Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) 4Grider válasza Baritone (#749) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, ha szabványosan vannak kiépítve a fali csatlakozók (nem egy kókler kötötte be őket).

(#752) Baritone válasza Multibit (#750) üzenetére


Baritone
tag

Köszönöm nektek a válaszokat. Erre voltam kíváncsi.
Nem kókler kötötte, és amikor a kábelvégeg megkapták a csatlakozókat le is ellenőrizte, és fel is cimkézte a kábeleket.
Elméletileg működnie kell.
Tehát az én esetemben lesz egy input a többi port pedig output. Legalábbis ez a terv.

[ Szerkesztve ]

(#753) mazsó


mazsó
aktív tag

Sziasztok!

Van egy beltérim (PR Telekom a szolgáltató) amiből kijön a koax (tv) kábel és Lan kábel. A Lan-t bevezetem a switch-be (TP LINK LS1008G) 6 kábelt dugok még be és csak egy laptopon van net, más gépeken nincs!! (ugyanarra a kábelre ha ráteszek más laptopokat akkor sincs net). Ha Routerbe dugom a beltériből kijövő Lan-t, és onnan továbbítom a switch-be akkorvan mindenhol net, de nem szeretnék két eszközt.... Megoldható? (miért megy az az egy laptop?) Köszönöm!!! :R :R :R

(#754) Gubek-Einste válasza mazsó (#753) üzenetére

Nem, mindenképpen kell egy router, ha nem elég annak a LAN portjainak száma akkor kell még switch is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#755) mazsó válasza Gubek-Einste (#754) üzenetére


mazsó
aktív tag

Az az egy gép hogyhogy működik, más meg nem ha csak a switch-be dogom a beltériből kijövő Lan kábelt? :F

(#756) 4Grider válasza mazsó (#755) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak találgatni tudunk, helyszínen egy perc lenne kideríteni. Pl. mert azon az egy gépen be van állítva a wifi is és ha nincs net a kábelben, a wifi adaptert használja a gép.

(#757) mazsó válasza 4Grider (#756) üzenetére


mazsó
aktív tag

Minden gépen kikapcsolva a wifi... Csak az az egy gép működik direktbe, bármelyik csatlakozására dugom, a többi egyiken sem megy direkt, csak ha routerből továbbítom a kábelt...
:(

(#758) Gubek-Einste válasza mazsó (#757) üzenetére

A szolgáltató csak egy eszköznek enged egyszerre a csatlakozást, ha több eszközzel akarod használni a netet akkor ennek a csatlakozó eszköznek egy router-nek kell lennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#759) mazsó válasza Gubek-Einste (#758) üzenetére


mazsó
aktív tag

Ohh, értem.. Nagyon köszi!!

(#760) norbmeator


norbmeator
csendes tag

Sziasztok! Nekem is hasonló gondom van, mint mazsó kollégának. Ugyanaz szolgáltató, a modemük a nappalinkban található, amire 3 UTP kábel van csatlakoztatva. Az egyik egy routerbe, a másik 2 pedig számítógépbe, amiből egy a modemtől 20 centire van, de nem is ezekkel van a probléma. A 3. UTP kábel fel van vezetve a padlásra és onnan megy egy másik szobába a modemtől kb. 20 méterre. Ha simán rá van kötve a szobában található számítógépre, akkor tökéletesen működik, de ha rácsatlakoztatom egy Mercusys MS105G switchre és abba dugok még egy netkábelt ami megy ki a garázsban található jelerősítőbe, akkor elég magas ?bufferbloat? (nem értek hozzá, bocsi ha rosszul mondom) keletkezik. Legalábbis lenyomtam waveform weboldalon egy tesztet és a download latency több, mint 1000 ms-ra, az upload latency pedig 200 ms-ra ugrott úgy, hogy az unloaded 9 ms volt.

(#761) mazsó válasza norbmeator (#760) üzenetére


mazsó
aktív tag

Én vettem egy routert, aminek minden Lan portja külön-külön 1-1 Gb-os...

(#762) szimla65 válasza Multibit (#721) üzenetére


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy switch beüzemelésében.Van egy fő router (openwrt-vel) aminek minden portja foglalt,Most viszont egy portot szabaddá kellett tennem,mert vezetéken csatlakoztattam egy második routert (openwrt-vel)WDS módon.Majd a későbbiekben ez a router le lesz cserélve egy POE Switchre.Most erre nem volt módom.A switchbe az eszközök lesznek+a második router.Ebben kérném a segítségeteket.
TP-LINK TL-SG108E
Előre is Köszönöm a segítséget.

(#763) Multibit válasza szimla65 (#762) üzenetére


Multibit
veterán

Nem értem a jelenlegi topológiát, ahogy a problémádat, kérdésedet sem :F

(#764) szimla65 válasza Multibit (#763) üzenetére


szimla65
aktív tag

Jó lehet kicsit érthetetlen a leírás.Valahogy meg próbálom rövidebben.A lényeg,hogy két darab switch-et kell összesen betenni rendszerbe.De most csak egyet vettem a fő router mellé,hogy minden eszköznek legyen helye(most 6 port) lesz használatban.Most a két router WDS módon van beüzemelve vezetéken össze kötve.Így tudom a kamerákat használni.Akkor marad majd a 4 kamera távolabb(kint)amihez majd egy POE Switch-et veszek.És most ezt a meglévő switch-et kellene rendesen beállítani a fő router mellett.

[ Szerkesztve ]

(#765) Multibit válasza szimla65 (#764) üzenetére


Multibit
veterán

OpenWRT-t régen használtam, de WDS-t soha. Tehát ezekben nem tudok segíteni.
A meglevő switch (TP-LINK TL-SG108E) egy smart switch, kevés okos funkcióval. Igazából, ha a smart részét nem használod (azaz a web-es felületén elérhető funkciókat), akkor ez egy buta switch-ként funkcionálhat. Ezt a switchet csatlakoztasd a "főrouterhez" bármelyik LAN portján keresztül. Ezzel gyakorlatilag kibővítetted a főrouter LAN portjainak számát. Itt vége is a dolognak - a switch szempontjából.

(#766) szimla65 válasza Multibit (#765) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

(#767) szimla65


szimla65
aktív tag

És a smart részét nem lehet bekonfigurálni?Lesz benne 3 satbox,1-2asztali pc,és a kinti router(ami állítólag most switch-ként üzemel) a 4 ip kamerával.

(#768) Multibit válasza szimla65 (#767) üzenetére


Multibit
veterán

Természetesen a smart részét tudod konfigurálni. Kérdés, elég-e neked az a tudás?

(#769) szimla65 válasza Multibit (#768) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi,hogy válaszoltál.Az lenne a lényeg,hogy amiket írtam akadás mentesen működjenek.Az este be dugtam a TP-Link routert a 4 kamerával ,de sem a routert sem a kamerákat nem érem el.Egy satbox és egy pc be dugva üzemel.

(#770) Multibit válasza szimla65 (#769) üzenetére


Multibit
veterán

Mibe dugtad azt a TP-Link routert? Hogy volt beállítva a TP-Link router (milyen üzemmódba)? Mibe dugtad a kamerákat? Pontosan hova, hogy volt kötve a switch? A kameráknak saját tápja van, igaz? Ez a TP-LINK TL-SG108E nem PoE switch!

(#771) szimla65 válasza Multibit (#770) üzenetére


szimla65
aktív tag

A TP-Link routerbe van be dugva a 4 kamera a TP-Link router be dugva a switchbe.A Tp-Link CliensWDS módban van.Ha kihúzom a switch-ből és be dugom a fő routerben(Asus)akkor minden rendben van.A TP-Link router kint van a switch bent van.A kamerákhoz tervezek majd venni egy POE switch-et.

(#772) Multibit válasza szimla65 (#771) üzenetére


Multibit
veterán

A switch mihez kapcsolódik, amikor nem látod a rajta lógó TP-Link routert? A szolgáltatói routerhez/modemhez?
Nem tudom, hogy mi az a CliensWDS, soha nem volt TP-Link routerem.

(#773) szimla65 válasza Multibit (#772) üzenetére


szimla65
aktív tag

A saját Asus routeremhez.Oda T-modem ből jön a vezeték.Ez a WDS dolog úgy került szóba ,hogy ha van otthon egy WDS képes routered akkor tudsz belöle switch-et csinálni,ha mind a két router támogatja ezt a(WDS)módot.És használható a régi félre rakott router.Én is az Openwrt és a TP-Link fórumból tudom.Ott segítettek a beállításokban,beüzemelésben.És ez használható vezeték nélkül és vezetékesen.Nem vagyok hozzáértő csak egy amatőr aki próbál mindet úgy csinálni ahogy kell.Ezért kell a sok segítség.

(#774) szimla65 válasza Multibit (#772) üzenetére


szimla65
aktív tag

Üdv!
Egyszerűsítettem a rendszert.A TP-Link kidobva a sorból,és a switch-et kivittem a kamerákhoz.Most úgy néz ki,hogy minden elérhető.A szépséghibája annyi ennek a változatnak,hogy a Fő(Asus)routerbe fontosság szerint van bedugva a 4 portba,és így maradt 1 vezeték.Ha szükség lesz rá akkor 1-et kihúzok és bedugom a másikat.Mindenképpen veszek majd egy POE Switch-et és akkor majd helyre áll a rend.
Ezek után kérdezném,hogy van amit be kellene állítanom ami fontos.
Köszi az eddigi segítséget is.

(#775) Multibit válasza szimla65 (#774) üzenetére


Multibit
veterán

Ne haragudj, de már nem először nem fogalmazol világosan, egyértelműen. Mi az amit ki kell húzni, be kell dugni időnként, és főleg miért?
Ha a switchet csatlakoztatod az Asus router egyik portjára, az olyan, mintha kibővítenéd a router LAN portjait (megnövelnéd azok számát). Ha így lesz, nem kell külön beállítani semmit.

(#776) szimla65 válasza Multibit (#775) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a választ.
A switch-et kivittem a kamerákhoz.Így csak Asus van egyedül,és neki 4db használható portja van,nekem viszont több eszközöm van.Ezért írtam,hogy ha szükség lesz rá akkor egyet kihúzok.

(#777) Multibit válasza szimla65 (#776) üzenetére


Multibit
veterán

Fizikailag más helyen van a switch? Így már tiszta. Akkor szükséged van még egy switchre (a router mellé).

(#778) szimla65 válasza Multibit (#777) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ez így igaz.Majd később veszek egy POE-sat és a jelenlegit vissza teszem a router mellé.Köszi a segítséget.

(#779) BitRider


BitRider
aktív tag

Hello!

Melyik lenne pénzben a legkevésbé fájdalmas switch vagy router, amivel több különböző belső hálózatot tudnék létrehozni? Elég az ilyenre a smart megoldás, vagy mindenképpen full managed kell? 8 gigabites port elegendő lenne, amiből az egyik a netforrás.

TL-SG108E :F

[ Szerkesztve ]

(#780) Gubek-Einste válasza BitRider (#779) üzenetére

Mi lenne a célod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#781) BitRider válasza Gubek-Einste (#780) üzenetére


BitRider
aktív tag

A szolgáltatói router mellett van egy NVR, aminek egy hálózatot kellene képezni pár lakással (egy családé az összes), de van 2 másik lakás, ahova szerparált hálózat kell. Minden lakásba LAN vezet, amik végére külön routerek kerülnének. Jelenleg a szolgáltatói Vodafone eszközön lóg minden.

[ Szerkesztve ]

(#782) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Keresek egy 6-8 portos gigabit switchet, ami téglatest, a portjai és a táp is egy oldalon van, és rá tudom tenni a routert.

Valami ilyesmi kellene, de a bekötés egy oldalon, hogy a fal felé tudjam fordítani.
Nem találok olyant, ami ezt teljesítenié, és érdemes érte pénzt kiadni, mert nem gagyi, íves avgy mintás.

Ti tudtok mondani?
4 portos router portbővítéshez kellene

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#783) coolpet válasza coolpet (#782) üzenetére


coolpet
senior tag

Ez tök jó lenne de más a kép a bolt és a gyártó weboldalán.

(#784) Multibit válasza coolpet (#783) üzenetére


Multibit
veterán

De ez csak 5 portos. Ez is elég?

(#785) coolpet válasza Multibit (#784) üzenetére


coolpet
senior tag

Jelen pillanatban így vagyok:
Asus N18U 4 port + WAN
1 port WAN - Modem, net
1 port PC
1 port másik PC
1 port Smart TV
1 port el van húzva a lakás másik végébe egy Wifi routerhez, amin szintén van 4 port :)

Ezt a routert szeretném kiváltani egy Asus TUF Gaming X3000 V2-re, de ezen is csak 4 port van. Szóval alá kellene még egy switch, amibe még fogok tudni bedugni egy laptopot (Régi, Minecraft szerver van rajta), és egy jövőbeli NAS-t.

Szóval, elég lenne az 5 portos is, de a 8 portos szélesebb, bazi nagy az a router.

És közben meg is vana válasz a kérdésemre: V1 vs V2

Kérdés, hogy V1-et lehet e kapni még.

(#786) Multibit válasza coolpet (#785) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolj a jövőre és vegyél 2.5Gbps switchet: [link]
Ez csak gigabites, de olcsó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#787) coolpet válasza Multibit (#786) üzenetére


coolpet
senior tag

Nagyon drága 2.5G-s switch.
A Trendnet márkáról még nem hallottam, jóféle?

(#788) Multibit válasza coolpet (#787) üzenetére


Multibit
veterán

Alap, unmanaged switchek esetén olyan mindegy, hogy az TP-Link, Netgear, vagy Trendnet (vagy bármi más).

(#789) BitRider válasza BitRider (#781) üzenetére


BitRider
aktív tag

so?

(#790) Gubek-Einste válasza BitRider (#781) üzenetére

Sajnos ide rendesen menedzselt switch kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#791) Gubek-Einste válasza BitRider (#789) üzenetére

Csak portszám bővítésre kell a switch akkor teljesen mindegy milyet veszel mert nem lesz szinte semmi különbség közöttük.
Rendeld meg online és ha még sem jó a port kialakítása akkor simán vissza tudod küldeni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#792) BitRider válasza Gubek-Einste (#790) üzenetére


BitRider
aktív tag

De hogyhogy? VLAN-t tud az, amit linkeltem. Ez lenne a lényege.

[ Szerkesztve ]

(#793) BitRider válasza BitRider (#792) üzenetére


BitRider
aktív tag

Gondolom, találjam ki magam.

[ Szerkesztve ]

(#794) 4Grider válasza BitRider (#792) üzenetére


4Grider
nagyúr

VLAN-t tud, csak éppen kell valami ami ezek között a VLAN-ok között routol. És az nem egy hulladék szolgáltatói gw lesz jó eséllyel.

(#795) BitRider válasza 4Grider (#794) üzenetére


BitRider
aktív tag

Értem. És ezt hogyan a legegyszerűbb tesztelni? :R Sajnos limitáltak a lehetőségek már az ügyfélnek pénzben, nekem időben és mindenhogy már, túl akarok rajta lenni.

[ Szerkesztve ]

(#796) 4Grider válasza BitRider (#795) üzenetére


4Grider
nagyúr

Leggyorsabban úgy leszel rajta túl, ha átadod a melót egy hozzáértőbbnek. Ha pedig nem akarod átadni, akkor olvass utána a VLAN-ok működésének.

(#797) BitRider válasza 4Grider (#796) üzenetére


BitRider
aktív tag

Sikerült megoldanom, kösz a semmit.

(#798) xandus


xandus
csendes tag

Üdv. Egy kis segítség kellene switch ügyben. Jelenleg a média szekcióban található a router. Innen kapja kábellel a jelet a Blu-Ray lejátszó és az audio lejátszó. Mind a kettőt tudom irányítani tabletról a router wifijén keresztül. A routert el szeretném helyezni máshová így kelleni fog egy switch ha jól gondolom. Ezt néztem ki TP-Link Mercusys MS105G. Ezzel továbra is megmarad az irányíthatóság tabletről? Később tervezek nast is hozzá csatlakoztatni a switch-hez, azt is látja majd a két lejátszó? Előre is köszönöm a válaszokat. Robi

(#799) 4Grider válasza xandus (#798) üzenetére


4Grider
nagyúr

A switch nem routol, csak szolgaian továbbít. Így a lábaira kötött eszközök között szabad átjárást biztosít.

(#800) xandus válasza 4Grider (#799) üzenetére


xandus
csendes tag

Köszönöm, de így én nem értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.