Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) thug válasza #63463168 (#498) üzenetére


thug
tag

Szia!

Nem lenne ésszerűbb, OS-t váltani? :D
Nekem jelenleg itthon fut egy win xp-s, egy win 7-es notebook.
Egy win 8-as tablet, illetve egy ubuntus notebook és egy ubuntus asztali!
De ha ügyes vagy ezeket mind futtathatod 1-gépen is!
Én nem a hw-t cserélném!
De ez csak egy ötlet, ami tőlem származik és semmit nem nyom a latban!
:DDD

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#502) #63463168 válasza thug (#501) üzenetére


#63463168
törölt tag

Gondolkodtam már ezen is, cak az a bajom hogy becsületes ember vagyok, a win 8-at megvásároltam 30 EFt-FT-ért, a krekkelt vwin7-et nem szivesen rakom vissza. De ha nem tudok más megoldást végképp, kénytelen leszek. ezt a sz@r, inkompabilis win8-at a "kutyának adni".:) és visszarakni a régi OP rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#503) #63463168


#63463168
törölt tag

Az ilyen cég mint a http://www.scanace.com/ cégnek abszolute nem áll érdekében hogy kompatibilissá tegye a korábban gyártott hardvereit, inkább az az érdeke hogy vegyék meg az új gyártmányait, a régi drága hardvereiket selejtezzék le, azaz támogatás noku.
Ez nem olyan mint egy CANON, vagy egy HP, vagy Toshiba nagy hírneves és megbízható világcég., ahol erre nagyon odafigyelnek
Ezeknek nem számít az ügyfél. Csak az a lényeg hogy újra meg újra fizessen a vásárló, magára hagyják.
Óva intek mindenkit, hogy tőlük vásrojon bármit is!

Eladnám a SCANACE PacificImage 1800u filmscanneremet, ami win 8 alatt egyáltalán nem működik. Kinek mennyit ér?? Ajánlatokat kérek!

[ Szerkesztve ]

(#504) thug válasza #63463168 (#502) üzenetére


thug
tag

Nem kell warezra gondolni!

Vegyél egy "olcsó" win7-et, az ubuntu meg ingyen van! :D

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#505) epzon válasza thug (#500) üzenetére


epzon
őstag

én nem találkoztam még ilyen berendezéssel

az lg-nek van egér scannere azzal lehet valamennyire tárgyat szkennelni, de hogy a különböző felszínekkel és mélységeket hogyan adja vissza nem tudom, de nem hiszem hogy tökéletes pontossággal

biztos vannak ilyen célgépek, de szerintem arany árban mérik őket

ha ilyen pontosság kellene ahhoz nagyon sok szögből kellene scannelni, hogy a görbület miatt ne torzuljon semelyik méret

(#506) thug válasza epzon (#505) üzenetére


thug
tag

Köszönöm!

Itt egy gép, ezzel szemezgetek, de nem ismerem!

Valaki netán ismeri ezeket a gépeket?

:R

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#507) #63463168


#63463168
törölt tag

Köszi a tippet!
A win7-et visszaraktam, ezáltal a PRIMEFILM 1800u diascanner is rendben működik :C . A közel 30 rugóértt megvásárolt Win8 végleg a fiókba került. :W
Sajnálatos, hogy a hardvergyártók a régebbi termékeiknél csak késve követik (vagy egyáltalán nem is követik) a Win oprendszer fejlesztését, azaz ai frissített driverek kiadását.

(#508) thug válasza #63463168 (#507) üzenetére


thug
tag

Na, akkor örülök, hogy nem a nehezebbik utat választottad! :)
Jó lesz még az a win8 holnapután...!

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#509) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a szkennelésben jártasabbaktól.

Szeretnék régi (kb. tizen-egynéhány éves) színes fényképeket/negatívjaikat digitalizálni, ebben szeretnék tanácsot kérni. Úgy olvastam negatívokról nagyobb felbontású és jobb minőségű képeket lehet digitalizálni.
Ehhez milyen szkennert javasoltok? Egy multifunkciós eszközök is elegendő a feladatra?
Igazából ezen a projekten kívül, nem nagyon szkennelnék csak dokumentumokat néha.

Előre is köszi a tanácsot/felvilágosítást! :R

üdv.
kekkec

(#510) h_and válasza kekkec (#509) üzenetére


h_and
tag

Szia!

Egy multifunkciós gép szkennere általában rosszabb minőségű. Nekem eddig hárommal volt tapasztalatom, mindegyik esetben messze elmaradt a képminőség egy "normál" szkennerhez képest. /persze ez még nem jelent semmit/

De ami fontosabb: Negatívot egy multifunkciós géppel semmiképp sem tudsz digitalizálni, erre speciális film/dia szkennerek léteznek. Ha megpróbálod úgy, mint ha egy sima (pozitív) papírkép lenne, csak egy maszlagot kapsz eredményül.

(#511) #63463168


#63463168
törölt tag

Segítségeteket kérem! Sikerült nagy nehezen eladnom a PrimeFilm 1800u film scanneremet (10 EFt-ért). Ez az ami nem működött a Win-8-al. Egy új film scannert vennék, ami működik Win 8 alatt is, vagy SD kártyára menti az adatokat és USB-ről lehet feltölteni a gépre. Nem szeretnék nagyon drágát, de gagyit sem venni, milyen gyártmányt és típust javasolnátok? Határ max. 80 EFt. (A vele adott szoftver tökmindegy milyen, mert már korábban megvettem a Vuescan PRO szoftvert.) Nem tudjátok van e Magyrországon olyan bolt ahol ilyesmivel foglalkoznak, értenek hozzá és meg lehet nézni a cuccokat?

(#512) epzon válasza kekkec (#509) üzenetére


epzon
őstag

szia

Epson Perfection V370-ben már van dia adapter amivel tudsz negatív diát is szkennelni.
ennek a típusnak már egész jó paraméterei vannak és nem a felbontásra gondolok hanem színmélység és denzitás

szerintem amire neked kell arra bőven megfelel

(#513) kekkec válasza h_and (#510) üzenetére


kekkec
aktív tag

(#510) h_and & (#512) epzon: Akkor ezek szerint jobban jövök ki, ha egy erre szakosodott céget keresek?
Van ilyen cégekről topic a fórumon?

[ Szerkesztve ]

(#514) h_and válasza kekkec (#513) üzenetére


h_and
tag

20 ezerért már lehet kapni olyan lapszkennert, amivel lehet diákat is szkennelni, sőt, külön filmszkennerek is vannak ennyiért, családi fotókhoz bőven jó. Megmondom őszintén nem tudom, hogy vannak-e erre szakosodott cégek, és ha igen, mennyiért vállalnak ilyesmit.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#515) kekkec válasza h_and (#514) üzenetére


kekkec
aktív tag

Értem. Köszi a tippet!
Ezekkel meg az a baj, hogy dokumentumokat nem olvas be és azt hiszem nem volna túl költséghatékony egyszeri használatra megvásárolni, majd szökő évente elővenni.

Ilyesmikre gondoltam.

(#516) h_and válasza kekkec (#515) üzenetére


h_and
tag

Ez esetben az első opció, lapszkenner diaadapterrel, 25-30 ezerért kapni.

(#517) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nem tudom,hogy jó fórumba írok-e de nem találtam megfelelő topikot.Adott egy régi scanner unax astra 1220p windows 2000 működöt most lett új gép egy windows 7 home prémium.Így nem találok hozzá drivert egyáltalán működik még ez op rendszer alatt?mert ha igen csak akkor ruháznék be még egy bővítő kártyára mert kell a scanner soros porton keresztül kapcsolódik a géphez.

(#518) h_and válasza qwertly (#517) üzenetére


h_and
tag

A weboldala szerint XP volt az utolsó, ami támogatott. Megpróbálhatod kompatibilátási módban telepíteni a drivert hozzá.

(#519) h_and válasza h_and (#518) üzenetére


h_and
tag

ha egyáltalán létezik ilyen bővítőkártya, annyi pénzért használt USB-s szkennert kapni. Mellesleg a képek alapján nem soros port, hanem párhuzamos

[ Szerkesztve ]

(#520) qwertly válasza h_and (#518) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,akkor szerinted nem is érdemes beszerezni egy bővítő kártyát mert úgy sem fog működni a windows 7 alatt?Bocsi,hogy megkérdezzem megtudnád mondani,hogy akkor milyen bővítő kártya kell hozzá :B soros vagy párhuzamos?Ha a mostani pc akarnék valami használt bővítőkártyát venni.Esetleg nem ismered a VueScan Scaner programot avval nem lehet valahogy életere kelteni?Vagy ha már semmiképpen akkor tudná javasolni egy megbízható scenert windows 7 alá?ami nem túl drága.

[ Szerkesztve ]

(#521) h_and válasza qwertly (#520) üzenetére


h_and
tag

Ha tudsz valakitől pár száz forintért szerezni, akkor érdemes kipróbálni, de én nem sok reményt fűznék a működéséhez...a keskeny a soros, a széles a párhuzamos
Egy új szkenner minimum 15 ezer forint, használtan vaterán 3-4-5-ért árulnak. Persze csodát egyiktől sem lehet várni.

(#522) qwertly válasza h_and (#521) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi :R

(#523) lorcsi


lorcsi
veterán

ehhez hasonló lapadagolós scennert szeretnék vásárolni
havi 600 oldal lenne vele scennelve

érdemes e használtat ill. miylet érdemes újként ?

(#524) epzon válasza lorcsi (#523) üzenetére


epzon
őstag

össze vannak fűzve a lapok vagy külön vannak?

(#525) lorcsi válasza epzon (#524) üzenetére


lorcsi
veterán

külön vannak

(#526) epzon válasza lorcsi (#525) üzenetére


epzon
őstag

akkor nem lapadagolós, hanem lapáthúzós

pl: http://www.epson.hu/hu/hu/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/9529

ezek a fajták, sokkal gyorsabbak, stabilabbak, kisebb méretű doksikat is jobban kezelnek, illetve van hozzá általában valamilyen kötegelt dokumentum feldolgozó szoftver, ami automatikusan szét is szortírozza a doksikat

p: http://assets.epson-europe.com/eu/document_capture_pro/hu/index.html

(#527) lorcsi válasza epzon (#526) üzenetére


lorcsi
veterán

a scannereknél miylen kopó alkatrészekkel lehet számolni?
mia z ami elromolhat vagy elkophat bennük ?

(#528) epzon válasza lorcsi (#527) üzenetére


epzon
őstag

görgő, lapfelvevő

komolyabb szkennereknél lehet külön kapni és cserélni 1-200 000 oldal után esedékes

(#529) lorcsi válasza epzon (#528) üzenetére


lorcsi
veterán

kb. miylen áron lehet ezt a komolyabbaknál megoldani ?

(#530) epzon válasza lorcsi (#529) üzenetére


epzon
őstag

ahhoz az epsonhoz amit linkeltem egy roller kit br 20eft és 100 000 oldal az élettartam

(#531) h_and válasza lorcsi (#527) üzenetére


h_and
tag

az érzékelő is lazán tönkre mehet, onnantól pedig kuka az egész, mert a javítás általában többe kerül (hacsak nem egy annyival drágább biznissz szkennerről van szó)

(#532) h_and válasza h_and (#531) üzenetére


h_and
tag

olcsóbb szkennernél és nyomtatónál sajnos mindig benne van a pakliban, hogy ráfizetős lesz a dolog

(#533) #63463168


#63463168
törölt tag

Köszi a segítséget!
Közben sikerült eladnom a PRIMEFILM scannert 10 EFt-ért..
Már csak venni kell egy újat. De milyet is?? Nagyon nehéz dönteni.
Reflecta CrystalScan 7200 típusra gondolnék, ami valójában egy OEM Pacific Image gyármány (PrimeFilm 7250u), csak át van cimkézve. Ára kemény 70 EFt.
Sajnos a 64 bites op-rendszert native nem támogatja, win 8 driver létezik hozzá. Kegyetlen lassú szerkentyű.. Van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel? Köszi!

(#534) icons


icons
addikt

Üdv!

Szeretnék scannert venni. Az előző egy V330as volt, de nem használtuk ki a plusz funkcióit (egyszerű A4es lapokat szkenneltünk vele).
Pont ezért szeretnénk most olyat venni, ami csak erre képes, de normális minőségben (nem vagyunk extra igényesek, de azért értékelhető eredményt adjon:)).
Tudtok valamit ajánlani?

(#535) h_and válasza icons (#534) üzenetére


h_and
tag

Mennyit szánsz rá? Milyen célra?

(#536) icons válasza h_and (#535) üzenetére


icons
addikt

Maradna az egyszerű A4es lapok szkennelése témakör. Az összeg annyi, amennyi kell (nem szeretnék annál többet költeni rá, amenyibe a legolcsóbb kerül, mely képes elvégezni a feladatot, és "nem fog egy hét múlva szétesni")

(#537) h_and


h_and
tag

Az alsó szegmensben semmilyen különbség nincs a szkennerek közt, gyakorlatilag bármit választhatsz, csoda egyiktől sem várható, mindennapi feladatokra megfelelnek. Nézz szét valamelyik árösszehasonlító oldalon. Kb. 15-től kezdődnek.

(#538) icons válasza h_and (#537) üzenetére


icons
addikt

Oké, köszi!

(#539) epzon válasza h_and (#537) üzenetére


epzon
őstag

azért szkennelt képminőségben van különbség bőven

epson v37 már egy jó modell

(#540) h_and válasza epzon (#539) üzenetére


h_and
tag

igen, de az már egy drágább kategória

(#541) epzon válasza h_and (#540) üzenetére


epzon
őstag

azért nem annyival drágább szerintem mint amennyivel szebb minőségben dolgozik, de tény, hogy nem a 15eft-os kategória

(#542) icons


icons
addikt

V330am volt, tehát tudom, milyen minőséggel dolgozik:)

Viszont egyszerű A4es lapok otthoni szkennelésére nincsen szükség ilyen minőségre. Nekünk nincsen. Úgyhogy valami olcsóbb verzió lesz a nyerő!

(#543) tjano8


tjano8
csendes tag

Üdv! Epson V330-assal scannelt negatívról képet tudna valaki feltölteni? hogy megnézhessem milyen minőségbe dolgozik?

@atjeng esetleg Te is tudnál feltenni egy scannelt negatívról képet, ami a PrimeFilm 1800u val készült?

szeretném összehasonlítani, hogy melyik milyen minőséget tud... Előre is köszi...

[ Szerkesztve ]

(#544) hubandika


hubandika
tag

Sziasztok!

Nem tudna nekem valaki tanácsolni valami olyan szkennert,ami tudja azt,hogy ha berakok egy 20oldalas dokumentumot,akkor azt magától be húzza és beszkennelje? eleg sok oldalt kell szkennelnem és nagyon lassú úgy,hogy egyesével rakok be minden egyes lapot. Valami jó áron max 15-20 ezer forintba létezik ilyen gép?

(#545) Restart®


Restart®
tag

Sziasztok!

Otthoni használatra szeretnék egy scannert venni. Lehetőleg valami olcsóbb, de még minőségi eszközre gondoltam. Valaki tudna segíteni nekem? Köszönöm a segítséget előre is!

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#546) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Irodai használatra kellene szkenner.

Irányadók:

Napi szinten több száz irat szkennelése.
Ne fekvő legyen és kötegbe lehessen belerakni az iratokat
Ár: Nincs határ, de a lehető legjobb ár/érték arány kellene

(#547) epzon válasza n00n (#546) üzenetére


epzon
őstag

Szia

EPSON GT-S85 ,megefelel a célnak.

van hozzá egy szoftver amivel kötegeleten is tudod feldolgozni, azaz nem 1 fájlba menti a doksikat, hanem valamilyen szabály alapján szétválogatja.

(#548) n00n válasza epzon (#547) üzenetére


n00n
őstag

Köszi szépen. Jónak tűnik. :) Netán van vele tapasztalatod?

(#549) epzon válasza n00n (#548) üzenetére


epzon
őstag

páradt adtam már el,

milyen tapasztalatra gondolsz?

hiba még egyikkel sem volt

(#550) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, kéne egy filmszkenner. Diát és negatívot kellene szkennelni. Ami lényeges lenne, hogy a denzitása legalább 3.6 legyen, de nem volna baj ha afeletti. Optikai felbontással tudjon 3600 dpi-t, usb-s vagy firewire-s legyen (scsi nem jó sajnos). Legyen benne hardveres por- és karceltávolításhoz valami támogatás.
Ami még nagyon nem mindegy, a sebessége (3600 dpi, 36/48 biten, hardveres karceltávolítással 3-4 perc kockánként).
Szerintetek épelméjű áron találok ilyet? Mit javasolnátok ebben az irányban? Bizonyos mértékig kompromisszumkész vagyok persze a fentiek tekintetében.

Ja, OS X driver nem ártana, de nem feltétel csak pozitívum.
Nincs szükségem lapszkennerre, tehát nem dia feltétes lapszkenner kell.

Durván 2000-2200 kocka beszkennelése lenne a feladata. Ezek mind 35mm-es filmek, amiből 5-ös csíkokra van vágva a 90%-uk. A maradék keretezett dia. Határesetként az is érdekelne, hogy ezt szerintetek mennyiért csinálnák meg valahol vállalható minőségben a fentiek szerint, mondjuk egy 3 hónapos határidővel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.