Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) 4Grider válasza xandus (#800) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig igyekeztem magyarul írni. Akkor átfogalmazom: A switch egyes portjaira dugott hálózati eszközök látni fogják egymást, mert ez a switch feladata. Ha az eszközök között van wifi router, akkor logikusan a wifi routerre csatlakoztatott eszközök is látni fogják a switchre csatlakoztatott eszközöket. Így érted?

(#802) xandus válasza 4Grider (#801) üzenetére


xandus
csendes tag

A wifi routerből menne a kábel a switch-be és onnan a készülékekhez. Tehát ha jól értem akkor ugyan úgy fog működni mint eddig. A tablet csatlakozik a wifi routerhez és látni fogja a két készüléket.

(#803) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!
Ha két Linksys LGS310C eszközt a 2 sfp portján kötöm össze, akkor ott be tudom állítani a link aggregációt , így a kettő között 2 Gigabit lesz a sebesség?
Köszi

(#804) Johnzy válasza Bence_ (#803) üzenetére


Johnzy
tag

Elvileg igen, ezen a honlapon írják, hogy tud link aggregálni, tehát ha jól konfigolod őket, akkor menni fog.

Apró kitérő: a Netgear-nek is van 8 portos switch-e, sokan azt hiszik, hogy tud aggregálni, mert azt írják, csak nem olvassák végi, hogy az aggregációt a "light széria" legnagyobb, 16 portos modellje tudja, a többi nem...

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#805) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!
Kamerarendszer telepitest szeretnek megoldani tapfeladoval ( [link] ), ehhez keresnek olyan 8-10 portos POE switchet, amelyre nem kell kulon aramot kotni, es ra tudok tenni 6-7 darab poe kamerat. Hikvision kamerak lesznek telepitve, igy adott lenne egy Hikvision switch is, pl. [link] , de nem tejesen tiszta hogy azt hol latom, hogy adott switch mukodhet-e kulon tapegyseg nelkul… Ha a fentiek alapjan tudnatok ajanlani nehany tipust ami szoba johet, azt megkoszonnem!

(#806) Gubek-Einste válasza Stehe (#805) üzenetére

PoE switch-ből nincsen olyan amelyik PoE-n táplálható, a PoE switch lényege pont az, hogy ő az aki biztosítja a tápellátás is a rácsatlakozó eszközöknek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#807) Stehe válasza Gubek-Einste (#806) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi! Ezt a tipust ajanlottak, ami a tapfeladotol kapott jelt tovabb tudja osztani: [link] . Kep alapjan latszik is, hogy van poe-in es poe-out portja. Hasonlot keresnek, vagy 8-10 porttal, es nevesebb markaval…

(#808) 4Grider válasza Stehe (#807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Először is pontosan tudnod kell, hogy mi az az összes teljesítmény, amire szükséged van az általad kért 8-10 porton. Mert simán lehet, hogy nem fogsz olyan nevesebb márkát találni, aki neked átírja a poe szabványokat és ad 50-100W-ot egyetlen poe porton (amivel el tudja látni az általad elképzelt poe switch-et).
Első körben itt nézz körül.

(#809) Stehe válasza 4Grider (#808) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi! 6w-os fogyasztasu kamerakbol szeretnek 6-7 darabot, 60w-os poe injektorral(Tp-link POE170S), szerintem ennek elegnek kell lennie… Ehhez milyen switchel tudna jol mukodni?

[ Szerkesztve ]

(#810) Gubek-Einste válasza Stehe (#809) üzenetére

Miért nem egy sima hálózati áramra kötött PoE switch-et használnál? Miért kell így bonyolítani a helyzetet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#811) Stehe válasza Gubek-Einste (#810) üzenetére


Stehe
aktív tag

Mert a padlasra kerulen, ahol nincs aram…

(#812) Gubek-Einste válasza Stehe (#811) üzenetére

Sokkal egyszerűbb lenne az áramot is felvezetni.
A padlás miatt már kültéri használatra szánt eszköz kellene a körülmények miatt ami alaposan megdrágítaná a beszerzést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#813) Stehe válasza Gubek-Einste (#812) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ez [link] az eszkoz megfelelo lenne, -30 foktol 70 fokig van megadva a mukodesi tartomanya. Az a kerdes, hogy egy hasonli eszkoz letezik-e 8 portos verzioban? Orakat keresgeltem a neten, de nem talaltam… :-(

(#814) Gubek-Einste válasza Stehe (#813) üzenetére

Nem nagyon fogsz találni az igényeidnek megfelelő eszközt mert elég speciális, valószínűleg nagyon keveseknek van rá igénye így emiatt nem találsz megfelelőt. A több PoE port esetében már a saját táp az ami optimális így a gyártók is eszerint adják ki az eszközeiket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#815) Johnzy válasza Stehe (#805) üzenetére


Johnzy
tag

Ez az elgondolás élből felejtős, nincs olyan switch, ami ennyi kamerát látna el!
A ráadásul a linkelt 60W-os tápfeladó is kevés hozzá; olyan 5, max 6 kamera felvétele lenne ennyi, de mivel ilyenhez nincs switch, így felesleges a számolgatás is...
A Netgear-nek van egy olyan modell-je amit AT-s PoE-vel meg lehet táplálni és az 5 portjából kökemény 2 portján AF teljesítménykimenete van, nem több. Persze vannak úgynevezett "PoE osztók", de ami működik, az is 3 "kimenettel rendelkezik", mert szintén a AT- szintet oszt 3 felé...

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#816) Johnzy válasza Gubek-Einste (#806) üzenetére


Johnzy
tag

De létezik, csak a fenti elképzelést nem tudja teljesíteni. Van AliExpress-es 1ből 3 port "mikroswitch" is. Mondjuk nálunk csak 2 kamerát hajt meg, de még működik, még nem füstöl :D

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#817) Johnzy válasza Stehe (#811) üzenetére


Johnzy
tag

Ahova felmegy egy UTP vagy ahelyett inkább egy SFTP kábel, oda mellé igazán elfér egy 230V villamos kábel is. A karom leszakad, miközben azt írom, hogy nem kell rögtön a 2,5mm2 -es vezeték, bőven elég egy 3x1mm2-es H05VV-F kábel, a végén egy dugaljjal. (Még a 3x0,75mm2 is elég lenne, de ezt már le is írom, pfujj...)

És már is megoldottá válik a padláson a villamos ellátottság! ;)

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#818) Johnzy válasza Stehe (#813) üzenetére


Johnzy
tag

Sajnos nem is fogsz, mert mint ahogy mások is leírták, a "PoE IN" port teljesítménye korlátozott, nem osztható a végtelenségig, ráadásul elfelejtetted az egyik legfontosabb aspektust; maga a Switch-vezérlő, a rendszer is megeszik pár Watt-ot, ami lehet 3-tól 10W-ig akármennyi, szóval az is levonandó a PoE Budget-ből, ha már korrektek akarunk lenni...
A linkelt TL-SG1005P-PD jópofa cucc, úgy látszik, hogy mégis van keletje ezeknek, viszont neked ebből élből két darab kellene (2x 21.000,- ) és két darab 60W-os PoE feladó (azt hittem, hogy 7-8.000 Ft, hát én 25.000-ért találtam meg neten) szóval ez a mutatvány így olyan 95.000,- Ft lenne.

Ehelyett (ahogy mások is javasolták) 40.000,- ért TP Link csodaswitch-et kapsz és max egy 10-esből megvan a villanykábel, a dugalj + dugvilla és azzal nem lesz bajod, az bevált, tuti, ott minden arra van, amire kitalálták, nincs kísérlet, az menni fog!

Ha netán optikával mennél a padlásra :D, bár 73k-ért szerintem túlzás...

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#819) Johnzy válasza Stehe (#813) üzenetére


Johnzy
tag

De igazából bőven jó a korábban Általad linkelt HIK-es switch; 8 kamerához bőven-bőven elég a 100mbit-es Uplink port. A leírásában lévő 60W-ról nem tudni, hogy az a tápegységre vonatkozik-e vagy a leadott PoE Budget-re, de szerintem sima, "háztáji kamerákkal" nem lesz gond, csak legyen felvíve a padlásra a 230V... ;)

[ Szerkesztve ]

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#820) Stehe válasza Johnzy (#818) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi szepen a valaszt! Padlasra szeretnem elkerulni az aramfevetelt, nehogy legyen egy kis beazas es pont a konnektor vagy kornyeket erintse… Nehez feljutni, igy csak kesob tudnam meg ha baj van, hetente nem tudom ellenorizni sem. Akkor a vegso megoldas az lesz, hogy lecsokkentem a kamerak szamat negyre. Igy eleg lesz a kisebb tapfeado [link] , az egy tizes alatt megvan. (Ha evek mulva nagyon hianyzozna megis a plusz kamera, akkor az emlitett tapfelado+switch kombobol vennek meg egyet.) Elvileg a 4 darab 6 wattos kamerat boven elviszi akkor a 4portos passziv switch is [link] . Nem hagytam ki semmit a tervezesbol, ugye? :)

(#821) Johnzy válasza Stehe (#820) üzenetére


Johnzy
tag

Szia!

Ha beázna, akkor az a Switch-re is rossz hatással lenne, nem csak a 230V-os aljzatra. A 48V ugyanúgy szikrázhat, tüzet is okozhat.
Az általad összeírt kombó véleményem szerint nem biztos hogy működne. Ennek oka, hogy a linkelt switch-nél megtalálható az alábbi szöveg:
1-Port Gigabit PoE++ In and 4-Port PoE+ Out: Supports up to 66 W / 47 W / 21 W/ 9 W PoE budget output when powered by 802.3bt Type 4, 802.3bt Type 3, 802.3at, and 802.3af PoE standard, respectively. PoE budget calculations are based on laboratory testing. The actual PoE power budget is not guaranteed and will vary as a result of client limitations and environmental factors.

A leírásból eleve úgy jön le, hogy egy 30W-os PoE+ megtáplálás esetén 21W-os Budget áll rendelkezésre, ami 4 kamera esetén nem éri el az általad említett 6W/kamerát. A négy felsorolt teljesítmény értékhez oda is írja a 4 különböző szabványosztályt, eléggé evidens. Persze ez attól is függ, hogy a PoE tápfeladó és a Switch között milyen hosszú a kábelszakasz, hogy milyen kábeltipussal kerül kiépítésre, stb-stb...

Ennyi erővel - ha ennyire nehézkes a feljutás a padlásra, akkor - jobban járnál ha a tervezett 4 (vagy több) kamera hálózati kábelét levinnéd abba a szobába, helyiségbe, ahonnan felmenne az eredetileg is tervezett hálókábel. Most akkor egy helyett 4 kábel menne fel a padlásra....
A villanyszerelő nagyobb lyukat fúr + nagyobb kábelcsatornát tesz fel és elő is vagy készítve a 8-10 kamerás kiépítésre. Mivel nem tudom, hogy mi lenne az "induló helyiség" így ezt Te látod. De ha necces a feljutás, akkor én eleve így csinálnám.

Viszont a Te általad, fent írt összeállítást sajnos nem tudom 100%-os szakmai biztonsággal igazolni, hogy müködni fog, kérlek, azt csak saját felelősségre építsd meg.

Üdv

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#822) Stehe válasza Johnzy (#821) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi szépen a választ, erre nem is gondoltam (nem ismertem a POE Budget fogalmat), de valószinűleg ez tényleg nem lenne egy működőképes megoldás. Megoldás lehet még egy POE++ injektor [link] 47W-al, de igy már nagyon elszállnék árban, gyakorlatilag egy 8portos switch duplájából jönnék ki. Padlásra megoldható lenne az áram egy kültéri konnektor kialakitásával, csak félek a tűzveszélyességtől. Nem feltétlen a switchnél, hanem inkább a konnektor/kötéseknél. Tudom erre nagyon minimális az esély, de ez inkább utolsó utáni verzió lenne. Esetleg a switchet egy kisebb szekrénybe/dobozba be tudnám még tenni. (Arról nem is beszélve, hogy a beszélt passziv switch hivatalos működési tartománya -10 - 70 Celsius fok, mig a sima switcheké 0-40 Celsius fok...
Update: Még egy switchet találtam [link] , ahol a POE Budget: "Single port: AF: 15.4W". Ez jó lehet még, ugye? Ha jól értem ez azt jelenit, hogy portonként lehet max. 15.4W, vagy a 4 portra 30W összesen...

[ Szerkesztve ]

(#823) Stehe válasza Stehe (#822) üzenetére


Stehe
aktív tag

Közben megnéztem a Tenda datasheetjét, portonként ir 15W-ot, viszont a switch maximuma 22W. A kameráknak ugye a maximális fogyasztása 6W, nem tudom ezt mikor érik el, bár nem lenne szerencés, ha éjszaka mozgás érzékelés + rögzités közben kapcsolnának ki, mert túlmentek a maximális 22W-on...

(#824) Stehe válasza Stehe (#823) üzenetére


Stehe
aktív tag

Kozben csak nem birtam aludni, talaltam egy Ubiquiti poe++ injektort is eleg jo aron [link] , ennek akkor mukodnie kellene mind a Tp-Link, mind a Tenda switchhel, igy 47W-ig jo lehet, jol latom?

[ Szerkesztve ]

(#825) Johnzy válasza Stehe (#822) üzenetére


Johnzy
tag

Benne van a Tenda leírásában ugyanúgy, hogy 22W jut a teljes Switch-re. Egyébként a 230V-os csatlakozóval félés azért érdekes, mert pl. kíváncsi lennék hogy a teljes házon hogyan van kialakitva a villámvédelmi rendszer... Az nem probléma, hogy egy jól irányzott villám és minden leég? Ha villamos szempontból annyira precíz akarnék lenni, akkor a zárlat szilárdságra és a kábel keresztmetszetre tekintettel azt mondanám, hogy menjen fel egy 1,5mm2-es kábel és hogy ne károsodjon a téli/nyári hőingadozásban, akkor legyen H07RN-F gumikábel. A kötést meg felejtsük el, 2024-et írunk...

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#826) Johnzy válasza Stehe (#824) üzenetére


Johnzy
tag

A véleményem változatlan; ennyi pénzből már rég készen lenne a padláson a 8 portos PoE switched, már managelhető rendszerben, hogy ne kelljen felmászkálni ellenőrizni, villannyal, mindennel...
Minden ettől eltérő csak saját szakállra.

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.