Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kvarc válasza Gubek-Einste (#200) üzenetére


kvarc
tag

A router mikrotik. Hikvision a kamerák. Most 9db kamera lenne, de 12 lesz bővítve. 3db unifi ac Ap lenne rákötve. A kamera 8-11w/db. Ha jol számolok 120-140w minden belefér. Asztalon lesz elhelyezve az eszköz.
Nincs limit árban. Hosszú évekre venném. Persze ésszerü keretek között.
Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#202) Gubek-Einste válasza kvarc (#201) üzenetére

Ami talán megfelelő lehet: TP-Link T1600G-28PS

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#203) kvarc válasza Gubek-Einste (#202) üzenetére


kvarc
tag

Köszönöm a javaslatot. Paraméterek alapján jónak tűnik. 24 port nagy plusz mert bővítési lehetőség is marad bőven. TPLink kívül van más ami jó lehet? A márkával nem szeretjük egymást, de ennek ellenére a T1600G-28PS szinaptikus.

[ Szerkesztve ]

(#204) Gubek-Einste válasza kvarc (#203) üzenetére

UniFi switch is szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#205) kvarc válasza Gubek-Einste (#204) üzenetére


kvarc
tag

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#206) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
alabb egy lakas alaprajz. semmi extra nem lesz, majd a jovobe egy ip camera es egy nas rakotve a halozatra.

szobakba megy utp.
500as upc net , router az a upcs Connect boxos router elso korbe. kerdesem, hogy a kovetkezo switch elegendo lenne?

vagy van ennél jobb?
udv
b.

(#207) Gubek-Einste válasza bazsimano (#206) üzenetére

Megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#208) bazsimano válasza Gubek-Einste (#207) üzenetére


bazsimano
őstag

Vagy kisebb raforditassal jobbat erdemes venni?

(#209) Gubek-Einste válasza bazsimano (#208) üzenetére

Ebben a kategóriában szinte nincsen különbség az eszközök között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#211) 4Grider válasza #19006720 (#210) üzenetére


4Grider
nagyúr

A gigabites ac router valószínűleg nem volt teljesen Digi kompatibilis. Ez nem azt jelenti, hogy nincs a Digi gw-től jobb router. Sőt nagyon valószínű, hogy van, de a switch ugye nem router...

(#212) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok.Vettem egy Tp-link Tl-SG108E switchet. Kerestem a neten magyar beállítási útmutatót,de nem találtam.Ha valakinek lenne megkaphatnám pdf-ben?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#213) 4Grider válasza Mano66 (#212) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 192.168.0.1 ip címen keresztül az admin/admin felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezve tudod beállítani.
Mivel nincs benne magyar nyelvú felület, így a magyar nyelvű felhasználóinak sincs sok értelme hozzá...

(#214) Mano66 válasza 4Grider (#213) üzenetére


Mano66
senior tag

Nem a belépéssel van gondom.Azt betudtam.A beállítással.Nem minden angol opciót értem mit tudok állítani vele.Amit elszeretnék érni,hogy a routeren is a az LAN 1-es porton 1000Mb/s legyen ne 100Mb/s az elérés.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#215) 4Grider válasza Mano66 (#214) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annak oka van, ha a switch csak 100-at észlel automatikusan. A leggyakoribb ok az lehet, ha a routernek csak 10/100-as portjai vannak, vagy ha vacak kábellel van a switch vele összekötve. Ilyenkor nem állíthat be ezret...

(#216) Mano66 válasza 4Grider (#215) üzenetére


Mano66
senior tag

A router egy Asus RT-AC66U B1. Más portokon megy az 1000Mb/s.Csak a rá kötött switchen nem.Az 5-6 port autón és ott jelzi ,hogy meg van zölden világít.A kábel Cat5e.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#217) Mano66 válasza 4Grider (#215) üzenetére


Mano66
senior tag

Igazad lett a kábel szar. :W :W Cserélhetem a falban lévőt.Első körben csak csatlakozó,ha nem javul akkor kábel csere. :O :O

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#218) Mano66


Mano66
senior tag

A TL-SG108E V4 switch-nél melyik az elsődleges LAN port (ami osztja a többinek)? Van ahol 1-est írnak van ahol 4-est és találtam aki a 8-ast.Melyik az igaz.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#219) 4Grider válasza Mano66 (#218) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezen a switch-en minden port egyenrangú, minden portjának kell tudni a 2 Gbps portsebességet.

(#220) Mano66 válasza 4Grider (#219) üzenetére


Mano66
senior tag

Oké.Köszönöm.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#221) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Soha nem volt még switchem, de azt hiszem arra lesz szükségem, ha 6 db IP kamerát szeretnék üzembe helyezni. Addig eljutottam, hogy POE switchre lenne szükségem, viszont azzal már nem vagyok tisztában, hogy pontosan mire képes egy ilyen eszköz?
1. Ráköthetek Raspberry PI-t és akkor nem kell neki külön hálózati adapter?
2. Ezt akár a routerrel is megtehetem?
3. Mi a helyzet a laptopokkal, asztali gépekkel, TV-vel? Ezeket képes "hagyományos" módon is kiszolgálni, vagy a POE portba nem dughatok ilyen eszközöket?

Szóval összegezve, van itthon egy hálózat, amiben lenne 2 db RPI, 1 asztali gép, 4 laptop, 6 IP kamera. Ha ehhez nézek egy 16 portos POE switchet, akkor jó vagyok? Ha igen, akkor kb. mire figyeljek a vásárlásnál?

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#222) Gubek-Einste válasza Gh0sT (#221) üzenetére

1; Igen ha az is PoE képes
2; Pontosan mit?
3; Mindenféle eszköz használható minden porton

Ha ehhez nézek egy 16 portos POE switchet, akkor jó vagyok?
Igen

Ha igen, akkor kb. mire figyeljek a vásárlásnál?
A kamerák tápigénye kisebb legyen legyen mint a switch tápkerete.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#223) Gh0sT válasza Gubek-Einste (#222) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm!

2. Hülyeséget kérdeztem, rájöttem. :)

Akkor már csak egy kérdés: van ajánlott 16 portos PoE képes switch, vagy legalább márka?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#224) 4Grider válasza Gh0sT (#223) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még az sem kizárt, hogy nincs szükséged PoE switch-re, mert egy rakat PoE-s ip kamera csak a saját tápfeladójával működik, azaz nem IEEE 802.3af kompatibilisek.
PoE-s routernek lehetne értelme, de a gyártók nem igazán gyúrnak rá, valószínűleg a túl nagy áramfelvétel miatt, amit ugye csak belső tápegységgel és jó hűtéssel lehet megoldani.

(#225) Phantom666


Phantom666
csendes tag

Sziasztok.

Switch téren nem nagyon vagyok otthon. Szeretnék segítséget kérni ez ügyeben. Szükségem lenne egy olyan switchre amibe 10db vezeték menne 3 kamera 1 NAS és 3 Router. IPTV lenne a házba nem tudom, hogy ez számít-e a dologba. Routerből 3db ASUS lenne a házban a kamera meg folyamatban van még.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#226) Gubek-Einste válasza 4Grider (#224) üzenetére

PoE-s routernek lehetne értelme, de a gyártók nem igazán gyúrnak rá, valószínűleg a túl nagy áramfelvétel miatt, amit ugye csak belső tápegységgel és jó hűtéssel lehet megoldani.
Pl Mikrotik vagy Ubiquiti gyárt ilyen router-t.
Amiatt sincsen túl sok PoE-s router mert ahol lenne értelme ilyet használni, ott úgy is van már switch ami ezt a feladatot is megoldja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#227) Gubek-Einste válasza Phantom666 (#225) üzenetére

Az IPTV miatt mindenképpen olyan kell ami IGMP képes, a kamerák miatt pedig a PoE-s típusnak lenne értelme.
Legalább 16 de inkább 24 portos típust lenne érdemes beszerezni.

Milyen típusú az elsődleges router?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#228) Phantom666 válasza Gubek-Einste (#227) üzenetére


Phantom666
csendes tag

Szia.

Asus AC56P routereket vettem (3db) most ami elég ígéretesnek tűnik a 66U B1 hez képest. Az ár nem annyira szempont de kb most meghúznék egy olyan 30e árat de ha 45e ért kapni ami sokkal jobb akkor egye-fene :)

Előre is köszi a segítséget.

(#229) Gubek-Einste válasza Phantom666 (#228) üzenetére

Sajnos a PoE képességű switch-ek nem olcsóak, 50-60k lenne egy megfelelő 16 portos típus, pl a TP-Link TL-SG1016PE.
Ha a kamerák tápellátását meg tudod oldani máshogyan is akkor egy sima 16 portos típus is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#230) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Adva van az előszobában egy Asus RT-AC87U router amibe egy Digi 1000-es net van dugva.
A router egyik portjából egy szobába megy tovább a net cat6-on keresztül, és szeretnék egy switch-et tenni a TV mögé.
Lehetőség szerint olyat szeretnék venni, ami aránylag kicsi veszteség nélkül de át tudja vinni a gigabites netet teljes egészében.
5 portnál többre nem lenne szükségem, és ha egy mód van rá 10.000HUF-nál többet nem adnék ki érte.

Erre a célra néztem a TL-SG1005D -t ami olyan 4k körül mozog, és van a Mikrotik rb260gs ami már 13k.
Nyílván az utóbbi jobb, viszont a kérdés, hogy a fent leírt célra melyik lenne jobb.

Más javaslatokat is elfogadok, és köszönöm előre is!

MZ

(#231) 4Grider válasza mZoleee (#230) üzenetére


4Grider
nagyúr

A TL-SG1005D-vel kapcsolatban több tesztelő jelzett változó átviteli teljesítményt. De ez a 10e Ft alatti soho switch-eknél nem ritka. Pont azért olcsók, mert nem kell minden pillanatban két port között 980 Mbps-al dolgozniuk.

(#232) mZoleee válasza 4Grider (#231) üzenetére


mZoleee
senior tag

Hát nálam se fog folyamatosan gigabit pörögni rajta.. :)
Fő lényeg hogy stabil legyen, és ha esetleg ráülök a netre lefele, akkor ne az legyen a gyenge pont.. :)

(#233) 4Grider válasza mZoleee (#232) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legolcsóbb/legócskább gigabites switch is tud papíron 2 Gbps portsebességet.

(#234) Thusor


Thusor
őstag

TP-Link TL-SG1016DE a kinézett switch munkahelyen. Az lenne a kérdés, hogy ez a készülék tudja a Link aggregation funkciót? Mivel elsősorban a NAS 4 darab gigabites portját szeretnénk 1 darab 4Gbps kapcsolattá alakítani.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#235) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!
Vettem a közelmúltban egy okostévét amit be szeretnék kötni a lakás falban futó UTP kábeles hálózatába. A problémám hogy a szobámban csak egy aljzat van amit jelenleg a PC-m kiszolgálására használok. Jól sejtem hogy az adatcsomagok rendezett továbbításhoz nem lesz elég egy egyszerű 1ből 2-őt varázsoló Y elosztó, kelleni fog egy switch is? Amennyiben így van milyet javasoltok? Sebesség, megbízhatóság területén nem szeretnék kompromisszumot kötni.
Köszi!

(#236) Gubek-Einste válasza gologolo (#235) üzenetére

Egy sima unmanaged gigabites portokkal rendelkező típus elég lesz erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#237) gologolo válasza Gubek-Einste (#236) üzenetére


gologolo
tag

Találtam egy ilyet 3800Ft-ért: TP-Link TL-SG1005D

(#238) Gubek-Einste válasza gologolo (#237) üzenetére

Jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#239) gologolo válasza Gubek-Einste (#238) üzenetére


gologolo
tag

Köszi!

(#240) lócitrom


lócitrom
őstag

szolgáltató eszköze eléggé limitált és egy darab port van rajta. valamilyen eszközt tervezek közbeékelni, ha már muszáj. mi lehet ideális? kb. az a lényeg, hogy két gigabites port legyen legalább. ezeket néztem eddig, de nem világos mi is a különbség:

https://www.tp-link.com/hu/business-networking/unmanaged-switch/tl-sg1005d/
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/unmanaged-switch/tl-sg105/

meg hogy egyáltalán van-e ennél normálisabb?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#241) Gubek-Einste válasza lócitrom (#240) üzenetére

A fő különbség, hogy a 105 IGMP Snooping képes.

Teljesen megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#242) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Kár, hogy a topicnak nincs összefoglalója, mert akkor nem kérdeznék ennyire alapdolgokat...

A kérdésem, hogy egy mezei felhasználónak érdemes-e olyan switch-et választani, amiben van SNMP és QoS, mert akkor 10-nél kezdődnek.
Amiben nincsenek ezek, az fele annyiba kerül.
Két oldalról közelíteném: egyrészt, hogy egy mezei felhasználó be tudja ezeket állítani normálisan vagy azért komolyabb tudás kell hozzájuk?
Másik oldal pedig, hogy sajnos nem tudom, mi lesz a jövő, mi mindenhez lenne jó. Jelenleg egy ilyen TV-t, egy asztali gépet és nemsokára egy házimozi erősítőt kell kiszolgálnia. De közben a fiam is nő, így szerintem nem úszom meg, hogy ne kelljen hozzá is kábelen bevinni a netet multiplayerhez stb. Nem a pénzt sajnálom rá, csak, hogy szerintetek van-e értelme a plusz szolgáltatásokat tartalmazó switch-ben gondolkozni, mert mondjuk egyszerűen beállítható, ne adj' isten saját maga optimalizálja a forgalmat, vagy elég a mezei is, mert úgysem tudnám kihasználni a tudását?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#243) 4Grider válasza kopygege (#242) üzenetére


4Grider
nagyúr

Otthonra általában nem kell komoly switch.

(#244) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Ez a Switch gigabites belső hálózathoz megfelelő?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#245) 4Grider válasza eszakas (#244) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez fast Ethernet switch, nem gigás, otthonra nem is való.

(#246) eszakas válasza 4Grider (#245) üzenetére


eszakas
senior tag

Köszönöm szépen :(

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#247) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék a router (Asus RT-AC66U-B1) után kötni egy switchet mivel kevés lett a 4 port. 2 NAS és egy házimozi lenne rákötve. Az egyik NAS-on futna Transmission, így kellene internet is. Ez a típus megfelelő lenne: [link] ?

(#248) Gubek-Einste válasza piero86 (#247) üzenetére

Teljese mértékben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#249) piero86 válasza Gubek-Einste (#248) üzenetére


piero86
aktív tag

Köszönöm!

(#250) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

A szobába szükségem lenne egy switchre, ha lehet olyanra, amit fel lehet akasztani két szögre.
PC, Laptop, konzol és jövőre egy okos tv lesz rákötve.
Milyen tipust javasolnátok? Árban 5ezer az elképzelés, de ha kell 10k-ig fel tudom vinni az árat.
A segítséget előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.