Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) epzon válasza lugosi (#550) üzenetére


epzon
őstag

Szia

Az EPSON V600-nak 3.4D a denzitása
az EPSON V750-nek 4D

felbontásra mindegyik tudja amit szeretnél
mindkettő tudja a digital ice technológiát ami a hw-es karceltávolítás

(#552) lugosi válasza epzon (#551) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi de írtam hogy nincs szükségem lapszkennerre. Tehát nem film feltétes lapszkenner kéne, hanem filmszkenner. A V600 valós denzitását 3.1-re írták a tesztek, ami diához kevés már. A v750 jó lenne, csak az a baj hogy az árában megfizetek egy nekem teljesen felesleges síkágyas részt is. A helyzet az hogy a V600 áránál kicsit többért megkapom a V750 denzitását vagy annál jobbat, ha dedikált filmszkennert veszek. Tehát valami ilyesmi kellene.

(#553) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Izé, ennyi volt semmi ötlet?

(#554) lugosi válasza lugosi (#553) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Áhh hagyjuk rá, ez a topik megy nálam a kukába, ha pár hét alatt egy ilyen jellegű kérdésre nincs semmi ötlet, akkor ez értelmetlen.

(#555) Algotis


Algotis
addikt

Halihó!
Van egy hp scanjet 4470c scannerem, de előtte a gépen win xp volt, de most win 7 és nem tudom működésre bírni, nincs driver. mit csináljak? nagyon fontos lenne, hogy menjen a scanner! :W
Üdv.

Androidos Outlookból küldve

(#556) #63463168


#63463168
törölt tag

Nemrég interneten vettem egy "DGN Digiscan TV PRO" film szkennert. (25 EFt)..
A beszkennelt kép minősége tetszett, amatőr célra még éppen elfogadható volt. Sajnos kifogtam egy gyárihibáasat, a fekete fehér negatívot nem olvasta be, emiatt visszaküldtem..
Ezt követően megvettem a jóval drágább "DNT DIGISCAN TV 9.0+DIA-MAGAZIN+2GB SDD"-t (45EFt) tipust, gondolván mivel lényegesen drágább biztosan még jobb lesz a szkennelt kép..
Ekkor jött a pofáraesés: A középárnyalatok lemaradtak, vad túlszinezés, szóval abszolut használhatatlan a készülék!. A képeket nem lehetett kijavítani PS-el sem..Másnap visszaküldtem.

Tovább keresem a filmszkennert.:) Asszem marad a Reflecta Proscan 7200.Kár hogy ehhez meg fel kell darabolni a régi negativokat....

[ Szerkesztve ]

(#557) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit ide is tartozik meg nem is.
Már nem igazán lehet kapni az Epson V330 szkennert, hogyha valaki megválna a sajátjától, akkor én szívesen megvásárolnám.

Elnézéseteket kérem a hozzászólásom tartalmáért!
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#558) epzon válasza Willie (#557) üzenetére


epzon
őstag

van helyette v370 az gyakorlatilag ugyanaz

(#559) Willie válasza epzon (#558) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a tippet! :) Akkor ez kell nekem! :)
Milyen eredményre számíthatok majd a negatívok, diafilmek szkennelése során?

[ Szerkesztve ]

(#560) epzon válasza Willie (#559) üzenetére


epzon
őstag

nehéz ezt szavakba önteni :)

van tőle jobb is meg sokkal rosszabb is

(#561) Willie válasza epzon (#560) üzenetére


Willie
őstag

Értem. :D Esetlegesen lehet majd később a szkenneléseket viszonylag jó minőségben nyomtatni? Most pár hete egy Epson SX510W-el szkenneltem be elég sok régi fényképet 1200 DPI-vel, és aztán azok újra ki lettek nyomtatva 10x15-ös méretben, és elég jó lett a minősége a képeknek. Persze a színeket kicsit helyreállítottam, a kisebb képeknek csináltam egy sötét keretet.

(#562) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!

Egyszerű segítséget kérnék.
A családi fotókat szeretném bescannelni, lehet úgy sacc per kb. 2-300 db, csak erre kellene a scanner.
Mit ajánlanátok ami olcsó? Nem értek a scannerekhez, szóval jó lenne, ha 1-2 típust ajánlanátok.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#563) fLeSs válasza fLeSs (#562) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Megválaszolom magamnak: Canon CanoScan Lide 210.
Beválni látszik.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#564) La Magra


La Magra
tag

Üdv!

Lapadagolós scannert szeretnék venni. Főként dokumentumokat (tehát fotókat nem igazán) szkennelnék vele, azokból viszont olykor színeseket is. A minőség fontosabb számomra a sebességnél, de azért nyilván örülnék, ha nem lenne túl lomha a masina. Akár használt is szóba jöhet, mivel szeretnék 100k (de inkább 80k) alatt maradni.

Valaki tud esetleg ajánlani valamit?

Előre is köszi! :R

(#565) epzon válasza La Magra (#564) üzenetére


epzon
őstag

Ilyenre gondolsz? EPSON GT-1500

(#566) La Magra válasza epzon (#565) üzenetére


La Magra
tag

Aha, ez pl. nem néz ki rosszul. :)
Viszont hagy kérdezzem még meg, hogy ha választanod kellene, akkor az általad linkelt GT-1500-at, vagy egy használt GT-S80-ast választanál? (Utóbbi így használtan 20-25k-val olcsóbb, mint a GT-1500 újonnan...)

(#567) epzon válasza La Magra (#566) üzenetére


epzon
őstag

kell a síkágy vagy sem?

ha nem kell akkor az S80 (100 000 scan után görgőt kell benne cserélni azt azért nézd meg)

(#568) La Magra válasza epzon (#567) üzenetére


La Magra
tag

És van még más előnye a síkágynak azon kívül, hogy nem kell benne görgőt cserélni? Bocs, ha nagyon alapvető dolgokat kérdezek, de még csak most ismerkedem igazán a scannerekkel...
Egyébként a nagyobb felbontás miatt jobban húzna a szívem az 1500-as felé, csak kicsit sajnálom, hogy az nem képes kétoldalas beolvasásra, míg az S80 igen...

(#569) epzon válasza La Magra (#568) üzenetére


epzon
őstag

nem a síkágy és a lapbehúzás között nem az a különbség

síkágy akkor kell ha összefűzött dokumentumokat akarsz szkennelni (pl könyv, újság stb stb)
lapáthúzós akkor kell, ha csak külön álló doksikat akarsz szkennelni: pl számla, szállító, stb stb stb mert ez így sokkal hatékonyabb és gyorsabb

síkágyas szkenner lapbehúzóval meg akkor ha mind a kettő kell de egyikből sem sok

a felbontás ne zavarjon mert a 600dpi doksihoz bőven elég. A nagyobb felbontás több idő, nagyobb fájlméretet jelent. Néha persze jó lehet, de elég ritkán van rá szükség.

(#570) La Magra válasza epzon (#569) üzenetére


La Magra
tag

Így a választ olvasva már látom, mennyire láma kérdés volt az előzőm, bocs. :B :))

Viszont akkor már biztosan tudom, hogy nem kell síkágy, mert szinte csak külön lapok scannelésére kellene egy masina, ha nagy ritkán mégis lenne összefűzött, arra van a családban egy régebbi multifunkciós gépezet (DX6050 talán).

Köszönöm a segítséged! :R

És még egy tényleg utolsó kérdés: van esetleg olyan gép, ami nem síkágyas, és szívesebben ajánlanád, mint az S80-at (a fenti árkategóriában, természetesen)?

(#571) epzon válasza La Magra (#570) üzenetére


epzon
őstag

nem kell bocsánatot kérni, természetesen, hogy aki nem ezzel foglalkozik az nem ért hozzá, ezért van fórum.

a gt-s80 elég jó kis gép, utódja az s85 de sok fejlesztés nincs benne, plusz az ujonnan olyan 200eft környékén van, szóval jó lesz az, csak azért pár próbaszkennelés végezz vele

(#572) tevfik


tevfik
tag

Segítséget szeretnék kérni.

Van -e valakinek tapasztalata a következő készülékkel kapcsolatosan?

Canon Lide 210-es. Irodai felhasználásra szeretném megvásárolni. Félhavonta számlákat szkennelnék vele, a lényeg, hogy a számítógépen minden egyes dokumentumnál ne kelljen a szkennelés gombra kattintani.

Szeretnék rugalmasabban szkennelni, ha jól látom ez a készülék pont ennek megfelelő mivel egy gombnyomással pdf-ként szkenneli be a dokumentumokat és gondolom magától menti is azokat. Tehát csak pakolgatni kell a dokumentumokat egymás után.

[link]

*Számomra a lapbehúzós lenne a legmegfelelőbb de 15-22k ár között nézelődtem.

A leírásban színes képre 10s ír szkennelési időnek. Próbálta valaki a dokumentum szkennelést szürkeárnyalatos formában?

Köszönöm segítségeteket!

:C

(#573) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy szkenner venni általános célra lehetöleg költség hatékonyat.Főként régi újságok és bélyeg albumok beolvasására,milyet javasoltok amely usb csatlakozás van rajta és windows 7 alatt megbízhatóan működik.
:R

(#574) maestro87


maestro87
őstag

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy csak a Canon-nak vannak külön tápot nem igénylő USB-s szkennerei, vagy más gyártónak is? (Csak az alsó-közép kategória érdekel!)

(#575) tevfik válasza tevfik (#572) üzenetére


tevfik
tag

Megvettem.

Ajánlani tudom. Fekete-Fehér dokumentum pdf-be mente 5-7s alatt! Kattintani nem kell! Lapcsere és lehet nyomni a pdf gombot a szkenneren.

***** Canon Lide 210

(#576) tevfik válasza maestro87 (#574) üzenetére


tevfik
tag

Fentebb olvashatod a kérdésemet, én is hasonló gépet kerestem.

Canon Lide 210 tudom ajánlani.

Win 7 alatt + egy usb szimplán kiválóan működik és gyors!

20k az ára!

(#577) maestro87 válasza tevfik (#576) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, azt én is néztem, hardveraprón van is egy 15000-ért, de kicsit utánaolvastam és írták, hogy nem is tudja a 4800x4800dpi-t. Állítólag 1200dpi-ben sem tud beszkennelni egy A/4-es lapot. Van valami fájlméret korlát is. Ha meg nem tudja akkor elég lenne nekem a Lide110-es is. [link]

Azt megtudnád nézni nekem, hogy egy normálméretű fényképet 4800dpi-vel be tud-e szkennelni és mekkora lesz a kimeneti fájl?

(#578) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Milyen árban tudnák olyan szkennert vásárolni amellyel régi dia képeket tudnék a pc bemásolni?
Más:nézegettem az áruházakban szkennert és 16ezer forint alatt nem láttam,de multifunkcionális nyomtatókat már 10ezer forintért is.És ezekbe van szkenner is ezeket nem érdemesebb megvenni egy sima szkenner helyet?Rosszabb mineműségek lennének?vagy más csavar van a dologba?Ilyen 'sima' szkennerbe lehet valamilyen adaptert venni amellyel könnyebben leehetne dia képeket archiválni?Mert ha nem szükséges nem vennék jelentősebben drágább készüléket amelyet csak egyszer tudnék használni.

(#579) epzon válasza qwertly (#578) üzenetére


epzon
őstag

dia szkenneléshez olyan szkenner kell aminek a fedlapjánban is van fényforrás, mert a diát le kell világítani

ilyen szkenner pl az EPSON V370-es

egy 10eft-os multis gép szkenner arra jó, hogy dokumentumokat szkennelj. Igazán jó minőséget csak a külön szkennerek tudnak

ugyanaz mint hogy minden telefonban van kamera, de egy külön fényképező mégis más színvonalat jelent

(#580) qwertly válasza epzon (#579) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,most már tudom,hogy mi a lényege a dia film szkennernek :C.Azt hitem,hogy olcsóban is megúszom a vásárlást és nézegettem több áruházban is.Így feltűnt,hogy a multifunkciós nyomatók már 11ezer ft is elvihetők még a legspártaibb szkenner 16ezer ft volt.És megnéztem azt a gépet hát nagyon gagyinak tűnt nekem.Ezért gondoltam,hogy akkor már egy több funkciós készüléket veszek amely még olcsóbb is.De akkor úgy látszik ebbe az árkategóriában nincsen diafilmet is beolvasó gép :F

Üdv:

(#581) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Scannert vennék, de nem tudom, hogy milyet.

Fényképet digitalizálnák vele, és ha kell akkor 20-30 ezret is áldoznék rá, csak jó minőségben lehessen vele digitalizálni.

(#582) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

4800dpi és a 9600dpi között mi a különbség [a számszaki eltéréstől eltekintve]

szóval "mennyi" dpi kell egy fénykép jó minőségű digitalizálsához

(#583) epzon válasza Zlcsi (#582) üzenetére


epzon
őstag

a 20-30 000 Ft a legalja a fotószkennelésnek

a 4800 vagy 9600 dpi attól függ, hogy ki akarod e utána nyomtatni és azt mekkora méretben, illetve milyen részletességgel akarod beszkennelni

de sok egyéb paraméter befolyásolja még a minőséget. Optika sűrűség, színmélység, érzékelő típusa és kialakítása

pl EPSON V37 - ez is inkább még csak játék kategória, de mondjuk egy EPSON V600 már jónak nevezhető

(#584) Zlcsi válasza epzon (#583) üzenetére


Zlcsi
senior tag

egy CANON CanoScan LiDE 700F néztem még

erről valami vélemény esetleg?

igazából családi fényképeket digitalizálnék, de olyan sok van, hogy bérbe kiadni nem éri meg, mert annyiból már majdnem lehet venni egy ilyen készüléket, és egyébként is vennék irodába, úgyhogy...

(#585) epzon válasza Zlcsi (#584) üzenetére


epzon
őstag

a szint a kérdés, hogy mennyire vagy igényes - és ne értsd félre nem mindenkinek ugyanaz az elvárása

a 700F-nek CIS érzékelője van ami gyengébb mint a CCD
valamint az optikai sűrűségét nem találtam (hogy mi is az itt találsz róla egy kis leírást link

ha csak ennek fogod látni a minőségét akkor tetszeni fog ez is. Ha látsz ettől jobbat akkor érted majd hogy mi a különbség

egy szóval nem mondom, hogy rossz, de ha irodába is veszed akkor gondolom el is számolod. Ilyet meg általában ritkán vesz az ember, úgyhogy én beruháznék egy kicsit jobb gépre legyen az akár canon.

A fotókat csak egyszer fogod beszkennelni.

[ Szerkesztve ]

(#586) maestro87 válasza epzon (#585) üzenetére


maestro87
őstag

Helló!

Olyan Epson szkenner van, amelynek USB-s tápellátása van, mint a Canon Lide-okanak? (szintén max 30k-ért)

(#587) epzon válasza maestro87 (#586) üzenetére


epzon
őstag

nincs, de van :)

EPSON DS-30 - de ez egy mobil szkenner, kb 30K környékén kapható

[ Szerkesztve ]

(#588) maestro87 válasza epzon (#587) üzenetére


maestro87
őstag

Vagyis nincs.:)
Nekem is inkább fényképek szkennelésére kellene, de ez nagyon nem olyan.:D

És azt nem tudod, hogy HP készülékek között vannak-e CCD-sek? (természetesen az ár kategórián belül maradva) Vagy Canon? Nem azért kérdezem, mert nem szeretnék Epsont, csak összeakarnám hasonlítani őket.:)

(#589) epzon válasza maestro87 (#588) üzenetére


epzon
őstag

nézd meg a hp honlapon, ezt általában feltüntetik hogy milyen érzékelő
vagy inkább úgy mondom, hogy ha CCD azt biztosan feltüntetik, mert az a jobb
ha nincs kiírva akkor 99% hogy CIS

(#590) maestro87 válasza epzon (#589) üzenetére


maestro87
őstag

Én az előbb vagy hármat megnéztem, de nem írtak ki semmit, akkor lehet ezért. Köszi a választ!

(#591) GBRDVD


GBRDVD
tag

Ehhez mit szóltok?

HP ScanJet G3110

http://ipon.hu/webshop/product/hp_scanjet_g3110_l2698a/32720
http://www.hpshop.hu/?sku=L2698A

Jó ár-érték arányúnak tűnik. Érdemes ilyet venni?

(#592) föccer


föccer
nagyúr

Helló!

Szükségem lenne egy igen nagy felbontású és pontosságú szkenner-re. Elég ha szürkeárnyalatot tud beolvasni, de fizikailag képesnek kell lennie 0,05 mm-es felbontásban beolvasni. Ez ha jól számolom, akkor olyan 25.000 dpi-s felbontásnak felel meg.

Szóval létezik-e ilyen scenner vagy sem?

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#593) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok,

Olyan scannert keresek, amibe beleteszem a lapokat és magától folyamatosan beszkenneli őket, mint egy fénymásoló.

Make things work

(#594) epzon válasza X Factor (#593) üzenetére


epzon
őstag

EPSON DS-510

ez pl ilyen

(#595) X Factor válasza epzon (#594) üzenetére


X Factor
addikt

Köszönöm :R

Make things work

(#596) partymaci


partymaci
aktív tag

sziasztok!

Átfutottam a topikot és minden hozzáértő a CCD-s scannereket preferálja.
Érdemes régebbi canon (4200F) scannert venni ami CCD-s vagy esetleg újabbat ami nem az?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#597) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok

Van egy canonscan 8000f szkennerem. Tökéletesen teszi a dolgát, 6-7 éve vettem 75000 Ft-ért.
xp alatt fut, de most váltanom kell windows 8-ra.
A Canon honlapon nem találok hozzá drivert.
Kérdésem az, hogy van-e erre valami megoldás?Létezik-e olyan driver ami esetleg vmilyen külső cégtől származik, és működésre bírná a szkenneremet
Előre is köszi a válaszokat

(#598) partymaci válasza balazs1956 (#597) üzenetére


partymaci
aktív tag

Én megvettem a 4200F-et és ahhoz sincs hivatalosan fenn driver, de a Vista-s Toolbox és a Win7-es ScanGearrel megy minden gond nélkül (Windows 8.1 alatt).

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#599) balazs1956 válasza partymaci (#598) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, ez biztatónak tűnik,akkor futok még egy-kéz kört, mielőtt beruháznék.

(#600) partymaci válasza balazs1956 (#599) üzenetére


partymaci
aktív tag

Érdekes ez, sztem csak lusták letesztelni hogy mi mihez jó, mert a 4400F-hez már van fenn win8/8.1 -es driver és kb semmiben sem különbözik a 4200F-től! :))

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.