Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Nemrégen vettem egy MicroTek ScanMaker i450 típusú szkennert.

Mintha azt olvastam volna, hogy képes több apró képet beolvasni egyszerre majd automatikusan vágja és menti őket.

Nos nekem sehogy sem sikerül vele , pedig az auto crop funkciót bekapcsoltam.

Valaki használja ezt a funkciót ?
Esetleg egy kis hasznos tanács, leírás van ?

Köszönöm előre is !

Most állnék neki...kb 2000 db régi családi fotó lementésének.
És jó lenne ha NEM egyesével kellene.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#902) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

HP 3790 szkennerem enyhén csíkosan digitalizálja a képeket. A sötét, árnyékos részeken ütközik ki. Valószínűleg nem csak erre a típusra jellemző. Kérdésem, hogy mi okozhatja, ill. van-e ellenszere'.
Mintaként beszkenneltem egy fotót és egy sötét képet is. Utóbbit erősen kifakítottam, hogy jobban látszódjon, mire gondolok (ezáltal zajos is lett, de ez ne tévesszen meg senkit).

Válaszaitokat előre köszönöm.


[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#903) jeefoo


jeefoo
csendes tag

Sziasztok,

Eljött a gondolat bennem, hogy venni szeretnék filmnegatív és filmpozitív scannert. Kérdés, hogy mit ajánlotok?

Igények:
- tudjon kisfilmet és középformátumú filmet scannelni
- kisfilmnél ne kelljen vágni a filmet, maradjon az egész tekercs egyben, húzza be, léptessen, általában a filmeken manapság már szokott lenni DX kód. (Jó tudom a fomapan-on spec nincs)
- Lehetőleg képes legyen sok mpixeles felbontásra, ez jól jöhet akkor, ha pl 6x6cm-es filmet 20-40 mpixelre kell felscannelni vele
- lehetőleg RJ-45-ön tudja kitolni a képeket egy NFS share-re, vagy CIFS-re. (Ha ez 2017-ben még elérhetetlen technika, akkor USB-n csatlakozzon, vagy sd kártya végső esetben. Külső scsi is welcome, megoldom)
- linux támogatottság jó lenne (de ha nem megy, akkor sincs baj)
- sebessége és képalkotási minősége jó legyen, pl nem lenne baj, ha egy 36-os kisfilm tekercset beolvasna mondjuk 5 percen belül 6-8-10 megapixeles felbontás körül, középformátumnál nem lényeges a sebesség, azt kevesebben használják, viszont lényeges a mpixel és képminőség nagyon. (40mpixelre simán fel tudják scannelni a középformátumú filmeket még viszonylag értelmesen)

Használt is jó végső esetben, ha lehet még javítani.
Létezhet ilyen eszköz ami nem kerül 6 milliárd euróba?

Köszi

Frustrated Windows users have two options: 1. Have resort to throwing of computers out of windows. 2. Have resort to throwing of windows out of computers.

(#904) Borisz76 válasza jeefoo (#903) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nem értek a film szkenneléshez de ezen az oldalon komolyabb darabok is vannak.

Lehet valamelyik jó lesz.
Kategóriánként lehet szűrni is.....hasznos lehet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#905) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok!
20-25 között keresek scannert, régi képek beviteléhez. (mint a nagytöbbség :) )
Epson V19 és Canon Lide220 közt vacillálok.
Ebben az árban tudnátok még valamit ajánlani, csak hogy bonyolultabb legyen a helyzetem? :)
Gondolom a 2 fenti közül mindegy, hogy melyiket veszem.

(#906) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv, tudták ajánlani valamilyen szinten profibb szkennert? Rajzok,festmények szkennelésére fog kelleni.
20ezer környékén lehetséges?

(#907) atua válasza szzimo53 (#906) üzenetére


atua
aktív tag

20 ezer környéke a belépő szint, nem a profi.

(#908) csgabee


csgabee
tag

Alzán is 2 év gar van rá.Ezt nézegetem én is egy ideje.

[link]

Nyugodtan vehető a cucc?Régi képeket scannelnék,,és dokumentumokat.Könyv,vagy füzet scannelhető vele?

Kézzel írott szöveget mennyire másolja jól?

[ Szerkesztve ]

(#909) atua válasza csgabee (#908) üzenetére


atua
aktív tag

Olvass vissza, valaki nem olyan rég* vett ilyet, még vidókat is csinált.

*Illetve januárban volt ;)

[ Szerkesztve ]

(#910) csgabee válasza atua (#909) üzenetére


csgabee
tag

Néztem persze,de gondoltam,hátha van még akinek van ilyen. Több szem -többet lát alapon.
de a kézzel írott dokumentumokról nem esett szó.

(#911) wrox válasza wrox (#905) üzenetére


wrox
senior tag

Végül Lide220-at vettem. Találtam véletlenül a jofogason 5 ezerért. :)
A minősége nagyon jó. Lányom rajzait scannelem be vele .
Itt egy példa.

(#912) hommeros


hommeros
őstag

Hello!

Melyik típust érdemes megvenni? Epson V370 vagy V39.
Fotókat szkennelnék én is ezerrel. :DDD

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#913) szendyfree


szendyfree
csendes tag

Sziasztok, tudtok segíteni abban, hogy A3 méretben milyen scanner az ami ár-érték arányban jó választás?

talaldki.hu

(#914) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Régi (de jó állapotú) papír alapú fotókat szeretnék bescannelni.
Jelenleg van egy Canon Pixma MP250. A kérdésem az, hogy megfizethető áron (20-30 ezer ft, akár használtan is) van-e olyan gép erre a célra, ami jobb minőséget produkálna?

(#915) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Hogy lehet rávenni a LiDE 120 twain-jét, hogy elérhető legyen a 2400 DPI? Az interpolált felbontások nem érdekelnek, de ha már egyszer adott a hardver, akkor néha jó lenne a nagyobb felbontás, viszont nálam csak 1200-ig megy... hogy az optika mit tud, és van-e értelme, az majd kiderül, de az már egy másik történet :)

Canon oldaláról letöltött legfrissebb csomag és driver van fent (2016-os).

Köszönöm a segítséget! :R

(#916) Gyula84 válasza spidersoft (#915) üzenetére


Gyula84
veterán

helló én is kutakodtam már lide 210van nekem, de ezt írja a felbontáshoz

Optikai felbontás 2400×4800 dpi¹

¹Optikai felbontás alatt a maximális hardveres mintavételi felbontás értendő, az ISO 14473 szabvány alapján. Nagy felbontású beolvasásnál a beolvasási méret korlátozott.

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#917) spidersoft válasza Gyula84 (#916) üzenetére


spidersoft
senior tag

Canon oldaláról:

...szóval *valahogy* tudnia kellene... ha nem lelek megoldást, akkor majd próbálkozok 3rd party twainnel.

(#918) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sziasztok!
Nekem van egy HP 4515ös multis nyomtatóm. Ezzel szkennelek is. Elég sokat. Főleg városról régebbi képeket, változó képméretben. Vannak elég kis méretű fotók, meg vannak majd A4-es méretűek is.
Nem tudom, érdemes lenne-e beruházni egy komolyabb szkennerbe? Ennek 1200x1200dpi a felbontása. Én is néztem az Epson Perfection V370 Photo szkennert. Ennek jóval nagyobb a felbontása, 4800x9600. Nem tudom, egy átlag méretű fotónál, legyen mondjuk 9x13 mennyivel jobb minőségben szkennel? Ekkora felbontásnál mennyivel lesznek vajon láthatóbbak a részletek, mint a HP-mnál? Egy átlag méretű fotóhoz kell-e egyáltalán ekkora felbontás? Ha az enyémet beállítom maxra, már azzal is jó nagy méretű képek készülnek, mint pixelben, mint méretben.
Nem akarok abba a hibába esni, hogy veszek egyet, aztán rájövök, h fölösleges volt...

(#919) spidersoft válasza spidersoft (#917) üzenetére


spidersoft
senior tag

update: frissített a windóz, azóta lehet beírni a lenyíló listába... hogy eddig miért nem lehetett, az rejtély :F

SkyLine3000: egy dolog a szkenner képdigitalizálójának a felbontása, meg másik a gép mechanikai pontossága. például hiába tud többször annyi pixelt beolvasni, ha mondjuk nincs tökéletesen eltalálva a fókuszpont, akkor nagy felbontás mellett már kicsit életlen lesz a kép. valahol le kéne tesztelni a kérdéses gépet, és kiderülne, hogy van-e értelme váltani.

(#920) SkyLine3000 válasza spidersoft (#919) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Közben azért kideítettem, h az Epson belolvasója ccd, a multi gépeké pedig vmi egyszerűbb megoldás, úgyh nagy valószínűséggel bőven jobb, mint a jelenlegimé. Több helyen is ajánlották.

(#921) turorudi válasza SkyLine3000 (#920) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nekem V370 van, nagyon jó scanner. A 9600dpi-t csak diára tudja, illetve még a 4800dpi-t is csak kisebb méretű fotókra hajlandó megcsinálni. Az a gyanúm, hogy ez egyébként a saját sw-ének a korlátozása. Nekem 3200dpi az a felbontás, amit akár A4-es oldalméretben is be tudok olvastatni vele. Nem jöttem rá, hogy mikor hajlandó mondjuk egy 10*18-as képet ennél nagyobb méretben beolvasni: van, amikor szó nélkül megcsinálja, van, amikor nem.
Egyébként normál méretű papírképeknél nincs értelme 1200dpi-nél nagyobb méretben scannelni, de a kisebbekből, kontaktokból, diákból egy új világot tár elénk az ultra nagy felbontás... Csak ugye elég hosszú idő ekkora felbontáson scannelni.

(#922) SkyLine3000 válasza turorudi (#921) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Engem sem az érdekel, hogy minél nagyobb dpi-ben szkenneljek be képeket, hanem hogy alapból jó legyen a minősége. Ugye itt ccd van, a mostani multimnál valami ócskább rendszerű az optika. Jelenleg is fotókat 600dpi-ben szkennelek. Ritka, h 1200dpi-ben tenném. Van most nálam a városomról (erről gyűjtök régi képeket) egy látképsorozat. 75db kép, ami 7x5 centis. Sajnos. Ha nagyítóval nézegetem, tök jól ki lehet venni még az apróbb részleteket is, ha beszkennnelem a legnagyobb/legjobb minőségben, azért kinagyítva mossa a részleteket, ami ugye nagyítóval jó kivehető. Erre leszek kíváncsi, h ez az Epson mennyivel fog jobban teljesíteni?

(#923) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Azért van egy kis különbség a HP multi és az Epson V370 között. Főleg akkor jön ki, ha belenagyítok a képekbe. Gyorsabb is, csöndesebb is. Illetve szorftveresen is jóval több a lehetőség. Féltem attól, h meg fogom bánni a megvételét, de kellemesen kellett csalódnom. Úgyh marad. :)

(#924) Dinomano


Dinomano
senior tag

Vásároltam nemrégiben egy Canoscan Lide 20 scannert, ami Win7ig támogatott. 64 bites Windows 10 alatt használnám. Vuescan programot találtam hozzá, mint ultimate driver, és működik is, viszont a free verziója watermark-ot rak a képekre. Valakinek ötlete arra vonatkozóan, hogy hogyan tudnám életre kelteni a scannert?
(Ingyenesen természetesen...)

(Valamint olyan gondom van, hogy a scanner horizontálisan csíkozva vitte be színes képnél a fotó adatait.("Szellemképes" a kép.) Hardveres dolog lehet?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#925) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Max 50.000ft-ig keresek olyan szkennert amivel lehet A3-as lapot is szkennelni. Mit ajánlotok?

(#926) stevelawyer


stevelawyer
csendes tag

Srácok!

Ma vettem egy Epson V19-et és furcsa számomra, hogy fejjel lefelé scanner ill. úgy jelenik meg a doksi. Egyedi hiba vagy ez ilyen?

Köszi a segítséget.

(#927) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Olyan scennert, vagy multifunkciós gépek keresek, aminek az elsődleges felhasználása tömeges scannelés lenne.
Magyarul berakok egy csomó lapot (számlát és ilyesmit), és az ő szépen magától behúzogatja, és elfogadható minőségben beolvassa pdf-be.
Az sem lenne baj, ha kifejezetten jó minőségben, nagy felbontásban is tudna szkennelni.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#928) ice9


ice9
tag

sziasztok. nem tudjátok, hogy Budapesten hol lehet bérelni dia szkennert?
családi diákat digitalizálnék de egy max pár napos projektre nem vennék célgépet.
a bolti digitalizáltatás meg drága.
esetleg használtan van pár ezerért Hp 3800/4370 szkenner ami tudja a diát is. kérdés, hogy minőségileg elfogadhatót tudnak e produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#929) hedeg11


hedeg11
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az Epson V19 és Canon Lide220 közül szerintetek meik a jobb?
Az egyiket szeretném megvásárolni

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#930) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Egy HP Scanjet 3670-ért használtan kb mennyit lehet elkérni?

Köszönet

(#931) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Milyen scannert érdemes vennem 100 ezer forintig terjedően, amivel 35 mm-es és középformátumú negatívokat tudok digitalizálni? Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata?

Régebben már próbáltam segítséget kérni, de sajnos nem nem kaptam választ. Azóta nálam is megakadt a dolog, de most újra aktuálissá vált.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#932) turorudi válasza Ðávid (#931) üzenetére


turorudi
aktív tag

Epson V370, V550, V600. Szerintem ezekből válassz, az 550 és a 600 jobb azért, de magasabb az áruk. Ja bocs, most nézem, hogy középformátum kell. Arra ezek nem jók :(

[ Szerkesztve ]

(#933) turorudi válasza turorudi (#932) üzenetére


turorudi
aktív tag

Most nézem, hogy a V600-nak van középformátumú tartója. Nekem a V370 elég szépen működik, de használtam V850-t is, az kifejezetten alkalmas negatívra. Ebből arra tudok gondolni, hogy a V600-zal sem lenne nagy baj.

(#934) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én a V370-el több ezer 35mm-es negatívot szkenneltem már és több, mint meggyőző volt az eredmény. A 6x6, 6x7-esekre meg kitaláltam egy házi megoldást, amivel tök jó minőségben be lehet őket "szkennelni". Hozzávalók: (OBI-ban vett) lapos, szögletes tejszínű ledlámpa, egy jó fényképező, vagy mobil és a megfelelő app hozzá. :)

(#935) Ðávid válasza turorudi (#933) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi szépen a választ! Szimpatikusnak tűnik a V600. Még utánanézek alaposabban.

#934 SkyLine3000

Neked is köszönöm szépen a választ.
Már eszembe jutott nekem is, hogy valamilyen házi barkács megoldással kellene megoldanom a dolgot. Találtam is az Interneten különféle módszereket, de sajnos nem vagyok jó ezekben a csináld magad dolgokban, így inkább egy kész megoldásra lenne szükségem.

Van bennem egy kis bizonytalanság is, hogy vajon tényleg jó lesz-e a végeredmény. Szép összegbe kerül például a V600-as. Még kicsit tájékozódom, próbálok keresni teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#936) SkyLine3000 válasza Ðávid (#935) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hidd el, ahogy én csinálom, tök egyszerű. Mondjuk a lámpa eredetileg plafonra való, de vettem hozzá gyári zsinórt kapcsolóval, amit két csavarral kezdett rögzíteni. Ha kell, előveszem a lámpát, ráteszem az asztalra, ráteszem a képet, fényképezem a telóval a megfelelő app segítségével és annyi. Sokkal 1xűbb, min t leírva. Amíg ezt leírtam, kb 20 képet tudtam volna így "beszkennelni". :)
Az eredmény, ha jó a teló, vagy van egy dslr, hibátlan. Konkrétan én így már archiváltam negatívokat a helyi múzeumnak is. :) Én teljesen elégedett vagyok vele. Pedig elég háklis vagyok az ilyenekre.

(#937) Ðávid válasza SkyLine3000 (#936) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Egy-két alkalommal én is próbálkoztam házilagos megoldásokkal, de sajnos nem volt olyan jó az eredmény és körülményes volt a negatívok rögzítése. Rengeteg középformátumú negatív van itthon, amik tekercsekben vannak. Még ha külön vágom is őket, annyira beálltak, hogy nem fognak csak szépen rásimulni a lapra, amire rátenném őket az átvilágításhoz.

(#938) SkyLine3000 válasza Ðávid (#937) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az ilyen tekercseket át kell tekerni ellenkezőleg és úgy hagyni egy darabig.Nekem is volt sok ilyennel dolgom, de megoldottam. Az én megoldásomnál a lámpának van körben pereme és alá kicsit becsúsztatva tudom rögzíteni a negatívot. Mivel nekem alapvetően 35mm-es tekercsekkel volt a legtöbb dologm, azért a pár nagyobb film miatt nem akartam plusz 10ezreket belefektetni másik szkennerbe. Amik meg azokat a formátumokat is tudják, már bőven az ingerküszöböm felett vannak. Nekem ez így bevált. Ráadásul sokkal gyorsabb, mint szkennelve. :)

(#939) Ðávid válasza SkyLine3000 (#938) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Tudnál esetleg küldeni képet a te megoldásodról privátban? Kíváncsi vagyok rá.

(#940) Ðávid válasza Ðávid (#939) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Végül egy Epson V550-et vettem. Szállítással együtt nem volt 70 ezer forint. Eddig nagyon elégedett vagyok vele. Nagyobbrészt középformátumú filmeket digitalizáltam és ahhoz képest, hogy a filmek közül nem egy már több, mint 70 éves, nagyon jók lettek az eredmények.

Köszönöm még egyszer turorudi és SkyLine3000 a segítséget! :R

(#941) turorudi válasza Ðávid (#940) üzenetére


turorudi
aktív tag

A Digital Ice javítást használod? Mik a tapasztalataid róla? És érdekelne még, hogy lehet-e vele saját színprofilt használni. A V370-nel sajnos nem lehet, hiába van ott a scannelő szoftverben a lehetőség, nem engedi kiválasztani az icm profilt, így nem alkalmazza azt.

[ Szerkesztve ]

(#942) Ðávid válasza turorudi (#941) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Nem. Egyszer-kétszer bekapcsoltam az előnézeti képnél, de számomra attól kicsit rosszabbnak tűnt a kép, így végül tényleges digitalizálást nem is csináltam vele. Más funkciókat viszont bekapcsoltam (életlen maszk, szemcsézettség csökkentése, por eltávolítása).
Színprofillal kapcsolatban ennyit találtam a scanner programjában:

Remélem tudtam vele segíteni. Ha van még kérdésed, szólj.

[ Szerkesztve ]

(#943) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

20-50.000Ft között milyen scannert javasoltok? A lényeg, hogy stabil és könnyen használható legyen. A4-es lapok szkennelésére lenne használva. Előny ha duplexes!

(#944) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Én régi, hagyományos fényképeket szeretnék digitalizálni (több ezer darabot). Mit ajánlotok? Kb. 20 ezer Ft-nál nem nagyon szeretnék rá többet költeni.

Köszönöm előre is!

(#945) SkyLine3000 válasza Brandynew (#944) üzenetére


SkyLine3000
addikt

20 körül csak az elég alap szkennerek vannak. Sztem ott tök mindegy, h Canon, Epson, stb. Ezekkel is lehet szkennelni, csak ne nagyítsd ki. :) Ha tényleg jó minőséget akarsz, akkor legalább 40et (új) rá kell szánnod. Nekem van összehasonlítási alapom. Ezzel a 40 ezres Epsonnal (Perfection V370) kb 20ezer kép szkennelésén vagyok túl. Plusz ezekkel lehet negatívokat és diákat is szekennelni. Sokkal jobb minőségben szkennel, mint a 20 ezres cucc. Persze, ha nem akarod nagyon nagyítani a képeket a részletekért, akkor elég az olcsóbb is. Egyszerű archiválásra nagyjából bármelyik megteszi. Azt tudni kell, hogy a drágábbakban már ccd fej van, az olcsóbbakban meg valami olcsó változat. :) Ezért van különbség minőségben.

(#946) hhheni


hhheni
tag

Sziasztok!
Papírbehúzós szkennerre lenne szükségünk, ritkán használnánk, de akkor egyszerre sok A4-es lapot kellene nem túl jó, de azért olvasható minőségben beolvasni. Mit tudtok ajánlani?
Köszi!

(#947) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Munkámból kifolyólag néha az ügyfélnél van kinyomtatva 20-40 lap, amit át kéne olvasnom, de online nincs meg neki, vissza kell adnom. Szerintetek mi az egyszerűbb, egy ilyesmi duplex scanner https://www.arukereso.hu/szkenner-c3110/epson/workforce-ds-310-b11b241401-p355537721/#termek-leiras [link] vagy egyszerűen mobillal fotóznátok le a lapokat sorban, melyik az egyszerűbb szerintetek?

(#948) madrac


madrac
őstag

Sziasztok!
Epson V370 tulajokat kérdezném, hogy jól emlékszem, hogy kikapcsolt állapotból a szkenner bekapcsoló gombját megnyomva, végez az eszköz egy rövid inicializálást, mozgatja az olvasó fejet, esetleg be is kapcsolja a lámpáját, illetve gépre radugva felismeri a Windows mint usb eszköz?

(#949) amstro555


amstro555
tag

Hibakóddal leáll a szkennelés: 2,178,0 Típus: CanoScan 4200f
Meghalt a gép? Diát tudok vele, de csak tiff-ben. Mást nem.

Köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#950) 8 válasza amstro555 (#949) üzenetére


8
senior tag

rázd meg egy kicsit :DDD

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.