Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) morzsol válasza Balli (#47) üzenetére


morzsol
aktív tag

Photo-i.co.uk tán ez a cím, sok lapszkenner teszt van benne. De a filmszkenner az igazi megoldás, ha jót akarsz. Ezek csak szükségmegoldások. Minolta már 100eFt-ért van.

DigiXT milyen nyomtató volt?! És hol volt a kép?

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#52) KriszBoy válasza DigitXT (#50) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Ja nekem tök jó csak ha komolyabb dolgokra kell akkor már kevés! Nekem a sulira, meg bevinni dolgokat tök elég! És ami a másik nem is drága!

+nagyon állat hogy az USBről kapja a kraftot!

(#53) DigitXT válasza morzsol (#51) üzenetére


DigitXT
félisten

milyen nyomtató volt?! És hol volt a kép?
Canon S530D, Canon fotópapírra, s kiraktam a falra. Mondjuk ha napfény érte volna sokat, akkor megérteném, hogy kifakul, de sztem ilyen nem volt, mert az ablak nyugatra néz, és a nap egy hegy mögött hamar le is megy.:) Nemtom: olyan barnás/sárgás árnyalat lett a feketéből.:( (Az éjszakai kép hátterén nagyon látszik, a másik képen nem annyira feltűnő, mert nappali, kevés feketével. Szóval ezt a kettőt nyomatattam ki, és egymás fölött vannak kirakva. Emelett viszont van egy BJC250-nel készült kép is, ami elve egy kicsit fakó volt, mert abban külön fotópatron van, viszont nincs benne fekete. Viszont! Az nem fakult egyáltalán!)

[Szerkesztve]

(#54) Balli válasza DigitXT (#53) üzenetére


Balli
őstag

UP, milyen scannert 20-25k között:F

Athens 2004

(#55) Xelo


Xelo
addikt

Sziasztok. Nekem egy HP scanjet 2200c-m van. Tudom hogy nem egy nag szám, de tökéletesen megvagyok vele elégedve!:)

(#56) DigitXT válasza Balli (#54) üzenetére


DigitXT
félisten

Mire kell?:) (Kb. minden attól függ.) Van a prohardveren is egy scanner teszt, igaz, lassan már egy éves, de azért csak használható... Most nemtom, hol van... Szerk: megnéztem, itt az első része: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#57) Balli válasza DigitXT (#56) üzenetére


Balli
őstag

köszi a limket, olvasom

Athens 2004

(#58) DigitXT válasza Balli (#57) üzenetére


DigitXT
félisten

Egyébként gondolom azóta megtaláltad, de ha már az elsőt belinkeltem, hát itt többi is, legyenek egyben megemlítve.:DDD Elvégre a témához jól jöhetnek...:D

2. rész: Bővebben: link
3. rész: Bővebben: link

(#59) korneel


korneel
tag

hello a most láttam a metro katalógusban 1 szkennert, conon cs3000ex, a magyan canon oldalon konkrétan nem találtam róla semmit, a canon.com-on ezt találtam

Features

USB 2.0 Hi-Speed interface
1200 x 2400 dpi CCD sensor & 48-bit internal colour depth
3 configurable EZ buttons
Comprehensive software package
Fast Multi-Photo mode
Advanced Z-lid for book or magazine scanning
QARE dust and scratch removal for photos
akit érdekel itt megnézheti a többi adatot:
Bővebben: link
szerintetek megér 17,5 ezeret? régi képeket meg könyvet/füzetet scannelni kéne... kössz előre is

(#60) Balli


Balli
őstag

Valaki nem tud egy diáról beszkennelt képet felrakni/küldeni? Fontos lenne, szeretném látni mire képes egy scanner e téren, mivel elsősorban e célra lenne véve.
Légyszi valaki, nagyon megköszönném!

Athens 2004

(#61) Balli válasza Balli (#60) üzenetére


Balli
őstag

Senki?:O

Athens 2004

(#62) khalox válasza korneel (#59) üzenetére


khalox
őstag

Szerintem nem sok érte, és az USB 2.0 mindenképpen fontos (amíg nem volt, addig a hajamat téptem, mire berángatott egy 100MB.os képet 1.1-es felülettel...)
Nekem Canon Lide30-am van, hasonló tulajdonságokkal (mondjuk adtak hozzá 6 db CD-t, de a szoftvere az felejtős...)

(#63) Balli


Balli
őstag

S pontosan mit érdemes feltétlenül megnézni egy scanner vásárlása során?

Athens 2004

(#64) Balli


Balli
őstag

Valaki? Holnap megyek scanner-t venni!!!
Nehogy rosszat válasszak: amire leginkább használva lenne: fotóképek+ dia szkennelése! Mit tudtok ajánlani?
Ez esetben legyen a felbontása: 2400*2400? Mindenképp olyat szeretnék aminek van diafedele- ez mindegyik gyártónál hasonló, vagy vannak eltérések, valamire oda kell figyelni (diafedélre). A diafedél segitségével gyorsabban, konnyebben szkenneljük a diát, egyszerre egyet esetleg többet be tudunk szkennelni? Gond nélkül be tudjuk rakni a diát a tartóba, nem kell pl.: szétvágni- lehet hülyeséget beszélek csak sajna nem is tudom hogy működik. S nem akkor akarok rájönni, hogy rosszat vettem, amikor már megvettem, ugyhogy légyszi valaki please segitsen!

Athens 2004

(#65) Balli válasza Balli (#64) üzenetére


Balli
őstag

Senki:(

Athens 2004

(#66) Balli válasza Balli (#65) üzenetére


Balli
őstag

Mivel a MM-ben vásárolok, ott van vásárlási utalványom, igy nagyjából az alábbiak közül választhatok:
EPSON 1670 - 24 990,00
HP SCANJET 4070 - 39 990,00
HP SCANJET 3670 - 19 990,00
HP SCANJET 4600 - 39 990,00
CANON LIDE 35 - 18 990,00
CANON CANOSCAN 5200 - 39 900,00
HP SCANJET 2400 - 18 990,00
HP SCANJET 3770 - 22 990,00
CANON CANOSCAN 3200 - 22 900,00

CANON LIDE 20 - 15 990,00

Én ezek közül az EPSON 1670-re gondoltam. Itt a ph-n is tesztelték (ez lett a tesztgyőztes), jókat irnak róla. Felbontása: 1600*3200 (ez miben tér el a: 2400*2400 felbontástól annál jobb?) USB 2.0, állitólag király szoft. Szval ez jónak tűnik.
Valakinek esetleg más vélemény?

Athens 2004

(#67) Gee-Bee válasza Balli (#66) üzenetére


Gee-Bee
tag

>Felbontása: 1600*3200 (ez miben tér el a: 2400*2400 felbontástól annál jobb?)

Nem. De nem is rosszabb.
Az első szám a lényeg, az az optikai (milyen sűrűn vannak az érzékelők a soron belül, a második a hardveres (kb ''milyen sűrű sorokat olvas''), de igazából nem sokat javít a minőségen.
A kisebb felbontás azért jó mert gyors (nagyobb az érzékelő mérete, röviedbb az expozíciós idő), a nagyobb meg azért mert menő (1200-nál többre nem sűrűn lesz szükség, hacsak nem profi diából nagyítasz hatalmasat, de akkor meg nem ez a kategória).

�%-12345X

(#68) matuu


matuu
tag

Szeva!

Nálam egy Canon Lide 30-as van és nagyon meg vagyok vele elégedve és még a hozzá adott progi is nagyon könnyen kezelhető.

most már nem sokkal van 20 fölött és ez egy olyan darab amiben meg is lehet bízni.


SZVSZ :DD

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#69) Balli válasza Gee-Bee (#67) üzenetére


Balli
őstag

Köszi

Nem is volt ott semmi értelmes scanner végül is egy Mustek 4800 proII lett belőle. Nem egy hűdenagy márka, kockáztattam, de eddig úgy tűnik bevált.
A fényképeket iszonyat szépen adja vissza. A felbontása: 2400*4800.
Most akkor ennek a nagy felbontásnak semmi értelme? Egy fényképet ugyanugy ad vissza mint pl egy: 1200*1200-as? Amikor scannelek egy képet akkor a DPI-nél a max. amit beállithatok az: 600dpi. Ez most azt jelenti, hogy olyan minőségbe nyomja mintha pl.: egy 600*600 Scanner??? Ez esetben semmi értelme a nagy felbontásnak? Csak a diáknál?

Athens 2004

(#70) Balli válasza Balli (#69) üzenetére


Balli
őstag

Senki?

Athens 2004

(#71) Gee-Bee válasza Balli (#69) üzenetére


Gee-Bee
tag

A Mustek elég jó szkennereket csinál. A szoftverét nem ismerem ugyan, de biztos be tudsz állítani nagyobbat, mint 600 akkorát minimum, amekkora a feltüntetett felbontása.
Az lehet, hogy azért nem engedi, mert túl nagy területet olvasol be. Az is lehet, hogy valahol engedélyezni kell.
Egy A/4-es oldal, 24 bit színmélységgel szkennelve kb 24 GB adat. A winyón lehet, hogy elfér, de megnyitni úgyse tudnád. Mégy egy 1×1centis kocka is 40 Mega.
Tippek:
''Fényképet ugyanúgy ad vissza...'' - Monitoron tuti. Oda elég a 75 dpi (jó legyen max 150, de akkor nagyon komoly monitorod van)
Fotónyomtatáshoz 300 dpi-nél nagyobb kimenetet ne szkennelj.
Pl. ha 10×15-ös fotót nyomtatsz A/4-ben az kb 2×-es nagyítás=max 600dpi-ben kell szkennelni.
1-1 esetén elég a 300 vagy a 200.
Szerencsés olyan felbontást választani, ami egész hányadosa a szkenner optikai felbontásának (600, 400, 300, 200, 150, 100).

�%-12345X

(#72) Torry


Torry
addikt

15-20000 HUF-ért melyik scanner-t vegyem?

(#73) Torry válasza Torry (#72) üzenetére


Torry
addikt

up!

(#74) Manta


Manta
tag

Szkennert vennék, újat, mondjuk 30k-ig.
Elsősorban fényképek, negatívok, diák digitalizálásához kellene, tehát nagy felbontás, és lehetőleg gyors működés kellene.
Tudnátok pár típust mondani? Mire figyeljek oda, mik a kerülendő márkák, stb.
Thx

(#75) Tux4


Tux4
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.
1. Működik -e USB 1.1-el a CanoScan LiDE 20 illetve a CanoScan LiDE 30 típusú scanner?
2. Szerintetek jobb a CanoScan LiDE 20 és a CanoScan LiDE 30 a hp scanjet 2300c-nél?

Kösz!
Tux

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#76) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Nekem CanoScan lide 30 van müködik USB 1.1 és 2.0-porton is simán, ha 20 alatt veszel CanoScan 35 inkább(kb19ezer bruttó), ha lehet drágább is akkor mehet a CanoScan 80-as :C

(#77) Batman2 válasza SaNyEe (#1) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Egy tény, ha fotofeltét is akarsz használni, következés képpen ilyen scannert veszel, az NE MUSTEC scanner legyen, mivel annak nem működik már eleve. Én előszőr olyat próbáltam és azonnal lehetett visszavinni. Azóta HP van (talán 3970-es), azzal semmi bajom. A Mustecnek még a programja sem működött rendesen, pedig HP koppintás volt, az biztos, utólag nézve.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#78) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok tanacsot szeretnek kerni toletek.

HP ScanJet 3770C 1200x2400 DIA
HP ScanJet 3970C 2400x2400 DIA

Az aruk kozt 2000Ft van
Melyiket vegyem?

(#79) bebean


bebean
aktív tag

Üdv!

arra lennek kivancsi, hogy valakinek van-e tapasztalata a negativot/diat is olvasni kepes sikagyas scannerekkel mint pl. a CanoScan 4200F.
ezekhez adjak a felrakható nega/dia-kereteket vagy külön meg kell venni?

thx
b

...

(#80) isapeti válasza bebean (#79) üzenetére


isapeti
aktív tag

CanoScan 4200F-hez tudomásom szerint külön meg kell venni a feltétet... van viszont 2 Epson a Perfection 2480 és 2580, amiket nagyon dícsérnek, adnak hozzá diafeltétet, utóbbiban pedig automata filmtovábbító is van! Ehhez képest nem is drágák, csak a 2480-at már nem gyártják, így nehéz beszerezni (én épp ezen vagyok :) ), 25.000 Ft körül van az ára, a 2580 pedig 35-37K körül. Ez utóbbit ha minden igaz, a hétvégén ki tudom próbálni. A két szkenner szinte tök ugyanaz, csak ez a fentebb írt fícsör a plusz a 2580-ban.
Elég komolynak tűnő teszteken mindketten nagyon jól szerepeltek (a Canon is), 3.2-es denzitásuk van, ami már elég a diaszkenneléshez (értelemszerűen NEM a többszázezres Agfákkal és Heidelbergekkel kell összehasonlítani).

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#81) bebean válasza isapeti (#80) üzenetére


bebean
aktív tag

köszi a valaszt! utananezek az epsonnak is... ha sikerült beszerezned, kivancsi lennek a tapasztalatokra.
meg lenne egy olyan problemam is, hogy nem 24x36-os negativkockat szeretnek scannelni, hanem 24x58-ast. gondolom a gyari keretekkel semmire nem megyek, viszont ha megoldom a keretproblemat hazilag, kerdes, hogy a szoftver mit reagal, ha nem a ''szabvanyos'' meretet kene beolvasnia. szerinted megoldható valahogy? ilyen tipusu scannert soha nem hasznaltam, szoval fogalamam sincs, hogy müködik a dolog...
thx

...

(#82) bebean válasza isapeti (#80) üzenetére


bebean
aktív tag

sikerült kiprobalni a 2580-ast? tapasztalatok?
szoval up! :)

...

(#83) Gabcsika


Gabcsika
tag

Erről mi a véleményetek?

''Canon CanoScan 5200F''

Freedom, Nature, Love & Music

(#84) Blade Runner


Blade Runner
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok jártas scanner témában ezért kell a jótanács..:C
Eddig csak egy gagyi soros portú scannerem vót.Milyen scannert ajánlotok képregényarchiválásoz?Természetesen fontos a gyorsaság és a képminőség.
A keret rá úgy 30k(a lehetséges max).:R:R:R

Uff én beszéltem.

(#85) -ádám-


-ádám-
csendes tag

Üdv.!

Sürgős minősítés kéne szkenner ügyben...
Egy Genius ColorPage Vivid 1200XE -ról lenne szó, ez 10 guba, és ha többen azt mondják rá hogy jó, akkor holnap el is rohanék megvenni... :)))
Köszi előre is ;)

(#86) joey7


joey7
őstag

két HP szkenner között vacillálok:

4370: Optikai beolvasási felbontás 4800 dpi
Beolvasás hardveres felbontása 4800 x 9600 dpi

4850 : Optikai beolvasási felbontás 3600 dpi
Beolvasás hardveres felbontása 3600 x 7200 dpi

szerintetek van lényeges különbég a két felbontás között? megéri a 15k-val drágábbat venni a nagyobb felbontás miatt?
már kérdeztem boltokban,de totál ellentmondó véleményeket kaptam,most kíváncsi vok a véleményére azoknak akik esetleg használ ilyen szkennereket,hogy a gyakorlatban mit jelentenek ezek a felbontások.

(#87) pilóta válasza joey7 (#86) üzenetére


pilóta
nagyúr

Attól függ, hogy mire szeretnéd használni...

Ha mondjuk diáról akarsz óriásplakátot, akkor mindenképp kell a 4800x9600 :D

Ha családi papírképeket akarsz archiválni, ahhoz 200 dpi bőven elég, ha esetleg nagyítani is szeretnéd őket, akkor 300...

Ezek a dpi-k már régóta elmentek a parasztvakítás irányába. Olyan, mint a túrista digitális fényképezőknél a 8 megapixel. A lényeg, hogy minél nagyobb szám legyen ráírva...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#88) joey7 válasza pilóta (#87) üzenetére


joey7
őstag


szóval fotókat szeretnék elsősorban,aztán színes,szuperminőségű újságokat is jó lenne szkennelni.a lényeg,h minél jobb legyen a szkennelés minősége.
negatívokra is gondoltam,de azt hallottam,h meg sem közelítik a szkennerek az előhívások minőségét... :U
szerinted ezekre a célokra elég a kisebb felbontású is?:F

(#89) pilóta válasza joey7 (#88) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát egy nyomdai rács egy ''szuperminőségű'' újságban olyan 200 lpi, tehát ha 300 dpi-vel bescanneled, és photoshoppal rácstalanítod, akkor kb. az elképzelhető legjobb minőséget érted el, amit otthoni körülmények között lehet...

Egy otthoni lapscanner meg sem közelíti az előhívás minőségét ez igaz.

Én a helyedben egy olcsóbb canont vennék, otthonra a legjobb ár/érték arány.
A dpi-vel ne törődj, inkább az árcédula a fontos, viszont ha ipari mennyiséget akasz bescannelni, akkor meg a sebesség számít jobban...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#90) joey7 válasza pilóta (#89) üzenetére


joey7
őstag

300 dpi?:Y akkor mi a bánatnak gyártanak 3600-as, 4800-as felbontásakokat?a fényképek is 200-as ráccsal bírnak csak?:F én azt gondoltam,h minél nagyobb felbontás van annál jobb minőségben lehet beszkennelni...
a Canon szerinted obb mint a HP?

[Szerkesztve]

(#91) pilóta válasza joey7 (#90) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az újságokban nem fényképek vannak, hanem nyomatok, amik bizony így készülnek. Ha van egy nagyítód, akkor magad is megnézheted. Szépen látszik a rozetta...
A negatív, vagy dia ennél persze jobb, és az előhívott kép is, de azok nem nyomdai úton készülnek ugye...

Azért gyártanak ilyen nagy felbontású scannereket, mert olcsón megtehetik, és a hozzánemértő vásárló azt veszi meg, amelyikre nagyobb szám van írva. Ezért amikor az egyik gyártó kihoz egy csillió dpi-s scannert, akkor a másig gyártó is kihozza, sőt ő inkább egy csillió+n dpi-set hoz ki...

A canon jobb, mint a HP.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#92) joey7 válasza pilóta (#91) üzenetére


joey7
őstag

hmm... a fényképek szkennelésekor sem számít annyira a felbontás?

(#93) pilóta válasza joey7 (#92) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondom, az a kérdés, hogy mit szeretnél vele csinálni. Ha egy 9x13-as képből akarsz óriásplakátot nyomtattatni, akkor feltétlen kell a nagy felbontás (de ez esetben meg vidd el egy profi helyre, ott majd dobscannerrel megcsinálják...).
Ha csak gépre akarod archiválni és esetleg később utánnyomni, akkor bőven elég a 200 dpi. Ha esetleg nagyítani akarod egy kicsit, mondjuk 10x15-re vagy 13x18-ra, akkor a 300 dpi. Ha webre akarod kitenni, akkor meg 72 dpi...

Igazából otthonra nem nagyon tuodk elképzelni olyan szituációt, amihez kellene ilyen bitang felbontás. Még diához is elég a 2400dpi...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#94) joey7 válasza pilóta (#93) üzenetére


joey7
őstag

értem, még egy kérdésem lenne : miért mondod ,h jobb a Canon mint a HP,illetve miben jobb?

(#95) joey7 válasza joey7 (#94) üzenetére


joey7
őstag

:U

(#96) joey7


joey7
őstag

:U

(#97) luciferk


luciferk
senior tag

Erről a scannerről mi a véleményetek?

''Canon CanoScan lide 60''

(#98) gg72 válasza luciferk (#97) üzenetére


gg72
veterán

Én elég jókat olvastam róla, én is ezen töröm most a fejem...

(#99) joey7


joey7
őstag

melyik a jobb, a Canon- vagy a HP ? és miért? :C

(#100) joey7


joey7
őstag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.