Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) turorudi válasza spe88 (#748) üzenetére


turorudi
aktív tag

Fotókat nem fogsz tudni lapadagolóval scannelni. Sajnos a régi fotók digitalizálása macerás feladat. Az a legnagyobb vívmány, hogy több fotót elhelyezel a síkágyas scanneren A4-es méretben és azokat aztán szétdobálja a szoftver. De mondjuk ez is 2-6 képet jelent képmérettől függően. Az Epson szoftvere ráadásul nem is tudja azt, amit a Canon, hogy csak egyszer olvassa be az A4-en elhelyezett képeket, az mindig elölről indul rá.

(#752) spe88 válasza turorudi (#751) üzenetére


spe88
senior tag

Akkor ezek szerint nem csak a munkahely scanner volt rossz, hanem egyik sem tudja lapadagolóval megoldani! Ez nem jó hír! :D

Pedig ezek még nem is azok a nagyon vastag képek!

Akkor kénytelen vagyok 2 hétig scannelni! :)

Amúgy Photoshop szétdobálja frankón a képeket, szóval azzal nincs para csak hát a sok idő!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#753) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne, hogy használtam egy ultra gyenge/régi HP szkennert, ami elfogadható minőséget adott dokumentumok esetén, azonban most az Epson V330-mal az a problémám, hogy nem tudom, hogy lehetne azt kiküszöbölni, hogy a dokumentum másik oldalán levő szöveg "ne üssön át". Általában rendben van, de néha egy biz. területen átüt, amit a HP nem produkált. Cserébe persze életlenebb és fakóbb volt, el tudom képzelni, hogy valami túl volt akkor húzva, és ez viszont cserébe eltűntette ezeket a dolgokat.
A kérdés, hogy melyik beállítással érdemes játszani?

(#754) kaschauer válasza germinator66 (#753) üzenetére


kaschauer
csendes tag

Üdv!
Szerintem a beolvasás paneljén beállítható a fényerő és a kontraszt.
Ha nem, még akkor is van lehetőség utólag javítani a beolvasott képen, pl. kontrasztosabbra állítva azt.

(#755) kaschauer válasza spe88 (#748) üzenetére


kaschauer
csendes tag

A linkre ez jön be:

"Ezt a terméket egyik partnerünk sem forgalmazza. "
Így könnyű olcsón kínálni...
:))))

(#756) spe88 válasza kaschauer (#755) üzenetére


spe88
senior tag

Igen az csak elírás volt... :)

VueScannél tudja valaki, hogy ha 4 különböző képet szkennelek, akkor azt, hogy lehet külön fájlokba szedni egyenesítve?

Kivágni frankón kivágja, de ha ferdén helyezem be az optikához képest, akkor az ferde is marad a kis fehér csíkok megmaradnak körülötte!

Ezt nem tudja a VueScan? Mert elvileg van benne ilyen opció, hogy kiegyenesítés, de az nem működik!

Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#757) lao válasza kaschauer (#755) üzenetére


lao
tag

igen már javították. :)

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#758) spe88 válasza spe88 (#756) üzenetére


spe88
senior tag

erre tudna valaki válaszolni:

VueScannél, hogy ha 4 különböző fényképet szkennelek egyszerre, akkor azt, hogy lehet külön fájlokba szedni egyenesítve?

Kivágni frankón kivágja automatikusan, de ha ferdén helyezem be a lapolvasó optikához képest, akkor az ferde is marad, a kis fehér csíkok megmaradnak a fényképek körül!

Ezt nem tudja a VueScan? Mert elvileg van benne ilyen opció, hogy kiegyenesítés, de az nekem úgy tűnik nem működik, hiába pipálom be az opciót!

Csináljam Photoshoppal? Elvileg, ahogy írtam is tudnia kéne a VueScannek!
Esetleg egy másik programmal vannak tapsztalataitok?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#759) ttt1


ttt1
őstag

250 e ft-ig keresek scannert. Kritériumok, kb napi 2500-3000 oldal. Az alábbiakat néztem ki:
Név Oldal/perc Napi terhelés
Epson GT-S85 40 3000
Scanjet Enterprise Flow 5000s2 25 2500
HP Scanjet Professional 3000 10 1000
Plustek SmartOffice PS456U 80 8000
Plustek SmartOffice PS406U 40 5000
Plustek SmartOffice PS506U 50 6000

A plustek márkát nem ismerem. an valakinek véleménye, tapasztalata ezekről?

[ Szerkesztve ]

(#760) epzon válasza ttt1 (#759) üzenetére


epzon
őstag

Epson DS860 - az egy jó gép azt ismerem, vagy a kisebbik verziója a DS-520
mindkettőnek van networkos változata is.

(#761) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdés fgoalmazódott meg bennem, hogy mennyire "terhelhető" a scanner üvege (súly szempontjából)? Gondolok itt konkrétan az Epson V330 szériára. Néha van, hogy plusz súlyt kell ráraknom az adott könyvre, hogy rendesen rásimuljon az üvegre, de nem akarom, hogy valami maradandó kár származzon belőle...

A másik kérdés, hogy valahol elérhető a hozzáadott ABBY szoftver...? Elveszett a gyári lemez, és a honlapon nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#762) kamracuc


kamracuc
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy lide220-at vettem elvileg 4800x4800 dpi-t tud.
Ez oké is lenne de.
35 éves diákat próbálok beszkennelni és valamelyik kép sikerül, valamelyik kép meg tök sötétre sikerül, használhatatlan. Pedig lámpánál nézve teljesen szép.
Photoshop 8.0-át is próbáltam és Vuescan-t is.
Mitől lehet ez a hibajelenség?
Milyen szoftvert érdemes használni?
Esetleg újabb photshopot?
A dia képet persze kijelölöm és csak a hasznos részt szkennelem de még is valamelyik élvezhetetlen sötét.
Valakinek valami ötlet?
Esetleg hol csinálnák meg ezeket profi módon.
A segítséget előre is köszi.

Üdv

W.T.

(#763) epzon válasza kamracuc (#762) üzenetére


epzon
őstag

talán az a baj, hogy ha jól látom hogy ez a szkenner nem alkalmas dia szkennelésre
a diához kell egy levilágító egység

valószínűleg amelyik sikerül az pozitív dia, nem?

(#764) kamracuc válasza epzon (#763) üzenetére


kamracuc
csendes tag

Mindegyik pozitív.
Levilágító egység hajjaj :-D
Az micsoda?
Bele tudom rakni a szkennerbe vagy azt csak a drágább szkennerek tudják?
Köszi a választ.

(#765) epzon válasza kamracuc (#764) üzenetére


epzon
őstag

a lényeg hogy a diaflim "átlátszó", a normál szkenner a visszaverődő fényből (alulról világít a lámpa, a fedél belülről fehér) állapítja meg hogy hol mi van.
a diafilm átereszti a fényt és visszaverődik minden, ezért az érzékelő nem tudja megállapítani hol mi van.
valószínűleg amelyik sikerül az sötétebb bizonyos részeken és megszűri a fényt annyira hogy az érzékelő különbséget tud tenni

éppen ezért a diaszkennerben felülről világítják meg a diákat, így az érzékelőbe beeső fény jobban megkülönöztethető

namost egy szekenner alapból vagy ilyen vagy nem, ez utólag nem vásárolható hozzá

pl EPSON V370 ilyen szkenner: itt egy videó egy korábbi típusról

(#766) ttt1


ttt1
őstag

Mi Kodak I2400-at vettünk (abban 2 scanner van és az tud fóliát is scannelni, meg merem kockáztatni, hogy diát is tud).Szoftvere teljesen inteligens minden lapot befordít a megfelelő orientációba, mindegy milyen méretű papírt, igazolványt teszel be kötegbe azt is szépen megoldja,kicsi és kompakt. A nagyobb terhelésnek (napi 3 e ldal) majd csak most lesz nekieresztve. Ezt egy 6-8 hónapig tudnia kelll,mert akkor érjük utól magunkat ..:)

(#767) epzon válasza ttt1 (#766) üzenetére


epzon
őstag

az egy dokumentum szkenner, nem dia szkenner
két oldalról világítja meg a lapokat, a diánál szintén problémás lenne, nem beszélve a "papír'behúzásról

(#768) ttt1 válasza epzon (#767) üzenetére


ttt1
őstag

Leírás alapján tud fóliát scannelni (értelemszerűen diát keretestül nem de ha kiszeded belőle megcsinálja)..:) Be lehet állítani melyik felét szeretnéd és nem "világítja" át.

(#769) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Scannert szeretnék vásárolni viszont sokaktól hallottam hogy legtöbbször nem működik, nem reagál, nem akar scannelni. HA tényleg ilyen a scanner akkor ez esetben mégsem ennék. A lényeg hogy legyen olcsó és megbízható heti egy két oldal scannelésére kellene, tehát egyáltalán nem lenne sokat használva.

(#770) metron


metron
tag

Sziasztok,

Altalanos dokumentum scannelesre, valamint regi tobb 1000 foto es dia scannelesre keresnek scannert.
Epson V550 a kinezett tipus, de nezegetem a V600-at is. Erdemes a V600at venni inkabb, tud annyival tobbet? (60EUR a kulonbseg csak)

koszi!

(#771) epzon válasza ZTE_luky (#769) üzenetére


epzon
őstag

alapvetően egy szkenner működik. lehet hogy ahol hallottad ott volt valami gond, de évente itthon több tízezer szkenner talál gazdát, nem hiszem hogy ez általános lenne.

ilyen célra tökéletes választás az EPSON V19, olcsó is jó is

(#772) epzon válasza metron (#770) üzenetére


epzon
őstag

nagyon kevés eltérést fedeztem fel link

digital ice mindkettőben benne van, felbontás, optikai sűrűség megegyezik, dia méretek is

szerintem nincs lényegi eltérés

(#773) ZTE_luky válasza epzon (#771) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

köszi szépen, és akkor nagyon kitartó a kicsike ugye? Jó lesz sok sok évig, mert tényleg nagyon ritkán kellene, és ha tönkremegy 5 éven belül akkor már megéri elvinni máshova, mással le scanneltetni a dolgokat.

(#774) epzon válasza ZTE_luky (#773) üzenetére


epzon
őstag

nekem van 10 éves szkennerem is

alapesetben nincs gond ezekkel

(#775) metron válasza epzon (#772) üzenetére


metron
tag

Koszi! Hat en se nagyon, nem is ertem miert kell 2 kozel ugyanolyan scannert gyartani mas neven:) Meg arban is egyformak voltak, ellenben a V550 az most akcios az Amazonon.
Nezegettem meg teszteket, fotos oldalakon ezeket a review-kat ajanlottak: LINK
Nagyon nem irnak tul jot rola, de mondjuk ezt konkretan inkabb film/dia scannelesre tesztelik. Ezek a "mindenes" scannerek meg inkabb doku scannerek. Ellenben idom van, majd eltokolok azzal a par ezer foto es dia scannelessel is:)

A tesztekben meg javasoljak a scannelest a Silverfast sw-el, ami minosegileg megdobja a vegeredmenyt. Gondolom tenyleg rossz nem lehet, mert a V800-hoz mar alapban adjak ezt a sw-t. Ara se durva, az alap vmi 50EUR. Erdemes valoban ezt beszerezni? Meg kerdeses, hogy ez hasznalhato e V550hez vagy csak a V600-hoz, mert ITT csak a V600 van a listaban.

Erdemes esetleg meg a Canon CanoScan 9000F MarkII-ben gondolkozni? Vagy az felejtos a V550hez kepest.

Annyit olvastam meg, hogy az Epsonok diatartoja a scanneleshez nagyon gagyi. Nem tartja sikban a filmet, "kihasasodik" es nem lesz eles a vegeredmeny. Jobban belegondolva a diakat ki kell szedni a tokjabol scanneleshez? Na mert az egy jo kis macera, ki bepakolni a diakat a tokbol..

[ Szerkesztve ]

(#776) ZTE_luky válasza epzon (#774) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké, köszi szépen

(#777) metron válasza epzon (#772) üzenetére


metron
tag

A magyar oldalakon ez nem derul ki, de a kulfoldi oldalak szerint a fo kulonbseg, hogy a V600-hoz adnak egy Photoshop Elements-et. A V550hez meg nem. Belul ugyanannak mondjak..

(#778) sussa


sussa
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy szkennert vásárolni,teljesen laikus vagyok a témában!Hétköznapi felhasználásra,mondjuk a plafon 20K amit adnék érte.Új,használt mindegy.Esetleg,ha tudnátok segíteni milyen márkát lenne érdemes választani ! Persze,ha tudtok konkrét típust mondani azt szívesen venném!
Köszi

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#779) Kisze


Kisze
újonc

Kedves Szakértők! :)

Szkennervásárlás előtt állok mint laikus. A lényeg, hogy lapadagolós legyen, relatíve gyorsan szkenneljen (nekem 15 lap/perc bőven már gyorsnak számít) és hosszú ideig kitartson, megbízható legyen.

A színes szkennelés nem fontos, fekete fehérben menne és a felbontásból is elég 300 dpi. Gyakorlatilag semmi "extra" nem kell rá. Ja és olyan 80E fölé nem mennék árban.

MI a véleményetek a Plustek-ről (még sose hallottam erről a márkáról), illetve az Epsonról?

Konkrétan ezek merültek fel amiket a neten kinéztem:
Plustek SmartOffice PL806
Plustek SmartOffice PS283
Epson WorkForce GT-1500 (B11B190021)

Esetleg egyéb tipp?

Előre is köszi a segítséget! :)

(#780) Tudakozodo


Tudakozodo
újonc

Sziasztok!

Ugyan rég nem volt itt hozzászólás de ide illik talán a kérdésem. A segítségeteket szeretném kérni! Szeretnék venni egy CANON Lide 220 szkennert. Eddig nem is lenne semmi gond, a lapolvasási sebessége a többiéhez képest jónak tűnik és ez az egyik döntő tényező. Ami gond hogy nekem nagyon vissza kellene "butítanom egy egyedileg készített program miatt. De sehol nem találom hogy mi az alsó határa. Ebben van valakinek infója?

A másik dolog, de ez inkább csak kapcsolódik szorosan a szkennerhez: nos, ezt a készüléket a géptől 12 méterre el kell vinnem és ami fontos hogy nem wifin. Ami most van szkenner az eléggé régi és USB-n van a jel továbbítva. az USB a szkennernél meg van táplálva egy külön tápegységgel amit a kábel USB fejébe dugok be a szkennernél lévő végén. Az utóbbi időben többször leállt a szkenner és ugyanazt a hibát jelezte mintha nem lenne bedugva a plusz táp. Feltehetően, mivel ez egy idősebb szkenner ezért néha a mechanikája miatt megugorhat az áramigénye és ezért nem működik alkalmanként. Hallottam hogy USB-UTP átalakítókkal sokkal messzebbre is el lehetne vinni a szkennert üzembiztosan. Kérdésem az lenne hogy valóban így van-e és ha igen, milyen USB-UTP átalakítópárt lenne érdemes venni? Van valakinek tapasztalata?

Nagyon várom a válaszotokat ha tudtok segíteni.

Köszönöm!

(#781) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Nem új szkennerről kérdeznék. Van egy Canoscan lide 30 szkenner meg egy win10-es gép. Ezeket valahogy össze lehet barátkoztatni a VueScan-on kívül? Eddig nem találtam w10/64 bit alá drivert, amivel utána a beépített szkennelő progi tudja kezelni. A gogle-t kérdeztem, az első 2 oldalon nem találtam működő megoldást.

(#782) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!
Már egy ideje nézegetem a fotószkennereket, de nem nagyon tudom eldönteni, hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni... Személy szerint EPSON az a márka e téren amit a tesztek alapján jónak mondanék, de mint minden más terméknél van amiben gyengébb és van amiben jobb, de most nem is ez a lényeg.
Szóval a kiszemeltjeim:
- EPSON perfection v600
- EPSON perfection v800

Nos árban elég jelentős a különbség, de tudásban is annyival jobb a v800? Azt tudom, hogy a v600 egyszerre csak 4 kocka diát képes szkennelni míg a v800 nem kevesebb mint 12 darabot, illetve a v600 Dmax 3,4 míg az újabbnak 4.0. Az oké hogy a Dmax jelentése maximális sűrűsége, de ez gyakorlatban mennyire látható vagy miben nyilvánul meg?
Most mondhatnám, hogy az ár nem számít pedig, de számít. Viszont ha veszek akkor minőségi szkennert akarok venni. Az alap koncepció amire használni szeretném az a régi fotók, diák, negatívok archiválása és lementése feljavított formában.
Várom a hozzáértők építőjellegű hozzászólásait vagy olyanok tapasztalatait akiknek a fent említett szkennere van/volt. Előnyök és hátrányok egyaránt érdekelnek.

Előre is köszönöm

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#783) epzon válasza NorbertoEco (#782) üzenetére


epzon
őstag

tudom ajánlani neked a www.marker.hu -t, ők elég jól otthon vannak ezekben a termékekben

amit én tudok hogy a 800-ban nem középen van 1 érzékelő, hanem két oldalt, így pl a beolvasás sokkal egyenletesebb lesz nincs adatveszteség a kép szélén

(#784) kvarc válasza NorbertoEco (#782) üzenetére


kvarc
tag

Hasonló gondolatok vannak bennem mint amit te írtál. Gyakori tapasztalat még nincs. Amit olvastam a 850 jobb a sötét részei. Gyorsabb és ahogy előttem írtak egyenletesebb a beolvasás. Engem nem győzött meg a fölénye a 800 szériának. Biztos, hogy a 800 szeria jobb mint a V600 vagy V550 de négyezer többe kerül a plusz minőség.
Én ezek alapján a V550 mellet döntöttem (V600 tudtommal megegyezik, de kevesebb sw-vel). Remélem jó döntés volt, hétvégén fogom kipróbálni ha ma megjön üzletbe.

[ Szerkesztve ]

(#785) NorbertoEco válasza kvarc (#784) üzenetére


NorbertoEco
tag

Nálunk a munkahelyre V550 típusút vettek. Nem volt nagyon időm tüzetesen átnézni, de szerintem szoftverügyileg van némi különbség, már ami a képszerkesztést illeti, de nem merek semmit biztosra mondani. Majd ha nektek megérkezik és sikerült kipróbálgatnotok akkor egy kis élménybeszámolót szívesen meghallgatnék.
Valószínűleg számomra V600 lesz a választott, de azért megérdeklődöm a marker.hu munkatársait is epzon tanácsára.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#786) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan szkenner, aminek a vezérlő programja vagy GUI-ja nem záródik be a szkennelés után sem? Van egy régebbi HP scanjetem és egy könyvet képtelenség vele beszkennelni, mert a vezérlőprogi minden oldal beolvasása után bezárja magát. Rémidegesítő!

Amúgy elsősorban könyvszkenneléshez keresnék szkennert, tudtok valami értelmeset ajánlani? Az olyanok, amik csak usbről mennek eleve kilőve, mert a hálózati tápellátás mégis csak stabilabb.

(#787) epzon válasza cocka (#786) üzenetére


epzon
őstag

persze, de ez szoftver kérdés nem szkenner

az epson szkennerekben a pdf szkenneléskor minden oldal után megkérdezi hogy lezárja a fájlt vagy hozzáadsz egy oldalt

(#788) cocka válasza epzon (#787) üzenetére


cocka
veterán

És az újabb HP-knál is megvan ez a marhaság? Mert akkor HP-t alapból nem veszek.

(#789) cocka válasza epzon (#787) üzenetére


cocka
veterán

Tulajdonképpen eddig egy ezeréves szkennerrel szkenneltem, LPT porton mindmáig tökéletesen működik, csak az a baj, hogy fél óra alatt berregi be magát, mire hajlandó egyáltalán elkezdeni a szkennelést.

(#790) epzon válasza cocka (#788) üzenetére


epzon
őstag

passz

(#791) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Hozzám került egy HP Scanjet 3570c szkenner, de csak maga a szkenner van. Semmi más. Elég hülye vagyok hozzá, mivel még nem volt szkennerem. Az lenne a kérdésem, hogy csak usb kábel kell hozzá vagy kell hozzá valami táp kábel is? Hol tudok ilyeneket olcsón szerezni? Köszi előre is a válaszokat! :R

Sic Parvis Magna

(#792) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#791) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már nem aktuális.

Sic Parvis Magna

(#793) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata (lehetőleg hálózati) A0-s szkennerekkel? Milyet érdemes venni és mennyiért? Elsősorban papírlapú korabeli tervek feldolgozására használnánk, lehetőleg további extra szoftverek (PS stb.) nélkül.

EIK!

(#794) spanyoll válasza kvarc (#784) üzenetére


spanyoll
addikt

Én is a v550-t vettem végül és imádom, de néha olyat csinál negatív scan során, hogy a fedlapján található átvilágító kb félúton vagy az elején folyamatosan világítva megáll, a gép kiírja, hogy megszűnt a kapcsolat a sacannerrel és nem csinál semmit, csak újraindítás után megy (ha megy).
Akitől vettem neki nem volt ilyen problémája.
Ez lehet szoftveres probléma, vagy szállítás során valami hw-esen csesződhetett el?

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#795) turorudi válasza spanyoll (#794) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ezt a V370 is csinálja. Illetve ha nagyobb felbontásban papírképet scannelek, akkor is előfordul ugyanez. Sztem bugos a sw, és sajnos a vuescan sem teljesen hibátlan, legalábbis a V370-nel nem az.
Esetleg van még valamilyen alternatív scannelő program?

(#796) spanyoll válasza turorudi (#795) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak azért fura, mert a srác is ezzel a progival scannelt, ismerősömék laborban is ezzel a progival scannelnek és nekik nincs ilyen problémájuk. Tehát akkor én kizárnám az epson progit, mint ludas.
Szerintem a winfos lehet az ami buta annyira, hogy néha megszakítja a kapcsolatot vagy nem tudom.
DE akkor másnál is van ilyen hiba. Legalább akkor tudom, hogy nem hardveres :/
Te mit szoktál csinálni ilyen esetben?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#797) turorudi válasza spanyoll (#796) üzenetére


turorudi
aktív tag

Idegesnek szoktam lenni és elmegy a kedvem a folytatástól.

(#798)



addikt

A vétel már megtörtént, de talán ez a legaktívabb topic. Hátha tudtok segíteni.

Vettem egy Canon Lide120 scannert.
Amikor próbálok vele scanneni, akor csak kicsit zümmög, mintha megakadna, aztán kiírja, hogy oldjam ki a zárat rajta és indítsam újra. Szóval olyan, mintha a a rögzítő zár beakadt volna és mindig fogná. Így még nem sikerült vele egyszer sem scannelni. Természetesen a zár nyitott állásban van, ennyire nem vagyok láma. :)

Én csinálok valamit rosszul, vagy hibás és vigyem vissza?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#799) cocka válasza (#798) üzenetére


cocka
veterán

Majd ha sikerült megoldani ezt a problémát vagy esetleg kicseréltetni, akkor majd írd már meg légy szíves, hogy szkennelés után nyitva marad-e a szkenner progija vagy minden kibaszott oldal indítását a fogadó programból kell elindítani, mert a szkenner progija a szkennelés végeztével automatikusan bezár. Fogadó program alatt pl. Photoshopot vagy FineReadert értek vagy ami magát a szkennelt képet végül megjeleníti.

Ezt a jelenséget (ami állítólag természetes és nem fw bug) egy HP Scanjetnél figyeltem meg, még szerencse, hogy nem az enyém volt a szkenner, csak mondom ezzel könyvet szkennelni agyrém lenne.

(#800) Roodkop


Roodkop
csendes tag

SZiasztok!

Az A3 scannerrekrőll milyen tapasztalataitok vannak?

R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.