Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) NavySeal válasza 4Grider (#300) üzenetére


NavySeal
senior tag

Mennyibe kerülne az aktív hűtéses?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#302) 4Grider válasza NavySeal (#301) üzenetére


4Grider
nagyúr

Önmagában az aktív hűtéses is kevés lehet, ha tartósan 40 C fok feletti hómérsékleten akarod használni. Télen meg még gondot is okozhat. Plusz eggyel több lehetőség, ami meghibásodhat.

(#303) Gubek-Einste válasza NavySeal (#301) üzenetére

50k felett vannak 8 portos ipari switch-ek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#304) NavySeal válasza 4Grider (#302) üzenetére


NavySeal
senior tag

A UPC ConnectBox mellé akartam a padlásra (az bírja fent:) ), de lehet megpróbálom levarázsolni valahogy a kábelezést, h ne kelljen fentre tenni a switch-et

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#305) 4Grider válasza NavySeal (#304) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a upc hulladék eszköze bírja a padlást, akkor egy olcsó asztali switch is nagy valószínűséggel bírni fogja.

(#306) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Adott egy iskola és a hozzá kapcsolódó tornacsarnok 70 méterre található légvonalban. A tornacsarnokba szeretnénk az iskolai szerverteremből a Sulinet hálózatot behúzni. Találtak egy kábelt, aminek 106 méter a hossza, műszerrel mérték.
Tavaly volt egy felújítás, amikor behúztak a föld alatt egy utp kábelt a két épület közé. A sulinet rack szekrényből CAT6 kábel indul a tornacsarnok felé, de a végpontra már CAT5 érkezik. Nem tudja senki, hogy ki volt a kivitelezője a kábelnek, ez tisztázatlan...
A kérdés, hogy ez a megoldás hosszú távon életképes lesz-e, vagy váltsuk ki új kábellel. Azon is elgondolkoztunk, hogy maradjon a rézkábel vagy használjunk helyette optikai szálat, de akkor szükség lesz olyan switch-re a végponton ami fogadja az optikai kábelt, és a meglévő 6 utp kábelt bele tudjuk dugni.
Ehhez milyen switch-et ajánlanátok?
Kérek két árajánlatot, egyet tisztán réz és egyet optikai-réz kábelezéshez, hogy lássuk az árakat.
A rézkábel árát ismerem de optikában nincs sok tapasztalatom, milyen kábel és modul kell a switch-be.
Ha ez a téma már nem tartozik ide, kérem hogy mondjátok meg, hol tegyem fel a kérdésemet.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#307) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#306) üzenetére

Nézz be ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#308) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Switch-et keresek, amely legalább 8, de inkább 16 portos, szolgáltatói hgw-re csatlakozna, gigabites netet tudnia kellene továbbítani. Ami jelenleg van (egy Tenda, 5 portos), az jól működik, de hiába gigabites minden portja, 3-400 mbps-nál többet nem visz át sajnos. Csatlakozna rá 4 pc, továbbá egy NAS, amin aktívan futna torrent. Melyik az, amelyik ár/értékben a legjobb, tehát már stabilan tudja a gigabitet, és mellette 8 vagy 16 portos, de nem arany áron van? Előre is köszönöm a segítséget :)

Szerk.: hovatovább, ha lehet kérnék ajánlást mindkettő formára olyan ajánlást is, ami PoE-s, mert előfordulhat, hogy idővel az is szükséges lenne.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#309) Gubek-Einste válasza chester91 (#308) üzenetére

TP-Link eszközei között nézelődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#310) chester91 válasza Gubek-Einste (#309) üzenetére


chester91
senior tag

Ha a PoE nem lényeges, akkor is TP-Link? Vagy más gyártótól is nézelődhetek? Amiket néztem a 108, 108E, 1008. Ezek egyike sem PoE képes, de egyelőre tárgytalanná vált ez a része

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#311) 4Grider válasza chester91 (#308) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legszarabb gigás switchek is szokták tudni a gigabitet továbbítani, hiszen a switchelés nem erőforrásigényes művelet. Nem lehet, hogy nálad kábel, vagy szolgáltatás vagy szolgáltatói gond van? Honnan vetted ezt a 3-400 Mbps-ot? Mire mértél rá és honnan?

(#312) chester91 válasza 4Grider (#311) üzenetére


chester91
senior tag

Közvetlen HGW-re kötve asztali gépről 950-970 Mbps, ha a switch be van iktatva, akkor pedig 450-500 között mozog. Közvetlenül egymás után mérve, más eszköz nem volt rádugva, minden kábel tesztelve közvetlenül gépre is dugva. A switch pedig egy Tenda SG105

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#313) 4Grider válasza chester91 (#312) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott nálad valami hibádzik, de nagyjából kizártnak tartom, hogy a switch oldalán. Ez ui. egy 10 Gbps kapacitású eszköz, azaz portonként tudnia kell az 1-1 Gbps-ot.
Szerk.:
Esetleg a külső tápegységre gondolhatok, ha mindenképp switch oldalon kellene megtalálni a lassulás okát. De nálam 99,9%-ban nem ezek a filléres switch-ek bizonyulnak lassító tényezőnek, sokkal gyakoribb kábelprobléma, vagy a szoftveres (számítógép oldalon). Néha méréskor egyes gépeken még a wlan-t is ki kell kapcsolni, hogy gigabit közeli eredmények legyenek...

[ Szerkesztve ]

(#314) chester91 válasza 4Grider (#313) üzenetére


chester91
senior tag

Aláírom, hogy ritka, de sajnos biztos, hogy az a gyenge pont. Meg hát kiderült, hogy kevés az 5 port :)

Azért is teszteltem közvetlenül is, több kábellel, hogy kizárjak minden egyéb esetet, közvetlenül egymás után.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#315) 4Grider válasza chester91 (#314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Te tudod. Én csak a saját tesztjeimnek hiszek. Néha annak sem...
Alap, hogy a legolcsóbb switch-ek közül nyugodtan lehet otthoni körülmények közé válogatni, mivel mindnek tudnia kell a 2 Gbps-ot portonként. Felesleges tehát adott gyártót kiemelni, mert ami gigás switch nem hibás, az tudja ezt az értéket.

[ Szerkesztve ]

(#316) jambiyya válasza chester91 (#314) üzenetére


jambiyya
őstag

Lehet irreleváns a Te problémád szempontjából, de én is teszteltem otthon a gigás switchet, ha már gigás net van.
Minden tesztelő alkalmazás mást mért, az ookla-s cuccnál az se volt mindegy, hogy milyen szervert választottam.
Másoltam PC-ről PC-re is, ott meg 20-80MB/s között ugrált a sebesség, míg rá nem jöttem, hogy HDD-ről másoltam HDD-re. SSD->SSD másolás esetén a sebesség kiakadt 111MB/s-nál (windows mérés), szóval ez is számít.

(#317) chester91 válasza jambiyya (#316) üzenetére


chester91
senior tag

Tiszta sor, de közvetlenül egymás után, nagyjából annyi idő eltéréssel, amíg átdugtam a kábelt mértem. A speedtest alkalmazásával, a szegedi szerverrel, itt van nem messze. Próbálkozom azért még, hátha rájövök mi okozza a nyűgjét, bár így is úgy is vennem kell másik switch-et, mert nincs elég csatlakozás így sem (3 iptv boksz, 2 vékonykliens, 2 pc, 1 D-Link CovR, és most kerül beiktatásra egy nash is majd, harmadik vékonykliensen keresztül).

A gép ugyanaz, amivel mérem, így a gép oldali hiba kizárva.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#318) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen switchet érdemes venni,ha jó minőségűt szeretnék,nagy sebességűt,és elég sokfelé szeretnék osztani?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#319) jambiyya válasza Gubek-Einste (#285) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez a "meg van csinálva" mit jelent?

Most úgy néz ki, hogy az irányító oszt IP címet, de a wifi le van kapcsolva.
Van még egy router, ami AP módban van, fix IP-t kap az irányítótól, és csak a wifi a dolga.
A switch nem oszt IP-t, és bele van dugva: irányító router, wifi router, 3 kábel (2PC és egy TV).

Azt gondolnám, hogy így most nem tudja semmi megkerülni az irányítót a TVBOX, bár nem érzek performancia gondot. A switchnek is be kéne kapcsolnom a DHCP-t?

(#320) Gubek-Einste válasza Kezdő vagyok (#318) üzenetére

Milyen környezetben lenne használva?
Milyen és mennyi eszközöket kellene kiszolgálnia?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#321) Gubek-Einste válasza jambiyya (#319) üzenetére

Ha a kliens eszközökön manuálisan van beállítva az IP konfiguráció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#322) jambiyya válasza Gubek-Einste (#321) üzenetére


jambiyya
őstag

Erről beszélünk ugye? Illetve ezt kéne az androidos eszközön is valahogy, miközben a routeren fixálni, hogy csak ezt kapja?

(#323) Gubek-Einste válasza jambiyya (#322) üzenetére

Igen de jobb megoldás a router-en MAC cím alapján fixálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#324) Kezdő vagyok válasza Gubek-Einste (#320) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Munkahelyen egy gyógyszertári szerver gépet(melyen a fő irodai program fut) kapcsolna össze 3 darab árazóval,a többi gépen patikai irodai program futna.
Annyit tudok,hogy valami gigabiteset szeretnének a szervizesek.
Ha jól tudom,7 darab csatlakozója van a jelenlegi switch-nek,és valami 14 csatlakozó helyűt gondoltak helyette.
Az összegről csak annyit,hogy olyan kellene,hogy jó ár/érték arányt képviseljen,tartós,és gyors legyen.
Nem tudom,milyen áron lehet jó minőségűt venni.
Előre is köszönöm a segítséget!
Főnököm mondta,hogy érdeklődjek.

[ Szerkesztve ]

(#325) Gubek-Einste válasza Kezdő vagyok (#324) üzenetére

Milyen típusú a jelenlegi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#326) 4Grider válasza Kezdő vagyok (#324) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindegyik officinás támogatós csapat egyben kereskedő is. Kérjetek be tőlük árajánlatot, nézzétek ki belőle a típust és az árukeresőn (pl.) pillanatok alatt látjátok, hogy a néhány százalék árréssel dolgozó webáruházakhoz képest milyen árrést kellene kifizetnetek.
Egyébként pedig bármilyen gigabites switch megfelelhet oda, a legolcsóbb is. Viszont nem vennék külső táposat (ezek a külső tápok gyakrabban elromlanak) és belső táposból is csak aktív hűtés nélkülit (hogy ne zajongjon a patikában). Ez alapján gyerekjáték ilyen árösszehasonlító oldalakról legyűjteni azokat a switcheket, amivel spórolhattok néhány ezer Ft-ot...

(#327) Kezdő vagyok válasza Gubek-Einste (#325) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Hétfőre megnézem.

4Grider:
tisztában vagyok vele,de attól tartok,egy túl gyorsan elromlót fognak ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#328) Kezdő vagyok válasza Gubek-Einste (#325) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

TP link TL-SF-1008D

És ha jól értem,ehelyett kellene valami 14 felé osztós.

[ Szerkesztve ]

(#329) Gubek-Einste válasza Kezdő vagyok (#328) üzenetére

Akkor megfelelő lesz a TP-Link TL-SG116 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#330) Kezdő vagyok válasza Gubek-Einste (#329) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ilyenkor a switch kiválasztásakor szempont-e,hogy a szolgáltató az addigi pár MB lrtöltési sebesség helyett most kb.100 MB-et ad?
Több switch beiktatása egymás után gond-e?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#331) Gubek-Einste válasza Kezdő vagyok (#330) üzenetére

Ilyenkor a switch kiválasztásakor szempont-e,hogy a szolgáltató az addigi pár MB lrtöltési sebesség helyett most kb.100 MB-et ad?
Sima unmanagment gigabites switch esetén nem.

Több switch beiktatása egymás után gond-e?
Elvileg nem kellene, hogy az legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#332) 4Grider válasza Kezdő vagyok (#330) üzenetére


4Grider
nagyúr

A több switch-el az szokott lenni a gond, hogy ha valamelyik elkezd hibázni (mert elromlik), marha nehéz megtalálni nem menedzselt switch-ek esetén, hogy melyik a gázos. Egy switch esetén meg logikusan mindenkit érint, ha elromlik. (Ezért kell eltenni a régi switch-et.)
Én egyébként nem ajánlok külső tápos switch-et, ha TP-Link és 16 port, akkor már inkább TL_SG1016D.

(#333) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Megnéztem közben,van 2 darab TP-link TL-SF1008D és 1 darab TP-Link TL-SG 1008D,ezek vannak összekötve.

(#334) Góliát


Góliát
senior tag

Sziasztok! Otthoni internet elosztására vennék switchet, csak nem tudom, hogy melyik lenne jó. IPTV és internetre lenne osztva. Köszönöm! Melyik lenne jó illetve milyen kábel kellene hozzá, ami 1 méteres is elegendő!
Ezt néztem

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#335) jambiyya válasza Góliát (#334) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálam egy ilyen teljesít szolgálatot, elégedett vagyok vele.
Cat5e vagy Cat6 kábelt vegyél, azok már tudják a gigabitet.

(#336) Góliát válasza jambiyya (#335) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszönöm! :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#337) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Milyen switch-et vegyek, ami:
- gigabites
- 8-10 port
- támogatja a link aggregation-t

Csak a menedzselhetőek tudják ezt :F

köszi, Attila

Psn ID: sefter_hun

(#338) Gubek-Einste válasza Sefter (#337) üzenetére

Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen környezetben/router mellé kellene?

16 portos típust lenne érdemes nézegetni.
Pl TP-Link Easy Smart Switch megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#339) Sefter válasza Gubek-Einste (#338) üzenetére


Sefter
veterán

Otthonra kellene.
Synology RT2600 után lenne kötve.
1 nas és 1 pc lenne ezen a switchen, mindkét eszköz 2-2 porton..azért mondtam, hogy elég a 8-as mert ez így 5 (még marad 3 tartalékba), 16-ost soha nem használnám ki.
Kistesó i jó lehet? : [link] vagy annyival jobb a 16-os, hogy megéri?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#340) Gubek-Einste válasza Sefter (#339) üzenetére

A 8-10 portos igény miatt mondtam a 16 portos beszerzést.
Az is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#341) sgandi


sgandi
csendes tag

sziasztok!
27 eszköz kiszolgálására keresek switch-et LACP támogatással, tv stúdióba.
jelenleg 10 portos tp-link switch-ek (TL-SG1008D) vannak egymás után fűzve és ez a megoldás több sebből is vérzik, ráadásul van 4 db NAS-unk, amit szeretnék 2-2 porttal csatlakoztatni a hálózathoz link aggregációval. videóvágáshoz kellene a feljavítani a belső hálózatot.
PoE nem érdekes, csak a gyors, stabil működés van szem előtt.
mivel nem ismerem a kínálatot és nagy az árbeli szórás, szeretném kérdezni, milyen megbízható márkát, esetleg típust tudtok ajánlani mondjuk 100.000 forintig.
a segítséget előre is köszönöm!

(#342) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek dönteni légyszí, az alábbi két switch között dillemmázok, mi lehet a különbség köztük?
1.
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/unmanaged-switch/tl-sg116e/
2.
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/easy-smart-switch/tl-sg1016de/

(#343) 4Grider válasza kispéé (#342) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első blikkre már a nevükből kiderül, hogy az egyik adminisztrálható (gondolom valami webes felületen), a másik nem (unmanaged).

(#344) kispéé válasza 4Grider (#343) üzenetére


kispéé
aktív tag

igen, én is azt látom különbségnek, akkor viszont a 1016DE jobban megérheti, mert legalább adminisztrálható.
Köszi! :R

(#345) magyarc


magyarc
tag

Sziasztok!
Adott egy gigabites Digi kapcsolat, a routeren van egy gigabit és egy fast ethernet port. Eddig a játék PC volt egyedül a gigabit kábelen és egy wifi router a fast ethernet porton. Három új végpontot kellene bekötni, így egy gigaqbitswitch-et keresnék, amivel nem romlana a játék PC hálózati késleltetése. Egy 5 portos switch elég lenne. Ezek közül melyik lenne ajánlott:
Zyxel GS105Bv3: nem menedzselhető, de van egy high priority port-ja. Abba a játék PC-t vagy a routert kellene dugni?
Zyxel GS108Bv3: nem menedzselhető, két high priority port a PC-nek és a routernek?
TP-Link TL-SG105E
D-Link DGS1100-05
Zyxel GS1200-5
Vagy esetleg drágábban egy Netgear GS105E v2?
Köszönettel,
magyarc

[ Szerkesztve ]

(#346) 4Grider válasza magyarc (#345) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legócskább/legolcsóbb mai gigabites switch-ek is bőven kiszolgálják ezt az igényt mindenféle high priority portok nélkül is, mivel az átviteli sebességük jellemzően 2 Gbps x portszám.

(#347) magyarc válasza 4Grider (#346) üzenetére


magyarc
tag

Valóban nem valószínű, hogy telítve lenne a switch bármilyen körülmények között.
Falra lenne szerelve és megszokásból fémházas switch-et vennék A TL-SG105 a legolcsóbb amit találtam. Ennél ez ezressel lenne drágább a menedzselhető TL-SG105E és a DGS-1100-05, a Zyxel lenne a legdrágább. Egy ezrest nem ér meg a menedzselhetőség?
Megbízhatóságban van különbség egy D-Link, egy Zyxel és a TP-Link között?

(#348) 4Grider válasza magyarc (#347) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a brand alapján nézzük a megbízhatóságot. Meg ezek amúgy is mind belépő szintű eszközök. Azt kell nézni, hogy ? év garanciát ad rá a gyártó. Amelyikre 5 évet, azt 6-7 év élettartamra tervezték, amelyikre 3-at azt 4-5 évre, és így tovább. A külső tápegységek adják meg egyébként első körben magukat, mert ezeket mindenféle dzsunkákon dobják össze fillérekért.

(#349) paizinho


paizinho
tag

Sziasztok!
Két szint közötti összeköttetést szeretnék megoldani 2 db 16 portos switch SFP porton keresztüli optikai összeköttetésével. Szintenként lenne 1-1 POE-s Access Point.
A POE és nem POE switch-ek közötti cirka 2x-s árkülönbséget nem szívesen fizetném ki az 1-1 eszköz miatt. Kamerák, telefonok külön mennek, kiépített.
TP-Link és D-link menedzselhető switch-ek között nézelődtem, de nem találtam olyat (vagy csak nem jól értelmezem), amelyik nem az összes porton (vagy felén) POE-s.

Ha jól gondolom az is működhet, ha POE injektorra kiegészítem a switch-et, így nem kell megvásárolni a POE képes switch-et.

Kérem javasoljatok olyan típust, ami tudja a 16 portot, tud 1-2 POE-t (nem feltételenül szükséges, ha az injektor OK-s) és SFP portos.

Köszönöm.

(#350) Gubek-Einste válasza paizinho (#349) üzenetére

Ha jól gondolom az is működhet, ha POE injektorra kiegészítem a switch-et, így nem kell megvásárolni a POE képes switch-et.
Igen

TP-Link TL-SG1218MPE megfelelő lehet a PoE-s típusból, nem PoE-sból pedig a TP-Link T1600G-18TS (TL-SG2216).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.