Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142201) solfilo válasza h1ght3chzor (#142199) üzenetére


solfilo
veterán

Nem ismerem egyiket se, ha nem lesz válasz, kérdezd a tulajokat.

solfilo

(#142202) hahakocka válasza h1ght3chzor (#142199) üzenetére


hahakocka
senior tag

Sapphire! Az Asusról nem jókat hallani. S nekem is volt egy HD 6870 Asus annó pont 3 év gari lejárat után pusztult meg a memóriája egy része mert ott elspórolták mint kiderült sorozatszinten a vrm hűtést....

(#142203) Redplee


Redplee
senior tag

5 naposan fura hang kezdett jönni a 3070 Giga Gaming OC ből :U

Olyan, mintha a ventillátorok beleérnének valamibe és emiatt enyhén kattógó hang szerűséget lehet hallani... De nem a ventikkel van a baj, mert leállítottam őket és továbbra is csinálja. De csak akkor van ilyen hangja, ha egy játék ON. Desktopon nem csinálja...

Faja...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#142204) mcs válasza Redplee (#142203) üzenetére


mcs
veterán

Ha lehetséges, állj el a vásárlástól és válassz másik gyártót. Gigabytenál ez sajnos nagyon gyakori probléma.

(#142205) arcitec válasza Redplee (#142203) üzenetére


arcitec
addikt

Ráadásul itt [link] sokkal jobbak vannak, jóval olcsóbban mint a Giga. ;)
Tényleg a fentiekből vajon melyik lehetne a legjobb vétel?

[ Szerkesztve ]

(#142206) kolopele válasza Redplee (#142203) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tipikus, a Giga ezen képtelen javítani.

(#142207) mcs válasza kolopele (#142206) üzenetére


mcs
veterán

Az a legviccesebb az egészben, hogy a Pascal megjelenése óta. Nem elég nekik a számtalan Youtube videó, a számtalan fórumos bejegyzés, és valószínűleg a számtalan e-mail is, nagy ívben tojik rá.

(#142208) wooqt válasza Redplee (#142203) üzenetére


wooqt
csendes tag

Nekünk egy másik fórumtárssal egyetemben a Palit Jetstream 2070 produkált hasonlót. Ha a ventifordulat túl lassan forog (15% alatt) akkor jelentkezett, úgyhogy nálam a 20%-os alapfordulat beállítása volt a megoldás. Bár ha álló ventikkel is csinálja akkor ez kilőve. :)

(#142209) kolopele válasza mcs (#142207) üzenetére


kolopele
nagyúr

A kérdés az, hogy miért tojnak az egészre? Az kellene, hogy senki ne vegyen tőlük kártyát, talán észbe kapnának kicsit. Baja nem lesz a kártyának, ez nem csapágy probléma, de marhára idegesítő, főleg azért, mert folyamatos forgás közben is produkálják bizonyos fordulat mellett, tehát még így sem tudod kiküszöbölni.

(#142210) VGNGR válasza arcitec (#142205) üzenetére


VGNGR
senior tag

Nesze nekünk 500 dolláros ár. És még ennek is örülni kell. :U

(#142211) Csupingo válasza Redplee (#142203) üzenetére


Csupingo
veterán

...ha állnak a ventik, akkor még mi tud kattogni egy videokártyán?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142212) kolopele válasza wooqt (#142208) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az előfordul, mivel azon a fordulaton már nem tudja az egyenletes forgást biztosítani, ezért ki-be kapcsolgat. Ez azonban könnyen orvosolható, míg a Giga esetében más a probléma forrása.

(#142213) arcitec válasza VGNGR (#142210) üzenetére


arcitec
addikt

Hát, aki akar vásárolni most tud. Én speciel max 100 amit adnék érte +- 20% de akkor az már nagyon de nagyon kellhetne. 3070-et vennék majd ha jól árasítva lesz max., addig a spaklis 1660S bőven elég... ;] (nekem).

[ Szerkesztve ]

(#142214) mcs válasza kolopele (#142209) üzenetére


mcs
veterán

Gyengén, lazán vannak felfüggesztve a ventik és eleve egyenetlenül is pörögnek. Szedtem már szét 1050et és 1060at is, és mindkettőnél ez lehetett a baj. Egy laza mozdulattal neki tudod nyomni a bordázatnak és a keretnek is. Az Asus Dual Evo 1660 Superem is pont ugyanilyen gyatra összeszerelésű volt, pedig az alapvetően hatékony és kellően halk hűtésű. :(

[ Szerkesztve ]

(#142215) Redplee válasza arcitec (#142205) üzenetére


Redplee
senior tag

Ez oké, csak a gigát nem scalper áron, hanem Alza áron vettem, 258ezerért...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#142216) Redplee


Redplee
senior tag

Hát azért úgy látom, hogy csak egy ember olvasta el figyelmesen amit írtam.

Nem lehet venti probléma, meg csapágy probléma, mert akkor is csinálja, ha a ventik állnak. Csak azt mondtam, hogy a hang olyan szerűség, mintha a ventik kattognának. De mivel megállítottam őket, és akkor is ez a hang jön ki, ezért nem a venti. Így nem értem, mi tud ilyen hangot kiadni belőle...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#142217) kolopele válasza Redplee (#142215) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Gigát azt nem érdekli mennyiért vetted, sajnos a Pascal széria óta nem ajánlott márka, kivéve talán az Aorust. Az meg, hogy mi kattog benne amikor állnak a ventik, max. a szervizben tudnák megmondani.

(#142218) Grózi válasza Redplee (#142216) üzenetére


Grózi
veterán

Venti álló helyzetben akkor ad ki ilyen hangot,ha kap feszültséget,de az az indítófeszültség alatt van.Morog-kattog a motor,de elindulni nem bír.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#142219) chopin42 válasza Redplee (#142216) üzenetére


chopin42
őstag

Két kérdésem lenne:
Biztos a kártya, nem másik venti?
Nem lehet, hogy elektromos zaj, fps-re nem változik?
Tudom, a "coil wine" dologról mindenkinek magas hangos recsegés/betárcsázós internet hangok jutnak eszébe, de van másféle is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#142220) mcs válasza Grózi (#142218) üzenetére


mcs
veterán

Erre hivatkozva mi van, ha pont az a baj, hogy üresjáratban néha meglöki a ventiket a vezérlő? Csak lazán kellene rátenni az ujjakat a ventikre, és akkor tisztán lehetne érezni.

(#142221) Redplee válasza chopin42 (#142219) üzenetére


Redplee
senior tag

Biztos. Egyesével megállítottam minden ventit a gépben.
És fülre is hallani, ha a videókártya mellett van a fülem, abból jön.
Én is coil whine-ra gondoltam, de más jellegű hang, mint amit arról találok a youtubeon. Pedig terhelés váltásra változik, ha hirtelen nagy terhelést kap a kártya akkor hangosabb. Desktopon pedig totál elhallgat. Olyan mintha valami elektromos zaj lenne, valami trafó vagy nem tudom. Tökre nem tudom behatárolni...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#142222) VGNGR válasza arcitec (#142213) üzenetére


VGNGR
senior tag

+1

(#142223) Grózi válasza mcs (#142220) üzenetére


Grózi
veterán

Elméletileg érezned kell.Mondjuk ez olyan bagatell hiba lenne a gyártó részéről amit nehezen tudok elképzelni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#142224) mcs válasza Grózi (#142223) üzenetére


mcs
veterán

Amikor a selejtes Asus Dualra rátettem az ujjaimat, és be is akartak indulni a ventik, akkor tisztán éreztem és hallottam is az enyhe kattogást. Annyi hulladék módon összecsapott terméket gyártanak le mostanság, hogy meg sem lepődnék ilyesmin. Tiszta öröm, ha olyan kártyát fog ki az ember, aminek nincs zavaró mellékzöreje.

[ Szerkesztve ]

(#142225) chopin42 válasza Redplee (#142221) üzenetére


chopin42
őstag

Ha terhelésre változik, akkor coil whine. Az asztalon 0 terhelés van, olyankor nincs.
Elállás, ha túl hangos, elvileg ha tényleg "tekercs nyígás", akkor nem garis.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#142226) Pécsi gyerek válasza hahakocka (#142202) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

"S nekem is volt egy HD 6870 Asus" Azért mert neked egyszer volt egy rossz tapasztalatod,nem kellene általánosítani :U Van jó asus meg rossz is....

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#142227) kolopele válasza Pécsi gyerek (#142226) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valahogy úgy. Nálam is volt már olyan Strix, amelyik minden indulásnál adott ki egy kis kerregő hangot, ebből még nem lehet általános következtetést levonni, viszont a Gigáktól évek óta zeng a Youtube.

(#142228) genlog válasza Csupingo (#142211) üzenetére


genlog
junior tag

Természetesen semmi, tehát nem állnak a ventik; illetve forogni akar, de nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#142229) genlog válasza kolopele (#142217) üzenetére


genlog
junior tag

A Gigabyte márka termékei alaplapnak sem ajánlottak?

(#142230) Csupingo válasza genlog (#142228) üzenetére


Csupingo
veterán

Olyat már én is láttam, hogy a venti nem tudta eldönteni, hogy elinduljon e. Jobbra, balra mozdult csak 1 mm-t. Talán vezérlési gond, vagy határon lévő indítófeszültség okozhatta.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142231) kolopele válasza genlog (#142229) üzenetére


kolopele
nagyúr

Alaplapok terén nem ennyire rossz a helyzet, de ott azért minden gyártó esetében árfüggő valamilyen szinten, szóval egy 15-20 ezer forintos alaplap nagy eséllyel gyengébb mint egy 40-60 ezres, vagy efölötti. Videokártyák terén viszont nem olcsó kategóriásokról van csak szó.

[ Szerkesztve ]

(#142232) genlog válasza kolopele (#142231) üzenetére


genlog
junior tag

B550 Aorus Elite lenne, de egyre rősebben gondolkozok az MSI Tomahawkon vagy micsodán.

(#142233) kolopele válasza genlog (#142232) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor szerintem MSI. Ha Intel B460 - ról lett volna szó azt mondtam volna majdnem mindegy, gondolom akkor nem lett volna cél egy 10900k agyon húzva, de mivel Ryzen, ott ugye jobb lapban jobban lehet húzni is, és a Tomahawk egy remek lap. Mondjuk a Giga lap sem rossz egyáltalán, azzal sem fognál mellé, viszont kicsi az árkülönbség, annyival meg jobb az MSI.

[ Szerkesztve ]

(#142234) BerserkGuts válasza Redplee (#142216) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DD a többi venti azokat isállítsd meg ;]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#142235) koko52 válasza genlog (#142232) üzenetére


koko52
veterán

A B450 Aorus Gigákról tudok csak nyilatkozni. Konkrétan ipari hulladék minden téren. Rettenetes vrm és hűtés, ócska BIOS. Van róla direkt teszt is, ahol az ellenpéldaként szerepel az MSI B450-el szemben. Nem tudom az 550 milyen lett, de én még egyszer nem mernék belenyúlni. Most is van egy tesztre félretéve, másra nem való.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#142236) koko52


koko52
veterán

Holnap indul az RX 6XXX, de alzán aki hivatalos partner még nyoma sincs. Nem tetszik ez nekem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#142237) gejala válasza koko52 (#142236) üzenetére


gejala
őstag

Holnap legfeljebb a botokhoz indul meg a pár szerencsés nyerteshez. :D

(#142238) Redplee válasza koko52 (#142236) üzenetére


Redplee
senior tag

Szerintem referenciát nem fognak árulni, csak AIB, az meg gondolom még sehol sem lesz.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#142239) chopin42


chopin42
őstag

Ref start holnaptól, aib start egy hét múlva (25). Pár hétig senki ne számítson kártyára. Forrás: Hardware Unboxed

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#142240) Redplee válasza chopin42 (#142239) üzenetére


Redplee
senior tag

Igen, ez biztos így lesz. Kétlem, hogy itthon árulnak AMD referenciát majd... Max ha AMD honlapjáról lehet direktbe rendelni...
Várom a teszteket, mert ha jó akkor lecserélem 3070-et :DDD

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#142241) npnp


npnp
tag

Hello

Érdeklődöm, az Nvidia 1660 és 2060 között megy a diléma. Persze, a 2060 az újabb, gyorsabb, de drágább és többet fogyaszt. Jelenleg egy 500 wattos táp van a gépben...

Mortal Kombat 11 a kihívó

p

(#142242) chopin42 válasza npnp (#142241) üzenetére


chopin42
őstag

Ami azt illeti, a kettő közül a 2060 jelent meg előbb, szóval az a régebbi. A 2060 relatíve jó 30-40%-al erősebb, mint a sima 1660, és kb 40-50%al többe kerül (a legolcsóbb modelleket néztem össze gyorsan).
Szóval szinte annyival drágább, amennyivel jobb, valamint mind a kettő bőven 200w alatt marad, így egy 500w-os táp BŐVEN elég.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#142243) Primary92


Primary92
senior tag

Az alábbiak közül melyiket javasoljátok?
Palit GeForce® GTX 1650 StormX OC D6 (GDDR6, legolcsóbb, számomra ismeretlen márka)
Gigabyte GeForce® GTX 1650 D6 OC 4G (GDDR6)
ASUS Phoenix GeForce® GTX 1650 OC edition 4GB GDDR5 (legmagasabb órajel, de GDDR5)

Rendkívül szűkös a költségvetés, emiatt a Palit lenne a befutó, de jók driverei, megbízható?

(#142244) gejala válasza Primary92 (#142243) üzenetére


gejala
őstag

A Palit a világ legnagyobb grafikus kártya gyártója (nagyobbak mint pl. Asus/MSI/EVGA együttvéve). A Gamerock/Jetstream hűtései a legjobbak közé tartoznak minden szériában.
Én személy szerint már csak Palit/Gainward kártyákat merek venni, a többiek mind súlyos gondokkal küzdenek és/vagy durván túlárazottak.

Drivert az NV ad, a gyártóktól max. mindenféle fölösleges szoftvert lehet letölteni. A Palit saját szoftvere hulladék, de úgyse kell semmire, ha csak nem akarod karácsonyfaként villogtatni a kártyád. :D

[ Szerkesztve ]

(#142245) Csupingo válasza npnp (#142241) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha minden fillér számít és főleg csak ehhez a játékhoz kell fhd felbontásra, akkor a gépigény alapján egy gtx 1660 supernek is bőven elégnek kéne lennie. (A sima 1660-nak is.) Van topikja a játéknak, ott több gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek, esetleg ott is kérdezz rá. Ha tényleg csak ehhez kéne, akkor a 2060 túlzás, annyi előnye van, hogy azért jövőállóbb.

(#142243) Primary92: ha csak ezek közül lehet választani, akkor azt mondanám, valószínűleg a giga a legcsendesebb, leghűvösebb, viszont azokon elég gyakran mennek tönkre a ventilátorok. Az asus-ról azt olvasni, hogy meleg és hangos. A palit nem olyan rossz. Ahhoz elvileg van új bios, amivel kicsit lehet még rajt csendesíteni.

(Az asus-on lassabb memóriák vannak mint a másik kettőn.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142246) hahakocka válasza npnp (#142241) üzenetére


hahakocka
senior tag

5600xt inkább? Sokszor olcsóbb a 2060 nál néha 99e Ft akciósan, s néha jobb is a tesztekben.

(#142247) Primary92 válasza gejala (#142244) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszi a gyors választ, akkor Palit lesz.

(#142248) dj79 válasza Primary92 (#142247) üzenetére


dj79
senior tag

Mintha ezekről a pici gigákról pont az rémlene, hogy sivítós hangjuk van.
A palit szerintem jó választás lesz.

(#142249) MZsoltee válasza Primary92 (#142247) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha teheted, akkor 1650 Supert válasz ugyanebből a szériából. Sokkal gyorsabb és alig drágább.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#142250) Primary92 válasza MZsoltee (#142249) üzenetére


Primary92
senior tag

Már így is szűkös a költségvetés. 200000-ba kell beleférni úgy, hogy csak egy asztal van üresen és szék. Windows is kell rá, stb...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.