Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) 4Grider válasza fulton (#600) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Windowsban (és más operációs rendszerekben is) megtalálható, hogy milyen kapcsolati sebességet egyeztetett a legközelebbi hálózati elemmel (switch-el, routerrel) így az esetlegesen rossz kábel használata esetén nem fogsz gigabit-es egyeztetést látni az adapternél, hanem csak 100-at, esetleg 10-et. Így a szűk keresztmetszet viszonylag gyorsan megtalálható.

(#602) fulton válasza 4Grider (#601) üzenetére


fulton
addikt

Megnéztem, most a routerre van kötve a NAS- és a PC pedig a switch-en pihen.
Mind a kettő eszköz 1000/1000 kapcsolati sebességet ír. Igen ám, de a PC -n ha mérek egy interenetes sebességet, akkor csak 100/100 mbps mérek. És a nas-ra való másolás is csak ennyi 100mbps. Valami nem kerek.
Egyébként a routeren közvetlen is mértem egy internetes sebességet, ott megvan a 480 mbps sebességem.
Illetve ha a PC is routeren pihen, akkor simán másol 500 mpbs el is.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#603) fulton válasza fulton (#602) üzenetére


fulton
addikt

Na kicseréltem a kábelt, a nas-éra, a switch és router közt, és megkaptam a teljes sebességet.
Tehát a kábel valamiért csak 100mpbs es mégis, hiába ír kapcsolatoknál 1000/1000 állapotot.
A kérdés, milyen kábelt kell akkor vegyek?

(#604) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

10"-os rack-be keresek minimum 8 portos switchet. A méretén és a gigabites kapcsolaton kívül más igényem nincsen, de nem találok ilyet általam ismert gyártótól (consumer-vonalon legalább is).

Találtam egy Digitus és egy Lanberg márkájút, de nem ismerem a gyártót így eldönteni sem tudom, hogy érdemes-e ~30 ezer Ft-ot adni bármelyikért.

Köszönöm, ha tudtok adni pár tippet! :R

(#605) Gubek-Einste válasza Nixon18 (#604) üzenetére

Sima, unmanagment switch esetén csak a márkát kell megfizetni, nincsen jelentős különbség a gyártók között.
Esetleg egy sima swich és polc használata nem opció?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#606) Nixon18 válasza Gubek-Einste (#605) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Köszi, ez megnyugtató.
De, természetesen opció ez a megoldás is, csak gondoltam ha már egyszer berendezem és elszámoltam magam, cserélni kell a switchet, akkor körbejárom a lehetőségeket.

(#607) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. Van egy régi Cisco catalyst 2950 es a melohelyen , rossz a venti zúg csapagyas igencsak és halnak elfele a portok rajta , mit ajánlanátok helyette ? Ami ár érték arányában megfelelő , min 12 port plusz a base egy.

(#608) pruzsi


pruzsi
őstag

D-Link GO-SW-24G ra gondoltam első körben,

(#609) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy TP-Link LiteWave LS105G unmanaged switchet és a problémám az hogy masszív throttleing-et rak a WAN kapcsolatomra. A Letöltési sebességemet 10-12 MBbit/s-re korlátozza és ha emellett játszom akkor akkorát laggolok hogy a föld addig elmozdul a pályáján én meg kint maradok az űrben. Viszont ha local hálózaton másolok NAS-ra a PC-ről akkor a 100-120 Mb/s-es másolási sebesség probléma nélkül megvan.

Mi lehet a probléma?

(#610) 4Grider válasza BaziJoe00 (#609) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek az eszközök annyira primitívek, hogy bármelyik beépített extrájával (QOS és flow control) akadnak össze a csomagok, úgy sem tudod kikapcsolni, mivel unmanaged eszközök.

(#611) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Szeretnék egy POE Switchet a Hikvision kameráimhoz, illetve a házon belül még pár eszközt rákötnék. Így lehet a 8-as, de a 16-os az biztos elég tudna lenni.

Egyelőre nem, de ha későbbiekben használnám a managelt részét, akkor maradnék a managelhető poe switchek irányába.
Akár használt is szóba jöhet, és itt jön szóba a kérdésem is. Hardveraprón láttam pár korábbi modellt (Cisco, D-Link stb) 24 portos közül is amin 10 Poe van (100W teljesítménnyel - ami nekem valószínűleg bőven elég is), viszont ezek a termékek hogyhogy ilyen durván olcsók a piaci árhoz képest?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#612) Multibit válasza Dictator^ (#611) üzenetére


Multibit
veterán

Győződj meg arról, hogy a kinézett switch a kameráid által igényelt PoE szabványt tudja-e! Passzív/af/at? Add össze a kameráid max fogyasztását, aszerint keress switchet! Arra is figyelj, hogy legalább 1 gigabites portokkal legyen szerelve! Ma már nem vennék 100 Mbps switchet (akkor sem, ha a kameráknak esetleg elég).

[ Szerkesztve ]

(#613) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Zyxel GS1200 switch van kötve a Telekom routerre. A gondom az, hogy pár naponta gigabitről átváltanak a portok 100 Mbitre. A switchet ilyenkor hiába húzom ki, nem megoldás. Egyedül a Telekom router kihúzása segít. Kábeleket már cseréltem, de hiába.

(#614) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Költözés miatt, céges laptop dokkoló, esetleg pi1(de ez nem valószínű), saját géphez kéne egy switch. Sima TP-linket néztem, de kis felárral kapható managed(?) verzió is, ami nekem untig elég. TP-Link TL-SG105E
Mi a véleményetek róla? Vagy küldjem át Wi-Fi-re a laptopot, és csak egy 10m-es cat5e-vel oldjam meg a hálózatot? Nyilván olcsóbb a cat5e, mint a switch. Viszont félek, hogy a Teams + VPN megeszi a wifit. A router mindenképp a nappaliban lenne, nem vinném be a szobába a tv okosító miatt főleg.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#615) Multibit válasza tasiadam (#614) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem van egy ilyen switchem. Igaz, ritkán van használatban (leginkább akkor, ha a lányom nálunk dolgozik HO-ban). Nincs vele bajom, elégedett vagyok vele.
Amúgy én is kábelen dolgozom, a wifit meghagyom a mobil eszközöknek (telefon, tablet).

(#616) tasiadam válasza Multibit (#615) üzenetére


tasiadam
veterán

Es nezted mar a management reszet? Nem jonne rosszul, ha managelhetnem. Pl a pi1nek 100 megabit is untig eleg. A QoS jol muxik? Vagy ilyen tapasztalat nincs?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#617) Multibit válasza tasiadam (#616) üzenetére


Multibit
veterán

Nem néztem a QoS részt, mert egyrészt az 1Gbps net előfizetésem mellett nincs rá szükségem, másrészt mikor QoS-sel kísérleteztem egy rövid ideig, az a routeren történt.

(#618) tasiadam válasza Multibit (#617) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen, de segíthet, ha fut mellette más is, pl ha tölt az ember, közben játszik, bármi, seghít a QoS. Csak a switchen is van QoS, meg a routeren is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#619) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék ajánlást kérni egy switch-re, olcsó jól bevált típusra.
Nem szeretnék még egy vagy több utp kábelt behúzni ugyan abba a szobába, így arra gondoltam, hogy switchel oldanám meg a dolgot, 1 PC, 1 TV, és 1 Ps4 lenne rákötve (Digi 1000). Esetleg TP-Link TL-SG108 vagy TP-Link TL-SG1008 ?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#620) Gubek-Einste válasza Talala (#619) üzenetére

Erre a feladatra bármilyen switch megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#621) Talala válasza Gubek-Einste (#620) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi. Gondolom annyi, hogy gigabiteset válasszak.

(#622) Talala válasza Talala (#621) üzenetére


Talala
senior tag

Eszembe jutott, hogy van 2 nem használt router itthon (ASUS RT-N18U, D-Link DIR-842). Ezek egyikét tudnám switchként használni? Neten nagyon röviden ennyit találtam a routerek switcként használásáról: DHCP ki, WAN port üresen hagy, egyik lanba megy a bejövő és a többi port innentől kezdve switcként funkcionálnak. Ennyi lenne az egész?
Bocsi az offért, nem akartam a router topikba újra kezdeni a gondolatmenetet.

(#623) 4Grider válasza Talala (#622) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából igen, ha nem gond, hogy resetelni kell őket, ha már nem switchként akarod őket utána használni.
A reset-et egy adminisztratív Ip cím beállításával tudod elkerülni abból az Ip tartományból, amiben használni fogod (mint switch).

(#624) Gubek-Einste válasza Talala (#622) üzenetére

Az Asus-t tudod AP módban használni switch gyanánt is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#625) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok!

Bejott az uj nett (500/22) igy kicsit konnyebb a dolgom "home labet" csinalni.

20k korul neztem ki ot: CISCO Switch 8x1000Mbps, Fémházas, Rackes, CBS110-8T-D-EU (CBS110-8T-D-EU) | switch > nem menedzselhető > asztali | hálózat | mysoft.hu

Kellene az Gigabites port, mert ahogy neztem tobb van 8 portosbol ami csak 10/100-s.

Van ennel jobb ajanlat?

(#626) Multibit válasza lypen99 (#625) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a Cicko a tökéletes példája a felesleges pénzégetésnek :Y
8 portos buta switch 20 ezer felett? Miért???
Ha nem kell, hogy menedzselhető legyen, nem kell PoE, akkor egy olcsó, fémházas TP-Link, Netgear, stb. tökéletesen megfelel. Ár, garancia szerint válassz!
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#627) lypen99 válasza Multibit (#626) üzenetére


lypen99
aktív tag

A Gigabit a kikötés.

(#628) Multibit válasza lypen99 (#627) üzenetére


Multibit
veterán

Amiket linkeltem, azok gigabitesek. HA-n is vannak gigás switchek.

(#629) lypen99 válasza Multibit (#628) üzenetére


lypen99
aktív tag

A D-Link 10/100, de megnéztem őket.

(#630) Multibit válasza lypen99 (#629) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor nézd meg újra!
D-Link DGS-108

(#631) lypen99 válasza Multibit (#630) üzenetére


lypen99
aktív tag

Megnéztem és benéztem. :B

(#632) Talala válasza Gubek-Einste (#624) üzenetére


Talala
senior tag

Valószínűleg ez lesz a megoldás számomra. Ilyenkor nem csökken a sebesség mint egy repeater esetében igaz?

[ Szerkesztve ]

(#633) Gubek-Einste válasza Talala (#632) üzenetére

Nem mivel kábeles kapcsolat van kiépítve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#634) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

lehet abból bármilyen hátrányom, hogy 2db switch-et teszek egymáshoz kötve? A mínusz portokat leszámítva..

Illetve van ajánlott poe adapter kamerákhoz? 12v

(#635) Gubek-Einste válasza noorbertt (#634) üzenetére

Nem lesz gond a switch-ek felfűzéséből.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#636) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi feladat megoldásában:
Jelenleg 1 db lan kábel megy a NAS-hoz a routeremből. Ezt a vonalat kellene bővítenem 2 db IP kamerával + a kamerákhoz NVR-el, + 1 db napelem dongle lan csatlakozással.
Ehhez vásárolhatok PoE switch-et? Úgy gondoltam a NAS-hoz vezető LAN kábelre tenném a PoE Switch-et abból menne a NAS, 2 kamera, NVR és az inverter LAN csatlakozás.
Ez megoldható így? Nem okoz gondot, hogy pl. az inverter nem PoE eszköz, de a kamerák igen? Ezt felismeri a switch?
Tudtok ajánlani ár/érték arányban megfelelő poe switch-et?
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

Levi

(#637) 4Grider válasza Levi123 (#636) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Poe switch lekezeli a nem Poe eszközöket is.
Poe switch esetén megnézzük pontosan, hogy milyen Poe szabvánnyal mennyi lesz a várható terhelés és ez után választunk Poe switchet.

(#638) Levi123 válasza 4Grider (#637) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi a választ, megnézem vásárlás előtt, hogy mennyi az igénye a kameráknak.

Levi

(#639) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv! Itthonra szeretnék egy 8 portos gigás switch-et fémházasat. Net, játék, IPTV, általános felhasználás, de a giga közelítse a gigát. A lagolástól hullámzó sebességtől agyvérzést kapok. Gondoltam veszek egy TENDA-t de nem sokat olvasok itt róla. Azt viszont olvasom, hogy több sw nem tudja a gigát vagy egyébb korlátja van. Van valami ajánlat? Valami ithhon bedugdosom elfelejtem áras kellene. Köszönöm!

Védd a természetet!

(#640) Gubek-Einste válasza Atilla001 (#639) üzenetére

Az IPTV miatt olyan kell amely tudja az IGMP Snooping-ot.
A TP-Link TL-SG108 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#641) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

2 switchre lenne szükségem POE kimebetekkel. 3 eszköz lenne rajtuk egyesével, ami tápot kér viszont az a problémám, hogy más szabványt használnak. Kettő eszköz IEEE 802.3af 48V-ot kér. A harmadik adatlapján csak annyi szerepel, hogy 24V 0,5A.

Találtam egy szimpatikus Zyxel GS1900-8H típust, ami IEEE 802.3af/at-t tud az adatlap alapján. Viszont a két tápfesz elbizzonytalanított, mert se ennek se más switch adatlapján nem láttam olyat, hogy mind a kettő feszültséget lekezeli.

Vagy rosszul közelítem meg és a 802.3af szabvány csak a teljesítményt definiálja, vagyis az aktív poe switcheknek mindegy milyen fesz igényű eszköz van kötve a portra, azt lekezeli és csak az áramfelvételt osztja be a szabványon belül?

Köszi a segítséget előre is!

Üdv.
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#642) Multibit válasza spgabor (#641) üzenetére


Multibit
veterán

A harmadik adatlapján csak annyi szerepel, hogy 24V 0,5A.
A PoE vizsgálatakor nem elég a feszültség/áramerősség értékeket nézni. Ki kéne derítened, a passzív/aktív jellemzőt! A passzív/aktív PoE eltér a használt UTP érintkezők és a működés tekintetében is.

(#643) spgabor válasza Multibit (#642) üzenetére


spgabor
aktív tag

Az egy ubi antenna. Adatlap szerint saját 24V 12W-os tápja van. Külön adapterrel tudja a 802.3af szabványt.

(#644) Multibit válasza spgabor (#643) üzenetére


Multibit
veterán

Külön adapterrel tudja a 802.3af szabványt
Akkor be kéne szerezni azt az adaptert (ha mindenképpen switchről akarod táplálni).

(#645) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok! Otthonra, egyelőre 2, lehet később 3 asztali számítógép számára alkalmas egyszerű switchet keresek, ami tudja a gigás sávszélességet és nem csinál furcsaságokat (pl amit pár éve vettem aztán visszavittem, nem emlékszem a típusra, 3mp-enként ping spike-okat csinált, nem lehetett vele játszani)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#646) 4Grider válasza forguet (#645) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az utóbbi hibás volt, egy belépő szintű/filléres gigabites switch-nek nem így kell működnie és a portjainak meg tudnia kell a 2x1 Gbps-ot.

(#647) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben gond van az otthoni hálózattal, egy kb 5 éves D-link DHS 1008-D switch osztja a netet a WiFi router, kamerarendszer és egy laptop felé.
A laptopon a LAN és a WiFi is szakadozik.

Lehet ez a Switch hibája? Valahogy ki kellene szűrni, hogy a switch a hibás, vagy esetleg a DIGI optikai eszköze a switch előtt...

(#648) 4Grider válasza mauimagic (#647) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pingetnék sok ezer pinggel két saját switch-en lógó eszköz között. Ha nincs kimaradás, akkor marad az ont. Ha van kimaradás, akkor ha külső tápos a switch, akkor megpróbálnám a tápegységet egy másikra cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#649) mauimagic válasza 4Grider (#648) üzenetére


mauimagic
aktív tag

kínaiul is lehetne amit írtál, de 2 laptopról pingelve egymást, az egyikről timeout minden alkalommal.

saját ip pingje és a routeré is jó, 1ms

nemtom ez mond e valamit...

(#650) 4Grider válasza mauimagic (#649) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a két laptop ugyanarra a switch-re van dugva kábellel és az egyik tudja hiba nélkül akár több ezerszer is pingelni a másik gépet (lényegtelen, hogy a másiknak minden pingje elveszik), akkor a switch jó, a másik gépen valószínűleg letiltott az icmp, azért nem fogad pinget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.