Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22801) Nyakk válasza South Velen (#22799) üzenetére


Nyakk
csendes tag

Egy rokonom kért meg, hogy segítsek, mert az ő gépe elromlott. Most láthatod, hogy mennyire ki van segítve velem. :D Igen, Genius.

Egyáltalán nem értek a dologhoz, és semmit nem sikerült kihámoznom a válaszodból, ne haragudj. Mire képes ez a hangszóró? Lehet javítani a hangzáson? És ha igen, mit javasolsz? Mondjuk 10-15.000 Ft-ig.

Illerve a "B" verzió az, hogy melyik az a kártya (ártól függetlenül), amelyik képességeiben arányban áll a hangszóróval, és tényleg kihozza a maximumot belőle. Mert akkor lehet, hogy inkább arra gyűjt majd, ha hallható különbségre számíthatna, amit nemcsak a zsebe érezne. (Persze a "hallható" különbséget nehéz belőni, mert egyéni dolog, de egy tippet megér. Pl. egy hajszálnyi javulásért nem fizetne 2-szer annyit mostanában.)

Éjszakás vagyok, ezért nappal nem tidok fórumozni, csak éjjel.

(#22802) jimmy74 válasza jimmy74 (#22800) üzenetére


jimmy74
őstag

Ahogy néztem egy realtek alc 887 van elvileg a lapomon, ennél gondolom minden jobb ...

WoT:jimmbo

(#22803) Baliga Tamás válasza jimmy74 (#22800) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Asus Xonar DsX - cserélt Opamp-al; árban is korrekt/belépőnek is jó/alaplapitól is jobb..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22804) Baliga Tamás válasza hellgor (#22798) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

A SB Zx nagyon jó választás - csak nem Z313-hoz; azzal sajnos semmilyen előrelépést nem fogsz meghallani..!
De a kártya hátulján a minijack-be mehet a hangfal; a külső egységbe a fejhallgatód - és szoftveresen kapcsolgathatsz közöttük..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22805) hellgor válasza Baliga Tamás (#22804) üzenetére


hellgor
csendes újonc

Köszönöm a segítséget!

Akkor SB ZX a befutóm.
Tudom, hogy jobb kellene (Z313) de az majd a következő lépés lesz. ;)

Esetleg javaslat?

(#22806) Baliga Tamás válasza hellgor (#22805) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Mekkora max. pénzlimitben gondolkodsz..? Ill. továbbra is pc-s hangrendszerben gondolkodsz - vagy esetleg aktív 2.0 monitorokban..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22807) hellgor válasza Baliga Tamás (#22806) üzenetére


hellgor
csendes újonc

Pc-s hangrendszerben. 2.0, 2.1 összeállítások, hangkártyához passzolót...
Pénzlimit? arany középút...
De ha a hangkártyára kiadok cc 40k-t akkor a hangrendszerrel is ott állnék meg, valahol 15-40 között.

(#22808) pulutodurumo válasza hellgor (#22807) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A multimédiás / PC hangfal topik ajánlóját érdemes átnézni. Ebből Genius vagy Microlab lesz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#22809) hellgor válasza pulutodurumo (#22808) üzenetére


hellgor
csendes újonc

Köszönöm mindkettőtök segítségét!
:R :R :R

(#22810) benzol


benzol
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

Adott egy ezeréves JVC TH-A35-ös 5.1-es házimozirendszer. A fejegysége optikán képes fogadni 5.1-es DD/DTS jelet. Samsung TV-vel próbálgattam és bizonyos bitrátájú DD(AC3)-t, és bizonyos DTS-t szépen megszólaltat 5.1-en. Mikor össze akartam kötni az alaplapi hangkártyával szembesültem hogy nincs rajta SPDIF aljzat (persze a gyerkőc gépnén ami egy korábbi generációs cucc még ott figyelt és működik is a sima integrált Realtek optikai aljzata).

A lényeg az lenne hogy PC-ről áttudjam játszani az erősítőre optikán az 5.1-es DD(AC3) hanganyagot. Én naivan azt gondoltam hogy ez full alap dolog, ha már egy alap optikai kimenettel rendelkező Realtek hangkártya tudja akkor bármilyen belépőszintű optikai kimenettel rendelkező egyéb kártya (ASUS, Audigy) is simán áttolja a digitális hangot. Itt jött a pofon, amikor megvettem egy Xonar U5-öt, ami csak Stereo jelet présél ki magából az optikán. :W Mindenesetre nem bántam meg a vételt mert összehasonlíthatatlan a minősége az alaplapi "hangcuccal" még alap Pana fülesen is, ráadásul mivel mobil, így ha egy bulira viszek zenét akkor minőségi ugrást jelent egy very low-end laptop kiegészítőjeként. :)

Mik azok az alap kártyák, amik képesek 5.1-es DD(AC3) hangot átadni optikán keresztül?

Talán Xonar DSX(ASM), AudigyRX , Sound Blaster Z :F

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#22811) Baliga Tamás válasza benzol (#22810) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia - egyik sem amelyik nem rendelkezik DDLive vagy DTSConnect támogatással; és mindegyik amelyik támogatva van ezen tulajdonságokkal..!;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22812) benzol válasza Baliga Tamás (#22811) üzenetére


benzol
aktív tag

Akkor ahogy nézem ebből a trióból a Xonar DSX csak a DTS-t, Az Audigy Rx semmit sem támogat, így csak a Sound Blaster Z... pfffff Akkor minimum egy SB Z, azért az így elég zsebbenyúlós történet. :DDD

Este megnézem mégegyszer, hogy az régebbi alaplapi csoda (ALC 892) tényleg valódi 5.1-es DD jelet ad át vagy benéztem valamit.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#22813) Baliga Tamás válasza benzol (#22812) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Analógon természetesen igen - de optikán játékok alatt tuti nem..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22814) benzol válasza Baliga Tamás (#22813) üzenetére


benzol
aktív tag

Nekem csak az optika játszik és ott is csak a filmekben levő előre kódolt DD(AC3) esetleg DTS, játék nem érdekel.

Én azt gondoltam, hogy pl a filmek alatt lévő már "lekódolt" Dolby Digital tartalmat csak simán "átadja" az erősítőnek hiszen ehhez már nem kell semmiféle kódolás. Míg a játékoknál megértem hogy kell valami okos hangprocesszor, hiszen ott valós időben kell DD adatfolyamot előállítani.

Én azt gondoltam hogy ez a két dolog különböző, hiszen az első esetben nincs semmiféle kódolás csak megfelelő módon utat kell nyitni a hangfolyamnak, míg a másodiknál ténylegesen van valós kódolás. Vagy rosszul gondoltam?

Az integrált hangkártyák előtti korszakban csak ISA-s hangkártyákkal volt dolgom, amikor a 486-osomban bedöglött egy jó kis ESS 1868F, akkor vettem egy új ISA-s Crytalt. Mivel eddig nem igazán voltak igényem a hangkártyákkal kapcsolatban, jól elvoltam én az újabb alaplapiakkal, viszont hallva a különbséget integrált és nem integrált között, már érdekel a téma. :K

///\oo/\\\

(#22815) Baliga Tamás válasza benzol (#22814) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Filmek alatt nem kellene hogy probléma legyen - akkor valszeg félre értettelek; azt hittem játékoknál van gondod..!
Optikán a filmek DD és DTS hangjainak úgy kell menni mint a szél.., de kódolatlanul - a dekódolást az erősítődnek kell elvégeznie..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22816) benzol válasza Baliga Tamás (#22815) üzenetére


benzol
aktív tag

Köszi!

Igen-igen közben rájöttem! A Xonar U5-öm is képes pass trough-ra, azaz átengedi a kódolt DD vagy DTS hangsávot az erősítőnek, csak nem jó helyen kerestem a beállítási lehetőségeket. :) A lényeg hogy nem kell újabb hangkártyára vadásznom.

///\oo/\\\

(#22817) Baliga Tamás válasza benzol (#22816) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

:C
Volt nekem is egy U7-em; filmre/jàtékra őrült jó hangja volt - zenére sajnos nagyon nem szerettem..! :N

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22818) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Ma beüzemeltem a Sound Blaster Xfi-Hd-t! ( Meg kapott egy új Chieftec tápot is a gép, mert már az utolsókat rúgta. )
Tényleg jó hangja van! Köszönöm szépen a segítségeteket!
Még egy normális interconnect kábel kell majd a HD és a fejhallgató erősítő közé. Van nálam egy faja, de az sajnos csak kölcsön.
A hozzáadott usb kábelt érdemes szerintetek kicserélni, valami olcsóbb usb audio kábelre? Erre max pár ezer forintot szánnék. Már, ha így is megérné.

(#22819) Tim82 válasza jolti (#22818) üzenetére


Tim82
nagyúr

A hozzáadott usb kábelt érdemes szerintetek kicserélni, valami olcsóbb usb audio kábelre? Erre max pár ezer forintot szánnék. Már, ha így is megérné.

Emlékeim szerint tisztességes, ferritgyűrűvel ellátott darab a gyári kábel, szóval pár ezerből nem feltétlenül kapsz jobbat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22820) jolti válasza Tim82 (#22819) üzenetére


jolti
senior tag

Értem.
Köszi szépen!
Még egy.
Bele van dugva a gamer fejesem a fejhallgató és a mikrofon kimenetére. Aztán a fejhallgató erősítő az rca kimenetére, de a hifi füles csak akkor szólalt meg, amikor kihúztam a gamer füles jack dugóját.
A kettő együtt nem szól? Mindig ki kell húzgálnom a gamert, ha hifizni akarok?

(#22821) Tim82 válasza jolti (#22820) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha be van dugva a fejhallgatókimenetbe egy fejes/füles, az némítja a vonalkimenetet, így igen, ki kell húznod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22822) jolti válasza Tim82 (#22821) üzenetére


jolti
senior tag

Oksa.
Köszi szépen a választ!

(#22823) hellgor


hellgor
csendes újonc

Sziasztok!

Ismét egy kérdésem lenne mert variáltam kicsit (én már csak ilyen maradok..) és hát most teljesen más a "gyerek fekvése"...

Előhalásztam a régi sztereó erősítőmet (JVC AX-142) és bepróbáltam egy átalakító (D-A) segítségével életet lehelni az erölködőbe.
Sikerült :DD
Elsőre párosítottam hozzá egy Sony midi vagy mini torony két hangfalát.. :U érdekes volt a Logitech 2.1 hangfal szett közötti különbség, mély mánia miatt a Logitech nyert a mélynyomója miatt...

Ma viszont előkerültek nagy becsben máig őrzött hangfalaim, 2 db RADIOTEHNIKA S-90 :) .....
A többit nem írom mert már ez is sokkkk

A kérdés egyszerű, ez a rendszer milyen hangkártyát igényel?

[ Szerkesztve ]

(#22824) Amartus


Amartus
senior tag

A SoundblasterX G6-ról tud valaki valamit? Mi a különbség az AE-5-höz mépest, azon kívűl, hogy külső. Esetleg tapasztalat? Érdemes lehet egy D2X helyére?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#22825) Baliga Tamás válasza hellgor (#22823) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia - X-fi HD Usb; és kezdődhet a tánc..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22826) Baliga Tamás válasza Amartus (#22824) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Neked is Szia - bármelyik mehetne a D2X helyére.., az AE5 már csak a Sabre DAC miatt is - a G6 pedig a fejhallgatós tudása/támogatása miatt is.., de a Creative oldala a barátod az összehasonlítás és tulajdonságok tekintetében - hadd ne pötyögjek 4 oldalnyi karaktert..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22827) Amartus válasza Baliga Tamás (#22826) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm; és melyik a "javasoltabb", ha lehet ilyet egyáltalán kijelenteni? Belső vagy külső?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#22828) Baliga Tamás válasza Amartus (#22827) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Mire szeretnèd elsősorban hasznàlni és mit szeretnél rádugni..?:)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22829) Amartus válasza Baliga Tamás (#22828) üzenetére


Amartus
senior tag

Zene, játék(fps,rts,rpg), videó, ebben a sorrendben. Csak foobar2000+veszteségmentest hallgatok. Fülesem van, Beyer DT770, Sennheiser HD518.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#22830) Baliga Tamás válasza Amartus (#22829) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Akkor a G6-ot imádni fogod..!;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22831) hellgor válasza Baliga Tamás (#22825) üzenetére


hellgor
csendes újonc

Köszönöm! :R

(#22832) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
Van egy pár passzív hangszóróm, amit szeretnék erősítő NÉLKÜL megszólaltatni annyira hogy egy 20 négyzetméteres szobában jól hallható legyen. Az alaplapi megoldás önmagában nagyon halk. Nem kéne hogy bömböljön se. Mi lenne a legolcsóbb opcióm usb csatival?

[ Szerkesztve ]

(#22833) cinemazealot válasza Ivy.4.Ever (#22832) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egy bizonyos teljesítmény felett ne akarj erősítő nélkül megszólaltatni hangfalat, hacsak nem akarod leégetni a hangkimenetedet. :D Pontosan milyen (teljesítményű) hangszóróról van szó?

(#22835) cinemazealot válasza #54630400 (#22834) üzenetére


cinemazealot
addikt

Próbáltad másik PCIe slotban is a hangkártyát, mindegyikben hallatszik a nyivák?

Csak sztereóban és az említett hangfallal hallgatnád a cuccot, vagy azért kihasználnád a többi csatornát is, esetleg a Toslink-et is?

Én lehet, hogy visszavinném az Audigy-t és vennék helyette egy USB-s hangkártyát. :( Az USB-n keresztül talán kisebb eséllyel szivárog ki a whine.

(#22838) Baliga Tamás válasza #54630400 (#22837) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Már eleve azzal gond van hogy Genius van ráírva.., bocs..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22840) cinemazealot válasza #54630400 (#22837) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem teljesen értelek. Nem úgy volt, hogy fülessel is hallod a cicergést? Azon nem segít a hangfal kábelének leárnyékolása. :F

A cicergés egyébként több úton is bejuthat a hangjelbe, ez lehet a tápfeszültségen keresztül is (szar a táp), vagy EM sugárzáson keresztül (szar a hangkártya). Ha a hangfal kábelének árnyékolása segített, akkor valószínűleg utóbbival van dolgunk... de ugye ez nem lesz gyógyír arra, ha fülhallgatón keresztül is hallod.

(#22839) Bitu79
Viszont nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez a bumszli vasmag (nagyfrekvenciás fojtó?) azon a 3,5 mm-es jack-jack kábelen az 50 Hz-es brumm mellett ugyanúgy segít megszüntetni a coil-whine néhány kHz-es sípolását is. Ennek azért nézz utána, mielőtt megrendeled.

[ Szerkesztve ]

(#22841) Baliga Tamás válasza #54630400 (#22839) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ezt nem beszólásnak szàntam - véleményeztem a Genius-t mint gyártót - ne vedd magadra..! :N
És igen - segíthet jócskàn egy jó kàbelre való csere; de egy EMI pajzs is sokat ér..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22844) Ivy.4.Ever válasza cinemazealot (#22833) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Itt azt írja 20W.
:R

[ Szerkesztve ]

(#22845) Baliga Tamás válasza #54630400 (#22842) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Épp ez az egyik lehetséges kivàltó ok - a pajzs hiànya..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#22848) cinemazealot válasza Ivy.4.Ever (#22844) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ó, a jó öreg RFT, ilyenem nekem is van és nagyon szeretem. :)

A hangkártyák kimenete vonali szintű (jelátvitelre elegendő teljesítménnyel) vagy max. egy fejhallgató megszólaltatására elég. Ehhez a hangfalhoz mindenképpen tanácsos egy erősítő végfok. :K

(#22849) cinemazealot válasza #54630400 (#22847) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ouch... Elég határozott vagy ahhoz képest, hogy pár órája még tanácsot kértél a témában. :B Mindegy, kíváncsi vagyok, mire jutsz azzal a vasmagos jack kábellel... meg hogy az segít-e majd azon, ha a fejhallgatóban is hallod a cicergést. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.