Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) szombi válasza Gubek-Einste (#450) üzenetére


szombi
tag

A switch az IPTV-s portokat nem fogja érinteni, azok közvetlenül a routerbe lesznek bekötve. Ezért feltételezem, hogy az IGMP nem fog kelleni. A 8 portot legfeljebb azért fontolom meg, hátha IP kamerát is felteszek.

(#452) Gubek-Einste válasza szombi (#451) üzenetére

Jobb biztosra menni, semmivel sem drágább az IGMP képes eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#453) scansat válasza Gubek-Einste (#452) üzenetére


scansat
tag

Köszönöm a választ mindegyikőtöknek. Ez az IGMP viszont nekem ezek szerint kell.

(#454) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Switch vásárláson gondolkodom ott is POE képesre. Röviden egy Analóg kamerarára akarok jelenleg csak 1 IP kamerát kötni. (Ez a rögzítő.)

POE tápellátású kamerában gondolkodok és ezért kéne POE képes switch. Na most ugye több routeren át vezetve megy a telekre a net, aminek a végén egy TP-Link TL-WR542G switch módba állítva tehát a wan port üres. Lan1-be megy a netet adó kábel, majd a Lan2-ből kábelen be a rögzítőbe. Így a kis routeren van wifin net, és madzagon ad netet a rögíztőnek, így bárhonnan elérem a kamera képét ahol van internet. Ez mind oké eddig, ha nem POE képes kamerát néznék akkor nem kérdeznék, de mivel azt szeretnék így kérdem mi történik ha POE portból fogok a rögzítőbe kötni? Akkor is tolni fogja az áramot vagy ez kapcsolható? Mert ugye a kamerának mennie kell az áramnak is, de a rögíztőnek tudtommal nem.

Ezek után ki milyen switch-et ajánlana?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#455) 4Grider válasza Marci112233 (#454) üzenetére


4Grider
nagyúr

A poe switchek minden portjába lehet nem poe-képes hálózati eszközöket és adaptereket is dugni. A nem poe képes eszközök logikusan nem fognak áramot kapni a poe switchtől.

(#456) Marci112233 válasza 4Grider (#455) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezert köszönet!

Akkor már csak meg kell keresnem a legolcsóbb poe képes eszközt.

Szerk: Ez mennyire megfelelő a célra?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#457) 4Grider válasza Marci112233 (#456) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg kell nézned először, hogy mi az igénye a poe-val megtáplálni kívánt eszköznek. Ezzel a switch-el max 15W lehet. És csak 10/100-as switch, rögzítőhöz az kevés lehet, persze kérdés, hogy mennyi kamerát tud összesen rögzíteni.

(#458) Marci112233 válasza 4Grider (#457) üzenetére


Marci112233
őstag

A W az elvileg elég lett volna, mert 1 kamera ment volna rá csak, de időközben leraktam róla, mert a switch és a kamera együttese nem éri meg árban.(Analóg rendszert bővített volna mert a rögzítő képes 2 IP kamerát kezelni, de mivel analóg, nem ér annyi összeget rákölteni.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#459) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Hátha valaki tud segíteni nekem. IGMP Snooping képes 5 vagy 8 portos switchet keresek. A Google feldobott eddig 1 relevánsat, de hátha tud valaki picit olcsóbb megoldást, mint a 20+.

Előre is köszönöm!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#460) Gubek-Einste válasza chester91 (#459) üzenetére

Ha elég a sima unmanaged akkor TP-Link TL-SG105 vagy TL-SG108 jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#461) chester91 válasza Gubek-Einste (#460) üzenetére


chester91
senior tag

Nincs igazából szükség rá, Telekomos IPTV boxok kerülnének rá inkább arra. Jelenleg a NAS-ként funkcionáló eszköz külön switchen van rákötve a rendszerre, de szeretném azt közvetlenül kötni a HGW-re, az meg 3 box mellett enélkül nem lehetséges. Köszi a segítséget :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#462) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Otthoni használatra lenne szükség egy switch beszerzésére.
Falhasználás szintjén, media box, illetve lan-on történő game streaming lenne a fő feladat számára.
Ehhez mérten tudnátok esetleg ajánlani valamit?

(#463) Gubek-Einste válasza Assdak (#462) üzenetére

TP-Link TL-SG105 vagy TL-SG108 jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#464) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Szükségem lenne egy 16-os normál switchre és egy 8-as POE képesre.

A terv az lenne, hogy a padláson a szigetelés felett lennének (tehát vagy meleg lesz nagyon vagy hideg). Gigabit elég lesz most.

Vannak ajánlott termékek:F

Azért gondolkodtam két eszközben, mert a nagy port számú poe switch árak eléggé el vannak szállva.

Tudtok olyat esetleg, ami megfelel a célnak egyben van és nem horror drága?

POE eszközből 3db ip kamera van tervezve most, elképzelhető, hogy a jövőben valamikor bővül...

Köszi a segítséget előre is:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#465) 4Grider válasza kleinguru (#464) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem egy klimatizált terembe tervezett switch-nek való klíma (és még a páráról nem is beszéltünk), jó eséllyel hamar elhaláloznának ebben a környezetben, rosszabb esetben felgyújtva a tetőt.
Max. ipari switch-et tudok oda horror drágán elképzelni.
Gondold át.

[ Szerkesztve ]

(#466) kleinguru válasza 4Grider (#465) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem is a padláson vannak a hálózati eszközök (modem, router, switch. Nincs semmi bajuk.

Amikor azt írom, hogy szigetelés felett, akkor nem azt értem alatta, hogy a tető és a szigetelés közé szorítva.

Nyilván padláson, de annak szigeteletlen részén.

Szóval valami ajánlott termék :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#467) 4Grider válasza kleinguru (#466) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amit használtam iparcsarnokban: Hikvison Pro Series
Az oldalon be tudod állítani a szűrőben a kívánt hőmérséklet tartományt.

(#468) Garfield.37


Garfield.37
tag

Sziasztok!

Erről a switch-ről mi a véleményetek ?

ASUS GX-U1081 [link]

A választ előre is köszönöm.

Üdv : Garfield.37

(#469) Gubek-Einste válasza Garfield.37 (#468) üzenetére

Egy sima unmanagment, tudja amit tudni a kell és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#470) Garfield.37 válasza Gubek-Einste (#469) üzenetére


Garfield.37
tag

Ár - érték arányban jó?
Vagy inkább olcsóbb tp link ?

Üdv : Garfield.37

(#471) Gubek-Einste válasza Garfield.37 (#470) üzenetére

Ebben a kategóriában mindegy mit veszel, sok különbség nincsen az eszközök között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#472) Garfield.37 válasza Gubek-Einste (#471) üzenetére


Garfield.37
tag

Egy menedzselhető switch jobb választás lenne?

Üdv : Garfield.37

(#473) Gubek-Einste válasza Garfield.37 (#472) üzenetére

Milyen körülmények között lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#474) Garfield.37 válasza Gubek-Einste (#473) üzenetére


Garfield.37
tag

Semmi extra, csak a digi csoda routerének kevés a portja.

Üdv : Garfield.37

(#475) 4Grider válasza Garfield.37 (#474) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az 5000 Ft-os gigabites switchek portsebessége is 2 Gbps, meg a 150000 Ft-osoké is. Ha csak osztáshoz kell és nincsenek extra igények, akkor jó az 5e Ft-os is.

(#476) Garfield.37 válasza 4Grider (#475) üzenetére


Garfield.37
tag

Én erre gondoltam : ASUS GX-U1081, mondjuk ez kb 10 ezer ft

Üdv : Garfield.37

(#477) Gubek-Einste válasza Garfield.37 (#474) üzenetére

Erre a feladatra nem kell managment képességű eszköz, bármilyen eszköz megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#478) Garfield.37 válasza Gubek-Einste (#477) üzenetére


Garfield.37
tag

Köszönöm szépen a segítséget. :R

Üdv : Garfield.37

(#479) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Hozzáértők tanácsára van szükségem. Előbb leírom a jelenlegi felállást:
Telekom VDSL 30Mbps előfizetés, telefon kábel direktbe a FritzBox7390-be->cat5e lan kábel-> padlás D-LINK DES-1008D

A padláson lévő D-link DES-1008D (régi szögletes,narancs matricás) switchet cserélném. Jelenleg erről a switchről megy több szobába a lan kábel a fali aljzatokba, az összes port be van kötve, de egyidejűleg persze nincs mind kihasználva. Egyszerre 2 pc van rákötve, és 3 set-top-box, de a stb-ok minimális adatforgalmat generálnak (időnként vannak yt-ra használva, illetve egymás között kommunikálnak, de NEM IPTV-re vannak)

A net Digis optikai 1000-esre lesz váltva, a FritzBox-ba gigabites LAN portok vannak, de a switchet cserélni kell. A teljes kábelezés cat5e alapú, elvileg az sem akadály.

Hasonlót keresek mint a mostani switch, a lényeg hogy stabil és megbízható legyen, bírja a -15 - +30 °C-ot is, mert nem szigetelt a padlás. A fenti D-Link kb. 10 éve hibátlanul üzemel, sosem kellett felmenni és újraindítani. Ez lenne a legfontosabb, mert se nyáron se télen senkinek nincs kedve a padlásra menni ki/be húzogatni :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#480) 4Grider válasza garga01 (#479) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy veszel egy hasonlóan olcsó, de nem erre a klímához való gigabites switch-et és megkockáztatod, hogy az is rendesen fog működni ilyen körülmények között (van rá esély), vagy veszel egy ipari switch-et drágábban és kifejezetten ezen klimatikus viszonyok közé.
Tied a döntés.
Abban ne bízz, hogy valaki ajánl egy olcsó gigabites nem ilyen körülmények közé való switchet és az ebben a környezetben tutira üzembiztosan fog működni.

(#481) goli11


goli11
tag

Sziasztok!
Teljesen alap otthoni felhasználásra keresek switch-et, net megosztás gépek, NAS és TV között (nincs IPTV).
Van-e valami lényeges különbség a TP-Link SG1008D és az SG1008G vagy a SG108G vagy a sima SG108 között.
Első ránézésre a dizájn, meg hogy műanyag vagy fém ház.
A 1008D 6500Ft az SG108 8600Ft. A másik kettő ezen két ár között. Az SG108 megéri azt a plusz 2000Ft-ot?
Előre is köszönöm.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#482) 4Grider válasza goli11 (#481) üzenetére


4Grider
nagyúr

A D sorozat azért olcsóbb, mert kisebb hatásfokkal működik (több energiát alakít hővé, mint a G sorozat elemei).
Ha nem érdekel az energiahatékonyság, akkor megveheted az olcsóbbat, mert számodra ugyanazt fogja tudni, mint a drágább.

(#483) goli11 válasza 4Grider (#482) üzenetére


goli11
tag

Köszönöm. :R

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#484) sofalvip


sofalvip
csendes tag

Most építjük ki az új házunkban a belső hálózatot, és nem igazán vagyok benne jártas /közgazdászként/. 5 helyiségbe viszünk CAT6-os kábelt, ez 8szál összesen , ebből 3-ban lesz tv. Mindegyikhez lesz nas hozzáférés is, a mentéseket alapból a nasra küldöm mert az tükrözve van, és ezen vannak a filmek is tárolva. Van 6db kültéri kamera ezeknek van saját tápja, de a tv-n tudom a képet megnézni, illetve telefonon vagy laptopon, ez is hálóba lesz kötve /minden kamerának külön port kell?/. Ha jól gondolom egy 16 portos 1gigás elviszi. elsőre erre gondoltam D-Link DGS-1016D

(#485) 4Grider válasza sofalvip (#484) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden kamerának külön port kell. Egy helyiségbe ma már egy végpontot nem tervezünk, minimum 2-3 db kell (simán lehet, hogy lesz iptv, e mellé egy ap, egy számítógép, egy nas, stb is becsúszhat). Ha csak egy-egy végpontot teszel, akkor jó wlant kell építeni, ahol az ap-knak is kell a végpont.

(#486) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok! Kicsit láma kérdés, de nem találtam még egyértelmű választ. A belső hálózat sebességét mennyire befolyásolja a router és mennyire a switch? Manapság divat a szolgáltatóknál, hogy olyan modemet adnak ami egyben router is. Ha ez után egyből teszek egy gigabites switch-et akkor a belső háló sebességet nem korlátozza a router ha az nem tudja a gigabitet?

(#487) 4Grider válasza Pali79 (#486) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a "belső háló sebessége" alatt azt érted, hogy mondjuk két db LAN-on lévő gép közötti másolás sebessége, akkor azért nem, mert a másolás során a routerig a csomagok el sem jutnak (csak a switch-en mennek keresztül).
Egyébként több okból is rossz ötlet szolgáltatói eszközt a saját lan-od (és wlan-od) kiszolgálására használni. Az okok biztonsági (ezeket az eszközöket ritkán/soha nem frissítik, nem te vagy rajtuk az admin, hanem a szolgáltató) és performancia (alapvetően olcsó/gyenge hardverre épülnek, korlátozott routolási és beállítási lehetőségekkel).

(#488) arnius


arnius
újonc

Sziasztok! Switch vásárlás előtt vagyok. A hálózatom nagy vonalakban: pfSense - NAS - 2 laptop -1 desktop - 2 Android telefon - pár darab ioT - Plex server - Unify AP. Értelemszerűen ezeket szeretném izolálni VLAN-ok segítségével, OpenVPN szerveren keresztül 1 VLAN-t távolról is elérni. Ugyanakkor VLAN-ok közötti forgalmat/elérést nem tervezek (jelenleg). Emellett Zoom, Skype, Netflix használata gyakori, azaz qos alkalmazása is tervben van.
Külföldi fórumokon többek között a két favorizált eszköz a Zyxel GS1900 L2 és a Cisco GS250 L3-as terméke. Mit gondoltok, a céljaimnak bőven megfelel a Zyxel is, és a Cisco L3 képessége örökre kihasználatlan maradna esetemben? A Zyxel webUI-ját átlátom, hálózati területen laikusként is érzem, hogy boldogulni fogok vele. A Cisco nem lenne ebből a szempontból túl nagy "falat"? Előre is köszönöm a véleményeteket.

(#489) pandor


pandor
tag

Sziasztok,

egy kis irodai hálózat feljavításához kérnék segítséget.
Jelenleg 7 szgép (egyik fájlszerver szerepben) és 3 nyomtató van összekötve egy router (4 port) + alap dlink swich (8 port) kombóval.
A routerhez és a switchhez is csatlakoznak az eszközök (nem a switchen lóg az összes, nem is birná el - küzd így is derekasan a dlink).
Vennék egy 16 portos switchet és az összes eszközt erre kötném, majd a switch a routerbe (azt meg a netre).
Nem értek a konfigurálásához, ezért elsősorban PnP megoldást keresek. Az első ilyen ami szembe jött és elég népszerűnek tűnik az a TP-Link TL-SG1016D - Érdemes próbát tenni ezzel, várható sebességjavulás a hálózaton?
Ennek a modellnek van egy menedzselhető verziója (TP-Link TL-SG1016DE) - Jelent ez bármi többletet (sebességnövekedést) a felvázolt helyzetben?
Több külföldi fórumon ajánlják a Cisco SG110-16-EU típust - Ez árban kb duplája az előzőeknek. Hozzá is tesz annyit a fenti konfigban vagy ez már az "ágyúval verébre" esete?

Köszönöm a segítséget

(#490) Gubek-Einste válasza pandor (#489) üzenetére

küzd így is derekasan a dlink
Ez pontosan mit is jelent?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#491) pandor válasza Gubek-Einste (#490) üzenetére


pandor
tag

Ellátja a feladatát (működik már pár éve, kezdetben csak pár eszközzel), de érzésre lehetne gyorsabb a kapcsolat a gépek között, ill. belassulások is előfordulnak - ez gondolom a kialakított topológiának is köszönhető.

Egyébként a 6 szgép csak a 7. (szerver) géppel van kapcsolatban, annak a megosztott meghajtójára dolgoznak, egymással nincsenek kapcsolatban + a nyomtatás.

(#492) 4Grider válasza pandor (#491) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az alap 8 portos Dlink switchről nem írtál. Ha az gigabites, akkor pont 16 Gbps a kapacitása, mint minden ilyen switchnek már bő egy évtizede. Tehát ha kicseréled egy 16 portosra, azzal a sebesség nem javul, mert nagy valószínűséggel a szerver gépeden lévő megosztott meghajtónál lesz a szűk kapacitás.

(#493) pandor


pandor
tag

Megnéztem a switch típusát - rosszul emlékeztem - nem dlink, hanem TP-Link TL-SF 1008D

4Grider: a szerver gépeden lévő megosztott meghajtónál lesz a szűk kapacitás

igen ez is játszott, le is cseréltem a szervert, jelenleg egy SSD-s megoldás van

a switch cserére/bővítésre azért gondoltam, hogy minden eszköz a switchre csatlakozzon (ne a jelenlegi router+switch kombóra) - ez is gyorsítana a kapcsolaton?

(#494) Gubek-Einste válasza pandor (#493) üzenetére

a switch cserére/bővítésre azért gondoltam, hogy minden eszköz a switchre csatlakozzon (ne a jelenlegi router+switch kombóra) - ez is gyorsítana a kapcsolaton?
Érezhetően nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#495) 4Grider válasza pandor (#493) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a switch és szerver között 1 Gbps van, a router és a switch között is 1 Gbps van, így nem gondolom, hogy érdemi változást jelentene a hálózat sebességében a két gigabites switchről (belül a router is az) az egy gigabites switchre váltás.
A szerverbe egy 10 Gbps-os (esetleg 2.5 Gbps-os) hálókártya és egy hozzá való 1-2 ilyen porttal bíró switch esetleg igen, de nem ebben az árkategóriában nézelődtél. Meg a megosztás maga sem biztos, hogy igényel ekkora beruházást/sávszélességet.

(#496) pandor


pandor
tag

Gubek-Einste:
4Grider:
Köszönöm a válaszokat és a magyarázatot is, értem.

(#497) stickermajom válasza 4Grider (#467) üzenetére


stickermajom
addikt

Szia!

Előfordulhat, hogy a padláson lévő TP-Link SG108-PE öli meg már a második POE kamerám egy éven belül? Az első teljesen megmakkant, most a másodiknál lett gyanús, mert azt csinálja, hogy éjszaka infrára váltva újraindulgat, szóval a saját belső tápjára gyanakszom, amit esetleg a switch instabil feszültsége is tönkretehetett.
A switch a hőburkon kívül, de tetőn belül van szóval az elemek nem érik, csak a hőmérséklet szélsőséges. Nézegettem a linkelt Hikvision switcheket, egy -10-55 fok közötti működési tartományú szerintem már elég lenne valószínűleg. Hosszútávú tapasztalatod van velük?

[ Szerkesztve ]

(#498) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Egy minimum 8 portos switch-et vásárolnék. A TP-Link TL-SG108E-et ajánlották a Synology NAS topikban.
Szerintetek ilyen árban (tehát kb max 10 ezer forint) van olyan switch, ami jobb ettől, vagy jobban megéri? Mit értünk menedzselhetés alatt egy switch-.nél? (A TL-SG108E-ről annyit tudok, hogy nem az).

Köszi! :R

(#499) 4Grider válasza Downsampling (#498) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden mai olcsó switch tudja a 2 Gbps portsebességet. A különbségek közöttük abban vannak, hogy ki tudott olcsóbb alkatrész-, tápegység- és egyéb beszállítókat, továbbá összeszerelő üzemet találni a termékhez. Az olcsósításnak meg megvannak általában (persze nem mindig) a maga következményei (rövidebb élettartam, kisebb energiahatékonyság, stb.). Szóval ezeknél az olcsó switcheknél célszerű a fogyasztást/hőterhelést nézni, mert az nagyjából kifejezi, hogy milyen minőség rejtőzik a dobozban ugyanakkora teljesítményhez.

(#500) Downsampling válasza 4Grider (#499) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm a válaszod. Otthoni célra lesz, szóval, ha évente egyszer megdöglik, szerintem még belefér. :)
Szolgáltatásbeli különbségek? Az említett TP-Link TL-SG108E mennyire oké? Láttam Zyxelt is, csinosabb, meg minden, illetve más típusokat is, de a leírásoknál pont a tudásbéli dolgokról nem esik szó.
A 10 ezer forintos határ nincs kőbe vésve, de nem látom értelmét a huszon-harmincezres switch-eknek 8 portnál, hacsak tényleg nem tudnak valami olyat, ami indokolná otthoni célra őket.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.