Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ha esetleg más is keresne 10"-es rackbe való switchet: a Zyxel GS1100-16 (unmanaged) és a Zyxel GS1900-16 (managed) ilyenek. Igaz tartókat külön kell venni, vagy otthon átalakítani amit adnak hozzá (19"-es), de passzol.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#402) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Van egy TP-LINK Archer A7 AC1750 Router-em.
Arról megy egy XIAOMI routerre a kábel egy másik szobába (a XIAOMI WiFi-je is jól jön, a vasbetonon keresztül aTP-LINK jele gyenge nekem).
A XIAOMI routeren csak 2 kimenet van, és mivel az egyik kimeneten a TP-LINK-ről jövő jel van, a másik kimeneten a számítógép, nem maradt üres kiemenet (azaz switch-ként működik?).
SWITCH-et hogy tudok rárakni, hogy legyenek még plusz kimeneteim?
Kellene +1 kiemenet leggalább.
(elég a XIAOMI-ról a számítógépre menő kábel közé berakni a switch-et, mint bemenetre, és onnan a kimenetekről a számítógépekre?)
A routereken kell valamit állítgatni szofveresen, vagy nem kell, ha tudok switch-et rárakni?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#403) KisApám válasza KisApám (#402) üzenetére


KisApám
addikt

Vagy a switch-et rakjam a XIAOMI router elé?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#404) Gubek-Einste válasza KisApám (#402) üzenetére

Bárhova beteheted a switch-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#405) KisApám válasza Gubek-Einste (#404) üzenetére


KisApám
addikt

Köszönöm!
Melyik min. 5 portos minőségi, gyors switch-et ajánlod/ajánlanátok?
Amúgy 100/100-as digi van otthon.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#406) Gubek-Einste válasza KisApám (#405) üzenetére

Bármelyik megfelelő lesz mivel az unmanagment switch-ek között nincsen különbség, csak a márkát kell megfizetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#407) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

PS4, smart TV (4K-s Netflix lejátszás), IPTV, PC képernyőjének tévére történő streameléséhez keresnék switchet.

Árukeresőn van nagyon sok féle, nem tudok kiigazodni rajtuk. Nem szeretnék sok beállítást, "plug and play" lenne a legjobb megoldás. Van best buy vétel?

:R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#408) Gubek-Einste válasza KubanitoS (#407) üzenetére

Bármelyik megfelelő lesz mivel az unmanagment switch-ek között nincsen különbség, csak a márkát kell megfizetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#409) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

8+1 portos gigabites switchet keresek, otthoni felhasználásra, minél jobb ár-érték arányban.
Tényleg csak annyira horror árban lehet kapni, mint amennyiért én találtam?
Semmi extrára nincs szükségem (PoE, managelhetőség, stb) csak a gigabites belső hálózatra.

Köszi az ajánlásokat!

(#410) Gubek-Einste válasza Nixon18 (#409) üzenetére

Mit jelent nálad a horror ár?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#411) Cifu válasza Nixon18 (#409) üzenetére


Cifu
nagyúr

A TP-Link TL-SG1210P olyan 30e Ft körül kapható, ha ez neked horror, akkor nézz szét a hardveraprón.

Most van fent egy Netgear GS724Tv3 20e Ft-ért, ami 24 portos Rack switch. Ha nem a nappaliba szeretnéd az asztalra kirakni, akkor az is megfelelő lehet. Van fent egy Mikrotik Routerboard 1100AH 15e Ft-ért, de már jegelték, annyiért nem is csodálom. Érdemes időnként ránézni, mert olykor egész jó ajánlatok vannak fent. A 10+ éves Cisco és HP Enterprise switch-ekben a bizodalmam mondjuk már meginog néha (meghaló tápegység, ha aktív hűtésű, akkor zajos venti, stb.), de adott esetben ha szűk a büdzsé, azokat is meg lehet nézni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#412) Nixon18 válasza Cifu (#411) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm!
A 30e Ft még belefér. Én 70-90e Ft környékén találtam csak. De nem is jutott eszembe, hogy 16 portos switchet keressek...

(#413) Cifu válasza Nixon18 (#412) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vezetékes hálózatnál ökölszabály, hogy mindig egy lépcsővel feljebb gondolkodj, mint ami pillanatnyilag kellene. :)
Ha 4 port kell, akkor minimum 8 legyen, ha 8 kell, akkor 16 és így tovább. :DDD

Mindig eljön az a pillanat, amikor vakarod a fejed a router / switch / tűzfal felett állva, hogy kevés a port... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#414) Nixon18 válasza Cifu (#413) üzenetére


Nixon18
senior tag

Egy sima 16 portos switch-csel olcsóbban is jönne ki a történet, mint egy 8 portossal, külön uplink-kel.
A 8 fali aljzat miatt kellene a 8+1 portos switch, fali aljzatot pedig nem sűrűn bővít az ember. De a 16 port mellett szól még, hogy a router 4 portjából is 3 foglalt lesz.

(#415) Cifu válasza Nixon18 (#414) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sose lehet előre látni. ;)
Van, amikor egy plusz AP kellene, vagy rájössz, hogy egy-két IP kamera mégiscsak jó lenne, stb.. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#416) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Keresném a legolcsóbb gigabites megoldást switch-re, Telekomos internet és IPTV kettéosztásához. :R

(#417) Gubek-Einste válasza smiti (#416) üzenetére

TP-Link TL-SG105 vagy TL-SG108 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#418) smiti válasza Gubek-Einste (#417) üzenetére


smiti
addikt

köszönöm szépen! :R

Már csak valami jó gigabites hálókártyát kell keresnem, mert közben kiderült, hogy a lányom gépében csak 100 körüli volt a sebesség. :Y

[ Szerkesztve ]

(#419) Gubek-Einste válasza smiti (#418) üzenetére

TP-Link TG-3468 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#420) smiti válasza Gubek-Einste (#419) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm eddigi a tanácsokat! :R

Próbáltam googlizni, hogy mik alkalmasak az IPTV-hez, de nem nagyon találom az infót.
Ha használtban is gondolkodok lennének olcsóbb megoldások is.

Pl. itt van egy TL-SG1005D , így aprón filléres tétel , de látok még 8 portos kivitelt is ebből.

Ezek és az általad ajánlottak között mi a különbség?

(#421) Gubek-Einste válasza smiti (#420) üzenetére

IGMP támogatás kell az IPTV-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#422) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.
Jelenleg a Diginél vagyok ugye optikán jön be a NET, és a modem egy AN5506-02-FG.
1000/300-as a NET, sajnos csak két port van a Modemen abból is csak egy tudja ezt a sebességet.

Megszeretném osztani legalább 5 portos Router/Switch kellene nekem, ami minden porton tuja ezt a sebességet.

Milyen Switch lenne erre a célra megfelelő?

(#423) Gubek-Einste válasza Dave567 (#422) üzenetére

Bármilyen megfelelő lesz ha tényleg csak egy switch-et akarsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#424) Dave567 válasza Gubek-Einste (#423) üzenetére


Dave567
addikt

+ Még 1 porton menne kamerarendszer is.

1 porton lesz egy tévé 2.on egy laptop, 3 NAS, 4. meg a kamera rendszer.
Ezekhez elég lenne egy Switch, vagy inkább router kellene nekem, erre a célra.

Meg ugye írtam, hogy minden porton tudja az 1000/300-as sebességet.

(#425) Gubek-Einste válasza Dave567 (#424) üzenetére

1 porton lesz egy tévé 2.on egy laptop, 3 NAS, 4. meg a kamera rendszer.
Ezekhez elég lenne egy Switch, vagy inkább router kellene nekem, erre a célra.

Elég egy 8 portos switch is de én inkább router-t használnék és egy 5 portos switch-csel.

Meg ugye írtam, hogy minden porton tudja az 1000/300-as sebességet.
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#426) Dave567 válasza Gubek-Einste (#425) üzenetére


Dave567
addikt

Még egy routert vegyek a meglévő mellé? Vagy modem, de a Digi adott az egy modem gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#427) Gubek-Einste válasza Dave567 (#426) üzenetére

A szolgáltatói gyenge és korlátozott, egy sajáttal sokkal jobban járnál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#428) Dave567 válasza Gubek-Einste (#427) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm.

De ha már veszek egy Routert, akkor elég lenne csak az nem?
Mondjuk egy 6 portos.

(#429) Gubek-Einste válasza Dave567 (#428) üzenetére

Elvileg igen de a négynél több portos router-ek elég drágák és viszonylag kevés is van belőlük de egy sima 4 portos router és egy 5-8 portos switch sokkal olcsóbban kijön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#430) Dave567 válasza Gubek-Einste (#429) üzenetére


Dave567
addikt

Utána kérdezek majd.

Köszönöm :R :R

(#431) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,
Vettem most két routert (xiaomi ax3600 és ax1800) és meshbe kívánom tenni őket. A mostani routermnek van 5 lan portja, azaz 4 ami kimenet és egy USB portja. Erre az USB - re van dugva a központi nyomtató. Az új routernek nincs USB portja és csak 4 lan van, azaz 3 kimenet. A meshez kábellel fogom összekötni így csak kettő port maradna, de nekem több kellene. Megoldás lehet hogy veszek egy 8 portos Switch-et (mondjuk egy tplink sg-1008d) és ezen keresztül kötöm össze a két routert is és dugom rá a cuccokat, illetve veszek egy print szervert is a nyomtatóhoz. Ez így jó megoldás lehet?

(#432) Gubek-Einste válasza Norby-007 (#431) üzenetére

Igen, ez a megoldás ha kevés a LAN port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#433) Norby-007 válasza Gubek-Einste (#432) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, és lehet használni ilyenkor még a router lan portjait is vagy csak a vele összekötött switchbe lehet csatlakotatni ilyenkor?
Illetve a két routert a switchen keresztül kell összekötni vagy lehet a router egyik lan portján is ezt megtenni, tulajdonképpen ez visszavezet az első kérdéshez.
Köszi.

(#434) 4Grider válasza Norby-007 (#433) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tök mindegy, egy hálózat, a két router ezen lábai ebből a szempontból gyakorlatilag switch-ek.

(#435) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Az alábbiakban kerem segítségeteket.

A szobamba szeretnem a laptopot es a pct is vezetékes interneten hasznalni. A szobaba egy UPCs modem/routeren keresztül megy vezeteken most egy kabelen. Mivel tudnam "ketteosztani" a vezeteket ugy hogy ha csak az egyik eszkoz megy akkor ne csokkenjen a savszel?

Köszi :R

(#436) 4Grider válasza sakal83 (#435) üzenetére


4Grider
nagyúr

Switch-el, több portos access pointtal és több lan portos routerrel. Ezek közül a switch-ek a legolcsóbbak, jellemzően a gigabites switch-ek minden portja le-fel 1-1 Gbps-ot tud.

(#437) sakal83 válasza 4Grider (#436) üzenetére


sakal83
addikt

Köszönöm

(#438) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Sziasztok!

Egy cisco 2960x-et szeretnék optikán összekötni egy másik gyártmányú switch-el mondjuk egy TP-Link T1700G-28TQ-vel működni fog a 10Gbit? (a cisco-hoz van 10G-SR SFP modulom)... Nem tudom különböző gyártók szabványai mennyire kompatibilisek egymással... Elviekben kéne működnie na de gyakorlatban is fog? Mert ha nem, akkor kénytelen leszek cisco switch-et venni ami majdem 5ször annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#439) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Sziasztok!
Tudtok olyan switchet, aminek a tápellátását megtudom oldani laptopom USB-jéről? ( vagy usb bemenetes powerbankomról) / Ehhez kellene egy még egy külső eszköz?
Munkára használnám ritkán, egy kisebb 4-5 portosat keresnék. PoE-s switchek tápját megtudom oldani laptop ethernet portról esetleg?

(#440) Gubek-Einste válasza Fortitude444 (#439) üzenetére

Tudtok olyan switchet, aminek a tápellátását megtudom oldani laptopom USB-jéről? ( vagy usb bemenetes powerbankomról) / Ehhez kellene egy még egy külső eszköz?
Nincsen ilyen eszköz.

PoE-s switchek tápját megtudom oldani laptop ethernet portról esetleg?
Nem, van olyan switch amely táplálható PoE-n de csak másik PoE switch-ről vagy tápfeladóról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#441) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Tudok ajánlani valami jó kis 8 portos switchet (switching hub) olyan 20-30 ezer forintig bezárólag? Remélem elég a keret. Két tervem van, melyik a jobb?

Jelen állapot:
Az azonos háttérszínnel jelöltek egy helyiségben vannak. A kék nyilak LAN-t jelölnek. Erősító wifin megy. Nagy adatforgalom a PC-vel van. Wi-Fi adatforgalom nem jelentős (kb. 10 eszköz, teló, tablet, laptop, amiken játék vagy internet böngészés van.)

Két terv van:

A terv egy jó 8 portos switchel. (Azért lenne jó inkább ez a megoldás, mert lehet, hogy s hatodik portba be fog lépni még egy kisebb switch. A router 2 egyik szobába oszt, a rózsaszín switch egy másikba, és idővel kelleni fog egy switch majd egy harmadik szobába is. A router 2 is azért router, mert kellett egy acces point.)

B terv: Valami olcsóbb megoldás. Pl. u.a. mind a rózsaszín switch (valami gigabites belépő tplink)

Köszi: sinick

(#442) Gubek-Einste válasza sinick (#441) üzenetére

Ha nem kellenek a menedzsment funkciók akkor bármilyen sima switch megfelelő lehet. Az első elképzelés teljesen felesleges, nyugodtan mehet több eszköz is közvetlenül a router-ről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#443) sinick válasza Gubek-Einste (#442) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszönöm.

(#444) scansat


scansat
tag

Sziasztok

Switch-et keresek, rack szekrénybe valót és legyen vagy 24 portja. Házi használatra lesz, ezért minden port gigabites legyen a belső hálózati forgalom miatt. Pár TV....számítógépek, 3 kamera, WiFi AP, szóval minden ami egy házban fellelhető rá lenne dugva. A problémám az, hogy az egész rack szekrény a padláson van, ahol azért nyáron van vagy 30-40 fok, télen meg (gondolom) -5.
Most a Vidanetes modem, egy Ubiquiti EdgeX, és kettő darab TP-Linkes switch van, de sajnos kinőttem őket. Meg kell mondjam, hogy a lakásba gyártott kis 6 és 7 portos switch-ek több éve bírják a klímát odafent és hiba nélkül. Nem hittem volna. Most is a bővítés miatt kell távozzanak. Nem akarok harmadikat. Bevallom azt sem tudom egyáltalán kell-e nekem hogy menedzselhető legyen. Egyik kis switch az, de nem szoktam piszkálni, nincs miért.
Tud valaki strapabírót ajánlani erre a klímára..és persze nem túllihegve a feladatot. Kb 80 ezer környékére lőttem be az árat. Aliexpressen találtam -10 fokon is üzemképest, jó az ára is de a szállítás majd ugyanannyi. Na meg számomra ismeretlen.

(#445) scansat válasza scansat (#444) üzenetére


scansat
tag

Elfeledtem, ezt néztem ki:
https://www.aliexpress.com/item/32978352885.html

(#446) Gubek-Einste válasza scansat (#444) üzenetére

Bevallom azt sem tudom egyáltalán kell-e nekem hogy menedzselhető legyen.
Akkor nem is kell.

kettő darab TP-Linkes switch van, de sajnos kinőttem őket. Meg kell mondjam, hogy a lakásba gyártott kis 6 és 7 portos switch-ek több éve bírják a klímát odafent és hiba nélkül.
Ha ez eddigiek megfelelőek voltak akkor az újjal sem les valószínűleg baj így vehetsz ismét egy sima switch-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#447) scansat válasza Gubek-Einste (#446) üzenetére


scansat
tag

Köszönöm válaszod. Ha jól értem, akkor azt mondod hogy a meleg környezet inkább gond lenne, de a hidegebb környezet nem feltétlen. Tehát lényegileg egy megfelelő portszám és portonként gigabit amit nézzek? Azt nem írtam, de a Vidanet modemből 3 elhalálozott már fent. Persze ingyen cserélték, ez a mostani évek óta bírja. Szeretek biztosra menni, de ezek szerint nem kell túllihegjem. Köszönöm még egyszer.

(#448) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a mai gigabites switch-ek valóban tudják a gigabitet, vagy egyidőben csak két végpont között létesítenek gyors kapcsolatot? Egy kicsit szkeptikus vagyok e téren. Olcsó és megbízható kategóriában, az 5 portosok közül melyik ajánlott? Egyébként 500 megabites lesz az internetkapcsolat.

Lakásfelújítás során 6 (2x3) fali portot alakítottam ki, a rendezőtől 2-2 árnyékolt Cat5E kábel megy a fali portokhoz. A 6 faliportból kettő IPTV-hez megy, azok közvetlenül a routerbe lesznek bekötve. A maradék négyet szeretném egy 5 (vagy 4+1) portos switch-el megtáplálni.

(#449) Gubek-Einste válasza scansat (#447) üzenetére

Vehet ipari használatra szánt eszközt is de ha nem olyan szélsőségesek a körülmények akkor a normál típus is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#450) Gubek-Einste válasza szombi (#448) üzenetére

Valóban tudják a gigabitet a mai switch-ek.
Inkább 8 vagy több portos típust vegyél ha esetleg később szükség lenne újabb portokra.

Olcsó és megbízható kategóriában, az 5 portosok közül melyik ajánlott?
Csak a márkát kell megfizetni így szinte mindegy melyiket veszed meg, IGMP komplabilitás az IPTV miatt szükséges lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.