Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Sziasztok !

Új vagyok a 3D témában... Kérdésem a következő lenne: ha veszek a PC-mbe egy belső BD olvasót/írót (Pio BDR 205, meggyőztetek :) ) és összekötöm a PC-t egy 3D TV-vel, akkor le tudom játszani a 3D-ben a BD filmeket ?
Milyen hardware kell ehhez, i5 750, 4GB ram + HD 5850 elegendő ?

Előre is köszönöm

(#852) szaszapi válasza Bandi79 (#851) üzenetére


szaszapi
őstag

Hi!

konfigoddal semmi baj,de a full bluray striuktúrához ajánlott hd6000-es család,akkor az is menni fog szépen.Lejátszáshoz Power dvd vagy Total media Theater.Mkv file-okhoz mpc-hc vagy a tv saját médialejátszója.

üdv

(#853) jeni válasza szaszapi (#852) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem ez a HD 5850 is bőszen elegendő,itt inkább a proci a lényeg,meg a megfelelő programok.

(#854) szaszapi válasza jeni (#853) üzenetére


szaszapi
őstag

havernak egy 4830-a volt avval nem ment semmi,A 6000-es radeonok már támogatják a HD3D-t,5000-es sorozattal nem tudom hogy mi a helyzet hogy őszinte legyek,utána kéne járni.

Amúgy mondod a procit,Anyámnak a p4 3GHz-es procival meg hd6450-es karival vígan megy a full hd,a vga nélkül sima avi-k sem mentek tökéletesen az alaplapin lévő integrálttal.

[ Szerkesztve ]

(#855) Bandi79


Bandi79
aktív tag

AMD oldalán ez áll:

AMD HD3D technology is enabled on ATI Radeon HD 5000 Series GPUs and above using Catalyst 10.10 or later, however Blu-ray 3D playback is only supported on AMD Radeon HD 6000 series GPUs and above.

Hmmm.... akkor 5850 egyelőre buktának tűnik...

Akkor ebből valszeg vmi Mediaplayer lesz :)

(#856) szaszapi válasza Bandi79 (#855) üzenetére


szaszapi
őstag

gondolom avval a karival azért hajtasz pár izmos játékot.Mondanám hogy vegyél egy hd 6450-et de az játékra kevés,3d blurayhez viszont tökéletes.

(#857) jeni válasza Bandi79 (#855) üzenetére


jeni
félisten

a 3D lejátszás meg engem nem érdekel hülyét kapok attól kép torzulástól :W

(#858) miko_


miko_
tag

Az LGBH10LS30 íróm mellé kellene egy másik meghajtó amivel lehet lemezt tesztelni:
Ezeket néztem ki: SAMSUNG SH-B123L/BSBP és SAMSUNG SH-B123L/RSBP ha jól olvastam ezekkel lehet lemez minőség ellenőrzést végezni , és a kettő között a különbség az hogy az egyik dobozos a másik meg nem.

(#859) jeni válasza miko_ (#858) üzenetére


jeni
félisten

igen a Reatil az a dobozos kivitel amiben van egy DVD író program és 4 db csavar valamit egy sata kábel ( ha van benne)

esetleg cserélhető előlap de erre nem vennék mérget

SAMSUNG SH-B123L/RSBP

[ Szerkesztve ]

(#860) Bandi79


Bandi79
aktív tag

egy másik cikk szerint 5850 is lejátsza a Bluray 3D-t, csak a procira hagyja a melót:
"One thing to note is the fact that you get no hardware acceleration from the 5850 GPU when playing Blu-ray 3D movies (only the latest 6000 series of AMD GPUs do support hardware accelerated decoding from the GPU), so the all the load for the decoding goes to the CPU – around 50-55% overall load", I5 procis konfigról szól a cikk...

Szóval ha picit megizzasztom a procit, akkor mennie kell...
Hmmm :)

(#861) sensor060 válasza jeni (#857) üzenetére


sensor060
aktív tag

Neked is minden bajod van a 3D-től ? Úgy látszik vagyunk páran, akik nem bírjuk, sajnos ez van. De egyébként is, én azért álltam át a blu-ray-re, mert tetszett a tűéles kép, a minőségi (DTS) hang, de a 3D-nél ez az élesség elveszik.

(#862) james008bond válasza sensor060 (#861) üzenetére


james008bond
őstag

Gyári filmet láttál vagy tömörítettet? és milyen tv-? Aktív v passzív szemüvegest? Mert én nem látom, h életlen lenne a kép. Csak az összetömörített mkv-kon, esetleg.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#863) jeni válasza sensor060 (#861) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A mediamarktban láttam és kipróbáltam.
Maga a dolog alapból zavar az a élettelen torz kép.Másik, hogy azzal a kütyü szemüveggel ami által láthatová kell tenni a képnek nálam nem jön be. Még torzabb képet látok töle.
Lehet,hogy a szemem miatt? Lencsét viselek.

[ Szerkesztve ]

(#864) james008bond válasza jeni (#863) üzenetére


james008bond
őstag

Be volt kapcsolva a szemüveg? Ha szemüveg nélkül nézed, akkor sem torz, max kettős kontúrokat látsz. Szemüveges vagyok, nálam teljesen jól működik a dolog, akár kontaktlencsében is, ezeknek semmi köze ahhoz, hogy "torz" képet látsz. Amúgy minden 3D-s tájékoztatóban le van írva, az emberek kb 10 %-a nem lát térben, és bizonyos betegségben NEM ajánlott tv-t nézni ( pl epilepsia ) és nem csak 3D-s képet...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#865) jeni válasza james008bond (#864) üzenetére


jeni
félisten

max kettős kontúrokat látsz -na ez az ami nem tetszik élből :K

(#866) james008bond válasza jeni (#865) üzenetére


james008bond
őstag

Na de bekapcsolt szemüveggel is? Kell egy kis idő, míg az agy megszokja a rendszert, ált néhány perc, persze még így is van olyan film, aminél sajnos látható némi villódzás és kontúr. Viszont szerintem ez inkább a film ( rögzítés ) hibája. Pl Avatart eddig side by side formában tudtam megnézni, de ott a térélmény fényévekre volt pl a friss kiadású Karib 4. részénél, pedig ezt eredeti FullHD 3D Blu-ray-ről néztem. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy milyen kamerákkal, milyen módon rögzítenek egy filmet, mert ugye Avatar direkt erre lett kihegyezve, direkt a filmhez terveztek 3D kamerákat, ha jól tudom. Azért kíváncsi leszek, hogy a Star Wars-ból milyen 3D-t fognak csinálni, vélhetően szoftveresen.Remélem, azért az jobb lesz, mint amit a tv tud 2D--->3D "átalakítás" során!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#867) Boond


Boond
addikt

Sziasztok, PC-be szeretnék Blu-ray meghajtót venni... Eddig Nec dvd írom volt, kb 10 éves és eddig szinte semmilyen gond nem volt vele.

Ezért ha lehetséges szeretnék ilyen BR meghajtót venni. Viszont ahol kérdeztem (üzlet) ott megkérdezték a nagykert, és azt válaszolták hivatalosan nem forgalmaznak Magyarországon sony-t. Ami elég furcsa, tekintve, hogy neten több helyen is láttam. pl itt is: http://www.dplanet.hu/index.php?page=list&cat=163

Ti mit ajánlanátok? miért? :D

(#868) jeni válasza Boond (#867) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Sony-t mert eleve 2 év garis,gyorsabb a többinél.
Aztán azzal meg lehet BD lemezt tesztelni.

(#869) Boond


Boond
addikt

Gondoltam talán több post is lesz de úgy látom nem igen.
Egyébként ha a linket megnézed, akkor szinte mindegyikre 12+12 hónap van.
Akkor asszem ez lesz
[NEC Sony Optiarc BD-5300S-0B Blu-Ray író]

Akkor ha jól tudom, ez ír BR 25 és 50 es lemezt is igaz?
+ dupla rétegű dvd-t is.

[ Szerkesztve ]

(#870) Boond válasza Boond (#869) üzenetére


Boond
addikt

Mit jelent ebben az esetben az OEM?

"Tulajdonságok:
Azonosító: BD-5300S-0B
Csatoló: SATA
Sebesség Blu-Ray: 12x írás, 8x olvasás
Sebesség DVD+/-R: 16x
Sebesség CD: 48x
Szín: Fekete
Egyéb: OEM
Garancia: 12+12 hó"

(#871) gg72 válasza Boond (#870) üzenetére


gg72
veterán

Természetesen ír mindenféle lemezt. :K

Az OEM azt jelenti, hogy csak a meghajtót kapod meg egy zacskóban, semmi mást hozzá.

Egyébként az íróról elég sokat írtunk már: [link]

[ Szerkesztve ]

(#872) sensor060 válasza gg72 (#871) üzenetére


sensor060
aktív tag

LG-nél az OEM azt is jelenti, hogy nem tudja a Lightscribe-ot.
Esetleg nem tudod, hogy más íróknál van-e ilyen "feature" ?

(#873) gg72 válasza sensor060 (#872) üzenetére


gg72
veterán

OEM = zacskós (nem dobozos, szoftver nélküli) kiszerelés, a meghajtó ugyanaz

A "feature" alatt a Lightscribe-ot érted? Tudtommal csak az LG tud ilyet a BD-írók közül (DVD lemezre). Egy nyomtatható lemez viszont szerintem sokkal praktikusabb és szebb is (persze ahhoz kell egy speciális nyomtató), mint a Lightscribe gravírozás (amihez meg speciális DVD lemez kell).

(#874) james008bond válasza gg72 (#873) üzenetére


james008bond
őstag

LG BH10LS30 OEM: én zacskóban vettem 19500 Ft-ért és volt benne csavar, SATA kábel és tápelosztó-csatlakozó, egy szerelési útmutatót is tartalmazó füzet és egy piros színű CD: Super Multi Blue Install Disc for Windows, tartalma: PowerDVD, Power2Go, MediaShow, PowerProducer, YouCam.
LightScribe-hoz: a típusjelölésben az "LS" pont ezt a képességet jelzi, tehát, tudja. Ha a típusnévben ez szerepel: BH10NS30, akkor meg nem tudja. Másrészt nemcsak hogy speciális lemez kell hozzá, de szerintem csúnya lesz az így elkészített lemez, másrészt nagyon hosszú idő alatt készül el.
Labelflash eljárás szeritintem sokkal szebb, valamivel gyorsabb és ott a lemez írható felületére is lehet nagyon szép feliratokat gravírozni ( természetesen csak akkor, ha nem írtuk előtte teljesen tele a lemezt ), de ezt az LG nem tudja.

Ha érdekel valakit, a Manual szerint ezen lemezeket ajánlja a gyártó ehhez az íróhoz:
BD-R: LG ( naná, hogy! :)) ), Mitsubishi Kagaku Media, Sony, Panasonic
BD-RE: Mitsubishi Kagaku Media, Maxell, Sony, Panasonic.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#875) ANT válasza james008bond (#874) üzenetére


ANT
őstag

Én a dobozos verziót vettem, abban van még egy 6x írható 25GB-os Verbatim lemez is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#876) james008bond válasza ANT (#875) üzenetére


james008bond
őstag

Mennyiért vetted?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#877) gg72 válasza james008bond (#874) üzenetére


gg72
veterán

A Sony/Optiarc 5300S OEM csak egy zacsiban van, semmi sem jár hozzá, ezek szerint az LG-nél ez mást jelent.

(#878) ANT válasza james008bond (#876) üzenetére


ANT
őstag

Katt

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#879) james008bond válasza ANT (#878) üzenetére


james008bond
őstag

Egal. :DD

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#880) ANT válasza james008bond (#879) üzenetére


ANT
őstag

Az. :K
Viszont az LG tényleg bőkezűen méri az OEM felszereltséget.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#881) Valdez


Valdez
őstag

Megrendeltem a pioneer bdr-206dbk-t, mivel az optiarc már vagy 3-4 ezerrel drágább nála és folyamatosan drágul. Remélem jó lesz :)

(#882) gg72 válasza Valdez (#881) üzenetére


gg72
veterán

Kiváló író és gyors olvasó is! :K

(#883) Valdez


Valdez
őstag

Hányszorosan érdemes írni és melyik programmal? Ugyanúgy jó rá a nero vagy van jobb?

(#884) sensor060 válasza Valdez (#883) üzenetére


sensor060
aktív tag

Nero nemjó blu-ray-ben, el kell felejteni, helyette Imgburn-t használj, szerintem itt már mindenki azt használja. Ingyenes, blu-ray-re első osztályú.
A sebességre azt mondanám, hogy a 4x-es a legáltalánosabb egy BD25 esetében.

(#885) Valdez válasza sensor060 (#884) üzenetére


Valdez
őstag

Köszi :)

(#886) gg72 válasza Valdez (#883) üzenetére


gg72
veterán

Olyan sebességgel írj, ami a lemezre van írva... ;)

(#887) Valdez válasza gg72 (#886) üzenetére


Valdez
őstag

Köszi neked is :)

(#888) slaci007 válasza Valdez (#883) üzenetére


slaci007
senior tag

Most írtam 6x-os nyomtatható verbatim lemezt pio205-el,6x-an sokkal jobb lett mint 4x írva.Hasonlóan mint a dvd-nél nem mindig a lassabb írás a jobb,de ezt ki kell tapasztalni minden írónál,minden sebességen.A másik topikba találsz teszteket,folyamatosan bővítjük ha hozzájutunk újabb lemezekhez.

Tungsram 1896-2022

(#889) gg72 válasza slaci007 (#888) üzenetére


gg72
veterán

Ez nálam is így van, a Pio 205 íróm jobban írja meg a CMC mides lemezeket 6X, mint 4X.

(#890) slaci007 válasza gg72 (#889) üzenetére


slaci007
senior tag

CMC-s philips viszont jobb mint az omega.Verbatim viszont gyorsan elfogyott[link]

Tungsram 1896-2022

(#891) gg72 válasza slaci007 (#890) üzenetére


gg72
veterán

Volt, aki panaszkodott rá, mert hibás a lemezek legvége, Taiwan azért nem Japán... ;)

(#892) miko_ válasza slaci007 (#890) üzenetére


miko_
tag

Csak óvatosan azokkal a Taiwan-i Verbatim lemezekkel lehet hogy ezek a 6X írhatók most jók de nekem sikerült kifognom egy hibás szériát még a 4x írható 10-es csomagolásúakból 20Gb-ig nem volt gond odáig teljesen jó volt a minőség ellenőrzés képe de utána katasztrófális értékeket mutatott.LGBH10LS30 írtam de vittem haveromnak 1-t neki Pio van de az ővé se tudta jól megírni a végét. kb 70db írtam meg belőle mikor megvettem a Samsung B123L-t hát majdnem szétrobbantam mikor megláttam hogy milyen a minősége a lemeznek. Az a durva hogy előtte semmi nem utalt erre az íróm simán visszaolvasta őket az asztalin is mentek. kb 15 lemezem van aminek nem rossz a vége azok Tokos kiszerelésű Verbák voltak ugyan az a middel mint a hengeresek. Én ezzel be is fejeztem a Szlovák shopokból való lemez rendeléseket. Most várom az eredeti japán Verbákat ha megjönnek teszek fel róluk teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#893) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Nézegettem a Blu-Ray lemezeket és azt láttam hogy túlnyomó részt nyomtathatóak.
Ez pontosan mit is takar?

Illetve ha most venne az ember Blu-Ray irót, akkor mit ajánlanátok? Pio? Lg?
PC-s belső iró lenne.

Előre is köszönöm!

(#894) gg72 válasza Begi (#893) üzenetére


gg72
veterán

Nyomtatható lemezre speciális tintasugaras nyomtatóval és szoftverrel lehet címkéket nyomtatni, ha a forrásfájl jó minőségű, akkor gyakorlatilag úgy fog kinézni a lemez, mintha gyári lenne.

Az írók (amelyek itthon is elérhetők):

Pioneer BDR-205 vagy BDR-206
+ kiváló írásminőség szinte az összes létező lemeztípus/márka esetén
+ gyors olvasó
+ jó/gyakori FW-támogatás
- nem képes minőségellenőrzésre

LG Electronics BH10LS30 vagy BH12LS
+ kiváló írásminőség a legtöbb lemeztípus/márka esetén
+ kedvező ár
- lassú olvasó
- nem képes minőségellenőrzésre
- alig jön ki hozzájuk új FW

Sony Optiarc BD-5300S
+ jó írásminőség márkás (Verbatim, Panasonic) lemezekkel
+ leggyorsabb BD-olvasó
+ minőségellenőrzésre képes
- nem minden lemeztípust/márkát kedvel (50 GB lemezeket pl.)
- alig jön ki hozzá új FW

LiteOn iHBS112 (=Sony Optiarc BD-5300S) illetve fordítva: az Optiarc egy átcímkézett Liteon. ;)

Ezek után rajtad múlik, hogy melyiket választod, egyikkel sem jársz rosszul.

(#895) jeni válasza Bandi79 (#851) üzenetére


jeni
félisten

a Pio 206 az ujjabbb

(#896) Begi válasza gg72 (#894) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm.
Akkor marad a Pio, DVD-iróban sem csalódtam benne. :R

(#897) gg72 válasza Begi (#896) üzenetére


gg72
veterán

Jó választás, csak kapj valahol, hiánycikk lett belőlük.

(#898) Begi válasza gg72 (#897) üzenetére


Begi
senior tag

Nézegetem az árgépet és látok BK és DBK végűeket. Van valami különbség?

(#899) sensor060 válasza Begi (#898) üzenetére


sensor060
aktív tag

Valaki írta itt régebben, hogy a DBK verziónál nem lehet firmware-t frissíteni...

(#900) szaszapi válasza sensor060 (#899) üzenetére


szaszapi
őstag

Én voltam. :D

De azóta megoldották egy új firm kiadásával (Pio 206DBK),és már simán lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.