Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) epzon válasza eszgé100 (#400) üzenetére


epzon
őstag

persze léteznek, ezek az ún. OCR szoftverek.

Ami tudom, hogy jól működik az az ABBYY Finereader, persze biztos van még sokféle. Jó működés alatt azt értsd, hogy felismeri az ékezetes betűket, meg a halványabbakat is.

(#402) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem a Canon 5600-as szkennert, de nem vagyok biztos, hogy kell-e nekem "ekkora" készülék :F
Régi fotókat, negativokat illetve családi papirokat akarok digitalizálni.

Vélemény?

Elöre is köszi!

(#403) epzon válasza Space marine (#402) üzenetére


epzon
őstag

ha diákat akarsz szkennelni akkor kell ekkora gép.

nem rossz a Canon, de ezért a pénzét én inkább ezt ajánlanám neked:
EPSON Perfection V330

a főbb különbségek:
kép érzékelő:
Canon: 6 soros CCD
Epson: 12soros CCD

optikai sűrűség
Canon: nem tudom
Epson: 3,2D
ez az egyik legfontosabb paraméter dia szkenneléskor, erre figyelj oda

(#404) Space marine válasza epzon (#403) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszi a választ!
Anno kiprobálás alatt volt nálam egy epson, érdekes módon minden egyes szken után egyre hosszabb ideig szkennelt :) Ez kb. 3,5éve volt, gondolom azóta ez javult :))

(#405) epzon válasza Space marine (#404) üzenetére


epzon
őstag

érdekes probléma :)

(#406) moszat007


moszat007
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Az a kérdésem lenne, hogy az epson V330 tud e fotó szkenneléskor automatikus körűlvágást, hogy utána ne képszerkesztővel kelljen végigvagdosni az összes képet amit beolvastam. Canon lide-t használtam azon volt ilyen. Lehet, hogy értelmetlen a kérdés:(

Köszönettel!

fedőnvem fazék

(#407) epzon válasza moszat007 (#406) üzenetére


epzon
őstag

igen tudja

(#409) eXoGopher


eXoGopher
csendes tag

Sziasztok!

Nézelődtem guglin, mert szkennert szeretnék vásárolni főleg fényképek és filmek szkennelésére. Úgy árfekvésben kettő volt, ami tetszett nekem: HP G3110 és Epson V330. Próbáltam valamiféle összehasonlítást találni, nem sok nagy különbséget találtam azon kívül, hogy az epsonban gyorsabb, led-es megvilágítás van. Ti melyiket ajánlanátok? Nem a sebesség, hanem a minőség számítana inkább. Van valakinek valami tapasztalata ezzel a led-es megoldással kapcsolatban? Melyiket ajánlanátok? Előre is köszönöm! :R

(#410) epzon válasza eXoGopher (#409) üzenetére


epzon
őstag

helló

a lef fényforrásnak az előnye, hogy tökéletesebb a fehér fénye, ezáltal javul a színhűség, valamint nincs bemelegedési idő, és alacsonyabb az áramfelvétele is

ami miatt az epsont ajánlom az az optikai sűrűség mint paraméter, ebben sokkal jobb az epson

(#411) eXoGopher válasza epzon (#410) üzenetére


eXoGopher
csendes tag

Köszönöm epzon! :R Ez elég jól hangzik, kicsivel drágább, de ezek szerint a minősége is annyival jobb, és a fényképeknél és a filmeknél ez mindenképpen fontos lenne. Üdv.

(#412) delphinium válasza eXoGopher (#409) üzenetére


delphinium
tag

Szia, a HP SJ G3110 is jó választás.
A színhűséget inkább azzal lehet emelni, ha szkenner a megszokott három színcsatorna helyett, inkább hatot használ, mint a HP Scanjet G4010 vagy G4050 esetében.
Üdv: D

(#413) eXoGopher válasza delphinium (#412) üzenetére


eXoGopher
csendes tag

Na most akkor tényleg összezavarodtam. :D Előzőleg epzon azt írta, hogy a fehérebb fény miatt az Epson V330 színhűbb, most pedig te azt, hogy a G3110 6 színcsatornát használ (feltételezem ez hasonló lehet, mint amikor a nyomtatóba teszünk 6 féle festéket, így kifinomultabb, szebb képeket produkál).
A minőség lenne a fontosabb, nem a segesség, bár nem utálnám, ha gyorsabb lenne az új szkenner a mostaninál. :D Most egy HP Scanjet 4370-esem van, de már elét ütött, kopott az "üveglap", ráadásul a szkennelést is csak XP mode-on keresztül tudom elérni driverhiány miatt.
De végülis akkor mennyire bevált dolog ez a led? Melyik ad szebb minőséget? Csak azért drágább az epson, mert új technógia, de lehet nem is olyan jó minőség? Üdv. :R

(#414) epzon válasza eXoGopher (#413) üzenetére


epzon
őstag

Nem tudom, hogy mit kell érteni a 6csatornás rendszer alatt, de szeirntem nem azt mint a 6 színes nyomtatásnál.

Amiket el tudok mondani az Epsonról:
White Led - természetesebb, erősebb fehér fény, a normál fénycsövekhez képest, ez tény. A normál fénycsőnek van egy sárgás árnyalata ami rontja a színhűséget

Optikai sűrűség: legegyszerűbb úgy megfogalmazni, hogy melyik az két legsötétebb szín amely között különbséget tud tenni a szkenner (minél nagyobb az érték annál jobb) Epson 3,2D, HP nem adja meg ezt az adatot.

ezek a lényegesek

[ Szerkesztve ]

(#415) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Mivel semmi egyéb scannelési problémákkal foglalkozó témát nem találtam, itt próbálok segítséget kérni .

Van egy Canon CanoScan 9000F scannerem, és észrevettem egy furcsa anomáliát beolvasás közben .

Egy mátrix nyomtatóval nyomtatott lapot olvastattam be a hozzáadott gyári sofware-el, ezekkel a beállításokkal : Dokumentum típusa - Színes dokumentum, Dokumentum mérete - Automatikus észlelés, Letapogatási felbontás - 600dpi .

A dokumentum kissé halvány volt feltételezhetően a nyomtató nem a legújabb festékszalaggal volt ellátva, de a gép beolvasta, a kép nagyon jó, éles, kontrasztos lett, de mivel a lapnak csak a felső 3/4 részén volt írás 3/4 résznél el is vágta .

Ez a vágás "Dokumentum mérete - Automatikus észlelés" miatt el is fogadható .

De ez így nekem nem tetszett, átkapcsoltam hát a Dokumentum méret beállítást A4-re, és újra beolvastattam .

Ekkor jött a meglepetés ; a beolvasás A4 méretű, viszont alig látható, halvány, kontrasztszegény lett .

A Dokumentum méret beállításnál az "Automatikus észlelés" -en kívül bármit állítottam be mindig alig látható, halvány, kontrasztszegény lett a beolvasás .

Próbáltam egy új típusú kártya vezetői engedéllyel is, ott még jobban kijött ez a különbség .
A jogosítvány háttérmezeje 0,5mm magas rózsaszín betűkből áll .

Ezek tökéletesen szinesen kontrasztosan láthatóak ha "Dokumentum mérete - Automatikus észlelés" -el olvasom be, és alig látható, halvány, kontrasztszegény elmosódott ha egyéb Dokumentum méret beállítást használok .

Az elkészült kép fájlok szinte minden adata megegyezik pixel bitmélység stb, csak a képminőség nem azonos .

Mi okozhatja ez a hülle hibát ? :F

Ha van szaki aki vágja a scannelés gyakorlati mélységeit kérem segítsen megoldani ezt a problémát ! :R

Köszi !

Üdv.

Astra

(#416) eXoGopher válasza AstraCDX (#415) üzenetére


eXoGopher
csendes tag

Szia!

Nem lehet, hogy amikor átállítod, hogy mekkora területet szkenneljen be, akkor ezzel együtt állít a kontraszton, vagy egyéb beállításokon? Én megnézném, hogy amikor az automatikus méretezést választod, és amikor A4-re állítod, nem változik-e más beállítás. Biztos, hogy a szkenner nem hibás, hogyha automatikus méretezésnél beszkenneli az anyagot rendesen.

De az is lehet, hogy a szkenner természetesnek veszi, hogyha te A4-es lapot szkennelsz, akkor azt nem kell olyan über minőségben behoznia.

Azt is ki lehetne próbálni, hogyha úgy állítod be, hogy előnézet után te választod ki a szkennelendő területet, és úgy, hogyha az egészet kijelölöd hogyan hozza be. Ha csak a jogosítványt jelölöd ki, és úgy kontrasztos, viszont ha az egészet és úgy nem, akkor lehet
mégis csak a szkennerrel van a baj.

Sajnos nem túl sok tapasztalatom van a szkennerekkel kapcsolatban, de ez is több, mint a semmi. :)

Üdv.:
Gábor

(#417) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Üdv
Szeretnék diákat szkennelni jó minőségben, amit talán meg is tudnék csinálni a HP Scanjet 3970-el ami van itthon, csak sajnos a HP jó ideje nem támogatja a régi scannereket, így a diaszkenner része nem működik. (Próbáltam már 3 gépen is, win7, xp, plusz virtuális xp-vel, de sehol sem akar elidnulni a HP programja. Ezek után nem veszek HP terméket az biztos, jön egy Win7/x64 architektúra, és a scanner fele működésképtelen...)

Síkágyasat, amiben van diaszkenner nem akarok venni, mert már van egy, inkább akkor már egy külön diaszkennerre tenném a voksom. Nézegettem a felhozatalt, és a 0-30 ezer forintos ársávban igencsak rossz véleménnyel vannak a termékről (magyar oldalak, Amazon vélemények, külföldi fórumok, stb.). Főleg a pocsék minőség a gondjuk, ami nekem kulcsfontosságú lenne. Tudna valaki ajánlani valami eszközt/módszert ami megoldást jelentene a problémámra?

(#418) epzon válasza donpedro13 (#417) üzenetére


epzon
őstag

helló,

az epson V330-at nézted már,

én használtam diaszkennelésre és szerintem nagyon jó

[ Szerkesztve ]

(#419) donpedro13 válasza epzon (#418) üzenetére


donpedro13
csendes tag

Fater ma hozta haza, és tényleg nagyon jó minőséget csinál, köszönöm szépen a tippet!
:R :R :R

(#420) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok, egyszerű és gyors (elsősorban fekete-fehér, szürkeárnyalatos) szkennerre volna szükségem, tudnátok valamit ajánlani 20-30K környékén, nem baj ha negatívokat is tud olvasni:)!

Előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#421) epzon válasza kleinguru (#420) üzenetére


epzon
őstag

hello

epson V33 vagy V330

a 330-as annyiban tud többet, hogy dia szkennelős

(#422) kleinguru válasza epzon (#421) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon köszönöm:R!
A v330 lesz a befutó:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#423) kirusz1 válasza kleinguru (#422) üzenetére


kirusz1
őstag

Üdv használtan szeretnék venni szkennelőt fotokat szeretnék leginkább szkennelni.5k körül gondoltam.ajánlanátok jo ár tudásu szkennelőt

(#424) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Olyan, lapbehúzós szkennerre lenne szükségem, ami Linux alatt is támogatott. Ubuntu alatt menne.
Tudtok ajánlani valamilyet?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#425) epzon válasza 04ahgy (#424) üzenetére


epzon
őstag

helló

mennyit szánnál rá?

napi/heti/havi hány oldal?

(#426) 04ahgy válasza epzon (#425) üzenetére


04ahgy
nagyúr

~100-150 oldal napi szinten, minden hétköznap. Az ár mellékes, de természetesen nem elhanyagolható. A linux alatti problémamentes működés a lényeg és hogy lapbehúzós legyen. Márka sem számít...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#427) epzon válasza 04ahgy (#426) üzenetére


epzon
őstag

epson gt-s50 vagy s80

linux driver

(#428) 04ahgy válasza epzon (#427) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm a tippet, nagyon örülök ennek a szerkentyűnek, remélem minden gondom meg fogja oldani. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#429) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Hali, tudna valaki véleményt mondani a Lexmark X2350-ről? 4k-t megér használtan?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#430) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#429) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem ismeri senki ezt a típust?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#431) epzon válasza $p@rr0w (#430) üzenetére


epzon
őstag

ezt miért a scanneres topikban kérdezed?

amúgy 1 patron használ a gép amiben 3 szín van, ebből keveri a feketét, 8000 ft és vagy 200 oldalra elegendő

szóval egy f.s

(#432) $p@rr0w válasza epzon (#431) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Bocs azt nem írtam hogy engem csak a scanner része érdekel.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#433) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy 30ezer ft ig milyen szkennert ajánlanátok és miért.

A lényeg az lenne hogy használható legyen 64 bites win 7 en.

Rajzokat szkennelnék be vele, dokumentumokat, régi fényképeket.

Igaz néztem kettőt de nem értek hozzájuk.

Mi a kettő közötti különbség az árát leszámítva.

EPSON Perfection V330

az utóbbi 5 ezerrel kevesebb.
EPSON Perfection V33

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#434) epzon válasza Moonwolf (#433) üzenetére


epzon
őstag

szia

a v330 tud diát szkennelni a v33 meg nem, ez a különbség

egyébként jó választás ebben a kategóriában, mert:
- megfelelő felbontás
- optikai sűrűség
- fehér led világłítás
- minőségi CCD érzékelők

(#435) Moonwolf válasza epzon (#434) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Szia!

Tehát ha a v330 at választanám nem bánnám meg?

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#436) epzon válasza Moonwolf (#435) üzenetére


epzon
őstag

bármelyiket választhatod nem bánod meg

a kérdés, hogy akarsz diát szkennelni vagy nem?

(#437) Moonwolf válasza epzon (#436) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Nem szkennelnék diákat csak normál fényképező gépes fényképeket. :) meg A4 es rajzokat és dokumentumot.

Tehát akkor felesleges 5 el többet kiadni érte?a v330 ért?
csak ennyiben különbözik? hogy a v330 assal lehet diát szkennelni semmi egyébb szoftveres vagy sima funkció?

Mondjuk ha jó képeket néztem. Akkor a v33 as kisebb ha jól láttam.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#438) epzon válasza Moonwolf (#437) üzenetére


epzon
őstag

semmi másban nem különböznek

a v33 azért kisebb mert a diát felülről kell világítani, ezért a V330asnak a fedelében is van egy lámpa, ettől nagyobb

ha nem kell dia, akkor elég a v33

(#439) Moonwolf válasza epzon (#438) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Értem. De várj win7 64 biten fog menni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#440) epzon válasza Moonwolf (#439) üzenetére


epzon
őstag

driver

itt tudod csekkolni

(#441) Moonwolf válasza epzon (#440) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Köszi!

Elvileg van. :)

Akkor úgy látszik már meg is lesz hogy melyik lesz az. :)

Köszi a segítséget. :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#442) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Hello!

Még azt szeretném megkérdezni, hogy a EPSON Perfection V33 hoz adnak-e alapból tápkábelt? Vagy külön kell venni?

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#443) epzon válasza Moonwolf (#442) üzenetére


epzon
őstag

adnak hozzá tápkábelt

talán még USB-t is, de abban nem vagyok biztos

(#444) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Esetleg ha valaki tudna pár tanácsot adni beállítások terén V33 hoz pm ben azt nagyon megköszönném.

Jó kis cucc tényleg szép képeket csinál csak az a helyzet hogy mindent nagyban :D
Abból a szempontból jó hogy szépen lehet nagyítani. De nekem első sorban ugy kellene hogy egy kisebb kép is akkora legyen amekkora maga a kép. Ilyen beállításra kérnék tanácsot.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#445) maximuss

Vettem egy V33-at. PDF-be szkennelést a régi Canon 4400-esemhez tudom hasonlítani.
4 oldalnyi szerződés, feket betűk, aláírás kék tintával és pecsét, 300dpi/24bit color, szoftverből szkennelés mindkettőnél (tehát nem auto mód). Canon-nál a méret 587Kb (magas tömörítés). Ugyanilyen minőség eléréséhez az Epsonnál (felbontás egyezik) csak normál tömörítést hasznáhatok, mert ha magas tömörítést választok, a kézírásoknál sokhelyen elmaszálja a tintát (nagyon csúnya lesz). Így viszont a méret majd 2MB!!!!
Hiába lehet ezer opciót állítani az Epsonnál, ha nem kapom azt a képminőséget ugyanolyan (vagy közel hasonló) méret mellett.
Hát ennyit a technikai fejlődésről.....

Aztán szkenneltem befizetési pénztárbizonylatokat is pdf-be (színes/200dpi), bizony a Canon-é klasszisokkal olvashatóbb, pedig semmit se állítottam rajta (mivel nem is lehet). A mátrixos nyomtatás kifekteti az Epsont.

(#446) epzon válasza Moonwolf (#444) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

A mérete a nagy?

Próbálj, felbontást, színmélységet, képformátumot állítani. MIndegyiknek sok állítási lehetősége van probálj meg többet is és az alapján megtalálod a számodra megfelelőt.

(#447) epzon válasza maximuss (#445) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

pedig biztos, hogy min ugyanolyan de inkább jobb minőséget kell kapnod az epsonnal mint a canonnal,

próbálj ki több beállítást is

(#448) skoos


skoos
őstag

Bocsi, ha rossz helyen járnék.

Olyan szoftver keresek, amivel szöveget, táblázatot tudok beszkennelni, írható, módosítható (excel képes) formátumban. Sajnos magyar a szöveg, így vannak benne magyar karakterek.
Kb 50 oldalt kéne így bevigyek excelbe, de ezt hiszem inkább megvetetem a céggel.

Mit tudtok ajánlani?

(#449) epzon válasza skoos (#448) üzenetére


epzon
őstag

hello

sok ilyen un. OCR programot lehet kapni

én az ABBYY finereader-t tudom ajánlani, az biztosan ismeri a magyar karaktereket, és elég pontosan olvas be

(#450) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Scanner vásárlásban szeretném a tanácsotokat kérni!
Belépő szintű, "tizenxezer" Forintos árra gondoltam. Nem szeretnék vele sem
fotókat, -diákat scannelni. Nem elsődleges szempont tehát a tökéletes színhűség.
Fontos viszont, hogy éles legyen a scannelt kép, lehető leggyorsabban scanneljen
és "hidegen" is hozza az elvárt dolgokat (ne kelljen 3-5 scannelés mire észhez tér).
Kézi vázlatok (grafit, toll, néha citrom- és hasonló halvány színű filctoll), kézzel írott
füzetek lapjai, nyomdai szövegek, -ábrák amik nálam terítéken vannak. Ezeket jó
minőségben scannelni, hogy ne legyen egy merő homály, paca, stb.
Most ami elsődleges lesz, az egy nyomdai anyag, A5 méretű lapokra vannak nyomtatva
a betűk, ábrák.

Milyen típusokat javasolnátok?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.