Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Donn85


Donn85
csendes tag

Sziasztok!
Otthonra keresnék olyan nyomtatót amivel viszonylag jó képeket is tudnék nyomtatni és szkenner is egyben.
Hobbi fotós vagyok, saját részre nyomtatnék.
Esetleg használtat is ajánlotok?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#18202) PociAti válasza Donn85 (#18201) üzenetére


PociAti
senior tag

Használtat csak akkor, ha biztosan eredeti kellékkel használta előtte a tulajdonos.
Amúgy meg a Canon és az Epson tartályos nyomtatóit ajánlanám. (A patronosokat azokat nem ajánlom. Annyira drága üzemeltetni, hogy csóró magyarok sokszor elcsábulnak az olcsó, ezáltal pocsék megoldások irányába.)

(#18203) Donn85 válasza PociAti (#18202) üzenetére


Donn85
csendes tag

Köszi!
Ha nem gond vagy 1-2 példát tudnàl linkelni milyenre gondolsz?!
Teljesen vakon vagyok ezzel kapcsolatban.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#18204) Kiskopika válasza Donn85 (#18201) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Én ugyan erre a célra (fotók) hoztam haza ma ezt link
Első benyomás nagyon pozitív. Kalibralt monitorom van és minden féle állítás nélkül szinte majdnem ugyan az jött ki amit lattam glossy II papirra. A szkenner az fenykepre nem az igazi de doksiba ok
Gyári tintával 3800 képet ígér 10*15 méretben.

(#18205) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv a totyiklakóknak,
A legolcsóbb megoldást keresem, mivel macera folyton kimászkálni a céges irodába 40-40-perc utazási időkkel oda-vissza.
Jelenleg van 1 db A4-es 15 éves scannerem és döglődik.
Sokszor kell 1-1 oldal A4 színest nyomtatnom, ellenben kellene heti 1-2 alkalommal A3-ban is fekete fehér.
Valamint A3-as scannelés is fontos lenne, eddig is zavart hogy csak A4-et tudok scannelni.
Nem muszáj mindent 1 db készüléknek tudnia, ha van olcsóbb megoldás.
Az A3 fekete fehér nyomtatást el tudom hagyni, de azért jó lenne, így köszönettel veszem a javaslatokat.

1. Tintás vagy lézer?
Én sokáig azt hittem hogy lézeres kell nekem, de jelenleg nem tudom, nincs preferencia.

2. Fekete vagy színes?
Sajnos kell heti 5-10 oldalt színesben is nyomtatnom A4-est, nem tudom megúszni.
Sokszor ismerősök meghatalmazotti nyomtatványt küldenek rajta kék tollal aláírva emailben, a saját érdekükben és beleegyezésükkel.
Az idő többi részében az A4 fekete fehér a döntő, de jó lenne A3 fekete fehéret is nyomtatni, nem muszáj 1 készülékkel megoldani.
3. Mire használnád?
Főként dokumentumok A4-es fekete-fehér nyomtatása.
Heti 5-10 oldal színes A4 nyomtatás.
Valamint A3-as "helyszínrajz" szintű műszaki rajz nyomtatást szeretnék ha tudtok nem túl drága A3 fekete fehér nyomtatást.
Ezek a helyszínrajzok nem nanométer pontosak, nem az kell hogy tűélesen tudjak nyomtatni, arra valók a plotterszalonok.

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Heti 20-40 oldal fekete A4-es nyomtatás.
Heti 5-10 oldalt kell színes A4-est nyomtatnom.
Heti 1-2 oldalt kéne A3 fekete-fehér nyomtatás.

Jelenleg a szomszédban az A4 színes nyomtatást oldalanként 200-ért csinálják, az A3 fekete fehéret 300-ért, a színes A3-at meg 600-ért. :D
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Elképzelhető hogy 1-2 hétig áll.

6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
Fontos a scannelés, jó lenne A3 színesben, de nem muszáj 1 készüléknek mindent tudnia.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Jó lenne azért br. 80k alatt megúszni. Ugye jelenleg igyekszem az irodai látogatásokkor letudni a nyomtatásokat, meg ha nagyon kell kifizetem heti 1 alkalommal azt a pár oldal 200 forintos nyomtatást a szomszédban.
Tehát az én esetemben nem feltétlenül éri meg akármilyen megoldás.

Használt piac is játszik.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Igen.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Utántöltögetni nem szeretnék, elég ha egyben cserélem, de ha sokat tudok vele spórolni lehet megtudom szokni.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18206) PROTRON


PROTRON
addikt

Továbbá bocsi hogy dupla posztolok, de ez máshova kellene.
Havernak építkezésre kellene olyan legolcsóbb multifunkciós készülék, amivel színesben 1-2 dolgot be tud scannelni, hogy utána wifi-n emailben továbbítani tudja az okosmobilon keresztül, meg persze másolatot tudjon színesben nyomtatni.
Annyi kell hogy legolcsóbbként heti 10-20 színes és 10-20 fekete A4 oldalt tudjon nyomtatni és kereken 9 hónapot kibírjon...ha többet bír, az csak ráadás, de nem 5 évre keres készüléket. :D

1. Tintás vagy lézer?
Heti 10-20 oldalhoz a legolcsóbb bekerülési költség 9 hónapra vetítve.

2. Fekete vagy színes?
Kell a színes másolás-scannelés.
3. Mire használnád?
A4 dokumentumok színes másolása, scannelése.
A4-doksik fekete-fehér nyomtatása.

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Heti 10-20 oldal A4 színes és még heti 10-20 oldal A4 fekete.

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Elképzelhető hogy 1-2 hétig áll.

6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
Szkennelés-másolás, valamint wifi.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Jó lenne azért br. 40-50k alatt megúszni.

Használt piac is játszik.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Igen, mert elképzelhető hogy lába-kél az építkezésen. :D
Nem hosszú távra kell és nem fontos a tűlesség és tűpontosság.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
A fenti heti max 30-40 oldalhoz viszonyítva legolcsóbb üzemeltetési költség kellene.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18207) PROTRON


PROTRON
addikt

Bocsánat a tripla posztért, csak látom mindenki annyit foglalkozott black friday-el hogy aztán elaludt a totyik. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18208) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ez nem milyen nyomtató kérdés, bocs!
Van egy tintatartályos nyomtatóm, aminek csak alkalmanként kell nagyobb mennyiséget nyomtatni. A szünetekben nem nyomtat. Beszáradás elkerülése érdekében 2-3 hetente szoktam egy nagyon színes tesztoldalt kinyomtatni, mert a tinta ára elenyésző ha karbantartás, de a papír?

Kérdésem: ha ezt a karbantartás miatti nyomtatást egy, már használt, korábban nyomtatásokakat tartalmazó papírra végzem, okozhatok problémát?
(papír sprórolás)
?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#18209) PociAti válasza VGYke (#18208) üzenetére


PociAti
senior tag

Látszólag bármilyen papír jó lenne. Viszont bizonyos esetben ez mégsem igaz. Mert a papírnak be kellene tudnia szívni a tintát, hogy véletlenül se kenjen össze valamit. Például ha lézernyomtatóval lett a papír másik felére nyomtatva, akkor a tiszta fele még teljesen tökéletes.

Nyomtatás helyett működhetne a kézzel indított fejtisztítás is, de azzal az ink absorber (maradék tinta elnyelő szivacs) menne tele. És a Brotheren kívül minden gyártó relatív kicsi szivacsot tett az egyszerű nyomtatóiba.

(#18210) PociAti válasza PROTRON (#18206) üzenetére


PociAti
senior tag

A kérdés szélsőséges. Szembe megy azzal a szemlélettel, ami helyes lenne: az emberek legalább 5 évre vegyenek nyomtatót és erre az élettartamra számolják ki a teljes költséget. Felelősségteljes válaszhoz pár órát rá kellene szánnom a szabadidőmből.

Végig kellene nézni a kritériumnak megfelelő nyomtatókat. Bár szerintem borzalmasan rossz ez a kérdéssor, ezért nem szoktam rájuk válaszolni.

9 hónap, az kb. 274 nap, az 39 hét.
390 - 780 oldalról van szó.

Akkor végig kellene nézni az összes frissen kapható nyomtatót, és megnézni hány oldalra elegendő tintát mellékeltek hozzá. Majd megnézni minden egyes kellék átlagos beszerzési árát, mind a kis kapacitású, mind a nagy kapacitású kellékek esetén.

Most értem el a 7. pontig, az bruttó 40-50k alatt megúszni.
De abban az ársávban szinte csak azok a hulladék nyomtatók vannak, melyek minden törvényi kiskaput kihasználnak arra, hogyan NE tüntessék fel a nyomtatóhoz mellékelt tinta kapacitását, a nyomtatható oldalak számát, és csak valamelyik PDF legalján, kis betűvel szerepelnek a számok. Nincs olyan weboldal, mely egyben tartalmazná ezeket az adatokat.

Ha csak 9 hónapról van szó, talán még valamelyik nyomtató tudná is ezt, de elsősorban azon múlna, mennyiért van hozzá kellék. Nincs értelme ezzel a feladattal foglalkozni, azokkal a szarokról van szó, amelyik nyomtatóknak nem lenne szabadna létezniük. Reméljük minél előbb kiírtja őket a piacról valami átgondolt szabályozás.

(#18211) PROTRON válasza PociAti (#18210) üzenetére


PROTRON
addikt

Rendben, köszönöm szépen a válaszod erre a második témámra.
Igazából tényleg kár ha ellopják az építkezésről, de ha nem lopják és sikerülne megóvni a pórtól, akkor menne tovább következő építkezésre. Mert persze az is kérdéses ilyenkor hogy sikerül-e mindig zárva tartani az adott helyiséget.
Sajna az iroda messze van az adott helyszíntől, ezért kellene valami a helyszínen.
De oké, ha felelősen ezek a tapasztalatok ebben az árkategóriában, elfogadom.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18212) PROTRON válasza PROTRON (#18205) üzenetére


PROTRON
addikt

Ehhez a beidézett hszemhez, tehát hogy állandó:
"-heti szinten 20-60 oldalnyi A4 fekete, 10-15 oldal A4 színes nyomtatás, A4 színes scannelés;
-valamint ha lehetséges A3 fekete fehér nyomtatás, színes scannelés"
feladatokra ez a nyomtató mennyire vállalható megoldás? [link] - azt írja hogy a csomagban lévő fekete-fehér patronban 1000 oldal, míg a színesekben 650 oldal van, tehát ezek 80%-ával biztos tudok számolni, utána viszont kb 20 ft-ra jön ki a patron költség oldalanként, ha jól számoltam, de lehet tévedek.

Ebben a bekerülési árkategóriában van megoldás? Nem muszáj 1 gépnek mindent tudnia.
Használt piacon van ráció?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18213) PociAti válasza PROTRON (#18211) üzenetére


PociAti
senior tag

Még egy lehetőség eszembe jutott.
A tintás nyomtatók nagyon nem kedvelik a mozgatást, szállítást. Azt könnyű elképzelni, hogy valahonnan, valahogyan a tinta kifolyik, de nem csak erről van szó, hanem a rendszer is fellevegősödhet. Emiatt egy két fúvóka kihagy, jöhet a tisztítás, a festék pazarlás.

A színes lézernyomtatókat azért nem szoktuk ajánlani, mert nagyon drágák (a lényeget nézve 4 nyomtató van egy házban), aztán a festék is iszonyat drága hozzá. A 60 Ft-os lapköltség teljesen átlagos.

Viszont ha nagyon keveset kell használni, vagy csak nagyon ritkán (és a beszáradás jelentené a legnagyobb problémát), akkor ritkán az is megoldás lehet. Vagy ha szállítani kell. Szóval ránéztem.

Az árukeresőn ár szerint sorba állítottam a lézernyomtatókat.
A legolcsóbb nyomtató a Canon i-SENSYS LBP631Cw, 73.000 Ft környékén többen is árulják.
Elég nehéz kitúrni a mellékelt kellék adatait, de szerencsére nem kellett PDF-et letölteni hozzá:
https://www.canon-europe.com/business/products/office-printers/single-function/colour/i-sensys-lbp630-series/specifications/lbp631cw.html, a lap alján a kisbetűs részben megemlítik: Printer ships with Black: 910 pages, C/M/Y: 680 pages starter cartridges.

73.000 / 680 színes oldal = kb. 110 Ft.

Ha kiürülnek a tonerek, néha jobban megéri új nyomtatót venni, mint tonert venni bele.

A 067-es sorozat kell hozzá, feketéből a normál az 1350 oldal kapacitású, a 067H pedig 3130 oldal.
Színesnél a 067: 1250 oldal, a 067H pedig 2350 oldal.

Az eredeti 067H csomag ára 150.000 Ft, ami 2350 színes oldalt jelentene és további 780 fekete oldalt (a standardizált teszt alapján, ami néha elég messze áll a valóságtól.) Ki is jön amúgy a 60 Ft körüli színes lapköltség.
Az utángyártott készlet - amit nem szokásom ajánlani - is 92.230 Ft-ba kerül. Ezzel 40 Ft a színes lapköltség!

Lehet más modellel másra jönne ki a matek, de az új gépeknél nem lenne nagy különbség.

--------------

Kicsit kockázatos, de talán leginkább kifizetődő megoldásnak tűnik, venni egy régebbi használt színes lézert, amihez olcsó lenne az (utángyártott) toner. Kb. 50-60k ársávban mozognak ilyen megkímélt gépek.

Csak egy példa az aktuális lehetőségek közül:
Kyocera M6030cdn gépek (több db, 30-60k között használattól függően), Debrecen, hardverapró.

(#18214) ktgeri válasza ktgeri (#18179) üzenetére


ktgeri
tag

Esetleg valaki tud segiteni? :))

(#18215) gotz válasza ktgeri (#18214) üzenetére


gotz
tag

Erre a célra bármelyik olcsót gépet megveheted 20e Ft kategóriába, be fog száradni 2 hónap után.

Cewe-nél 1500 képet tudsz 60e Ft-ból előhívni

(#18216) inteltunder


inteltunder
tag

helló, egy olyan kérdésem lenne hogy nem tudja valaki hogy hivják az olyan nyomtatókat amivel lehet mondjuk fára vagy másra nyomtatni? kb 20x30-as valamire kéne szinesen, köty

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#18217) PociAti válasza inteltunder (#18216) üzenetére


PociAti
senior tag

Hordozható nyomtató puskára gondoltál?

Ilyesmire?
https://www.durable-tech.com/blog/portable-inkjet-printer-gun

Normálisan vázold fel a helyzetet. mármint a célt, amit el szeretnél érni.
Gyakran a probléma abból adódik, hogy ismeretek hiányában rossz módszerrel állnak neki az emberek a feladatnak.

Lehetséges, hogy valami transzfer eljárás lenne a megfelelő, vagy nyomtatástól eltérő technológia.

(#18218) tillatrilla válasza PociAti (#18202) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Csak ötlet szinten,ha valaki külsőtartályos nyomtatót keres...Kb. 2éve használok egy Epson L3250 multifunkciós gépet,és elégedett vagyok vele.Szépen nyomtat,a tinta sem vészesen drága bele,és nem problémás,ha netán 2-3 hétig nem nyomtatok vele.Bátran merem ajánlani.

Üdv: Attila

(#18219) ktgeri válasza gotz (#18215) üzenetére


ktgeri
tag

Es mi lenne az ami mar nem szárad be? Jóval drágább? Jo lenne ha tudna wifirol nyomtatni

(#18220) inteltunder válasza PociAti (#18217) üzenetére


inteltunder
tag

ööö szóval ha mondjuk egy 20x30cm-es és 2-3 mm-es fára vagy furnér vagy bánat tudja hogy hivják a vékony fa lapokat :) na ezekre szeretnék szinesen nyomtatni :)

valami olyasmi lenne mint mondjuk cd nyomtatás csak falapot raknék be tálcára :)

[ Szerkesztve ]

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#18221) jerry311 válasza inteltunder (#18220) üzenetére


jerry311
nagyúr

Furnér lehet vékony is akár egy CD., sőt inkább vékony szokott lenni, nem 2-3 mm. Egy CD nyomtatásra alkalmas nyomtató még akár kezelheti is.

[ Szerkesztve ]

(#18222) PociAti válasza inteltunder (#18220) üzenetére


PociAti
senior tag

Közvetlenül a fára való nyomtatás milliós tétel lehet.
Az A4-es papírlap mérete (210 × 297) megközelíti azt a méretet, amit írtál, de a lényeg, hogy a papír meghajlítható, ezáltal nem egyenes úton húzza be a lapot, hanem kissé meggörbítve. Amelyik hátulról húzza be, azoknál is azt figyeltem meg, hogy van egy kis szintbeli eltérés (azaz görbület).

Pedig fizikailag megoldható lenne. Vannak nyomtatók, melyek pl. póló felületére is közvetlenül nyomtatnak. A pólót tartó keret ad az egésznek egyfajta vastagságot.

Viszont fa lemezre alkalmas nyomtatók piaca annyira kicsi, hogy a gép ára rendkívül magas lehet. Keresgélés után biztos lehet ilyet találni.

Helyette transzfer megoldást kellene alkalmazni. Szublimációs technológiával, ahol a transzfer anyagról melegítéssel sütik bele a fába a festéket (úgynevezett hőpréssel). Bögréknél, egér alátéteknél, pólóknál használják ezt a technológiát, szóval elég széles körben bevethető.

Legnagyobb hazai képviselőjük: https://www.signdepot.eu/.

192.920 Ft-ért egy konkrét csomag:
SUBLISTART A4 BASIC szublimációs rendszer
1. A4-es tintasugaras nyomtató - 4 színes Epson L1210
2. InkTec Sublinova smart szublimációs festék 4x100ml festék
3. Freesub PD-130 bögre hőprés
4. SD-BASIC V3 sík hőprés 38x38 cm
5. 1 csomag A4-es A-SUB szublimációs transzferpapír (100db)*
6. 1 tekercs hőálló ragasztószalag
7. Magyar nyelvű használati utasítás a hőprésekhez, nyomtatóhoz és a rendszer használatához

A 3-as tételre neked nincs szükséged, ennek árát kellene még lealkudni belőle (vagy eladod).

Nagyon gyorsan bele lehet tanulni a működésébe.

(#18223) jerry311 válasza PociAti (#18222) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az A4-es papírlap mérete (210 × 297) megközelíti azt a méretet, amit írtál, de a lényeg, hogy a papír meghajlítható, ezáltal nem egyenes úton húzza be a lapot, hanem kissé meggörbítve. Amelyik hátulról húzza be, azoknál is azt figyeltem meg, hogy van egy kis szintbeli eltérés (azaz görbület).

Ezért jöttek szóba pár hozzászólással feljebb a közvetlen CD-re nyomtató masinák, ott teljesen sík a lemez útja. Kérdés, hogy képes-e nagyobb nagyobb dolgokat is kezelni.

Ettől függetlenül nem szerintem nem hiszem, hogy sikeres lenne közvetlenül fára nyomtatni tintával. Néha még a papír rostjai is felszívnak elég festéket, hogy "szőrös" legyen egy vonal.

(#18224) tothbe válasza inteltunder (#18220) üzenetére


tothbe
addikt

Ehhez van egy speciális technológia. Az UV nyomtatás. De az nem olcsó.
Amit még hallani, hogy bizonyos lézernyomtatókkal is lehet nyomtatni fára, de azt közvetlen nyomtatás után be kell fújni poliuretán sprével, mert különben lejön. Tintasugaras viszont már nyomtatás közben elkenődik rajta, szóval az tuti nem megy.

By(e) Tothbe

(#18225) PociAti válasza jerry311 (#18223) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem figyelmetlenül olvastad el a kérdező igényeit:
Az írta: "20x30cm-es és 2-3 mm-es"

A compact disc mérete pedig: 120 mm átmérő (közepén egy lyukkal), míg a vastagsága mindössze: 1.2 mm!

És szerencsére már nem gyártanak lemezre nyomtatni képes készülékeket, csak a régről beragadt példányokba lehet még néha belefutni. Az Apple gépein kb. 20 éve kezdték el kivezetni azokat a meghajtókat, de nekem is legalább 10 éve (3-4 vásárlással ezelőtt) volt utoljára olyan számítógépem, amiben volt optikai meghajtó.

Az általad felvetett probléma megoldható. Még textilre is lehet nyomtatni. Jellemzően két festék típus létezik, pigmentált festékek és dye amit magyarul beivódónak szokás fordítani. Fára nyomtatáskor nem az utóbbit, hanem a pigmentáltat kell választani.

(#18226) inteltunder


inteltunder
tag

óóó köszönöm mindenkinek :R :R :R most elkezdek ezekbe az irányokba nézelődni :R :R :R

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#18227) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Shipping label-ek (105mm széles tekercset megegye, A6/A7-ben kéne nyomtatni leginkább) nyomtatásához gondolkodom cimkenyomtatón, erősen optimista becslések szerint 30-50 nyomtatás/hónap számossággal. Tudtok ajánlani belépőszintű gépet, amivel el lehetne indulni a témában? Nem lövök újra, sőt, használt ipari/irodai valszeg jobb is lenne.

Egy Zebra ZD420 40e-ért pl jó deal, nem? Vagy találnék jobb ár/érték arányú vasat?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18228) PociAti válasza TheProb (#18227) üzenetére


PociAti
senior tag

Annak a Zebra ZD420-nak az ára 120k körül lenne újonnan. Ebben a szélességben a konkurencia termékei is már hasonló ársávban mozognak.

Ismeretlen gyártók termékeit lehet idehaza 40 környékén kapni, pl. Xprinter XP-470B címkenyomtató (108mm).

Elég sok kínai gyártó készít ilyen gépeket, mert elég egyszerű eszközről van szó, de én inkább a használt Zebrát választanám. Feltéve ha kellene olyan speciális funkció, ami a Zebrában nincs. De már abban is van Bluetooth, szóval mobilról, tabletről is rá lehetne küldeni az anyagot.

(#18229) qnadam válasza jerry311 (#18223) üzenetére


qnadam
veterán

a lemez útja lehet, hogy sík, de ez nem jelenti azt, hogy egy a4-es valamit is egyenesen húz be :) az L805-ben a cd-t egy műanyaglapra kell feltenni, amit szemből húz be, de csak egy lemeznyit. tehát nagyobb merev felületre nem tud nyomtatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18230) adam_nagy


adam_nagy
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan nyomtató ajánlani ami A3 nyomtatásra alkalmas otthoni körülmények között?
Ami kritériumok alapján keresek:
-fekete-fehér nyomtatás
-olcsó beszerzési ár és fenntartás
-nem óriási helyigény ( az otthoni használat miatt)

Köszi!

(#18231) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

Alábbiban kérem segítségetek:

1. Tintás vagy lézer?
- lézer
2. Fekete vagy színes?
- fekete/fehér
3. Mire használnád?
- csak szöveg, irodai használat
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
- 500-700 oldal/hónap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
- max 10 nap
6. Milyen funkciókat vársz el?
- vezetékes nyomtatás, automata 2 oldalas, plug’n play wifi (nem szeretnék appot!)
7. Mennyi a keret?
- 40-50.000 Ft br
8. Árérzékeny vagy?
- amennyiben nem fér a keretbe, úgy igen. De kompromisszum képes vagyok
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
- jelenleg ezt a modellt használjuk Brother DCP-L2512D
4 év alatt tönkre ment benne a wifi modul, ha lemegy mély alvásba, nem nyomtat kábelen sem, újra kell indítani. Cseréltünk benne dobbetétet, de továbbra is rosszul adagolja a port, csíkos, vonalas, pacás a papír

Tudom, hogy a gyári alkatrészek a legjobbak, ehhez utángyártottat vettem mindenből. Meguntam. A lényeg, hogy legyen üzembiztos, a gyári toner ne 15.000 Ft legyen!

Otthon ennek a kistesóját használom, mondjuk van, hogy 2 hónapig nem is nyomtatok vele, de sokkal jobban üzemel már 6 éve. A kezdetektől fogva üzembiztosabb volt (pl wifis nyomtatás).
Brother HL-L2352DW

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#18232) PociAti válasza adam_nagy (#18230) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem nem tudok ajánlani ilyet.
Sőt, szerintem nem is létezik.
Nem találkoztam még ehhez hasonló igénnyel, és szerintem annyira kicsi piacról lehet szó, hogy ilyet nem is gyártanak. Ennek elsősorban technikai korlátai vannak, amit csak erős kompromisszumokkal lehetne megvalósítani. Például az A3-as méret ellenére ne legyen "óriási". És hogy ezt még olcsón is alacsony fenntartási költségen tudja.

(#18233) adam_nagy válasza PociAti (#18232) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Úgy értem hogy ne legyen óriási, hogy ne egy nagy komoly külön lábonálló nyomtaó legyen. (120cmx100cmx100cm)
Valami ilyesmire gondolnék:
https://www.hungarocad.hu/termek/hp-officejet-pro-7720-szeles-formatumu-all-in-one-nyomtato-y0s18a/#detailedModal

De nem ismerem a nyomtatókat hogy mi az amit érdemes és mit nem.

(#18234) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

üdv mindenkinek, egy kérdésem lenne, kellene nekem egy scanner, mert a mostani megpusztult és arra gondoltam, hogy egy tintartályos multifunkciós tintasugarast vennék és akkor lenne tartalék nyomtatóm is. Minőségi színes nyomtatásra ott lenne a lézer, ezt inkább csak a gyerekek iskolai dolgaira, piszkozatokra, ilyesmikre használnám. A lényeg a minél olcsóbb működési költség lenne a tintasugaras kapcsán, a minőség másodlagos.

ehhez mit szóltok: [link] - illetve a kérdés, hogy a canonok mennyire olcsóan üzemeltethetőek? alternatív forrásból is jöhet a tinta. A beszáradás ezeknél mennyire problémás?

Ha van infótok, megköszönöm.

(#18235) PociAti válasza Baltazár123 (#18234) üzenetére


PociAti
senior tag

A fej tartóssága szempontjából az Epson és a Brother a legjobb, azoknak piezzoelektromos a feje, Canonnak (és HP-nak) bubblejet.
Viszont Brothernek borzalmas a szkennere.
Canon tartályos sorozata egész jó lett, a legolcsóbb ajánlható tartályos kellene akkor egy ideje a Canon a legjobb választás. Amit kinéztél, az pont jó lenne.
Csak eredeti tintát használj!!!
Az A4-es papír többe kerül, mint a gyári tinta, és fotónyomtatáskor a fotópapír drágább, mint a tinta. Amúgy se sokat spórolnál rajta, viszont a nyomtató épségét kockáztatnád. És ami garantált, hogy a megbízhatatlan forrásból származó tinta minősége sokkal-sokkal rosszabb.

(#18236) PociAti válasza adam_nagy (#18233) üzenetére


PociAti
senior tag

Ezek nem otthoni nyomtatók, hanem iroda készülékek. A hálózati mappába nyomtatás és egyéb iroda funkciók ékes bizonyítékai ennek. Kevés összehasonlító tapasztalat van belőle, mert irodán belül egy gyártó termékeit szokás használni. Én a modern készülékek közül a Brother tintás A3-asait ismerem (J-s sorozat), és a riválisokhoz képest elég jónak tűntek.
Viszont ezek nem olcsó készülékek, fenntartásuk nem vészes, de biztosan nem olcsó.
Epson ami még ajánlott, HP pedig a leginkább kerülendő gyártó az összes közül.

(#18237) PROTRON válasza PociAti (#18236) üzenetére


PROTRON
addikt

Rendben, köszönjük szépen a válaszod.
Már csak 2 kérdés:
Tudnál legolcsóbb "használható minőségű" EPSON gyártmányt javasolni, ami tudja azokat mint a fentebb linkelt HP Officejet pro 7720 ? (tehát tintasugaras-azon belül mind1, A3 színes nyomtatás, A3 scannelés).

Másik kérdés: érdemes akár évekkel előre betárazni tintasugarashoz "üzemanyagot"?
Vagy azért 1 év elteltével már beszáradhat?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18238) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni nyomtató vásárláshoz, nagyon nem vagyok képben velük.
Igazából csak a vállalkozáshoz kéne időnként kizárólag fekete-fehér nyomtatáshoz.
Infók:

1. Tintás vagy lézer? Mindegy, de ha jól gondolom a lézerrel jobban járnék arra amire nekem kell.
2. Fekete vagy színes? Elég a fekete-fehér.
3. Mire használnád? Vállalkozáshoz címiratok meg ilyesmik időnkénti nyomtatására.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Változó, van hogy heti 5+ is lenne, de van hogy hetekig semmi.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Hasraütésre pár hét max.
6. Milyen funkciókat vársz el? Semmi extra nem kell, ne legyen batár nagy, illetve wifin lévő laptopról tudjak nyomtatni vele. Ha esetleg tudna scannelni is az nem lenne baj.
7. Mennyi a keret? Nem költenék többet mint amennyit muszáj, de ha a vételár kicsit nagyobb cserébe az olcsóbb fenntarthatóságért, az nem gond.
8. Árérzékeny vagy? Lásd egyel feljebb.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Öreg vagyok már a mókoláshoz és időm sincs rá, megrendelem neten az eredetit és kész.

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#18239) LLKobe válasza LLKobe (#18238) üzenetére


LLKobe
veterán

EZ megfelelő lenne? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#18240) PociAti válasza PROTRON (#18237) üzenetére


PociAti
senior tag

Azt a HP-t nem ismerem, így nem tudok hozzá hasonlítani más nyomtatót, ami "olyan".
Az Epson folyamatosan ad ki nyomtatókat, így nem mindegyik típussal vagyok képben. Viszont a honlapjuk használhatatlan a hanyag adatfeltöltés miatt, mert az A3-as lapméretet megadva kihozza azt a 88 darab nyomtatót, melynek köze van az A3-as mérethez (legyen ez akár egy A1-es plotter, vagy milliós nagyágyú), de ár szerint rendezve a termékeket zagyvaságot kapni, mert a legtöbb nyomtatónál nem állítottak be árat, így azok kerülnek a lista elejére.

Legegyszerűbb felhívni őket, ők segíteni fognak.

A tintáknak is van szavatossági idejük, jellemzően 3 év a gyártástól számítva. Megbontást követően pedig fél év. Ezt nem kell szó szerint venni. Betárazni teljesen felesleges belőlük, mindegy pofátlanul drága, vagy relatív olcsó gyári kellékről van szó, évek során nem nagyon változott az áruk.

(#18241) PROTRON válasza PociAti (#18240) üzenetére


PROTRON
addikt

Oksa, természetesen a funkciókról érdeklődöm, nem a pontosan ugyanolyanról.

Köszi a tippeket a tintával kapcsolatban.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18242) Baltazár123 válasza PociAti (#18235) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Köszönöm az információt. Nem fotókat nyomtatunk főleg, hanem a gyerekeknek mindenféle anyagot a tanuláshoz, amiket netről leszednek vagy a tanáraik átküldik. Meg egy csomó mindent nyomtatunk vele az iskolához, születésnapra vagy egyéb alkalmakra.
Van normálisnak mondható hordozható célgépem a fotónyomtatásra meg egy brother cdw3270 színes lézer/led. Mondjuk persze nem hátrány, ha tudok majd ezzel is nyomtatni fotót.

A lényeg annyi lenne, hogy minél olcsóbban tudjam működtetni, mert akkor lenne értelme megvennem a színes lézer mellé. A lézert azért nem olcsó üzemeltetni, még ha "prémium" utángyártott tonereket veszek, akkor se, de korábban meg az összes tintasugarasomnak beszáradt a feje. Nem nyomtatok rendszeresen, de hetente 1-2 oldal, aztán beesik egy nagyobb feladat a nyomtatónak, 30-40 oldal, utána megint csak pár oldalak.

Bármit csináltam, mind beszáradt és úgy azért a fejjel együtt már húzós volt a nyomtatási költség, ezért váltottam lézerre. Elméletben ennek a canonnak van cserélhető karbantartó feje is, az talán megoldja a beszáradást. Tennék egy kísérletet vele, de akkor majd újraszámolom gyárit festékekkel, hogy mennyibe kerül az üzemeltetése.

[ Szerkesztve ]

(#18243) Meizubee


Meizubee
csendes tag

Sziasztok,

Otthoni használatra keresek egy monocrome multi lézer nyomtatót ami kompatibilis windows 11-el és van hozzá olcsó utángyártott toner.

A Brother DCP-1622WE néztem és a HP m140we
Utóbbihoz nincs utángyártott toner. Tudnátok még több típust javasolni? Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#18244) PociAti válasza Meizubee (#18243) üzenetére


PociAti
senior tag

Még meg se vetted a nyomtatót, de már egyből valami szarral akarod etetni.
Az általad is említett Brotherhez az egyik legolcsóbb az eredeti kellék.
Ismered a mondást, ha van pénz majomra, legyen pénz banánra is.

(#18245) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

1. Tintás vagy lézer?
Mindegy.
2. Fekete vagy színes?
Fekete.
3. Mire használnád?
Kisvállalkozásnál lenne használva.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Havonta kb 50 oldal, hetente kb 5-15 oldal.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
1-7 nap
6. Milyen funkciókat vársz el?
Szkenner, fénymásolás. Ha a keret engedi akkor wifi is.
7. Mennyi a keret?
50000 a rászánt keret, nagyon max 70000.
8. Árérzékeny vagy?
Jó lenne amennyire lehet olcsón megúszni, szóval igen.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Nincs kimondott preferencia, mehet a toner/patron csere vagy a tinta utántöltés is. Nem számít a gyári vagy az utángyártott, nem kell, hogy szép legyen a papír, csak olvasható legyen. A NAV-nak lesz nyomtatva a legtöbbet :)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#18246) adam_nagy válasza PociAti (#18236) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Ezekről a típusról mit gondoltok a korábbi említett felhasználásra?

HP Officejet 7612
HP Photosmart 8750

1. Tintás vagy lézer?
mindegy
2. Fekete vagy színes?
- fekete/fehér
3. Mire használnád?
- szöveg és rajzok (A3)
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
- 10-20lap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
- lehet hogy 30 nap is
6. Milyen funkciókat vársz el?
- vezetékes nyomtatás, automata 2 oldalas, plug’n play wifi (nem szeretnék appot!)
7. Mennyi a keret?
- 40-50.000 Ft br
8. Árérzékeny vagy?
-az
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Mindegy

[ Szerkesztve ]

(#18247) PociAti válasza adam_nagy (#18246) üzenetére


PociAti
senior tag

Az elmúlt 10-15 év során a HP a nyomtatóipar szégyenévé, fekete bárányává vált. Pedig korábban a legerősebb és talán a legjobb márka volt, viszont mára nincs olyan körülmény, amire a HP-t ajánlani merném. Még az ellenségeimnek sem, kicseszésből. Üzletpolitikájuk lényege, hogy a nyomtatókhoz az ügyfelek nem értenek, és ezt a tudatlanságot kihasználva vásároltatják meg a nyomtatóikat relatív alacsony áron (ha kell veszteséggel) és viszik be őket olyan zsákutcába, ahonnan csak megkopaszítva tudnak kihátrálni.
Minél előbb hátrálnak ki, annál több pénzük maradna normális döntést hozni, de ezt kevesen látják be időben.

Minél többet olvasok a HP-val kapcsolatos beszámolókról, annál több piszkos trükk jön velem szembe. Ötletekben egyszerűen kifogyhatatlanok. És gyakran nincs mögötte logikus magyarázat. (Pl. olyanra, hogy ha valaki Európában vásárol egy nyomtató, átköltözik az USA-ba, az ottani képviselet ajánlásával egy vagyonért megvásárolja a nyomtató amerikai változatába való patron-csomagot, aztán nem működik vele a gép. Majd hosszas utánajárás és kínlódás után közlik, bocsi, a nyomtató firmware-jében is át kellene állítani valamit, de az a gyári szoftver nem működik. Megoldás: vegyen egy másik nyomtatót. És ez csak egy szerény eset, mert mindenféle korlátozást beépítettek.)

(#18248) gid


gid
tag

Sziasztok!

Tuddnátok ajánlani olyan, irodai (3-400 oldal/hó) lézernyomatót szkennerrel, amely elsősorban strapaíbíró másodsorban olcsón lehet hozzá tonert kapni?
Főleg fekete-fehér érdekelne, de a színes sem kizárt.
Mono nyomtatásra olyan 180-200 ezer forint a határ.

Köszi!

(#18249) adam_nagy válasza PociAti (#18247) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Köszi a kimerítő választ!
Akkor HP felejtős.
Brother és Epson?

(#18250) PociAti válasza adam_nagy (#18249) üzenetére


PociAti
senior tag

A Brothernek A3-as készülékei elég jók. Ezek DCP-J és MFC-J néven futnak, üzemeltetési költségük elfogadható és automata fejtisztító rendszerrel rendelkeznek.
Az Epsonnak nagyon sok A3-as gépe van, azok számos területen még jobb minőséget képviselnek, bár mindegyiknek megvannak a maga előnyei, hátrányai.
A Canonnál is megéri szétnézni. Sokban hasonlítanak a HP-hoz, de azért sokkal korrektebb cég.
A többi márkának is lehetnek jó gépei, de haza jelenlétük kisebb, így szervizelés, alkatrész vagy kellék beszerzés területén problémásak lehetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.