Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) deter


deter
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok túl kompetens a hálózati dolgokhoz, de gyorsan tanulok. Egy 16 portos switch-et keresnék, amin van port és mac VLAN támogatás. 60-70K a keret rá. Az okosotthon különböző rendszereit szeretném izolálni egymástól, POE nem kell.

Köszönöm!

üdv_
deter

(#552) tradeelek11 válasza deter (#551) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én ezt használom tartaléknak: [link]
Azért nézd végig hogy neked megfelele: [link]

Tisztelettel :R

(#553) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Szeretném kimaxolni az otthon elérhető internetet, látni a kábel végén ami a csövön kifér.. (ha már optika van bekötve és biztonsági kamerák, több 4K-s, netre kötött TV, plusz a számtalan wifi-s kütyünek gyors wifi router használná egyszerre.)

Ehhez a kábelezésen túl (Cat6 illetve felette) jól gondolom, hogy multi-gigabit-es switch kellene (2,5 / 5 / 10 Gbit/s portonkénti sebességgel)
Valaki folyt már bele az ilyen switchekbe, hogy mi lehet jó választás ?
Nem olcsó mulatság, 50-75e ft körül kezdődnek, 100e alatt alig találni itthon valamilyen modellt.

[ Szerkesztve ]

(#554) 4Grider válasza F1DO (#553) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenki arra szórja a pénzét amire akarja, de gondolom azt azért tudod, hogy a 4K-s tvkben és kamerákban sokszor még gigabites adapter sincs? Mint ahogy a számítógépek sem igazán rendelkeznek még gigabitesnél gyorsabb adapterrel, azaz azzal kellene kezdeni, hogy először adaptereket cserélsz a gépekben...

(#555) F1DO válasza 4Grider (#554) üzenetére


F1DO
senior tag

Igen, 2.5 Gbites hálókártyák kellenek a PC-be, a szolgáltatói routeren egy 2.5 Gbites port van, arra lehetne csatlakoztatni egy switchet ami tudja a sebességet és nyerni így több portot. A PC-k felé megoldható lenne, a többi eszköz kérdéses. Persze a switchek reklámjában azt mutatják hogy mindenféle eszköz (NAS, wifi, game, PC) gyorsabb lesz, ám az 'apróbetűs rész' nem szerepel ugyanitt, hogy ehhez az kell amit írtál Te is..

(#556) b0077


b0077
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy 1000 Mbit/s-os optikai netem van, egy Asus RT-AC65P routerrel. Első körben szeretném bővíteni az itthoni belső hálózatom sávszélességét a NAS és a PC közötti átvitelt. Az lenne a kérdésem, hogy egy TP-Link TL-SG105-M2 switch-el (és persze 2500 Mbit/s-os hálókártyákkal) lehetséges, vagy a routerem 1000 Mbit/s-os sávszélessége lekorlátozza ezt?

Ebben az esetben szükségem lenne a switch mellé még egy 2500 Mbit/s-os routerre (elég drágák sajnos még és csak 1 porton tudják ezt a sebességet amennyire láttam) vagy egy megfelelő modemre (a Telekom újabban elvileg már olyan modemet ad a 2000-es net mellé, aminek egy portja tudja a 2500-ös sebességet)?

[ Szerkesztve ]

(#557) 4Grider válasza b0077 (#556) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen nas-od van? Abban van/tehető gigabitesnél gyorsabb adapter?

(#558) b0077 válasza 4Grider (#557) üzenetére


b0077
tag

Egy épített xpenologym van, pci-e kártyával vagy usb-s adapterrel bővíthető, elvileg a dms kezeli vagy módosítható úgy, hogy működjön is a bővítő, de legrosszabb esetben más oprendszert rakok rá.

(#559) b0077 válasza b0077 (#558) üzenetére


b0077
tag

*dsm

(#560) 4Grider válasza b0077 (#558) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nas a lényeg, mert ott szokott lenni a szűk keresztmetszet, az internet ha marad 1 Gbps, max. internet irányba lesz szűkebb keresztmetszet (ha az összes 2.5 Gbps-os eszközöd kiszolgálja az új switch. Az internet egyelőre csak a Telekomnál bővíthető ekkorára. Az sem mindenütt.

(#561) b0077 válasza 4Grider (#560) üzenetére


b0077
tag

Az internet elvileg bővíthető, de akkor vagy a gyári modemet használom (router nélkül) vagy szükségem lesz egy új és drágább routerre, (ami azért messze jobban menedzselhető, mint ezek a gyári modemek). Ez a része kevésbé fontos jelenleg, viszonylag ritkán használom "kívülről" a nas-t, így oda bőven elegendő az 1 Gbps-os sávszélesség, ahogyan a netezésnek is.
Akkor, ha jól értem az említett TP-Link switch képes modem/router nélkül is ip címeket osztani és így egy 2.5 Gbps-os belső hálózatot kezelni a közvetlenül rá csatlakoztatott eszközök között?

(#562) Gubek-Einste válasza b0077 (#561) üzenetére

Akkor, ha jól értem az említett TP-Link switch képes modem/router nélkül is ip címeket osztani és így egy 2.5 Gbps-os belső hálózatot kezelni a közvetlenül rá csatlakoztatott eszközök között?
Nem, a switch nem oszt IP címet senkinek, csak kapcsolatot biztosít az eszközök között, az IP címeket továbbra is a router ossza ki. Az említett router arra képes, hogy a rácsatlakozó eszközök között tud biztosítani 2.5 Gbps-s kapcsolatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#563) b0077 válasza Gubek-Einste (#562) üzenetére


b0077
tag

Én is úgy tudtam, hogy egy switch nem oszt IP címeket, mert nincs benne DHCP. De ebben az esetben úgy gondoltam, hogy mivel a router osztja az IP ki azokat, így a forgalom azon is áthalad és ha az nem tudja a 2.5 Gbps-os sávszélességet, akkor az lesz a szűk keresztmetszet. De akkor nem így van, köszönöm a segítséget és az infokat!

(#564) 4Grider válasza b0077 (#563) üzenetére


4Grider
nagyúr

A switch-ek mac address-el dolgoznak. Nem megy a router felé az a forgalom, aminek csak a switch-en kell keresztül mennie.

(#565) b0077 válasza 4Grider (#564) üzenetére


b0077
tag

Szuper, így meg merem venni a switchet :) Köszi szépen!

(#566) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Telekom IPTV mellé van jobb / olcsóbb megoldás mint a TP-Link TL-SG105 ?

(#567) Gubek-Einste válasza smiti (#566) üzenetére

Nem nagyon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#568) dnielrable


dnielrable
csendes tag

Sziasztok
KVM switch beszerzésén gondolkozom 4 PC / 2 monitor.
Az összes kiválasztott termékek felén csupán videócsatlakozók(2) vannak a bementeti oldalon.
Legyen az HDMI vagy DVI. Egér, billentyűzet jelét ilyenkor továbbítja ezen csatlakozókon keresztül? vagy szükségem van külön egy USB és egy videó switchre is? Extra infó, az egyik eszköz egy Raspberry Pi4B lenne.
Előre is köszönöm! :)

(#569) Gubek-Einste válasza dnielrable (#568) üzenetére

Ez a hálózati switch-ek topikja, a KVM az itt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#570) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy több mint 4 portos gigabites switchet venni, amit tudok PoE-vel hajtani. Tehát a PoE-out annyira nem szempont, de az fontos lenne, hogy a PoE-in elérhető legyen.

Tudnátok ajánlani ilyen eszközt?

Valami hasonlót néztem ki, de ez a leírás alapján csak PoE-out és PoE-in -t nem tud. [TP-LINK TL-SG108PE 8 portos gigabites Easy Smart Switch 4 PoE csatlakozóval]

Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#571) 4Grider válasza lordjancso (#570) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem néztem utána így csak ex has kétlem, hogy poe-in-el így még tudsz táplálni egy switchet, hogy az poe-out-ot tudjon. Viszont vannak olyan ipari switchek, amik poe-in táplálásúak.

(#572) lordjancso válasza 4Grider (#571) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ahogy írtam, az nem szempont, hogy tudjon PoE-out -ot. A lényeg az, hogy PoE-in tudjam megtáplálni.
Ha van rajta PoE-out, az egy dolog, de nem tervezem használni ezt a funkciót.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#573) Gubek-Einste válasza lordjancso (#572) üzenetére

A MikroTik RB260GS Passive PoE-val táplálható.
Az Ubiquiti Flex Mini 802.3af PoE bemenettel rendelkezik

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#574) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Egy újonnan felépült házban szeretnénk hálózatot építeni.

A következőkre lenne szükségem:

- 8-10 portos switch
- NAS + 2TB HDD
- 5G (itt a mobilnetre célzok) Wi-Fi router

Lenne rákötve jó pár számítógép, okos TV-k, okostelefon, tablet. A cél az lenne, hogy minden szobából lehessen internetezni, filmet nézni a NAS-ról vagy éppen az okos TV-n prezentációt tartani a NAS-on lévő dokumentumokról stb.

Nem feltétlenül van költségkeret.

Ehhez a felhasználáshoz milyen switchet ajánlotok?

(#575) lordjancso válasza Gubek-Einste (#573) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen a Mikrotik lenne a legjobb, tekintve hogy a routerem is mikrotik, csak sajnos ezt a modelt nem lehet már kapni.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#576) 4Grider válasza spyduck (#574) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szinte bármilyen gigabites switch megfelelhet. Azért én vennék egy kis rackszekrényt, és abba hoznám össze a 8-10 végpontot egy patch panelbe, és onnan patchelnék. Ide tenném a NAS-t is. Az 5G routert a bázisállomás felé néző szobában egy végpontra kötném bridge módban, így a rackszekrénybe tett router wan portjára patchelném a végpontját. Szobánként/helyiségenként 2-3 portot célszerű tervezni a LAN-ra.
WLAN-t egy-két végpontra tett és poe-tápfeladott WiFi6-os access pointtal oldanám meg.

(#577) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Régebben vettem pár darab hikvision ds-2cd2042wd-i kamerát.
Az lenne a kérdésem hogy miért van az 5 kamera fel szerelve kap mind 12V és lan hálózatot is. De csak 2db működik az is sokszor offline módba kapcsol képet el dobja.
Egy 150W 12V DC adapterre vannak kötve. Leghosszabb távolság 8 méter.
Mikor telefonról el kezdem a QR kód alapján installálni a kamerát 90%-nál kapcsolati hibát ír. Meg folyamatosan dobálja hogy instabil a hálózat.
Switch-en keresztül vannak osztva RJ45 vezetékek tesztelve, 12V vezeték tesztelve.
Jelenleg 2 db TP-Link TL-SG1008D switch üzemel (tv-knek, pc-nek, kameráknak). Tv, pc hibátlan az internetkapcsolat.
Lehet hogy kevés a 12V?
Amit nem használok kamerát közvetlen a laptopra csatlakoztatva és 12V 2.5A adapterrel ugyan ezt csinálja. Bekapcsol majd 20-30mp múlva le is kapcsol.
Mi lehet a baj?
Hálózati/kamerás csoportban nem tudtak segíteni.

Segítsen valaki mert megbolondulok.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#578) spyduck válasza 4Grider (#576) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm!

(#579)



senior tag

Sziasztok. Irodába keresnék managelhető GB switchet. Minimum 8-12 sima port és 4-6 POE+ port kellene. ( Hozzá illő POE AC ötleteket is szivesen fogadok ) Ami fontos: hosszútávú megbízhatóság, tehát tplink, asus, stb. nem játszik. A minimum szint a dlink, de inkább ubiquiti, microtik, linksys, cisco, stb. Köszi. :R

(#580) válasza (#579) üzenetére



senior tag

Most nézem, 20 éve vagyok tag :Y . Pedig még nem is vagyok annyi idős :D . Mik vannak...

(#581) 4Grider válasza (#579) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel kizártad azt a márkát, amit mi ipari környezetben (-5-50 fok között) is hosszú évek óta használunk egyesével tucatnyi AP táplálására és hálózatához egyetlen meghibásodás nélkül, így én biztosan nem tudok javasolni...

(#582)



senior tag

Hát, ha senkinek nincs tapasztalata a felsorolt márkákkal kapcsolatban, akkor marad a gugli. Köszi. :)

(#583) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

LG tv mögé vennék a falra egy switchet, hogy az oda felmenő 1 db UTP-re köthessek még egy Firesticket (adapterrel) és egy médiaboxot. Elég nekem ehhez a TP-Link TL-SG105 vagy inkább a TP-Link TL-SG105E? Kell a menedzselhetőség vagy inkább hátrány?

(#584) Gubek-Einste válasza esicyhun (#583) üzenetére

Ha csak plusz portra van szükséged akkor bármilyen switch megteszi, semmilyen menedzselhetőségre sincsen szükséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#585) Multibit válasza (#579) üzenetére


Multibit
veterán

4-6 POE+ port kellene
A kívánt power budget is fontos lenne a javaslathoz.

(#586) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!
Nem lakott padlásra kell switch-et tennem. (tetőfólia és cserép -> be nem ázik, de nyáron ugye eléggé meleg van fent)
Milyen switch javasolt 12-16 porttal (kellene 4 PoE is)?
Köszönöm

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#587) Multibit válasza NavySeal (#586) üzenetére


Multibit
veterán

Meggondolnám a helyedben! A soho routerek többségének 0-40 fok között van a működési hőmérséklet tartománya.

(#588) NavySeal válasza Multibit (#587) üzenetére


NavySeal
senior tag

Sajnos így van kikábelezve a gáz, minden a padláson fut össze. Erre kell most valahogy megoldást találnom

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#589) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,
Gigabites POE switch kellene, 4 kamera és 3 adat port lenne használva padláson.
TP-Link TL-SG108PE (29e, 5év, menedzselhető, 4POE,4adat) vagy Hikvision DS-3E0510P-E/M (31e, 3év, nem menedzselhető, 8POE,1UL,1SFP)? TP-Link is elég lenne de megbízható?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#590) Multibit válasza B@ldrick (#589) üzenetére


Multibit
veterán

Te sem írtál semmit a power budget igénytől. Add össze a PoE eszközök fogyasztását és ehhez méretezd a switchet.

(#591) B@ldrick válasza Multibit (#590) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Nincs még kamera de a tipikus 4x6-12W-ot mindegyik elviszi. TP-Linkről találtam negatív véleményeket, Hik-ről nemsokat.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#592) F-ECT$


F-ECT$
titán

Vodafone-tól kapott fehér connect boxom 4 portja kicsit kevésnek bizonyul. A tv mögé lett húzva belőle 1 kábel, azt kellene elosztani: vodafone tv box, tv, ps5. Veszek "bármilyen" gigabites switchet, az jó lesz, vagy van valami ajánlás / bármi, amire figyelni kell?

Dive ever, work never.

(#593) Multibit válasza F-ECT$ (#592) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nincsenek egyéb igényeid (menedzselhetőség, PoE, IGMP support), akkor bármelyik gigás switch jó lesz.

(#594) Gus-T.


Gus-T.
tag

Üdv.
Hálózatfrissítés lenne a cél. A kb 10éves lan-kábeleket már cserélnem kell és ezzel egybekötve frissíteném a hardvereket is.
A mostani állapot: Cat5 kábelek , Tp-Link AC1200 ruter, CISCO SG100D-08 switch
Amik rá vannak kötve az 7 eszköz (vegyes, de mindegyik tudja az 1000-es sebességet)
+1 fóliavágó gép ami csak 10/100-as...
Amit tervezek, hogy legalább Cat6 vagy jobb kábelek lesznek (hosszútávra)
ill. mivel kell még portbővítés, így egy 16-os Switch-re gondoltam (esetleges POE-s)
Több kérdésem lenne a nagyérdeműhöz, mivel igencsak kiestem a gyakorlatból.
1, a meglévő CISCO 8 portosat használhatom-e kvázi mint elosztó az emeleten miközben a fő switch egy pl. TP-link. Gond-e hogy más márka-más évjárat, vagy ezek már elég intelligensek hogy ez ne okozzon problémát?
2. Komoly, hogy egy azonos tudású pl. Tp vagy D-link és egy CISCO eszköz között x2, x3 az ár?
3. ha szeretnék POE-t és 16portot meg megnézni a hálózat állapotát a switchen, akkor ez kb a nemistudom belépő, vagy aranyközépút?:
TP-LINK TL-SG1016PE

Van még olyan márka amit érdemes megnézni?

NAGY köszönet!

(#595) 4Grider válasza Gus-T. (#594) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem gond.
Igen.
Az SG-n már tudsz megnézni pár dolgot.

(#596) Gus-T. válasza 4Grider (#595) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszönöm a kimerítő segítséget, de az SG-n megnézést nem értem.
Mármint az SG.hu-n, mert az elég halott.. hacsak nem 2003-as cikkeket kellene olvasnom :)
Persze bizonyára elkerülte a figyelmem.
Tudnál segíteni, hogy konkrétan mire gondoltál?
Megnézném szívesen.
Köszönet.

(#597) Gubek-Einste válasza Gus-T. (#596) üzenetére

Az általad kinézett modell, TP-Link TL-SG1016PE, típusszámában lévő SG-re gondolt a fórumtárs.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#598) Gus-T. válasza Gubek-Einste (#597) üzenetére


Gus-T.
tag

Ahhhh, :W
Köszönöm, így már értem!
Bár jó lett volna kicsit bővebb válaszokat olvasni,
hogy meg is értsem, hogy mi-miért, mert érdekelne.... de végül is kaptam választ.

(#599) mrfree75


mrfree75
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék switch témában. Vásároltam egy TP-LINK TL-SG-1008D switched, és azt tapasztalom, hogy baromira melegszik, még akkor is ha nincs rajta forgalom.Ez normális?

Mivel még benne vagyok a visszaküldési intervallumban, erősen gondolkodom a visszaküldésen, de mi legyen helyette? 8 portos kell, max 20e ft-t gondoltam rá szánni.

Ötleteket, javaslatokat előre is köszönöm.

mrfree

(#600) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nem tudja valaki mi lehet az oka annak hogy az Asus routeremhez csatlakoztatott Asus 1051 Switch -re : kötött NAS és asztali PC közt miért csak 1.5Mb a max átviteli sebességem?
Mind két eszköz kábelen keresztül csatlakozik a switch-hez. De érdekes, mert ha a Switch ből kihúzom a nas-t és az asztali PC-t, majd átdugom közvetlenül a routerbe, akkor meg visszanyerem a sebességet és 50-60MB al másol a PC a nas-ra.
Mi lehet a baj? a kábel nem jó, amivel a switch a routerhez kapcsolódik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.