Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) mauimagic válasza 4Grider (#650) üzenetére


mauimagic
aktív tag

köszi! több ezerszeres ping parancsot tudnál esetleg? :F

(#652) 4Grider válasza mauimagic (#651) üzenetére


4Grider
nagyúr

Windows parancssorban kiadod az alábbi parancsot:
ping ipcim -n 1000
Ez épp 1000x fogja megpingelni az "ipcim"-et. Az 1000 helyett olyan egész számot használsz, amilyet akarsz (és van hozzá türelmed).

(#653) mauimagic válasza 4Grider (#652) üzenetére


mauimagic
aktív tag

köszi, közben megtaláltam a continuous ping parancsot.
Ha nincs hiba, timeout, loss, akkor elvileg a switch hibát kilőttem?

(#654) 4Grider válasza mauimagic (#653) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem 100%-ban, de nagyjából kizárod.
A leggyakoribb probléma az szokott lenni, hogy sokan az ont-ot teljes értékű routerként kezelik, miközben igen ritka közöttük az olyan, ami a normálisabb otthoni kategóriájú routerek erőforrásainak felével/harmadával rendelkezik.

(#655) mauimagic válasza 4Grider (#654) üzenetére


mauimagic
aktív tag

nálam az ont-n csak a switch-el van összekötve, onnan megy minden más.
Ha a switch-es ping tesztem jó lesz, akkor ki kéne iktatnom a switch-et, és az ont-t egy géppel direktbe kell kötni lan-on, és úgy pingelni, hogy kiderüljön hibás e az ont?

(#656) 4Grider válasza mauimagic (#655) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a switch-en belül (LAN-on) nincs csomagvesztés, akkor indíthatod a bix.hu felé (ping bix.hu -n 1000). Tök mindegy, hogy bennmarad az útvonalban a switch, ha nagy valószínűséggel kizárjuk előtte, hogy nem ő a hibás.

(#657) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, van valami ajanlott switch, 8 portos, POE-t tudo, max 20e Ft-ig? :R

OK

(#658) Multibit válasza Z_A_P (#657) üzenetére


Multibit
veterán

Egyéb igényeket jó lenne tudni. Mekkora a szükséges össz teljesítmény igény (PoE eszközök összesítve)? Milyen PoE szabványra van szükség? Menedzselt, vagy buta switchet keresel? Csak új eszköz jöhet szóba, vagy használt is játszik? Utóbbi esetben érdemes a HA- n is nézelődni.

(#659) Z_A_P válasza Multibit (#658) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szia,
most egy Netgear GS108GE van , teljesen jo, de egy kamerat (valami reolink lesz, mert mar van olyan (wifivel)). akarok felrakni, es ha POE-val kap kabelt, akkor mas nem is kell neki.
Ezert gondolkodom rajta. Szerintem par watt eleg neki,1 kamera. Nem kell semmi menedzselt, ha a fenti buta netgear-nek lenne 1 db poe portja mar boldog lennek :R

OK

(#660) Multibit válasza Z_A_P (#659) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem par watt eleg neki,1 kamera.
Most még ;) Később majd lesz más is. A kamera PoE szabványt mindenképpen ismerned kell a switch választáshoz!

(#661) Z_A_P válasza Multibit (#660) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ilyenek vannak:
DC: 12.0V⎓1A, <12W
PoE: IEEE 802.3af, 48V active

OK

(#662) Z_A_P válasza Z_A_P (#661) üzenetére


Z_A_P
addikt

HOPP: most latom van ilyen: [link]
Lehet olcsobb mint routert cserelni!

OK

(#663) Multibit válasza Z_A_P (#662) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet olcsobb mint routert cserelni!
Switchet :)
A PoE tápfeladó olcsóbb, de kevéssé praktikus.

(#664) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan PoE switchet, ami eltűri egy szigeteletlen padlás viszontagságait? IP kamerákhoz kellene, legalább 6PoE porttal és 2 simával. Néztem a HikVision és Dahua switcheit, azonban azok -10°C-55°C tartományban üzemeltethetőek. Na az a probléma, hogy ez egy nyaraló, télen gyakran nincs kifűtve, szóval jó hideg van a padláson. Tudom, hogy enyhék a telek, de akkor is tartok tőle, hogy idő előtt elhasal. Mit ajánlotok? Van tapasztalatotok ilyen téren?
Köszi!

(#665) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok,
előre is elnézést a teljesen laikus kérdésért, tudatlanságért. Korábban UPC-s netszolgáltatás disztribúcióját a hozzáadott router/modemről (tán Technicolor volt) több otthoni végeszközre, a gyári router/modem mellett egyetlen TP-Link SG105E switch (v4 hardververzió, "legújabb" elérhető, 2018-as firmware, a modem/routerrel 5e típusú kábellel összekötve) közbeiktatásával oldottam meg, amely tökéletesen működött a járvány/homeoffice időszakban. Idén májusban sávszélt bővíttettem a Vodafone-nál (mint UPC jogutód, illetve állományátvevő), ehhez kötelező volt új, álló tízemeletes kinézetű router/modemre váltanom. Azóta viszont azt tapasztalom (volt már kinn két technikus, volt eszközcsere, kábelt cseréltem, IPv4-re visszaállítottak stb.), illetve most két nap itthon dolgozás után igazolódni látszik, hogy amennyiben a switch működik, bekapcsolt, a céges gépem leszakadozik a VPN-ről random időközönként (3 perc - fél óra intervallumokban), gyakorlatilag használhatatlan, továbbá a magán Samsung S22 telefonom WIFI-je megőrül, DNS-hibákat dob a böngésző, felkiáltójelezi a kapcsolatot, aztán mégis betölt oldalakat, ingadozik a kapcsolati sebesség, nagy késleltetéssel jelenít meg kb. bármit stb. Ha a switch ki van húzva, akkor semmi ilyen jelenség nem mutatkozik, az elmúlt két napot egyetlen szakadás nélkül dolgoztam végig 10+12 órában, telefon WIFI-je is gyors, problémamentes volt. Mi lehet ez, mit tegyek? Sajnos a/egy switchet nemigen tudok mellőzni, a Vodas router/modem által adott tán négy csatlakozó édeskevés (most a TV, PS, gyerek PC-je stb. le van húzva a netről emiatt). Ezen a switchen van fizikai reset gomb, illetve saját webes felületéről is resetelhető, próbálkozzam azzal, vagy egyből vegyek egy újat, ha igen, milyet?
Köszönöm előre is és még egyszer bocs, hogy ha triviális/ostoba a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#666) 4Grider válasza Maelephant (#665) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában az olcsóbb switch-ek külső tápegysége a leggyengébb pontjuk, ami egy idő után megbízhatatlanná teszi a rajta lógó switch-et. Nem 100%, hogy ez a probléma forrása, de ez a leggyakoribb ok, ha ezek elkezdenek döglődni.

(#667) Laffesz


Laffesz
csendes tag

Sziasztok!
Új házba költöztünk, és szükségem lenne egy csendes switchre. 16 portosra gondoltam, mert ennyi kiállás van a házban. Semmi extra felhasználás nem lenne, csak próbáltam előre tervezni, hogy majd a gyerekeknek is később jó lehet tv-re, pc-re, és megszaporodott a port igény. Ebből kifolyólag kb a fele lehet nem is lesz aktívan használatban (legalábbis egy ideig).
Ahova helyezném, az egy hálószoba melletti gardrób szekrény, ezért jó lenne, ha csendesen tudna működni.
Mindenféleképpen 10/100/1000-est szeretnék.
Próbálok válogatni, de elvesztem a bőség zavarában, csak ezen az oldalon is legalább 16 db van. Kérhetek egy kis segítséget?
Az ár nem annyira befolyásoló tényező, mint a csendes és megbízható működés. Nem vagyok egy net nindzsa, ezért kb csak rá szeretnék dugni eszközöket és azonnal használni.

Köszi előre is a segítséget!

(#668) 4Grider válasza Laffesz (#667) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az elsőből (TL-SG1016D) használunk sok éve néhány darabot a kisebb, néhány felhasználós telephelyeinken. Azóta is mind megy, semmi gondunk vele és nincs benne ventilátor.

(#669) Laffesz válasza 4Grider (#668) üzenetére


Laffesz
csendes tag

Köszönöm szépen, vele már szemeztem, egy jó ideje, de jó hogy más is megerősíti, hogy jó választás. Köszi. :-)

(#670) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Olcsón szeretnék megúszni egy 8-nál több porttal rendelkező gigabit switchet, amin minimum 2 csatlakozó 2.5Gbit-es legyen. Milyen eszközt ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#671) Gubek-Einste válasza inferno88 (#670) üzenetére

100k környékén van az Asus XG-U2008 ami 2 darab 10 Gbps-es és 8 darab Gigabites porttal rendelkezik. Ha ennél több port kellene akkor ennek az árnak a többszörösére kell számítani vagy több switch-et kell felfűzni egymás után.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#672) lorcsi


lorcsi
veterán

Switch ugyben szeretnek utbaigazitast kerni

bejovo szolgaltato: t-com + sajat routere
utana pedig 8 darab lan csatlakozasi hely ( tv, normal pc, laptop)
plusz szeretnek a rack szekrenybe ratenni egy NAS-t es kesobb kamera rendszert is
de a 10 hely egyszerre nem hinnem h lesz barmikor is hasznalva igy elso korben 8 portos switch erdekel ( ha sokkal nem dragabb johet 16 portos is)

nem volt meg swirchekkel dolgom, annyit hallottam hogy a cisco-k jok
aprok kozott 20k alatt talaltam is, mennyire ajanlottak az ilyen kategoriajuak ?
Van e ajanlott 20k alatt?

(#673) 4Grider válasza lorcsi (#672) üzenetére


4Grider
nagyúr

Otthonra bármilyen olyan olcsó gigabites switch megfelelhet, aminek 2 Gbps a portsebessége.

(#674) lorcsi válasza 4Grider (#673) üzenetére


lorcsi
veterán

Ezt neztem: [link]
16 port h eleg legyen
passziv, h csendes
es azt irja p&p is

(#675) 4Grider válasza lorcsi (#674) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rendes jótállás nélkül nem vennék ilyet, ennek pedig megszűnt a gyártói támogatása még 2020 végén. Bár tény, hogy olcsó és tudja a 2 Gbps portsebességet.

(#676) lorcsi válasza 4Grider (#675) üzenetére


lorcsi
veterán

Mi bsja lehet egy ilyennek ?
nalam a pc alkatrészek nem fustoltek el soha

(#677) 4Grider válasza lorcsi (#676) üzenetére


4Grider
nagyúr

Switchet nem használunk tőlük, az SMB routereik viszont tipikusan elfüstölősek, 4-5 évnél jellemzően nem bírják tovább, talán ha 5 db-ból még egy db él nálunk. Nem véletlen, hogy megszüntették ezt az üzletágat. De mint írtam, ennyi pénzért otthonra jó lehet, ha majd tönkre megy, könnyű lesz lecserélni, ha meg nem, akkor nyerő vétel volt...

(#678) lorcsi válasza 4Grider (#677) üzenetére


lorcsi
veterán

Ok, koszi!
jobbnak tartom mint egy tp-link, d-link… akarmilyen switch-et

(#679) 4Grider válasza lorcsi (#678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont azt írtam, hogy én nem tartom őket jobbnak. Attól hogy neve van, még dzsunkákon gyártották az egész családot.

(#680) Essejó válasza lorcsi (#672) üzenetére


Essejó
veterán

Felhívnám az érdekeltek figyelmét, hogy switch vásárlás esetén ha IPTV-t is kötnének a switchre, akkor olyant keressenek ami IGMP Snoooping képes. Ellenkező esetben a Multycast adatfolyamot a hálózaton minden létező irányba kiküldi a switch, felesleges forgalmat generálva.

Bocs, ez nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#681) lorcsi válasza Essejó (#680) üzenetére


lorcsi
veterán

Hogyan lehet erre a kepessegre egyszeruen szűrni a switchek kozott ?

(#682) Essejó válasza lorcsi (#681) üzenetére


Essejó
veterán

Passz, leírásban van benne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#683) lorcsi válasza Essejó (#682) üzenetére


lorcsi
veterán

valamiért ciscokhoz van vonzódásom (ha van más ajánlott márka szívesen veszem)...az aprók között rákerestem vagy 3-4 switch-re
a google nem volt valami barátságos a választban :(

(#684) Essejó válasza lorcsi (#683) üzenetére


Essejó
veterán

link link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#685) lorcsi válasza Essejó (#684) üzenetére


lorcsi
veterán

Tx!

(#686) Ala


Ala
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Három switch között vacillálok.
Felhasználási terület:kisirodai: okos eszköz hub, NAS, asztali gépek. Nem létfotontokságú a manager-hetőség, de ezek közül mindegyik managelhető. Egy érv van mellette, hogy NAS csere esetén úgy már működne a link aggregát.
Tapusok:
-TP-Link TL-SG108E kb. 12 eFT
Pro: ár / Con: elvileg áramszünet esetén elfelejti a beállításokat, és lutri, hogy webről rendelve éppen melyik verzió jön meg.
-Zyxel GS1200-8 kb. 14 eFt
Pro: van ennél jobb áron is használta / con: ?
-NETGEAR GS308E kb. 18 eFt
Pro: VCT (Virtual Cabel Test), ennek a lehetősége nagyon megmozgatta a fantáziámat, van ennek bármi értelme? / Con: drága

Alapvetően a Zyxel fele húz az eszem, a TP-linktől egy kicsit tartok. Szívem szerint pedig a Netgeart részesíteném előnybe.

Egy használt switchnéyl milyen gondok lehetnek? Érdemes belevágni?

Illetve lenne még egy, ez nem managelhető és TP-Link: TP-LINK LS1008G erről milyen tapasztalatok vannak?

A tippekért, tanácsokért előre is nagyon hálás vagyok.

(#687) Ribi válasza Ala (#686) üzenetére


Ribi
nagyúr

TP-link-re azt írják, hogy akkor felejti el a beállítást, ha többször mented a beállítást. Ha utána áramtalanítod, akkor nem. Persze ez konfigurálgatás közben elég copás.

(#688) lorcsi válasza Ala (#686) üzenetére


lorcsi
veterán

"és lutri, hogy webről rendelve éppen melyik verzió jön meg."

ezt nem értem
mert én azt látom, hogy egy féle van a TL-SG108E-ből

(#689) 4Grider válasza lorcsi (#688) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rosszul látod. Ez a switch minimum 6 különféle hardververzióval jött ki.
TP-Link esetén ezek szoftveresen nem upgradelhetőek, ugyanannak a routernek pl. van wireguard-ot tudó és soha nem tudó verziója...

(#690) Essejó válasza 4Grider (#689) üzenetére


Essejó
veterán

A switch nem router. Az egy dolog, hogy a soho routerekben van switch is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#691) lorcsi válasza 4Grider (#689) üzenetére


lorcsi
veterán

itt a gyári honlap
1.0-6.6-ig van hw verzió
létezik, h most jelenleg is ebből legálabb az uccsó forgalomban van és ezek durván különböznek ?

(#692) 4Grider válasza lorcsi (#691) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha routereknél előfordulhat nagy különbség a különböző hardververziók között, akkor switchek esetén sem kizárható, hogy egy vagy több paraméterben lényeges különbség lesz egy v1 és egy v6 között. A neked kellő szolgáltatások meglétét/támogatását mindenképp ellenőrizni kell az adott verzió kézikönyveiben. És simán előfordulhat az is, hogy a sok verzió közül egyszerre többet is találsz a különböző forgalmazóknál.

(#693) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, melyik a legolcsóbb ajánlott switch egy Apple TV-hez? Ezeket néztem:

TP-Link LS1005G
TP-Link LS105G
TP-Link TL-SG1005D
TP-Link TL-SG105E
TP-Link TL-SG105

(#694) Gubek-Einste válasza zsero (#693) üzenetére

Bármelyik megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#695) zsero válasza Gubek-Einste (#694) üzenetére


zsero
aktív tag

Ha jól értelmezem az LS105G és az SG105 fém, és ezek kb. tudásra meg is egyeznek, nem?

(#696) BitRider


BitRider
aktív tag

Hali!

Van 2 db Ubiquiti UAP-AC-LR, amik injektoros hulladék táppal vannak megtolva PoE-n. A netet a Telekom szolgáltatja 1000/1000 optikai forrással. Ennek rendberakására keresek PoE switch-et és kábelt (3 illetve 10 métert), akár márkán belül. A költségkeret nem annyira lényeges.

További eszközök, amik a hálózaton lennének: egy videorögzítő alkalmatosság + WiFi kamerák. A cél az, hogy az AP-kon legyen egy Telekom-tól független SSID, erre csatlakoznék a kamerákkal és ugyanezen a belső hálón kellene lógnia az NVR-nek is. Kérdéses, hogy vajon ehhez külön router-rel is szükségem lenne-e.

[ Szerkesztve ]

(#697) Gubek-Einste válasza BitRider (#696) üzenetére

Az Ubiquiti topikban kérdez rá, hogy milyen switch kell hozzá.

Kérdéses, hogy vajon ehhez külön router-rel is szükségem lenne-e.
Ajánlott lenne a szolgáltatói helyett saját router használata de a fenti hálózati kialakítás nem teszi feltétlenül szükségessé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#698) BitRider válasza Gubek-Einste (#697) üzenetére


BitRider
aktív tag

Úgy néz ki, hogy döglöttek, szóval új AP-kat kell vennem. Szóval...

Milyen PoE switch + access point kombót ajánlanátok egy nem túl nagy terepre? Két darab kerülne felszerelésre egy előtérbe, illetve egy abból nyíló folyosó másik végére. A folyosóról több szoba nyílik oldalirányban.

Az eredeti Ubiquiti AP (UAP-AC-LR) azok, amik megdöglöttek, ezeket pótolnám. De ez a long range dolog eleve túllövés volt a célon, úgy gondolom.

Amit néztem, az UniFi Access Point AC LITE OEM, már ha az aljzat kompatibilis a fentivel, mert így nem kéne fúrkálni se. Viszont 35 ezer darabja. Ehhez jönne egy UniFi Flex Mini switch.

Ennél olcsóbban milyen kombót ajánlanátok? A switch-ből se kellene a menedzselhetőség, csak stabilan tolja a 12 méter LAN-on keresztül a kakaót. Bár ahogy nézem, TP-Link-ből se lenne olcsóbb a switch, sem a falra szerelhető egységek.

[ Szerkesztve ]

(#699) BitRider válasza BitRider (#698) üzenetére


BitRider
aktív tag

Na, basszus, az eredeti Ubi PoE injektorral meg elkezdett világítani az AP. Eszerint rossz switch-et vettem, vagy rosszul állítottam be...

(#700) Dave567


Dave567
addikt

Üdv
Van nekem egy Vodafone Compal CH7465VF routerem amit a szolgáltató adott, ehhez szeretnék egy gigabites Switchet, mi most a legjobb, illetve melyiket tudnátok ajánlani?
NAS/PC/nyomtató/Media player lesz rá kötve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.