ami miatt mi is itthon maradunk családostul a héten egy pozitív teszt miatt, hogy enné meg a fene :W

(#141610) kwzatz válasza kolopele (#141606) üzenetére


kwzatz
őstag

Mármint garanciáztatásra vársz? Miért nem veszel addig egy másikat rongyos 760 ezer Ft-ért? Most is van iponon. Így van, ahogy mondod, ha van pénz, akkor 2-3 hétig nem csak a magas árak, hanem a gari miatt sem szabad várni. Ennyire ne verjük már a fogunkhoz a garast, az önbecsülésünkből nem érdemes lejjebb adni. Mialatt mások rég a 3090-et nyüstölik, hogy lehet egyáltalán egy vérgyenge 2080Ti-vel szuboptimális körülmények között játszani? ;]

(#141611) kolopele válasza Grave_444 (#141607) üzenetére


kolopele
nagyúr

Alza garin rajta van az összeg. Olyan esetekben nem kapsz papírt semmiről, amikor egy bolt a felhőben tárol mindent, nálunk is ilyen a két számtech bolt, gond van csak visszaviszed, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#141612) kolopele válasza kwzatz (#141610) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tanultam a 2080 Ti - ból, amikor harmadikra sikerült jót kapnom, közben vagy két hónap telt el. Most kivárom amíg minden a helyére kerül, nem lesznek hibás készletek, stb. Nem garanciáztattam, visszakértem az árát. Aztán kíváncsi leszek mit produkál majd az AMD is, bár monitort annyira nem cserélnék, de semmit nem lehet tudni. Nem az ár a fő gond most, hanem amit az nvidia művel.

[ Szerkesztve ]

(#141613) VGNGR válasza kolopele (#141612) üzenetére


VGNGR
senior tag

2020 - az év amikor Kolopele Amd konfigot épít... :DDD

(#141614) kolopele válasza VGNGR (#141613) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért is ne? Állítólag jók lesznek az új procik is, csak érjem meg................

(#141615) kwzatz válasza kolopele (#141612) üzenetére


kwzatz
őstag

Akkor így nagyjából megválaszoltad a 141606-os hsz-edben feltett kérdést önmagadnak végül is. :D

(#141616) KAMELOT válasza VGNGR (#141613) üzenetére


KAMELOT
titán

Kolopele: The begining of a Red Era (sci-fi horror) ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#141617) kolopele válasza kwzatz (#141615) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha úgy nézzük, jogos :)
KAMELOT: Ugye érződik, hogy vírus van a házban? :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#141618) KAMELOT válasza kolopele (#141617) üzenetére


KAMELOT
titán

Várjuk meg az éles teszteket, árakat! Aztán vakcina vagy vírus mutálódás! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#141619) palfitom válasza Chris1983107 (#141604) üzenetére


palfitom
félisten

Törölte a hirdetést (valszeg nem bírta a hozzászólások igazság-tartalmát).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141620) Chris1983107 válasza palfitom (#141619) üzenetére


Chris1983107
tag

Biztos platformot vált, irány a jófogás. :D

(#141621) palfitom válasza Chris1983107 (#141620) üzenetére


palfitom
félisten

Ezeket az emberkéket fel kellene rakni valami "szégyenfalra"!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141622) Maxell014 válasza palfitom (#141621) üzenetére


Maxell014
senior tag

Nézd meg a playstation 5-el mit művelnek aprón.... Abból is felrugnám a csillagos égig az összes sutyerákot

(#141623) kolopele


kolopele
nagyúr

Mindenki annyiért adja, amennyiért nem szégyelli, kár ezen ennyit hőbörögni, már nem azért. Elviszik őket? Igen. Akkor? Ha meg nem, majd csökkentik, főleg ha az üzletekben is lesz normális készlet olcsóbban. Üzletben sem olcsóak (már amikor van), és mindig azok lázadoznak az árak ellen, akik egyébként sem vennék meg soha.

[ Szerkesztve ]

(#141624) VGNGR válasza palfitom (#141619) üzenetére


VGNGR
senior tag

Pedig én csak megemlítettem, hogy a tömegével gigahaszonnal árult motyói után biztosan szépen adózik is. ;]

Kolopele: szerintem meg ha valaki két kattintással 100 ezer forintot akar keresni, az minimum etikátlan, egyébként meg adózatlan jövedelem...

[ Szerkesztve ]

(#141625) solfilo válasza kolopele (#141623) üzenetére


solfilo
veterán

Persze, kereslet-kínálat, ettől még nem szimpi az ilyen vadkapitalista hozzáállás. Nincs is szüksége a kártyára, de gyorsan megveszi, hogy aztán felárral értékesítse azoknak, akik elől felvásárolta, hadd ne kelljen tapsikolni hozzá.

solfilo

(#141626) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Nyilván nekem sem szimpatikus ez a hozzáállás amit taglaltatok, de felesleges ezen háborogni tényleg, kereslet-kinálat :)
Kicsit olyan ez mint mondjuk Twitchen a semmi mással csak jó alakkal meg ikrekkel rendelkezők akik mindent is kitesznek, és keresnek 20X annyit mint a magyar átlagkereset a rendkívül megerőltető " just chatting " üzemmóddal, esetleg mondjuk onlyfanson küldenek pár nudeot pár 1000$ della adomány után azt szevasz :)

(#141627) Maxell014 válasza kolopele (#141623) üzenetére


Maxell014
senior tag

Az a baj, hogy nagyon elvagy tévedve azért mert Te jól keresel ennyire... Itt nem csak az a helyzet, hogy mindneki maga sorsa kovácsa. Ha mindenki jogász meg vállalkozó volna akkor ki a faszom csinálná meg a többi munkát ? Nem tudnál elmenni boltba se és élnél a dzsuva mocsokba meg egy csomó dolgot nem tudnál használni amit a munkások raknak össze gyártanak le az ápolókról nem is beszélve de nyugodtan hord csak fent az orrodat és megint jól elvagy hogy okosat mondtál...

[ Szerkesztve ]

(#141628) koko52


koko52
veterán

Szegény kisboltokat drágán látja el a nagyker, hát persze:

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#141629) nyul105 válasza TheNewDawn (#141626) üzenetére


nyul105
senior tag

Ez azért annál több, a kereslet kinalat az lenne, ha a bolt adná drágábban.
A scripttel való figyelése a készletnek már alapból felvet kérdéseket, az, hogy valaki gazdag, és felveri az árakat még1 új szint. Az, hogy mennyire törvényes, adózik e utána még1 szint.
Egyébként ha lenne 100x ennyi kártya, de ugyanez történne, azt is kereslet kínálattal magyaráznád?

Gondolom az se lenne jó, ha valaki felvásárolná magyarországot, és minden 100x annyiba kerülne, de és a felhalmozott megtakarításod mehetne wcpapírnak...
Vagy az is kereslet kínálat lenne szerinted?
Túlzás, tudom, de megtörténhetne...

[ Szerkesztve ]

(#141630) arcitec


arcitec
addikt

Nem értelek benneteket. Ki kell várni míg annyi lesz a polcokon, hogy már nem nagyon viszik, sőt akciózni kell majd , hogy vigyék, lesz az is. Addig meg mindenki annyiért adja, amennyiért elviszik, nem létszükséglet, szerintem ezért nem járhat bünti.. Vagy igen? De igen , annak aki megveszi már eleve büntetés lesz amikor pénzbeni értéken elavul a cucca a vételi árához képest(Már amennyiért vette. ;] )
A 1660S majd 1 éve 75 -ért vettem spaklival , meg ecsettel,meg kábellel. :B
Jó vétel volt vagy sem? :U

[ Szerkesztve ]

(#141631) Maxell014 válasza arcitec (#141630) üzenetére


Maxell014
senior tag

Én nem értelek téged és a többség sem.. Azért kell nekem kivárni heteket hónapokat, mert más haszon leső gerinctelen majom így akar meggazdagodni ami amúgy igencsak a törvényesség határát súrolja ??

(#141632) arcitec válasza Maxell014 (#141631) üzenetére


arcitec
addikt

Ne vegyed már magadra, és azt sem hogy a többség veled van , max az itt nyilatkozók néhányan. Továbbra sem értem az észjárást, mert ha olcsóbb lenne akkor is csak 5 jutna. (Ja és ne tekerd ki,remélem érthető a csak 5 darab.) Az meg, hogy felvásárolják és drágábban adják, ilyen az élet.Továbbra is azt mondom, ha van aki megveszi, tegye. Neki csak ez a pénzkereset jutott. Örülj , hogy téged jó biztos munkáért megfizetnek.Nem buborékban kell élni. Lásd belépőjegyek felvásárlását stb . Szerinted a maffia(nyilván nem RTX kártyából) miből él és a gazdasági bűnözők? :U Részemről ez a vélemény és elnézést,remélem nem bántottam meg senkit. :R U.I Ismétlem akkor kell venni, amikor már spaklit is adnak hozzá jóval olcsóbban. Egyébként aljas dolog tudom, én is azt mondom. De hát ez élet nem mindig habos torta és senkinek sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#141633) koko52 válasza arcitec (#141632) üzenetére


koko52
veterán

Szóval aki dolgozik és nem ér rá az ujját a gombon tartani a vásárláshoz az várjon hónapokat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#141634) solfilo válasza arcitec (#141632) üzenetére


solfilo
veterán

"Szerinted a maffia(nyilván nem RTX kártyából) miből él és a gazdasági bűnözők?"

Csak a szemem káprázik vagy tényleg azzal mentegeted a nyerészkedőket, hogy a maffia is ezt csinálja? :D

solfilo

(#141635) VGNGR válasza solfilo (#141634) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nem tudom sírjak-e vagy nevessek az ilyen eszmefuttatások láttán. :W

(#141636) Pkc83 válasza arcitec (#141632) üzenetére


Pkc83
őstag

"Neki csak ez a pénzkereset jutott"

Ezt te sem gondolod komolyan ugye?
Az a baj, hogy vannak ilyen ingyenélő,haszonleső,
munkakerülő,adócsaló........ sza.háziak. :W
Aki meg tisztességes munkával összegyüjti a
pénzt a hobbiára az nem tud "tisztességes"
áron vásárolni csak majd fél év múlva amikor
már tömve lesznek a polcok. Mondjuk szerintem
az se normális aki dupla áron megveszi tőlük. :(
De ezt már mindenki döntse el maga.

[ Szerkesztve ]

(#141637) kolopele válasza Maxell014 (#141627) üzenetére


kolopele
nagyúr

Erre a sértődött hangvételű megnyilvánulásra nagyon nincs mit mondanom (bár tudnék mit), de inkább nem. Köze nem volt a témához amit itt előadtál, de egészségedre :) Én sem pártolom az ilyen kisstílű seftelőket, de elfogadom, mert tenni úgysem lehet ellenük.

[ Szerkesztve ]

(#141638) arcitec válasza koko52 (#141633) üzenetére


arcitec
addikt

Azért látom elég sokan kitekerték, hiszen alant írtam,hogy ez a módszer nem az én világom. De látom az sem ment át , hogy ha csak 5 db van akkor sem tuti, hogy neked jut... :U
A gyártón kellene keseregni, hogy kiad valamit, ami még szinte nincs is ...
Az meg hogy a hobbid várat még magára , hát mit mondjak , sajnálom én is ... ;)
U.I: Az élet mindig drága sőt egyre drágább és nem csak a videjókari... ;]
Nem akarok tromfolni,de ott az új Iphone, azt meg talán pont a gyártó verte fel, vagy nem?Vagy az már más...?

[ Szerkesztve ]

(#141639) Maxell014 válasza kolopele (#141637) üzenetére


Maxell014
senior tag

Mondjad nyugodtan nem érdekel egyébként meg nagyon is volt köze amire válaszoltam. Be fejezem mert semmi értelme mert itt nagyon sokan más más világokban élnek..

U.I.: Az iphone topikban lehet pont erről megy a harc de ez vga topic
#141611kolopele

[ Szerkesztve ]

(#141640) kolopele válasza Maxell014 (#141639) üzenetére


kolopele
nagyúr

Semmi köze nem volt ahhoz ki mit dolgozik, ki hogyan él, melyik munka fontos vagy melyik nem. Ezt te keverted bele. Az Iphone topikhoz meg semmi közöm, a linkelt hozzászólásom meg érthetetlen minek kellett ide úgyszintén. Hivatalos számtech boltokról írtam, nem adócsalókról, meg gari hozzám szól jellegűekről.

[ Szerkesztve ]

(#141641) Maxell014 válasza kolopele (#141640) üzenetére


Maxell014
senior tag

Ezt akartam csak félre ment #141609kolopele
most már ne szemeteljük a topicot folytathatjuk privátban is
Köszönöm mester :R

[ Szerkesztve ]

(#141642) KAMELOT válasza Maxell014 (#141627) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd lesz kínálat akkor csökken az ár. Itt a hibás az aki meg is veszi ezeket ilyen felárral. Ha mindenki kivárna ezeken ott maradna a vga. Csak hát mindenkinek kell, mert nem tud mivel játszani.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#141643) kolopele válasza Maxell014 (#141641) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az igazságért sokan meg szoktak haragudni, ebben igazad van. Amúgy meg valóban privát téma, már ha egyáltalán ott is lenne értelme folytatni, de írj ha szeretnéd nyugodtan :)

(#141644) _Horka_


_Horka_
aktív tag

Nos, olvasva a hozzászólásokat és látva az árakat, pár gondolat jutott az eszembe.
Tisztességes kereskedés, tisztességes haszonnal. A jelenlegi állapot vérlázító pofátlanság, semmi több. Nyilván, van összefüggés kereslet és kínálat között, de könyörgöm, ez messze nem tisztességes kereskedés. Aukciós házakban elmegy a pofátlan licitálgatás, de ostoba az, aki ezt egy kereskedelmi hálózatnak elnézi. Az meg még ostobább, aki ki is fizeti ezt a mérhetetlenül aljas árat valamiért, ami nem ér (és tudjuk, hogy nem ér) ennyit. Járulékos vesztesége ennek az ostobaságnak, hogy a kereskedők (ezek után a markukat dörzsölgetve és jogosan) tartják, vagy akár még emelik is az árakat. Mert a hülyék megveszik még így is. Még ha a bőrdzsekis fószer szignózta volta pici újjacskáival, de nem. Nem fizetsz többet valami egyediért, csak a kereskedők aljasságának adsz táptalajt. Ők meg röhögnek rajtad. Pontosabban, mosolyognak a markukba. Normális országokban, normális vársálói és eladói kultúrával ilyen nem történhetne. Persze az aukciós online felületeken igen, de pl. nézzük csak meg, mi történt az MSI egyik leányvállalatánál (MSI - Starlit fiaskó: [link] )... pofátlanok voltak ők is, de nem volt merszük "boltban" ilyet megtenni... kivitték az E-Bay-re. Azonban az értelmes vásárlók (Te jó ég! Nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyet is leírok a nagy USA korántsem túl tudatos vásárlói közösségéről...) lebuktatták a céget. Na most nézzük meg idehaza: az "okosok" még le is fikázzák azokat, akik nem hajlandóak kifizetni a "sarcot". Gratulálok! Éppen az ilyenek miatt tehetik meg (meg persze a fantasztikus törvényi szabályozás miatt - BTW simán büntetném az ilyet, mert ez visszaélés) kereskedőink azt, amit most (is) tesznek. Félreértés ne essék, megvehetném én is, hogy megveszem a majd 2x áron kínált portékát... de hogy idézzem a klasszikust : "Hülye azért nem vagyok!" :D

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#141645) fauv


fauv
őstag

Anno 5 évet vártunk egy új autóra. Ugyan ez volt. Akkor is voltak sokan akik ebből éltek,több mint 10-20 autóra volt foglalásuk és az új autót még aznap busás haszonnal tovább adták.
Ez hány évig ment? Most meg kivan bukva mindenki, ha azonnal nem tud venni valamit, mert várnia kell 1-2 hónapot.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#141646) Redplee


Redplee
senior tag

A fogyasztói szokások változnak :D
ma ha nem kapsz meg valamit két perc alatt már facebookon értékelsz h a jo k anyjukat...
évekig várni manapság... arra “nincs idő” h az emailedet akkor nyisd meg amikor már megálltál az autóval, nem, vezetés közben kell, minden azonnal.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#141647) Pkc83 válasza _Horka_ (#141644) üzenetére


Pkc83
őstag

Az mellet , hogy teljesen egyetértek veled
azért megkérdezném a bőrdzsekis palitól,
hogy akkor hol is vannak az 5 és 700 dolláros
kártyák? A magyar piacot hagyjuk is de például
németben is a 3070 kerül annyiba amenyibe a
3080-nak kellene már ha lehet kapni egyáltalán.
És ezt jelentette be hatalmas vigyorral a
száján. Akárhogy is de nekik kellett/kellene
valamit tenniük ez ellen mert az ő renoméuk
romlik már sokadszorra.

(#141648) _Horka_ válasza fauv (#141645) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Igen. Valóban volt ilyen, de ez most egy kicsit más is. Boltokban, hivatalos kereskedőknél (!!! - hogy a példádnál maradjunk, legyen a neve MERKÚR :) ) is el vannak szállva az árak. Láttam 420.000 HUF-ért 3070-es kártyát. Persze, voltak és vannak nyerészkedők, de ez (szerintem) kereskedők esetében nem lenne megengedhető. Ilyen pofátlan mértékben biztosan nem.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#141649) kolopele válasza _Horka_ (#141644) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem ostoba aki megveszi, hanem szüksége van rá. Nem ugyanaz.

(#141650) nyul105 válasza arcitec (#141638) üzenetére


nyul105
senior tag

Ha az iphone drága, akkor ott a szabadverseny, jön a samsung kiadja olcsóbban, azt veszik. Van választék.

Jobb példa: van 2 pékség, egyikben 20ft a kifli, másikban 30. A 30 ftos útbaesik, ott veszem... vagy mert a 20 ftosban kifogyott.

DE: Skalperünk odamegy a pékhez, megveszi a 200 db kiflit, majd beáll az ajtóba árulni. Te meg vegyed meg 20 helyett 40, 30 helyett 60 ftért.

Ez szerinted totál rendben van, ce la vi?
Azzal egyet értek, hogy sokat nem lehet tenni ellene, bár én az ilyeneket bannolnám a boltok/gyártók helyében. Gyakorlatilag ez elég durva kiesés, ha 14 nap múlva visszaviszik a 25 kártyát, és a kereskedő "bontott"ként adhat(ná) csak tovább.

Példában: a szárazkiflit este visszaviszik a pékségbe...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.