Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) canniball válasza epzon (#699) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, a remek minőség és a mobilitás sem kritikus tényező. Erre a "patron nélkül nem szkennel" dologra pedig majd rákérdezek ha úgy alakulna.
Köszönöm a választ!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#702) Szevaszam


Szevaszam
csendes tag

Sziasztok!

Scanner-t szeretnék vásárolni főleg fényképek, diák és negatívok beolvasására. Tudnátok segíteni hogy max. 35-40.000 Ft-ig mi lenne a lehető legjobb megoldás?
Eddig HP Scanjet G3110 és Epson Perfection V370 Photo-t néztem. Erről van valami véleményetek?
Előre is köszönöm! :)

(#703) Kiralybali


Kiralybali
tag

Sziasztok!

Van egy Cannon lapolvasó scnanner-em, ami hosszú (több mint 10 éves) szolgálat után úgy tűnik feladja a harcot.
Régebben a papír alapon előhívott fényképeimet scanneltem be vele, de mióta van digitális fényképezőm, ritkán használtam, esetleg máshonnan kapott képek bevitelére, vagy sima dokumentumok bevitelére, havonta 1-2 alkalommal.
Mindezeket csak azért írtam, hogy érzékeltessem milyen célra és milyen gyakorisággal kellene egy új.

Javaslatot szeretnék kérni márkára és típusra. Windows 64 bites gépek vannak otthon (meg egy öreg xp-s, a meghalt scanner már csak ezzel volt használható). Gondolom a most kaphatók win 7-es és win 8-as kompatibilitása alap.

Én naivan azt hittem egy célnak megfelelő Cannon mondjuk kb. 10K körül van. Ránézve a PCX, EMAG, Edigital, stb. oldalakra azt látom, hogy az ottani kínálat 20K körül kezdődik. Rossz helyen keresek, vagy tényleg ennyi a beugró szint?

Ha ennyi, akkor a leggyakrabban látott típusok közül, melyiket és miért lenne érdemes választani?
- Canon CanoScan LiDE 120
- Canon LIDE120
- HP ScanJet 200 L2734A

Előre is kösz a válaszokat/segítséget.

Balage

(#704) Kiralybali


Kiralybali
tag

Van esetleg érdemes lenne inkább egy nyomtató-scanner multifunkciós csodát venni?

A felsorolt sima scannerekhez képest pl egy
Canon PIXMA MG3550 wifi-s multifunkciós nyomtató lehet alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Balage

(#705) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan filmscanner, amivel a lenti képen látható különféle negatívokat digitalizálni lehet?

[ Szerkesztve ]

(#706) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Megéri ez a scanner az árát?

(#707) Tomasek


Tomasek
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértőket kérdezném, két scanner között vacilálok. Otthoni használatra kéne, családi képek ill. iratok bescannelésére. Tehát a két versenyző Epson Perfection V370 Photo és Canon CanoScan LiDE 220. Vagy ebben az árkategóriában esetleg tudtok mást ajánlani?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#708) turorudi válasza Tomasek (#707) üzenetére


turorudi
aktív tag

Egyértelműen V370. A Canonnak CIS érzékelője van, az Epsonnak CCD és tud diát/negatívot is scannelni. A Canon optikai sűrűsége 2 körüli (de megadni sem merik), az Epsoné 3,2 (ez a bizonyos Dmax érték), aminél csak a jóval drágább készülékeknek van magasabb Dmax értéke.

(#709) Tomasek válasza turorudi (#708) üzenetére


Tomasek
csendes tag

Köszönöm a választ! Már V370 boldog tulajdonosának mondhatom magam! :))

(#710) turorudi válasza Tomasek (#709) üzenetére


turorudi
aktív tag

Gratulálok! Én is most vettem, miután a V600-t volt alkalmam próbálgatni, csak ugye az jóval drágább, viszont tényleg csak felső kategóriás készülékektől elvárható funkciókban tud többet (pl. infrás zajszűrés), képminőségben a V370 szinte ugyanazt tudja. Előtte Canonokat, HP-ket és egy Musteket is használtam ebben a kategóriában. A fotófeldolgozáshoz viszont ennyiért egyértelműen ez a legjobb (iratokhoz sztem tök mindegy, mit használunk), nagyon jó a nagy mélységélesség, a dia -és filmfeltét és a relatív jó scannelési sebesség. A szoftver lehetne kicsit jobb, nem mindig érzékeli pontosan a képhatárokat ha több képet scannelek. Ez állítható ugyan valamennyire, de akkor meg nagyot vág és nem egyenesít hibátlanul, ezt a Canon szoftverei jobban csinálják. Az még érthetetlen számomra, hogy 1200dpi felett vannak megkötések a scannelendő képek méretében: egyelőre nem tudom, melyik felbontásnál melyik a max. képmért, de a dia méretet viszi 9600dpi-ben (4800-nál nagyobb felbontásban egyébként nincs értelme scannelni, mert ennyi az optikai felbontása).
Ha vannak tapasztalataid, írhatnál te is róla.
Ja, és ami még fontos régi fotóknál, és talán más hasonló készülék nem tudja: jó nehéz a teteje, ezért és a mélységélesség miatt nem kell súlyt helyezni rá a meghajlott képeknél.

[ Szerkesztve ]

(#711) Kiralybali válasza Kiralybali (#703) üzenetére


Kiralybali
tag

Esetleg dobna valaki egy választ?

Balage

(#712) turorudi válasza Kiralybali (#711) üzenetére


turorudi
aktív tag

HP-t sztem ne vegyél. Ha csak néha kell egy-egy doksit behúzni, esetleg fotót, akkor nagyon jók a Canon-ok. Ilyen kis kihasználtságnál elegendő multifunkciós gépet venni, jóval olcsóbbak és csak abban különböznek, hogy kisebb a felbontásuk. Én EZT javasolnám, 5-6 éve én is multifunkcit vettem és még mindig remekül működik (a nyomtató részét azóta sem használtam).
Csakhát szükség lett régi fotók scannelésére és arra vettem egy Epson 370-t.

[ Szerkesztve ]

(#713) Turtlelboy


Turtlelboy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy canon lide 60 szkennerem. Könyvet kéne szkennelnem, de nem tudom, hogyan csináljam úgy, hogy ne sérüljön a könyv a széthajtástól. Ha nem nyomom rá, akkor a két oldal belső fele nem fog látszani (mert távol lesz a szkenner üveglapjától). Ha rányomom, akkor látszani fog, de a könyv gerince meg fog törni, illetve nem egyenes lesz, hanem homorú a könyv szkennelésének végére. A szkenner pereme pedig nem elég keskeny ahhoz, hogy ha oldalanként szkennelem, akkor ne takarja ki a szöveg egy részét.
Valami ötlet, hogy kéne ezt csinálni?

Turtleboy

(#714) turorudi válasza Turtlelboy (#713) üzenetére


turorudi
aktív tag

Sajnos ez van. Vagy szétszeded a könyvet, vagy rányomod. A rányomás b. változata, ha a könyv egyik felét lelógatod a scannerről, de nem minden könyvnek van annyi margója, hogy ez beleférjen.
Vagy van EZ a megoldás, amikor fotózol. Kell hozzá egy üveg építmény, ahol a házikó tetejére boríthatod rá a könyvet és fényképezed a lapokat egy homogén megvilágítás mellett.

(#715) Turtlelboy válasza turorudi (#714) üzenetére


Turtlelboy
csendes tag

Abban reménykedtem, hogy van valami egyszerű "csodamódszer". Akkor rányomás lesz ebből... :)
Köszönöm.

Turtleboy

(#716) anonym147


anonym147
csendes tag

Sziasztok,

olyan szkennert keresek, amivel laptop alaplapokat tudnank beolvasni a legjobb minosegben.
Sokat kellene beolvasni, lehet magasabb arkategorias is. Ceges kornyezetben lenne hasznalatban.
A3-as meretu szukseges, mert sok alaplap csak abba fer bele

HP Scanjet 3800: jelenleg ez a tipus adta a legjobb kepet, de sajnos csak A4-es

probaltunk meg kettot a cegben, amik tudnak az A3-at:
HP Scanjet Enterprise Flow N9120
HP Color LaserJet CM6040 MFP

sajnos mindketto A3-asnal eletlen a kep, a szinek is helytelenek voltak.

ki mit, miert ajanlana?

koszi,
Gabor

(#717) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Nemrég váltottam linux mintre windowsról.
A szkennerem viszont nem szerepel a linux által támogatottak közt, így eladó / cserélhető. Xerox 4800 hibátlan!
A lényeg viszont, hogy milyet vegyek helyette? Mit ajánlotok? USB-s!!!
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#718) turorudi válasza anonym147 (#716) üzenetére


turorudi
aktív tag

Sztem EZ.
Az Epsonoknak nagyon jó a mélységélessége, tehát azok a részek is jól látszanak, amik nem érintkeznek a lappal.

(#719) Because


Because
őstag

sziasztok!

van tapasztalatotok kézi szkennerekről? melyiket tudnátok ajánlani? csak saját használat, bizonyítványok, jegyzetek digitalizálása lenne a cél.

(#720) turorudi válasza Because (#719) üzenetére


turorudi
aktív tag

Szia, semelyiket. Könnyen bemozdul és legalább ugyanannyiba kerül, mint a lap scanner és drágább, mint a multifunkci.

(#721) Because válasza turorudi (#720) üzenetére


Because
őstag

csak azt nem tudom hordozni... és sok helyet foglal

(#722) turorudi válasza Because (#721) üzenetére


turorudi
aktív tag

Esetleg telóval lefotózni? Csak azért mondom, mert elég sokat szívtam kézi scannerrel.

(#723) Because válasza turorudi (#722) üzenetére


Because
őstag

köszi is a tapasztalatot! pl. bizonyítványt és fényképet nem akarok fotózgatni (nincs is olyan telóm ami értelmes képet készít :) )

[ Szerkesztve ]

(#724) optikus válasza Because (#719) üzenetére


optikus
senior tag

keziszkenner? 20 eve is kinlodas volt, node akkor nem nagyon jutottunk mashoz, csoda hogy ilyen meg letezik. amugy en is azt mondom, legegyszerubb lefenykepezni. ha a telo nem jo akkor valami rendesebb (esetleg cserelheto obis) kompakt.

Buy books not gear.

(#725) Because


Because
őstag

akkor úgy tűnik el kell vetnem ezt az ötletet...

ehhez hasonló eszköz jó lehet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#726) turorudi válasza Because (#725) üzenetére


turorudi
aktív tag

Mondjuk ez biztos nem csúszik el, de azt nem tudom, hogy egy több lapos bizonyítvány hogy megy át rajta. Csak elég drága.

(#727) epzon válasza turorudi (#726) üzenetére


epzon
őstag

epson ds-30 - mobil szkenner, de a bizonyítvány az nem ennek való. ez rendes keményfedeles bizonyítvány vagy oklevél?

(#728) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
A4-es dokumentumok szkenneléséhez keresek szkennert. Színes PDF fájlokba szeretném menteni. Olyat keresek, aminek egyszerű a kezelőfelülete, olcsó és megbízható. Na meg a gyártói szervizháttér is jó. Tudom, talán ez így együtt az olcsót már kizárja, de valami javaslatotok biztos van, merre induljak el...

(#729) nOvOp válasza nOvOp (#728) üzenetére


nOvOp
senior tag

(#730) epzon válasza nOvOp (#729) üzenetére


epzon
őstag

Szia

Ezt tudom még ajánlani: EPSON V19

(#731) turorudi válasza nOvOp (#729) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ha csak dokumentumok scannelése a cél, akkor ezeknél sokkal jobb választás egy multifunkciós gép. Jó 10e Ft-tal olcsóbb és lényegében ugyanazt tudja a scannelő része, csak kicsit kisebb a felbontása, de még az is bőven elegendő (egyébként megfelel fotókhoz is, ha nem professzionális feldolgozást akarsz). Multifunkciósból a Canont tudnám ajánlani, mert ugyanaz a kezelő felülete, mint a scannernek, és gyorsabban, illetve hatékonyabban lehet PDF-t készíteni vele, mint az Epson szoftverével. Valamint a Canon multifunkci scannel akkor is, ha nincs benne tinta (van olyan készülék, aminél ez nem megy).
Ajánlanám mondjuk EZT.

[ Szerkesztve ]

(#732) nOvOp válasza turorudi (#731) üzenetére


nOvOp
senior tag

köszi mindkettőtöknek a választ

(#733) #63463168


#63463168
törölt tag

Sziasztok! kb. 2000 kocka 35 mm-es dia és negativ filmemet szeretném arhiválni.
Milyen filmscannert javasolnátok? Kinéztem a Plustek OpticFilm 8200i SE típust. Valaki megosztaná a tapasztalatait akinek esetleg van ilyenje? Esetleg mintaképet küldene?? Jó a választásom? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#734) sysrq válasza nOvOp (#729) üzenetére


sysrq
őstag

Szia! Nekem is Canon van itthon, de ami fontosabb a munkahelyen hatan használunk egyet és nem vigyáz rá senki még is bírja, egy baja van nagyon lassú. Amíg él rá a garancia addig jó az itthoni szerviz hozzáállása, ha lejárt akkor szevasz, vegyél újat, A driver ellátottság is siralmas, nem csodálkoznék ha a win10-hez újat kellene venni.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#735) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A4-es doksik és 13x9cm fényképek szkenneléséhez melyik a legolcsóbb ajánlható szkenner?
Még azt sem tudom, hogy miylen árkategóriában szeretnék venni, csak azt tudom, hogy gagyit sem akarok, de a kelleténél többet költeni sem szeretnék, mert elég keveset használnám, de néha nagyon hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#736) kurta9999


kurta9999
tag

Üdv.

Scannert keresek fényképekre, színes dokumentumokra, ár kb 30 ezer körül. Annyi a megkötésem, hogy a színek lehetőleg a legjobban hasonlítsanak arra ami a scannelt képen van, és és legalább 2400dpi-be tudjon scannelni. Nyomtatóm Epson L800 van mellé, ha számítana valamit.

Köszönöm.

(#737) turorudi válasza kurta9999 (#736) üzenetére


turorudi
aktív tag

(#738) old_artist


old_artist
addikt

Üdv Mindenkinek!

Szkennert vásárolnék, amihez a tanácsotokat kérném ebben a topikban, elsősorban hozzáértőktől.
Milyen és melyik szkennert vásároljam, kimondottan nyomdai munkálatokra.
Tudom, hogy max. 90-100ezer alatt nem kaphatok olyan minőséget, ami megfelelne, de most csak ennyi anyagi keret van rá!

Ezeket a scannereket néztem ki 100e alatti árkategóriába:
- HP Scanjet G4050 fotószkenner (L1957A)
- Epson Perfection V600 Photo
- Canon CanoScan 9000F Mark II

Fő szempont, hogy egyben diafeltét is társuljon hozzá! :K

Köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#739) turorudi válasza old_artist (#738) üzenetére


turorudi
aktív tag

Egyértelműen az Epson. Az Epson már ebben a kategóriában is megjelöli a Dmax értéket, ami ennél a készüléknél már igen jó, 3,4. A többi gyártó nem meri megjelölni, mert 3 alatt vannak. Továbbá a Digital ICE egy különleges, nem szoftveres (!) helyreállító eljárás. Ezt is csak az Epsonok tudják ebben a kategóriában.
Egy barátom több filmleletet dolgozott már fel V600-zal, szép nyomatú könyvek is készültek belőlük. De ha egy picit spórolni akarsz, akkor nyugodtan megveheted a V550-t is, ugyanolyan paraméterei vannak. Ennél jelentősebb előrelépés a Dmax4-gyel rendelkező V850/800 lenne, de azok 250e Ft körül vannak.
Viszont ha 30-40e Ft körül költenél csak rá végül, a V370 is tökéletes: ott 3,4 helyett 3,2 a Dmax, ami nem jelentős különbség (viszont nincs benne Digital Ice)..

[ Szerkesztve ]

(#740) turorudi válasza turorudi (#739) üzenetére


turorudi
aktív tag

Az egyik említett könyvnek a netes verzióját ITT lehet megnézni. A borítón látszik, hogy milyen kis kontaktokból scannelt.

(#741) epzon válasza old_artist (#738) üzenetére


epzon
őstag

Egyetértek szerintem is egyértelműen az epson a legprofibb. A HP az felejtős, a Canonok nem rosszak de ahogy az előttem szóló mondta a Dmax értékben gyengébbek (ez az oprikai sűrűséget jelenti, hogy mennyire tudja az árnyalatokat helyesen megkülönböztetni egymástól, minél nagyobb az érték annál többet)

a felbontás az másodlagos kérdés, mert max optikai felbontáson azért nagyon meredek folyamatosan szkennelni (irgalmatlan fájlméretet hoz létre)

(#742) old_artist válasza epzon (#741) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Köszönöm Neked is turorudi, valahogy én is Dmax értékek miatt (bár nem sok gyártónál látom ezt az infót), az Epson felé kacsingattam.
Igen, nem is a felbontás, hanem a jobb árnyalati különbség elérése a főbb cél és a színhelyesség, bár ezek még relatív fogalmak ilyen ár/érték/tudás kategóriában.
Egy Umax Powerlook III szkennert váltana le, amivel meg voltam elégedve, de eljárt felette már az idő, viszont tartaléknak még meghagyom, bár egy plusz gépet tartok fent a SCSI, a jól működő XP és beállítások/programok miatt is.

Köszönöm a segítségeteket!

(#743) turorudi válasza old_artist (#742) üzenetére


turorudi
aktív tag

Látom az aláírásodban, hogy monitort kalibrálsz. Az fontos lesz itt. Nálam a V370-eshez kalibráltam a monitort, és azt a profilt használom a scannerhez is. Sajnos a kalibrátorom elfáradt, nem teljesen jó, de ha az ember jól megcsinálja, akkor azt fogod látni a monitoron, mint a bescannelt papírképen.

(#744) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, milyen a DC csatlakozója az Epson V30/V33/V300/V330 sorozat 13.5V-os adapterének? Fénykép/típus/méretek érdekelnének.

Én erre tippelek az aljzat alapján.

[ Szerkesztve ]

(#745) epzon válasza germinator66 (#744) üzenetére


epzon
őstag

Szia

A szervzit kérdezd R.A Trade Kft.

(#746) csdm


csdm
senior tag

Hali!

Sima, egyszerü, tartós szkennert keresek otthoni felhasznalasra. Mit ajanlotok?

Köszi!

(#747) epzon válasza csdm (#746) üzenetére


epzon
őstag

(#748) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Scannert akarok venni, mert régi több 1000 fényképeket akarom archiválni!
Olyan kellene, ami automatikusan adagolja a lapot, mert nincs kedvem manuálisan rárakosgatni az olvasólapra olyan sok van!

Találtam egy ilyet:

[HP Scanjet 7000N (L2709A) ]

Elég olcsónak tűnik 20k-ért és pár éve még 7-800e volt az árukereső szerint. Valószínűleg el van írva, nem hinném, hogy ennyir esik bárminek is az ára. Mit lehet róla tudni, érdemes megvennem?

600 dpi elég lesz?
Lapot mennyire gyűrheti vajon, mert a céges profi multigépen, ami X millió Ft 10 képenként begyűr egy fényképet és utána lehet szétszedni, annál még a manuálba rakosgatós módszer is gyorsabb!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#749) lao válasza spe88 (#748) üzenetére


lao
tag

hi !
Kifutott termék, 20K-ért az egy billentyűzet.A rendes ára kb ??? :).
[link]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#750) spe88 válasza lao (#749) üzenetére


spe88
senior tag

sejtettem! gyanús volt! :D

és amúgy valami ajánlatotok van egy olyan scannerre, ami automatikusan behúzza a lapokat (fényképeket) is, nem nagyon akad el és még olcsó is! 30max

nem nagyon láttam ilyet! :/

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.