Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) humilislupus


humilislupus
tag

Sziasztok. Fél éve lett beuzemelve egy tp link tl sg 108e ami most minden nap tobbszor leakad a netről. Újraindítás után működik szépen. Sok bosszúságot okoz ezért felmerült hogy lecsereljuk egy ubiquitti re. Az ubiquitti Er x rol mi a véleményetek?

(#152) #19482368 válasza humilislupus (#151) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az hogy a ubiquitti Er x nem Switch, hanem Router.
Ugyan át lehet tenni Switch-módba, és lehet használni mint Switch. De közel se teljes értékű Switch.
Illetve igény függő.
Tud Switch módban is VLAN alapú hálózathoz csatlakozni, létre is tudsz hozni VLAN-kat. támogatja mint a pvid, és vid-et.

Switch módban nem működik a DPI , csak router módban.
Dokumentáció Switch módról.
EdgeRouter - Configure an EdgeRouter as a Layer 2 Switch

A UBNT Switch-i.
ES-8-150W
ES-10 XP
ES-16-150W
ES-24-250W
ES-24-500W
ES-48-500W
ES-48-750W

[ Szerkesztve ]

(#153) humilislupus válasza #19482368 (#152) üzenetére


humilislupus
tag

Köszönöm szépen a részletes es hasznos választ es a linket. Mielőtt új switchet veszek előbb kábelt cserélek mert az régi és felmerült hogy az is okozhatja a problémát.

(#154) djzolee91 válasza Gubek-Einste (#150) üzenetére


djzolee91
tag

A TL-SG108-asban van QoS, a TL-SG1008D-ben viszont nem. Ez mit jelent?

(#155) Gubek-Einste válasza djzolee91 (#154) üzenetére

A 108-as kicsit intelligensebb de ebben a kategóriában nem lesz érezhető a tudásbeli különbség, kivéve IPTV esetén az IGMP kepésséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#156) djzolee91 válasza Gubek-Einste (#155) üzenetére


djzolee91
tag

Értem. IP-TV-nk nincs :D
Esetleg valakinek van tapasztalata a TL-SG1008D és a TL-SG108 nevű switch-ekkel?
Azt olvastam valahol, hogy a TL-SG108 kicsit hangos, cicereg.

Köszi előre is.

(#157) 4Grider válasza djzolee91 (#156) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel egyik belépő szintű modellben sincs hűtőventillátor, maximum a külső tápegység cicereghet. Az meg bárhol előfordul, a jelenség tehát jellemzően nem modell, hanem pillanatnyi beszállító-függő.

(#158) sutszi


sutszi
veterán

Keresek switchet otthoni környezetbe 16 portos amiből jó lenne legalább 6 POE port is. Ami még fontos, hogy IPTV-s környezetbe kell.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#159) Gubek-Einste válasza sutszi (#158) üzenetére

TP-Link TL-SG1016PE megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#160) sutszi válasza Gubek-Einste (#159) üzenetére


sutszi
veterán

Ez milyen minőséget képvisel? Akinek kell a cucc azt mondta, hogy jó legyen. Tehát minőségben mehetünk fentebb is kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#161) Gubek-Einste válasza sutszi (#160) üzenetére

Mennyi lenne rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#162) sutszi válasza Gubek-Einste (#161) üzenetére


sutszi
veterán

Igazából nincs keret, de nem a csillagos ég a határ. De felső plafonnak egy unifi us-16-150W-ot gondoltam otthoni körülmények közé.

Lesz később 6 IP kamera is beüzemelve így hálózati forgalom is lesz bőven... ezért kellene a POE. Meg a viszonylag nagy sávszélkapacitás

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#163) kraftxld válasza sutszi (#162) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az unifi jó lesz, de ha nincs tervben vagy meglévő másik unifi cuccos controllerrel együtt akkor vegyél EdgeSwitch-et.
Ugyanaz a vas.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#164) Gubek-Einste válasza sutszi (#162) üzenetére

Akkor vedd meg azt, stabil eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#165) sutszi


sutszi
veterán

Köszi mindkettőtöknek! :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#166) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok.
Egyszercsak eltűnt a tp-link routerem DHCP listájáról a tp-link sg108-as switchem. A tv fel-le csatlakozik. Visszajelző ledek világítanak, egészen biztosan a switchel van baj.

Mit lehet ilyenkor tenni?

(#167) Gubek-Einste válasza r6man123 (#166) üzenetére

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#168) r6man123 válasza Gubek-Einste (#167) üzenetére


r6man123
senior tag

Woop, köszi!

(#169) petronas09


petronas09
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy ha van 1db 8 port-os switch-em amin 4 sima port és 4 POE port van, akkor hely hiány miatt használhatom-e a POE portott pl.: okos tv -hez? Vagy vegyek egy másik sima switch-et ?

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#170) Gubek-Einste válasza petronas09 (#169) üzenetére

Használhatod ugyan úgy mint a többit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#171) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Bár úgy látom nem nagyon pörög a topic, de hátha.Tudnátok ez alapján ajánlani switchet?

Előre is köszönöm.

(#172) fPApi


fPApi
őstag

Switch csere előtt állok, és az lenne a kérdésem, hogy a csomag továbbítási sebesség mennyire lényeges paraméter, illetve milyen esetekben lényeges? A kérdés azért merült fel, mert a jelenlegi switch-nél ez 23,8 Mpps, míg a kinézettnél 14,9 Mpps. Fogom érezni (és ha igen, miben) a különbséget egy 8 portos switchnél?

(#173) Gubek-Einste válasza fPApi (#172) üzenetére

Pontosan milyen típusú a mostani és milyen a kinézett?
Milyen környezetben van/lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#174) fPApi válasza Gubek-Einste (#173) üzenetére


fPApi
őstag

Otthoni környezet, kb. 6-8 eszközzel (szgépek, NAS, telefon, tablet, TV, okoseszközök), a vezetékes eszközök cat5e kábellel összekötve, az internet 250/100-as optikai. A régi: Dlink DGS-1216T, a kinézett: Tp-link T2500G-10TS (TL-SG3210). Tudom, hogy külön kategóriák, de a régi egy sokkal komolyabb hálózathoz lett véve, ami már nincs. Pont ezért merült fel, hogy sebesség, használhatóság szerint a jelenlegi környezetben éreznék-e különbséget.

(#175) 4Grider válasza fPApi (#174) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ebbe a környezetbe beteszed a legolcsóbb gigabites műanyag asztali switch-et, akkor sem tapasztalhatsz észrevehető különbséget, mert minden gigabites switch portsebessége 2 Gbps (1 up-1 down Gbps). A gigás switchek között jellemzően nem a sebesség az, ami az árkülönbséget indokolja.

(#176) fPApi válasza 4Grider (#175) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Csak tanulásképpen: Mi indokolja az árkülönbséget? És hol jelentkezik a magasabb árkategória hatása?

Illetve ami még felmerült: Nálam nemcsak az internet sebessége a fontos, hanem a belső hálózaté is, mivel a NAS-ról nézünk filmeket (akár több szgépről egyszerre). Ez sem indokol magasabb kategóriát?

[ Szerkesztve ]

(#177) 4Grider válasza fPApi (#176) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azok a szolgáltatások indokolják a magasabb árszínvonalat, amit te otthon egyáltalán nem használsz ki. A belső hálózatod 1 Gbps-on lesz kiszolgálva a leggagyibb gigabites switch-el is. Ha a NAS-ról egyszerre többen néztek filmet, ahhoz egy jó NAS kell, esetleg SSD-vel (ha jó nagy a felbontás, kicsi a tömörítés és x eszközön néztek egyszerre). De ezt egy pár ezer Ft-os gigabites switch röhögve kiszolgálja, tehát nem a legolcsóbb gigabites switch lesz itt a kérdés...

(#178) fPApi válasza 4Grider (#177) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, így már tiszta!

(#179) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Keresek Switch-et az alábbi kritériumoknak megfelelően.

- NVR rendszer kiépítéséhez, 4-6db 4-5mp-es kamerához.
- Padláson történő elhelyezéshez.
- Lehetőleg passzív (fanless) hűtéssel.
- Menedzselés nem fontos.
- Kedvező áron, lehet akár használt is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#180) Gubek-Einste válasza Tothgera30 (#179) üzenetére

PoE kell vagy sem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#181) Tothgera30 válasza Gubek-Einste (#180) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Felesleges.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#182) Gubek-Einste válasza Tothgera30 (#181) üzenetére

A padlás miatt vagy hővédelem kell (télen a hideg, nyáron a meleg ellen) vagy ipari környezetben szánt eszköz.
A többi igényre egy sima 8-16 portos típus is elég lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#183) Tothgera30 válasza Gubek-Einste (#182) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Emiatt vagyok én is gondban, kültéri switch dobozokat látok, de azt irreálisnak tartom. Több gyártó az "ipari környezetet" megoldja egy fém házzal, aminek hátránya hogy kevésbé szellőzik az eszköz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#184) hEngi


hEngi
tag

Sziasztok,
A TV melle keszulok rakni a mediaserver-t de sajnos csak egy kabel tudok oda athuzni a kabelcsatornan keresztul, ezert arra gondoltam hogy odaraknek egy switchet.

A TV-n neha 4K-t is nezek es sajnos az darabos wifi-n keresztul, ezert az lenne a kerdesem, hogy milyen switchet lenne érdemes vennem.
Elso otletem ez lett volna: [link]

Semmi kulonleges elvarasom nincs, csak hogy a TV/mediaserver esetleg NAS+PS4 rakotheto legyen es mindegyik tudja a gigabites kapcsolatot belso halozaton. Kifele ugyis csak 500MBit van.

Sajnos a 2000-es lanpartyk ota nem vettem switchet szoval fogalmam sincs milyet lenne erdemes :)

Udv es elore is koszi!
hEngi

(#185) 4Grider válasza hEngi (#184) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legolcsóbb asztali gigás switchet válaszd ami tudja a portonként 2 Gbps-ot (le-fel összesen adják meg). De ügyelj arra, hogy az olcsó eszközök külső táposak...

(#186) hEngi válasza 4Grider (#185) üzenetére


hEngi
tag

Szia,
Koszi a valaszt! A kulso tap milyen problemat okozhat?
Valahol olvastam h vkinek cicergett vagy mi, de a tobbiek azt irtak h az csak hibas peldany miatt van.

Udv,
hEngi

(#187) 4Grider válasza hEngi (#186) üzenetére


4Grider
nagyúr

A cicergés jó példa és nem ok a garanciális cserére. Meg a tv-knél lévő kevés hely is az elosztóban, ahova egy bumszli tápegység esetleg nem fér be.
Persze előnye is lehet a külső tápnak, amikor már nem garanciálisan pukkan el. Ilyenkor ui. olcsóbban megoldható a javítás egy hasonló adottságú külső táppal, mint ha belül pukkan el a tápegység...

(#188) wwenigma válasza 4Grider (#185) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A gigabit az full duplex alapból. Nekem egy alap TL-SG1008D v5.1 van, pont tegnap csinaltam olyat hogy egyik gépre töltöttem 4-500Mbittel es ugyanarrol a masikra ftp-n keresztül masoltam mas dolgokat 900Mbit korul. Raadasul akar managed switchet is lehet belole csinalni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#189) hEngi válasza 4Grider (#187) üzenetére


hEngi
tag

Mindig valamilyen felveteli pontos kiszallitassal kerem es akkor a 14 napos elallasba mindent vissza vesznek :D

(#190) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Sziasztok !

Most épülő házunkba T-COM 1000Mbit-es net + IPTV rendszer kerül kiépítésre. Ami adott: optikai kábel + Sagemcom f@st 5655v2. Ezen csak 4 LAN port van, viszont nekem 11 felé kellene elosztani a netet a ház különböző pontjaiba CAT 6 kábeleken.

Erre a célra 16-os Gigabites switcheket nézegettem, eddig - laikusként - ezt a 2 (3) típust találtam:

1. TL-SG1016D
2. TL-SG116 vagy TL-SG116E (az E "unmanaged" --> mit jelent ? :F )

Ezek közül melyiket ajánlanátok (esetleg más típust) ?

Fontos, hogy átmenjen rajta az 1000 Mbit + IPTV-nek se tegyen keresztbe :)

Előre is köszönöm !

(#191) Gubek-Einste válasza Bandi79 (#190) üzenetére

Az első az IGMP hiánya miatt alapból kiesik, a másik kettő megfelelő lesz.
Az "E" nagyobb tudású verzió már.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#192) Bandi79 válasza Gubek-Einste (#191) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Köszönöm a gyors választ ! :R

(#193) cspguy


cspguy
csendes tag

Ilyet vettem:

https://www.netgear.com/support/product/XS708T.aspx#docs

Emellé:

https://www.linksys.com/us/support-product?pid=01t80000003KYzRAAW

Meg emellé:

https://www.ui.com/edgemax/edgerouter-x/

Egy darabig elég lesz. :)

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#194) szasanyi


szasanyi
félisten

A jelenleg használt TP-Link TL-SG1005D switch-et szeretném lecserélni, mert hoasszú szívás után rájöttem: ha nem csak a PC-m hanem több eszköz van csatlakoztatva hozzá (PC + LG 4K TV + HiMedia Q10Pro médialejátszó) akkor Digi 1000Mbps által biztosított ~800Mbps helyett ~95Mbps sebesség érhetőa PC-n ami nagyon nem jó. Nem tudom miért van ez, de mivel megoldani nem tudom ezért csere lesz.

A kérdémeim kvázi amiben segítséget kérek:

- tudtok-e konkrét típust ajalánlani, aminél nem számít milyen és hány csatlakoztatott eszközt kezel? Tehát a különböző portra csatlakoztatott eszközök az annak megfeleő, lehető legnagyobb sávszélességet?

- több tesztben jónak ítélték a Netgear GS308 switch-ét, de az előző kérdésemben szereplő, több eszköz egyidejű kezelésére részletre nem térnek ki... megfelelő lenne-e ez a típus és kiküszöbölné a jelenlegi problémámat?

Természetesen nincs szükségem több ponrtra (már ez sem lesz kihasználva) és olyan 10k körüli ár lenne elfogadható. Köszönöm előre is!

(#195) 4Grider válasza szasanyi (#194) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden mai gigás switch (a legócskább/legolcsóbb is) tudja a 2 Gbps portsebességet. Azaz ha 8 portos, akkor tudnia kell a 16 Gbps-ot. Ha nem tudja, akkor hibás.
Ha ettől nagyobb igényeid vannak, akkor próbálj meg menedzselt switch-et vásárolni. Utóbbiak nem tudom, hogy beférnek-e a 10e Ft alá...

(#196) szasanyi válasza 4Grider (#195) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha jól láttam azok drágábbak, és egyébként nem is szükségesek nekem. Lehet hibás az eszköz, mert azt én sem hiszem, hogy ha egy vagy több nem gigabites eszköz van csatlakoztatva, az korlátozólag kellene hatnia a más, egyébként gigabites eszközre. Ha csak a PC van csatlakoztatva akkor semmi gond a sávszélességgel.

(#197) 4Grider válasza szasanyi (#196) üzenetére


4Grider
nagyúr

IP cím ütközés, hibás hálókártya okozhat ilyen gondot, ott pedig jól jön egy menedzselhető switch, amin látod, hogy mi a probléma és hol...

(#198) szasanyi


szasanyi
félisten

No, akkor az előbbiek miatt kérek menedzselhető switch-re típusajánlato(ka)t! :R Min. 4 max 6 portos természetesen gigabites (ne legyen bonyolult se drága).

(#199) kvarc


kvarc
tag

Segítséget szeretnék kérni. IP kamerákhoz és AP-hoz szeretnék minimum 16 portos gigás POE switchet. Jó lenne ha menedzselhető lenne. Van javaslat?

(#200) Gubek-Einste válasza kvarc (#199) üzenetére

Milyen típusú a használt router?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mekkora lenne a fogyasztás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.