Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) La Magra


La Magra
tag

HP Scanjet 5000-es lapbehúzós scannerrel van valakinek bármiféle tapasztalata?
Pozitívumok és negatívumok egyaránt érdekelnének, csakúgy, mint az ár-érték arány stb.

(#602) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetek, tapasztalatotok érdekelne.
Epson V37 vagy Canon Lide 210?

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#603) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Semmi tapasztalatom. Otthonra vennék scannert. Jellemzően irataimat, hivatalos dokumentumokat szeretnék digitalizálni. Szeretnék segítséget kapni, mire figyeljek, milyen szempontok szerint válasszak. Azt hiszem, mivel otthonra szeretném, vagyis nem fontos a hordozhatóság a kör már szűkült.
Nem fontos/biztos, de talán könyveket is digitalizálnék. A legnagyobb méretű könyvem 310x250mm lapméretű. Ez esetben már kompromisszumot kell kötnöm?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#604) Deck


Deck
titán

Sziasztok! Segítséget kérnék. Szeretnék egy kézi szkennert venni könyvek, újságok, szkennelésére lenne. Amo fontos, hogy 20k körül legyen maximum és, hogy usbről is működhethető legyen ne csak elemmel. Mit ajánlotok?

PS5

(#605) #63463168


#63463168
törölt tag

Még mindig filmszennert keresek. Használt is jó lenne, 100 EFt alatt.
Márciustól rendelhető idehaza a Reflecta Proscan 10T dia szkenner. (A Proscan 7200 gyártásával leálltak, ez annak az utódja.)
A várható fogyasztói ára: 154 200,- Ft +Áfa lesz. Ehhez -egyebek mellett - a PS Elements 12 szoftvert mellékelik majd és alapból Win8 kompatibilis. Az ára elriaszt, de bizonyára jó kis cucc lesz.
Filmtype:
Negative and Positive as strip (35mm) or slide (5x5cm),
 Optical Resolution: 10.000 x 5000 dpi
 Scanning Time: 7 min. at 10.000 dpi and color depth of 24 Bit (incl. Magic Touch)
 Color Depth: 48 Bit
 Dynamic Range: 3,9 Dmax
 Image Sensor: Linea Color CCD
 Lamp: white LEDs and Infrared LEDs
 Scan Area max.: 24,3 x 36,5 mm Interface: USB 2.0
 MAGIC TOUCH Technology

[ Szerkesztve ]

(#606) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!
Hálózatra köthető, legolcsóbb megoldás érdekelne sima síkágyas kategóriában rajzok, dokumentumok szkenneléséhez.Tud valaki ajánlani emberi áron kaphatót? ...mert kissé szédítőek a hálózati szkenner árak.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#607) epzon válasza Rayyy (#606) üzenetére


epzon
őstag

azok leginkább 2 százezres kategória

egy lapápáthúzós megoldás olcsóbb tud lenni pl EPSON DS-510N

(#608) Rayyy válasza epzon (#607) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szerk.:
Igazából két szempont van: hálózatra köthető legyen és olcsó.

Az a baj, hogy nem egyértelműek a weboldalak... Ha rákeresek DS 5500-ra, akkor árukeresőn van 60 ezerért és 174 ezerért is. Viszont, ha DS5500N-re keresek, akkor az kapásból 300 000... az az N-betű a végén ilyen drága lenne?
Amit te írtál, az 510N, az is kétszázezer körül van a keresések alapján, de gondolom te azért írtad, mert olcsóbbnak kéne lennie.
Egy olyan weboldal kéne, ahol hiteles árak vannak felsorolva.
Amúgy találtam egy ilyet: Brother ADS-1100W, ez lehet, hogy jó és 80 000 HUF.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#609) Zsadi


Zsadi
őstag

Brother scannerek mennyire megbízhatóak?
(napi kb. 20-30 ff oldal lenne szkennelve)

(#610) oserenella


oserenella
csendes tag

Hi!
Szkennert keresek, ami viszonylag jó minőségben tud negatívokat bevinni.
Nem kell specifikusan dia skenner, jó a síkágyas is, amihez van negatív/dia feltét.
Egy ilyennel befürödtünk nagyon:
http://ipon.hu/webshop/product/technaxx_digiscan_ds_01/356086
Ilyet senki ne vegyen, aki gy picit is ad a minőségre!!!
Köszi!

(#611) epzon válasza oserenella (#610) üzenetére


epzon
őstag

epson v370 - V550 - V700

ahogy emelkedi az ár úgy emelkedik a minőség is

(#612) Wargfold


Wargfold
csendes tag

Hello! Szeretnék scannert vásárolni, régi képek (1900-1960) gépre viteléhez, retusálás, felújítás céljából. Most max 30e-t tudok rászánni.
A következőket jöhetnek számításba:
1: HP Scanjet 300
2: Canon CanoScan LiDE 210
3: Epson Perfection V37

Szerintetek melyik a legjobb ár/érték arányú gép? A különböző értékelések alapján eddig nem tudtam dönteni.

(#613) epzon válasza Wargfold (#612) üzenetére


epzon
őstag

a lide 210 semmifeléképpen az egy egyszerű olcsó szkenner

az epsonnak van a legnagyon optikai denzitása ami sokkal fontosabb mint a felbontás

(#614) Wargfold válasza epzon (#613) üzenetére


Wargfold
csendes tag

Köszi a gyors választ, akkor az epson lesz megvéve.

(#615) Zsadi


Zsadi
őstag

Üzletben használnánk. Napi 30-50 szállítólevél, számla scannelése az igény.
Lehetőleg 2 oldalas legyen, hálózatba köthető. Wifi előny.
Melyik típus lenne, ami ár/érték arányban megfelelő lehet?

Előre is köszi!

(#616) epzon válasza Zsadi (#615) üzenetére


epzon
őstag

szia,

akkor lapáthúzós szkennert válassz

EPSON DS-510N - ez hálózatos
EPSON DS-560 - ez wifis,

tudásra ugyanaz a kettő

(#617) Zsadi válasza epzon (#616) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm! Megnézem. :R

(#618) zoli_1989 válasza Zsadi (#615) üzenetére


zoli_1989
tag

Szia! :)
Az én véleményem az hogy a Canon LIDE típusú termékei erre a célra kiválóan megfelelnek!
A síkágyas szkennerek előnye a behúzóssal szemben az hogy nem sérülnek meg a dokumentumok nem ragad be a behúzó henger mellé. Mindemellett 8-10 másodperc alatt beolvassa a képet és az ára sem túl magas. Nézd meg itt ezekre gondolok! ;)[link]

(#619) Zsadi válasza zoli_1989 (#618) üzenetére


Zsadi
őstag

Szia!

Köszönöm az ötleteket! :R

(#620) epzon válasza zoli_1989 (#618) üzenetére


epzon
őstag

uramistem... tudod te hogy mihez szólsz hozzá? vagy mindegy, csak ami eladni valód van azt ráhúzod bármire?

(#621) zoli_1989 válasza epzon (#620) üzenetére


zoli_1989
tag

Helló!
Én használtam ezt a terméket azért ajánlom!!!
Ha jól tudom, akkor mindenkinek saját véleménye van, és a fórum pont erre való hogy mindenki elmondhassa a saját véleményét tapasztalatait.

(#622) epzon válasza zoli_1989 (#621) üzenetére


epzon
őstag

igen, csak ne hülyeséget ajánlj.

napi 30-50 számla szkennelésre egy ilyen lide készülék teljesen alkalmatlan, mert a fél napját el fogja venni annak aki ezt fogja csinálni

ezek a lidék otthonra ritka használatra jók, de nem egy napi irodai használatra

(#623) zoli_1989 válasza epzon (#622) üzenetére


zoli_1989
tag

Ne haragudj, de én pl orvosi rendelőben használtam és ott nagyon jól szolgált amikor leleteket kellett beolvasni.
Az a baj hogy a behúzós az nem tud mit csinálni az összetűzött számlákkal, és ha szét szeded akkor meg az a baja, hogy a tűzés mentén gyűrött a papír és lehet hogy beragad a gépbe! Míg a síkágyasban csak összehajtod és úgy teszed oda akkor szépen beolvassa. Amennyi idővel rövidebb a behúzós, annyival többet vesz el ha beragad a papír és szét kell szedni a gépet hogy kivedd a papírt. ( és akkor még nem is beszéltünk arról, ha megsérül a papír és nem lehet beszkennelni vagy hivatalos módon felhasználni. )
Szerintem ezt részletesen kifejtettem!

(#624) epzon válasza zoli_1989 (#623) üzenetére


epzon
őstag

Kevered a dolgokat. A sikágyas szkenner lapbehúzóval nem egyenlő a lapáthúzós szkennerekkel.
A lapáthúzós szkenner a legalkalmasabb a különböző méretű, minőségű dokumentumok tömeges szkennelésére, úgy hogy már a feldolgozást is félig elvégzi a szkenner.

Ha össze van tűzve a doksi akkor lehet kapni 500 ft-ért kapocskiszedőt, ami 5 mp alatt megoldja a gondot, míg ha lapozgatni kell az összekapcsolt lapokat az sokkal több időbe fog kerülni.

1-1 oldal időnkénti szkennelésére jó a lide de továbbra sem egyenértékű egy komolyabb szkennerrel

(#625) geckowize


geckowize
őstag

Hello!

A cégnek kellene néznem max 300.000 Ft-ért hálózati lapadagolós scannert. Sajnos fogalmam sincs, mit kell nézni scannereknél, ezért a kérdésem, hogy ti mit ajánlotok ennyiért?

(#626) epzon válasza geckowize (#625) üzenetére


epzon
őstag

a kérdés hogy mire akarjátok használni

méret? A6-A5-A4-A3?
Napi hány oldal?
különálló lapok vagy összefűzőttek?
feldolgozás hogyan történik?
egyéb igények?

(#627) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Miert van az, hogy a HP LaserJet multif. nyomtatomnal 2x kell beolvastatni (scannelni) mindent, azaz eloszor beolvassa elonezetinek es utana amikor elfogadom megegyszer beolvassa (szerintem foloslegesen)?
Valami tipp esetleg beallitas?

(#628) elistvan


elistvan
senior tag

Vettem aprón egy Lide30-as scannert. Eléggé borzasztó hangja van. Másnak is hangos beolvasás közben?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#629) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! HP ScanJet 300 vagy Canon Lide 210? Melyiket vegyem? Árban nincs különbség.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#630) feketegergo


feketegergo
tag

Epson v370 scannerrel van valamelyikőtöknek tapasztalata?

Jók a színei?
Nem romlik el bnagyon hamar?
Esetleg 64 bites Debian Linux alól sikerült már használni valakinek?

(#631) maestro87


maestro87
őstag

Hali mindenkinek!
Epson Perfection V500 Photo és a V550 Photo között mi a különbség?
Mennyire jó a V500?

[ Szerkesztve ]

(#632) epzon válasza maestro87 (#631) üzenetére


epzon
őstag

az 550 egy frissített model az 500-ast már nem is tudod megvenni.

(#633) lorcsi


lorcsi
veterán

ide is beteszem, hátha van valakinek tapasztalata ..

van egy hp 7650-es scannerem, ami eddig gond nélkül ment az xp alatt..de most hogy váltottam win7-re nem találok hozzá semmiféle drivert :(
a gyári lemezek is hibát dobnak...WTF?!?!

azóta anyniban változott, hogy megvan a driver..és sikerült egy részben működő hp szolgáltató központot is telepítenem, de amikor behúzza a lapot állandóan összeomlik a feldolgozás
érdekes, hogy ezt nem a hp oldaláról sikerült megszereznem...mert ott is van valami,d e azzal nem megy :(

szóval help kellene..ezügyben..

valamint a hp magyarország menynire segítőkész iylen jellegű ügyben ?

(#634) maestro87 válasza epzon (#632) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor semmi? Csak újítottak, mert egy 7 éves modellért nem adna ki annyi pénzt az ember?

(#635) epzon válasza maestro87 (#634) üzenetére


epzon
őstag

valami finomhangolás biztos történt

gyorsan átfutottam a paramétereket és úgy látom hogy abban van fejlődés hogy a a normál LED megvilágítás mellett van White LED illetve IR LED is. A White LED a jobb színhűség miatt az IR LED meg a negatív szkennelés miatt jó.

(#636) sirtomi


sirtomi
tag

Sziasztok!

Otthoni használatra, nem túl gyakran pár színes oldal scannelésére mit ajánlanátok?

Amiket én néztem:
- HP Scanjet 300
- Canon LIDE 210
- Epson Perfection V37

Korábbi hozzászólások alapján talán a HP-t választanám, olcsóbb kicsit mint az Epson, de érdekelne pár vélemény.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#637) epzon válasza sirtomi (#636) üzenetére


epzon
őstag

pont azt ne

ha csak egy tök egyszerű szkenner kell akkor a canon, ha minőségi szkennelést is szeretnél akkor az epson

(#638) sirtomi válasza epzon (#637) üzenetére


sirtomi
tag

Akkor kettőre szűkült a lista. Köszi!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#639) sirtomi


sirtomi
tag

Amúgy ennek az új scanner-nek egy Mustek 1200CP-t kellene leváltania.
Csak a számok alapján a listán maradt Canon és Epson közül bármelyik sokkal jobb képességű készülék. Jól gondolom?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#640) epzon válasza sirtomi (#639) üzenetére


epzon
őstag

minőségi váltás lesz bármilyek hozzá képest

(#641) lorcsi válasza lorcsi (#633) üzenetére


lorcsi
veterán

az egyik win7-el telepített gépre gond nélkül felment..de a másikra semmi körülmények között :W

(#642) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!!

Scanner vásárlás előtt állok.
Mivel nem vagyok otthon a témában tanácsot szeretnék kérni.
A max amit áldoznék rá 40e. ft.
Ebben az árkategóriában mit ajánlotok?
Leginkább fényképek és negatívok scannelésére használnám.
Amit kinéztem:
Scanner Epson Perfection V370 Photo
Ha valakinek van tapasztalata vele szívesen venném ha megosztaná velem.

Előre is köszi

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#643) epzon válasza Jackie_Chan (#642) üzenetére


epzon
őstag

erre a célra jó választás a V370

amiben különbözik a többi hasonló terméktől az az optikai sűrűség mint paraméter (denzitás) ennek az értéke ennél a típusnál 3,2D még a többinél inkább a kettőhöz van közel

minél jobb a denzitás érték annál inkább tud különbséget tenni a fekete-szürke árnyalatok között, azaz szebb szkennelési eredményt jelent.

(#644) Jackie_Chan válasza epzon (#643) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi a segitséget akkor a V370 lesz . :)

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#645) katalin888


katalin888
aktív tag

Erre valami okosat? ?-)

(#646) paati


paati
csendes tag

Üdvözlet minden kedves fórumozónak!:)

Scanner vásárlás ügyében szeretnék szakértői segítséget kérni.
Irodai használatra lenne a gép; egy HP Officejet 4500-at váltana le 3-4 éves használat után.
Napi olyan 20-30 dokumentum beolvasása a feladat.
Követelmények: gyorsaság, megbízhatóság, ne rágja a papírt és rendelkezzen lapadagolóval:)
A készülék ne legyen all-in-one, multifunkciós, csupán a beolvasói tevékenységet lássa el legjobb tudása szerint.
Egy ASUS lap top, Windows 7 vezérlete alatt működne (további attribútumoknak szívesen utána nézek).

Örömmel és hálával fogom olvasni a szakértői és tapasztalattal bíró ajánlásokat:)

Jól-létet és egészséget Mindenkinek,
Pásztor Attila

(#647) epzon válasza paati (#646) üzenetére


epzon
őstag

Üdv

csak különálló lapok szkennelése a feladat vagy vannak összefűzött doksik is (köny prospektus stb)?

(#648) paati válasza epzon (#647) üzenetére


paati
csendes tag

Szia Epzon,

Köszönöm a megkeresést.
Különálló lapok - maximum 10-15 db lap egy folyamatban - szkennelése a cél, semmi extra. Valami nagyon egyszerű szerkezetre lenne szükségünk. A gyorsaság lenne a legfontosabb tulajdonsága, mivel sima dokumentumokat kell csak kezelnie. Délelőtt neten csak képolvasókat találtam adagoló nélkül alacsonyabb árért, a dokumentum olvasásra specializált irodai gépek pedig túl erősek voltak és nagyon drágák:)
Olyan 20-30.000 Ft körüli árat tudnék elképzelni egy ilyen gépezetre.

Jól-létet

(#649) epzon válasza paati (#648) üzenetére


epzon
őstag

ennyiért felejtsd el

20-30000 Ft-ért a legalapabb síkágyas szkennert lehet megvenni, canon lide 110, epson v37

a dokumentumszkennerek 100 000 Ft-nál kezdődnek
pl epson gt-1500 vagy epson DS-510

(#650) paati válasza epzon (#649) üzenetére


paati
csendes tag

HP Officejet 4500 G510G ezt a jelenlegi gépet olyan 15.000-ért vettük 3 éve
a síkágyasokon nincs lapadagoló, a fentebb írt dokumentum szkennereket nem tudnánk kihasználni és meglehetősen drágák
tényleg semmi átmenet nincsen? nem éri meg ezeknek a cégeknek olcsóbb, kis teljesítményű gépeket gyártani?
bár ezekre a teoretikus kérdésekre talán tudom is a választ:)

Köszönöm az értékes segítséget,

Jól-létet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.