Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) sajog159 válasza SkyLine3000 (#934) üzenetére


sajog159
aktív tag

Szia,
Nekem is van vagy 1000 keretes dia, amit talán beszkennelnék. Így akadtam rá Epson V370-re. Most 52-60e Ft az ára. Az nem világos s leírásból, hogy a készülékbe egyből be lehet rakni 4db diát műanyag kerettel együtt? Jól gondolom? Szoftveresen majd „szét lehet szedni” 4 külön képre? Műanyag keretből nem látszik semmi? És 4K 49” TV-én nézném majd. Ehhez jó lesz a felbontás?

(#952) SkyLine3000 válasza sajog159 (#951) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Jó drága... Én még 40ért vettem.
Igen, egyszerre 4 db diát lehet beletenni a tartóba (ebben van hely a 35mm-es filmeknek is). Természetesen kerettel együtt. Én már több 10 ezer képet negatívot szkenneltem be. Most is egy nemrég elhunyt fényképész életművét szkennelem be (35mm-es filmek) több 10 ezer képre való negatív. 2400dpi-ben szkennelem be a negatívokat, 800dpi-ben a fotókat. 12800dpi a max, amit soha nem használtam. Max, amit fotónál használtam, az 1200 dpi volt Már ott is jó nagyok a képfájlok méretei. Főleg, ha tiff-ben szkennelek. Sztem akármekkora lapostv-n jók ezek a felbontások.
Viszont minőségben sokkal jobb, mint akármelyik 20e ft-os szkenner, vagy multifunkciós gép. Ebben ccd fej van és nem olcsó szar, mint az átlag szkennerben. Van összehasonlítási alapom.
Már múzeumnak is archiváltam millióegy képet, negatívot vele. Meg ezeken kívül sok gyűjteményt, amiket kölcsönadtak.

[ Szerkesztve ]

(#953) sajog159 válasza SkyLine3000 (#952) üzenetére


sajog159
aktív tag

Köszönöm!

(#954) Ironhide


Ironhide
tag

Canon lide 400. A kimeneti felbontást szeretném feljebb állítani, de a scangear résznél csak 1200 a legnagyobb. Lehet ezt akár 4800-ra állítani?
Win 10 64bit
Előre is köszi a segítséget.

Ironhide

(#955) turorudi válasza Ironhide (#954) üzenetére


turorudi
aktív tag

Rendszerint csak kis fizikai méretet tudnak ekkora felbontásban ezek a kommersz szkennerek (kb. egy dia kocka méretét), amúgy 1200dpi. Sajnos ezt nem jelzik egyértelműen, hanem csak maszatolnak mindenféle szabványra hivatkozva a leírásokban. Próbáld ki, hogy egy egészen picike részletet scannelsz, és azt elvileg viszi. Epsonnál is ez van.

(#956) SkyLine3000 válasza Ironhide (#954) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem Epson V370 fotószkennerem van. A legnagyobb felbontás elvileg 12800 (444mpx), de 4800-nál nem tudok nagyobb méretben szkennelni. A maximális méret, amit tudok 10500x30000, ami 315mpx.
De ott lényegét veszti a dolog, h nem is akarok ilyen felbontásokat használni. :) Max 1200dpi-t szoktam használni. 4800dpi-ben már baromi nagyok a fájlméretek. Ráadásul a mezei szkennereknél fölösleges is, mivel mossák a képet. Egy fotószkenner sokkal jobb minőséget produkál.
Egy 20x25ös színes fotó 1200dpi-n is már több 100 mb... Általában a fotókat 800dpi-ben szkennelem, ami a gépemnek egy kicsit sok is, mert egy mappát, amiben van mondjuk 1000 kép, jó sokáig tölt be. :)

[ Szerkesztve ]

(#957) turorudi válasza SkyLine3000 (#956) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nekem is van 370-es Epson. Nekem 9600dpi-t tud diával, és ott akár szükség is lehet rá. De aztán fokozatosan csak kisebb felbontásokban tud scannelni és az 1200 az, amiben mindent tud.

(#958) SkyLine3000 válasza turorudi (#957) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, diáknál és negatívoknál többet enged. Sőt, kell is ezeknél a nagyobb dpi.

(#959) turorudi


turorudi
aktív tag

Amúgy sztem nagyon rossz a helyzet scannerek terén. A lakossági vonalat egyáltalán nem fejlesztik, az Epsonnak évek, talán évtizedek óta ugyanazok a modellek szerepelnek a kínálatában és a Canon is csak más számokkal adja ki ugyanazokat. Emellett a hozzájuk tartozó szoftverek botrányosak. Éppen a V370-nel volt, amihez ugye ezt a lófasz Epson Scant adják (amit nem frissítenek), hogy akartam hozzá színprofilt készíteni. Vásároltam ilyen színséma lapot és a monitorkalibrálóhoz adott X-rite szoftverrel meg is csináltam az ICM profilt. Ám hiába van az Epson Scanben ott, hogy betölthető az ICM profil, mégsem tölti be (az Epson Scan2-ben is van opció, de az nem viszi a V370-t, csak - nálam - a multifunkci vackot... azt bezzeg lehet profilírozni). Felhívtam az Epson supportot, és több alkalommal is próbáltam elmagyarázni, hogy egy ilyen árú scannernek, pláne, ha már ott a lehetőség, kellene tudnia kezelni a hozzá készített profilt file-t. Leírtam aztán példákkal, részletes magyarázattal levélben is, hogy mit szeretnék, és nem is értették a problémát. Negyedik alkalommal már azt mondták, hogy ezzel ne hívjam őket többször.

(#960) SkyLine3000 válasza turorudi (#959) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ja. Fotószkennernek elfogadható áron (40-50e) gyakorlatilag csak az Epson V370 van. Nekem főleg a negatív digitalizálás miatt kellett. 40ért vettem újonnan. Az tök jó ár volt érte. Alatta 15-25 között csak szar van. Ezek általános célra megfelelőek. Ha már nagyobb méretű negatívokat is akarok szkennelni, akkor minimum a duplájába kerül a V550, a V600 meg még bőven több. Az a szerencsém, hogy tudtam venni vmi 10-12e-ért egy régebbi Mustek szkennert, amivel a hagyományos 35mm és diákon kívül tudok max 160-100mm-es negatívokat is digitalizálni. A szkenner alig használt volt. Ezt a nagy méretet pl ezek a mai szkennerek nem is tudják, ebbe a régibe meg gyakorlatilag bármekkorát betehetek. Igaz, csak xp alól műxik rendesen, így Virtualbox alól futtatom. De legalább működik.
A V370 és V550 közt sincs nagy különbség. Legfőképp csak szoftverben különbözik, meg h nagyobb negatívokat is lehet vele szkennelni (V550). De képminőségben nem jobb. Én meg vagyok elégedve a V370-el. Már több 10000 negatívot és sok 1000 fényképet, dokut digitalizáltam vele.
Ezek a supportok meg sokszor csak dísznek vannak. Milyen hozzáállás már az, h ezzel a problémával ne keresd többet őket!? Eszem faszom megáll! Az ilyeneket ki kéne a picsába rúgni...

(#961) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Hirtelen felindulásból rendeltem egy Epson V600-at. :) így most megválok a V370-től.

(#962) turorudi válasza SkyLine3000 (#961) üzenetére


turorudi
aktív tag

Nem akarlak kiábrándítani, de nem sokkal jobb. A V370 Dmax értéke 3,2, a V600-é 3,4. Szélesebb körűek a dia feltétei, de csak ennyi.

(#963) SkyLine3000 válasza turorudi (#962) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Tudom, mi a különbség a kettő között. Nem a minőség miatt vettem. Eleve ilyet akartam anno, de drága volt. Most elég jó árban meg tudtam venni.
De ami érdekes, h míg a v370 drágább lett, addig a v600 olcsóbb. Ráadásul most van akciósan.

[ Szerkesztve ]

(#964) hcz válasza turorudi (#959) üzenetére


hcz
újonc

Szia!
Érdekelne, hogy hol és mennyiért vásároltál színséma lapot?
Belefutottam én is abba, hogy fényképről szkennelt kép színei nem voltak "tökéletesek".
Valamennyire a monitor kalibrálva van, így azon nézve, valahogy nem volt teljesen jó a kép.
Előtúrtam a régi szkennereket is és készítettem egy-egy tesztet velük.
(Canon Lide 210 volt az első aminek nem tetszett a képe.) A legjobbnak a HP scanjet 5590-es bizonyult.
Van még egy Canon ImageRunner is. Annak is elég jó a szkennelt képe, viszont az csak Max 300DPI-s.
(Természetesen veszteségmentes képek és szkenner driver "javító" funkciók - gamma, világosítás, automatikus szín beállítás - kikapcsolva. )

[ Szerkesztve ]

(#965) turorudi válasza hcz (#964) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ezt vettem az Oázisnál: https://oaziscomputer.hu/termek/1232/x-rite-colorchecker-classic-msccc
Ha drágának tartod az újat, írj rám, mert az említett okok miatt nem tudom használni és eladnám.

(#966) shina válasza Ironhide (#954) üzenetére


shina
csendes tag

Igen lehet 4800dpi-ben szkennelni akár egy A4-es lapot is, a Lide 400-as szkennernek magának nincsenek ilyen korlátai. Ez onnan tudom, hogy kipróbáltam itthon és egy magazin előlapját beszkenneltem. Hozzátenném, hogy ezt Linux alatt végeztem GIMP + XSane kombóval.

Az első dolog ami probléma lehet a te esetedben, hogy nincs elég erőforrásod. Egy A4-es lap nyers képe 4800dpi-ben 39621x56058 pixelre jön ki, ami 6.3GB. A memória igény lehet több is, függően a képszerkesztő programod belső ábrázolásától (pl. GIMP-be betöltve ez cirka 15.4GB-ot evett), és lehet simán azt mondja hogy ezt ő már nem tudja kezelni.

Másik dolog ami probléma lehet, hogy maga a szoftver mesterségesen korlátoz, mert miért ne, elérhető erőforrásoktól függetlenül. Próbáld meg más szkenner szoftverrel, biztos van a Win10 alá is alternatíva ingyenes vagy akár fizetős.

___________________/\_____________\0/_______

(#967) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Akarnék venni valamilyen A3 szkennert, de nagyon szegényes a választék olcsóbb kategóriában. Gyakorlatilag 1 félét találtam elfogadható árban. Ez is csak az Alzánál 77e ft, máshol 100 fölött van. ez a Plustek OpticSlim 1180. A többi mind több 100ezres, vagy milliós cucc.
Viszont létezik egér szkenner is. Kinézetre mint egy egér, csak szkennelni lehet vele. A dokun kell húzogatni az egeret. Ilyen pl. a IRIScan Mouse Executive 2. Ez árban jóval barátságosabb. 30 körül van. Ez A4-ben 400, A3-ban max 300 dpi-vel szkennel. Újságokat, dokukat általában 300-al szoktam szkennelni.
Valakinek van-e tapasztalata ilyen egérszkennerrel?
Nem fotó, hanem leginkább dokumentumok, régebbi A3-as méretű újságok szkenneléséhez kéne.

(#968) cyborg84


cyborg84
csendes tag

Sziasztok!
Használt Epson Perfection v300/v330/v370 beszerzésén gondolkodom elsősorban papírfotók scannelelésére.
Van jelentős különbség a képminőségükben?
Válaszaitokat előre is köszi! :)

(#969) SkyLine3000 válasza cyborg84 (#968) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Elvileg a V300-as MAC-hez való. A másik kettő közül inkább a V370. De alapvetően minőségben ugyanazok. Nekem 370 van. Évek óta használom megelégedéssel. A V330 régebbi, az még tudja az usb1.1-et is. A V370 már nem. Érthető okokból. :)
Kíváncsi vagyok, hogy találsz-e, mert nem nagyon hirdetnek.
Én nemrég majdnem meghirdettem a sajátomat, mert vettem egy új V600-t. De volt vmi baja, mert eléggé tudott búgni szkennelés közben. Visszaküldtem. Maradt a 370.

[ Szerkesztve ]

(#970) cyborg84 válasza SkyLine3000 (#969) üzenetére


cyborg84
csendes tag

Ez alapján még win 10-zel is megy:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware-winpc/epson-perfection-v300-scanner-with-windows-10-and/820a7b3c-1ea5-492f-9f1e-d42031b01ce3
Elvileg mindegyiknek 3,2 Dmax az optikai sűrűsége, és 4.800 dpi x 9.600 dpi felbontása. Ezen kívül mi szól még bele jelentősen a végeredmény minőségébe?
Meglep, h gond volt a v600-zal :(
Most egyébként v370 sem kapható újonnan. Vajon lassan új model jöhet helyette?

(#971) SkyLine3000 válasza cyborg84 (#970) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Szerintem minőségben nincs nagy különbség közöttük, ha van egyáltalán. Nyilván érdemesebb mindig az újabbat venni, ha lehetséges. Szoftveresen szoktak plusz dolgok inkább benne lenni. De ez sem garancia. Sokszor az újabb modell ua, mint a régebbi, csak átnevezik. :D
Gondolom, kifutó a V370, ezért nem kapható már. Akkor elképzelhető, hogy jön utód. Mindenesetre jó drágán árulták az utóbbi időkben mindenhol. Én még 40-ért vettem...
Azért volt kár a V600-ért, mert jó áron vettem. 84e-ért. Most is mindenhol 100 fölött van.

(#972) cyborg84 válasza SkyLine3000 (#971) üzenetére


cyborg84
csendes tag

Köszi a tájékoztatást!
Remélem, h majd ismét sikerül jó áron beszerezned egy v600-t (vagy vmi még jobbat :) )

(#973) SkyLine3000 válasza cyborg84 (#972) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A közepes és nagyméretű negatívokhoz sikerült vennem egy régebbi szkennert. Ezzel szinte minden méretű negatívot be tudok szkennelni. És fillérekért volt (12e), plusz szinte új volt.
Úgyh egyenlőre marad a V370.

(#974) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

könyvszkennert tudnátok ajánlani?könyvtárba kellene professzionális szkenner könyvekhez (vannak nagyobb értékű és nagyon régi könyvek is,tehát olyan,ami finoman "bánik" a könyvekkel.illetve,a hardverhez kellene valami jó szoftver is (ha nem jár hozzá alapból).
illetve,hogy még izgalmasabb legyen,jöhetne szkenner robot is.árfekvés az egyelőre lényegtelen,de kell,mert pályázatos dolog és legalább egy megközelítő árat be kell írni.
köszönöm előre is a segítséget! :R

(#975) turorudi válasza betyarr (#974) üzenetére


turorudi
aktív tag

Uh, nincs ott olyan ember, aki ért hozzá és csinálni fogja? A muzeális könyvek digitalizálása sokszor fotózással zajlik. Egy ilyen fórumos kérdésből nem lesz szakmailag kielégítő végeredmény.

(#976) SkyLine3000 válasza betyarr (#974) üzenetére


SkyLine3000
addikt

[link]
Sokféle könyvszkenner van. A linkben szereplőre rá lehet fektetni az egész könyvet. Nem olcsók, mert vannak ilyenek nagyobb méretben is, akár milliókért.

(#977) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok,

05.10-én vettem egy V600. Ki is próbáltam, dia és fénykép, pár darab. Jónak tűnt (működött).
Ma gondoltam újra használom (dia szkennelése), de fura hibaüzenet van: villog a piros LED és azt írja nincs kapcsolat a PC-el. Az „amatőr” javítások: ki/be kapcsolás, szoftver újra telepítése, USB madzag csere (HP nyomtatónak is ilyen van) nem segített. Persze lehetne szervizbe vinni, stb., de hátha lesz valakinek ötlete mit tegyek.
(Mondhatjátok eddig miért nem foglalkoztam vele, erre van nyomós magán ok, amit itt nem részletezném.)
Előre is kösz,
Gábor
(PC, WIN 10 Pro 64 bit, de ez aligha fontos)

[ Szerkesztve ]

(#978) sajog159 válasza sajog159 (#977) üzenetére


sajog159
aktív tag

Nem gatyáztam: elvittem Epson márka szerzvizbe garanciális javitásra.
Ha kész lesz éselmondják mi volt a baj, leírom majd.

(#979) andsom


andsom
csendes tag

Szervusztok!

V600-am van, eddig jók a tapasztalataim, de a dia és negatív szkennelés esetében elmaradt a várttól, mert életlenek a képek. Ahogy néztem, ennek még egy lencséje van, fix fókusszal. A sokkal drágábbaknak már kettő is akad, amiből a második a diákra/negatívokra tud fókuszálni, így azok hozzák a várt eredményt.
Amivel most szórakozok, hogy ez ne így legyen. Ha érdekel valakit, leírom mire jutottam:
Izopropil alkoholt öntök a szkenner üvegre, nagyjából egy kupaknyit. A filmet emulzióval lefelé rakom bele az alkoholba. Felülről is csöpögtetek még a filmre az alkoholból, majd az egészre egy 3mm-es jobb minőségű üveglemezt fektetek. A lényeg: Buborék ne maradjon, ne csorogjon be az alkohol a szkennerbe, el se érje az üveg szélét. Mivel gyakorlatilag az üvegen fekszik, nincs jelentősebb fókusz hiba. Emulzióval lefelé, a Newton kialakulása is ritkább. nem mondom, hogy nincs, de kevesebb. Az alkoholtól picit puhább lesz a film, így jobban rálapítható az üvegre. Ebből kifolyólag, sérülékenyebb lehet az emulzió, szóval szkenneres után fényes oldalával lefelé jól szárítsd ki. Az üveg a súlya miatt lenyomja a negatívot, ami nem fog felkunkorodni.
Fontos: A lehető legtöményebb izopropil alkoholt vedd meg, mert annak a víztartalma a legkevesebb. Mielőtt bele vágnál, kevésbé értékesebb negatívval vagy diával próbáld ki. Az főleg jó, ha magából az adott sorozatból tudsz találni egy beáldozhatót, mivel nem tudni, hogy fog reagálni. Eddig bajom még nem volt, de gondolj bele, mennyit kell magyarázkodni, ha tönkre teszel egy pótolhatatlan anyagot.
Nagyjából ennyi. Ha neked van jobb megoldásod, akkor szívesen fogadom, szeretnék kihozni a szkennerből mindent, amit lehet.
Szoftverből a Silverfast-ot használom, ha ezt esetleg befolyásoló tényezőnek vesszük.

(#980) SkyLine3000 válasza andsom (#979) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem V370 van már évek óta. De sem a dia, sem pedig a negatív szkennelés minőségével nincs bajom, pedig már több 10000 képre való negatívot beszkenneltem, meg sok diát. Olyanok, amilyennek kell lenniük. Élesek. Majdnem lecseréltem egy V600-ra, de volt vmi baja, mert szkenneléskor sokszor elég zavaró zúgó hangja volt. De ott sem volt gond a minőséggel. Gyanítom, nálad lehet valami gond.

(#981) turorudi válasza andsom (#979) üzenetére


turorudi
aktív tag

Az alkohol biztos nem jó. Diáról simán leoldhatja az emulziót. Ezeknél az Epson szkennereknél ügyeltek a nagy mélységélességre, emlékeim szerint ezt a leírás is kihangsúlyozza. Ez azt jelenti, hogy valamennyi kunkorodást is kibír és még úgyis éles a kép. Ha életlen a szkennelt kép, a szakszervízben kellene bekalibráltatni.

(#982) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Régi fényképeimet szeretném szkennelni. Erre jó a Epson Perfection V19 vagy inkább vegyek Epson Perfection V370-et? Esetleg mást max.50-60k-ig.

(#983) SkyLine3000 válasza pinnacle (#982) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha számít a minőség, akkor 1értelműen V370. Nekem is ez van évek óta. Ha találsz még újonnan, vedd meg. Úgy sincs nagyon alternatíva. És nem is kell.🙂

(#984) pinnacle válasza SkyLine3000 (#983) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Látom te már régóta használod. Fényképekre találtál valami speciális beállítást, amivel a legjobb minőséget kapod vagy az alap is megfelelő erre?

(#985) SkyLine3000 válasza pinnacle (#984) üzenetére


SkyLine3000
addikt

800dpi (kinek mekkora kell), az élesítést fel szoktam tolni (elrontani nem fogja a képet), ha el van színeződve, akkor színhelyreállítás, de nem kell semmi extra. Ha jpeg-be szkennelsz, vedd le a tömörítést nullára..Már kismillió fotót, negatívot, dokumentumot beszkenneltem vele. Negatívból legalább 50-60ezer képre valót... A célnak tökéletesen megfelel. Volt pár napig egy V600-am is, de visszaküldtem, mert volt vmi búgó hangja szkennelés közben, aminek nem kellett volna lennie. Minőségben nem láttam, hogy hú de jobb lenne a V370-nél. A Digital Ice technológia a V600-nál meg azért mossa a képet, amikor javítja, így részletek tűnnek el. Szóval, ha találsz még újonnan V370-et, nyugodtan vedd meg. Mint írtam, ebben az árkategóriában, ezért az árért és minőségért úgysincs nagyon alternatíva.

(#986) pinnacle válasza SkyLine3000 (#985) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor ez nagyon bírja a strapát. :) Kicsit keveselltem az 1 év garanciát, de akkor ezzel nem lesz gond. Szerintem nekem maximum 2000 fényképem van. Lehet még annyi sincs. Régebben utazásoknál maximum 2x36 fotót csináltam.
Van egy A4-nél nagyobb tablóképem. Ezt be lehet két részletben szkennelni, majd összeilleszteni?

(#987) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Mi a különlegessége az Epson Perfection V39-nek, hogy 60 ezerbe került újonnan?

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#988) SkyLine3000 válasza pinnacle (#986) üzenetére


SkyLine3000
addikt

2000 kép meg sem kottyan neki. :) Én kb 3,5 éve használom és volt terhelve rendesen. Hiba nélkül tette/teszi a dolgát a mai napig.
Elvileg ha két részletbe szkenneled be ugyanakkora felbontásban, képszerkesztővel össze lehet illeszteni. Picosmos Tools, vagy PS, de biztos van más is.

#987csabyka666: Sztem semmi extra. Szoftveresen tudott pár dolgot, de annyi. Asszem azzal negatívokat/diákat sem lehetett szkennelni. Én a V370-et anno 40e-ért vettem újonnan.
Ráadásul a V39 2-3 évvel régebbi típus.

[ Szerkesztve ]

(#989) pinnacle válasza SkyLine3000 (#988) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Attól tartok a bluechip-nél nem volt már ez a gép, :( pedig hívtam őket azt mondták az utolsót vettem meg, de már eltűnt a rendelésem. Emailben kérdeztem, várom a választ, hogy milyen dolog az, hogy értesítés nélkül törölték a rendelésem.
Ha nem lesz meg a V370, mit vegyek helyette az első három közül?

(#990) csabyka666 válasza SkyLine3000 (#988) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszönöm a választ! Akkor most olyan 20 körül lehet a reális ára?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#991) SkyLine3000 válasza csabyka666 (#990) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Szerintem az ilyen szkennereknek ez a 20-25 az ára. Ilyet drágábban nem érdemes megvenni. A V370-ben ccd fej van, az olcsóbbakban meg cis. Ez standard (konzumer) lencse, a ccd sokkal jobb minőségű. Általános felhasználásra az olcsóbb is megteszi, de ha fontos az igazán jó minőség, akkor kell a ccd. A különbség főleg nagyításnál jön ki.
Nekem van mindkettő. Tudom, mi a különbség köztük. :)

[ Szerkesztve ]

(#992) csabyka666 válasza SkyLine3000 (#991) üzenetére


csabyka666
addikt

Azért is csodálkoztam, miért volt ez újonnan 60k. Nyilván akinek alkalomszerűen kell, nem ilyet fog venni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#993) turorudi


turorudi
aktív tag

Úgy tűnik, a V37/370 eltűnt a piacról (nekem V370 van), talán lesz helyette más. De a V19 még elérhető, az is jó és 30e körül van.

(#994) pinnacle válasza turorudi (#993) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gondolom a CCD-s lenne a legjobb, de az olcsóbbak közül eltűnt a V370-el.
Canon Lide 300, 400, Epson V19 közül melyik lehet a legjobb?

(#995) cyborg84 válasza SkyLine3000 (#985) üzenetére


cyborg84
csendes tag

A színhelyreállítást és az élesítést az epson scan utility-ben kapcsolod be?

@pinnacle Én hardverapro-n vettem egy v370-t, de jofogason is láttam vmelyik régebbi epson modellt.

(#996) SkyLine3000 válasza cyborg84 (#995) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az Epson scan programban. amivel szkennelek.

(#997) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Van egy HP G4010-esem, működik szépen, viszont nem tudom, hiányzik-e belőle egy takaró elem, vagy ez ilyen? Szkennelem vele, de az eredményen látszik a dia szkennelő. Ide járna egy fehér lap, vagy hogyan van ez?

Köszi a válaszokat előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#998) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Végre sikerült vennem egy Epson V19 szkennert. Prohardveres kolléga szólt, hogy a Mammut MM-ben kapható. Utólag is köszi! :) Van még egy ha kell valakinek.
Nekem van egy régi szkennelt fotóm, már nem tudom, hogy kitől kaptam. Az eredeti is megvan. Egy csoportképen ahol a felső sorban állók napsütéses részen vannak, itt tökéletesek a színek, az alsó kettőben lévők árnyékban vannak, ezért sokkal rosszabb fakó, gyenge színek vannak. A régi szkennelt fotón valahogy egyformán jóra hozták mindenki képét, mély, kontrasztos színek vannak. Én ezt sehogy sem tudom elérni a V19-el. A felső sorban lévők mindig jobban néznek ki, hiába van bekapcsolva a Színhelyreállítás. Ez most a szkenenner hiányossága vagy ezt valami képszerkesztővel érték el? Mondjuk nem hiszem, hogy egyesével szerkesztették volna a résztvevőket.
Valamin érdemes lenne változtatni?

[ Szerkesztve ]

(#999) pinnacle válasza csabyka666 (#997) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Előnézet után ki kell jelölni az a területet, amit be akarsz olvasni.

(#1000) turorudi válasza pinnacle (#998) üzenetére


turorudi
aktív tag

A Konfiguráció/Színbeállítást érdemes "nincs színkorrekció"-ra állítani, ha nincsen a scannerhez való ICM profil (a V370-hez nem lehet ebben az Epson Scan sw-ben betölteni, hiába csináltam hozzá színpalettával és megfelelő szoftverrel profilt hozzá, és az Epson support sem tudott segíteni). Az olyan, mint fotózásnál a RAW, és azt tudod editálni.
Az sem árt, ha a monitor kalibrálva van, hogy a megfelelő színeket lássad.
Plusz a Színhelyreállítást kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.